פורום מחלות ריאה

הפורום יעסוק בנושאים הקשורים למחלות ריאה ומחלות דרכי הנשימה, כגון: סרטן ריאות אבחון בדרך ברונכוסקופית, אבחון וטיפול בדרך ברונכוסקופית למחלות שונות של דרכי הנשימה, שיעול ממושך, מחלת ריאות חסימתית כרונית COPD, אסתמה, נוזל בקרום הריאה אבחנה וטיפול.
2407 הודעות
2279 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות ריאה

05/03/2019 | 20:12 | מאת: רוני

יש לי בעיה לא ברורה שאפשר לחיות איתה אך מציקה( . יש לי במהלך היום פיהוקים תכופים והם כאילו תקועים ולא נשלמים לגמרי-כאילו לא כל האוויר יוצא וצריך להתאמץ לפהק,מין פיהוק תקוע. (זה קיים כבר 3 שנים אחרי שפעת חזקה) האם ניתן לעשות משהו? (ברקע אלרגיה לאבק, מעי רגיז ובעבר דלקת בקיבה)יש בקע סרעפתי קטן וקיפוזיס. בן 25.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אולי טיפול לאלרדיה ונגד חומציות יכול לעזור.

15/03/2019 | 23:38 | מאת: דוד

יש לי את אותה הפרעה, כבר יותר מ-3 שנים. אני חי עם זה, אבל במשך זמנים לא-מבוטלים ביום יש תחושת מחנק מגבילה, שמפריעה להתרכז ולפעמים מפריעה להירדם.

05/03/2019 | 19:30 | מאת: ויקי

שלום רב... אני בת 34 מעשנת לצערי מגיל 15... לפני כמה ימים הרגשתי קצת קושי בנשימה... עשו לי צילום חזה שכתוב בו... ניפוח יתר ושינויים כרוניים.... התור שלי לבדיקת נשימה עוד שבועיים... בנתיים חרדה מאוד... האם המצב בלתי הפיך? מה זה בעצם ניפוח יתר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניפוח יתר הוא תיאור כללי בו נראה בצילום יותר אוויר מהפוי בריאות וזה אופייני באנדים שעישנו. לעיתים זה מצב הפיך. לא בטוח שמדובר בבעיה חמורה, יכול להיות שמדובר בבעיה קלה בלבד. תפקודי הריאות יעזרו.

05/03/2019 | 09:29 | מאת: יניב

בהתחלה טענו לדלקת ריאות היה חום ונתנו אנטיביוטיקה עכשו לדלקת מאלרגיה ואולי cop נותנים סטרואידים ,סיטורציה סביב ה 89 ממש מבולבלים אשמח לעזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, דלקת בריאות יכולה להיגרם מזיהום או מפעילות יתר של מערכת החיסון. בזיהום מטפלים באנטיביוטיקה ובפעילות יתר של מערכת החיסון בסטרואידים. האבחנה בינהם אכן לעיתים מבלבלת. מקווה שתהיה תגובה לסטרואידים כעת.

בסי טי שעשיתי נאמר מחלה אינטרסטיציאלית כרונית מפושטת מלווה בהפחתת נפח שתי הריאות. ברונכיאקטזיות מטרקציה ב RML ובלינגולה וגם בבסיסי הריאות דו״צ. זה אומר שהמחלה אקטיבית ולא נעצרה ? אני אחרי שני סיבובים של מבטרה . אנא דעתך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה לומר לפי התיאור של הסיטי. צריך להשוות עם הסיטי הקודם ולפי איך שאת מרגישה. במידה שיש ליחה מוגלתית מומלץ על פיזיותרפיה ואנטיביוטיקה.

04/03/2019 | 12:47 | מאת: בר

שלום ד"ר, בחצי שנה האחרונה אני סובלת מקוצר נשימה. אין לי ספק שהעובדה שאני מעשנת לא תורמת ואף אולי גרמה לבעיה , יחד עם זאת, ירדתי משמעותית בכמות הסיגריותש אני מעשנת ביום (ירדתי בחצי) ולאט לאט יורדת עוד ועוד באמצעות מעבר לסיגריה אלקטרונית עד הפסקה מוחלטת. אספר רקע קצר: אני בת 29, אין לי עבר של חולי וכדומה. תפקודי ריאות לפני כ5 חודשים יצא תקין, סי טי ורנטגן יצאו תקינים. יחד עם זאת........ זה לא עובר. נמאה לי בצקת בוושט, עקב רפלוקס. יחד עם זאת... אני מרגישה לעיתים כאבים בבית החזה, אינני יודעת אם זה נובע מנשימות עמוקות שאני לוקחת וזה גורם לתפיסה של שריר מסוים, או שזה כאב שבאמת זקוק לבדיקה. הופניתי לגסטרואנטרולוג להמשך בדיקה אבל אני חוששת. אני גם משתעלת ליחה שחורה, שאני מעריכה שקשורה לירידת כמות הסיגריות וחזרה לפעולה של חלק ממערכות הסינון של הריאות... אבל לכל חבריי שהפסיקו לעשן לא היה מצב של ליחה שחורה. אני ממש מודאגת... אני בקושי מצליחה לעשות כושר בדופק גבוה כי אני נחנקת, כאילו הגרון שלי נחסם ואין לי אוויר... פרסמתי את השאלה גם בפורום אא"ג, אך אשמח לחוות דעת של רופא ריאות.

לקריאה נוספת והעמקה
04/03/2019 | 12:48 | מאת: בר

יש גם לציין שאני מעשנת כ-6 שנים.

שלום, רפלוקס יכול לגרום לליחה בכל מיני צבעים והטיפול בתרופות נגד חומצה ומעקב רופא גסטרו. עישון גורם לברונכיטיס כרונית והעובדה שהפסקת לעשן תעזור. זה שהסיטי תקין מראה שאין לך מחלה מסוכנת ואני מאמין שזה יעבור.

03/03/2019 | 20:14 | מאת: יוסי

מצ"ב תוצאות בדיקת תפקודי ריאות מורכבים בקובץ תמונה מסוג JPG (ניתן לפתוח בכל תוכנה להצגת תמונות כמו "צייר" או פוטושופ) שנעשתה עקב חשד ל-PHTN בשל תוצאה גבולית של TVG sPAP 36mmhg ו-TRV 2.95 m/s באקו לב שגרתי, לאחר שלפני שנה וחצי התוצאה הייתה 22mmhg. בינתיים לא נעשו בדיקות נוספות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תפקודי הריאה סה"כ בסדר. הלחץ שנמדד באקו אינו גבוה במיוחד למרות שהיתה עלייה, ולרוב אני ממליץ על מעקב עם בדיקת אקו חוזרת כעבור חצי שנה אלא אם יש חשד מיחוד לבעיה של לחץ ריאתי כמו בחולים עם סקלרודרמה למשל.

03/03/2019 | 19:32 | מאת: דורון ברגריאן

אני סובל כבר קרוב לחודש משיעול יבש. לא עזרו כל התרופות הרגילות כולל שלושה ימי אנטיביוטיקה קלה. סוף סוף עברתי צילום חזה והממצאים הם צילום חזה LAT + PA * בירור לשיעורי בוצעה השוואה לצילומים קודמים מתאריך:2015/04/16 * הצללה עדינה מושלכת על הזווית הקוסטו-פרני השמאלי - בספק צל פסית מתי ' תסנין עדין ' פסי - ממצא חדש לא היה בצילום הקודם . אין עדות לתפליט. צל הלב אינו מוגדל . מומלץ צילום ביקורת בעוד כ - 4-3 שבועות . מה זה אומר םחות או יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה אומר שהיתה לך דלקת ריאות וכנראה השיעול בא בגללה, מומלץ לחזור על צילום חזה עוד חודש לוודא שזה עבר.

03/03/2019 | 15:56 | מאת: דור

שלום דוקטור אני בן 24 במהלך ארוחת צהריים לפני חצי שעה הרגשתי שאני שואף גרגר אורז בזמן דיבור ולאחר מכן השתעלתי כדי להוציא אותו .. קראתי קצת על גופים זרים שיכולים להשאר וליצור בעיות לאחר זמן מסוים ושבאותו רגע הכל יכול להראות בסדר.. 1.האם נראה לך שאני צריך לבדוק משהו? 2.האם אורז מבושל מהווה סכנה בכלל גם אם כן נכנס? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 1. רוב הסיכויים שהגרגר יצא עם השיעול. אם אתה לא משתעל מאז לא צריך לעבור בדיקות נוספות. 2. אם אורז נשאף לריאות ולא מתפנה יכולה להיווצר דלקת ריאות. לרוב לא מדובר בגרגר אחד אלא בכמות של אוכל שנשאפת. זה לא משנה אם הוא מבושל או לא מבושל.

02/03/2019 | 01:24 | מאת: תהל

דר שלום, אני אסמטית ומזה שנים אני נוטלת סימביקורט 320 פעמיים ביום. המשכתי ליטול את התרופה גם במהלך ההריון באישור רופא. לאחרונה ילדתי ואני ממשיכה ליטול את התרופה. רציתי לדעת האם מותר ליטול את התרופה כשמניקים או שעלי להפסיק ולקבוע תור לרופא ריאות בהקדם? תודה מראש, תהל

שלום, עקרונית מותר. יש כמות זעירה שיכולה לעבור בחלב ולכן מומלץ לצמצם את הטיפול למינימום הנדרש. יש להתייעץ עם הרופא שמכיר אותך.

02/03/2019 | 01:05 | מאת: ל

היי דוקטור לפני שבוע ניקיתי שירותים של מסעדה חדשה( אני מנקה עד הגיוס) במשך כ10 שעות ממש ניקיתי אחרי הצביעה והכל, ניקיתי שם 3 ימים אחרי שצבעו שם, המקום חא מאוורר רציתי לדעת אם אתה יושב שיכולים להישאר שם אדי צבע או לא? (היה שם ריח של צביעה)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם היה ריח של צבע כנראה שהיו אידי צבע. חשוב לדאוג לאיוורור טוב כשעובדים כדי להימנע מפגיעה. ככלל, אני ממליץ לך לבדוק שהעבודות שאתה עוסק בהן בטוחות מבחינה בריאותית. יש לשאול ספציפית את המעסיק על הוראות הגנה כמו מסכה וכו' יש על זה חומר באתר של המוסד לבטיחות ולגהות.

אבקש לדעת מה ההבדל בין שני הבדיקות האם יש שינו לטובה או לא ואיך קוראים את כל המספרים שם ומה יכול לעזור בזה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לצערי לא הצלחתי לפתוח את הקבצים שצרפת.

27/02/2019 | 11:40 | מאת: רוצה להיגמל

שוחחתי עם משרד הבריאות והבנתי שהמכס אחראי לייבוא הסיגריות ולא הם מין הסתם אבל מצד שני משרד הבריאות אמור לאסור את הסיגריות כמו שסמים כאן ממריחואנה והלאה אסורים לשימוש כי הסיגריה סם לכל דבר ותאמינו לי אני יודע אבל קצת מצחיק שמשרד הבריאות כותב רק על הקופסה מזיק לבריאות אבל מצד שני לא אוסר אותם לשימוש איך דבר כזה קורה ולפי מה שהבנתי גם אלקטרונית מסוכנת אז איך אצליח להיגמל מבלי להשקיע אלפי שקלים.........

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קודם כל הרצון להפסיק הוא המפתח. קופת חולים מציעות סדנה להפסקת עישון עם טיפול תרופתי מקביל במסגרת סל הבריאות. בהצלחה !

שלום، הבן זוג שלי סובל ה כשנתיים מכאבים באזור בית החזה השמאלי כאשר ביצע בעבר אקו לב+א.ק.ג+בדיקות דם שהכול יצא תקין، מאחר והכאבים לא פסקו ביצע סיטי מקיף של בית החזה וזו ההבחנה - מייצר קדמי רקמה רכה שרידי תימוס או אחר، והפניה לביצוע MRI+ תוספת חומר ניגוד לMRI, אשמח להבין המשמעות של ההבחנה האם מדובר בגוש בריאות? מיותר לציין שאין ירידה במשקל או חוסר תאבון، אין שיעול או קוצר נשימה، רק תחושות כאב בבית החזה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי המתואר מדובר בממצא שפיר ללא משמעות. ה MRI אמור לוודא זאת.

תודה רבה על תשובתך: )

25/02/2019 | 20:27 | מאת: יאלוש

היי אני מאובחנת ב nsip מטופלת באימוראן אני בת 38 ויש לי שאלות מה תפקיד אימורן במחלה אם נאמר לי עי רופא ריאות שזו מחלה מיתקדמת אני כבר 3 שנים סובלת ורק לפני חודש אובחנתי במחלה יש לי קוצר נשימה במאמץ קל ביותר וכן צפצופים לעיתים ישנן כיח עכור דמי שיעול טורדני ועוד דבר שרציתי לדעת מה המשמעות של מחלה מיתקדמת ....

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אימורן הוא טיפול נגד מערכת החיסון שגורמת לדלקת במחלה זו. מחלה מתקדמת הכוונה שהיא מחלה שהחמירה. עם זאת, דרגת החומרה נקבעת לפי תפקודי הריאות ויכולת המאמץ. יש להיות במעקב במרפאת ריאות באופן רציף.

25/02/2019 | 17:04 | מאת: מימי

כבר תקופה ארוכה אני מרגישה בבית חזה כמו כדור פינג פונג שזז מצד לצד.זה נמשך כמה פעמים ומפסיק. מדי פעם יש לי שיעול שלא נדרש אני משתעלת ומרגישה בריאות את השיעול איך הוא לא עולה. מה אני צריכה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליץ על בדיקה אצל רופא המשפחה בשלב ראשון.

25/02/2019 | 22:59 | מאת: מימי

הייתי אצל רופא משפחה שלח אותי לאקו לב מאמץ ולרופא ריאות. הוא בדק אותי ולא ראה בעיה. השאלה שמלחיצה אותי מאוד האם קורה שמרגישים את השיעול בבית חזה בריאות והוא לא עולה?

שלום, לפעמים קשה להוציא ליחה ולכן יש תחושה כזו. מציע להשתמש בכדורי ראולין או סירן לריכוך הליחה.

לפני חודש וחצי חליתי בדלקת ריאות ב-2 הריאות. וכעת ביצעתי צילום רנטגן לביקורת ובפיענוח נרשם: בהשוואה לצילום הקודם, בלינגולה תסנין נסוג לחלוטין , הודגם שיפור חלקי בתסנין RML. ונרשם שם שאלה: האם מדובר בקע אנטומי? מה זה אומר????תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זלום, נראה לי שהדלקת עברה ברובה, יש סימן שאלה אם יש בעיה מולדת במבנה הריאה. אני מציע לחכות עוד חודש ולחזור על צילום ומקווה שאז הוא יהיה תקין לחלוטין.

23/02/2019 | 18:37 | מאת: אנונמי

שלום דוקטור, אני תלמיד בן 16 כיתה י. המחששה שלנו בבית ספר יחסית קרובה לאיפה שאנחנו יושבים בהפסקות ולכיתות בכללי משהו כמו 15 מטרים, רוב ההפסקות אנחנו לא מריחים ריח של עישון, אבל יש הפסקות שלפעמים אנחנו מריחים קצת, רציתי דלעת האם זה נקרא עישון פאסיבי, והאם זה מסוכן, חבר שלי אמר לי שזה לא מסוכן כי העשן כבר מתאדף באוויר וקצת ריח לא מזיק לאף אחד, רציתי לשמוע מה דעתך?

שלום, נראה לי זאת חשיפה קטנה מאוד אבל כדאי לחשוב איך להעביר את "המחששה" למקום יותר מרוחק שלא יפריע לאחרים.

22/02/2019 | 17:56 | מאת: מאיה

שלום רב. אימי, בת כ 70, אובחנה לפני 8 חודשים עם מחלת boop. היא סבלה ממה שנראה כמו דלקת ריאות במשך כ 3 חודשים ללא תגובה לאנטיביוטיקה. נעשו בדיקות רבות - ct, צילומי חזה, תפקודי ריאות.. נראו תנינים, בכל פעם בצד אחר של הריאות, כשאחד נעלם, השני חוזר.. לאחר שהבינו כי ככל הנראה מדובר ב boop היא התחילה טיפול סטרואידים שהביא לשיפור. בבדיקות הדם לא נראה תהליך דלקתי וצילומי הריאות היו נקיים. לאחר 8 חודשים של טיפול סטרואידים החלו להוריד את המינון בצורה הדרגתית. לאחר ההורדה האחרונה אימי חוותה שוב קוצר נשימה, שיעול ולאחר צילום חזה נראה שיש שטב תסנינים ועדות לדלקת. כרגע העלו שוב את מינון הסטרואידים. חודש לפני כן, צילום ריאות תקין. האם זה אומר שהיא לא מגיבה לטיפול? ותצטרך להישאר על סטרואידים לכל חייה? או האם יש עדיין סיכוי שהמחלה תעבור לגמרי עם מתן של סטרואידים בשנית? קצת מודאגת.. תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שהיא תשתפר עם סטרואידים שוב אל שכעת הירידה המינון תהיה איטית יותר. יש אפשרות לשלב תרופות שמשמרות את המצב גם לאחר הפסקת הסטרואידים. לעיתים יש צורך בהמשך סטרואידים באופן כרוני אבל לרוב ניתן להסתפק במינון נמוך ונסבל.

22/02/2019 | 17:47 | מאת: מאיה

שלום רב. אימי, בת כ 70, אובחנה לפני 8 חודשים עם מחלת boop. היא סבלה ממה שנראה כמו דלקת ריאות במשך

לקריאה נוספת והעמקה

כנל

21/02/2019 | 21:10 | מאת: דולי

בבדיקת ct שערכתי לאחרונה לאבחון האורטה התגלה הממצא אאורטה בטנית לא מורחבת, איליאקות תקינות, בפסגות LT.UL ממצא סמיך 4.3X1.7 ס"מ, פרט לכך מרקם ריאתי תקין. מה ניתן להבין מכך? תודה. דולי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש ממצא לא תקין בסיטי שדורש בירור, יתכן גם צורך בביופסיה.מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לרופא ריאות עם הסיטי.

20/02/2019 | 22:37 | מאת: דנה

בת 45 סובלת מיל"ד. עד לפני חודשיים הייתיעם דלקות ריאות חוזרות צפצופים וחירחורים כמעט קבועים במשך 8 חודשים כשניתן אנטיביוטיקה יש הקלה וחוזר חלילה. ב צ. חזה ראו הצללה אחרי חודש בסיטי הצללות נוספות וגרנולומות 4מ"מוציסטה בפריקארד ...הרופא אמר חשד לברונכיאקטזיס לפי רופא ריאות. עכשיו חודשיים כמעט ואין שיעול אבל יש דקירות בחזה ולפעמים הכאב כמו של נשימה נתפסת שמשתחרר אחרי כמה שניות. עשיתי אקו לב ובתשובה התגלה אי ספיקה קלה ביותר. אבל צויין תפליט בסמוך לפרוזדור הימני כנראה פלאורלי!!!! האם זה יכול להיות הציסטה שבפריקארד??? והאם זה יכול להיות סרטן??? אודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שמדובר בציסטה פריקרדיאלית. לא סביר שמדובר בסרטן אבל צריך לראות הסיטי במרפאת ריאות ולהחליט על מעקב, טיפול או דגימה בהתאם לממצאים.

20/02/2019 | 21:11 | מאת: מעיין

שלום. בנינו בן ה6 התעורר לפני מס לילות מכאבים חזקים בחזה (במיוחד בצד שמאל). היינו במרפאה כדי לשלול עניינים בלב והבדיקות יצאו תקינות. מאז בשלושת הימים האחרונים יש לו חום נמוך וכאבים בחזה מידי פעם. הוא גם מתלונן שקשה לו לנשום עמוק. אין שום שיעול ושום צינון. האם יתכן על אף שאין שיעול שמדובר בדלקת ריאות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שיש דלקת ריאות בלי שיעול. אם אין שיפו מציע לחזור לבדיקת רופא הילדים.

19/02/2019 | 21:35 | מאת: יערה

שלום רב לפני למעלה משבוע אובחנתי עם דלקת ריאות לאחר בדיקת רופא וצילום חזה טופלתי בטיפול אנטביוטי של זינת והיום לאחר 10 ימים נדרשתי לבצע צילום חוזר לוודא שהדלקת עברה תשובת הפיאנוח- הצלחה בבסיס צד ימין פחתה לעומת צילום קודם אך עדיין קיימת ייתכן ומדובר בתמט סגמנטרי אין לראות תפליט פלאורלי צל הלב אינו מורחב אודה מאוד אם תוכלו לסייע לי להבין מה זה אומר לחוצה..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ביצעת את הצילום מוקדם מידי. מציע לחזור על צילום עוד חודש ועד אז אני בטוח שהדלקת תספיק להיעלם דם מהצילום.

19/02/2019 | 18:07 | מאת: דנה

היי כמה פעמים שאלתי אותך לגבי בני בן 13 וחצי הוא לפני שבועיים סיים אזניל והוא מקבל אריוס משאף וספרח אלרגי שאלתי שבועיים מסיום האזניל נגיד ביום יש 10 שיעולים במשך כול היום שאלתי במצב כזה צריך לעשות ברוכוסקפיה לריאות אוו שכדאי להוסיף סינוגלייר תודה רבה הסיפור של השיעול חודשים וחצי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא נראה לי שצריך לעשות ברונכוסקופיה בשביל 10 שיעולים ביום במיוחד כשהמגמה היא של שיפור, ממליץ על המשך המעקב אצל רופא ריאות ילדים. סינגולייר היא תרופה טובה שיכולה לעזור, שוב, לאחר ייעוץ עם הרופא המטפל.

19/02/2019 | 15:52 | מאת: דימה

לדוקטור הנכבד שלום וברכה.ממצאים בct תמונת מוזאיקה איוורור לא אחיד. מה זה אומר?תודה מראש על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה אומר לרוב שיש בעיה של דרכי אוויר כמו במחלת האסתמה או COPD או לעיתים עקב דלקת סימפונות חריפה יש ממצאים כאלה שיכולים להשתפר.

18/02/2019 | 13:52 | מאת: אבי

היי בן 63. מעשן. משתעל כבר שבועיים. קיבלתי תוצאות צילום חזה: צל הלב אינו מורחב. הצללה באונה התחתונה סגמנט אפיקלי משמאל. סינוסים קוסטופרניים חופשיים. אודה להבנת התוצאות. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שמדובר בדלקת ריאות, מומלץ על טיפול אנטיביוטי וצילום מעקב עוד חודש לוודא שהתסנין נעלם.

18/02/2019 | 13:39 | מאת: שירן

תפקודי ריאה מוורכבים.. ספירומטריה : Fvcex 84 Fev1 85 Fev1/fvc. 106 Pef. 82 Fef75. 93 Fef50. 74 Fef25. 70 Mef25-75. 75 Fif50. 100 Fif50/fef50. 135 Resistance Rawtot. 143 Sgawtot. 33 Volumes Svc 86 Ic. 63 Erv. 127 Tgv. 169 Tlc. 121 Rv. 313 Rv/tlc. 257 Rawtot. 143 Sgawtot 33 Diffusion Dlco. 92 Dlco/va. 116 VA. Hb Ivc ch4/svc. 75 Frc. 123 Tlc. 81 בת 30 לא מעשנת.. חווה קוצר נשימה כמה פעמים בשבוע במיוחד ערב לילה.. 1.62 משקל.54 אשמח לתשובה..תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הבדיקה נראית תקינה, כדאי לבקש בדיקת מטכולין בשאלה של אסתמה.

19/02/2019 | 20:52 | מאת: שירן

היי..לפני שנה וחצי עשו לי עם מטכולין והוא איבחן לי אסתמה.. צריך לעשות שוב?

האם תפקודי הריאות תקינים

שלום, הבדיקה תקינה

16/02/2019 | 13:04 | מאת: יהושפט

שלום, האם למשאפי אסטמה שכוללים סטרואידים ומרחיבי סימפונות יש אפקט מצטבר לאורך זמן על האסטמה? במילים אחרות, האם כדי להעריך את האפקטיביות של הטיפול מספיק לקחת שאיפות בודדות או צריך לחכות מספר שבועות כדי להרגיש את מלוא האפקט?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב רואים תוצאות תוך מספר ימים.

16/02/2019 | 10:18 | מאת: בדיקת בודיבוקס + דיפוזיה

איזו בדיקה זו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בודיבוקס הכוונה לבדיקת תפקודי ריאות בה בודקים את נפחי הריאות. דיפוזיה היא גם בדיקה של תפקודי ריאות בה בודקים את יכולת הדיפוזיה של הריאות.

שלום ד"ר, בצילום חזה עקב כאב עמום בבית החזה לאחרונה וגם קצת קשיי נשימה במנוחה: סינוסים קוסטופרנים סגורים דו צדדית אין סימני גודש או תסנין לא הודגם ממצא פתלוגי בולט ברקמות רכות צל הלב והמיצר ברוחב תקין. מופנה ל CT. אני בן 45, ספורטאי ורץ עשרות קילומטר בשבוע. אני חרד מאוד שהמדובר בסרטן שכן הודגם דו צדדי. האם ישנה בכלל אפשרות אחרת או גורם אחר לסינוסים סגורים דו צדדית, או שאני צריך להיערך לאפשרות הזו בלבד? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני דווקא יותר אופטימי. הסבירות שמדובר בסרטן אפסית. יכול להיות שהצילום לא היה בנשימה עמוקה ולכם בסיסי הריאה נראו סתומים. מאמין שהסיטי יצא בסדר.

15/02/2019 | 20:17 | מאת: אתי

הי ערב טוב, הבן שלי בן 8 וסובל ממאי משיעול טורדני שמשנה את האופי שלו כל הזמן .. לעיתים נשמע שיעול רטוב ולעיתים נשמע כשיעול יבש .. ראה כמה רופאי ריאות בחודשים האחרונים שהחליפו לו משאפים ומינונים לצערי ללא הטבה משמעותית לפני שבוע היינו אצל אלגרולוג שטען שהטיפול שקבלנו לא מתאים למקרה ורשם טיפול באריוס ותרסיסים לאף טרם התחלתי טיפול .. האם יש מצב שהשיעול קשור לאריוס וטיפול בו יפסיק אותו סוף סוף והאם יכולה להופיע אסטמה ככה פתאום שמתבטאת בשיעול ללא קוצר נשימה? תודה מראש על ההתיחסות אמא מודאגת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שיעול מאסתמה או אלרגיה. המשאפים מטפלים באסתמה והאריוס באלרגיה. יש לקוות שהטיפול באריוס יעזור אם מדובר באלרגיה.

מזה כשנה וקצת בחודש נובמבר היה לי דלקת ריאות , שנמשכה כמה חודשים אחרי 6 חודשים ביצעתי שוב צילום חזה כי היה לי כאבי גרון והרופא אמר לי שהכל תקין לטפל באינהלציות . ומאז עברו להם כמעט שנה וכרגע ראיתי את תוצאות הצילום של שנה שעברה כשדיפדפתי באפליקציה ולהפתעתי היו התוצאות הבאות : הודגם פס אטלקטטי בבסיס השמאלי ציור ריאתי מוגבר בבסיס הימני האם עליי לדאוג??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא לדאוג אבל כדאי לבצע צילום נוסף לביקורת.

15/02/2019 | 15:24 | מאת: יאלוש

שלום Trancberoncial biopsy cryo Chronic interstitial PNEUMONIA without architectural distortion and fibrosis in addiction fibroblastic plaques (organizing PNEUMONIA pattern )the features highly suspicious NSIP cellular type but Hp cannot be excluded cell block ebus tbna station 4R Fragments of broncial epithelium with no evidence of granulomas זה מה שכתוב בתוצאה של הפתלוגיה תודה בת 38

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הטיפול צריך לכלול סטגואידים. יש סיכוי טוב שהמצב ישתפר עם הטיפול.

15/02/2019 | 14:23 | מאת: יאלוש

שלום אני מאובחנת עם הנל בת 38 מטופלת באימורן 100 מג הרופא אמר שהטיפול בשביל שלא תיהיה הדרדרות במחלה הענין שאני מאוד סובלת גם ביום יום וזה מתחיל יכולה ללכת כמה צעדים בלבד שיעול וכיח דמי כימעט כל הזמן קוצר נשימה כרוני אפילו במאמץ הכי קל בינתיים יתכן ויוסיפו לי טיפול בקורטיזון השאלה אם המחלה הזו יש לה טיפול טוב יותר כי אני סובלת בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

ראי כנל

לאמי נצפתה בבדיקת רנטגן כתם על הריאה. עשתה בדיקת סיטי, להלן התשובה, אודה מאוד להסבר על המשמעות. תודה! ממצאים: המדיאסטינום תקין. שערי הריאות שמורים. אין לזהות תפליטים פלוירליים. בסריקת הריאות - הצללת "עץ מלבלב" הודגמה ב-RLL. בנוסף, קשרית בממדים של: 11*12 מ"מ הודגמה בבסיס ה-RLL. בהיקפה מודגמת הצללת GGO. אין לזהות פתולוגיה משמאל. לא הודגמו נגעים אנדוברונכיאליים. סיכום: הצללת "עץ מלבלב" פריברונכווסקולרית ב-RLL. קשרית ריאתית ב-RLL כמתואר. הנגע מצריך המשך בירור פולמונולוגי ומעקב צמוד. יש לשקול המשך בירור הממצא ב- .CT-P

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שמדובר בזיהום ריאתי שישתפר עם טיפול אנטיביוטי. אם לא יהיה שיפור בבדיקת מעקב יתכן שיומלץ לבצע ביופסיה.

אבל הסיטי נעשה אחרי שלקחתי אנטיביוטיקה ולא חל שיפור. אז זה לא דלקת ריאות. השאלה מה זה כן. גידול? ואם כן, זה בדרך כלל סטטיסטית שפיר, או שאין בזה סטטיסטיקה? ומה הלאה? תודה!

14/02/2019 | 13:08 | מאת: מרי בש

אני בת 78 נעשה לי צילום ראות לפני אבלציה הממצאים הם צל הלב אינו מורחב. הצללה ב lll חשד לתפליט פלאורי.אין לשלול תסנין. הרופאים לא התיחסו לזה. אודה לכם אם תסבירו לי מה זה... תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי הממצאים בצילום יכול להיות שמדובר בדלקת ריאות. אם היו לך תלונות מתאימות יש לחזור על צילום כחודש לאחר טיפול למעקב.

14/02/2019 | 20:44 | מאת: מרי בש

אפשר לחלות בדלקת ריאות בלי להרגיש? לא היה חום לא השתעלתי.הרשתי רגיל. תודה על התשובה המהירה.

שלום, לפעמים כן. אבל אם לא היו שום תלונות יש להמשיך בירור עם סיטי חזה.

13/02/2019 | 22:44 | מאת: גיטל

שלום דר,הבן שלי בן 4.5 חלה בדלקת ריאות טופל באנטיביוטיקה.לאחר שבוע הוא החל לפתח חום והרופא נתן לו אוגמנטין400..כעבור יומיים עם התרופה החל להתפתח אצלו שיעול חריף ביום ובלילה,נזלת,וקשיי נשימה. לאחר בדיקת דם הרופא אמר שזה וירוס אך ממליץ לסיים את הטיפול האנטיביוטי בכל זאת. ברצוני לציין שלא ניתן טיפול לשיעול וקשיי הנשימה..מה היית ממליץ לעשות במקרה הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הייתי מבקש מהרופא טיפול באינהלציה של וונטולין ופליקסוטייד

13/02/2019 | 07:25 | מאת: מירי

היי שאלתי אותך כמה פעמים לגבי בני לפני שבוע הוא סיים טיפול באזניל ויש שיפור ניכר בשיעול יכשיו יש קצת בבוקר וקצת בערב שיעול הילד כרגע מקבל משאף ספרי לאלרגיה לאף וכדורי אריוס יש עוד משהו להוסיף בשביל לחסל את השיעול לציין הילד היה יושן כים שמיכת נוצות אווז והוצאתי לו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני שמח שהמצב בשיפור ואני מקווה שתוך מספר ימים הכל יחלוף. לא הייתי מוסיף טיפול במצב זה אלא נותן לזמן לעשות את שלו.

12/02/2019 | 20:49 | מאת: may

אני סובלת מאלרגיות..מטופלת בטלפסט. נשלחתי לבירור אסטמה עקב קוצר נשמתי הולך ובא..וברונכיטיס..אני בת 34 כל חיי סבלתי מאלרגיות וקוצר נשמתי אך לא אובחנתי עם אסטמה.. לאחר בדיקת תפקודי ריאות יצאה תקינה אך הרופא החליט לשלוח אותי לבדיקת מוכולין.. מנסה להפסיק לעשן..בערך 15 שנה מעשנת 10 סגריות ממוצא.. בחצי שנה אחרונה סבלתי מאוד מברונכיטיס שבא והולך..עבדתי גם במקום מלא אבק..ככה שהרופא המליץ לי להפסיק לעבוד שם.. לפני חודש התחיל לי שיעול ..והרופא אמר שזה ברונכיט ונתן אנטיביוטיקה.. לפני שבוע עוד פעם התחיל לי שעול קשה בעיקר בלילה ובדק אותי הרופא אמר שזה ציפצופים ונתן לי שוב אנטיביוטיקה.. לא רציתי לקחת מכיוון שלפני חודש לקחתי. השתמשתי רק במשאפים ונטולין ופליקסודיי..אני מפחדת שיכול להיות שמדובר במשהו אחר? כגון סרטן ריאות..מה עליי לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שמדובר באסתמה. ממליץ לתפני חמרפאת ריאות לטיפול וכמובן להפסיק לעשן.

12/02/2019 | 20:10 | מאת: מיכאל

שלום, אני בן 55 עישנתי 7 שנים עד גיל 27 מגיל 35 ועד גיל 53 כקופסה ביום, סהכ כ26 שנה האם יש איזושהי בדיקת סקר לסרטן ריאה שמומלץ לי לעשות? האם בדיקת ct כבדיקת סקר לא חושפת אותי לקרינה גבוהה שתזיק? מה לגבי mri תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המחקרים שבדקו יעילות של גילוי מוקדם של סרטן ריאה בדקו אנשים עם 30 שנות חפיסה שזה מעט יותר מהמצב אצלך. ימצד אחד יש סיכוי למצוא סרטן בשלב מוקדם אולם מצד שני אפשר למצוא דברים שפירים שמפחידים וגורמים לבירורים מיותרים. הסיטי שנעשה לצורך זה הוא בקרינה נמוכה ולכן זה לא מסוכן. Mri לא מראה טוב את הריאות ולא מקובל כבדיקת סקירה.

12/02/2019 | 18:11 | מאת: דניאל

שלום דר ביצעתי צילום חזה והתוצאה היא עיבוי פלאורה מימין, קלוס בצלע 5 מימין.(כך נכתב ע״י הרופאה) מה משמעות העיבוי והקלוס? האם אני צריכה לעבור צילום ct? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, העיבוי יכול להיות בגלל דלקת ישנה והקלוס בגלל סדק בעצם שהתאחה. לפעמים שהממצאים בולטים באופן חריג מומלץ לעשות סיטי, בעיקר אם יש גורמי סיכון לסרטן. מציע ייעוץ במרפאת ריאות

12/02/2019 | 11:26 | מאת: מלכישוע

שלום, לאחרונה האסטמה שלי אינה מאוזנת. רופא ריאות המליץ לי על משאף רלבר במינון הגבוה, אך אני חושד שהאבקה שבו גורמת לי לגירוי בגרון ואני מעדיף אינהלציות. התור הבא שלי לרופא ריאות הוא רק עוד חודש וחצי. האם ניתן להמשיך לעשות אינהלציות במינון הבא פעמיים ביום: פליקסוטייד 2מג/2מל אמפולה אחת אירובנט 1 מל לחילופין ונטולין 0.5 מל מי מלח 0.9 במינון 1.5 מל אני רגיל לעשות אינהלציות כאלה לתקופות של שבוע שבועיים ומעולם לא עשיתי יותר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אפשר להמשיך באינהלציות כי סה"כ התרופות שבהם דומות לתרופות שבמשאף. המשאף יותר נוח ויותר יעיל. אני מציע שתבקש מרופא המשפחה מרשם למשאף אחר במקום הרלבר. האפשרויות הן: פוסטר, פלוטיפורם, סרטייד, סימביקורט או דואורספ, עדיפות למה שהשתמשת בעבר והיה לך טוב.

10/02/2019 | 18:38 | מאת: יפה

ראשית תודה רבה על תגובתך, שאלתי אותך שאלה להלן והגבת לי כי לפי הפיענוח נראה שמדובר בצלקת של העצם לאחר סדק ולא בגידול. מומלץ להשוות לצילומים ישנים ולעשות צילום מכוון לצלעות לפני סיטי. להלן השאלה ששאלתי אותך שלום רב, בת 74 לאחר צילום חזה בעקבות שיעול צל הלב אינו מורחב המיצר לא מורחב יש הצללה בקוטר 17 ממ מוטלת על אונה תחתונה מימין בקצה הקדמי של צלע 6, קלוז לאחר שבר ישן? אחר? לא הודגם תסנין ריאתי סינוסים קוסטופרנים חופשיים מה פשר ההצללה? האם עליי לבצע ct חזה? האם זהו גידול? ————————————————- ראשית אני מודה לך על תגובתך המהירה והאדיבה! צילום החזה האחרון היה ב2015 והממצא שתואר לא הופיע בו. האם ההצללה היא גידול? האם עליי לעשות ct?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי הפיענוח לא נראה שמדובר בגידול. כדאי לעשות סיטי כדי לאבחן זאת בצורה טובה יותר.

10/02/2019 | 18:01 | מאת: oferv

בctשביצעתי לחזה עקב שבירת כתך שמאל סקפולה,ישנו ממצא של שינויים פיברוטיים בפסגות.מספר קשריות בrll lll rml עד כ 6 ממ. מה זה אומר?

שלום, שינויים פיברוטיים בפסגות הריאה שכיחים מאוד במיוחד במבוגרים. ברוב המקרים הם לא מפריעים לתפקוד. מומלץ להעריך את אופיים והתפקוד הריאתי במסגרת מרפאת ריאות. קשרית היא ממצא בסיטי שלרוב הוא שפיר. בקשריות גדולות מסנטימטר במיוחד במעשנים יש חשש שמדובר בממאירות ומומלץ בירור יותר אינטנסיבי כולל גם היופסיה לפעמים. במקרה שלך 6 ממ זה יחסית קטן ולרוב מימלץ על מעקב עם סיטי נוסף כעבור מספר חודשים לוודא שמדובר בממצא שפיר.

10/02/2019 | 17:18 | מאת: יפה

שלום רב, בת 74 לאחר צילום חזה בעקבות שיעול צל הלב אינו מורחב המיצר לא מורחב יש הצללה בקוטר 17 ממ מוטלת על אונה תחתונה מימין בקצה הקדמי של צלע 6, קלוז לאחר שבר ישן? אחר? לא הודגם תסנין ריאתי סינוסים קוסטופרנים חופשיים מה פשר ההצללה? האם עליי לבצע ct חזה? האם זהו גידול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי הפיענוח נראה שמדובר בצלקת של העצם לאחר סדק ולא בגידול. מומלץ להשוות לצילומים ישנים ולעשות צילום מכוון לצלעות לפני סיטי.

09/02/2019 | 14:58 | מאת: Display Name

שינויים פיבררוטים פלוירלים ו'יאתיים קלים בפסנות של שתי הריאות אמפיזמה צנטרי – לובולרית מינימלית בשתי האונות העליונות שינויים ברונכיאקטטים קלים מסביב לשערי שתי הריאות כמו כן שינויים ברונכיאקטטים קלים באונה הימינית התיכונה ובשתי האונות התחתונות המדיאסטינום ובתי השחי חופשיים ללא עדות ללימפאדנופתיה צל הלב אינו מוגדל בקע סרעפתי קטן אברי הבטן העליוןה שהודנמו חלקית נראים בנדר הנורמה מאז היה שיעול מתרחש מדי פעם פעמיים או שלוש היתה דלקת ריאות אני רשם אנטיביוטיקה והורמונים לשאיפה פעמיים ביום -  טורבוהלר או מיפלוניד ללא אנטיביוטיקה, מעולם לא יצאתי משיעול עכשיו רופא הריאות רשם לי אנטיביוטיקה ותרופה  reloar ellipt פעמיים ביום בהוראות התרופה כתוב כי זה צריך לקחת פעם ביום אבל הדבר החשוב ביותר שהבהיל אותי היה - בין תופעות הלוואי השכיחות ביותר (יותר מאחת לכל 10 חולים) - דלקת ריאות ושיעול, זה בדיוק מה שאני מטפל (עכשיו העיקר שיעול)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי המחקר מדובר בשכיחות של 2% של דלקת ריאות או ברונכיטיס, כלומר 1 ל-200 וזה נחשב יחסית לסיכון נמוך. כמו בכל תרופה צריץ לשקול אם התועלת עדיפה על הסיכון עם הרופא המטפל. תגובה (0) (0)

שלום דוקטור לפני שבועיים התחלתי עבודה חדשה ובה הייתי צריך לנקות חדר מלא אבק, באותו הזמן לא ידעתי שאני רגיש לאבק ושהייתי בחדר 6 שעות, לאחר המקרה גיליתי שאני רגיש לאבק והתחילו לי שיעולים עם דם, קציתי לדעת האם הריאות מתנקות מתישהו מהאבק אשר נמצא בהם כי לפי מה שהבנצי, הם כן יתנקו בזמן הקרוב לא כמו עשן שזה אף פעם לא מתנקה לפי מה שהבנתי אז השאלה שלי זה האם בחודש הקרוב הריאות שלי יסיימו להתנקות מהאבק, ואם לא אז מה יש לעשות בקשר לזה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב אין בחשיפה חד פעמית סיכון ממושך. לפעמים באנשים עם רגישות יכול להתפתח התקף אסתמה ואז יש לטפל בזה. ממליץ לפנות לרופא המשפחה.

היי דוקטור אני בן 19, יום אחד שהיה לי בית ריק אני וחברים שלי היינו בחדר של אחותי, והיינו שיכורים רצח, באותו זמן נשפך לנו כמות גדולה מאוד של מריחאונה וטבק על המיטה והריצפה בחדר, שכחתי מזה ולאחר חודשיים(היום) נזכרתי שזה קרה, אחותי בכלל לא מאווררת את החדר שלה ולכן אני מניח, שהטבק והמריחאונה נשארו בחדר זמן רב ואחותי שאפה אותם, אז רציתי לדעת האם זה מסוכן להריח אותם(טבק ומריחאונה) או שזה מסוכן רק בצורת עשן, ועוד דבר ראיתי מחקר שמוכיח שאנשים שעישנו מריחאונה הגדילה שלהם מאוטת וכתוצאה מכך הם נמוכים, אז רציתי לדעת האם זה ייתכן אפילו שאני מזכיר עוד פעם לא עישנו בחדר שלה או משהו פשוט נשפך שם כמות מכובדת, תודה רבה

שלום, עיקר הסכנה היא בעישון. בקרה הזה נראה לי שאחותך לא נחשפה לכמות משמעותית שתזיק לה או שתעכב את הגדילה שלה.

היי עשיתי לבני צילום חזה ולא היה תשובה במקום הרופאה ביקשה את הדיסיק ואמרה שנראה לה בסדר הצילום והיא אמרה שגודל הלב נראה לה קצת קטן אתמול הבאתי את התשובה של הרופאה של צילום ראות רשום שצל הלב אינו מורחב אים הוא היה קצת קטן הוא לא היה רושם ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי הניסוח " אינו מורחב" מדובר בגודל לב תקין.