פורום מחלות ריאה

הפורום יעסוק בנושאים הקשורים למחלות ריאה ומחלות דרכי הנשימה, כגון: סרטן ריאות אבחון בדרך ברונכוסקופית, אבחון וטיפול בדרך ברונכוסקופית למחלות שונות של דרכי הנשימה, שיעול ממושך, מחלת ריאות חסימתית כרונית COPD, אסתמה, נוזל בקרום הריאה אבחנה וטיפול.
2615 הודעות
2485 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות ריאה

20/07/2019 | 12:14 | מאת: יגאל

שלום רב! ברקע סיליקוזיס. אחרי שכיבה על הגב תוך כרבע שעה (בשינה), מתחילים צפצופים חזקים באמצע של ריאה שמאלית. ההרגשה של הצטברות נוזל. כבר כחצי שנה. האם יש ממה לדאוג? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשיי נשימה בשכיבה מעלים חשד לבעיה בלב. אם יש נוזל בריאות ניתן לראותו בצילום חזה. מצי לבקש צילום ואקו לב.

19/07/2019 | 12:32 | מאת: ל

בפענוח ct ללא חומר ניגוד שלום אשמח לעזרה בפענוח סיטי שבוצע ללא חומר ניגוד 3 חודשים אחרי כריתה של חצי אונה שמאל. סובלת עדיין מקשיי נשימהלפעמים שמוקלים בעזרת משאף הגדלה ואי אחידות של בלוטת תריס בעיקר באונה שמאלית עם לחץ מימינלי על קנה נשימה ודחיקה קלה לימין ללא הצרות של הלומן. ללא עדות לימפאודנופטיה לאורך הצוואר מיצר עליון ופסגות ריאות שנכללו בטווח סריקה תקינות פרט לקשרית ראתית מעוגלת בקוטר עד 1 סמ אשר נכללה בטווח הסריקה ממוקמת בURL מבנה גרמי תקין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, צריך לראות את הבדיקה עם הדיסק לתת התייחסות מקצועית.

18/07/2019 | 19:54 | מאת: אלכס

במשך משהו כמו חצי שנה בזמן שאני לוקח נשימה עמוקה או עוצר את נשימתי אני מרגיש את הריאות שלי רועדות הרגשה כאילו קשה להן להחזיק את האוויר לא עברתי שום טראומה תאונה או חבלה ביצעתי בדיקות אצל רופא ריאות צילומים בדיקת תפקוד ריאות והכל יצא תקין אשמח לדעת מה עוד זה יכול להיות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא מכיר הסבר רפואי לתלונה הזט. מציע לעקוב ולנסות להתעם מזה ולראות אם התחושה לא חולפת תוך מספר שבועות.

18/07/2019 | 15:40 | מאת: זיו

מזה כשנתיים אני סובל מהתקפי חולשה קשים בתדירות שבועית. במסגרת הבירור הרפואי שאני עובר לשלילת ממצא קרצינואידי שעלול לגרום לתסמונת פאראנאופלסטית ביצעתי גם בדיקת CT בטן שיצאה תקינה ובה צויין בין היתר כי בסיסי הריאות תקינים וגם צילום רנטגן של הריאות יצא תקין, האם כדאי גם לעשות CT חזה בנוסף או שניתן להסתפק בבדיקות הנ"ל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם לא מוצאים סיבה לתלונות והן נמשכות כדאי להמשיך לבדוק גם אם סיטי חזה.

18/07/2019 | 13:45 | מאת: אבי

שלום רב , רציתי לדעת האם יש קשר מובהק בין אסטמה, להתפרצות של אורטיקריה קשה וכלל תסמיניה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המחלות שונות אולם יש מצאו כי בחולי אסתמה עונתית יש יותר התפרצויות של אורתיקריה וזה ככל הנראה בשל פעילות של חומר שנקרא היסטמין ומופרש בשתי המחלות.

בצילום חזה נמצא הממצא הבא: נצפה מוקד מעוגל סמיך בקוטר 4 מ"מ בשידה העליון משמאל. המושלך על הקצה הקדמי של צלע 2 משמאל. יתכן גרנולומה קטנה. מעט יותר בולט מהבדיקה הקודמת. (2016). למה הכוונה? האם יש חשד לגידול סרטני בריאה? האם יש הבדל בין ct חזה ל ct ריאות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי המתואר בפיענוח אין חשד לגידול בריאה ונראה שמדובר בממצא שפיר. סיטי חזה וסיטי ריאות זה אותו דבר.

16/07/2019 | 17:45 | מאת: ניבה אוזן

מדוע חוזרת הדלקת בריאות אחרי חודש אם אנטיביוטיקה אותם התסמינים של חום והרגשת קושי נשימה וכאבים בשירירים בידיים מחלת רקע של החלפת מסתם אאורטאלי בשנת 1996 אם ידיעה שמחליפים אחרי 10-15 שנה האם יש קשר למצב ,המסתם של בנאדם כבר עברו הרבה שנים אחרי 4 לידות אז רציתי לדעת אם יש קשר לדלקת ריאות שחוזרת על עצמה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא רואה קשר בין המצב לאחר החלפת מסתם לבין דלקת ריאות חוזרת. כדאי לבדוק כמובן את המסתם למעקב עם אקו לב באופו מסודר.

15/07/2019 | 18:13 | מאת: יורם

אהלן אני בן 32 אני התחלתי ליטול לוסטרל/( סרנדה 50 מ"ג אחד ליום) עקב חרדות דופק מהיר לחץ בראש כאב בחזה שנשללו גופנית ולוריבן במידת הצורך 1 מג אם צריך אז עוד 1 בעבר נטלתי תקופה ארוכה קלונקס 0.5 מ"ג ואסיוול 2 מ"ג שאלתי היא משהתחלתי אם הסרנדה והלוריבן זה נראה לי יותר קשור לסרנדה כי הבנזודיאפינים יש לי ניסיון מאז שהתחלתי אני מפהק הרבה מרגיש שאני צריך להוציא הרבה אוויר מה של היה לי לפני הנטילת סרנדה אין לי בעיות נשימה או משהו כזה גם גלי חום אני מרגיש האם זה תופעות לוואי של התרופה הזאת גלי חום ? פיהוק? מרגיש שצריך להוציא מלא אוויר מה שלא היה לפני....

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שלוקח זמן לגוף להתרגל לשינוי בתרופות. ממליץ לעקוב עוד מספר שבועות ולראות אם יש שיפור.

15/07/2019 | 17:30 | מאת: Ortal

שלום מבקשת לדעת מה הכוונה ללא rml מה זה אומר ? אמא שלי ביצעה מפוי כל הגוף וזה חלק מהתשובה קשריות ריאתיות קטנות ללא קליטה בrml

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, rml זה קיצור של right middle lobe כלומר האונה הריאתית האמצעית מימין. שם יש קשריות ללא קליטה של חומר הבדיקה כלומר המראה שלהן שפיר.

שלום אני בת 22. כבר כמה שנים שאני סובלת מקושי בנשימה מהאף,נזלת מרובה וליחה במיוחד בבקרים זה ממש משפיע עליי ומפריע לי באורך החיים. פניתי כבר למספר רופאים ועשיתי מספר בדיקות ואף רופא לא מוצא לזה פיתרון מלבד ניתוח להרווחת תעלות האף

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ככל הנראה זה שילוב של אלרגיה ובעיה מבנית באף, אם תרופות נגד אלרגיה וספריי לא עוזר והבעיה מאוד מפריעה יש הגיון לשקול ניתוח.

14/07/2019 | 23:40 | מאת: אבי

שלום.גבר בן 50.כחודשיים שיעולים קטנים יבשים מס שיעולים תכופים במצב שמרים קול כל שנייה שיעול.אין כאב בחזה אין קוצר נשימה .ספירת דם תקינה ב.דם מיקרפלזמה עגבת תקינים סיטי ריאות תקין.כל טיפול שניתן לא עזר והופסק.משאף סטרואידים.סירופ.אנטביוטיקה.מדד אחד של דלקת היה בגבול הנורמה אבל גבוה לקראת הסוף יש סיכוי שב.הדם בוצעה בזמן מאוחר(אחרי חודשיים)מה נשאר לבדוק?מה הסיכוי שזה מעצבים או חס וחלילה שחפת??אסור להסתכל בגוגל מכניס לסרטים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כנראה שאין מחלה רצינית לפי כל הבדיקות שעברת, לפעמים במצבים כאלה עושים ברונכוסקופיה. מציע להתייעץ העניין במרפאת ריאות.

14/07/2019 | 22:08 | מאת: הילה

שלום דוקטור. אני בחורה בת 22(מסיימת תואר בסיעוד). כבר מעל שנה יש פעמים שאני במנוחה(רגוע לגמרי) נושמת 30-40 נשימות לדקה. הנשימות מאוד שטחיות ובטניות. זה לא מופיע עם מעמץ וקוצר נשימה( בעבר היו לי התקפי קוצר נשימה, אז אובחנתי עם אסטמה, אבל לאחר מספר שנים הסירו לי את האיבחון). בנוסף,יש לי אי ספיקה קלה של המסתם הטריקוספידלי, אבל כמה שידוע לי זה לא גורם לתסמינים כאלו. רופאת המשפחה שלי ייעצה לי לבצע אקו לב חוזר וייעוץ קרדיאולוג, אני מניחה שאולי זה קשור, אבל הייתי שמחה לשמוע גם מה דעתך בנושא. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הייתי מציע לך לתרגל נשימות איטיות ולראות אם זה מסתדר לך, לא נראה לי שמדובר בהתקף אסתמה.

14/07/2019 | 11:30 | מאת: ורדה

שלום, אני חולת ריאות, אושפזתי וקבלתי טיפול סטרואידים בכדורים, במרפאת ראות הרופא רשם לי אינקרוז ורלבר 184/22,לקחתי לתקופה קצרה את התרופות שרשם לי הרופא ומשום מה על דעת עצמי החלפתי לסימביקורט 80/4.5 כי רציתי להקטין את המינון, מצבי החמיר. (א) האם אני יכולה לחזור לקחת את התרופות שרשם לי הרופא? ולאחר כמה שעות לקחת? (ב) האם לא מסוכן להחליף תרופה? (ג) האם יש רלבר במינון נמוך יותר מיזה שרשם לי הרופא? ובשם אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, א. עקרונית המשאפים הנ"ל נועדו למחלות אסתמה ו COPD ולא לסרקואידוזיס. ב. אפשר לחזור לקחת את התרופות שנרשמו לך בלי לחכות. ג. כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל לפני שינוי תרופתי אם כי אין כאן סכנה. ד. יש רלבר במינון 92/22.

13/07/2019 | 13:56 | מאת: שי

שלום גיל 50. רציתי לשאול 1. אם יש לי קצת תחושת קוצר נשימה ושאין לי אוויר סתם בישיבה בלי מאמץ אבל אני מודד סטורציה ורואה שהיא כ 95-96 האם זה אומר שהתחושה היא רק פסיכולוגית ואין באמת קוצר נשימה? או שיכול להיות קוצר נשימה מסיבה מסוימת אבל שהסטורציה תהיה בסדר? 2. אם אני עושה הליכה איטית לכושר בדופק כ 90 ומרגיש קצת קוצר נשימה ומודד סטורציה והיא כ 94-95 האם זה שוב אומר שהכל בסדר ואין באמת קוצר נשימה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אפשר להרגיש קוצר נשימה גם כשהסטורציה תקינה. הסבר של לחץ פסיכולוגי הוא אחת האפשרויות אבל כדאי לשלול גם אפשרויות אחרות כמו בעיית נשימה או לב. בדיקות למשל שיכולות לעזור בבירור הן אקו לב, צילום וסיטי חזה, תפקודי ריאה מלאים עוד לפי שיקול דעת הרופא המטפל.

13/07/2019 | 11:54 | מאת: רון

שלום, במשך כחצי שנה קיים אצלי שיעול דמי. עשיתי שלושה צילומי רנטגן, וצילום סיטי וכולם תקינים. התגלה בסיטי בקע סרעפתי קטן, ולאחר ביצוע גסטרוסקופיה הודגם בקע סרעפתי קטן, וחוץ מזה הכל תקין. מלבד בדיקות אלה גם נבדקתי פעמיים אצל רופא אאג, רופא שיניים, ורופא ריאות. אני מחכה לייעוץ אצל מומחה ריאות, אבל בינתיים אני ממשיך להשתעל שיעול דמי, שורף לי בריאות ויש כאב בחזה ובגב, למרות שגסטרולוג ציין שיתכן ןכאבים אלו מקורם בלחץ שאני חווה מהשיעול הדמי. מה יכולה להיות הסיבה לשיעול הדמי? מה סיכויי הגילוי של הסיטי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מציע שתבקש לעשות ברונכוסקופיה לבירור וזה יכול לעזור באבחנה.

שלום דוקטור אני בן 24 עברתי את כל הבדיקות ללב שיצאו תקינות אך בכל זאת אני סובל מדופק מהיר כשאני קם למצב עמידה במיוחד בבקרים הדופק המהיר מלווה בתחושת קוצר נשימה ותעוקה נשימתית וצורך לחזור למצב שכיבה במהלך היום זה מתאזן לי והתסמינים פוחתים מאוד ..וככה כל יום מחדש 1.האם זה נראה לך כמו משהו שקשור לריאות? 2.יכול להיות מצב שבאמת בבקרים יש איזשהי התכווצות ובמהלך היום הקלה פיזית או שאם יש בעיה היא אמורה להויות קבועה? 3.איזה בדיקות עליי לעשות אם בכלל? תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

*שכחתי לציין שלפני שנה הפסקתי לעשן לאחר 6 שנים של עישון של 7 סיגריות ביום בערך.. תודהה!!

שלום, זה נראה לי משהו שקשור יותר ללב. הייתי ממליץ על ביצוע אקו לב והולטר.

יש לי ילדה בת 15 שהתחיל לה רעש נשימתי שנשמע כמו קליקים מבית החזה לא תמיד לפני השינה ולא בשינה עצמה זה קורה מידי פעם לא תמיד עשינו לה צילום חזה וזה היה תקין והלכנו למעבדת שינה ושם לא היה את הרעש והבדיקה היתה תקינה אינני יודעת לאן לפנות ומה לעשות אשמח מאוד לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא יודע מה מסביר זאת אבל הדרך שהייתי נוהג היא, להתחיל עם פנייה לרופא המשפחה ולהקליט את הרעש במידת האפשר.

11/07/2019 | 22:31 | מאת: א

בצילום ריאות נכתב בפיענוח שערי ריאה מימין מאורך תסנין פריבנכרלי קטן בבסיס מימין מה זה אומר? כרגע לחא חום משתעלת פה ושם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני הייתי מתייחס לחומרה כדלקת ריאות וממליץ על טיפול באנטיביוטיקה.

12/07/2019 | 22:34 | מאת: א

תודה אני נבדקתי במרפאת בטרם שם איבחנו תסנין פניתי למיון של בית חולים השרון ושם לאחר 2 צילומים חוזרים טענו שאין כלל תסנין איך זה יתכן?

10/07/2019 | 22:39 | מאת: צילום חזה PA LAT

שלום לאחר צילום חזה התקבלו הממצאים הבאים ללא תפליט פלאורלי או תסנין אלוואלרי צל הלב בגדר הנורמה לציין FAD PAD משמאל על מה מצביעים הממצעים FAD PAD האם גידול או משהו אחר אשמח לתשובות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מדובר בממצא שומני ושפיר, אין מקום לדאגה.

10/07/2019 | 22:35 | מאת: צילום חזה

שלום לאחר צילום חזה הפירוש לממצאים שקיבלתי FAD PAD משמאל על מה הממצאים מצבעים

לקריאה נוספת והעמקה

כנ"ל

10/07/2019 | 21:42 | מאת: אסף

שלום רב, מזה מספר שבועות יש לי קושי להכניס אוויר. אני כל הזמן מנסה לפהק על מנת להכניס אוויר. לפעמים אני מצליח להשלים פיהוק (ומודה לאל) ובדרך כלל לא. התופעה מלווה בכאב בחזה. כאילו תקוע לי כדור טניס בחזה. ביצעתי אקו לב במאמץ והכל תקין. צויין גם שיש לי כושר מצויין בבדיקה. פעיל מאוד ספורטיבית. רק כ 40 ק"מ בשבוע. הכמיהה לאוויר והרצון והקושי לפהק מופיעים במנוחה ובמאמץ. אודה לעצתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה לא נשמע לי מחלה. אולי לנסות לא לשים לב וזה יעבור עם הזמן. חשוב לעשות צילום חזה לפחות לוודא זאת.

10/07/2019 | 03:58 | מאת: שלומי

היי שלום אני נער בן 18 היתי מעשן תקופה כשנתיים וישלי קוצר נשימה הרבה ליחה לבנה ולפעמים צהובה אבחנו אותי כאסמטי אבל השאלה אם זה יכול להיות אולי משהו אחר כי ישלי גם חברים אסמטים ואין להם ליחות ככה כל בוקר המון ליחה ובמהלך היום גם קצת ובלילה גם יש יחסית הרבה השאלה על פי התלונות אולי זה משהו אחר אני פשוט מרגיש שמתייחסים לזה רק כאסטמה ולא בדקו מחלות אחרות ואני רוצה לדעת על פי הידע שלך מה נראה לך שזה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אולי אלרגיה או הפרשות חומציות מהקיבה. מומלץ לבצע צילום חזה, תרבית ליחה ותפקודי ריאות.

12/07/2019 | 12:07 | מאת: שוב אני

תפקודי הריאות שלי היו לפני שנה fev 70% ולאחר ונטולין שיפור של כמעט 20 אחוז אני עכשיו מחכה לפיענוח סיטי ריאות עדיין הגיוני שזה אלרגיה או חומציות מהקיבה ,? ממש לא באלי לחיוצ כל החיים עם אסטמה

שלום, אלרגיה יכולה להיות או אסתמה לא מאוזנת, יש להתאים טיפול מיטבי ע"י רופא ריאות ואני מאמין שיהיה שיפור.

09/07/2019 | 21:03 | מאת: אבי

בבדיקת CT נמצא "שינויים פיברו-אטלקטטים מינימליים בבסיס הראה הימנית . מה הכוונה וכמה זה חמור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הכוונה היא למעין צלקת כרונית בריאות. לפי המתואר זה לא נראה חמור.

09/07/2019 | 19:02 | מאת: שירה

אם תוכל לפענח לי בבקשה את הפט סיטי חולה copdעם ירידה במשקל רשום בפענוח גוש היפרמטבולי במיצר קדמי פאראאורטלי בגודל 4 סמ בעוצמה 3.4קשרית לימפה היפרמטבולית בצורה קלה במציר פאראטכיאלי תחתון ימין בעוצמה 3קשרית ריאתית בlll אינה היפרמטבולית מתחת לרזלוציהשל השיטה. ממצא היפרמטבולי בתעלה אנלית כנראה עקב טונוס מוגבר לקורלציה קלינית .מה זה אומר אני בלחץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליץ להגיע עם ה PET למרפאת ריאות כדי לבחון את הממצאים, בהחלט יש מקום להמשך בירור ואולי ביופסיה או דגימת הממצאים.

ד.נ שלום-- ברצוני לברר האם יש קשר בין בצקות ברגלים לבין אסטמה ובמידה שכן כיצד ניתן להקל על הבצקות ברגלים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא רואה קשר.

09/07/2019 | 11:22 | מאת: דימה

שלום מה דעתך לגבי בדיקה זו .בירורר קשי נשימה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בעד! הבדיקה נעשית בהסתכלות על המיתרים ע"י רופא אא"ג.

08/07/2019 | 17:44 | מאת: לרי

לאחר שלושה שבועות של שיעול ליחתי נשלחתי לצילום לשלול דלקת ריאות . בצילום כתוב שישנה פס של תמט ריאתי באחת הריאות . אני חולה בסרקואידוזיס מופשטת . שאלתי את רופא המשפחה ואמר לי שזה משהו זניח . האמנם ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מניח שהוא צודק, צריך להשוות את הצילומים ולראות אם משהו השתנה מצילומים קודמים.

08/07/2019 | 15:22 | מאת: דימה

שלום רב.רציתי לשאול לגבי פעילות גופנית .אני עושה פעילות :פעמיים בשבוע במכון לשיכום ראיות פרטי (מקופה לא נותנים כי תפקודי ראיות גבוהים) פעם בשבוע הליכה מהירה של בערך 4.5קילמטר ליד ים ובשבת אני בחוף עושה שחיה. רציתי לשאול עד כמה טוב זה שחיה בשביל חולה כמוני.תודה מראש על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה
08/07/2019 | 15:31 | מאת: דימה

הסיבה לשאילה היא:שאם שחיה בים או בבריכה זו פעילות יותר עדיפה אולי על אימון על מכשירים במכון.אז אולי עדיף שחיה בים במקום אימון במכון לשיקום ראיות.מה דעתך?

שלום, כל פעילות אירובית טובה, בין שחיה ובין אימון במכון כושר. השיקום נותן מסגרת ואם אתה מרגיש טוב עם זה ויכול לעמוד בתשלום הרי זה גם מוסף לך.

08/07/2019 | 12:22 | מאת: אביתר

שלום לצערי לא ברור. אם באצבע המורה ביד ימין הסטורציה היא 92 וביד שמאל 97 ותוצאות די דומות כמה פעמים מה הסטורציה שלי בעצם? האם היא 97 ואז זה בסדר... או שהיא 92 שזה קצת נמוך ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הערך הגבוה יותר מראה שהריאות מספקות מספיק חמצן וזה באת לידי ביטוי ביד שמאל. אני משער שהסטורציה הנמוכה יותר ביד השניה היא בדלל בעיה בזרימת הדם ליד זו ולכן מציע להתייעץ על כך עם רופא כלי דם.

08/07/2019 | 07:20 | מאת: דימה

שלום רב.ברקע סי או פי די דרגה 1 fev1 94% בן 44 אין עודף משקל עובד ומתפקד רגיל ברצוני לשאול האם הפרעות שינה בלילה משפיעים על תפקוד ראיות ביום? כי אני בזמן אחרון לא ישן יותר מ4 שעות בלילה.לא משנה מתי אני הולך לישון.ולהרדם אין בעיה אני נרדם בקלות.יש לי מד סיטואציה ואני בדקתי ש כאשר אני נרדם הסיטואציה יורדת ל 93 ואף ל87 אחוז ו עולה חזרה כאשר אני מתעורר(זה מעיר אותי).עשית בדיקת שינה ביתית לפני שנה והיא היתה תקינה הייתי אצל רופא שינה באסוטא ומהשהוא מציע זה מקסימום התקן דינטלי לפי צורך.הוא משליך הכל על סיאופידי שבקושי יש לי.מה דעתך בנושא?תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי מה שאתה מתאר השינה לא תקינה. אם יש דום נשימה בשינה שמעיר אותך בד"כ מומלץ לנסות מכדיר CPAP. השינה לא משפיעה על תפקודי הריאות ביום אבל היא חשובה מאוד לתפקוד הגוף בהרבה דברים.

07/07/2019 | 21:31 | מאת: חני

שלום בת 60 מעשנת, בבדיקת ct למעקב קשריות התגלה תמט פסי סובסגמנטלי באונה ימינית עליונה (חדש) קישריות עד 6 מ״מ יציבות אין קישריות ריאתיות חדשות. מציינת שסובלת המון זמן משיעול עם ליחה. אודה על הסבר לגבי הממצא החדש. כמובן שנקבע תור לרופא ריאות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, השיעול והליחה כנראה קשורים לעישון. התמט לא נראה משמעותי לפי התיאור ושאר הדברים יציבים ולכן אני לא רואה מקום לדאגה.

07/07/2019 | 19:25 | מאת: לי

שלום אני בת 42 לאחר כריתת לסת ימנית עליונה לפני שנה בעקבות ורקוס קרצינומה +well diff scc ניתוח בוצע חפני שנה ומאז רק מעקבים נשלחתי לפת סיטי ורשום שם ריאות ללא קליטה פתולוגית מספר קשריות זעירות והצללות כתמיות קטנות מ rll ללא קליטה-אינן ספציפיות ובסוף רשום אין עדויות לממאירות האונוקולוג אמר שזה תקין אבל מה זה הממצא בריאות ?

לקריאה נוספת והעמקה
07/07/2019 | 19:40 | מאת: אני שוב

יש לי קושי באכחלה מאז הניתוח לפעמים נתקע לי בוושט האוכל עד שיורד אולי זה קשור?

שלום, אולי מדובר בדלקת קלה בריאה הימנית בגלל הפרשות ממערכת העיכול, אספירציה.

שלום בן 41,בשל קשיי נשימה גם במאמץ וגם במנוחה בוצע בדיקת מטכולין בה נרשם ש PC20= 2.61 MG/ML, לאחר שאיפת 4MG מהחומר ה CHG% יצא מינוס 41 אחוז לאחר מכן ניתן 4 שאיפות של ונטולין שלאחריהם ה CHG% יצא 0. האם בהתאם לנתונים הבדיקה יצאה חיוביות לאסטמה? ומהי חומרתה בהתאם לנתונים. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כן. מדובר באסתמה עם תגבותיות יתר בינונית. בכל זאת, עדיין יתכן שמדובר באסתמה קלה בלבד וזה נקבע לפי התלונות והתגובה לטיפול.

07/07/2019 | 14:13 | מאת: רן

בס"ד שלום רב שמי רן, בן 32.. בבדיקות שארחתי לבלוטת יותרת התריס(אדנומה) שבוספן הוחלט על ניתוח להסרת הבלוטה, ראיתי שצויין בבדיקות כך: * MIBI 5.12.18 במרכיב ה- CT אשר אינו אבחנתי נראה נגע סקלרוטי קטן באספקט לטרלי שמאלי של חוליה T9 - אי גרמי קרוב לודאי. *וב- CTA-4D 21.5.19 נראות בלוטות לימפה במפתי בית החזה מתחת לאונות בלוטות התריס. שאר מבני צוואר שנסרקו ללא פתולוגיה ראיה לציון. קשרית תת-פלאורלית קטנה ב- RUL ללא שינוי בהשוואה ל-CT מצפוי MIBI מ-5/12/18. האם יש סיבה לדאגה?.. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי המתואר מדובר בקשרית קטנה ולא חשודה ולכן אין מקום לדאגה. מומלץ להגיע למרפאת ריאות למעקב.

07/07/2019 | 01:46 | מאת: אבירם

שלום. שואלת לגבי בני, בן 8, אסמטי. בחורף חלה פעמיים בדלקת ריאות בטווח של חודש וחצי. בפעם הראשונה היה מאוד קשה להיפטר למרות סוגים שונים של אנטיביוטיקה, עד כדי זריקות. כעת לפי צילום חזה שוב דלקת ריאות. אני מודאגת עד מאוד. איך ייתכן? האם חלילה יש משהו אחר שלא מגלים? בדיקות דם מאפריל היו תקינות, אם כי לא מעמיקות / מגוונות מדיי... יש לנו תור למומחה ריאות בעוד כחודש. אני רוצה לציין גם כי הילד סבל בילדות מאסטמה של העור והוא מקבל אטנט, תחליף רטלין. לפי תחושת הבטן שלי כל הדברים קשורים... האם יכול להיות? מוכר? סליחה על מבול השאלות, אשמח לקבל הכוונה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני אמנם לא מומחה לילדים אבל דלקות חוזרות זה לא משהו נדיר בילדים, לא כל מה שאומרים דלקת לפי צילום זה אכן דלקת ריאות משמעותית. נראה לי שרופא הריאות יבדוק ויכוון אתכם להמשך. במידה שמדובר באסתמה ניתן יהיה לתת משאף לטיפל.

06/07/2019 | 23:29 | מאת: יאלוש

שכחתי לציין שקיבלתי כיסוי טבאניק כולל סטרואידים אימוראן

לקריאה נוספת והעמקה

כנ"ל

06/07/2019 | 23:25 | מאת: יאלוש

היי ובכן אני מקבלת אימוראן ופרדניזון סולו קיי השאלה מה הלאה זה לא חיים עם המחלה הזו

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מציע לשאול במרפאת ריאות על אפשרות טיפול בסלספט או מבטרה. כמובן, כדאי לבדוק לפי הסיטי וביופסיה אם נעשתה שאכן זו האבחנה הנכונה ולא מדובר בפיברוזיס מסוג אחר.

06/07/2019 | 20:03 | מאת: זהבה

שלום, זה מה שנכתב לי בסיטי ריאות בקרינה נמוכה, שנעשה לאחר שבצנתור וירטואלי ראו ממצא נודולרי קטן. "סיטי של החזה במנח אקסיאלי: הבדיקה בוצעה ללא הזרקת חומר ניגוד תוך וורידי במינון קרינה נמוך. הודגמו ממצאים ציסטיים פשוטים באונות עליונות דו צדדי, קוטרם עד כ12 ממ, מפוזרים באונות עליונות, לינגולה, אונה אמצעית, אונה תחתונה מצד שמאל, לא הודגם תסנין גס. ממצא נודולרי רך קוטרו כ3.8 ממ, ייתכן ממצא שמתואר בסיטי קרדיאק. הודגם ממצא נודולרי בסמוך לכלי דם באספקט אחורי עליון של אונה תחתונה מצד ימין כ3.7 מ"מ, גרנולומה מסויידת בפריפריה של RUL. מוקדים סוב פלוירלים בהיקף של אונה תחתונה מצד ימין כ8 מ"מ , 7 מ"מ ו6 מ"מ, -שינויים אינם ספציפיים. שפירים. ממצאים ציסטיים- התפתחות של השינויים אמפיזמטוטים ? מחלה של איסטיוציטוזיס? לתיאום קליני." עלי לציין כי א. איני מעשנת ואף פעם לא עישנתי. ב. עברתי צנתור שבו פתחו עורק שמאלי קדמי יורד והושתל סטנט ג. יש לי חדר שמאל מוגדל וGRADE2 DIASTOLIC DYSFUNCTION אני בת 59. עברתי גם בדיקה של תפקודי ריאות [באיכילוב] שהייתה תקינה לחלוטין. אודה לך אם תפענח לי את הבדיקה ואת האפשרויות שרשומות בה, ותנחה אותי באם עלי לעשות משהו בנידון. בברכה, לאה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, פיענוח קיבלת מהרופא שכתב את התשובה. אני לא יכול לפענח בלי לראות את הסיטי עצמו. אני רק יכול לומר שלפי הפיענוח נראה כי מדובר בממצאים שפירים. לרוב מומלץ על מעקב בעזרת סיטי בקרינה נמוכה כעבור חצי שנה עד שנה במצבים כאלה.

06/07/2019 | 11:45 | מאת: יאלוש

שלום מהם היתלקחויות במחלת nsip תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, החמרה של המחלה מתבטאת בהחמרה של קוצר נשימה וירידה בתפקודי ריאות, לרוב הטיפול הוא בעלייה במינון סטרואידים.

06/07/2019 | 07:01 | מאת: דניאלה

שלום ותודה בת 59 בבדיקת אקו לב נצא לחץ דם ריאתי מוגבר במידה קלה. כמו כן אי ספיקה טריקוספידלית קלה. מה המשעות של לחץ דם ריאתי מוגבר קל? והאם אני צריכה המשך בירור ולאן לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליץ להתייעץ קודם עם קרדיולוג שיראה אם מדובר בבעיית לב שדורשת איזון לחץ דם וכו'

05/07/2019 | 07:09 | מאת: דלקות ריאה

בן 75 דלקות ריאה חוזרות כ10 בשנה האחרונה, על רקע של לימפומה (בהפוגה) רמת נוגדנים נמוכה בגלל 6 chop הותחל ivig

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, רמת הנוגדנים גורמת לנטיה לזיהומים חוזרים. ממליץ על ביצוע סיטי חזה ובדיקת רופא ריאות לחפש גורמים נוספים.

04/07/2019 | 21:19 | מאת: דוד כאכון

שלום ד"ר דרור רוזנגרטן אני מטופל שלך בבילינסון מושתל שניי ריאות משנת 2011 השאלה שלי האם אני יכול לקחת כדור ויאגרה 100 מ"ג והאם יש בזה איזה שהוא סיכון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עקרונית אין מניעה מטיפול בויאגרה. אנא פנה אלי לגבי שאלות ספיציפיות דרך המרפאה. להתראות

04/07/2019 | 19:29 | מאת: יגאל

היי דוקטור , קודם כל תודה על התשובות ושנית עברתי סיטי כי היה חשד לכמה מחלות ריאה ולא היו בטוחים השאלה שלי האם אפשר לראות מחלות כגון אסטמה ברוכניטיס או זיהום בצילום ועוד שאלה במידה ולא נולדתי עם המחלות הללו זה יכול לעבור לי אני בגיל 19 תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אסתמה לרוב מאופבחנת לפי התלונות ובדיקת תפקודי ריאה. ברונכיטיס לפי תלונות. זיהום בריאות לרוב בעזרת צילום חזה שמראה דלקת ריאות. מחלות חריפות כברונכיטיס וזיהום בוודאי שיכולות וחולפות. אסתמה לעיתים נמצא בהפוגה זמן רב כך שבפועל אין קושי ואין צורך בטיפול.

06/07/2019 | 22:53 | מאת: יגאל

אמרו לי שבגלל הליחה המרובה שיש לי וישלי גם תלונות של קוצר נשימה מה לדעתך יכול להיות מחלה עם הרבה ליחה וחיכוך בגרון הרבה מאוד בבוקר במיוחד ואם אי אפשר לגלות את המחלות האלה בסיטי אז מדוע שלחו אותי לבדיקה הזאת

שלום, אני מניח ששלחו אותך לראות אם יש מחלות אחרות שלמזלך לא מצאו. כדאי לבדוק שאין אלרגיה, אין חומציות מהקיבה ואין בעיית אא"ג.

07/07/2019 | 04:48 | מאת: יגאל

עוד לא הלכתי לרופא אני קובע היום תור סתם רציתי לדעת אם אני אוכל לדעת בוודאות מה ישלי בין אם זה ברוכניטיס או אסטמה או שנהם או זיהום או משו אחר בכלל אבל אני מניח שזה עדיין לא בדיוק עונה לי על השאלה בוודאות

04/07/2019 | 11:10 | מאת: מרים

אני סובלת מאסטמה קלה ומטופלת ב relvar באופן קבוע. כבר כמה שבועות שמרגישה קושי וכבדות בנשימה. בבדיקת ספירומטריה במרפאה ב 4 פעמים האחרונות המספרים היו בין 80-85. מטופלת ב zinnat עכשיו + משאף foster. ללא הקלה. CT תקין, אקו לב תקין. מה עוד אפשר לעשות? בנוסף, בבדיקות דם האחרונות WBC 14 K/UL

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם מדובר בהחמרת אסתמה יתכן שצריך תוספת סטרואידים דרך הפה. תלוי בבדיקת הרופא.

03/07/2019 | 22:01 | מאת: גלעד

לגבי סטורציה. תודה על תשובתך. במידה ויש לי בשמאל 97 ובימין 92 והפער של כ 4-5 הוא לאורם זמן האם הסטורציה של הריאות אצלי היא המספר הגבוה יותר 97 או המספר הנמוך יותר ? מה הנכון? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הסטורציה נמדדת באצבע ולא בריאות. בשביל למדוד סטורציה בריאות עצמן בצורה ישירה צריך לעשות צינתור וזה נעשה רק במצבי חולי מיוחדים.

03/07/2019 | 10:44 | מאת: שגיא

שלום גיל 40 ידוע על אסתמה קלה 1. באיזה יד עדיף למדוד סטורציה? ימין או שמאל? ( אני ימני ) 2. אני מודד בשמאל יוצא לי 97 ובימין בערך 92. מה יכול להסביר את הפער? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 1. לא משנה. 2. מציע לעשות מעקב ואם באמת המדידות עקביות לבדוק את זרימת הדם לידיים בעזרת אולטרסאונד.

02/07/2019 | 23:28 | מאת: יאיר

לפני כחודש וחצי הרגשתי כאבים חזקים בצד ימין בבית החזה. הכאבים הופיעו בעיקר בנשימה עמוקנ. לאחר צילום חזה ובדיקות דם הרופא אמר שיש לי דלקת בקרום הריאה. לאחר מכן נטלתי זינאט וזטו ולאחר כמה ימים הכאבים חלפו. לאחר אוטלרה סאונד שלחו אותי לבצע ct כליות (חשש לאבן בכליה), אך בct גילו שיש רקמה רכה בריאה הימנית בגודל 2 סמ. כמו כן , בצילום חזה נוסף שעשיתי לאחר סיום האנטיביוטיקה (חודש אחרי) לא ראו שיפור בצילום החזה. הייתי במרפאת ריאות,אך לא הצליחו לאבחן מה זה. בבדיקות דם נוספות ערך הcrp חזר לנורמה (1.2) לאחר שהיה 20 (טווח מקסימלי 5). ביצעתי מיפוי ריאות והיה תקין. הרופא אמר לחכות חודש ולעשות צילום ct חזה כדי לראות אם הרקמה קטנה או גדלה. אני לחוץ ושוקל לעשות ct חזה מיידי. דעתך? יש לציין שאני לא מעשן ועושה פעילות ספורטיבית ( ריצה)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה לי לומר את דעתי בלי לראות את הסיטי עצמו.אם מדובר בדלקת כדאי לחכות ולראות אם יהיה שיפור ואז חזרה על סיטי מוקדם מידי לא תפתור את הספק.

03/07/2019 | 22:54 | מאת: יאיר

כמה זמן צריך לחכות לct לאחר הדלקת?

21/07/2019 | 23:02 | מאת: יאיר

בct חזה במינון קרינה נמוך נמצא שיש קשרית תת פלאורלית בסינוס קוסטופרני ימני בגודל 1.3x1.6 סמ. לפני כחודשיים סבלתי מדלקת בריאה בצד ימין. מיפוי ריאה תקין. מה זה אומר,?

02/07/2019 | 19:58 | מאת: שירלי

לאבי צלקות ישנות בריאה כתוצאה ממחלה אוטואמונית . בנוסף, אובחן עם סרטן ריאה מסוג תאים גדולים ללא מוטציה ברת טיפול. הוצע לו להשתמש באופב. ברצוני לשאול האם התרופה מעכבת הצטלקויות חדשות או גם פועלת על הישנות? האם נמצאה יעילה בסרטן הריאה? האם עשויה לשפר את תפקוד הריאה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לצערי הטיפול ב OFEV אינו משפר את ההצטלקויות אלא במצבים מסויימים מפחית הידרדרות בפיברוזיס ריאתי. לגבי הסרטן למיטב ידיעתי זה אינו טיפול הבחירה. אולי יש אפשרות לקבל טיפול במסגרת מחקרית, מומלץ להתייעץ עם אונקולוג מומחה בתחום.

02/07/2019 | 14:34 | מאת: עידית

בעלי בן 69 היה מאושפז שבוע בעקבות דלקת ראות. כעט הוא בהמשך טיפול באנטיבוטיקה במינון גבוה. הוא מרגיש חלש מאוד. איך אפשר לעזור שירגיש יותר חזק. אולי מזון מסוים או תוספות מזון? מודה על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין משהו מסויים. לאכול בריא, פעילות גופנית מתונה לפי יכולתו. תוספי תזונה יכולים לעזור וסבלנות.

01/07/2019 | 17:38 | מאת: אילת

1 -מה המשמעות זגוגית חול עם שינויים ברונכיאקטטים באונות התחתונות NSIP -2

שלום, 1. הרחבה של הסימפונות שיכולה לגרום לנטיה לדלקות ריאה חוזרות. 2. סוג של מחלה דלקתית כרונית בריאות, לא ברור ממה, יחסית למחלותדלקתיות כרוניות אחרות בריאות יש לה סיכויי החלמה טובים יותר.