פורום מחלות ריאה

הפורום יעסוק בנושאים הקשורים למחלות ריאה ומחלות דרכי הנשימה, כגון: סרטן ריאות אבחון בדרך ברונכוסקופית, אבחון וטיפול בדרך ברונכוסקופית למחלות שונות של דרכי הנשימה, שיעול ממושך, מחלת ריאות חסימתית כרונית COPD, אסתמה, נוזל בקרום הריאה אבחנה וטיפול.
2407 הודעות
2264 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות ריאה

בן 78 לפני כ 20 שנה הסתובבתי בארה"ב במזג אויר קר במיוחד ללא לבוש מתאים. למחרת התחילה נזלת וגם שיעול חזק קניתי כדורים לפי המלצת הרוקח ואיך שהוא יצאתי מזה. מאז כל שנה עם התחלת החורף אני נכנס לשיעול יבש בלתי פוסק שמחריד את כל הסביבה. כל הבדיקות תקינות וכל הסירופים לא עוזרים. בהתחלת הקיץ השיעול נפסק. מה זה אלרגיה לקור ? בשנה שעברה הסתובבתי כל העונה עם חם צואר והשיעול לא הופיע. האם יכול להיות שזה הפתרון היחיד ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שיש אלרגי עונתית, לאו דווקא לקור, אלא לפריחה, דשאים וכו' תרופות נגד אלרגי וספריי לאף יכולים לעזור בהצטננות וגם לשיעול. אם קר חם צוואר נראה לי רעיון טוב. במידה שיש תגובתיות יתר של דרכי האוויר משאף יכול לעזור.

19/11/2018 | 13:23 | מאת: מאורי

הי אני בת 78. לפני שבועיים עשיתי בדיקת דם וה CEA שלי עלה קצת. בבדיקת צילום חזה ראו חשד לדלקת ריאות שהעלתה במקצת את ה CEA אני מטופלת באנטיביוטיקה. השאלה שלי. מתי אני צריכה לחזור על בדיקת דם CEA כדי לוודא שהערכים תקניים ובנורמה? כמה זמן אחרי סיום האנטיביוטיקה ה CEA חוזר למצב שהיה לפני שעלה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא יודע על קשר ברור בין רמת CEA ודלקת ריאות. אני מניח שכחודש אחרי דלקת לא צריכה להיות השפעה אם ה CEA לא יורד צריך לחפש סיבות אחרות.

אני מאד רגישה לעישון. מקבלת גירוי בקנה נשימה או שיעול או קוצר נשימה או דפיקות לב או חולשה או כמה סימפטומים ביחד. מעשנים יש בכל מקום. מה לעשות?? אם בחדר האם יעזור להדליק מזגן ולסגור חלונות? איזה תרופות או ויטמינים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, צריך להתרחק כמה שאפשר, איוורור עדיף על חדר סגור עם מזגן. אין המלצה ברורה על ויטמינים מסויימים אלא כלכלה בריאה ומגוונת ופעילות גופנית מסודרת.

פענוח של בדיקה עם חומר נגודי:מבנה תקיןשל הגומחות העל ברחחיות ,בתי השחי , המיצר ושערי הריאות.קשריות קטנות במיצר ובשער מימין בקוטר עד 7 מ"מ ציר קצר. בריאות מודגמת פרנכימה שמורה.שינויים דפנדנטיים קלים באספקט אחורי של הריאות דו"צ.שינויים אמפימטיים קלים בפסגות. הלב,פריקרד ופלוירה שמורים. אדרנלים תקינים.טחול אינו מודגם וזאת עקב כריתה מהילדות.הסתיידויות מסולסלות במיטת הטחול,יתכן בכלי דם.טחולון קטן/קשרית בסמוך. בחלון עצם אין עדות להרס גרמי.שינויים נוונים בע"ש תחתון. רציתי לדעת מה המשמעות של התשובה ? אודה לתשובתך

שלום, לפי הנכתב אין בעיה של עיבוי צדר. הממצאים שנכתבו ובעיקר השינויים האמפיזמטיים לא בהכרח משמעותיים והדבר תלוי במידת החומרה שלהם. דבר זה ניתן להעריך בעזרת תפקודי ריאות.

18/11/2018 | 20:37 | מאת: פענוח בדיקת סריקת חזה עקב בירור עיבוי צידר

האם חלילה מדובר בסרטן ?

לא

שלום, עברתי בדיקת ספירומטריה במאמץ וקבלתי תשובה: "מבחן מאמץ חיובי לתגובה של חסימה". מה המשמעות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כנראה מדובר באסתמה והחסיה של דרכי האוויר מתבטאת לאחר מאמץ.

17/11/2018 | 20:41 | מאת: דימטרי

שלום , בזמן האוכל כאשר אני אוכל יש קשיי נשימה מדדתי סיטורציה והיא יורדת ל95 האם זה תקין על מה יכול להעיד יש לי אסתמה ברקע תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הירידה בסטורציה לא משמעותית. יתכן שקשיי הנשימה נובעים מבעיה במערכת העיכול או הבליעה. האם יש קשיי נשימה גם במאמץ של עלייה במדרגות, הליכה, ריצה? אם אין כנראה שהבעיה לא בריאות.

17/11/2018 | 23:55 | מאת: דימטרי

כן יש גם במאמץ מרבה לקחת נשימות עמוקות עשיתי אקו שיצא בסדר מה יכל להיות אם כן

שלום, כדאי לעשות בדיקת תפקודי ריאות בכדע לראות אם זו בעיה של אסתמה. אפשרויות אחרות הן בעיה במערכת העיכול או לחץ נפשי.

17/11/2018 | 20:36 | מאת: מיכל

שלום לאחר דלקת ריאות שאובחנה לאחר תלונות מצידי על שיעול וחום לסירוגין הופעתי לצילום וראו תסנין לאחר אנטיביוטיקה עשרה ימים ביצעתי צילום חזה נוסף אחרי חודש הממצאים שרידי תסנין הרופאה הפנתה אותי לצילום נוסף ולרופא ריאות אני ממש לא רגועה האם באמת יש צורך שוב פעם בצילום?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב מומלץ לבצע צילום ביקורת כעבור חודש או חודש וחצי וכנראה שהצילום בוצע במקרה שלך מוקדם מידי והתסנין לא נעלם לגמרי. מציע שתראי לרופא הריאות את הצילומים ובמידה שהנסיגה ברורה ניתן יהיה לוותר על צילום נוסף.

תודה רבה על המענה. ביקרתי אצל רופא ריאות שעשה בדיקת חמצון יצא תקין ותפקודי ריאות יצא מעל הממוצע. מה שכן נתן אנזיל וצילום נוסף עוד חודשיים, בדיקת ליחה וcrp האמת שנורא רציתי להגיע אליך ויום שני לא הסתדר לי, אם הממצאים הללו תקינים והרופא די הרגיע אותי שזה לא משהו רציני אפשר להרגע? משום מה אני ממש בסטרס... אם היה משהו רציני אחד הקריטריניון הנ"ל היו יוצאים לא תקינים?

16/11/2018 | 16:34 | מאת: ארז

אימי בת 84 ביצעה צילום חזה אתמול כתוצאה מכאבים השכמה בצד ימין. הממצאים עיבוי של דפנות סימפוניות דו צדדי בריאות ללא שינוי לעומת צילום מיום 12 יולי 2018. רושם להצללות קטנות מוקדיות בבסיס ריאה שמאלית. מה המשמעות של התוצאות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הממצאים יכולים להתאים לדלקת ריאות, במידה שיש תלונות של שיעול וליחה הייתי ממליץ לקחת אנטיביוטיקה ולחזור על צילום ביקורת כעבור חודש וחצי. במידה שאין תלונות מתאימות הייתי ממליץ לבצע סיטי להמשך הבירור.

שלום, אבי בן ה 85 (בריא בד"כ) סובל מזה מספר שבועות מקשיי נשימה. חימצון נמוך (85) בעיקר בבוקר. שיפור במשך היום. בסי.טי נמצא: תפליט פלאורלי קטן בינוני בבסיסי הראות יותר מימין .שינויים אינטרסטיציאליים סבפלאורליים לאורך שתי הראות יותר בבסיסים סימני פולמונרי פיברוזיס. כלי הדם הגדולים במדיאסטינום: אאורטה מעט מורחבת, עם שינויים טרשתיים. לציין בלוטות קטנות יחסית מרובות בחלון האאורטופולמונרי ומתחת לקשת האאורטה. ללא הגדלת קשריות לימפה אקסילריות. מעט נוזל פלאורלי בפלאורה הבין אונתית בעיקר מימין. לב מוגדל, הודגם תפליט פריקרדיאלי מזערי. חלון עצם - אוסטיופורוזיס סימני dish ממצאים נוספים: בקע סרעפתי בינוני. אנאוריזמה מסויידת קטנה של ספלניק ארטרי, היפרפלאזיה של אדרנלים, ציסטות בכליות, אבן קטנה כ3 מ"מ באגן של כליה הימנית, ללא סימני חסימה אורומכנית. רופא שבדק אותו לפני תוצאות הסי טי איבחן דלקת ריאות כימית עקב חשיפה לחומרים כגון מתכות, לאורך שנות עבודתו במפעל. אודה מאוד לחוות דעתך, הן לגבי הסי.טי והן לגבי טיפול אפשרי אם קיים. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מבין מתשובת הסיטי שהבעיה העיקרית היא פיברוזיס ריאתי. יש סוגים שונים של פיברוזיס ודרושה בחינה מדוקדקת של הסיטי וסיפור החשיפה בכדי לנסות להגיע לאבחנה מדוייקת. באופן כללי אם מדובר בפיברוזיס אמיתי אז התהליך אינו הפיך אולם יש תרופות שיכולות לעצור הידרדרות בתפקוד הריאתי אם קיימת. כמו-כן מומלץ על טיפול בחמצן אם הסטורציה מתחת ל 90%.

15/11/2018 | 02:59 | מאת: אדם

היי, לפני 4 חודשים עברתי פנאמומדיאסטנום ספונטני, עם הופעה קלינית של קשיי נשימה עמוקה, כאבים ממוקדים בחזה. עברתי בדיקת CT וצילום חזה במיון שדרכם אובחן הפנאמומדיאסטנום, ולאחר כשבועיים ביצעתי שוב צילום חזה לצורך מעקב, ראו שכמות האוויר פחתה בהרבה וחל שיפור בעניין וכי הגוף ״טיפל״ בבעיה בעצמו. לפני כמה ימים התחלתי לחוש שוב קשיי נשימה, וליתר דיוק, קושי בלקחת נשימה עמוקה ותחושת תקיעות בגרון, מה שהיה לי בדיוק לפני 4 חודשים. האם פנאמומדיאסטנום זה משהו שיכול לחזור על עצמו? מה ניתן לעשות כדי להתגבר על קשיי הנשימה והתקיעות בגרון? מציין כי אין בעיות בליעה, פשוט יש תקיעות כזו. אשמח לתגובתכם תודה רבה אדם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש מקרים של פנוימומדיאסטינום שיכולים לחזור על עצמם גמו במקרים של מחלת ריאות עם אמפיזמה או אסתמה. התלונות שלך יכולות להתאים לחזרה של הבעיה ובמידה שהכאבים חזקים כדאי לחזור על צילום חזה.

אציין שליפני 20 שנה חליתי בשחפת פעילה בריאות. הייתי המצב קשה כי עד שאבחנו אותה לקח 4 חודשיים. השחפת התמקדה בעונה השמאלית למעלה . אחרי ריפוי מלא . 5 שנים הייתי בריא כמו שור ולא סבלתי משיעול או אפילו בשפעת רגילה . לאחר 5 שנים נפלאות פתאום התקררתי וניסתי לשאוף מים חמים כדי לרפא את הדלקת ,כנראה זה גרם נזק לריאות .. והתחלתי להשתעל עם שיעול וליחה במשך חודשיים. כך שמאז.. ועד עכשיו אני סובל מדלקות חוזרות כפעמיים בשנה כול דלקת נמשכת לפחות חודשיים וחצי .. נציין שהליחה שיוצא הוא לבן .. ומרגיש תמיד באונה השמאלית שהיא תחושת אי נוחות .. אני נושם מצויין ואין לי בעיות של נשימה או ירידה במצב תפקודי בריאות גם לאחר 15 שנה של דלקות חוזרות .. אין לי חום. דופק תקין, בהתחלה עשיתי צילום ריאות ותמיד יוצא תקין עם שינויים פיברוטיים קלים בפסגת הריאה השמאלית עקב שחפת ישנה ,לא ביקרתי אצל רופא ריאות ולא עשיתי צילום סיטי. ותמיד רופא משפחה אומר לי שזה יעבור למרות שאני מציין שזה נמשך זמן רב של חודשיים ויותר . לאחר ריפוי של חודשיים אני חוזר לעצמי ולא משתעל בכלל . זה חוזר רק כאשר אני מתקרר או כתוצאה של דלקת גרון או שפעת . מה דעתך יכול להיות שזה אני יודע שהשחפת עשה לי נזק באונה השמאלית אבל היה 5 שנים שהייתי בריא כמו שור לאחר ריפוי המחלה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי מה שאתה מספר נראה שהחלמת משחפת. השחפת במקרה שלך לא גרמה לנזק משמעותי ולכן אין מקום לדאגה.

תודה לך על תשובתך . אך אודה לך שתתייחס בעניין הדלקות החוזרות, שנמשך חודשיים ועד חודשיים וחצי ,שמלווה בשיעול יצרני פרודוקטיבי בליחה סמיכה דביקה. אשר מפריע לי בשגרת היום . ולפעמיים זה פעם בשנה ולפעמיים זה פעמיים בשנה. כך יוצא שאני משתעל קרוב ל5 חודשיים במשך שנה שלמה בשתי הדלקות מה שלא אופייני לדלקת רגילה שהשיעול שנמשך 3 שבועות לכול היותר .. מה שמטריד אותי זה השיעול לחתי שנמשך חודשיים עד שנעלם. אציין שתמיד לפי התחושה שלי הדלקת מתמקדת באונה העליונה בצד שמאל (בדיוק איפה שהתפתח לי השחפת בצורה פעילה, והשאירה אחריה צלקות לפי צילום רנטגן שיניים קלים בפסגת הריאה השמאלית עקב שחפת ישנה) האם לדעתך יש מקום לדאגה. או שזה פשוט זה תגובת יתר של הסימפונות,ולוקח זמן של חודשיים וחצי שהשיעול היצרני נעלם? זה נמשך ככה 15שנה . אציין שלא הייתי אצל רופא ריאות רק אצל רופא משפחה . ותמיד שולל על פי צילום חזה ובדיקת טלסקופ שזה כלום ויעבור לך. אני בן 37 בריא בדרך כלל בלי מחלות רקע(חוץ משחפת ריאה ליפני 20 שנה) אציין שוב לפני 20 שנה חליתי בשחפת קשה והחלמתי ממנה לחלוטין 5 שנים הייתי בריא כמו שור עד שלפתע התקררתי מאודד ותקף אותי כנראה דלקת בסימפונות או בריאות שגרם לי שיעול יצרני שנמשך בהתחלה חודש וחצי עד שזה עבר לי. ולאחר שנה עוד פעם התפתח אצלי דלקת חוזרת שגם נמשך חודשיים וכך הלאה במשך 15 שנה .

שלום רב אימי בת 54, קיבלה אתמול תוצאות של בדיקת CT ריאות שעברה. אנו ממתינים להמשך פענוח ע"י רופא מומחה אך התוצאות נראות מדאיגות ולכן אשמח לקבל דעה גם כאן. מצ"ב המסמך הרלוונטי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הפענוח שקיבלתם הוא כבר של רופא מומחה ברנטגן. צריך להגיע לרופא ריאות שככל הנראה ימליץ על ביצוע ברונכוסקופיה לצורך דגימה מהריאות. לאחר הבדיקה נוכל לדעת מה המחלה וכיצד יש לטפל בה. האפשרויות כוללות מחלות דלקתיות אולם גם הועלתה אפשרות של מחלה ממארת ולכן הביופסיה חשובה. מקווה שהתוצאות תהיינה טובות. רפואה שלמה!

שלום רב אימי בת 54, קיבלה אתמול תוצאות של בדיקת CT ריאות שעברה. אנו ממתינים להמשך פענוח ע"י רופא מומחה אך התוצאות נראות מדאיגות ולכן אשמח לקבל דעה גם כאן. מצ"ב המסמך הרלוונטי. תודה

13/11/2018 | 03:26 | מאת: Archy

שלום אני בחור צעיר בן 25 מעשן לא מעט לאחרונה התחלתי לעסוק בספורט ,ריצות,אופניים וכו' וסמתי לב שעוד בתחילת חימום הגוף מתחיל לשרוף לי בקי הנשימה בין החזה העליון והגרון עד לרמה שקשה וכואב לנשום. רציתי לדעת האם זה משהו שחולף אם הזמן או שיכול להיות משהו רציני שכדאי להתייעץ אם רופא בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממליץ להפסיק לעשן, מניח שעם השיפור בכושר יהיה לך יותר קל בתרגילים. אין צורך בבדיקות נוספות אם מצבך ישתפר בהדרגה.

הופיעה הצללה פסית קטנה בשדה תחתון משמאל

שלום, לא נראה לי משמעותי

12/11/2018 | 22:48 | מאת: ניר

היי דוקטור לפני שלוש שנים בערך הייתי עושה מדורות עם חברים שלי וסתם מתוך. סקרנות הייתי רוצה לראות אם זה פגע לי בריאות באותו זמן שהייתי עושה את המדורות יש בדיקה לזה או שכל השחור מהריאות היה אמור להתנקות משם כאילו יש סמנים היכולים להראות על משהו?

שלום, חשיפה לעשן מדורה מידי פעם לא אמורה לגרום לנזק. לא לדאוג ואין צורך בבדיקות.

14/11/2018 | 21:04 | מאת: ניר

היי דוקטור דבר ראשון זה לא היה מידי פעם דבר שני רציתי לדעת האם יש בדיקה שמצלמת לך לריאות ורואה אם נכנס לשם אי פעם עשן?תודה

11/11/2018 | 13:51 | מאת: רוני

שלום רב, בשבועות האחרונים קשיי נשימה קלים, אקו לב במאמץ תקין , צילום ריאות רנטגן תקין, תפקודי ריאה תקינים , ביצעתי תרבית ליחה ותוצאותיה: שבועות האחרונים קשיי נשימה קלים. ביצעתי תרבית ליחה והתוצאות: Branhamella catarrhalis Beta Lactamase positive יותר (Pus Cells) תאי מוגלה מ 25 לשדה תאי אפיתל פחות מ 10 לשדה All isolates&sensitivity 99999999990000 0001 אודה להסבר מפורט של התוצאות , וכן , אם יש בעייה , איזה טיפול מומלץ ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מדוב רבחיידק שכיח שגורן לדלות בדרכי הנשימה. הטיפול האנטיביוטי המתאים יכול להיותף אוגמנטין, זיננט או ציפרוקסין

11/11/2018 | 09:04 | מאת: יוני

היי, אני חייל בן 20, סובל כבר 5 שנים מטעם מר בפה, ריח רע ויובש בפה שמלווה אותי 24/7. באזרחות ביקרתי אצל רופאים רבים ואף אחד לא מצא את המקור לבעיה. היום אני יודע ובטוח כמעט במאה אחוזים שהבעיה נובעת ממחלה או חוסר תקפוד או זיהום כלשהו שיש לי בגוף או באחת המערכות. 5 שנים שאני חי בחוסר ביטחון בפני אנשים עקב הטעם והריח, המחלה הזו הורסת לי את החיים וגורמת לי לאבד שפיות. המערכת הצבאית עושה ממני צחוק ומסרבת לעזור. בבקשה אם באפשרותך לעזור לי ולייעץ לי אילו בדיקות לעשות ולאילו רופאים לפנות אני יותר מאשמח. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הכי שכיח שמדובר בבעיית שיניים או חניכיים והייתי עוש בדיקה של רופא שיניים טוב ושיננית. לאחר מכן אא"ג אם אין שיפור.

10/11/2018 | 21:41 | מאת: מיכאלה

היי, אני בת 26 ,מעשנת חצי קופסא ביום בערך מגיל 16.. בחודשיים האחרונים התחילו להיות לי כאבים חדים בלב. בהתחלה חשבתי שזה הריאות אולי כתוצאה מהעישון והרופא שלח אותי לרנטגן אשר יצא תקין. היו לי כמה ימים אשר היו לי כאבים חדים בלב עם כאב ביד ותחושת שריפה בגב, הלכתי לרופא אשר ביצע אקג לפני חודש, והוא לא ראה משהו מיוחד שם. בשבוע האחרון אני מרגישה שהכאב די קבוע ..מן כאב עמום שלפעמים מתגבר במאמץ בעיקר עם תחושות כאילו של צביטות אם זה הגיוני אני לא יודעת אם זה התקפי חרדה רק? או שיש בעיה אמיתית? אני יודעת שאני צעירה אבל הכאב מציק לי מאוד. כשחזרתי אל הרופא לפני יומיים הוא אמר שאין מה לשלוח לעוד בדיקות כי הרנטגן והכל היה תקין..ואולי זה דלקת שתעבור..אבל ההרגשה היא לא טובה ואני מפחדת שזה משהו רציני יותר, יכול להיות שאולי זה השד עצמו? קשה לי להגיד במדויק מה כואב היות ויש לי לחץ על כל האזור כולל היד והכתף

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן, בגילך לא שכיח שיש בעיית לב או ריאות שתגרום לכאבים. בכל מקרה הייתי מבקש בדיקת אקו לב. אם מדובר בכאב ממקור שרירי אן עצמות כדורים נגד דלקת כמו נורופן או אדוויל יכולים לעזור. אם יש לך התקפי חרדה הם יכולים להתבט בכל מיני תחושות כולל לחצים בחזה וכמובן אז הטיפול צריך להיות מכוון להקלה על החרדה.

08/11/2018 | 23:58 | מאת: בדיקת דם לשעלת

מה המשמעות של התוצאה lgG 5> ומה המשמעות של התוצאה lgA 2>

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה תקינה אין שגלת

08/11/2018 | 15:41 | מאת: דימה

תפקודי ריאות שבוצעו בילינסון ב24/10 בקיצור נראים כך: FEV1/FVC = 68% FEV1 = 96% , DLCO = 129% KCO=110% יש לי שתי שאלות: עשיתי חיסון נגד שפעת ו דלקת ראות לפני שבוע כי תוצאה מזה חום גבוה שעבר לאחר יומיים ואחר כך קשי נשימה קשים שאני לא רגיל .האם יתכן שזה תופעות לואי לאחר חיסון שאמור לעבור או שעשיתי נזק לעצמי יותר גדול ? כמו כן רופא ראות בבלינסון אמר שאפשר לא להשתמש ברילבר 92/22יותר ונתן לי אטרובנט 20 MG על פי צורך האם זה סביר טיפול כזה. תודה מראש על התייחסות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כול להיות שהתלונות קשורות לחיסון. רלבר הוא טיפו לאסתמה וכן גם ארובנט. בכל מקרה תפקודי הריאה כמעט תקינים.

אני בת 49. רקע ומצב רפואי: הטרוזיגוט לפקטור 5, אבי נפטר בגיל 40 מאוטם שריר הלב. המחזור שלי לא כ"כ סדיר בשנה האחרונה. אתמול ניפחתי בלונים. עם כל בלון שניפחתי הרגשתי יותר ויותר קוצר נשימה, חולשה ותחושה שעומדת להתעלף. אחרי הבלון החמישי הפסקתי בגלל תחושת חולשה קשה ונשמתי עמוק. אציין ששאפתי אויר דרך הפה כדי לנפח את הבלונים. מעולם לא הייתי במצב של קושי לנשום ואני מאוד לחוצה. מה לעשות עם הגילוי הזה? איזה בדיקות עליי לעבור? ובאיזה תחום מומחיות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הייתי ממליץ לך להמתין מספר ימים. אם התופעה הייתה חד פעמית לאחר ניפוח בלונים לא לדאוג. יתכן שזה היה בגלל נשימה מאומצת שיכולה לגרום לסחרחורת, לא אומר שאת חולה. בפעם הבאה לנפח יותר לאט.

06/11/2018 | 10:39 | מאת: פנינה

שלום לך ד ר, בעלי נפל מאופניים לפני כחודש ושבר את צלעות 5 ו- 6, היה לו נוזל מועט בריאות. נשלח אחרי 3 שבועות לצילום שנראה בסדר ובביקור בבית החולים אצל מומחית ריאות כתבה ריאות מפושטות ללא נוזל....למה הכוונה? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה
06/11/2018 | 11:12 | מאת: פנינה

בעלי נפל מאופניים לפני כחודש שבר את צלעות 5 ו- 6, עשה צילום חזה אחרי 3 שבועות שנראה תקין. והיום נבדק אצל מומחית ריאות בבית החולים והיא כתבה ע"פ צילום ריאות מפושטות ללא נוזל. למה הכוונה?

שלום, הכוונה שהצילום תקין.

04/11/2018 | 19:16 | מאת: גיל גושן

שלום איזו תרופה עדיפה לטיפול בcopd? אינקרוס או ספריבה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הפעולה שלהם מאוד דומה, אני ממליץ שכל מטופל יחליט לפי הנוחות שלו עם המשאף.

04/11/2018 | 17:53 | מאת: נורית

שולחת שוב פעם תפקודי ראות מקווה שתצליח לפתוח את הקובץ ואשמח לקרוא את דעתך יעוץ והבחנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לצערי, אני לא מצליח לפתוח קבצים מצורפים.

בת 44 לפני כחצי שנה חליתי בדלקת ריאות קבלתי כמה סוגים של אנטיביוטיקה שלא הועילו נעשה צילום חזה שהראה תסנין חודש אחר כך בסיטי תסנין וגרנולומות קטנות וציסטה בפריקארד.עם חום עד 38 וכאבים בחזה ימין בעת נשימה וחרחורים רבים. לציין ביחד הופיע גם סינוסיטיס קשה בסיטי. מאז אפיזודות חוזרות של סינוסיטיס לעיתים חום שיעול חנוק חרחורים רבים וכל פעם על פי שמיעה הרופאה מאבחנת דלקת ריאות. לציין כי תפקודי ריאות ירדו השבוע הגעתי לרופאה עם שיעול קשה נשימה מלאה נוזלים והיא אמרה דלקת ריאות אקוטית ונתנה שוב טאבניק. לציין כי רופאת ריאות מכוונת לברונכוטזיות האם זה יכול להיות כשהצילום חזה תקין?? עשיתי צילום והוא תקין. מה יש לי? האם זה קשור לריאות בכלל??? מודה מראש על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, סינוסיטיס חוזרת יכולה לנבוע מבעיה אנטומית במערות הפנים וכדאי להיבדק ע"י רופא אא"ג. לגבי הריאות מומלץ לבצע סיטי חזה לברר את הבעיה. כמו-כן בירור אלרגיה, רמת נוגדנים, בדיקת זיעה. המשך מעקב במרפאת ריאות.

שאלתי האם שתי רופאות יכולות להבחין שיש דלקת ריאות אקוטית עפײי שמיעה ובעצם צ. חזה תקין.? ומה זה ברונכיאטזות???

שלום, יכולה להיות דלקת קלה בריאות, בעיקר בסימפונות שלא יראו בצילום. ברונכיאקטזיות הם הרחבה של הסימפונות כך שהנטייה לזיהומים ודלקות ריאה עולה. הטיפול בעיקר בפיזיותרפיה ואנטיביוטיקה מתאימה.

04/11/2018 | 12:05 | מאת: גלי

שלום רב, סבתי בת 92, לאחרונה עברה פרפור פרוזדורים והייתה מאושפזת שבועיים בבית חולים. עשו לה היפוך שלא צלח ואחכ טופלה בדיגוקסין פעם ביומיים פלוס תרופות נוספות כמו אלקוויס, קרדילוק. לפני שבוע שוב אושפזה יש לה כאב בחזה..בצילום חזה ראו מחלה חדה ומיד טופלה באנטיביוטיקה לוריד וגם בפוסיד לוריד וקורטיזון. הפוסיד ניתן בשל מים בריאות. כעת, סיטורציה 93 ללא חמצן ועדיין יש כאב בחזה, תוצאות של מיפוי ריאות: ״מיפוי ריאות פרפוזיה עם Tc-maa קליטת חומר מופחתת באספקט תחתון וגבול אחורי בריאה שמאלית. לקורלציה עם צילום חזה ו/או Ct בשאלה של תפליט ו/או ממצא הסננתי. ״ יש לה בעיה בתפקודי כליות וסי טי עם חומר ניגוד להשלמת הבדיקה, כך נאמר בבית חולים, עשוי לפגוע בכליות שלה ואחכ עוד תמטרך דיאליזה. התפקודי כליות 1.5 כך נאמר אני לא יודעת אם זה קריאטנין או משהו אחר שאלתי היא מה אומרות התוצאות של המיפוי והאם יש סכנה בסי טי עם חומר ניגוד. בבית חולים שללו קריש דם בריאה (זה מה שרצו לבדוק במיפוי) האם יכול להיות שזה קריש וזה לא מודגם בצורה נכונה? אודה לתשובתך ככל שאתה מצליח להבין מדבריי. אנחנו מאד מודאגים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המיפוי מדגים את זרימת הדם לריאות. כאשר יש בעיה בריאות כמו דלקת או נוזל מסביב לאיזור מסויים לא זורם דם לאיזור הזה כמנגנון הגנה של הגוף. אפשר לבצע סיטי ללא חומר ניגוד ולהתאים את התוצאות לתוצאות המיפוי.

05/11/2018 | 11:31 | מאת: גלי

תודה רבה על תשובתך המהירה.

02/11/2018 | 16:42 | מאת: נורית

שולחת תיפקודי ראות בנוסף למיפוי ראות ששלחתי לך לפי התשובה בבקשה תיעץ לי ותפעניח את הממצאים תודה מראש נורית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא יכול לראות את סריקת התפקודים, ממליץ לך להגיע למרפאת ריאות להערכה.

02/11/2018 | 12:01 | מאת: נורית

שלחתי את הצילום של הממצאים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מה הסיבה שנשלחת לעשות מיפוי? האם את סובלת ממחלת ריאות ? האם עברת ניתוח בעבר?

02/11/2018 | 16:10 | מאת: נורית

סובלת ממחלת אמפיזמה קשה תיפקודי ראות נמוכים

שלום, האמפיזמה מסבירה את תוצאות המיפוי, זרימת הדם אינה אחידה בגלל שאיזורים עם אמפיזמה קשה יותר מקבלים פחות זרימת דם. הטיפול אמור להיות מכוון לטיפול באמפיזמה. כנראה שריאה אחת חולה יותר מהשנייה ביחס של 40\60 אבל זה ךא משנה את הטיפול באופן כללי.

01/11/2018 | 21:11 | מאת: שיראל

שלום דר מה שלומך יש לי קשיי נשימה מאוד חזקים אני לוקחת כל דקה לערך נשימה עמוקה הנשימות שלי עמוקות ומורגשות ביצעתי סיטי חזה שעל פניו המפענח רשם תקין לא פירט יותר מידי הקשיי נשימה עדיין קיימים למרות נטילת משפטים שאני מודדת סיטורציה כאשר קשה לי 96 זה לא נמוך? מה עוד יכולה לעשות או איזה בדיקה נורא קשה לי לנשום כאילו שלא מצליחה למלא את הריאות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מאחר שהבדיקות תקינות הייתי ממליץ לך לנסות תרגילי נשימה נכונה כמו ביוגה וכיו"ב. אני מאמין שזה יכול לעזור.

01/11/2018 | 15:48 | מאת: יוסי

ניסיתי להפסיק לעשן מספר פעמים בחיי ללא הצלחה לאחרונה החלטתי שאולי כשלב ביניים כדי לנסות לעבור לסיגירה אלקטרונית ולפי מה שהבנתי ככל הנראה זה פחות מזיק.. אני שוקל לקנות juul השאלה האם האדים זה יכול ליצור מים בריאות האם זה עדיף מבחינה בריאותית? לא מצאתי מחקרים על juul אז אולי סיגריה אלקטרונית אחרת האם עדיף לעשן או שזה פוגע פחות? ודבר נוסף בשלושה ימים האחרונים שקשמתי היה לי לילה בבוקר עם דם אך כשאני מקנח את האף אני רואה גם דם ובגלל שנתקלתי בזה מספר פעמים בשנה אין מה לדאוג לדעתי אני צודק חוץ ממעקב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לגבי הדם כדאי להגיע לרופא ריאות ולהעריך אם יש בזה משהו שכדאי לבדוק לעומק או להסתפק במעקב. לגבי הסיגריה האלקטרונית, דעתי היא שאנחנו לא יודעים על השפעתה לאורך שנים מאחר שמדובר במוצר יחסית חדש ולכן עדיף להפסיק לעשן בכלל. מי שלא מסוגל להפסיק לעשן יש הגיון לחשוב שסיגריה אלקטרונית תזיק פחות. אולם אסור ךלדעתי להסתפק בכך וצריך להמשיך לנסות להפסיק בהדרגה גם את השימוש בסיגריה האלקטרונית שהיא גם מזיקה ברמה כזו או אחרת.

01/11/2018 | 07:16 | מאת: שי

גבר בן 30 ללא מחלות ארע לפני חודש מחלה כנראה דלקת ריאות טופלתי שבוע אנטיביוטיקה פתאום לאחר שבועיים חזר גירוי בתחתית הגרון וכאב בגלים ובכול אזור בית החזה במרכזו וגם בצדדים כאבים שלא פוחתים ובאים בגלים כמו שריפה כזו צילום חזה תקין...מה זה יכול להיות? במאמץ מרגיש אי נוחות אקג תקין

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות זיהום וירלי של דרכי הנשימה או חומציות מהקיבה. ממליץ לפנות לרופא המשפחה להערכה.

31/10/2018 | 21:07 | מאת: רוני

לום ד"ר. דיברנו בנושא אחר בפורום לגבי קשיי נשימה. רציתי לשאול על תוצאות תפקודי ריאות שביצעתי ומצורפות. הציון הוא "C" וכתוב "PRE" , לא ברור לי כמה זה טוב או גרוע.. תוכל בבקשה לפענח את הבדיקה לומר לי מה המצב ? מסולם 1-10 היכן אני עומד ? האם "PRE" זאת התחלה של משהו לא טוב ? התוצאה של סטורציית חמצן יצאה: 99% תודה רבה על עזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הסטורציה מצויינת. PRE הכוונה לבדיקה שלפני מתן מרחיבי סימפונות. אני לא יודע שנותנים ציון כמו a b c , לרוב התוצאה נמדדת כאחוז מהצפוי. לצערי אין לי אפשרות לפתוח קבצים מצורפים.

31/10/2018 | 22:06 | מאת: רוני

אז להלן התוצאות שלפי מה שהבנתי חשובות: PRED % FVC = 90% FEV1 = 90% FEV1\FVC = 101% FEF25%-75% = 97% MEF25% = 93% FEV1\VCMAX% = 101% אודה להערכתך של התוצאות. תודה.

שלום, הכוונה היא שהמספרים מציינים אחוז מהתוצאה הצפויה לאדם בריא. ובמקרה שלך מדובר בבדיקה תקינה לחלוטין.

31/10/2018 | 18:12 | מאת: Nati9200@walla.com

שלום סיפרתי לך עלי בן 26 אחרי דלקת ריאות עם כאב בחזה. האם מיפוי עצמות,או ct קרינה נמוכה עדיפים איזו בדיקה נכונה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לדעתי עדיף לקחת נוגדי דלקת ולעקוב ורק אם הכאבים נמשכים חודש נוסף לבצע סיטי.

30/10/2018 | 17:28 | מאת: AR

שלום רב, בן 39. ביצעתי CT בטן ואגן ערב כאב ממושך בבטן תחתונה. בממצאי הבדיקה נמצאו מספר מוקדים מסויידים זעירים בבסיסי הריאות. מה משמעותם של מוקדים אלו? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב מוקד מסוייד הוא ממצא שפיר שקשור לזיהום ישן. אין מקום לדאגה.

בוקר טוב דוקטור אני כותב לך ממש בצומת דרכים ברור לי שזה רק פורום אשמח אם תוכל להגיד לי מה דעתך כבתי פה בעבר...אז ככה אני בן 26 גבר ספורטאי ולא מעשן לפני חודש חליתי בדלקת ריאות כנראה קיבלתי שבוע רוסקו ....מאז חלפו שלוש שבועות שאני מרגיש עדיין לא במיטבי נעשו מספר פעולות 2 צילומי רנטגן בית חזה תקינים ספירה וכימיה של דם כללית כולל CPR תקינים והייתי אצל מומחה ריאות עשיתי תפקודי ריאה תקינים לגמרי והוא בדק אותי פיזית שיצא תקין....כעת אני פונה כי במשך שלושה שבועות כואב לי החזה באזור עצם הסטרנום בחלק התחתון שלה לצד ימין שאני מתמתח ופותח את בית החזה או לוקח נשימה עמוקה הכאב קיים מומחה הריאות לחץ לי על המקום ולא הפיק כאב גדול...אני ממש חושש מבדיקת CT כי עשיתי 2 כאלו בשנתיים האחרונות (בנוסף שעשיתי 2 צילומי רנגטן לאחרונה) סיפרתי למומחה את חששותי מסרטן והא אמר שבדרך כלל זה לא מתחיל ככה...בקיצור אני מתלבט האם לחכות?(אני לא מרגיש הטבה בכאב)או לגשת לרופא שוב? דבר אחרון שרציתי לציין הוא ששבוע שעבר שניסתי לעשות ספורט ועליתי על מתקן מקביליות ועשיתי מספר חזרות הכאב היא נוכח פי כמה וכמה אם זו אינדיקציה למשהו...לתשובתך אודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שהכאבים שלך נובעים מדלקת בשרירים או בעצמות. ממליץ על טיפול של שבוע בתרופות כמו אדוויל או אטופן.

30/10/2018 | 08:40 | מאת: רוני

שלום פרופסור, בן 47 , בריא למעט פסוריאזיס וגסטריטיס באנטרום. בחודשיים האחרונים קשיי נשימה , ליחה ללא שיעול , אקו לב במאמץ תקין , תפקודי ריאות - תקין , צילום רנטגן חזה - תקין. לאחר נטילת אנטיביוטיקה השתפרה הנשימה אך עדיין מרגיש בקשיי נשימה וליחה. אתמול הבחנתי לראשונה בקצת נימי דם בליחה. אני עובד עיצות, מה זה יכול להיות ואילו בדיקות נוספות עלי לעשות ? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

מצרף צילומי חזה + תקפודי ריאות עכשיווים. תודה.

שלום, מציע לשלוח ליחה לתרבית, לשקול מתן קורס נוסף של אנטיביוטיקהמסוג ציפרוקסין או טבניק ובמידה שאין שיפור לבקש לעשות סיטי של החזה.

שלום רב רוצה לשתף בדבר תופעה מוזרה אצל בן זוגי המתרחשת בשעות הלילה ומבקשת חווד בהקדם.מודה מראש. בן 38 עוד מעט.מבנה הגוף בנוי כך שהשפה העליונה של הפה קצת יותר עבה וגדולה מהתחתונה.ביומיום מתנהל כרגיל בשעות הבוקר אך כאשר הולך לישון מבחינה במספר תופעות מטרידות. הראשונה-ישן עם פה פתוח כל הלילה או...ישן עם פה סגור אך נשאר חריץ בגודל סיכה בין 2 השפות עליונה ותחתונה והוא משמיע קולות כל הלילה כמו מעין אוויר שיוצא ונכנס....אבל זה מציק וקשה לי להרדם בגלל זה.הוא לא מודע לכך מעירה לו נושם שניה מהאף נרדם והפה חוזר להפתח וחוזר חלילה. שנית.נחירות חזקות מאוד. כשהיה ילד סבל מברונכית סיפסטית שהסתיימה כשהיה נער והרופאים אמרו שלא תחזור. האם יש קשר למחלת הילדות?האם מוכרת תופעה כזאת?האם עלי לדאוג.יש גנטיקה במשפחה שלו למחלות ריאה.איננו מעשן.אביו היה מעשן בעבר. גם בזמן לידתו והפסיק. אני דואגת מאי הנשימה הסדירה ובעיקר מהקולות. הצעתי בעקבות כתבות שקראתי להתהפך על הבטן ולא לישון גב-או לישון צד אבל לא ממש עוזר. מה כדאי לעשות ממה כל זה נובע האם השפה הגדולה יותר מהקטנה מהחריץ אבל אם כן למה ביומיום סוגר פה נושם מהאף והכול בסדר.האם מעיפות כרונית?עובד קשה עבודה פיזית מ5 בבוקר עד 6 ברב...הבחור לא אסמטי ובדיקות הדם תקינות אודה למענכם על כל שאלה מלכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שבן זוגך סובל מדום נשימה בשינה שנגרם בחולשת בסיס הלשון בזמן השינה. ממליץ שיעשה בדיקת שינה כדי לבדוק את הבעיה ולהציע טיפול מתאים.

שלום ובוקר אור מה זה אומר דום נשימה ומה הסיכוי שזה זה? האם זה מזיק?מה סוג טיפול בכזה דבר ואיזה חלילה מחלות אחרות יכולות להווצר? האם יש קשר להוריםמעשנים בזמן לידתו ולגנטיקה רעה ל מחלות ראה אצל הוריו? תודה

28/10/2018 | 13:43 | מאת: בן

שלום רב, בן 33 לפני כחמישה חודשים, לאחר מספר ימים של שיעול טורדני וחום 38.5, נשלחתי לצילום ריאות עם חשש לדלקת ריאות בריאה שמאל. הצילום הראה 'הצללה באונה תחתונה של ריאה ימין". טופלתי בזינט עם הטבה משמעותית. לא בוצע צילום ביקורת. בתחילת אוקטובר, שוב, לאחר מספר ימים של שיעול וחולשה עלה החום ל 38.5. ניגשתי למרפאה ונשלחתי לצילום נוסף ולטיפול ברוליד. לא ניגשתי לצילום וביצעתי אותו רק 3 שבועות אחרי כיוון שהשיעול לא פסק. בצילום השני נרשם "תת הצללה באונה תחתונה של ריאה ימין". המצב כרגע הוא שאני עדיין משתעל, בשילוב עם נזלת אלרגית. השיעול הינו לח ביום ויבש לקראת הערב. מכר שהסתכל על שני הצילומים אמר שלדעתו לא מדובר בדלקת ריאה אלא במחלה אינטרסטיציאלית. מספר שאלות: האם ממצא של מחלה אינטרסטיציאלית היה נרשם בפענוח? האם תתכן עדיין הצללה 5 חודשים אחרי דלקת ריאות או דלקת ריאות חוזרת באותו המקום? הופנתי למרפאת ריאות אבל אני בחרדה מאוד גדולה בעקבות החשש למחלה אינטרסטיציאלית. אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בגיל שלך פחות שכיח לראות מחלה אינטרסיציאלי שאופיינית בגיל מבוגר יותר. לפעמים בצילום קשה להתרשם ואז מפנים לבדיקת סיטי חזה. מקווה שעד שתעשה את הסיטי הכל יחלוף.

אז ככה אני גבר בן 27 ללא מחלות רקע לא מעשן ספורטאי...לפני כחודש התחיל לי סוג של מחלה כוללת חולשה המון המון ליחה צהובה קשה שתקועה לי בגרון ולאחר כמה עמים הגיע שיעול קשה קיבלתי אנטיביוטיקה זינט150 וצילום חזה תקין אבל היה לי כמו גירוי בחזה גרון..לאחר שבועיים הכול נרגע...כעת חלפו עוד שבועיים כלומר חודש מאז תחילת המקרה!! חזר לי לי שוב שיעול עדין והרגשה לי נוחה בחזה לאזור כתף ימין כמו לחץ אן גירוי מאזור הסטרנום....נסעתי למיון הרופא עשה לי אקג..בדיקות דם כלליות וצילום חזה שוב שיצא תקין...הקטע שהשיעול והכאב בחזה הם ביחד ומצד שני כואב לי בחזה יותר מבעבר...אני ממש מוטרד ומפחד מסרטן ביום שני אחזור לרופא שלי עם הבדיקות התקינות האם יש לך הערה מה זה יכול להיות אני מאוד חושש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפעמים יש כאב בחזה לאחר שיעול בגלל דלקת בשריר ולפעמים אפילו סדק בצלע. בכל מקרה זה אמור לעבור תוך ימים עד שבועות.

שלום, לפעמים יש דלקת בשריר בין הצלעות או אפילו סדק בצלע בעקבות שיעול. זה אמור לעבור תוך ימים עד שבועות וטיפול נוגד דלקת מקל.

26/10/2018 | 23:28 | מאת: גיא

אני בן 26 ללא מחלות רקע ולא מעשן לפני חודש הייתי חולה שבועיים עם ליחה צהובה קשה והרגשה של תקיעות בחזה גרון כולל שיעול בלילה והתחילו לי כאבים בחזה קיבלתי אנטיביוטיקה לאחר שבועיים התחלתי להתאושש ....יש לי כאב בחזה שמופיעה בנשימה עמוקה וכאשר אני עושה תרגיל מקביליות בחדר כושר..מעבר לזה חזר לי השיעול ומרגיש לי שיש לי איזה גירוי...האם הסיפור חס וחלילה יכול להיות מחלה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בגיל שלך ולפי מה שאתה מתאר נראה שמדובר בסוג של ברונכיטיס. אני מעריך שהתלונות יחלפו בשבועות הקרובים.

שלום רב אני בת 24, מעשנת כ-10 סיגריות ליום החל משנה שעברה, בעקבות טראומה נפשית שעברתי, החלו לי תסמינים של קוצר נשימה, ללא קשר למאמץ פיזי (אפשר לומר שההיפל הוא הנכון, אני מלצרית וכאשר עובדת קוצר הנשימה לא מורגש כלל, אלא דווקא בשעות מנוחה) בעקבות כך הופנתי לבדיקת ספירומטריה וכעבור שנה לבדיקת תגר מטכולין. אשמח לפענוח התוצאות. יודעת שנדיר בגילי, אך מפחדת שיש לי copd (כל חיי אני מעשנת פאסיבית- אימי מעשנת ואני גרה עימה). תודה ויום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לצערי אני לא מצליח לראות קבצים מצורפים אבל נראה לי שאין לך COPD. אני מניח ששלחו אותך לבדיקת מטכולין בגלל שהספירומטריה היתה תקינה כדי לגלות אם יש לך אסתמה סמויה. וגם גילך הצעיר לא אופייני ל COPD.

שלום רב אני בת 24, מעשנת כ-10 סיגריות ליום החל משנה שעברה, בעקבות טראומה נפשית שעברתי, החלו לי תסמינים של קוצר נשימה, ללא קשר למאמץ פיזי (אפשר לומר שההיפל הוא הנכון, אני מלצרית וכאשר עובדת קוצר הנשימה לא מורגש כלל, אלא דווקא בשעות מנוחה) בעקבות כך הופנתי לבדיקת ספירומטריה וכעבור שנה לבדיקת תגר מטכולין. אשמח לפענוח התוצאות. יודעת שנדיר בגילי, אך מפחדת שיש לי copd (כל חיי אני מעשנת פאסיבית- אימי מעשנת ואני גרה עימה). מצורפות כאן שתי הבדיקות. תודה ויום טוב

תוצאות הבדיקות:

26/10/2018 | 16:36 | מאת: אילת

שלום בבדיקת CT שערכתי לפני כשלושה שבועות נמצאו: "גרנולומיות בודדות בפסגה הימנית ובבסיס השמאלי, שאריות של תסנין סבפלאורלי בבסיס השמאלי, כדי הדם הגדולים במדיאסטינום תקינים ללא עדות להגדלת קשריות לימפה במדיאסטינום. הרחבה בהנרואקטלית לינארית מינימלית בבסיס הימני, מספר קישוריות לימפה אקסילריות קטנות בעיקר מימין. ללא עדות לנוזל פלאוראלי. מה משמעות הגרנולומות? מצרפת את הבדיקה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, גרנולומות המתוארות בסיטי הן לרוב עדות למחלה זיהומית ישנה ולא דורשות טיפול.

25/10/2018 | 15:24 | מאת: מיה

שלום דר ברצוני לדעת , איך אפשר לזהות קוצר נשימה על רקע בעיה בריאות או חרדה ?! אתמול בעבודה פתאום ללא כל אזהרה מוקדמת הרגשתי שאני מתקשה לנשום ושאני נושמת אך יש חסם ושאני לא מצליחה למלא אוויר עד הסוף נכנסתי לפניקה חשבתי שאני נחנקת וברחתי הביתה , קוצר הנשימה ממשיך עד עכשיו אני נושמת נשימות מאולצות ומפהקת וכאשר אני מפהקת ומכניסה הרבה אוויר זה קצת מקל על התחושה בדיקות דם מלפני חודשיים הימוגלובין 13 . אני בת 27 בריאה וכרגע אין שום מחלה וירלית . לחוצה מאוד .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם התלונות חולפות כשהחרדה חולפת יתכן שהן נובעות מחרדה. בנוסף מקובל לבצע בדיקות נשימה ובמידה שהן תקינות זה מחזר את האפשרות של חרדה.

שלום, לפני חצי שנה חליתי בדלקת ריאות. התבקשתי, לאחר מתן אנטיביוטיקה, לחזור כעבור חודש לצילום ריאות חוזר. את הצילום עשיתי כעבור ארבעה חודשים. לאחר הצילום נשלחתי לצילום ct ברצוני לציין שאינני מעשנת ולא עישנתי מימיי. אני בת 46. בסיכום: קונסולידציות ריאתיות יתכן תהליך דלקתי/ זיהומי. לקורלציה קלינית ומעבדתית והמשך מעקב רנטגני. תפליט פלאורלי בכמות מזערית משמאל. זה כתבתי ד"ר לפני כחודשיים,כאן. עברתי בדיקת ברונכוסקופיה והיא יצאה תקינה. לא BOOP כפי שהייתה בהבחנה המבדלת הראשונה ולא זיהום. התבקשתי לעשות עוד חודש,שוב סיטי בקרינה נמוכה. נאמר לי שאם התפליט לא יקטן או ישאר באותו הגודל אצטרך, שוב לעשות את הבדיקה ואולי אף בדיקת אחרת שבה תותגם ביופסיה נוספת. אילו עוד גורמים עלולים לגרום לממצא זה? מה זה עוד יכול להיות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה שהברונכוסקופיה יצאה תקינה, קרוב לודאי שמדובר בזיהום שחלף ןהבדיקה החוזרת בעיקר נועדה לאשר זאת

23/10/2018 | 14:06 | מאת: דוריה

תודה על תשובתך. בסוף כתבתי שמודגמת הרחבה של האאורטה העולה עד קוטר סגיטלי מרבי של 36 מ"מ . מה אומר הממצא הזה. האם זה תקין, זה שייך לרופא ריאות, או לרופא לב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בדרך כלל עד 4 ס"מ זה לא בעיה, בהקשר הזה יש להיות במעקב קרדיולוג.

22/10/2018 | 18:50 | מאת: דוריה

ציור אינטרסטציאלי בעל תבנית זכוכית מאט מפושט באונה תחתונה מימין, ממצא מלווה בהצללה סמיכה סובפלאורלית בעלת גבולות בלתי סדירים בבסיס אותה ריאה, שינויים פיברוטיים עם תמט תת סיגמנטלי קרוב לוודאי. לציין שיפור עם הקטנה משמעותית של הממצא בהשוואה לבדיקה הקודמת מתאריך מתחילת חודש יולי שנה זו. בשאר חלקי הריאות אין עדות לתהליך תסניני מוקדי מוגדר. מה אומרים הממצאים האלה האם מדובר עדיין בדלקת שאינה נספגה, או שהממצאים האלה אחרים, האם עדיף להמתין, ולא לבצע ביופסיה בשלב זה. בנוסף כתוב מודגמת הרחבה של האאורטה העולה עד קוטר סגיטלי מרבי של 36 מ"מ מה זה אומר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה לענות על השאלה. צריך לבחון את התלונות שלך, הטיפול שקיבלת, הזמן שחלף וצורת השינויים. לפי הנ"ל לקבל החלטה מושכלת במרפאת ריאות.

21/10/2018 | 22:58 | מאת: סיגרים בהשוואה לסיגריות

אבא שלי מעשן סיגרים זמן רב,והוא הבטיח לי שאם הסיגריה מזיקה יותר מהסיגר הוא יפסיק לעשן את הסיגרים. שאלתי היא האם באמת הסיגרים מסוכנים ומזיקים יותר מהסיגריות

שלום, גם הסיגרים וגם הסיגריות מזיקים. מי שחושב שסיגר אחד זה לא נורא שישמע את העובדה הבאה: בסיגר אחד יש כמות ניקוטין כמו בחבילת סיגריות שלמה! מקווה שעזרתי לשכנע. בהצלחה בהפסקת הסיגרים והסיגריות !

20/10/2018 | 00:54 | מאת: יריב

אבא שלי עבר כריתה של אונה שמאלית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בשבועות לאחר ניתוח בהחלט יש כאבים. מומלץ על טיפול נגד כאב ומעקב אצל המנתח.