בעיה בטיפול פסיכולוגי

דיון מתוך פורום  פסיכותרפיה

23/03/2012 | 16:51 | מאת: אף אחת

היי, אני בת 17 ואני נמצאת בטיפול פסיכולוגי כבר כמה חודשים בגלל סוג של תקיפה מינית (די ממושכת) בילדות. הבעיה שלי היא הטיפול עצמו: אני מרגישה רגשות ממש חזקים לפסיכולוגית שלי (לא בקטע רומנטי, אלא פשוט אהבה כלפיה). אני חושבת על השיחות איתה לעיתים קרובות (באובססיביות) וממש מצפה לפגישות איתה/לטלפונים ממנה, אני נכנסת ללחץ כשאנחנו מדברות ברמה של דפיקות לב ורעידות בגוף (למרות שאפשר גם לקשר את זה לנושאי השיחה...) והרגשות האלה כלפיה מרתיעים אותי, כי אני לא אדם שנקשר בקלות ואני מפחדת ממה שאני מרגישה אליה, שזה יתגבר או שיווצר מצב של תלות. אני לא רוצה לאהוב אותה אלא פשוט להסתכל עליה כעל אדם שיתמוך בי כשאני צריכה, שיקשיב לי ויעזור, בלי הרגשות המיותרים... למה זה קורה לי? ואיך אפשר לשנות את המצב? מקווה שהצלחתי להיות ברורה, אני אשמח לקבל כל עצה או רעיון לפיתרון.. תודה רבה מראש!!

לקריאה נוספת והעמקה
27/03/2012 | 14:22 | מאת: נעמי בר

הרגשות העולים בך בהקשר למטפלת הם הוכחה לעומק הצורך בדמות אימהית מעודדת ומכילה. תחושות ההיקשרות והתלות הם, פעמים רבות, שלב חשוב בטיפול המצביעים על טיב הקשר שנוצר בינך לבין המטפלת. אין צורך לחוש בושה או "להיפטר" מתחושות אלו. להפך, הייתי מציעה שתשוחחי על כך המטפלת. תגובתה, כך אני מאמינה, תעזור לך להכיל תחושות אלו.

27/03/2012 | 15:07 | מאת: אף אחת

למה התכוונת במשפט "תחושות ההיקשרות והתלות הם, פעמים רבות, שלב חשוב בטיפול המצביעים על טיב הקשר שנוצר בינך לבין המטפלת"? האם הכוונה שהרגשות שלי אליה הם מצב טוב? שבטיפול זה נורמלי שיש הרגשה כזו כלפי המטפל/ת? למה אמורים להיות כאלה אובססיות לגבי בן אדם שכל מה שהוא צריך להיות בחיים שלי זה רק מישהו שמקשיב לי ומכוון?.. אני אשמח אם תוכלי להרחיב קצת כי לא כ"כ הבנתי אותך.. תודה רבה שוב

מנהל פורום פסיכותרפיה