פורום מיומות (שרירנים) ברחם

הפורום מיועד לעדכן את הפונות בנושאים הקשורים לשרירנים רחמיים, התסמינים הנגרמים על ידי השרירנים ומגוון אפשרויות הטיפול הקיימות.
512 הודעות
490 תשובות מומחה

מנהל פורום מיומות (שרירנים) ברחם

20/02/2021 | 20:35 | מאת: אדל

שלום, אני בת 40 עם מיומה גדולה 11 ס"מ. צפויה לעבור ניתוח בעוד כחודשיים. סובלת ממחזור קשה עם דימומים כבדים במיוחד המשביתים אותי בבית כ 3 ימים כשלאחריהם מסוחררת וחלשה. אני עם אנמיה ולוקחת ברזל פעמיים ביום. אני נמנעת מחיסון הקורונה מהרבה סיבות, אבל בגלל שאני חשופה לאנשים במסגרת העבודה, יש לחץ שכל סרבני החיסון יתחסנו במהרה. האם במצב שלי החיסון יכול להשפיע לרעה על מצב המיומה? על דימומים ללא קשר למחזור? הבנתי שיש נשים שסבלו מדימומים לאחר החיסונים..

24/01/2021 | 14:34 | מאת: סמדר

שלום אני צפוייה לעבור ניתוח להסרת שרירנים מהרחם בעוד כשבועיים וכעת שמתי לב שאני עשוייה להיות במחזור בעת הניתוח. האם יש מניעה כלשהיא או בעיה לבצע את הניתוח בעת מחזור? האם עדיף שאדחה אותו?

זאת הדעה האישית שלי בתוך מנתח. את המטופלות שלי אני מנתח גם במחזור. אבל ישנם רופאים שבגלל המחזור דוחים את המועד של הניתוח

14/01/2021 | 20:55 | מאת: דנה

שלום , בת 52 ,ללא מחזור מלפני כשנה וחצי . לפני 20 שנה חליתי בסרטן השד וקיבלתי כטיפול מונע טמוקסיפן . לפני שנתיים סרטן שד חוזר גם מסוג הורמונלי ,מחדש קיבלתי טמוקסיפן ולא תרופה ממשפחת הארומטז. יש לציין שכבר 10 שנים יש לי מיומה גדולה ברחם ,שלא גורמת לתסמינים אבל עקב מימדיה ככל הנראה יהיה צורך בניתוח. למרות היעדר המחזור המיומה לא הצטמצמה ואולי להפך טיפה גדלה... אבקש התייחסות לשאלה שלי : האם ייתכן שטמוקסיפן מעודד את גידול המיומה או שלטמוקסיפן אין השפעה על שריר של הרחם . תודה רבה

יתכן שטמוקסיפן עלול לגרום לשינוים במיומה. זה מאד אינדיוודואלי. כדאי להבדק ולהחליט אודות ההמשך.

07/02/2021 | 13:24 | מאת: דנה

תודה

07/12/2020 | 15:59 | מאת: שרי

שלום רב, בת 49 בריאה, ללא טיפול הורמונלי ללא גלולות, נמצאת במעקב גניקולוגי שגרתי (אחת לשנה), הריונות וליידות תקינים (אחרון בגיל 34). בכל בדיקה גניקולוגית ב 10 השנים האחרונות נאמר לי שיש לי רחם שרירני. בחצי השנה האחרונה הווסת אינה סדירה, אין דימומים חריגים. נשלחתי ל US, ונמצאו שני שרירנים: "שרירן קדמי בולט 53 מ"מ. שרירן אחורי ימני 24 מ"מ, עובי רירית 8 מ"מ סדירה. רחם אורך 43 ממ עובי 53 ממ". שחלות במראה תקין עם זקיק בשמאלית". שאלתי: 1. האם מיקום השרירנים בעייתי ועלול ללחוץ על איברים אחרים? 2. האם דרושה התערבות כלשהי? 3. כששאלתי את הרופא המטפל, לא קבלתי הסברים, נאמר לי שזאת תופעה שכיחה והתבקשתי להגיע שוב ל US בעוד 3 חודשים, מה דעתך? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

1. האם מיקום השרירנים בעייתי ועלול ללחוץ על איברים אחרים? --- יתכן 2. האם דרושה התערבות כלשהי? --- ללא בדיקה לא אוכל לתת לך תשובה 3. כששאלתי את הרופא המטפל, לא קבלתי הסברים, נאמר לי שזאת תופעה שכיחה והתבקשתי להגיע שוב ל US בעוד 3 חודשים, מה דעתך? --- חיובית

04/12/2020 | 08:45 | מאת: ענת

שלום אני בת 52 עשיתי בדיקת סיטי בטן ממצא שלפי אבחנה היא מיומה בגודל 0.7 ס"מ,רחם אינו מוגדל באספקט קדמי מרכזי של הפונדוס.שנתיים בלי ווסת אני חוששת מכריתת רחם האם יש אופציות אחרות כדי שהמיומה לא תחזור בעתיד? אשמח לקבל תשובה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בהסתמך על מה שכתבת בלבד - אינני רואה שום צורך בטיפול כלשהו.

15/11/2020 | 13:42 | מאת: תמי

היי, האם שרירנים נוצרים בגלל חוסר איזון הורמונלי או עודף אסטרוגן?בקיצור הורמונים או שאין קשר?

לקריאה נוספת והעמקה

לאסטרוגן יש תפקיד חשוב וגם התורשה. בגדול - זה לא כ"כ ברור כמו הרבה מאד דברים ברפואה.

שלום ד"ר מיכאל פרידמן, אשמח לקבלת חוות דעתך: אני בת 36, נשואה ללא ילדים עם אי פיריון ראשוני. עברתי הפלה טבעית ללא צורך התערבותי בגיל 34 ומאז לא הצלחתי להיכנס להיריון. בנוסף קיים אצלי הורמון אנדרוסטנדיון גבוה, סביבות 30 nmol/L ללא שיעור יתר, רק אקנה קלה. לפי מה שהבנתי אין צורך בטיפול תרופתי. שאר המדדים בימים הראשונים למחזור הם: Estradiol e2 363pmol/L Progesterone קטן מ2 LH 4.3 IU/L המחזור שלי סדיר (נוטה לכבד). בנובמבר 2019 אובחן לי בדופן האחורי קרוב לצוואר הרחם אזור הטרוגני בהתחלה בגודל 19*16 וכמה ימים אח"כ בגודל 23*22*26 מ"מ שיכול להתאים לשרירן אינטראמוראלי. השרירן לא מעוות את אזור צוואר הרחם אך נמצא במקום אסטרטגי. עקב גודלו הקטן יחסית (לפי הבנתי המצומצמת) אני שוקלת להסירו לפני התחלת הזרעות כדי להקטין את הסיכון לסיבוכים במהלך ההיריון והלידה. 1. האם כדאי להוציא את השרירן לפני התחלת הזרעות? אם כן בגודל ומיקום כזה היסטרוסקופיה ניתוחית תספיק? לאחר כמה זמן מהניתוח אוכל להתחיל הזרעות? 2. בקשר לאנדרוסטנדיון, האם יכול להפריע במהלך ההיריון או להפריע לכניסה להיריון? האם כדאי לקחת סטרואידים (פרדניזון) במהלך ההיריון או כבר במהלך ההזרעות עקב כך? בתודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

1. האם כדאי להוציא את השרירן לפני התחלת הזרעות? === לפי התאור שלך - אין צורך 2. בקשר לאנדרוסטנדיון, האם יכול להפריע במהלך ההיריון או להפריע לכניסה להיריון? === במידה ואת מבייצת אז לא. האם כדאי לקחת סטרואידים (פרדניזון) במהלך ההיריון או כבר במהלך ההזרעות עקב כך? === השאלה הזאת מיועדת לשיחה עם רופא המטפל.

תודה רבה

30/09/2020 | 22:43 | מאת: מיומה

שלום. בת 43 +4 הריונות רגילים ובריאים . במעקב 6 שנים, לאחרונה השרירן הגיע לגודל כ18 שבועות , טרנסמורלי, מתואר כדוחק סרוזה ומעט את הרירית. רושם של הרופא שהוא כנראה נייד. החלטה לעשות כריתת רחם בלפרסקופיה (גם צוואר רחם וחצוצרות) ואם לא יצליח בפתיחה בטנית. האם היית ממליץ על לפרוסקופיה רובוטית ? מה אחוזי ההצלחה לכך ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מקובל היום ברפואה מודרנית לבתע כריתת רחם במיטוחד כ"כ גדול בניתוח לפרוסקופי או בניתוח רובוטי. רק בפטיחת בטן. גם אין צורך בכריתת צוואר הרחם אלא רק כריתה מניעתית של החצוצרות. אי מפנה אותך לראות את ההחלטות של FDA האמריקאי - תחפשי בגוגל FDA UTERINE MORCILATION ...

26/09/2020 | 08:29 | מאת: מירית

שלום רב, בת 42+3, שתי לידות, אחת קיסרי, שרירן בגודל 10 סמ, רחם בגודל 15 שבועות , סובלת מדימומים קשים וארוכים, קיים חשש מניתוח עקב הידבקויות מרובות , עברתי קיצור מעיים בגיל יום ושני ניתוחי כיס מרה. הוצע לי להתחיל במירנה , האם לדעתך יכול לעזור ? בנוסף ארצה לדעת האם תהליך אמבוליזציה יכול לעזור ? תודה רבה ושנה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

מניסיוני האמבוליזציה במקרה שלך זאת פרוצדורה מיותרת ובהתחשב בגודל של השרירן היא לא תעזור. במיוחד שקיימת הוראת נגד האמבוליזציה במקרה שלך - הדבקויות תוך בטניות מרובות. כריתת מיומה או כריתת רחם זו הדרך הטובה ביותר במקרה שלך. מנתח מנוסה יוכל להסתדר עם ההדבקויות. לא הייתי ממליץ על מירנה, את אישה צעירה ויש כל הסיכוים שהשרירן יגדל. יבל יתכן גם שגודלו לא ישתנה. קשה לדעת.

שלום, האם יש תסמינים לשרירן או פוליפ ברחם? בגדול.. בזמן המחזור עצמו יש לי כאבים מוזרים. מעין צביטה באזור הטבור.גם לחץ כאילו הרחם מתפוצצת. הדימום גם עם קרישי דם קטנים. ונראה לי שגם הוא מוגבר. רציתי לשאול אם פוליפ או שרירין גורמים לכאב? ואם כן האם זה כל הזמן או רק במחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

כאן, בהחלט. גם הכאבים קבועים או כאבים לסירוגין, גם הדימומים עזים עם קרישי דם - הכל עלול להיות. בהרבה מקרים מופיעים דחיפות ותכיפות במתן שתן עם הרגשת הלחץ בבטן התחתונה או/ו בנרתיק.

תודה ד"ר. באמת יש לי תכיפות במתן שתן.. והכאבים הולכים ומתגברים אפילו במותנים נקווה שזה לא שרירין.. גם פוליפ עושה תכיפות במתן שתן? פשוט היה לי מקרה ב-2016 והיה חשד וחלק ראו וחלק מהרופאים לא ראו..

שלום ד"ר אני בת 44 , עברתי 3 לידות רגילות ותקינות ללא ניתוחים , סובלת מדימומים קשים מאז ומתמיד לאחרונה יותר ויותר , סובלת משלפוחית רגיזה ודליפת שתן לאחרונה כאבים חזקים בגב והבבטן התחתונה עם הקרנה מעט לרגל ,בביוץ כאבי חזקים כל חודש ,לפני חודש הלכתי לרופא נשים עם כאבים חזקים שהתחילו באמצע הוסת עם עצירות קשה ולא נפסק כאשר הסתיים המחזור הגעתי לרופא ממש מקופלת . בבדיקה נמסר לי שיש לי מיומה בדופן האחורי ולאחר בבדיקת אולטרסאנד ממצאים : רחם אורך 88מ"מ , עובי 76מ"מ , רוחב ;82מ"מ ,רחם שרירנית קדמי רירית דקה עם קושי , ממצא שרירן אינטרמוראלי בדופן אחורית בגודל 65×78מ"מ . נשלחתי לטרום ניתוח באסף הרופא ; קיבלתי את כל המידע ונאמר לי שאי אפשר לעשות ניתוח לטרוסקפי כי נמצא מאחור וקשה להגיע אליו ולכן צריך פתיחה ובגלל הגיל ממליצים על כריתה מלאה ללא שחלות הרופאה אמרה לי ששאר הטיפולים לא מתאימים לי לאחר שיחה והסבר מפורט , כמו התקן מירנה שהיה בעבר ועשה לי בעיות רבות , גלולות והורמונים אני לא מעוניינת לקחת בעקבות ציסטות וגושים שפירים בשד , הטיפול של הצנתור והטיפול של הגלי קול היא אמרה שאחוזי ההצלחה לא ממש גבוהים בשבילי . גם כריתת רחם אם אפשר לעשות בלקסטרופי כי מאד גדול תואם ל 17 שבועות אני לא ממש שלמה עם הכריתת רחם וגם מפחדת לגבי התופעות ליווי שהשחלות מזדקנות שזה חריג אבל קיים מה אתה הייתי ממליץ לי לעשות לגבי כל האופציות האפשריות? מוכנה לנסות כל מה שאפשר ? אני רוצה לנסות להגיע לייעוץ בתל השומר לגבי הטיפול ? מה אתה ממליץ ? האם כדאי ללכת לעוד חוות דעת? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אסתמך רק על הסיפור שלך ללא בדיקה גינקולוגית שללי: ממליץ על כריתת מיומה בלבד ובטח בפתיחת בטן, על פניו לא צריכה להיות כל בעיה. ערב טוב.

בהמשך לתשובתך הרופא לא מוכן לבצע רק כריתת מיומה , מכיוון שהמומה תופסת 90% מהרחם והוא טועןמשיהיה לי דימומים קשחם במהלך הניתוח ולא מוכן לקחת סיכון ורוב הסיכויים שעם המצב הזה בכל מקרה במהלך הניתוח הוא יאלץ לבצע גם כריתת רחם , 1. מה אתה ממליץ ? 2. קבעתי תור לתל השומר לייעוץ לגבי הגלי קול מה דעתך בנושא ? 3. איך אפשר להגיע אליך לייעוץ ?

26/08/2020 | 16:21 | מאת: עדי

היי לפני כ 5 שנים עברתי ניתוח לכריתת שרירנים ברחם (9 בערך בגודל של 7 סמ כל אחד ) בפתיחת בטן . לאחר מכן נכנסתי להריון ובמהלכו חזרו לי שרירנים . ילדתי בשבוע 35 בניתוח קיסרי כיום יש לי רחם בגודל של כ15 שבועות עם שרירנים רבים . בעברי 2 ניתוחים קיסריים וניתוח כריתת שרירנים בפתיחת בטן . מה הפתרון המומלץ בשבילי ? 

לקריאה נוספת והעמקה

הפתרון זה בטח לא ניתוח לפרוסקופי. ניתן לשקול ניתוח שמרני נוסף (שזה לא כ"כ פשוט) או המשך מעקב במידה ואין לך תלונות דהיינו במידה ואין פגיעה באיכות חיים. במידה ולא ניתן לכרות את השרירן/שרירנים החדשים ויש לך תלונות (דימומים חזקים, כאבים, לחץ על כיס השתן ועוד) ניתן לשקול גם כריתת רחם.

20/08/2020 | 20:17 | מאת: מישהי

שלום רב בת 51 מועמדת לכריתת רחם בגישה פתיחת בטן עקב 2 שרירנים בולטים בגודל שבוע 20. חצי שנה ללא ווסת אך ללא תסמיני גיל המעבר. מרגישה גודש ורגישות כאילו הולכך לקבל ווסת אך היא לא מגיעה. בבדיקת דם אסטרדיול גבוה. כלומר אני לא במנופאוזה. לפי מה מחליטים אם לכרות גם את צוואר הרחם או לא, אני מבינה שהאישה אמורה להחליט אך אינני יודעת מה עלי לקחת בחשבון, ולפי אלה נתונים. כנ"ל לגבי החצוצרות, האם כורתים אותן או לא? אינני יודעת מהן ההשלכות של כריתה של כל אחד מהאיברים האלה ואם עדיף אולי להשאיר אותם בגוף. (אני מבינה שהתוכנית במקרה שלי היא רק כריתת רחם ללא כריתת שחלות ). כמו כן האם זה נכון שכשמשאירים את השחלות ולא כורתים אותן האישה למעשה לא מרגישה שום שינוי בגוף לאחר הניתוח כריתת הרחם. שאין מנופאוזה מאולצת אלא היא מגיעה באופן טבעי בדיוק כפי שהייתה מגיעה אילו לא היה שום ניתוח. מה לגבי סיכון לצניחה של האיברים האחרים או השמנה , האם אלה גם סיכונים שבכריתת הרחם. תודה על התשובות

לקריאה נוספת והעמקה

גברתי הנכבדה, כל השאלות שיש לך לגבי הניתוח את חייבל לשאות את המנתח שלך. הרופא מחוייב להסביר לך את כל הדברים השייכים לניתוח.

23/07/2020 | 16:15 | מאת: אורית בלוך

היי אני בת 25 פניתי לגינקולוג בעקבות דימום ווסתי מוגבר ואנמיה (המוגלובין 6) .בעת ביצוע בדיקה שגרתית נתגלו מיומות ורחם שרירני מוגדל כ16 שבועות.רציתי לדעת האם ניתן לדעת את גודלם לפי הממצא הנ״ל ומהם דרכי הטיפול ?האם חייב לבצע פתיחה של הבטן בניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, על סמך כל הנתונית שמסקת אני מתרשם שדרך הטיפול היא פתיחת בטן עם הסרת שרירנים בלבד.

שלום, על סמך כל הנתונית שמסקת אני מתרשם שדרך הטיפול היא פתיחת בטן עם הסרת שרירנים בלבד.

אני בת 50, עד לפני 3 חודשים מחזור תקין. ומאז לא סדיר. מבדיקת אולטרסאונד נצפתה ציסטה בשחלה 30 על 31 ממ ורירית עם מבנה ציסטים קטנים. הרופאה הציעה לקחת פרמילוט ולעשות עוד חודשיים אולטרסאונד או ללכת למומחה עכשו אם להמתין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הרופאה צודקת

16/06/2020 | 10:01 | מאת: צ.א.

בת 46, מחזור אחרון ב 12.3.2020 לרוב קיבלתי כל 26-28 יום מחזור. נפיחות בבטן עשיתי אולטרסאונד: עובי אנדומטריום: 10.8 מ"מ. (יש לי שרירן ידוע). הודגמה רירית במרקם אקוגני עם ממצאים ציסטיים זעירים בתוכה וזרימה מועטה בדופלר. פוליפ? הודגם שרירן ימני סבסרוזי?על רגלית? במימדים: 40*49*40 מ"מ. שחלה ימנית: 22*12 מ"מ ללא זקיקים. שחלה שמאלית: 30*27 מ"מ,בתוכה הודגמו 3 ממצאים היפואקוגניים צלולים במימדים: 1. 27*27 מ"מ. 2. 12*11 מ"מ. 3. 16*13 מ"מ. הוסבר למטופלת על שיזור שחלה. דוגלס: חופשי מנוזל. לגבי ההערה על שיזור שחלה לא דיברה איתי על זה רק אמרה שאולי יש פוליפ וציסטות. יש לי תור לרופאת נשים רק בעוד 3 חודשים. האם כדאי ללכת לרופאה אחרת או לחכות לתור שלי? האם הנפיחות בבטן יכולה להיות קשורה למימצאים וגם היעדר המחזור? אודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

אנו לא מפענחים שום תשובות

06/03/2020 | 18:04 | מאת: ענת

שלום בבדיקת סיטי של בטן גילו מיומה ברחם בגודל 0.7 ס"מ,רחם לא מוגדל, באספקט קדמי מרכזי של הפונדוס. מה משמעות והאם זה מסכן את בריאותי?אשמח לקבל תשובה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, את זקוקה לבדיקה גינקולוגית עם בדיקת אולטרסאונד ווגינאלךיט. צ

23/01/2020 | 19:57 | מאת: טלי

בת 34, לאחר 3 הפלות (עוד אין לנו ילדים). בבדיקת היסטרוסקופיה התגלה ממצא בקיר אחורי. הרופא אמר שהוא לא יודע אם זה שרירן או אדנומיוטיק ציסט או משהו אחר, כי זה לא כ"כ נראה כמו שרירן רגיל. גודל 1.5 על 1.5. לא ראו את זה בשום אולטרסאונד רגיל שאי פעם בוצע לי ורק לאחר ניפוח הרחם עם התמיסה ראו את זה בהיסטרוסקופיה ובאולטרסאונד. גם בצילום רחם שעשו לי בעבר לא ראו את זה והצילום יצא תקין. כל יתר הבדיקות לבירור הפלות יצאו תקינות (הורמונים, צילום רחם, קרישיות, קריוטיפ, זרע וכו). האם ההפלות יכולות להיות בגלל ה'שרירן' הזה? מה דרכי הטיפול האפשריות? ואיך ניתן לגלות מה זה? האם צריך לבצע בדיקות נוספות? איך אפשר לפתור את זה?

לקריאה נוספת והעמקה

האם ההפלות יכולות להיות בגלל ה'שרירן' הזה? === יתכן, אבל קשה לרמר. ואיך ניתן לגלות מה זה? האם צריך לבצע בדיקות נוספות? אין עדיין אבחנה סופית. אני ממליץ לבצע את ה-MRI של הרחם.

30/12/2019 | 09:03 | מאת: חגית

שלום רב ד"ר פרידמן מיכאל בנוסף ל CT ביצעתי MRI ולהלן תוצאות: מסה הטרוגנית אובלית, מוגדרת היטב, נראית הפעם משמאל לרחם )ייתכן שנדחקה על ידי הרקטום המורחב(. המסה צמודה לגבול השמאלי של הרחם, ללא מישור הפרדה ובבדיקה הנוכחית לא ניתן גם להפרידה מהשחלה בתוכה, כשהגדול ביניהם, שקוטרו T2W- והטפול השמאלי. מרקם המסה לא הומוגני, עם מבנים היפואינטנסים ב כ- 25 מ"מ, מדגים האדרה עם גדוליניום. היקף המסה איננו מדגים האדרה ברורה. סיכום: CT מ- 11/2019 נצפתה משמאל לרחם. בבדיקת TVS מסה כמתואר באגן. המסה כנראה ניידת - בבדיקת שלושה ימים לאחר מכן מיקומה היה אחורי לרחם, בחלל על שם דוגלס ובבדיקה הנוכחית היא שוב ממוקמת משמאל, בצמוד לגבול השמאלי של הרחם והטפול השמאלי. מרקם המסה לא הומוגני גם בבדיקה הנוכחית. קשה לאפיין את המסה. קיימת אפשרות שמדובר בשרירן לא הומוגני התלוי על גבעול ולכן נייד, אך קשה לקבוע בוודאות. האם ממצא הטרוגני הינו ממאיר? האם צריך לנתח? לציין כי ביצעתי בדיקת סמנים ויצא תקין. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

האם ממצא הטרוגני הינו ממאיר? === אין שום בדיקה חוץ מבדיקה פתולוגית של הגוש שיכולה לומר מה הטיב של הממצא. אינני יכולצ להתייחס לכל הממצאים ללא בדיקה . היות והגוש די קטן - 25 מ"מ - אינני רואה סיבה לדאגה, אבל, שוב על מנת לחוות דעה אני חייב לבצע בדיקה גינקולוגית + US בעצמי.

21/12/2019 | 19:19 | מאת: שרירנית

הי, בת 51, מזה כמב חודשים סובלת ממחזורים ארוכים בתדירות ממש נמוכה. עד כה המחזור היה תקין לחלוטין. יש לי מיומה קדמית בגודל 7 ס״מ. נוצר מצב שבו למעלה מחודש כל הזמן יש לי דימום או לכלוכים יום יום. קבלתי 2 זריקות דפרוברה שלא עזרו למצב. לפני כשבוע התחיל לי דימום ממש כבד. כל חצי שעה הייתי עם תחבושות ספוגות, הרחם רק הוציא והוציא, כולל גושים שדחפו הכול באגרסיביות החוצה. רופא הנשים נתן לי דופסטון 10מג 3 פעמים ביום למשך שבועיים. הכדורים אכן צמצמו את הדימום אך עדיין אני באותו מצב של לכלוכים תמידיים. האם יש טיפולים נוספים לבעיה? מלבד הוצאת רחם..אין לי איכות חיים והמצב כבר ממש קשה לי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בטח ישנם טיפולים אחרים.אמליץ לך על דברים הקיימים ולאו דווקא עבורך משום שלא בדקתי אותך. קודם כל יש צורך בהיטרוקופיה אבחנתית - התכלות לתוך חלל הרחם. בהתאם לתוצאות של הבדיקה ניתן לשקול החדרת התקן תוך רחמי הורמונלי - MIRENA או הרס טרמי של רירית הרחם. כריתת רחם זה דבר האחרון ורק במקרה של כשלון של הטיפולים השמרניים. בהצלחה.

12/12/2019 | 13:43 | מאת: חנה אליהו

אני בת 47 וחצי עשיתי טיפולי הפרייה עד גיל 45 מצאו לי מיומה 3 סנטימטר בגיל 47 היה מיומה 6 סנטימטר לאחר חודשיים 7 סנטימטר שלחו אותי לרופא מנתח והוא אומר שצריך להוציא תרחם כי זה אולי סרטני האים זה באמת יכל להיות סרטני כי אני בדרך לתרומת ביצית והכל כבר מוכן עד הבשורה הזאת האים אפשר להוציא רק תמיומה כמה האים לפי הגדילה שכתבתי זה גדל מהר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התשובה כבר נשלחה למייל שלך. בהצלחה.

12/12/2019 | 11:57 | מאת: ספיר

שלום רב, אני בת 24 לפני לידות. ביולי 2018 התגלה אצלי שרירן ברחם . הייתי במעקב בבית חולים בלינסון כאשר המעקב האחרון היה בתאריך 3.10.19. בבדיקה האחרונה השרירן הינו שרירן אחורי גודל 14*12 ס"מ ומגיע עד הטבור. הומלץ על ניתוח פתוח להוצאת השרירן . רציתי לבדוק אם יש באפשרותי לקבל את הטיפול בשם אמבוליזציה כדי להקטין את השרירן וכך לא לעבור את הניתוח . אשמח לדעת מה הסיכונים וההשלכות בטיפול זה במידה וכן אפשרי? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה לי מאד לתת לך תשובה ללא בדיקה. אך בהתחשב בתאור שלך אני מתרשם שכריתת השרירן בניתוח בפתיחת בטן הנו דרך הטיפולית הטובה והאפקטיבית ביותר

28/11/2019 | 13:19 | מאת: ליאת

שלום רב באשה בת 59 ידועים שרירנים ושתי ציסטות. נשלחה לצילום רנטגן עקב כאבים בעצם האגן בצד שמאל(השרירנים בימין). התוצאות:"לא הודגם ממצא גרמי פתולוגי. הסתיידויות באגן הקטן מימין - שרירן ככל הנראה." שאלתי: האם "הסתיידויות" זו מילה אחרת לסרטן או להתחלה של סרטן וכדומה. האם הממצא ברנטגן רק מאשר את הממצאים הידועים או שהוא מצביע על דבר אחר,שוב,חלילה סרטן. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתי: האם "הסתיידויות" זו מילה אחרת לסרטן או להתחלה של סרטן וכדומה. האם הממצא ברנטגן רק מאשר את הממצאים הידועים או שהוא מצביע על דבר אחר,שוב,חלילה סרטן. === ממש לא. התיידויות זה ממצא שרואים אותו הרבה פעמים בתוך שרירן רחמי שקיים זמן רב. יחד עם זה אני ממליץ לבצע בדיקת אולטראומד גינקולוגי.

10/12/2019 | 08:21 | מאת: ליאת

תודה

10/11/2019 | 11:58 | מאת: חגית

שלום רב , בבדיקה שגרתית ממצאי אולטראסאונד: משמאל בנפרד משחלה ממצא בקוטר 19*45 מ"מ באקוגניות משתנה חלקו סולידי וסקולרי . לא ברור טיב הממצא - רושם כי חצוצרתי. ללא נוזל באגן. לא ניתן לשלול תהליך הקשור למעי. ולהלן תוצאות סי.טי: במרווח ע"ש "דוגלאס" קיים תהליך הטרוגני,במימדים 40X35 מ"מ,היקפו היפודנסי,מרכזו היפרדנסי יחסית,גבולות סדירים. בשלד הגרמי: לא הודגמו נגעים חשודים לממאירות. לסיכום: נגע בגוף הרחם ומתבלט למרווח ע"ש "דוגלאס", מקורו אינו וודאי, יתכן ומדובר במיומה אקזופיטית על גבעול. אני בת 54 ללא ווסת מזה 3 שנים. אם לילדה בת 9 (לידת ואקום). אמא שלי ז"ל חלתה בסרטן הרחם. מודאגת. האם צריך להסיר ממצא זה בניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ומדובר בממצא חדש, דהיינו בבדיקות הקודמות הגוש לא נראה בבדיקה סונוגרפית אזי יש לשקול ניתוח לפרוסקופי לאחר השלמת הבירור ע"י בדיקות דם "שמנים". מאידך ניתן לבצע בדיקת MRI על מנת לוודא מקור הנגע.

30/12/2019 | 08:54 | מאת: חגית

שלום רב ד"ר פרידמן מיכאל בנוסף ל CT ביצעתי MRI ולהלן תוצאות: מסה הטרוגנית אובלית, מוגדרת היטב, נראית הפעם משמאל לרחם )ייתכן שנדחקה על ידי הרקטום המורחב(. המסה צמודה לגבול השמאלי של הרחם, ללא מישור הפרדה ובבדיקה הנוכחית לא ניתן גם להפרידה מהשחלה בתוכה, כשהגדול ביניהם, שקוטרו T2W- והטפול השמאלי. מרקם המסה לא הומוגני, עם מבנים היפואינטנסים ב כ- 25 מ"מ, מדגים האדרה עם גדוליניום. היקף המסה איננו מדגים האדרה ברורה. סיכום: CT מ- 11/2019 נצפתה משמאל לרחם. בבדיקת TVS מסה כמתואר באגן. המסה כנראה ניידת - בבדיקת שלושה ימים לאחר מכן מיקומה היה אחורי לרחם, בחלל על שם דוגלס ובבדיקה הנוכחית היא שוב ממוקמת משמאל, בצמוד לגבול השמאלי של הרחם והטפול השמאלי. מרקם המסה לא הומוגני גם בבדיקה הנוכחית. קשה לאפיין את המסה. קיימת אפשרות שמדובר בשרירן לא הומוגני התלוי על גבעול ולכן נייד, אך קשה לקבוע בוודאות. האם ממצא הטרוגני הינו ממאיר? האם צריך לנתח? לציין כי ביצעתי בדיקת סמנים ויצא תקין. תודה

03/11/2019 | 20:12 | מאת: שושנה

שלום רב מעל ל15 שנים אני חיה בשלום עם שרירנים ונמצאת במעקב צמוד אחד השרירנים נמצא בצד ימין ובערך בגודל של 10 ס"מ ידוע גם שאצלי הם צומחים לכיוון הבטן בשבוע האחרון אני מרגישה גוש גדול וקשה בבטן העליונה בצד ימין האם ניתן להרגיש את השרירנים במישוש חיצוני? בעוד שבוע יש לי אולטראסונד אבל צריכה להוריד את רף הלחץ ...

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט שאת יכולה למשש את המיונה בעצמך. או השרירן גדל או את ירדת במשקל. בכל מקרה את חייבת להבדק ע"י הגינקולוג שלך.

מועמדת לכריתת רחם עם שרירן גדול שבוע 19 האם יש הבדל בהחלמה בחתך בטני שתופרים בתפרים פנימיים ללא נגיעה בשרירים. או חתך רגיל שתופרים עם סיכות. מה ההבדל ברמת הצלקת וזמן ההחלמה?והאם שיטה אחת טובה על השניה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, השאלה שלך לר כ"כ ברורה. תבררי אצל הרופא שלך במה נדובר ואשמח לעזור לך ע"י התשובה שלי.

האם אפשר לאחר כריתת רחם בטנית לטוס טיסה קצרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה והניתוח עבר בשלום ללא סיבוכים מותן לטוס לאן שאת רוצה וכמה שאת רוצה. שנה טובה

04/09/2019 | 12:43 | מאת: שאלת השאלות

שלום. אני עתידה ללדת שנה ושמונה חודשים לאחר ניתוח הוצאת מיומות (אחת 12 סמ והשניה 5) אני יודעת שבמהלך הניתוח לא נגעו ברחם, הוא לא נפתח, ועדיין, נאמר לי שאהיה חייבת ללדת בניתוח קיסרי. למה זה ככה והאם באמת לא אוכל ללדת טבעי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה מאד לומר. על מנת לתת לך המלצה חייבים לראות את הדו"ח של הניתוח שלך. כדאי גם להייעץ עם הרופא שניתח אותך. גם חשוב לדעת בת כמה את, האם את מתכננת לידות נוספות. תבקשי מהרופא המטפל להסביר לך מדוע הוא חושב שאת חייבת לעבור ניתוח קיסרי בכל מקרה. אני בטוח שיש סיבה לכך.

שלום רב יש לי מיומנות די גדולות מה שגורם למחזורים כבדים וכואבים, בשל כך הייתי עם מירנה, לפני כשבועיים הוציאו לי אותה (עברו 5 וחצי שנים) והתחלתי לקחת פומיניק ביום הראשון של המחזור, הבעיה היא שכבר 8 ימים יש לי דימום יחסית כבד שלא נחלש.. הרופא שלי אמר לחכות וזה יסתדר, השאלה שלי כמה , תוך כמה זמן זה אמור להסתדר? כי בינתיים אני מדממת בלי הפסקה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה 10 ימים ולא 8...

האם היה טוב עם מירנה? במידה וכן אפשר לשים מירנה חדשה. זה הכי טוב לפי דעתי

שלום .. סליחה זה ארוק מדי אני בת 22 רווקה. מעולם לא הייתי בהיריון כבר יותר מחודשים אני סובלת מכאבי בטן תחונה בצד ימין. יש לציין שהמחזור שלי סדיר אם כי כמות הדם גדולה והכאב בעת קבלת המחזור הוא גבוהה אבל אני רגילה לזה. עשיתי בדיקת אולטראסאונד רחם ושחלות והבדיקה יצאה תקינה. בעקבות כך נשלל העניין שמדובר במשהו גניקולוגי. נוצר חשד שמודבר בבקע משפעתי כי אני סובלת מכאבים שמתגברים בעת הליכה ובעת הרמת דברים אם כי אחרי בדיקת כירוג ובדיקת אולטראסאונד לדופן נבטן חשד זה גם נשלל. האם יכול להיות שמדובר בשרירן שלא רואים אותו ? יש לציין שהכאב גם מחמיר כאשר השלפוחית מלאה ויש מין איזה נפיחות קטנה באזוק (בדיקת תרבית שתן תקינה) יש הרגשה של לחץ במקום הזה. אני פשוט לא יודעת לאיזה רופא שוב לחזור ואיזה בדיקות שוב לעשות.האם עדיים בכל זאת יכול להיות שזה משהו גינקולוגי ואם כן מה זיה יכול להיות לאיזה כיוון ללכת. אני כלכך מיאושת ומתוסכלת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני ממליץ לבצע CT של הבטן ושל האגן. כמו כן תפני לרופא נשים שעוסק באנדומטריאוזיס. בכל הקופות ובכל בית חולים קיימות מרפאות של אנדומטיראוזיס. בהצלחה.

28/07/2019 | 06:56 | מאת: רונה

שלום רב, קיבלתי הפניה לבצע בדיקת דם לפרופיל הורמונלי בגלל מיומה. בת 50 באיזה יום לווסת לבצע את בדיקת הדם?

לקריאה נוספת והעמקה

בין היום ה-3 ל- 5 של המחזור

28/07/2019 | 13:21 | מאת: רונה

תודה רבה על המענה בצעתי את הבדיקות לאסטרוגן, FSH,LH ו AMH - 8 ימים מתום הווסת כלומר 14 יום מתחילת המחזור. לחזור על הבדיקות דם במחזןר הבא? ולעשות בין היום ה 3 ל 5 של הווסת?

בין הימים 3-5

בין היום ה-3 ליום ה-5 של המחזור

29/07/2019 | 07:02 | מאת: רונה

תודה רבה, אני אמורה לקבל וסת ב 14 לאוגוסט (יום רביעי). 14 לאוגוסט זה יום ראשון למחזור? כלומר לבצע את בדיקת הדם מקסימום ביום 18 לאוגוסט? נכון?

בהמשך לשאלתי לגבי שרירן: אני בת 52 וחצי עם וסת סדירה, ללא גלי חום ועדיין עם זקיקים בשחלות. כפי שכתבתי אני שנתיים נוטלת פרימולוט נור עקב רירית מעובה ודימומים קשים, שבעקבות נטילת הפרימולוט נור, הרירית בסוף הוסת תמיד דקה וסדירה והדימומים הפכו ל-3 ימי וסת ו-3 כתמים חומים, מה שמאפשר לנהל חיי שגרה. אתה ייעצת להשתמש בהתקן מירנה. לא ציינתי שאני רווקה ולא ילדתי מעולם. גם למי שלא ילדה מומלץ התקן מירנה? ואם אמשיך להשתמש בפרימולוט נור 10 ימים בכל חודש ואקבל וסת סדירה, כפי שאני נוהגת כיום - זה בסדר? עד מתי מותר? הבנתי שאני רחוקה מגיל המעבר למרות גילי. תודה על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

גם למי שלא ילדה מומלץ התקן מירנה? === אין עם זה כל בעיה ואם אמשיך להשתמש בפרימולוט נור 10 ימים בכל חודש ואקבל וסת סדירה, כפי שאני נוהגת כיום - זה בסדר? === נטילה ממושכת של פרוגסטרון בכדורים לא טובה לשדיים ===

07/07/2019 | 13:55 | מאת: ilanit

בת 52 וחצי עם וסת עדיין סדירה. נוטלת פרימולוט נור מזה כשנתיים עקב רירית מעובה (13) ודימומים קשים שעוזר מאוד ומקל. ערכתי בדיקת אולטרסאונד 4 ימים מתום המחזור: אורך 53 ממ עובי 54 ממ רוחב 52 ממ מרקם שרירני הערות- קדמי אורך תעלת צוואר הרחם 26 ממ קיר אחרוי פונדאלי נצפה שרירן אנטרמוראלי בגודל של 35*40. ללא עדות לזרימות עשירות על פני ובהיקף השרירן. עובי רירית הרחם 6.8 ממ. הערות: סדירה שחלות ימנית אורך 20 ממ רוחב 14 ממ גובה 16 ממ הערות - במרקם תקין בסמוך לשחלה נצפה ממצא היפואקוגני עם נוזל צלול בגודל 13*22 ממ. הידרוסלפינקס? שמאלית - אורך 17 ממ רוחב 13 ממ גובה 16 ממ הערות במרקם תקין השרירן שנצפה גדול מהבדיקה הקודמת (לפני 3 חודשים) שאז היה בגודל 19*22 ממ יש מקום לדאגה? אציין, כי אין כל תסמינים. פרט לדימום הוסת שנע בין 3 ימים או 6 ימים, אין דימום אחר. יש כמה ימים בחודש וסת ולאחר מכן 3 ימים הכתמות חומות שמגיעות תמיד בסיום הוסת ואז בשאר החודש עד לוסת הבאה אני נקיה. משמסתיים הוסת, אין כאבים, אין תסמינים בשאר החודש. היות ואני נוטלת באופן קבוע 10 ימים כל חודש פרימולוט נור, הרירית תמיד בבדיקות בסוף הוסת דקה. יש מה לדאוג שהשרירן גדל בשלושה חודשים? תודה על התשובה אודה לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שמאלית - אורך 17 ממ רוחב 13 ממ גובה 16 ממ הערות במרקם תקין --- הממצא נראה תקין השרירן שנצפה גדול מהבדיקה הקודמת (לפני 3 חודשים) שאז היה בגודל 19*22 ממ יש מקום לדאגה? === לא ממש. אבל את חייבת להיות במעקב צמוד. אציין, כי אין כל תסמינים. פרט לדימום הוסת שנע בין 3 ימים או 6 ימים, אין דימום אחר. יש כמה ימים בחודש וסת ולאחר מכן 3 ימים הכתמות חומות שמגיעות תמיד בסיום הוסת ואז בשאר החודש עד לוסת הבאה אני נקיה. משמסתיים הוסת, אין כאבים, אין תסמינים בשאר החודש. היות ואני נוטלת באופן קבוע 10 ימים כל חודש פרימולוט נור, הרירית תמיד בבדיקות בסוף הוסת דקה. יש מה לדאוג שהשרירן גדל בשלושה חודשים? === את נוטלת פרימולוט-נור מזה תקופה ארוכה למדי. נראה לי שכדאי לשקול החדרת התקן תוך רחמי הורמונלי - MIRENA .

23/04/2019 | 17:17 | מאת: חגית

שלום רב, אני בת 50. מחזור סדיר. לפני חמש שנים אותר שרירן סובסרוטי בדופן האחורית של הרחם 35-28 מ''מ. כיום גודלו 92 על 82 מ''מ, עשיר בכלי דם עם סימנים של היפרוסקולריזציה. תופס את חלל הדוגלאס. מדידה בגישה ביטנית 103 על86 מ''מ. אין סימפטומים למעט לחץ לעיתים בבטן עליונה שלא בהכרח כתוצאה מזה. רופא אחד המליץ לנתח למנוע גדילה ובעיות עתידיות בפתיחה ביטנית בגלל המיקום של השרירן, להוציא גם את הרחם ולהשאיר שחלות וצואר רחם . רופא שני טען שאין כל צורך לנתח עקב העדר סימפטומים ומכיוון שאני קרובה להפסקת מחזור- זמן שבו השרירן מתכווץ. ושניתן לעשות ניתוח כזה בלפרוסקופיה אך הוא לא היה מנתח אותי כעת. כמובן שנח לי להשאר רק במעקב למרות שהרחם במצב של 14 שבועות והבטן קצת בולטת. אשמח לשמוע מהי חוות דעתך. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

למעשה שני רופאים צודקים. יחד עם זה שקיימת גדילה של המיומה וקיימים סימנים של היפרווסקולריזציה אני נוטה להמליץ על כריתת רחם עם כריתה של החצוצרות בפתיחת בטן ולא בלפרוסקופיה בשום פנים ואופן.

22/07/2018 | 11:32 | מאת: אודליה

שלום, אני בת 37 + 2 סובלת ממיומה ברחם בארבע שנים האחרונות, כיום בגודל של 7*7 הגורמת לדימום כבד בכל חודש וכתוצאה מכך אנמיה. הפתרון היחיד שהוצע לי ע"י הרופאים שאצלם נבדקתי, הוא כריתת הרחם. כרגע אני מנסה להימנע מכך כי אני מאוד רוצה הריון נוסף, אך לא אפשרי במצב הנוכחי. אני מרגישה את המיומה במצב של שכיבה ובמיוחד בבוקר כשזה בולט מאוד בבטן. אבל יש פעמים שאני מרגישה כאילו זה משנה מיקום ויורד כלפי מטה. האם יכול להיות שזה מנותק ברחם וזז? האם יכול להיות מצב שהמיומה תרד לכיוון צוואר הרחם ואז הפרוצדורה להוציאה, פשוטה יותר מניתוח? או שפשוט יכולה לצאת לבד עם הדימום במחזור...?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, קשה לומר בוודאות משום שלא בדקתי אותך, אבל לפי מה שכתבת אני רוצה להמליץ לך לשקול כריתת מיומה בלבד ללא כריתת רחם. ברוב המקרים הניתוח לכריתת מיומה הוא די מציח, כמובן אי אפשר לתת לך שום ביטחון. לי יש ניסיון רב בטיפול כירורגי להוצאת השרירנים. אשמ לעזור לך.

16/07/2018 | 15:15 | מאת: שיר

בת 43 בעלת שרירן בגודל 10 סמ על 10סמ רוכב על הרחם כלפי מעלה. ללא סימפטומים. אין תוכניות ילודה. לפני 3 שנים קיבלתי זריקות דקפפטיל להקטנה של השרירן כדי להקטין את השרירן כדי לעבור טיפול בעזרת אולטראוסנד ממוקד. הדקפפטיל הקטין בחצי. שלוש שנים אחרי הטיפול השרירן חזר לגודלו הנל. 1.האם כדאי לי לקבל שוב טיפול בדקפפטיל להקטנה של השרירן כדי לאפשר ניתוח בלפרוסקופיה? 2.האם מבחינה ניתוחית והצלחת הניתוח עדיף ניתוח לכריתת רחם או כריתת שרירן בלבד? 3. האם כדאי לנסות תהליך של אימובולציה? 4.כרגע יש לי צניחת שלפוחית שתן ללא דחיפות שתן . האם הוצאת המיומה תחזיר את השלפוחית למקומה? 5. אם אכרות את השרירן בלבד האם ישנה היתכנות ששרירן חדש יגדל והפעם יגרום לסימפטומים בשל מיקום שונה? תודה רבה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

1.האם כדאי לי לקבל שוב טיפול בדקפפטיל להקטנה של השרירן כדי לאפשר ניתוח בלפרוסקופיה? ==== לפי דעתי אין יותר מקופפטיל לליפול ברחם שרירני. 2.האם מבחינה ניתוחית והצלחת הניתוח עדיף ניתוח לכריתת רחם או כריתת שרירן בלבד? ==== אני מליץ לבצע כריתת שריררן בפתיחת בטן. ניתוח מאד בטוח ויחסית 3. האם כדאי לנסות תהליך של אימובולציה? ===== יתכן שאני שמרן, או פשוט יש לי נסיון רב מאד בניתוחים, לא הייתי ממליץ לבצע אמבוליזציה במקרה שלך. 4.כרגע יש לי צניחת שלפוחית שתן ללא דחיפות שתן . האם הוצאת המיומה תחזיר את השלפוחית למקומה? ==== אינני בטוח האם יש בכלל קשר בין שני הדברים. אולי קיימות בעיות במתן שתן בגלל הלחץ של השרירן הגדול על כיס השתן. 5. אם אכרות את השרירן בלבד האם ישנה היתכנות ששרירן חדש יגדל והפעם יגרום לסימפטומים בשל מיקום שונה? === לא בהכרח. ממש לא... מאידך לא ידוע בוודאות.

07/07/2018 | 23:17 | מאת: אביב

בת 24, בתולה, מחזורים לא סדירים עם דימום כבד (לא נוטלת גלולות), מעולם לא הייתי עם בן זוג. כבר שנתיים שכל פעם שמאוננת עם אצבעות בנרתיק (בעדינות רבה כך שאין בוודאות שום מצב לפציעה) יוצא דימום. בפעם הראשונה שזה קרה יצא הרבה דם טרי שכיסה את האצבעות ממש ונבהלתי, אבל מאז הדימום נחלש מעט וכל פעם שנוגעת בפנים ישנו דימום קל שלאחריו נראה בניגוב ואז נעלם. בחודשיים שלושה האחרונים התחלתי להרגיש גוש ממש בצמוד לצוואר הרחם (עליו מעט בצד), עגול, חלק, מעט אה-סימטרי ונוקשה בנגיעה כשמרגישים שגם בסיסו נוקשה ומעט ארוך בפנים, כ3-4 מ''מ, לא כואב. זה, ביחד עם הדימום הקבוע כל פעם מנגיעה מדאיג אותי מאוד, בעיקר מסרטן צוואר רחם. אין מצב שיש לי ווירוס הפפילומה כי מעולם לא הייתי עם בן זוג ומעולם לא עברתי בדיקה גניקולוגית כי אני מאוד מתביישת. רופא הנשים שלי מאוד לוחץ עליי, לא אומר אם זה נשמע חשוד או לא אבל אני לא מסוגלת להביא את עצמי שיסתכלו לי שם על אף החשש. US מהבטן תמיד תקין עם רירית סדירה ואמר שעד כמה שאפשר לראות דרך הבטן גם הצוואר נראה תקין. האם נשמע חשוד? עלול להיות נגע טרום סרטני לפי התיאור למרות שאין מצב למגע מיני והידבקות בווירוס? האם אין כל הדמיה שניתן לעשות כמו MRI לאיזור לאפיון הגוש הזה לפני שחייבים בדיקה גינקולוגית? זה מאוד מדאיג אותי

לקריאה נוספת והעמקה

כבר עניתי לך לשאלתך בפורום אחר ב- BEOK , נכון ?

15/07/2018 | 23:19 | מאת: אביב

אני נורא דואגת.

18/06/2018 | 20:19 | מאת: אלינור

המחזור הקדים לי מ14 ל1 לחודש ועכשיו אחרי שבועים אחרי כאבים ברחם יש שוב דימום מה הסיבה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לכך הרבה גורמים. כדאי בהקדם להבדק אצל הרופא המטפל

13/04/2018 | 13:35 | מאת: גליה

שלום ד"ר מיכאל אני בת 48 יש לי רחם שרירני לאחרונה סובלת מכאבים בבטן התחתונה ובקושי מתפקדת אני רוצה לדעת באיזה דרך כדאי להסיר אותם מהי דרך רדיולוגיה לא רוצה לכרות את הרחם אשמח לשמוע גם על רופאים עם נסיון בעניין מפחדת לעשות בביהח אזור חדרה עמק חפר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כריתת רחם שרירני בגודל 18 שב' הריון יש לכרות אך ורק בפתיחת בטן ולא בניתוח לפרוסקופי ע"י מורסילציה של הרחם.

שלום רב, אני מטופלת באסמיה - כיום אני בסוף החפיסה השניה במחזור הטיפול השני. קיבלתי טלפון מקופת החולים לפיו יש חשש שנבדק שהתרופה פוגעת בתפקודי הכבד. אשמח לפרטים נוספים ואשמח לדעת מה מומלץ לעשות? אם הסיכון אכן קיים לא ברור מדוע לא נאמר על כך דבר מראש אלא רק עכשיו אחרי שכבר נטלתי 5 חפיסות?! עוד נאמר שמשרד הבריאות לא ממליץ על הפסקה למי שכבר נוטלת את הטיפול אלא על ביצוע בדיקות כל חודש וחודש לאחר סיום הטיפול - תוכן ההמלצה נשמע לי מוזר... מה התכלית של ביצוע בדיקות אם אין דרך להימנע מפגיעה? רק כדי לדעת אם נגרמה כבר פגיעה? יותר הגיוני להמליץ על בדיקה וככל שלא נגרמה פגיעה להמליץ על הפסקה ולא כפי שהומלץ להמשיך לקחת את התרופה ובכך להמשיך להיות תחת סיכון לפגיעה... איך ממשיכים מכאן?! תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני אישית לא ממליץ על טיפול באסמיה, הרי מדובר באפקט זמני בלבד, אין שום סיכוי לפתור את הבעיה עם אסמיה. ולתרופה הזאת יש יותר מדי תופאות לוואי. אין לי תשובות על כל השאלות שלך, לצערי.

24/12/2017 | 12:15 | מאת: בדיקה ויגינלית .ברחם.

אני בת 66 וארבע חודשים. עברתי היום בדיקה אגן קטן .גישת הבדיקה ויגינלית. קיבלתי את התוצאות .הכל יצא תקין .אבל לא ברור לי . רקמת הרחם. מרקם שרירני דיפוזי ללא שרירן מוגדר..מה זה אומר .נלחצתי מאד. אחכה לתשובה מהירה תודה רותי

לקריאה נוספת והעמקה

בהתחשב בהעדר תלונות מצדך ולאור גילך אין לממצאים הנ"ל משמעות

05/10/2017 | 08:30 | מאת: אני

היי...אני בת 34 נשואה הריון ראשון ספונטני לאחר תקופה ארוכה.ברקע שרירנים ברחם שממשכים לגדול במהלך ההריון, כרגע הדומנטטי 10מ"מ. בעבר עברתי 2 ניתוחים להוצאת שרירנים דרך פתיחת בטן, הסיבה הגודל,כאבים במחזור, דימום חזק עם אנמיה,ואי הצלחה של כניסת הריון כנראה בגלל השרירנים. כרגע אני בשבוע 26 במעקב הריון בסיכון.באולטרא סאונד האחרון ראו:חשד לשליה נעוצה, לקונות, סנכיה ושרירנים. שאלתי:האים אחרי הלידה השרירנים יחזרו לגודל שהיה לפני כניסת להריון(הגודל היה כ6)? האים אני יכולה לעשות שוב ניתוח להוצאת שרירנים דרך פתיחת בטן, הבנתי שהרחם שלי מאוד עדין כבר אחרי 2 ניתוחים עם המון צלקות? יש טיפול לשרירנים לא פולשני...כמו תרופות, אשמח לשמוע תודה

לקריאה נוספת והעמקה

פרט כאן את שאלהאים אחרי הלידה השרירנים יחזרו לגודל שהיה לפני כניסת להריון(הגודל היה כ6)? === סיכוי טוב האים אני יכולה לעשות שוב ניתוח להוצאת שרירנים דרך פתיחת בטן, הבנתי שהרחם שלי מאוד עדין כבר אחרי 2 ניתוחים עם המון צלקות? --- אני מניח שכן אבל בידיין מיומנות יש טיפול לשרירנים לא פולשני...כמו תרופות, אשמח לשמועתך למומחה ------ אין טיפול תרופתי יעיל

01/10/2017 | 13:51 | מאת: דפנה

שלום רב, לפני 6 שנים עברתי ניתוח כירורגי להוצאת 2 מיומות. בשנה האחרונה חזרו לי כאבים מאוד חזקים כשבוע לפני מחזור הכוללים זרמים בגב, וכאבים חדים מאוד מאוד בבטן תחתונה שגורמים לי לשיתוק ממש ומונעים ממני תזוזה. פניתי לרופא מומחה בהדסה (ד"ר דוד שווקי) לבדוק אפשרויות לניתוח. הסיכום שלו מצורף בקובץ שצירפתי. במקביל לאחר ישיבת הצוות הוא הציע לי לנסות לקחת את הכדור של אסמיה. השאלות שלי הן כך: 1. האם יש סיכוי שנטילת הכדור אכן ימנעו ממני לעבור ניתוח נוסף? או בכיוון אחר, מה גודל ההצלחה של הכדור בשנים האחרונות? 2. אם אני בוחרת לא לנתח, האם קיים חשש לפריון עם מיומות ברחם? אודה מאוד להתייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

פרט כא1. האם יש סיכוי שנטילת הכדור אכן ימנעו ממני לעבור ניתוח נוסף? ++++ אינני בטוח בכך. או בכיוון אחר, מה גודל ההצלחה של הכדור בשנים האחרונות? ++++ נמוכה וזמנית בלבד 2. אם אני בוחרת לא לנתח, האם קיים חשש לפריון עם מיומות ברחם? ++++ לפי דעתי במקרה שלך - כן ן את שאלתך למומחה

26/09/2017 | 13:51 | מאת: שרון

הרופא גילה שרירן ברחם בגודל 1 ס"מ והוא החליט לעדות היסטורסקופיה לפני תוצאות של פאפ אני בת 46 חליתי לפני 20 שנה בוירוס הפפילומה האם לעשות את הבדיקה או לחכות לתוצאות של הפאפ??

לקריאה נוספת והעמקה

פרט כאן את הרופא גילה שרירן ברחם בגודל 1 ס"מ והוא החליט לעדות היסטורסקופיה לפני תוצאות של פאפ אני בת 46 חליתי לפני 20 שנה בוירוס הפפילומה האם לעשות את הבדיקה או לחכות לתוצאות של הפאפ?? שאלתך למומחה +++++ אין שום קשר בין שני הדברים

15/09/2017 | 20:23 | מאת: רחם מוגדל

שלום אני בת 30 רווקה ומעולם לא הייתי בהריון , עשיתי בדיקת אולארסטונד והם ראו שיש לי רחם ענקית. התוצאות: אורך 96 ממ עובי 101 ממ רוחב 84ממ ובנוסף הם ציינו שיש בקיר קדמי שרירן בגודל 75x79 ממ הם לא ממש ראו טוב עי השלפוחית שלי לא היתה מלאה ונקבע לי עוד אולטרסאטנד אני סובלת ממתן שתן כל כמה דק בטן נפוחה מאוד מאוד כבר 3 שנים, בעיות עיכול חוסר ברזל המחזור שלי נהיה רק טיפות ויומיים או שלוש בלבד כשפעם הוא היה כבד יותר ממה זה יכול להיות?יש לי תור לרופאה רק אחרי החגים ואני לא מפסיקה לבכות, עוד לא התחתנתי ואין לי אפילו בן זוג , האם זה יפגע לי באפשרות להביא ילדים?

לקריאה נוספת והעמקה

היות ואת אישה צעירה ללא ילדים עם שרירן רחמי גדול שגורם לתלונות הפוגעות באיכות חיים אני ממליץ לשקול כריתת השרירן בפתיחת בטן.

04/01/2017 | 14:25 | מאת: שואלת

שלום, אניח בת 27, התגלתה אצלי מיומה בדופו האחורי של הרחם במימדים 29*37, בבדיקת פרופיל הורמונאלי ביום השלישי יצא ערך נמוך ל dhea so2 1.32, האם גלולות DHEA עלולות לגרום לשגשוג של המיומה?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא

20/12/2016 | 14:09 | מאת: אביב

ד"ר שלום, יש לי שרירנים ברחם, עברתי ניתוח להסרת שרירנים לפני 5 שנים. ממשיכה לסבול משרירנים ובחודש האחרון גם סובלת מדימומים כבדים עם גושים לאחר המחזור, כבר חודש סובלת מדימומים רק שעכשיו פחות. נוטלת גלולות יסמין מזה חצי שנה בכדי להפחית את הדימום. תוצאות של אולטרסאונד שביצעתי החודש: רחם: אורך: 144 מ"מ עובי: 109 מ"מ מרקם: שרירני הערות: בגוף הרחם שרירנים רבים. הבולטים 52×58 מ"מ. 34×40 מ"מ, 33×31 מ"מ. עובי רירית הרחם: 8 מ"מ הערות: מעט נוזל בתוך חלל הרחם. שחלות: ימנית- אורך: 37 מ"מ רוחב: 30 מ"מ שמאלית- אורך: 27 מ"מ רוחב: 16 מ"מ הערות: בתוכה זקיקים קטנים. דוקלס: ללא נוזל חופשי. שאלות: 1. מה מומלץ לקחת בכדי לעצור/להפחית את הדימומים? 2. מה הפתרון הכי טוב במקרה שלי מלבד ניתוח בכדי שלא יהיו דימומים כאלה שוב? 3.האם הייתה ממליץ להשתמש באיסמיה במקרה שלי? איך משיגים מרשם? 4. האם היית ממליץ לי להמשיך להשתמש ביסמין? אשמח מאוד אם תוכל להתייחס לכל השאלות שלי... תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

. מה מומלץ לקחת בכדי לעצור/להפחית את הדימומים? === אלא נו נותנים המלצות טיפוליות. 2. מה הפתרון הכי טוב במקרה שלי מלבד ניתוח בכדי שלא יהיו דימומים כאלה שוב? === כניראה שאין 3.האם הייתה ממליץ להשתמש באיסמיה במקרה שלי? איך משיגים מרשם? ==== אלא נו נותנים המלצות טיפוליות. 4. האם היית ממליץ לי להמשיך להשתמש ביסמין? ===

20/12/2016 | 12:06 | מאת: אני

היו לי 2 הפלות ספונטניות לפני צפיית דופק. לפני ההפלות היו לי כאבים סביב הבטן והגב (שבוע 5). לאחר ההפלות נאמר לי שיש לי שרירן קטן שלא אמור להשפיע על הצלחת ההריון. אחרי זה לא נכנסתי להריון כשנה ועכשיו פתאום הריון ספונטני. ב US כעת אומרים לי שיש לי רחם במרקם שרירני. יש שק לא ראו עדיין תוכן (סגרתי שבוע 5). עכשיו שוב הכאבים סביב הבטן והגב. האם זה קשור לשרירנים או להריון? בעבר לפני 9 שנים היה לי הריון תקין שלא היו לי את הכאבים האלו. איך המרקם השרירני של הרחם עשוי להשפיע על ההריון והאם יש משהו שניתן לעשות לשפר סיכויים?

לקריאה נוספת והעמקה

אין תשובה חד משמעית לשאלתך

11/12/2016 | 10:08 | מאת: נתי

אני בת 46 סיימתי ילודה. בבדיקה של גניקולוג מצא שרירן SS . מה זה אומר? ה SS? יש לי כאבים בבטן תחתונה מעין לחץ כזה ממש למעטה כאשר הגניקולוג ראה שהשרירן נמצא בצד שמאל. הכאבים נובעים מהשרירן? מה הטיפול המוצע בדרך כלל? תודה מראש על היחס והתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

=== מדובר בשרירן אשל נמצא בתוך הדופן של הרחם קרוב לגבול החיצוני של הרחם. חשוב לדעת מה הגודל של השרירן והאם את מדממת חזק במחזור או יש לך דימומים בלתי סדירים. מדובר בממתא מאד שכיח.

03/11/2016 | 17:05 | מאת: ימימה

ני בת 52. בבדיקה שעשיתי לפני שנה וקצת ראתה הרופאה מיומה ברחם. בבדיקה שגרתית שעשיתי השבוע היא ציינה שהמיומה גדלה מאד. היא מדדה אותה ונתנה לי הפניה לאולטרסאונד לעוד שלושה חודשים, כדי לעקוב אם היא אכן גדלה (ושלא היתה טעות במדידה למשל בפעם הקודמת, לדבריה). מקריאה ברשת אני מבינה שמיומה הגדלה מהר בגילי יכולה להיות בעייתית, ורציתי לדעת האם אכן כדאי לחכות שלושה חודשים ולא לעשות עוד קודם תהליכים אבחוניים כלשהם (למשל לקחת ביופסיה או משהו דומה). הרי אם חלילה מדובר במשהו ממאיר, כדאי לזהות את זה מוקדם ככל האפשר, לא?

לקריאה נוספת והעמקה

זה נכון שגדילה מהירה של מיומה בגילך אינו תופעה שגרתית וחייבים להתייחס לזה. אבל ממש לא ברור במה מדובר. מה זה גדילה מהירה? מה היה הדושל של השרירן ומתי, וכמה זה היום? מה התלונות שלך? את שאלת שאלה מאד כללית לכן אינני יכול לתת לך תשובה מספקת...