עניין חשוב בשבילי עזרהה

דיון מתוך פורום  פסיכותרפיה

07/10/2016 | 01:05 | מאת: אנייי

שלום וברכה אני בן 28 אני מעוניין לרזות בערך 20 קילו ואני צריך עזרה כי לבד נורא קשה לי אני מתחתן בערך עוד שנה ויש לי זמן לזה וסוג של דד ליין שוקל כרגע 107 גובה מטר 80 הייתי כמה פעמים בודדות אצל תזונאית אך זה לא העניין שאני לא יודע מה לאכול, העניין יותר שקשה לי נורא להתמיד, ביום יום, אני נורא אוהב מתוקים וזה מקשה עליי אני צריך מישהו שייתן לי הרבה חיזוקים וביטחון כל הזמן, כי לבד קשה לי מישהו שיעבוד איתי על צעדים קטנים קטנים והרבה חיזוקים ולעבוד על יעדים.. ניסיתי כמה פעמים להיות אצל חלי ממן אך כולן שם כמעט היו בנות ולא התחברתי כל כך, מה שגם אני איש של אחד על אחד וצריך יחס אישי כי זה יכול יותר לעזור לי השאלה לאן לפנות? פסיכולוג? מטפל cbt? או קאוצר? מאמן תזונה? משהו אחר? אני גר בפרדס חנה כרגע אני גם בלי קשר נמצא בטיפול פסיכולוגי ארוך טווח בעקבות משבר ממושך שאני עובר.. אבל היא לא ככ עוזרת לי בעניין המשקל ולא כ"כ נותנת לי ביטחון/חיזוקים.. לרוב אנחנו מדברים וחופרים.. :\ וזה לא ממוקד מה צריך לדעתכם? אשמח לעזרה והמלצות :)

לקריאה נוספת והעמקה

היי לך חשוב שתחשוב על משהו או מישהו שמתאים לך ושאתה יכול להתחבר אליו. כמה מחשבות... דבר ראשון לא נראה לי שהטיפול אמור להיות מופרד ממה שתיארת. הצורך במתוקים הוא סוג של אמירה, של קול, שחשוב להבין מה הוא מבקש ומה הוא אומר.כמו גם המוטיבציה לירידה במשקל , האם היא באמת שלך? האם זה קול חיצוני שאומר ש"צריך"? ועוד... זה נושא שכדאי מאד להכניסו לטיפול ולא להשאירו בחוץ. דבר שני חשוב להתייעץ עם תזונאי ואולי לבוא אליו לפגישות מעקב אחד על אחד בשביל המוטיבציה אולי כדאי להוסיף לזה פעילות גופנית אבל שוב כזו שתתחבר אליה אולי קבוצתית (קבוצת ריצה למשל)? העניין הוא לנסות לחשוב על משהו שאפשא להכניסו לחיים לא מאמץ רב מאד כדי שזה יוכל להכנס באמת לסדר היום באופן טבעי. ליאת

24/10/2016 | 13:13 | מאת: טל

שלום, אני מאוד מציעה לך למצוא מאמן או מאמנת אישיים,יש היום המון מאמני כושר גופני שיודעים לעבוד על משקל ונפש וכל מה שקשור בהרגלי אכילה. זה לא סותר את הטיפול הפסיכולוגי ויכול מאוד לסייע לך. אתם יכולים לקבוע יעד,אתה יכול שזה יהיה במקום שנוח לך בו,אפילו בבית. ממש מציעה לך לחפש באינטרנט תחת הכותרת "אימון כושר אישי למטרת הרזיה" זה מאוד אישי ואינדיבידואלי.. שיהיה בהצלחה והמון מזל טוב;)

מנהל פורום פסיכותרפיה