קושי לעלות במשקל, האם למים יש תפקיד בזה?

דיון מתוך פורום  הפרעות אכילה ואכילה רגשית

01/12/2018 | 14:28 | מאת: אריק

שלום, אני בן 28, 1.91 מ' ו58 ק"ג. מדובר בתת משקל קיצוני שאני סובל ממנו עוד מימי היסודי ועד היום. הרופאים תמיד אמרו לי שעם הגיל אני אשמין, אבל אני לא רואה אפילו התחלה לכך. שמתי לב לאורך השנים שהרגלי התזונה שלי על פי התאבון מגיעים בסביבות 1700-2000 קלוריות ביום, אך נדמה שאני לא שותה מספיק. זה ככה לאורך שנים. יש ימים אני רק שותה 1 ליטר מים. השאלה שלי היא האם התייבשות היא גורם שיכול לפגוע בעלייה במשקל? האם יש לזה השפעה שלילית או שמא במצב שלי עדיף לא להפריז עם מים כי זה יכול לגרום לי לעלות במשקל עוד יותר? יש לציין כשהייתי ילד ובגיל ההתבגרות עברתי אינסוף בדיקות ודיאטות ניסיוניות ע"י דיאטניות ולצערי כלום לא עזר. מבחינת כושר גופני אני נמנע מלהתאמן מתוך פחד שאני ארזה מזה עוד יותר. כמו כן, איני סובל מאנורקסיה ואני במודעות מלאה שמצב המשקל שלי קיצוני כלפי מטה ואני מייחל לעלות במשקל, משום שזה פוגע בדימוי גוף שלי.

לקריאה נוספת והעמקה
01/12/2018 | 14:30 | מאת: אריק

תיקון קטן מההודעה הקודמת: "או שמא במצב שלי עדיף לא להפריז עם מים כי זה יכול לגרום לי לעלות במשקל עוד יותר?" הכוונה הייתה שזה יגרום לי לרדת במשקל.

אריק שלום. אני חושבת שחשוב מאד לבריאות לשתות מספיק מים. אני לא חושבת שכדאי לערב את מצב המשקל שלך עם כמות המים שאתה שותה. בהתייחס לפעילות הגופנית, היא לא בהכרח מביאה לירידה במשקל וגם היא חשובה מאד בהרבה מובנים. מה מצבך הבריאותי? האם אתה מבצע בדיקות שגרתיות? אם הכל תקין אני לא רואה סיבה לדאגה. יש אנשים שתמיד רזים וכדאי לקבל את עצמך. אולי מספר פגישות עם מטפל רגשי יכולות לעזור בעניין.

13/12/2018 | 16:50 | מאת: אריק

מצבי הבריאות לכאורה תקין מהיסטוריית הבדיקות שעשיתי לאורך השנים. שכן, לפי מחשבון BMI הגובה והמשקל שלי מגיעים לציון של 15.9 שנחשב לקיצוני כלפי מטה ואף נאמר במחשבון עצמו שאנשים בטווח הזה הרבה יותר פגיעים בריאותית. אני כבר שנים נמנע ממקומות שאני צריך לחשוף את הגוף שלי. נקודת השבירה הייתה לפני כ5 שנים בים כשראיתי את המבטים מסביב נחרדים מהרזון. אני אישית התרגלתי למראה שלי, אבל המבטים וההערות של הסביבה מזכירים לי שהמראה שלי חריג וזה מוריד לי את הביטחון העצמי. אשמח לדעת איזה סוג של פעילות גופנית ביתית יכולה לעלות לי את מסת הגוף מבלי להביא אותי למחסור בקלוריות בשל תאבון שנמוך מכמות הקלוריות שאני שורף.

15/12/2018 | 19:59 | מאת: תמר

הי אריק, אני אמנם לא מנהלת הפורום אבל כן יכולה להגיד לך בוודאות שהסיבה לתת המשקל היא הכמות הקלורית הנמוכה מאוד שאתה צורך. אתה צריך לאכול לפחות (לפחות!!!) 2600 קלוריות ביום כדי לקיים את הגוף והגובה שלך, ויותר אם אתה רוצה לעלות במשקל. זה קשה מאוד ויכול להיות שאתה צריך ליווי של תזונאית (מפגשים שבועיים) בשביל זה

15/12/2018 | 23:41 | מאת: אריק

שלום תמר, ניסיתי מלא פעמים לאלץ את עצמי לאכול מעבר לתיאבון שלי ובמקרה הטוב זה החזיק 2-3 ימים. התחושה של אכילה על בטן מלאה היא של נפיחות לא נעימה. מסקרן אותי לדעת איך ליווי של פגישות עם דיאטנית יכולים לעזור לי להתגבר עם תחושת הנפיחות שנובעת מאכילה ללא תיאבון על בטן מלאה. האם יש שיטות כדי להגביר את התיאבון? פעם אמרו לי שספורט מגביר תיאבון, אבל אני תמיד חושש שגודל התיאבון לא יתעלה על גודל הקלוריות שאני אשרוף בפעילות גופנית ואז אני אאבד עוד יותר משקל.

מנהלי פורום הפרעות אכילה ואכילה רגשית