סיפיליס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הריון: בדיקות שחשוב לבצע

איזה בדיקות יש לבצע עוד טרם הכניסה להריון? מה חשוב לדעת על הסקירה המוקדמת והמאוחרת? ומתי באמת נדרש לבצע בדיקת מי שפיר? מדריך בדיקות מיוחד עוד בנושא: הריון, לידה והגיל הרךלקראת כניסה להריון רצוי לבצע בדיקות גנטיות מקדימות. בדיקות אלה מוצעות לשני בני הזוג, על פי מוצאם העדתי - בהתאם להמלצות איגוד הגנטיקאים בארץ. רשימת הבדיקות מתעדכנת מעת לעת, בהתאם לגילוי גנים חדשים. לכן חשוב שנשים המתכננות הריון, אבל ביצעו בדיקות גנטיות עבור הריונות קודמים, יתעדכנו לגבי חידושים בבדיקות לפני כל הריון חדש.מה בודקות הבדיקות הגנטיות טרם ההריון?הבדיקה הגנטית מיועדת לזיהוי נשאות למחלות תורשתיות. לרוב, מדובר במחלות קשות, חשוכות מרפא, אשר לא באות לידי ביטוי במעקב הריון שגרתי, אלא רק אחר לידה; אלה מחלות שניתנות לזיהוי בבדיקת דם פשוטה.איזה עוד בדיקות נדרש לבצע טרם הכניסה להריון?יש חשיבות רבה לבדיקת מצב החסינות למחלות שעלולות להיות מסוכנות בזמן...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לסיפיליס

קונדילומה - תמונת המחשה
קונדילומה כ-17,000 מקרים חדשים של הידבקות בקונדולימה מתגלים בישראל מדי שנה. המחלה פוגעת בגברים וב...
כיב של הפות - תמונת המחשה
כיב של הפות בכצ'ט היא מחלת כלי דם דלקתית כרונית, היכולה להתבטא בקשת של תסמינים - ממחלה שקטה עם תסמי...
מומים מולדים - תמונת המחשה
מומים מולדים דלקת בדרכי השתן היא תופעה שכיחה, המביאה לחוסר נוחות על כל המשתמע מכך, כאבים, דליפת שתן...
בדיקת וירוס פפילומה - תמונת המחשה
בדיקת וירוס פפילומה מהי בדיקת פאפ? מדוע לכל אישה חשוב לעבור אותה ובאיזו תדירות? מהו וירוס הפפילומה האנושי ו...
אריתרומיצין - תמונת המחשה
אריתרומיצין הן מכאיבות בגרון, עלולות להימשך ימים ארוכים - ותוקפות ילדים ומבוגרים בכל עונות השנה. מה...
פניצילין - תמונת המחשה
פניצילין בונים על נשיקה בערב השנה האזרחית החדשה? כדאי שתכירו את אחת המחלות הנגיפיות השכיחות ביות...
ללמוד עוד על סיפיליס
שאלה אינטימית-תמונה

ציסטה, סרטן צוואר הרחם וגידולי שרירני הרחם הן בעיות...

מאת: ד"ר אמנון...
18/05/2006
זיהומים בהריון: מחלת הנשיקה-תמונה

האם מחלת הנשיקה באמת מסוכנת לאם ולעובר? מה עושים אם נדבקים...

מאת: פרופ' ערן הדר
23/02/2017
כיני ערווה: אבחון, טיפול ומניעה-תמונה

כיני ערווה הן כינים המועברות במגע מיני, במרבית המקרים. כיצד...

מאת: ד"ר שרון...
24/02/2016
הדבקה ובדיקות איידס: אתם שואלים, הדוקטורס עונים-תמונה

האם נדבקתי באיידס? תוך כמה זמן מקבלים תוצאות של בדיקת...

מאת: מערכת zap...
28/11/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסיפיליס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סיפיליס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופסור, 1. האם הבדיקה שקיימת בקופות חולים מסוג Hiv-ab שמציינת כי היא מסוגלת מרב המקרים לזהות הדבקה חדשה כל שלושה שבועות , היא זו שרצוי לחזור עליה אחרי 3 חודשים? 2. אם ביצעתי בדיקת עגבת אחרי 3 שבועות האם כדאי לחזור עליה לאחר 3 חודשים (בדיקת Syphilis)?

לגבי עגבת כדאי לחזור גם אחרי 3 חודשים

שלום מה הסיכוי להידבק באיידס בסקס מוגן כאשר האישה במחזור ועל הקונדום היה בסוף דיי הרבה ובנוסף קצת דם נגע בחתך כבן יומיים על האצבע בגודל של 2 ס"מ שהיה פתוח אבל לא מדמם. בנוסף מה הסיכוי להידבק ב STD אחר ממין אורלי שהאישה ביצעה בי ללא קונדום (לא ראיתי אצלה פצעים או משהו דומה)

שלום משה, 1. אינני מכיר מחקר שבדק את סיכויי ההדבקה של גבר ב'איידס' "כאשר האישה במחזור ועל הקונדום היה בסוף דיי הרבה דם ובנוסף קצת דם נגע בחתך כבן יומיים על האצבע בגודל של 2 ס"מ שהיה פתוח אבל לא מדמם". 2. אם האשה סבלה מזיבה, או עגבת, או קונדילומה בלוע- הסיכוי להידבק ממנה במהלך קבלת מין אוראלי לא מוגן נחשב כגבוה. הרבה בריאות אפי

תודה אך לא כל כך הבנתי את החלק הראשון אז אשאל אחרת: אם הקונדום לא נקרע מה סיכויי ההדבקה כאשר האישה במחזור והיה על הקונדום דיי הרבה דם בסיום. מה הסיכויים להדבק כאשר קצת דם מהקונדום נוגע בפצע הנ"ל וישר נשטף בברז?

שלום משה, 1. הסיכוי להדבקה בנגיפי 'איידס' במהלך מגע נרתיקי חודרני אחד (עם אשה נשאית) ללא קונדום מוערך בכ- 0.05%. סביר שעם קונדום מדובר בסיכוי הרבה יותר נמוך. 2. הסיכוי להידבק במהלך דקירה ממחט רפואית (המכילה דם נגוע בנגיף) מוערך בכ- 0.3%. סביר שבמגע של דם נגוע בפצע פתוח מדובר במספר אחר. 3. אינני מכיר מחקר שבדק את סיכויי ההדבקה של גבר ב'איידס' "כאשר האישה במחזור ועל הקונדום היה בסוף די הרבה דם ובנוסף קצת דם נגע בחתך כבן יומיים על האצבע בגודל של 2 ס"מ שהיה פתוח אבל לא מדמם". הרבה בריאות אפי

היי , שכבתי עם בן זוג מהעבר שבעבר הדביק אותי בזיבה. אני יודעת שהוא מסתובב במקומות לא טובים, אך הפעם הקפדתי על קונדום. הוא ירד לי וגם נגעתי בו קצת עם רוק (שלי) וקיימנו יחסי מין כשהיה עליו קונדום - וקצת התנשקנו. האם יש סיכוי להדבק בצורה הזו באיידס,זיבה,עגבת,הפטיטיס או כל מחלה אחרת ? תודה!

שלום לירון, סיכויי ההדבקה ב'איידס' ו'בהפטיטיס' במהלך האירוע המתואר בשאלתך נחשבים כנמוכים. סיכויי ההדבקה בזיבה ובעגבת נחשבים כיותר גבוהים. הרבה בריאות אפי

קודם כל תודה על תגובתך :). אשמח לדעת מדוע הסיכויים להדבק בעגבת או זיבה הם גבוהים יותר אם היה שימוש בקונדום.. זה לא מונע את המחלות האלו? תודה רבה..

שלום לירון, כי הוא ירד לך. הרבה בריאות אפי

שלום, ביקרתי אצל רופא עור נוסף (אחרי שאת החשד הראשוני העלה רופא עור אחר שראה את הכיב על איבר המין). גם רופא העור הנוסף אמר שהכיב שהיה על איבר המין נראה "לא טוב" (ראה בתמונות) ושיש לו חשש של ממש שזה עגבת. למרות שסיפרתי לו שהפצע החלים תוך 3 ימים בלבד (להבנתי , לא אופייני לעגבת) ולמרות שגם האירוע החשוד שממנו אולי נדבקתי שסיפרתי עליו הוא אמר שלא הגיוני שנדבקתי מזה - מסאז שבסופו המעסה עשתה לי ביד ונגעתי לה בחזה אינו אמור להדביק בעגבת. הוא שלח אותי שוב לבדיקת עגבת. שתי הבדיקות גם הבדיקה הראשונה שעשיתי 35 ימים, 5 שבועות, אחרי המקרה החשוד להדבקה (הבדיקה בוצעה יום אחרי הופעת הכיב) וגם בדיקה השנייה שבוצעה 47 ימים, כ7 שבועות, אחרי המקרה החשוד להדבקה (כשבועיים אחרי הופעת הכיב) חזרו שליליות !!! מדובר בבדיקת TREPONEMA PALLID. Ab  SCR by ELISA 1. האם שתי הבדיקות שבוצעו בטווח הזמנים הזה מהמקרה שוללות עגבת? או לפחות מראות שרוב הסיכויים שזה לא עגבת? למרות ששני רופאים חשדו מאד בכיב. 2. לבצע בדיקת vdrl? 2. האם כדאי לחזור על הבדיקה אחרי 90 ימים ? האם סביר ששתי תוצאות שליליות אחרי 5 ו7 שבועות יתהפכו בה? 3. האם אני יכול לקיים יחסי מין עם בת זוגתי ללא חשש? 4. האם כיב כזה יכול להיות ממחלות מין נוספות? ביצעתי גם לhiv וגם היא הייתה שלילית. תודה מראש.

1.כתבתי לך כבר שכאי לחזור גם לאחר 90 יום 2. אם 1 תצא חיובית 3.עם קונדום 4.הרפס נבדקת?