מוות תוך רחמי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הריון וחתול: זהירות מטוקסופלזמה

טפיל הטוקסופלזמה, המצוי בצואת חתולים - עלול לחדור את השלייה ולפגוע בעובר. נמצאת בהריון - ומגדלת חתול? כדאי לתת לבן הזוג לנקות לחתול את השירותים טוקסופלזמה הוא טפיל חד תאי, אשר חי ומתרבה במערכת העיכול של חתולים. המחלה הנגרמת בקרב ילדים ומבוגרים היא מחלה קלה - ובאופן יחסי היא חסרת משמעות "אמיתית"; אבל כאשר המחלה מופיעה לראשונה בזמן הריון - היא עלולה להיות בעלת השפעה קשה ומשמעותית על העובר.בדיקת דם יכולה לאבחן מחלה נוכחית או הדבקה בעבר. אישה שנדבקה בעבר במחלה מחוסנת נגדה - ולא יכולה לחלות בה שוב. באופן עקרוני, אין המלצה לבדיקת סקר שגרתית לטוקסופלזמה במהלך ההריון, אבל אם בדיקות הדם מראות כי לא חלית בטוקסופלזמה בעבר, ניתן למנוע הדבקה בטפיל במהלך ההריון, על ידי מספר צעדים פשוטים.חשוב לציין כי טפיל הטוקסופלזמה נחשב חריג "לטובה", ביחס לשאר הזיהומים בהריון, משום שקיים טיפול תרופתי עבורו; לכן, בכל חשש של הדבקה בטוקסופלזמה, ישנה...
ללמוד עוד על מוות תוך רחמי
הפלה: העצב אין לו סוף-תמונה

ההפלה מלווה בתהליך אבל עמוק, אבל נשים החוות את הטראומה לא...

מאת: יעל-שחר...
12/11/2006
היריון בסיכון גבוה-תמונה

אישה הרה בריאה מתמודדת עם השינויים האנטומיים, הפיזיולוגיים...

מאת: דרורית...
08/04/2013
על קרישיות יתר של הדם בהריון-תמונה

קרישיות יתר של הדם היא הסיבה המרכזית להפלות, כך עולה ממחקר...

מאת: מערכת zap...
09/10/2003
שרירני רחם - מיומות-תמונה

מה גורם להתפתחותם של שרירני רחם וכיצד ניתן לטפל בהם? פרופ'...

מאת: פרופ'...
10/06/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למוות תוך רחמי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מוות תוך רחמי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, בת 42, בשבוע 12 להריון (IVF). ברקע תת פעילות בלוטת התריס, מאוזנת תרופתית. נוטלת תמיכה הורמונלית ( אסטרוגן ו פרוגסטרון) עד תום השליש הראשון. בשנים האחרונות מתקבלים אצלי ערכים גבוהים של סוכר בצום (סביב ה 100-105). המוגלובין A1C 5.5. )לפני ההריון היה 5.3). הערכים אחרי ארוחות תקינים. BMI שלי תקין (22) ואני מקפידה על תזונה דלת פחמימות, אך ללא הצלחה באיזון רמות הסוכר בצום. במהלך השליש הראשון שאלתי את האנדוקרינולוג המטפל בי ורופא מעקב הריון המתמחה בהריון בסיכון, האם יש צורך בטיפול מניעתי לאור ערכי הסוכר הגבוהים בצום. נאמר לי שאני עוד לא בטווח המסוכן ושכרגע אין מה לדאוג. אנדוקרינולוגית נוספת שראיתי אתמול המליצה על מתן אינסולין באופן מיידי ותיסוף פחמימות בתזונה. מה דעתך? האם המצב שלי מצריך טיפול תרופתי מיידי? הבנתי שערכי סוכר גבוהים בצום מקושרים להפלות או מות עובר ברחם, האם זה נכון? האם ערכים כמו שלי יכולים להזיק לעובר? אני חוששת שנטילת אינסולין ותיסוף פחמימות יכולה להוציא אותי מהאיזון שהגעתי אליו. מדוע יש פער כל כך משמעותי בין שתי חוות הדעת שקיבלתי? לחוצה ומבולבלת...

מילי שלום אם ערכי הסוכר בצום למרות דיאטה הם מעל 90 מג, מסכימה בצורך באינסולין

שלום, אני בת 26 בהריון שבוע 29+2 מאובחנת כחולת קוליטיס מאז 7 שנים עכשיו אני בתקופת התפרצות המחלה( שלשולים דמיים, המוגלובין נמוך, תת משקל 47 ק"ג ועוד חוסרים) מטופלת בסולומדרול. השאלה שלי קשורה להריון : בסקירת מערכות שניה התברר שהשלייה עם חללים ציסטים. בבדיקת סקר חלבון עוברי שלי שני AFP מוגבר. בדיקות גנטיות יצאו תקינות לפני יומיים בבדיקה אצל פרופ' התברר שהשליה עבה מאוד, ולפי הערכתו משקל העובר תואם גיל ההריון. השאלה שלי האם שלייה עבה מסוכנת הכוונה האם היא מסכנת חיי העובר? ומה ממליצים במצב כזה ,? ולגבי ערך ה afp המוגבר כמה זה מסוכן והאם הממצאים שגילו גורמים להיפרדות שלייה או מוות עוברי ? מה אני צריכה לעשות כדי להגן על העובר אשמח לתשובות תודה

מענה על שאלות הללו במקרה המורכב שלך מצריך שיחה עם מומחה.ית להריון בסיכון. לצערי זה מעבר ליכולת של פורום אינטרנטי.

באלו סיטואציום / סימפטומים רעלת הריון יכולה לגרום למות האם או העובר? 2. במקרה של מוות -מי נפגע קודם מהרעלת האם או העובר (מי מת קודם)? 3. אם לאמא יש לחץ דם גבוה וחלבון 300 - וחוץ מזה אין עוד סימפטומים ואין היפרדות שיליה- האם העובר יכול למות כתוצאה מרעלת?

1. בעיקר יתר לחץ דם בלתי נשלט. לעתים כישלון רב מערכתי. 2. תלוי במנגנון, שבץ מוחי למשל יהרוג את האם, היפרדות מסיבית של השליה את העובר. 2. לעתים מאד נדירות.

1. האם לחץ הדם הגבוה הוא זה שיכול לגרום למות עובר? כיצד? (האם ע"י כך שהוא גורם להיפרדות השיליה)? 2. האם מות עובר שנגרם מרעלת מלווה תמיד בקרישי דם בשיליה? מתי לא? 2. האם העובר יכול למות כתוצאה מלחץ דם גבוה של האם גם אין היפרדות שיליה. למה? 3. באילו מיקרים לחץ דם גבוה לא מוגדר כרעלת?

1. למשל. 2. כאשר יש תסחיף אן דלקת. 3. למשל בגלל אי ספיקת כבד או כליות של האם שיוצר עבורו סביבה רעילה. 4. כאשר אין חלבון בשתן או תסמינים נוספים.

1. האם חלבון בשתן 300 בערך ולחץ דם בסביבות ה - 170/100 מגדירים רעלת? מה דרגתה? שבוע 37 2. האם הרעלת הזו על פי הנתונים האלו יכולים יכולים להיות סיבת מוות של עובר בסיכוי גבוה? או שהעובר עדיין יכול לחיות ברחם למרות לחץ הדם הגבוה והחלבון בשתן? 3 העובר שלי מת בשבוע 37+3 כשהפסיקו תנועות עובר ולא התפתחה רעלת עד לפחות שבוע 34. לקחו את השיליה לבדיקה פתולוגית. האם הבדיקה תוכל לקבוע אם העובר מת כתוצאה מהרעלת?

אוי רונית.... אני כל כך עצובה בשבילך... כמה קשה... אני מקווה בשבילך שתזכי מהר ללדת תינוק בריא ושלם בשמחה ובבריאות

1. אכן זה מוגדר רעלת ובהינתן לחצי הדם האלו זו רעלת קשה. 2. העובר יכול לחיות ברחם בנתונים האלו. לרוב מיילדים בשבוע כזה כי הסיכון הוא לאמא. 3. סיבת המוות אמורה להתברר בנתיחה אבל לא תמיד.. בהצלחה!

אכן לא פשוט ... לא ציפיתי לדבר כזה כלל יחד עם זאת נסתרות דרכי ה' וכפי שאומרים הכל לטובה ויש לברך על הרעה כפי שמברכים על הטובה .... מקווה ללדת שוב והפעם לצאת בידיים מלאות עם ילד ואם בריאים תודה רבה וכל טוב :)

וואון את מרשימה אותי באמונה שלך מחזקת אותי :-) תמשיכי להיות חזקה ורק בשורות טובות

פורומים בנושא מוות תוך רחמי
פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית
פרופ' זיידמן ישיב על שאלות הנוגעות לפריון האישה והפריה חוץ גופית: הזרעה,...
פורום הריון ולידה - הלל יפה
מנהלי הפורום יענו על שאלות הגולשים בתחומי הריון ולידה: בריאות האם והעובר...
פורום גלולות ואמצעי מניעה
מנהל הפורום ישיב על שאלות בנושאים הנוגעים לגלולות ואמצעי מניעה, כגון: הח...