חררה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

חטפתם חררה? יש פתרון

חררה (נקראת גם מיליאריה או פריחת חום) - היא פריחה הגורמת לגרד. חררה נפוצה באקלים חמים ובקרב בעלי עודף משקל. החדשות הטובות: ניתן למנוע ולטפל חררה, המכונה גם מיליאריה או פריחת חום - היא פריחה הגורמת לגרד, המופיעה כנקודות אדומות, קטנות ומוגבהות - מעל פני העור. הפריחה יכולה להופיע בכל גיל, אך נפוצה יותר בקרב אנשים בוגרים, העובדים בתנאי אקלים חמים ו/או לחים - ובייחוד בקרב אנשים בעלי משקל עודף. כמו כן, הפריחה נפוצה בילדים - ובייחוד בילודים - משום שבלוטות הזיעה שלהם אינן מפותחות. בישראל הפריחה נפוצה יותר בעונת הקיץ החם והלח. אוי, זה מגרד. אילוסטרציה: שאטרסטוק האם יש סוג אחד של חררה, או שמא מספר סוגים? ישנם 3 סוגים עיקרים של חררה (MILIARIA):1. MILIARIA RUBRA: הסוג הנפוץ ביותר, הבא לידי ביטוי עם פריחה של נקודות אדומות מגרדות - היכולות לעקצץ ונגרמות כתוצאה מחסימה בשכבה האמצעית של צינוריות הזיעה. המיקום האופייני לפריחה מסוג...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לחררה

גירויים בעור - תמונת המחשה
גירויים בעור החורף בפתח ועמו טמפרטורות נמוכות ויובש, שפוגעים בעורם הרגיש של תינוקות וגורמים לגירויים...
טלק - תמונת המחשה
טלק מה מותר לעשות בטיפול ללא בגדים? מה קורה כשהמטפל חש משיכה מינית או התאהבות? חריגות מיחסי...
הידרוקורטיזון - תמונת המחשה
הידרוקורטיזון מתמכרים לקרני השמש ומשתזפים? העור זוכר הכל - וקיים חשש שתסבלו מכתמי פיגמנטציה. מדוע חשו...
פריחה בעור - תמונת המחשה
פריחה בעור חלק מהאנשים נדבקים בחיידק מנינגוקוק, אך לא מפתחים תחלואה. בחלק קטן מהמקרים, החיידק עלול...
פריחה על הבטן - תמונת המחשה
פריחה על הבטן פריחות בעור עלולות להעיד על נוכחות וירוס, טפיל, תופעה אלרגית ולעיתים אפילו על מצב מסכן...
פריחה בישבן - תמונת המחשה
פריחה בישבן פריחות בעור עלולות להעיד על נוכחות וירוס, טפיל, תופעה אלרגית ולעיתים אפילו על מצב מסכן...
ללמוד עוד על חררה
הקיץ ועונשו: מחלות ילדים בקיץ-תמונה

אלרגיה, עקיצות, כוויות, הרעלות, התייבשות, חררה, שלשולים,...

מאת: יאנה...
31/07/2016
חטפתם חררה? יש פתרון-תמונה

חררה (נקראת גם מיליאריה או פריחת חום) - היא פריחה הגורמת...

מאת: דר מגון רונן...
14/07/2016
בעיות עור: זה לא החום, זו הלחות-תמונה

מעבר להיותה מביכה ומטרידה, להזעה המוגברת בקיץ נלוות לעתים...

מאת: ~~נגוהה...
07/08/2012
אלרגיה בדרך הטבע-תמונה

האביב כבר כאן והאלרגיות בעיצומן. מאיזה מזונות כדאי להימנע?...

מאת: יונתן בן...
15/03/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחררה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חררה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני נוטלת גלולות מסוג מינס כבר בערך שנה. בערך מהחודש הרביעי לנטילת הגלולות אני חשה בהתקפי דופק מהיר במנוחה. האם יש קשר בין הגלולות לבין הדופק המהיר? בדיקת אקג שעשיתי יצאה תקינה. לא מרגישה חולשות או סחרחורות.. רק דופק מהיר שמופיע כמעט באופן יום יומי... רציתי בנוסף לשאול האם ייתכן שזה קשור לחרדה שחוויתי בעבר? על אף שהייתה מקרה חד פעמי?

חררה בהחלט גורמת לדופק מהיר,אבל חרדה נוכחית לא חרדה בעבר שממנה החלמת גם גלולות יכולות לגרום לעליה בדופק.

כל פעם אחרי אוכל שמתובל עם כוסברה מופיעה לי פריחה על הגב, שנראיית כמו התפרצות אקנה: כל הגב אדום עם פצעונים קטנים כמו חררה / אקנה, חלקם עם ראשים לבנים קטנים. אחרי מספר ימים ההתפרצות נרגעת באותה פתאומיות ומהירות בה הופיעה. האם יש למישהו איזשהו מידע על תופעה זו ? איך לטפל בה - מלבד הימנעות מאכילת כוסברה ? תודה

כנראה שתצטרכי להמנע מאכילת כוסברה תמיד. הרפואה המערבית יודעת לחסן מפני אלרגיה לאבק, אבל לא קים חיסון לאלרגיה מכוסברה. יש שיטות בתחום הרפואה המשלימה כגון קינזיולוגיה שמצליחות בחלק מהמקרים לרפא אלרגיות מגוונות. זה לא תחום העיסוק שלי ואין לי מידע נוסף.

אני בת 44 סובלת כבר המון זמן מפצעונים נראים כמו חררה באיזור הסנטר . הייתי אצל מספר רופאים נתנו לי משחות וכדורים וכלום לא עוזר . פניתי גם לרופא נשים חשבתי שמדובר בבעיה הורמונלית אך הוא טוען שלא כי המחזור תקין .לא יודעת כבר מה לעשות . האם יש טיפול שיכול להעלים את הפצעונים הקטנים האלו והאדומים ? תודה

רושם לאקנה הורמונלי, ממליצה על טיפול מקומי ברטין איי בשילוב אנטיביוטיקה כגון : תכשיר אפידו פעם ביום בערב. במידה ואין הטבה לשקול רואקוטן במינון נמוך לאחר התייעצות עם רופא עור. בהצלחה!

מזה מספר חודשים יש לי כתמים באזור הלחי מתחת לעיניים שלעיתים מגרדים וחררה בפנים הרופאה נתנה לי משחה עם סטרואידים 'אינני זוכרת את שמה והיא עזרה אך זה חזר קצת. בנוסף נחשפתי לשמש ללא הגנה לאפשר לומר שנשרפתי והפנים נהיו שוב מגרדות עם חררה ואדומות מאודבאזור הלחיים מתחת לעיניים, אני ממש חוששת שגרמתי לעצמי נזק שלא לדבר על דברים גרועים יותר בעור..

פני לרופא עור להתיעצות. מה היתה האבחנה של רופא העור לכתמים בלחיים? לא נראה לי שיש חשש לנזק או בעיה משמעותית אך צריך אבחון לבעיה ולפי האבחון הטפול.