קלמין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מדריך למחלות גני הילדים

גן הילדים עלול להיות מקום מדבק מאוד עבור הילד. היכרות עם המחלות השונות ודרכי הטיפול בהן עשויות למנוע אותן ולהקל על הפעוט אחרי הרבה אנרגיה ותעצומות נפש שאנו משקיעים בלגרום לילד להישאר בגן בלי לרצות הביתה, אנו עלולים לקבל אותו חזרה עם מחלות שקיבל במתנה מחבריו לגן ומדובר במחלות רבות ומגוונות. להלן המחלות שכדאי להכיר ולדעת כיצד להתגונן ולטפל:הצטננות הינה התופעה השכיחה ביותר. מתאפיינת בנזלת מימית, שיעול וגודש באף. לפעמים דמעת והתעטשות והיא יכולה להופיע עם או בלי חום גבוה. הצטננות נגרמת על ידי מספר רב של נגיפים ולכן בשנה הראשונה בגן, הילד יכול לחלות מספר פעמים. ברוב המקרים אינה דורשת טיפול מיוחד, פרט להקלה בתסמינים בעזרת משככי כאבים לילדים. במידה וילד "מצונן כל הזמן", מרבה להתעטש, לגרד בעיניים ובאף יש להתייעץ עם רופא בשאלה אם מדובר בהצטננות או בנזלת אלרגית.דלקות הגרון "אמא, כואב לי הגרון" היא תלונה שכיחה....
ללמוד עוד על קלמין
מדריך למחלות גני הילדים-תמונה

גן הילדים עלול להיות מקום מדבק מאוד עבור הילד. היכרות עם...

מאת: ד"ר רקפת...
27/07/2010
שאלות נפוצות מפורום רפואת ילדים-תמונה

הילד מצונן? בשביל מה הויטמינים? זה תקין שהילד עוד לא זוחל?...

מאת:
21/06/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקלמין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קלמין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

סתם לידע כללי..יש הבדל בין אלוקום קרם לאלוקום משחה?

ההבדלים בין משחה וקרם נכונים לכל התכשירים המופיעים בתצורות אלה. משחה הוא בסיס שומני - ואזלין בד"כ, וקרם לעומת זאת הוא תחליב - תערובת של שמן ומיים ביחסים שונים. בהתאם - משחה היא יותר שמנונית, נמרחת יותר קשה ומשאירה שכבה שמנונית לאורך זמן - נספגת יותר לאט. ככזו היא מתאימה למריחה על משטחים יבשים, שטחים קטנים ולא שעירים. לא ניתן למרוח אותה ביעילות על עור לח או מפריש. ייתרונה הוא בכך שהיא מאפשרת חדירה יותר יעילה של החומר הפעיל. לעומת זאת קרם נמרח בקלות יחסית, נספג יחסית מהר וניתן למרוח גם על עור לח, לפזר על שטחים נרחבים יותר ועל אזורים שעירים. החדירה של החומר הפעיל גם כאשר מדובר בריכוז זהה ובמרכיב פעיל זהה לחלוטין במשחה ובקרם, היא פחות יעילה כאשר הנשא הוא קרם וכיוון שכך כאשר מדובר באותו חומר פעיל - משחה תהייה יותר "חזקה" וקרם פחות. אם אנחנו כבר מדברים על פורמולציות או "נשאים" (Vehicle), צירך להזכיר שקיימים בסיסים נוספים - למשל "תרחיף" שזו תערובת של אבקה (החומר הפעיל בד"כ) במדיום נוזלי (דוגמא - קלמין המייבש את העור ומרגיע אחרי עקיצות) "תמיסה" שהיא למעשה מדיום נוזלי בו מומס המרכיב הפעיל (למשל טיפות אלוקום - הייתרון - ניתן לטפטף לתוך האוזן, על הקרקפת בין השערות וכיוב'), "ג'ל" שהוא מדיום שקוף צמיג יותר, או פחות היכול להכיל אלכוהול וייתרונו במריחה קלה, ונקייה. ברוב המקרים הנשא הזה דומה ביעילותו לקרם. ו"פסטה" שהיא למעשה תערובת של אבקה במדיום שומני היוצרת תכשיר שהוא מאוד צמיג וצפוף וככזה יכול להמרח על עור יבש וליצור על פניו שכבה מגינה שתמנע חדירה של לחות או חומרים מגרים אחרים (לדוגמא - פסטה בייבי - המשמשת להגנת העור באזור החיתול מפני פגיעה ע"י השתן והצואה).

בתי נעקצה ממשהו לפני שלושה ימים. בהתחלה חשבנו שזה רק יתוש, אבל זה הולך ומחמיר והיא גם נורא מגרדת. אשתי שמה לה משחה אבל לא נראה שזה עוזר.

שלום, ניתן למרוח קרם הרגעה כגון : ציקלפט או ציקלפלסט או תרחיף קלמין . במידה ויש חום מקומי, נפיחות ניכרת ממליצה לפנות לרופא ילדים. יתכן ויש צורך בטיפול תרופתי.

1 מהן היא אורטיקריה וקיבלתי טלפסט ומשחות. יש עוד 4 פריחות אחרות שכן או לא מגיבות לתרופות אלה. הבעיה; עד שיש לי תור לרופא עור - אין לי "מזל" להראות פריחה פעילה... אל מי עלי לפנות כדי שיחקור את הסיבה להופעת הפריחות , כי אולי זה ביטוי למחלה פנימית. נשלל קשר ללופוס. תודה

שלום, פריחה שמופיעה לסירוגין עשויה מאפיינת אורטיקריה ובעברית מכונה סרפדת. זוהי תופעה שכיחה ולרוב לא ניתן לזהות את הגורם. הפריחה מופיעה כנגעים אדומים בגדלים שונים המופיעים לסירוגין מלווה בגרד. סיבות שכיחות הן: תרופות חדשות, פירות ים, פירות טרופיים, סויה, בוטנים, מרכך כביסה חדש , עקיצות, זיהום ועוד. במידה והגורם אינו ידוע, לא ניתן להתגונן מחזרה של התופעה. כאשר הפריחה נמשכת למעלה מ 6 שבועות יש להשלים ברור לאורטיקריה כרונית אצל רופא עור. הברור כולל: ספירת דם, תפקודי תריס, צואה לפרזיטים, תבחין נשיפה להליקובקטר, צילום חזה ועוד. מבחינה תרופתית הטיפול מבוסס על תרופות נוגדות היסטמין. ניתן לשלב טיפול לבוקר ולערב בתרופות אלו. לגבי טלפסט יש הממליצים פעמיים ביום וזה בסדר. ניתן למרוח תרחיף קלמין להרגעה לפי צורך . בהצלחה!

זה התחיל בהריון בסוף פאפפ גרד נוראי עשיתי בדיקות דם וזה רק אלרגיה אני כבר אחרי הריון בשבועיים והגרד ממשיך אמרו שזה עובר אחרי הריון נסיתי משחות ולא עזר רצו בבית חולים לתת זריקה ולא הסכמתי כי רציתי להניק אפשרי לבקש את הזריקה מרופא משפחה אן שצריך רק רופא עור ומה עוזר לגרודים ונהיה לי מלזמה אחרי הריון זה עובר לבד

זוהי מחלה המתבטאת בגרד עז, היא אינה מסוכנת לאם או לעובר. הגרד חולף לרוב לאחר הלידה. הפריחה מופיעה בעיקר באזורי מתיחה. להתייעץ עם המרכז הטרטוגני, אני לרוב ממליצה על טלפסט שמותר בהנקה ותחליב קלמין. במקרים קשים משחות סטרואידליות ופרדניזון פומי . לגבי מלזמה ממליצה לפנות לרופא עור 3 חודשים לאחר סיום ההנקה. בהצלחה!