קלמין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מדריך למחלות גני הילדים

גן הילדים עלול להיות מקום מדבק מאוד עבור הילד. היכרות עם המחלות השונות ודרכי הטיפול בהן עשויות למנוע אותן ולהקל על הפעוט אחרי הרבה אנרגיה ותעצומות נפש שאנו משקיעים בלגרום לילד להישאר בגן בלי לרצות הביתה, אנו עלולים לקבל אותו חזרה עם מחלות שקיבל במתנה מחבריו לגן ומדובר במחלות רבות ומגוונות. להלן המחלות שכדאי להכיר ולדעת כיצד להתגונן ולטפל:הצטננות הינה התופעה השכיחה ביותר. מתאפיינת בנזלת מימית, שיעול וגודש באף. לפעמים דמעת והתעטשות והיא יכולה להופיע עם או בלי חום גבוה. הצטננות נגרמת על ידי מספר רב של נגיפים ולכן בשנה הראשונה בגן, הילד יכול לחלות מספר פעמים. ברוב המקרים אינה דורשת טיפול מיוחד, פרט להקלה בתסמינים בעזרת משככי כאבים לילדים. במידה וילד "מצונן כל הזמן", מרבה להתעטש, לגרד בעיניים ובאף יש להתייעץ עם רופא בשאלה אם מדובר בהצטננות או בנזלת אלרגית.דלקות הגרון "אמא, כואב לי הגרון" היא תלונה שכיחה....

סיבות אפשריות ומצבים דומים לקלמין

חררה - תמונת המחשה
חררה חררה (נקראת גם מיליאריה או פריחת חום) - היא פריחה הגורמת לגרד. חררה נפוצה באקלים חמים ו...
תכשירים קוסמטיים ורפואיים לטיפול בבעיות עור - תמונת המחשה
תכשירים קוסמטיים ורפואיים לטיפול בבעי... תכשירים קוסמטיים לעור רגיש צריכים לעמוד בתקנים מסוימים, מה שמשפיע על בטיחות השימוש בהם,...
עור ומין - תמונת המחשה
עור ומין גילוי מוקדם של סרטן עור מסוג מלנומה עשוי להציל חיים. מדוע בדיקת דרמוסקופ כה חשובה? מי ב...
כוויה - תמונת המחשה
כוויה הדרך הטובה ביותר להגן על העיניים שלנו היא בעזרת הגברת ערנות לגורמים המאיימים עליהן. רצו...
גרדת - תמונת המחשה
גרדת חזרתם מגסט האוס או משירות מילואים - ואתם לא מפסיקים להתגרד? יתכן שנדבקתם בסקביאס, טפיל...
ללמוד עוד על קלמין
מדריך למחלות גני הילדים-תמונה

גן הילדים עלול להיות מקום מדבק מאוד עבור הילד. היכרות עם...

מאת: ד"ר רקפת...
27/07/2010
שאלות נפוצות מפורום רפואת ילדים-תמונה

הילד מצונן? בשביל מה הויטמינים? זה תקין שהילד עוד לא זוחל?...

מאת:
21/06/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקלמין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קלמין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

סתם לידע כללי..יש הבדל בין אלוקום קרם לאלוקום משחה?

ההבדלים בין משחה וקרם נכונים לכל התכשירים המופיעים בתצורות אלה. משחה הוא בסיס שומני - ואזלין בד"כ, וקרם לעומת זאת הוא תחליב - תערובת של שמן ומיים ביחסים שונים. בהתאם - משחה היא יותר שמנונית, נמרחת יותר קשה ומשאירה שכבה שמנונית לאורך זמן - נספגת יותר לאט. ככזו היא מתאימה למריחה על משטחים יבשים, שטחים קטנים ולא שעירים. לא ניתן למרוח אותה ביעילות על עור לח או מפריש. ייתרונה הוא בכך שהיא מאפשרת חדירה יותר יעילה של החומר הפעיל. לעומת זאת קרם נמרח בקלות יחסית, נספג יחסית מהר וניתן למרוח גם על עור לח, לפזר על שטחים נרחבים יותר ועל אזורים שעירים. החדירה של החומר הפעיל גם כאשר מדובר בריכוז זהה ובמרכיב פעיל זהה לחלוטין במשחה ובקרם, היא פחות יעילה כאשר הנשא הוא קרם וכיוון שכך כאשר מדובר באותו חומר פעיל - משחה תהייה יותר "חזקה" וקרם פחות. אם אנחנו כבר מדברים על פורמולציות או "נשאים" (Vehicle), צירך להזכיר שקיימים בסיסים נוספים - למשל "תרחיף" שזו תערובת של אבקה (החומר הפעיל בד"כ) במדיום נוזלי (דוגמא - קלמין המייבש את העור ומרגיע אחרי עקיצות) "תמיסה" שהיא למעשה מדיום נוזלי בו מומס המרכיב הפעיל (למשל טיפות אלוקום - הייתרון - ניתן לטפטף לתוך האוזן, על הקרקפת בין השערות וכיוב'), "ג'ל" שהוא מדיום שקוף צמיג יותר, או פחות היכול להכיל אלכוהול וייתרונו במריחה קלה, ונקייה. ברוב המקרים הנשא הזה דומה ביעילותו לקרם. ו"פסטה" שהיא למעשה תערובת של אבקה במדיום שומני היוצרת תכשיר שהוא מאוד צמיג וצפוף וככזה יכול להמרח על עור יבש וליצור על פניו שכבה מגינה שתמנע חדירה של לחות או חומרים מגרים אחרים (לדוגמא - פסטה בייבי - המשמשת להגנת העור באזור החיתול מפני פגיעה ע"י השתן והצואה).

זה התחיל בהריון בסוף פאפפ גרד נוראי עשיתי בדיקות דם וזה רק אלרגיה אני כבר אחרי הריון בשבועיים והגרד ממשיך אמרו שזה עובר אחרי הריון נסיתי משחות ולא עזר רצו בבית חולים לתת זריקה ולא הסכמתי כי רציתי להניק אפשרי לבקש את הזריקה מרופא משפחה אן שצריך רק רופא עור ומה עוזר לגרודים ונהיה לי מלזמה אחרי הריון זה עובר לבד

זוהי מחלה המתבטאת בגרד עז, היא אינה מסוכנת לאם או לעובר. הגרד חולף לרוב לאחר הלידה. הפריחה מופיעה בעיקר באזורי מתיחה. להתייעץ עם המרכז הטרטוגני, אני לרוב ממליצה על טלפסט שמותר בהנקה ותחליב קלמין. במקרים קשים משחות סטרואידליות ופרדניזון פומי . לגבי מלזמה ממליצה לפנות לרופא עור 3 חודשים לאחר סיום ההנקה. בהצלחה!

שלום, כבר מעל שבוע יש לי גירוד מטורף בגב, מעט מגרד גם באזור הצוואר והחזר לכיוון הבטן. אני נמנעת לחלוטין מלגרד ופשוט סובלת, וכך גם הגב נותר חלק ללא שריטות ופצעים. כבר שלושה ימים מורחת יורקס שזה נגד גירוד וסקביאס שקיבלתי בהמלצה בבית מרקחת וזה אכן מרגיע למספר שעות ואז מצליחה לתפקד אך אחרי כמה שעות חוזר שוב בטירוף וחייבת שוב להתקלח ולהתמרח בקרם, אציין שאחרי המריחה רואה את העור אדמדם במקומות המגרדים וזה חולף. קבעתי תור לרופא עור אך ייקח זמן עד שאגיע אליו ורציתי לדעת מה זה עלול להיות? מה מומלץ לעשות בנתיים? את היורקס אפשר למרוח עד 5 ימים ומה יהיה אז, הגירוד לא ירגע לרגע בלעדיו.

חשוב להשלים ברור גרד , היות והגרד עשוי להיות סממן לגורם פנימי. ממליצה לפנות לרופא עור. ברור לגרד כולל ספירת דם, תפקודי כבד, ברזל, תריס , צואה לפרזיטים ועוד. במידה ונמצא גורם יש לטפל בבעיה, להקלה ניתן למרוח תרחיף קלמין.  בהצלחה!

מזה כשבועיים יצאו לי בגב ובישבן פצעים גדולים שנראים כמו פצעי אבעבועות . הם לא מגרדים. הפצעים התפשטו לרגליים ולזרועות. בביקור אצל רופא עור , הוא טען שזאת כנראה תגובה אלרגית לתרופה כלשהי שאני לוקח. נתן לי אנטיהיסטמיני במינון נמוך. לאחר שבוע של לקיחת התרופה עדיין יצאו פצעים חזרתי לרופא. התבונן בזכוכית מגדלת ,ועדיין טען שזאת אלרגיה. אולי לאספירין שאנינ לוקח. אני בן 69 ומטופל באספירין, קרדילוק, לוסרדקס וליפיטור. החלפתי את סוג האספירין, ועדיין יוצאים פה ושם פצעים. חלק מהם מתיבשים. בהמלצת רופא העור, אני מורח קלמין. האם מוכרת תגובה כזאת לתרופות שאני לוקח. אני בטיפול התרופתי כבר שנתיים בעקבות ארוע לבבי.

שלום, במידה ואין גרד פחות מתאים לתגובה אלרגית. ממליצה להיבדק שנית .