טלק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הנזקים שנגרמים לעור הידיים בתקופת הקורונה

מגפת הקורונה מחייבת כל אחד מאיתנו להיות אחראי יותר על ההיגיינה האישית, ובעיקר לשטוף באופן תכוף את הידיים עם מים וסבון. איך נמנע נזק אפשרי לעור הידיים, כתוצאה משטיפות מרובות ו/או משימוש בחומרי חיטוי? אחת ההנחיות הרפואיות החשובות ביותר שניתנו לציבור מאז שפרצה מגפת הקורונה, היא השמירה על היגיינת הידיים, באמצעות שטיפה יסודית ותכופה של הידיים עם מים וסבון, מריחת הידיים בחומרים מחטאים כגון אלכוג'ל וחיטוי תכוף של המשטחים השונים. כל אלו חשובים כמובן מאוד למניעת הידבקות והדבקה בנגיף הקורונה, אך חשוב לזכור שהשימוש התכוף בהם עלול לפגוע בעור הידיים ולהוביל לבעיות עור שונות, החל מיובש וגרד ועד לפריחה ולזיהום.     מדוע חשוב כ"כ להקפיד על היגיינת הידיים בתקופת הקורונה? ראשית, חשוב להדגיש כי שמירה על היגיינת הידיים חשובה בכל עת ולא רק בתקופת הקורונה. אולם, ההסבר לכך שכעת נדרשת הקפדה יתרה בשמירה על היגיינת הידיים קשור בעיקר לאופן ההדבקה. נגיף הקורונה מועבר מאדם לאדם בצורה המכונה "הדבקה...
ללמוד עוד על טלק
סוכרת: שמירה על כף הרגל בטיולים-תמונה

פציעת כף הרגל כתוצאה מחיכוך, יבלות או יובש בטיולים ארוכים...

מאת: ישראל חלד
30/08/2009
הנזקים שנגרמים לעור הידיים בתקופת הקורונה-תמונה

מגפת הקורונה מחייבת כל אחד מאיתנו להיות אחראי יותר על...

מאת: זאפ דוקטורס...
07/04/2020
זהירות: המדוזות הגיעו לביקור-תמונה

כמדי שנה, עם תחילת הקיץ, המדוזות הגיעו לחופי ישראל. מהו...

מאת: מערכת zap...
26/06/2018
איפור בהכנה עצמית-תמונה

פורים בפתח ועמו סכנות בריאותיות. רגע לפני שילדינו מאופרים,...

מאת: מערכת zap...
12/03/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטלק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טלק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום למומחים, אני ספורטאי בשנות ה 20 המאוחרות, וכבר שנים סובל מגירודים, יובש ואדמומיות באזור המפשעה והאשכים. ניסיתי המון משחות, הן עם ובלי סטרואידים, ולא מצאתי מנוח. כמו כי ניסיתי חומץ תפוחים, קרמים ושמנים כאלה ואחרים, ללא שיפור ניכר. התכשירים שיסייעו לי במידה הרבה ביותר הם שמנים אתרים, במיוחד שילוב של שמן אקליפטוס ושמן עץ התה יחד, עם קצת טלק רפואי מסוג "אונדסיל" - אך עדיין הבעיה חוזרת בעוצמה ולא מרפה. כיוון שהבעיה באזור החלציים לא אצרף תמונה אלא אם אקבל אישור. בתודה מראש!

ממליצה לפנות לבדיקה יסודית ולהשלים תבחיני טלאי על מנת לבדוק רגישות לחומר, בנוסף משטח ותרבית לפטרת ובמידה וישנה פריחה ביופסיה עורית במידת הצורך. ניתן בשלב זה למרוח תכשיר בשם דרמליבור להרגעה ושיקום העור.

תודה רבה דוקטור!

שלום, אני בן 28 והיום כאשר הסתפרתי אצל הספר שלי, הוא העביר את מכונת התספורת על נקודת חן קטנה שהייתה בעורף שלי. הנקודה דממה, הוא שם עליה מיד טלק ולאחר מכן איזשהו ספריי שאינו ברור לי מה הוא והם מכיל אלכוהול רפואי. לאחר מכן הגעתי הביתה, חיטאתי את הנקודה עם אלכוהול רפואי אמיתי והתקלחתי. הנקודה לא כואבת. רציתי לשאול האם יש איזשהו סיכון בריאותי/הידבקות במחלות כלשהן/זיהום כלל גופי במקרה כזה. והאם יש טעם לבצע בדיקות כלשהן? תודה רבה לך.

שלום רב, אין סיכון ממשי להדבקות במחלקה כלל גופית או אחרת

מזה כמה ימים שאני מרגישה גירוד מעצבן באיזור שמתחת לשדיים. יכול להיות שזה הזעה או חזייה לוחצת אבל עלי לציין שאין בעיית היגיינה. אני מתקלחת מדי יום, אפילו יותר מפעם אחת, ומחליפה חזייה נקייה מדי יום. לא רואים אדמומית או סימן לפטריה. העור לא נראה נגוע ובכל זאת הגירוד מעצבן. חשבתי להשתמש בטבעקוטן או פוליקוטן אבל היות שראיתי שהם לא מומלצים לחולי סוכרת, ואני יצאתי לאחרונה ממצב של טרום סוכרת, אני מפחדת להשתמש בהם. איזו משחה יש שגם מי שהיתה לו סוכרת יכול להשתמש בה? האם יש סבון טוב שיכול לעזור? טלק מסויים? קבעתי תור לרופא עור אבל הוא רק בעוד שבועיים והגירוד מציק, אז בבקשה ענו לי תודה תודה מראש

עד שתגיעי לרופא עור הייתי ממליצה מתי שניתן, לותר על חזיה וללבוש חולצה מאווררת מכותנה. טלק גם יכול לעזור.

רואה הבזקים בו זמנית בשתי העניים בהיקף .זבובים הופיעו בעין שמאל. הרופא לא רואה קרעים ברישתית. האם רהבעיה בשתי העניים?

יתכן. הכי חשוב 1. אין קרעים ברשתית 2. להיות ערני - אם יש שינוי לפנות שוב לבדיקה בריאות