טלק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הטרדה מינית בטיפול

מה מותר לעשות בטיפול ללא בגדים? מה קורה כשהמטפל חש משיכה מינית או התאהבות? חריגות מיחסי מטפל מטופל אתי שמעה על המטפל ההוא רק מילים טובות. הוא מטפל מנוסה, אמפטי ואיש נעים שיחה. למרות עומס הזמנים היא מצאה בטיפול שיאצו ערך שיכול לתרום לניתוב מתחים ועייפות ולהקל על תקופה עמוסה במיוחד בחייה. הטיפולים הראשונים עמדו בצפיות והגבירו את תחושת האמון שנתנה במטפל. לאחר מספר טיפולים הציע המטפל לשלב שמנים אתרים עם השיאצו. כיוון שלא היה מקום לערער על כישורי המטפל והכשרתו בתחום המוצע הסכימה אתי לטיפול שמנים. הטיפול בוצע בגב לאחר הורדת חולצה והיה נעים ביותר. במהלך הטיפול שאחריו המטפל ביקש מהמטופלת להסיר את חולצתה וטיפול בה בחזה בעזרת שמנים. אתי אכן קבלה את הוראות המטפל אך רגשות בלבול ואי בהירות לוו את המשך הטיפול. האם זו תוספת מקצועית לטיפול השיאצו או שזו ´תוספת´ הגובלת בהטרדה. האם עלי לקום ברגע...
ללמוד עוד על טלק
סוכרת: שמירה על כף הרגל בטיולים-תמונה

פציעת כף הרגל כתוצאה מחיכוך, יבלות או יובש בטיולים ארוכים...

מאת: ישראל חלד
30/08/2009
זהירות: המדוזות הגיעו לביקור-תמונה

כמדי שנה, עם תחילת הקיץ, המדוזות הגיעו לחופי ישראל. מהו...

מאת: מערכת zap...
26/06/2018
איפור בהכנה עצמית-תמונה

פורים בפתח ועמו סכנות בריאותיות. רגע לפני שילדינו מאופרים,...

מאת: מערכת zap...
12/03/2006
הטרדה מינית בטיפול-תמונה

מה מותר לעשות בטיפול ללא בגדים? מה קורה כשהמטפל חש משיכה...

מאת: תמורות,...
10/03/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטלק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טלק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום למומחים, אני ספורטאי בשנות ה 20 המאוחרות, וכבר שנים סובל מגירודים, יובש ואדמומיות באזור המפשעה והאשכים. ניסיתי המון משחות, הן עם ובלי סטרואידים, ולא מצאתי מנוח. כמו כי ניסיתי חומץ תפוחים, קרמים ושמנים כאלה ואחרים, ללא שיפור ניכר. התכשירים שיסייעו לי במידה הרבה ביותר הם שמנים אתרים, במיוחד שילוב של שמן אקליפטוס ושמן עץ התה יחד, עם קצת טלק רפואי מסוג "אונדסיל" - אך עדיין הבעיה חוזרת בעוצמה ולא מרפה. כיוון שהבעיה באזור החלציים לא אצרף תמונה אלא אם אקבל אישור. בתודה מראש!

ממליצה לפנות לבדיקה יסודית ולהשלים תבחיני טלאי על מנת לבדוק רגישות לחומר, בנוסף משטח ותרבית לפטרת ובמידה וישנה פריחה ביופסיה עורית במידת הצורך. ניתן בשלב זה למרוח תכשיר בשם דרמליבור להרגעה ושיקום העור.

תודה רבה דוקטור!

שלום, אני בן 28 והיום כאשר הסתפרתי אצל הספר שלי, הוא העביר את מכונת התספורת על נקודת חן קטנה שהייתה בעורף שלי. הנקודה דממה, הוא שם עליה מיד טלק ולאחר מכן איזשהו ספריי שאינו ברור לי מה הוא והם מכיל אלכוהול רפואי. לאחר מכן הגעתי הביתה, חיטאתי את הנקודה עם אלכוהול רפואי אמיתי והתקלחתי. הנקודה לא כואבת. רציתי לשאול האם יש איזשהו סיכון בריאותי/הידבקות במחלות כלשהן/זיהום כלל גופי במקרה כזה. והאם יש טעם לבצע בדיקות כלשהן? תודה רבה לך.

שלום רב, אין סיכון ממשי להדבקות במחלקה כלל גופית או אחרת

מזה כמה ימים שאני מרגישה גירוד מעצבן באיזור שמתחת לשדיים. יכול להיות שזה הזעה או חזייה לוחצת אבל עלי לציין שאין בעיית היגיינה. אני מתקלחת מדי יום, אפילו יותר מפעם אחת, ומחליפה חזייה נקייה מדי יום. לא רואים אדמומית או סימן לפטריה. העור לא נראה נגוע ובכל זאת הגירוד מעצבן. חשבתי להשתמש בטבעקוטן או פוליקוטן אבל היות שראיתי שהם לא מומלצים לחולי סוכרת, ואני יצאתי לאחרונה ממצב של טרום סוכרת, אני מפחדת להשתמש בהם. איזו משחה יש שגם מי שהיתה לו סוכרת יכול להשתמש בה? האם יש סבון טוב שיכול לעזור? טלק מסויים? קבעתי תור לרופא עור אבל הוא רק בעוד שבועיים והגירוד מציק, אז בבקשה ענו לי תודה תודה מראש

עד שתגיעי לרופא עור הייתי ממליצה מתי שניתן, לותר על חזיה וללבוש חולצה מאווררת מכותנה. טלק גם יכול לעזור.

אחרי טיפול בלייזר בצוואר- עשיתי הסרת שיער בחוט מהצוואר- אחרי הטיפול של הקומסטיאקאית יצאו לי עשרים פצעים אדומים. שמתי טלק להרגעה. תוך כמה זמן הפצעים יעברו? מה אפשר לעשות שהפצעים יעברו? האם זה יעבור?

לא הייתי ממליצה להסיר בחוט לאחר לייזר. לפי התיאור שלך מדובר בפוליקוליטיס- דלקת זקיק השערה. אנא פני לרופא.