טלק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הטרדה מינית בטיפול

מה מותר לעשות בטיפול ללא בגדים? מה קורה כשהמטפל חש משיכה מינית או התאהבות? חריגות מיחסי מטפל מטופל אתי שמעה על המטפל ההוא רק מילים טובות. הוא מטפל מנוסה, אמפטי ואיש נעים שיחה. למרות עומס הזמנים היא מצאה בטיפול שיאצו ערך שיכול לתרום לניתוב מתחים ועייפות ולהקל על תקופה עמוסה במיוחד בחייה. הטיפולים הראשונים עמדו בצפיות והגבירו את תחושת האמון שנתנה במטפל. לאחר מספר טיפולים הציע המטפל לשלב שמנים אתרים עם השיאצו. כיוון שלא היה מקום לערער על כישורי המטפל והכשרתו בתחום המוצע הסכימה אתי לטיפול שמנים. הטיפול בוצע בגב לאחר הורדת חולצה והיה נעים ביותר. במהלך הטיפול שאחריו המטפל ביקש מהמטופלת להסיר את חולצתה וטיפול בה בחזה בעזרת שמנים. אתי אכן קבלה את הוראות המטפל אך רגשות בלבול ואי בהירות לוו את המשך הטיפול. האם זו תוספת מקצועית לטיפול השיאצו או שזו ´תוספת´ הגובלת בהטרדה. האם עלי לקום ברגע...
ללמוד עוד על טלק
סוכרת: שמירה על כף הרגל בטיולים-תמונה

פציעת כף הרגל כתוצאה מחיכוך, יבלות או יובש בטיולים ארוכים...

מאת: ישראל חלד
30/08/2009
זהירות: המדוזות הגיעו לביקור-תמונה

כמדי שנה, עם תחילת הקיץ, המדוזות הגיעו לחופי ישראל. מהו...

מאת: מערכת zap...
26/06/2018
איפור בהכנה עצמית-תמונה

פורים בפתח ועמו סכנות בריאותיות. רגע לפני שילדינו מאופרים,...

מאת: מערכת zap...
12/03/2006
הטרדה מינית בטיפול-תמונה

מה מותר לעשות בטיפול ללא בגדים? מה קורה כשהמטפל חש משיכה...

מאת: תמורות,...
10/03/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטלק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טלק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בן 28 והיום כאשר הסתפרתי אצל הספר שלי, הוא העביר את מכונת התספורת על נקודת חן קטנה שהייתה בעורף שלי. הנקודה דממה, הוא שם עליה מיד טלק ולאחר מכן איזשהו ספריי שאינו ברור לי מה הוא והם מכיל אלכוהול רפואי. לאחר מכן הגעתי הביתה, חיטאתי את הנקודה עם אלכוהול רפואי אמיתי והתקלחתי. הנקודה לא כואבת. רציתי לשאול האם יש איזשהו סיכון בריאותי/הידבקות במחלות כלשהן/זיהום כלל גופי במקרה כזה. והאם יש טעם לבצע בדיקות כלשהן? תודה רבה לך.

שלום רב, אין סיכון ממשי להדבקות במחלקה כלל גופית או אחרת

מזה כמה ימים שאני מרגישה גירוד מעצבן באיזור שמתחת לשדיים. יכול להיות שזה הזעה או חזייה לוחצת אבל עלי לציין שאין בעיית היגיינה. אני מתקלחת מדי יום, אפילו יותר מפעם אחת, ומחליפה חזייה נקייה מדי יום. לא רואים אדמומית או סימן לפטריה. העור לא נראה נגוע ובכל זאת הגירוד מעצבן. חשבתי להשתמש בטבעקוטן או פוליקוטן אבל היות שראיתי שהם לא מומלצים לחולי סוכרת, ואני יצאתי לאחרונה ממצב של טרום סוכרת, אני מפחדת להשתמש בהם. איזו משחה יש שגם מי שהיתה לו סוכרת יכול להשתמש בה? האם יש סבון טוב שיכול לעזור? טלק מסויים? קבעתי תור לרופא עור אבל הוא רק בעוד שבועיים והגירוד מציק, אז בבקשה ענו לי תודה תודה מראש

עד שתגיעי לרופא עור הייתי ממליצה מתי שניתן, לותר על חזיה וללבוש חולצה מאווררת מכותנה. טלק גם יכול לעזור.

מזה כמה חודשים יש לי פצעון-שניים באזור השפתיים הקטנות, עם ראש לבן. זה הולך וחוזר כל כמה שבועות. פעם אחרונה שהייתי אצל רופאת הנשים היא פוצצה את זה ואמרה שאין מה לדאוג. אבל עכשיו זה שוב חזר, זה כואב לי מאוד כשאני יושבת. אני חוששת מאוד לדבר עם מישהו על זה. שבוע הבא יש לי תור לאותה רופאה ואני מפחדת מאוד כי אני אמורה לעבור גם פאפ. מה לעשות? אגב עברתי חיסון נגד פפילומה לפני שנים גם הרבה זמן לא מקיימת יחסים בגלל הפצעונים, אך ממשיכה עם מדבקות אוורה. המלצתכם?

שלום, פצעונים יתכנו לעיתים בשל השרת שיער או חסימת בלוטות חלב. היות ונבדקת על ידי רופאה אני מניחה שאכן אין סיכון. עם זאת היות ואת מתארת שזה מפריע לך באיכות חיים ומונע ממך לקים יחסים, אני ממליצה כי ראשית תנסי להבין ממה הפצעונים נגרמים- האם מהסרת שיער? אז יש לשנות את אופן בו את מסירה שיער או להמנע כדי לאושש את העור, האם זה מלחות\שפשוף? - אז יש לשקול לעיתים טלק במפשעה וכו'. ניתן למרוח על הפצעון משחה אנטיביוטית. לגבי פאפ זה לא יפריע לפאפ וכנראה לא קשור . אני ממליצה לך שאם את לא מקבלת מענה שנכון עבורך לא להשאיר כך את המצב, שתפי את הרופאה שלך שאת נמנעת מיחסי מין בשל המצב או פני לרופאת עור שתסייע בטיפול קוסמטי יותר לבעיה. קיימים מקרים נדירים בהם יש כיב שנצריך טיול מיוחד בפות, אבל אם הרופאה שלך לא התרשמה שזהו המצב אז אנא נהגי כפי שהומלץ.

במידה ואני לא מסירה שיער? מה יכולה להיות הסיבה? האם יש קשר לשימוש בטמפונים או פדים במחזור? מה עדיף? פעם קודמת שהייתי אצל הרופאת נשים הרגשתי שהיא נוזפת בי שאני לא שומרת על היגיינה למרות שאני כל יום רוחצת חיצונית את המקום עם פמינה, מחליפה תחתון ומנגבת לכיוון הנכון 😢 היום הייתי אצל רופאת משפחה שהסתכלה ואמרה שכנראה זו בלוטת ברתולין נפוחה ונתנה אנטיביוטיקה. מפחדת שגם אם יעבור עוד כמה שבועות יחזור.