פריחה על הבטן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפריחה על הבטן

פריחה בעור - תמונת המחשה
פריחה בעור חלק מהאנשים נדבקים בחיידק מנינגוקוק, אך לא מפתחים תחלואה. בחלק קטן מהמקרים, החיידק עלול...
חררה - תמונת המחשה
חררה חררה (נקראת גם מיליאריה או פריחת חום) - היא פריחה הגורמת לגרד. חררה נפוצה באקלים חמים ו...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפריחה על הבטן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פריחה על הבטן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בני בן שנה וחודש עשה חיסון בטיפת חלב של גיל שנה: בשני הרגליים והיד 14 יום.שבוע לאחר החיסון היה לו חום שעבר את ה40 מעלות במשך 4 ימים היה לו גם שיעול ונהיה לו פצעים בכל הפה והלשון לא אכל כלום. עד היום הוא עדיין נודניק, מתלונן לא אוכל טוב,כל הזמן רוצה לישון ואין לו חום הרופא אומר שאין לו כלום ואם מתלונן לתת לו נורופן. השאלה איך יכול להיות שלילד אין כלום והוא לא מתפקד, לא עירני ולא שמח ולא משחק ולא אוכל. האם אלו תופעות של חיסון זה??? לא יכול להיות שכל הזמן אתן לו נורופן כמה זמן??היום ראיתי שנהיה לו פריחה על הבטן האם יש קשר לתגובות שלו??

סיגל שלום!חיסוני גיל שנה שבנך עבר הם חיסון מחומשת - מנה רביעית ואחרונה- עלול לעשות חום +חוסר שקט במהלך היומיים אחרי החיסון. כמו כן חיסון פרבנר - נגד זיהומים פניאומוקוקליים - מנה שלישית ואחרונה - חיסון שגורם לכאב מקומי בעת החיסון אך בד"כ לא מלוות בתופעות לואי משמעותיות. וכן- חיסון MMRV (חצבת-אדמת-חזרת-אבעבועות רוח) - חיסון זה הינו הראשון בסדרה של 2 (החיסון השני ניתן בכיתה א'). תופעות הלואי של חיסון זה מופיעות בין 5 ימים ל14 יום ממועד החיסון - והן כוללות חום(סביב 39 מעלות) ,נזלת ,שיעול, דלקת עיניים/עיניים דומעות, ופריחה - שעלולה להופיע על פני כל הגוף. לכן, לפי התופעות שהבחנת אצל בנך שהתרחשו שבוע לאחר החיסון - אלה בהחלט יכולות להיות תופעות לואי של חיסון MMRV - והן אמורות לחלוף תוך 3-4 ימים. במידה והן לא חולפות - גם אם הן לא חולפות לגמרי - אך את רואה שיש הטבה בתופעות כבר מהיום הרביעי- לדוגמא החום כבר פחות גבוה, התינוק שלך פחות מתלונן - זה בד"כ סימן שאתם הדרך להחלמה. במידה ואחרי 4 ימים את לא רואה שום שיפור- אזיי כדאי לפנות לרופא שוב (ולא לפחד לנדנד - עדיף להגיע לרופא פעם אחת יותר מדיי מאשר פעם אחת פחות מדיי)- אך לדווח לרופא לגבי החיסון שקיבל כדי שהוא יוכל לקחת זאת בחשבון - כאשר הוא מגיע לאבחנה. רפואה שלמה!

האם יש קשר בין פריחה בבטן לבין צליאק בנוסף רציתי לדעת, הבדיקת צליאק לאחר דיאטה הייתה תקינה ולמרות זאת הבת שלי סובלת מכאבי בטן ובקושי אוכלת. האם זה נורמאלי או שיש איזה בירור נוסף שעליה לעשות

כן, צריך לפנות להמשך הערכה מרפאת גסטרו

29/12/2018 | 00:39 | מאת: שלבקת חוגרת בהיריון
מתוך פורום מחלות זיהומיות

שלום רב אני בהיריון בשבוע 29 ויומיים אובחנתי היום בשלבקת חוגרת ( רק פריחה בבטן ובגב) ללא כאבים או גרד . קיבלתי מרשם לנטילת Acyclovir 800 mg X5/dX7days האם המינון לא גבוה? האם ישנה סכנה לעובר ?

שלום, המינון של ה'אציקלוויר 'שנרשם לך הוא זה המקובל. תרופה זו נחשבת כבטוחה למדי גם בהריון. הרבה בריאות אפי

שלום רב, אני מאד מאד מבולבלת ממידע רב שסובב סביבי וממש אשמח לעשות סדר. ילדה בת 7 ו5 חודשים חלתה בדלקת גרון עם חום די נמוך עד 37.7 + עייפות חריגה, מעט נזלת. בבדיקת רופא: גרון מאד אדום ללא תפליטים, נעשה משטח גרון. יום וחצי לאחר מכן - החום ירד, פריחה בבטן חזה, גב, בבדיקה חוזרת הרופאה טענה שמדובר בסקרלטינה (שנית) ויש להתחיל בטיפול אנטיביוטי, למרות המצב הקליני הטוב של הילדה - כבר ללא חום וללא כאבי גרון. האם שאלה: האם הנך מסכים ובאמת חייבים לתת טיפול במקרה כזה, אחרת יהיו סיבוכים? שאלה 2: האם רפאפן נחשב לטיפול יותר מדוייק במקרה דל סטרפ, מאדר מוקסיפן? שאלה 3: האם יש צורך בבדיקה של יתר בניי הבית, יש לי תינוק בן שנתיים וחצי שרני חושדת שנדבק, למרות שאין תסמינים?

שלום רב טיפול אנטיביוטי רצוי בתיאור שניתן. רפפן ומוקסיפן יעילים באותה מידה לסטרפטוקוקים . אין צורך לבדוק את בני המשפחה במידה ולא סבלו מתסמינים דומים