פריחה בידיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחצבת ועד אלרגיה: 8 פריחות עור שחשוב להכיר

פריחות בעור עלולות להעיד על נוכחות וירוס, טפיל, תופעה אלרגית ולעיתים אפילו על מצב מסכן חיים. ריכזנו עבורכם מדריך שמפרט אודות 8 סוגי פריחות - רובן חולפות מעצמן, אבל יש גם כאלה שדורשות טיפול מידי הידעתם? ישנן מאות סוגים של פריחות עוריות, העשויות להופיע במגוון צורות וגוונים – רובן חולפות מעצמן, אבל יש גם כאלה שדורשות טיפול מידי. כדי להקל על הזיהוי, בחרנו להתמקד בכמה פריחות שכיחות שחשוב להכיר, וגם לציין אחת מסוכנת במיוחד. המדריך לפניכם.   מולוסקום מדובר בווירוס שכיח מאוד בקרב ילדים, המתבטא בנגעים עוריים בצורת נקודות ורודות נוקשות, אשר במרכזן גומה. הפריחה עשויה להופיע בכל חלק בגוף. הווירוס שגורם לפריחה מועבר בדרך כלל באמצעות מים, למשל בעת מקלחת משותפת או בעת שימוש במגבת של חולה. ברוב המקרים, התופעה חולפת מעצמה בתוך שבועיים עד שמונה שבועות, אך במקרים חמורים הילד עשוי לסבול מהסימפטומים לתקופה של עד שנתיים.   מולוסקום. וירוס שכיח מאוד בקרב ילדים. צילום: שאטרסטוק   מהו...
ללמוד עוד על פריחה בידיים
מחצבת ועד אלרגיה: 8 פריחות עור שחשוב להכיר-תמונה

פריחות בעור עלולות להעיד על נוכחות וירוס, טפיל, תופעה...

מאת: ד"ר יובל...
30/04/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפריחה בידיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פריחה בידיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בת 19. במשך כשנתיים אני קמה כל בוקר עם בחילות וכאבי בטן שחולפים מעצמם תוך שעתיים, במהלך היום יש לי כאבי בטן שבאים והולכים. יש לי תת פעילות של בלוטת התריס ואני מטופלת ביוטירוקס. עשיתי מספר בדיקות: 1.גסטרוסקופיה-גילו לי בה אנמיה ממארת עקב השטחה של רירית הקיבה שגורמת לתת ספיגה. 2.קולונוסקופיה-הכל יצא תקין. 3.CTE-מערכת מאספת כפולה חלקית בכליה ימנית עם שני שופכנים המתאחדים בגובה הכניסה לאגן, בקע סרעפתי גולש קטן ותוכן פקלי רב לאורך המעי הגס. 4.קפסולה-Nodular lymphoid hyperplasia. 5.קלפרוטקטין-793 (טווח תקין- 0-100). בנוסף, בשבועיים האחרונים יש לי פריחה בידיים (בעיקר במרפקים), נתנו לי משחה שאני לא בטוחה שהיא ממש עוזרת. שאלותיי הן: 1. מה זה nodular lymphoid hyperplasia? 2.האם nodular lymphoid hyperplasia יכול לגרום לקלפרוטקטין להיות גבוה? 3.במידה והקלפרוטקטין הגבוה הוא לא מה-nodular lymphoid hyperplasia, ממה הוא כן יכול להיות? 4. האם תופעות אלו יכולות להיות עקב רגישות למזון מסוים? (בבדיקת דם שעשיתי לפני כמה חודשים ה-Celiac screen יצא 65 כשהטווח הוא בין 0-40 (נתנו לי לעשות בדיקה גנטית לצליאק שעדיין לא עשיתי), כשהייתי תינוקת הייתי אלרגית לחלב (היום כבר לא)). 5.האם הפריחה שיש לי (שמלווה בגירוד) יכולה להיות עקב רגישות למזון כלשהו?

יתכן וכל התמונה מוסברת על ידי צליאק.. יש להמשיך בירור

שלום, יש לי פריחה וגרד בכל פעם שאני נוגעת בעוף לא מבושל. זה כבר כמה שנים בעבר היה לוקח בערך 5 דקות עד שהייתי מתחילה להרגיש.. ועכשיו איך שאני נוגעת בעוף כפות הידיים מאדימות וכואבות. אציין שלאכול עוף מבושל אין לי שום בעיה. ממה יכולה לנבוע התופעה הזאת? תודה מראש!

ממליצה לבשל עוף עם כפפות ולא לאכול עוף שלא בושל לגמרי. כמו כן אפשר לפנות לרופא המתמחה באלרגיה להמשך בירור. בהצלחה,

שלום. אני חיה במדינה קרה כבר שנה... ובאוקטובר האחרון חזרתי לארץ לביקור ונהיתה לי פריחה בידיים... אודם ופצעונים.. לא מגרד. הלכתי לרופא ואמר שזה פריחה מהשמש כי לא נחשפתי הרבה זמן לשמש... ואמר שיעבור... אחכן אחרי שבוע שבועיים כבר עבר אבל עד היום יש סימנים של אודם על הזרועות. עור לא בגוון אחיד כאילו שזה לא עבר מאז לגמרי ועברו למעלה מ4 חודשים. האם עלי למרוח משהו.? האם זה יעבור לגמרי מתישהו? תודה.

שלום, ממליצה לפנות למרפאת עור באיכילוב להשלמת בדיקת רגישות לחשיפה לשמש. ייתכן כי מדובר ב PLE , זוהי תגובה המתבטאת בפריחה באזורים שאינם חשופים לשמש ולאחר חשיפה באביב או תחילת הקיץ מופיעה פריחה. יש לשלול תגובות לתרופות , אלרגיה ממגע ועוד. בהצלחה!

לביתי בת השנתיים מופיע כבר מספר ימים כמו פריחה ביד רק במקום אחד ( כמו מקבץ של נקודות אדומות בעיגול) , הלכתי לרופא והוא אמר שזה כנראה דרמטטיס של העור, הבעיה שהמשחות שנתן לפני מספר ימים לא מועילות ואין הטבה ולפי מה שקראתי גרמטטיס מגרד ולביתי לא מגרד כלל . מה זה יכול להיות?

כדי לענות על השאלה צריך לראות את הפריחה בזמן אמת .. אצל רופא עור ילדים