פורום הריון ולידה - הלל יפה

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום ההריון והלידה, ביניהם: הריונות בסיכון, טיפול מילדותי, הפלות, בריאות האם והעובר, אולטרה-סאונד, בדיקות במהלך ההריון, סיבוכי הריון, מעקב הריון, ניתוחים קיסריים, אמצעי מניעה ועוד. כל מה שרציתם לדעת, זה המקום וזה הזמן. צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם.
18967 הודעות
17588 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה - הלל יפה

שלום, ביצעתי היום בדיקת אולטרסאונד ראשונה. אני נמצאת בשבוע 7 בדיוק (שבוע 7 יום אפס). ההריון הוא הריון IVF, אז גיל העובר מדוייק. גודל העובר התאים לגיל שבוע 6 פלוס 3. נצפה דופק תקין. עד כמה הגודל חריג יחסית לגיל? מה הסיכוי שההריון בכל זאת תקין בינתיים? תודה מראש

הי רבקה
הערכות בשבועות האלו יכולות להיות בטווח של שבוע מגיל ההריון עצמו.
זה תקין ולא מעיד על בעיה כלשהי.
בהצלחה!

נהדר, תודה רבה הרגעת אותי (: שבת שלום

19/07/2018 | מאת: עירית

שלום . עברתי תרומת ביצית בתאריך 24/6 היום אנחנו בתאריך 19/7 . הוחזרו 2 עוברים בעל 8 תאים . נקלטתי תחילה הבטא הייתה 275 אחרי יומיים הייתה 675 . בדקתי את הבטא בתאריך 18/7 (אתמול) הייתה 22876 יתכן שזה הריון של תאומים אני מניחה שאני שבוע 5 . תודה רבה .

ערכי הבטא הם לא מדד אמין לעניין.
בוודאי שייתכן, אבל קשה לקבוע זאת עפי בטא.
גשי לאולטרה סאונד...

שלום, לאחר לידת תינוק IUGR (למרות טיפול בקלקסן 60 מג - הומוזיגוטית לפרותרומבין) בפתולוגיית שליה אבחנה תקינה אך בתוכן נרשם congested vessels in the fetal surface, and the maternal surface is compact. האם יש משמעות לנ"ל ומה הסיבה לכך? אלו עוד בירורים יש צורך לעשות אם בכלל? תודה רבה

אם אין עדות לטרומבים בכל"ד האמהיים אזי כנראה מינון הקלקסן מספק ואין בהכרח קשר לטרומבופיליה שלך.
לא תמיד נמצאת הסיבה ל IUGR. צריך להבין עד כמה חמור, האם היו סיבות אחרות אפשריות - גנטיות? האם הילד בריא? וירוסים בהריון? השרשה לא תקינה. הפתולגיה ששלחת אינה מלאה.
ובכלל למה בדקו לך קרישיות יתר? האם יש רקע נוסף? האם היו אירועים אחרים המצדיקים מינון גבוה יורת להבא. יש שאלות לא פתורות באינפורמציה ששלחת .
את מוזמנת לעדכן

תודה על ההתייחסות, נולד IUGR אחוזון 5 (אושפזתי ולידה הוקדמה לשבוע 37+1, משום שהערכת משקל אחרונה הייתה זהה לקודמת - כמעט 2 ק"ג. לבסוף נולד 2.295ק"ג). צ'יפ גנטי וקריוטיפ היו תקינים, הציעו ריצוף אקסומי (גם משום שיש לו chordee והיפוספדיאס קלים) אך לא הספקנו לבצע. לא היו וירוסים בהריון. הייתה המטומה בתחילת ההריון שנספגה. מצ"ב הפתולוגיה. תודה רבה לך.

למקרה שהקובץ לא עלה - Placenta: - Mature third trimester placenta with normal appearing villi. - Unremarkable fetal membranes. - Umbilical cord with 3 vessels B18-14565/1:אבחנה T88100 MOO100 כרגע הוא עלה יפה במשקל. בכל זאת האם יש חשש שהבעיה היא אצלו וכדאי לבדוק משהו בשלב זה או פשוט לעקוב התפתחותית? תודה רבה.

18/07/2018 | מאת: היריונית טרייה

שלום... אני נמצאת חמישה ימים אחרי האיחור בדיקת בטא ביום השני לאיחור 216. הייתי אצל רופא נשים בגלל ששבוע אחרי הביוץ התחיל לי הפרשות ורודות וחומות. ביום האיחור עצמו הרופא ראה שהרירית עבה וראה את מיקום השק. הוא אומר שכל ההפרשות שהיו הם תסמין להיריון ושזה קורה בגלל ההשתרשות. היום ארבעה ימים לאחר האיחור פעם או פעמיים ביום יש הפרשה כזאת רק בניגוב. האם זה שכיח שזה קורה? הרופא שלי אמר שכל אחת הגוף שלה מגיב אחרת להשרשה. וגם אני מרגישה מיחשושים בבטן שדברים מתרחשים אצלי ברחם ויש כל הזמן גלי חום. ביום שישי אני נכנסת לשבוע 5 ויש לי תור לרופא מה הוא אמור לראות?

קודם כל התחושות שאת מתארת מאוד נורמליות ויש תחושה של כאבי מחזור ונפיחות באופן תקין.
בשבוע 5 הוא אמור לראות שק הריון בדר"כ עם שק חלמון. אבל לרוב ללא דופק עדיין.
בהצלחה!

16/07/2018 | מאת: דנה

בת 30. היריון שני. בהיריון הראשון קיסרי אלקטיבי בשל מצג עכוז. כרגע בשבוע 25. בסקירה מאוחרת (שבוע 21) נצפה מיעוט יחסי במי שפיר AFI=10. היום (שבוע 25) הייתי בבדיקה נוספת בה נצפה שוב מיעוט יחסי AFI=9. העובר באחוזון 60. הרופאה היתה מוטרדת. שקיפות וסקירות תקינות. עד כמה הממצא חריג והאם יכול להעיד על בעיה אצל העובר?

זה ערך תקין ושומר על עצמו ללא החמרה.
ואם אין בעיה נוספת והעובר גדל היטב אני לא רואה בעיה. שווה לחזור על הבדיקה בשבוע 32 במסגרת הערכת גדילה.

15/07/2018 | מאת: אירית

ערב טוב, אני בשבוע 7. בסוף השבוע יש לי בדיקת דופק. אני מטופלת באלטרוקסין מזה כמה שנים עקב תתפעילות של בלוטת התריס. לרוב דיי מאוזנת.מאז תחילת ההריון התחלתי לסבול ממש מעצירויות, וזה עוד לפני שהתללתי לקחת ברזל, כרגע רק חומצה פולית. כל פעם כשאני נכנסת להתפנות ומתאמצת, כאשר אני מנגבת אני רואה הפרשה ורודה בהירה מהנרתיק. זה השבוע השלישי שזה כבר קורה. אציין דבמצב רגיל אין כלום. רק לאחר מאמץ. האם זה תקין? ומה זה יכול להיות? ממש בלחץ.

הי אירית
מבחינת האלטרוקסין שווה לבדוק אם את מאוזנת - כי בתחילת הריןו זה תמיד משמעותי.
העצירות מאוד אופיינית להתחלה. נסי להעשיר את התזונה בסיבים זה מאוד מקל.
לגבי ההפרשות זה לרוב חסר משמעות אבל עד שלא תעשי בדיקת דופק לא נדע.
בהצלחה!

היי, אני שבועה אחרי גרידה ו נגמר לי הדימום עשיתי בדיקה אצל רופא הכל נקי ו יפה. שאלה היא האם זה הגיוני שיש לי עכשיו ביוץ יש לי כעבי בטן . האם זה ביוץ או שזה סתם כעבים לפני מחזור.

לא סביר שזה ביוץ

10/07/2018 | מאת: שירי

שלום רב. אני בתחילת הריון סובלת מצרבות מאוד קשות. אני מטופלת בלנטון פעמיים ביום עוד מלפני ההריון וטאמס. כרגע זה לא עוזר לי בכלל ואני מפחדת להכניס דברים לפה. הבעיה שאני במשקל מאוד נמוך ורוצה לשמור על ההריון. ניסיתי לפני אומפרדקס ונקסיום עד שהפסיקו להשפיע. לאיזה כדור אני יכולה להחליף? תודה מראש

ניסית את כל האפשרויות המועילות ששומרים בדרכ לסוף ההריון. מציעה שתפני להערכת גסטרו. יש מקור אחר לצרבת הזו...

שלום, אני 6 שבועות אחרי ליד ומרגישה ביומיים האחרונים דקירות באיבר וגם כאבי גב והפרשות מרובות לבנות צהבהבות ושקופות. מימה יכול הדבר לנבוע?

מזל טוב!
בדרך כלל תקין לגמרי, חלק מכיווץ הרחם ושינויים בכלי הדם. בהנחה כמובן שלא היו סיבוכים ואת אישה בריאה.

במידה ועולה חום או שיש החמרה כלשהי - יש לגשת להיבדק

09/07/2018 | מאת: האמיתית

מבקשת לקבל מידע לגביי הפחתת עוברים במקרה היריון של תאומים זהים משליה אחת תודה

זו שאלה מאוד מורכבת
תלוי בשבוע
תני עוד פרטים

11/07/2018 | מאת: האמיתית

שבוע 10 לפני שקיפות מבקשת לדעת באופן עקרוני מה הסיכונים בתהליך כיצד הוא מתבצע משך האשפוז וההחלמה והאם צפוי לאחר מכן לחזור לשגרת הריון "רגיל"

אבל למה את רוצה להפחית?
ככלל יש יותר בעיה בהפחתת תאומים זהים מאחר והם חולקים כלי דם. הדבר אפשרי ע"י סגירת חבל הטבור בלייזר אבל לרוב אין המלצה להפחתה מתאומים ליחיד אלא במקרים מאוד חריגים. הסיכונים הם לאובדן ההריון והאישפוז הוא לרוב ליום נוסף אבל שוב, זה בכלל לא העניין אלא הסיבה המקורית להפחתה . אגב לא כל מקום מבצע פעולה זו במונוכוריונים. יש מספר מרכזים בארץ שיש להם היכולת הזו.
את מזומנת לדווח אחרי השיקפות ולעדכן
בהצלחה

שלום רב, רופאת עור נתנה לי מרשם למשחת אפלומיצין לצורך טיפול בסיבוראה. בנתיים נכנסתי להריון (שבוע 6) האם מותר לי להמשיך להשתמש במשחה?

ניתן להשתמש במשחה לשימוש מקומי

10/07/2018 | מאת: אירית

הסיבוראה היא על שטחים מסויימים בפנעם, רוב המצח, בצידי האף. אין עם זה בעיה ? גם אם זה שטחים ולא נקודתי?

אין בעיה
בהצלחה

אני שבוע 31 עם צירים מוקדמים. ללא קיצור צואר הרחם. האם יש סיכוי שאקבל גמלת שמירת הריון? ובמידה וביטוח לאומי יסרב להכיר האם לאחר כמה חודשים מקום העבודה ישלם לי מחלה רטרו?

קשה לדעת. זה תלוי ברקע ובתעוד הצירים. יש לך ניטורים שמעידים על צירים? תעוד שזה מקשה עלייך לעבוד? תלוי גם באופי העבודה.
ימי מחלה את יכולה להוציא לפי כמה שצברת ועפי התקנון במקום העבודה שלך.
זה מאוד בעייתי כי צירים ללא קיצור צוואר לא בהכרח יעמוד בקריטריונים ולאחרונה ביטוח לאומי מאוד מקפידים על כך.

האם אפשר ללבוש מחטב בשבוע החמישי להריון?

בוודאי

תודה רבה!

אין בעיה ללבוש מחטב כל עד את מרגישה נוח

שלום אני שבוע 19 להריון כבר שלושה חודשים של דימום בשבוע 7 זינו בבדיקת אולטרסאונד המטומה דיי גדולה שגם הלכה וגדלה עם הזמן. אבל לאחר חודשיים היא נספגה לגמרי. העניין שכבר חודש שלם שהדימום ממשיך למרות שכל הבדיקות (גם ואולטרסאונד ) תקינות לחלוטין. אין המטומה השליה גבוה ואין שום סיבה נראת לעין למה הדימום ממשיך. הייתי גם אצל מומחה לצוואר הרחם ששלל את האופציה שהדימום נובע מצוואר הרחם. כרגע ההנחה של הרופא המטפל שהדימום כנראה מנימים השליה שנקרעים ומדממים. השאלה שלי א. יש דרך להוכיח שאכן זו הסיבה? ב. יש תרופה או דרך למנוע את הדימום הזה? ג. יש צורך בשמירת הריון מלאה? ד. האם טיסה במצב הזה היא בטוחה (לא לצורך טיול אלא אירוע משפחתי)

זה מאוד מורכב.
1. דימום בלי סיבה אחרת הוא מבחינתנו היפרדות שליה. בדיקת האולטרהסאונד לא שוללת את זה גם אם אין המטומה.
2. אין תרופה למניעה
3.הסיכון המהותי הוא ללידה מוקדמת או הפלה מאוחרת. עלייך לדון עם הרופא שלך לגבי מנוחה /שמירה כתלות במצבך הכולל ואופי עבודתך
4. אין מניעה עקרונית מטיסה אבל במצבך צריך להביא בחשבון את הסיכוי להחמרה בדימום וצרות בטיפול רפואי. קחי בחשבון את מרחק הטיסה ואופי המקום והאם זה שווה את זה...
5.בכל מקרה כדאי לקבל ייעוץ מסודר במרפאות הריון בסיכון
בהצלחה

30/06/2018 | מאת: אורית

שלום שבוע 7.5 ערכי tsh 3.04 וערכי ft4 23.7 האם הערכים תקינים? תודה

בערכי TSH מעל 2.5 אנחנו ממליצים להשלים נוגדנים ואז להחליט על טיפול. בקשי מהרופא שלך.

02/07/2018 | מאת: אורית

תודה על התשובה

02/07/2018 | מאת: אורית

משום מה הרופא לא חזר אליילגבי תוצאות אלו...ולא קיבלתי שום טיפול בעניין... האם זה בעיה?

יש נוגדנים לבלוטת התירס שרופא המשפחה/נשים שלך יידע לתת לך הפניה אליהם.
אם הם תקינים אין צורך בטיפול/ברור משלים .

28/06/2018 | מאת: לולה

שלום רב ד"ר, מחזור אחרון 27.5 24.6 - בטא 129 26.6 - בטא 314 28.6 (היום)- בטא 721 האם יש צורך נוסך בבדיקת דם?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה שאת בהריון.
גשי בשבוע הבא לרופא נשים לבצע US והוא יפנה אותך לבדיקות דם של תחילת הריון
בהצלחה!

ראיתי מחיפוש בגוגל שכתוב באתר שלפי מחקרים חדשים אפידורל לא מהווה גורם לחום אימהי בלידה. רציתי לוודא אם זה נכון מאחר וראיתי בהרבה אתרים אחרים סתירה לכך וכתוב שאפידורל כן יכול לגרום לחום אימהי בלידה.

לקריאה נוספת והעמקה

הי
אפידורל יכול לגורם לעליית חום בלידה, לרוב חד פעמי וחולף.
בהצלחה!

שלום רב, לפני כשבועיים וחצי בשבוע 19, עברתי דיקור מי שפיר. ובסקירת מערכות לפני מס ימים בעודי בשבוע 21 גילו היפרדות קרומים נרחבת. אציין כי בשבוע האחרון יש לי לחצים בבטן תחתונה ובגב. רציתי לדעת מהם הסיכונים במצב זה, האם מומלצת שמירה והאם יש קשר לדיקור? תודה רבה!!

לקריאה נוספת והעמקה

הי,
היפרדות קרומים נרחבת בשובע 21 יכול להיסגר ספונטנית ויכולה מאידך להסתיים במצב של הפלה מאוחרת או לידה מוקדמת.
ייתכן קשר לדיקור אבל צריך בעיקר לבחון את הרקע שלך.
בשלב זה צריך בעיקר סבלנות והמתנה לראות לאן זה הולך.
בד"כ, בעיקר אם קשור לדיקור, הפרוגנוזה טובה. אבל צריך להמתין.
בהצלחה!

היי אני כ 9 שנים לוקחת לקסעדין בעקבות עצירות כרונית, לאחרונה התבשרתי לשמחתי הרבה שאני בהריון, אני בשבוע 5. כמובן שהורדתי את המינון וכעת אני נוטלת 2 לפני שינה. האם זה יכול להזיק לעובר? מומים? דופק? תודה רבה רבה. מודאגת מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

בעיקרון אין בעיה
עדיף להפחית ולנסות דברים כמו סיבים תזונתיים.
לתשובה מפורטת את יכולה לפנות למרכז ליעוץ טרטולוגי בירושלים

אני בשבוע 21 יש לי כאבים כמו שורף בין הבטן התחתונה לאזור המפשעה כאב שהולך וחוזר האם זה צריך להדאיג אותי?

לקריאה נוספת והעמקה

יש המון דברים שיכולים לגרום לזה. החל מדלקת בשתן/בקע/צירים ועד למתיחת רצועות נורמלית.
כדאי להיבדק ולטפל עפי הצורך.

אני 3 חודשים אחרי לידה.. 2 בדיקות ביתיות חיוביות ובדיקת דם שלילית.. יש מצב שאני בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה

תחזרי על בדיקת הדם בעוד שבוע.

שלום, עשיתי הבוקר בדיקת דם ויצא לי בטא <5 מה זה אומר ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

את לא בהריון
הסרזט בפני עצמה יכולה לגרום להכתמות
נסי לקחת 2 ביום ואם לא עוזר החליפי סוג.

18/06/2018 | מאת: נעמה

היי, אני בהריון שלישי בשבוע 26 כרגע. העמסת סוכר 50 יצאה לי 168. בבדיקות של ה100- הראשונה- 98 השניה-208 השלישית- 142 הרביעית-124 הרופא אמר שיש 2 ערכים גבוהים (כאשר הראשון קצת גבולי ולא מחייב) והנחה אותי לעשות בדיקות ביתיות 6 פעמים ביום (לפני ואחרי אוכל) למשך שבוע ואז נראה איך מתקדמים. אמר שלא לעשות דיאטה כרגע אלא לאכול כרגיל.. השאלה שלי היא מה קורה אם הערכים יוצאים תקינים? ומה קורה אם לא? האם זה מחייב שיש לי סכרת הריון? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית יש לך סכרת הריון באופן חד משמעי.
יש לך 2 ערכים חריגים כשאחד מעל 200 וזה מספיק גם כערך אחד
עלייך ללכת לדיאטנית לקבל הנחיות דיאטה לסכרת הריון, להשלים עקומת סוכר*6 ולגשת לרופא הריון בסיכון כדי להחליט על ההמשך.
ייתכן ותהיי מאוזנת בדיאטה בלבד וייתכן שתזדקקי לטיפול.
בהצלחה

16/05/2018 | מאת: אלינור

היי לפני כיומיים היה לי דימום קל שהתפתח לדימום כבד הגעתי לבית חולים נבדקתי ואמרו לי שזה שכיח אך החליטו לאשפז אתמול הודיעו לאחר בדיקת אולטרסאונד שיש לי המטומה בגודל 75 /45 והיא גדולה מאוד שיושבת על צוואר הרחם הדימום המעיט אך הכאב לא אמרו לי שאין מה לעשות וצריך להמתין לראות לאן זה מתפתח חשוב לציין שבעבר עברתי הפלה טבעית בשבוע 16.6 ולא נאמר לי את סיבותיה עכשיו אני מתחילה להבין שזה עקב קרישת דם רציתי לדעת מה הסיכוי שההריון יתפתח ? או ייפול מה הסיכונים של העובר והאם לא כדאי לי להעבור גרידה ולחסוך לעצמי את האי נעימות שוב תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מניחה שכעת הדברים התבהרו אבל בכל זאת -
נראה שיש מקום לבדוק קרישיות יתר מסוג APLA שאותה ניתן לבצע בהריון
וכרגע רק לעקוב.
עדכני עפי הצורך

היי אז עברו עוד שלושה שבועות גודל המטומה לא השתנה אך יש לי דימומים חומים וורודים שלא עוזבים אותי במשך כמה ימים ואבי בטן וגב מה זה אומר ?

צריך לדון על זה במרפאת הריון בסיכון. זה לא למסגרת הזו.
זה שיש הפרשות חומות זה סביר לגמרי אבל צריך לדון בהשלכות של היפרדות כזו בטרימסטר שני.
את מזמנת לפנות אלינו.

דוקטורים שלום, תוצאות של מדידות לחץ הדם שעשיתי בין שבועות 10-12 להריון בימים שונים (לפי סדר) : 129 על 82 132 על 80 121 על 79 135 על 96 110 על 81 (היום) כל המדידות נעשו בקופ"ח אצל האחות . האם לאור התוצאות הנ"ל מומלץ טיפול באספירין או שאין כל צורך בטיפול ? תודה רבה.

רק עלסמך זה - אין סיבה.
צריך עוד נתונים. גיל גורמי סיכון רקע מיילדותי.
יש המון נתונים שצריך לשקול ויתמכו באספירין.
חסרה אינפורמציה

שלום, אני בת 36 (נולדתי ללא בוטת תריס), בעלי 38, כיום בשבוע 7 להריון. בבדיקות סקר גנטי נמצאתי נשאית קונקסין 26 ובעלי נשא טייזאקס. מתלבטים לגבי סיסי שליה/מי שפיר/NIPT/גנומיטי. השיקולים: העניין היחיד כרגע (לפחות עד שקיפות עורפית) הוא למעשה רק הגיל. אם לא היה סיכון בבדיקת סיסי שליה כנראה שהיינו עושים יחד עם צ'יפ גנטי ואם חלילה מגלים משהו אז מסיימים את הראיון בשלב מוקדם..מכיוון שבכל זאת קיים סיכון להפלה אנו מתלבטים.. הפשרה: NIPT או גנומיטי בשלב ראשון, ולפי התוצאות להחליט אם כדאי סיסי שליה או מי שפיר. מה ההבדל בין NIPT וגנומיטי ומה עדיף? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

נעשה סדר
NIPT זה השם הכולל של הבדיקה ויש מספר חברות שעושות אותה כמו גנומיטי.
אבל זה מתייחס לתסמונת דאון. אין קשר בין הנשאות שלכם או בלוטת התריס ל NIPT.
לגבי הנשאות אם אינכם נשאים לאותו דבר שהרי הילד לא בסכנה לחלות.
אין סיבה למיטב הבנתי את תיאורך ללכת לסיסי שליה. אם השיקול הוא גיל לכי לבצע מי שפיר.

15/05/2018 | מאת: מורן

כמה זמן לאחר מי שפיר, מותר להגיע לאורגזמה? האם יום למחרת של הבדיקה מותר להגיע לאורגזמה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש תחושת התכווציות בכל קיום יחסים בגלל מרכיבים בנוזל הזרע אבל היא לא אמורה לגרום לבעיה.

היי אני בחורה ספורטיבית שעסקה תכופות ספורט וכעת בהריון בשבוע 13 בהריון שמוגדר כהריון יקר האם אפשר לחזור לעסוק בפעילות גופנית ואם כן איזו?

כל מה שעשית טרם ההריון אין בעיה להמשיך בהריון.
אל תתחילי דברים חדשים ומאומצים.
כדאי להיות מודעת למגבלות היכולת בהריון כי קצב הלב ותפוקתו גדולים יותר ולכן המאמץ קשה יותר. דעי מתי להאט.
יש פעילויות מותאמות להריון, אולי שווה לנסות
בהצלחה

10/05/2018 | מאת: מעין

שלום האם אני יכולה להשתמש במשחה וכדורים לטיפול הרפס בהנקה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כן

היי. שבוע 17 להריון. אני עשיתי היום החלקה אורגנית ללא קרטין. הספר אמר שהלקוחות שאלו במכון הטרטולוגי ואמרו שאין בעיה. אני עדיין דואגת. אשמח לתשובה.תודה מורן

למיטב ידיעתי אין בעיה
אבל תמיד שווה לשאול במכון אם יש אינפורמציה עדכנית

08/05/2018 | מאת: מישי

לבעלי יש היליקובטור ולכן הוא לוקח 2 סוגים של אנטיביוטיקה רציתי לדעת אם יש בעיה לקיים יחסי מין ואם לא האם לזרע יכול להיות השפעות שליליות על גוף האשה .

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה

אשתי בת 41 ונמצאת בשבוע 13 להריון, אין לנו ילדים. בשלוש השנים האחרונות היו לה 2 הפלות בשליש הראשון וההריון ה-3 היה לידה שקטה בשבוע 39(בגלל קשר בחבל הטבור). בהריון של הלידה השקטה לווה בקלקסן. בהריון הנוכחי הרופא מעקב בסיכון ממליץ לקחת אספירין ואינו ממליץ על קלקסן אך אשתי ממשיכה לקחת קלקסן בנוסף לאספירין. רופא אחר שליווה אותנו בהריון של הלידה ממליץ עכשו להסתפק בקלקסן. אנחנו חוששים מתופעות הלוואי של קלקסן ואספירין ביחד. נשמח לחוות דעתכם, תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה לקחת את שניהם יחד וזה טיפול מקובל מאוד במצבים מסוימים.
השאלה אם עשו איזשהו ברור או שנתנו "ליתר בטחון"
אתה מוזמן לעדכן

הי תודה על התשובה. הקלקסן הומלץ בשל mthfr חיובי הומוזיגוט ( היא מקבלת מינון של 40 מ"ג), האספירין הומלץ כמניעה, משום שנמצא שהוא יכול להפחית סיבוכים בשליה.

ל MTHFR בדכ" מספיק חומצה פולית במינון גבוה.
נשמע שיש עוד גורמי סיכון שבעטיים בחרו הרופאים ללכת על בטוח גם בהעדר תוצאה חיובית בבדיקות קרישה.
וזו גישה לחלוטין מקובלת.
בהצלחה!

הייתי השבוע בסקירה מאוחרת אני בשבוע 34+2 ואמרו לי שראש העובר עמוק באגן, וגם משקל העובר 2.080 אני ממש דואגת מזה אומר שהראש עמוק באגן? והמשקל הוא קצת לשבוע 34+2 ? אשמח לקבל תשובות אני דואגת מאד...

תקין לגמרי
בהצלחה

שלום רב, בעלי מטופל בחודש האחרון בפרדינזון וצפוי לו עוד כחודשיים, האם יש מניעה מלנסות להיכנס להיריון מבחינת הכדורים או שעדיף להמתין לאחר סיום התרופות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה

02/05/2018 | מאת: בר

שלום עשיתי לפני יומיים העמסת סוכר 100 תוצאות: בצום 71 אחרי שעה 186 אחרי שעתיים 89 אחרי שלוש שעות 106 זה תקין אם יש לי רק ערך אחד גבוה? יש לציין שאין לי רקע במשפחה של עוברים גדולים/סכרת וכל זה..

לקריאה נוספת והעמקה

כשיש ערך אחד חריג הדעות מאוד חלוקות ולרוב מתייחסים עפי מכלול גורמי הסיכון - מידת העליה במשקל, גודל העובר, סוכר בצום בתחילת ההריון, רקע משפחתי וכו.
מניחה שביצעת הערכה כזו אצל הרופא שלך ובהתאם תחליטו איך להתקדם - דיאטה, עוקמת סוכר או כלום.
בהצלחה!

שלום, אני בחודש שמיני להריון והנני צמחונית/ טבעונית. בשלושה חודשי ההריון הראשונים לא ידעתי על קיומו והתזונה שלי הייתה מאוד קלוקלת (אבהיר כי מדובר היה בתזונה קלוקלת ברמה של שוקולד בבוקר, שניצל תירס ופתיתים בצהריים וביסלי לארוחת ערב לא מעט..). לאחר שהתגלה, אני מקפידה על תזונה מאוזנת ונטילת תוספים. האם העובדה שבשלושת החודשים הראשונים הייתה לי תזונה גרועה יכולה לפגוע בעובר? תודה

היי, ערכתי בדיקות דם לגילוי הריון והתוצאה שקיבלתי היא: 5> אני נוטלת גלולות מסוג פימינט האם אני בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה

לא

שלום, אני בחודש שמיני להריון והנני צמחונית/ טבעונית. בשלושה חודשי ההריון הראשונים לא ידעתי על קיומו והתזונה שלי הייתה מאוד קלוקלת (אבהיר כי מדובר היה בתזונה קלוקלת ברמה של שוקולד בבוקר, שניצל תירס ופתיתים בצהריים וביסלי לארוחת ערב לא מעט..). לאחר שהתגלה, אני מקפידה על תזונה מאוזנת ונטילת תוספים. האם זה יכול לפגוע בעובר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קרוב לודאי שלא
עשי בדיקות דם והקפידי על תוספים להריון
בהצלחה!

29/04/2018 | מאת: לימור

מה יכולות להיות ההשלכות של הטיפול על ההריון/עובר אם עשיתי ועדיין לא ידעתי שאני בהריון(שבוע4-6)

קרוב לוודאי חסר משמעות

היי,בסקירה מורחבת ראו מעי אקוגני,לפי בדיקות גנטיות ווירוס cmv ,הכל תקין.אמרו לי לחכות חודש,חזרתי ,עדיין ראו מעי אקוגני ,אבל לא התפתח ולא נעלם לגמריי.אחרי שהפנו אותי ליעוץ גנטי,המליצו על מי שפיר אבל רק בשבוע 31(כרגע אני בשבוע 29)בנוסף אקו לב עובר.חשוב לציין שכל הרופאים אומרים שרוב הסיכויים שזה שום דבר,והכל יהיה בסדר,אז למה לעשות את הבדיקות האלא?אני מאוד לחוצה.אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

סליחה על העיכוב, מניחה שאת כבר אחרי...
הסיבה שממתינים עם הבדיקות הגנטיות היא להבשלה מיטבית של הריאות ומתן זריקת צלסטון להבשלת ריאות טרם הדיקור.
קשה לענות לך אם לעשות או לא מאחר ואנו מחויבים להציע הכל וכל אחת בוחרת את היקף הברור שהיא רוצה.
בהצלחה!

שלום. בעקבות דימום חום כהה קל הגעתי למיון ונמצא כי יש לי שליית פתח. אושפזתי ללילה-כאבי ראש, הכתמות קלות מאוד ולחץ דם מעט נמוך 107/51 עם חולשה.המוגלובין 11.5 כעת אני בבית במנוחה. שבוע 14+3. בעוד כשבועיים יש לי סקירת מערכות מוקדמת (הראשונה) האם לאור הדימום ושליית הפתח לא מומלץ/כדאי לבצע את הסקירה נרתיקית אלא רק חיצונית? על מנת לא לפגוע ולעורר דימום נוסף?

לקריאה נוספת והעמקה

מניחה שאת כבר אחרי,
בד"כ השליה עולה לאורך ההריון, מקווה שכך קרה גם אצלך
בהצלחה!

תודה רבה שחזרת אלי!! האם מספיק להתייעץ עם המכון הטרטולוגי והאם טיפול למשך שבוע כדור ביום נחשב לטיפול קבוע?

ביקרתי אצל רופא אא"ג שאבחן דלקת אוזניים חיצונית. קיבלתי טיפות אוזניים אנטיביוטיות נפלוקסין 0.3%. אני בשבוע 12 להריון. האם מותר להשתמש?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מומלץ ליטול תרופות מסוג זה בהריון .
כדאי לברר אם יש אפשרות לטיפות אנטיביוטיות שאין איתם בעיה בהריון . במידה ואין תחלופה כזו - כדאי להתיעץ עם המכון הטרטוגני

שלום, אני היום בשבוע 19 מזה חודשיים וחצי אני סובלת כאבים חזקים מאוד בתכף המקרינים ליד ימין עד שורש כף היד הכאבים התחילו בשבוע 7 קבלתי זריקה לאחר חודש וחצי לערך שוב קבלתי זריקה ולאחר כשבועיים שוב קבלתי זריקה של סטרואידים שבוע שעבר הכאבים עלו רף לאחר ברורים נוספים מדובר בפריצת דיסק צווארי רציתי לדעת האם מותר לי לקחת ארקוקסיה בשלב זה של ההריון ועד איזה שלב, כמו כן האם יש מינון שעדיף לא לעבור בשלב זה אשמח לתשובה מהירה תודה רבה! תמר.

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי להתיעץ במרפאת הריון בסיכון .
מומלץ לא ליטול טיפול קבוע בתרופות מקבוצה זו במהלך ההריון .

24/04/2018 | מאת: אובדת עצות

היי, ביצעתי הזרעה לפני 3 שבועות. לפני שבוע קיבלתי מחזור. בבדיקת הדם שביצעתי ביום השני למחזור נאמר לי כי ערך הבטא עומד על 22. מאז עשיתי עוד שתי בדיקות השנייה הראתה בטא של 58 והשלישית של 85 בהפרשים של ימים בודדים. שאר האחרים נמוכים/יורדים. מישהו? בבקשה...

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לפני לבדיקת רופא מטפל .
לא ברור לי אם הבטא עולה בצורה תקינה או לא לפי התואר שלך .
במקרה ו בטא לא עולה באופן תקין כדאי לשלול הריון חוץ רחמי או תהליך של הפלה .

אני בת 39 הריון שלישי שבוע 6+5. קבעתי תור לרופא רק לשבוע הבא כי אין תורים.בינתיים כל השבוע שעבר סבלתי מכאבי בטן חזקים ללא דימום. האם יתכן שהעובר לא בסדר? נכון להשבוע חזרתי להרגיש טוב כרגיל.

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ויש כאבי בטן או דימום מומלץ לפנות לבדיקה דחופה במוקד נשים או במיון

22/04/2018 | מאת: אורית

שלום רב היום נעשתה בדיקת דם בטא 829, לפני שידעתי על קיומו של ההריון שתיתי כדור בשם איבופן פעמיים (הייתי חולה מאוד) זה מצריך בדיקה נוספת? יש סיבה לחשוש? אשמח לתגובה של אנשי מקצוע. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בתחילת הריון נטילה פעמיים של איבופן לו אמורה להשפיע לרעה על ההריון .
בכל מכן מומלץ להמנע מתרופות ממשפחה זו בהריון ( אדוויל, אספירין, וולטרן )

שלום אני בשבוע 13+4 להריון עברתי 3 הפלות טבעית בבית לפני ההריון הנוכחי ולכן אני מאוד מודאגת יש לי דימום והפרשות חומות לסרוגין וכאבי בטן עזים היתי כמה פעמים בבית החולים ואמרו לי שהכל בסדר עם העובר ואני צריכה רק לנוח ולא להתעמץ ולמרות זאת שאני נחה יש לי הכל מה עליי לעשות אני נורא מודאגת בגלל העבר שלי תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לפנות להתייעצות רופא מטפל , ובמידה ויש דימום צריך לפנות למיון.
כדאי לוודא כי בוצע בירור בנסיון למצוא סיבה להפלות החוזרות וכדאי להיות במסגרת של מעקב הריון בסיכון

20/04/2018 | מאת: שרה

שלום רב, בשבוע שעבר נטלתי לראשונה באופן חד פעמי כדור נגד חרדה בטיסה - ורבן אוקסאזפם 10 mg פעמיים, פעם אחת בטיסת הלוך וארבעה ימים לאחר מכן בטיסה חזור. מיד שחזרתי לארץ גיליתי בבדיקת שתן ביתית שאני בהריון ראשון (שבוע 4, מה שאומר שבזמן נטילת התרופה היתי בשבוע 3,4 לערך) מאחר וגיליתי כי התרופה אסורה לשימוש בנשים בהריון אני חוששת וחרדה מאד מההשלכות, מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

תיקון- שם הכדור vaben (ואבן)

כדאי להתיעץ בנושא זה עם המכון הטרטולוגי ( יש כזה במספר בתי חולים) .
כי אכן אסור לקחת
ואבן בהריון

18/04/2018 | מאת: אלומנית

ביצעתי החלקהלא ידעתי שאסורלהחלקה אין חומר פרומלין ואין ריח עד כמה זה מסוכן ועבר לעובר?

כדאי להתייעץ עם המכון הטרטולוגי .