פורום הריון ולידה - הלל יפה

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום ההריון והלידה, ביניהם: הריונות בסיכון, טיפול מילדותי, הפלות, בריאות האם והעובר, אולטרה-סאונד, בדיקות במהלך ההריון, סיבוכי הריון, מעקב הריון, ניתוחים קיסריים, אמצעי מניעה ועוד. כל מה שרציתם לדעת, זה המקום וזה הזמן. צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם.
19033 הודעות
17653 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה - הלל יפה

18/09/2018 | 11:26 | מאת: Nofar

שלום, ביום שישי הופיע דימום ״טרי״ בכמות קטנה שהפסיק במהרה (שבוע חמש+4) ובבדיקת אולטרסאונד נצפה שק הריון בלבד באותו היום. בבדיקת בטא ביום ראשון (שבוע חמש+6) תוצאה של 7432 והיום לאחר 48 שעות תוצאה של 9263 (שבוע שש+1). אציין שמאז יום שישי ישנו דימום מאוד קל שמופיע לסירוגין, דם לא טרי. אודה מאוד לפירוש הממצאים.

אין פרשנות מדויקת. המפתח הוא בבדיקת האולטרה סאונד הבאה שתעשי. אם ההריון מתפתח תקין או לא. כל השאר זה ספקולציה בלבד. בהצלחה!

תודה!

18/09/2018 | 11:25 | מאת: האמיתית

במידה ובדיקת חלבון עוברי יצאה לא תקינה (חשד למומים משמעותיים שונים ) -האם יש טעם לבדיקות נוספות (מי שפיר, סיסי שיליה...), או שתוצאות החלבון מהוות אינדיקציה מספקת להפסקת ההיריון? האם ייתכן שבדיקת שבב גנטי תסתור את תוצאות החלבון? ובכלל, מהי הבדיקה לפיה כדאי לקבל החלטה (במקרה של תוצאות בדיקות הסותרות אחת את השניה)? תודה רבה

חלבון עוברי בודק חשד סטטיסטי לתסמונת דאון. הערכים הבודדים יכולים להצביע על מומים אבל זו לא בדיקה אבחנתית אלא בדיקת סקר ובשום אופן אין סיבה להפסיק הריון רק על פיה. 1.אם החשד לתסמונת דאון גדול - כדאי לבצע בדיקה אבחנתית כמו מי שפיר 2.אם עלה חשד למומים במערכת עצבים מרכזית הפתרון הוא סקירה מורחבת. בהצלחה!

17/09/2018 | 14:55 | מאת: קטי

חשוב לי ספציפית לדעת האם בבדיקת דם לסוכר בהריון נבדקים גם דברים נוספים כמו חלבון עוברי?

לקריאה נוספת והעמקה

בבדיקות סוכר בודקים סוכר . לרוב אנחנו מוסיפים ספירת דם ותרבית שתן כחלק ממעקב ההריון.

17/09/2018 | 13:44 | מאת: שירי

הי ברצוני לעבור את בדיקת הגנומיטי במקום בדיקת מי שפיר א. באיזה שבוע מומלץ לעשותה? ב.האם כדאי בכל זאת לעשות את הסקר הביוכימי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקותNIPT לסוגיהן מתבצעות לרוב אחרי שובע 10. הן בשום צורה לא תחליף למי שפיר מאחר ואינן בודקות את כל הכרומוזומים אלא ספר תסמונות מסוים והן בדיקת סקר ולא בדיקה אבחנתית, אך יש להן יכולת חיזוי טובה מאוד בניגוד לבדיקות סקר אחרות (כמו חלבון עוברי או שקיפות).

16/09/2018 | 15:19 | מאת: אידה

שלום, אני בשבוע 39+3 הריון ראשון. לפני מספר שנים אובחן לי לראשונה הרפס וגינאלי מסוג 2 שהיה מתפרץ כל כמה חודשים בתדירות לא קבועה. לאורך ההריון התדירות עלתה עד לכדי פעם בשבוע וחצי התקף, משמע כל הזמן היו נגעים חדשים שצצו והחלימו. התחלתי טיפול תרופתי באציקלוביר החל משבוע 35, 3 פעמים ביום, 400 מג ואכן חל שיפור ניכר! עם זאת, אני לא בטוחה ב100% שההרפס נעלם לגמרי, שבוע לאחר הטיפול התרופתי עדין היו סימנים לכיבים קטנים פתוחים.... כעת, אני בשבוע 39+3 המצב נראה ומרגיש די טוב מבחינת ההרפס, אך אני עדיין חושדת מהאי וודאות שאולי עדין ישנם נגעים מזעריים שאני או הרופאים נפספס כשזה יבדק ברגע האמת לפני הלידה. היתי היום במיון וקבעתי תור לניתוח קיסרי שאמור להתרחש עוד 4 ימים כשאהיה בשבוע 40. חשוב לציין שהרופאים במיון אמרו לי שלדעתם מומלץ להגיע ללידה רגילה ולראות במקום אם יש נגעים ורק במידה וכן לבצע קיסרי. השאלה האם כדאי לוותר על הסיכון ולו הכי קטן ובאמת ללכת על ניתוח קיסרי מראש או לא? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני מסכימה עם הרופאים במיון. את תחת טיפול מונע משובע 36 אני מניחה, ואם אין נגעים אזי בסיכון להדבקה אפסי.

14/09/2018 | 19:31 | מאת: ריטה

היי לכולם. אני בהריון שבוע 12 עם שלישיה לאחר 3 הזרעות. החלטנו לאחר ההמלצה של הרופא שנעשה דילול של עובר אחד. הבנתי שעל מנת לעבור את הדילול נצטרך לעבור ועדה להפסקת הריון. יש פה כאלה שלא התירו להם בועדה לעשות דילול? אשמח לשמוע סיפורים ותובנו, וגם איך הפעולה מבוצעת, מה תופעות לוואי וכו'. יואר, כי נכון לעכשיו כל העוברים בריאים ולא נמצאו מומים אבל עדיין אנחנו לא רוצים לסכן את ההריון כולו ואותי בהתאם לסיכונים שיש בהריון של שלישיה. אודה לתשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

את הדילול עושים אחריה שקיפות כדי לוודא שכל העוברים בריאים ולא היה "דילול טבעי" בהנחה שכן עוברים ועידה(מאשרים באופן גורף) . אם אין העדפה למיון מסוים מפחיתים עפי קלות הביצוע. לרוב את העליון.

אישתי בשבוע 10 להיריון לקחנו טרקטורון ליום וקצת לצורך נסיעה בכבישי האי ביוון. האם קיימת סכנה ומה צריך לעשות?

תהנו כמובן שקיים חשש לחבלה במקרה של תאונה אז סעו בזהירות ותהנו.

13/09/2018 | 16:46 | מאת: שחר

ד"ר שלום, לאחרונה בשל החג הרביתי באכילת רימונים. אני כרגע בהריון בשבוע 13. נוטלת אספירין, קלקסן ופלקווניל. בשיטוט אקראי ברשת ראיתי כי לרימון יתכנו השלכות לעיתים בדומה לאשכוליות לעניין נטילת תרופות. האם יש בעיה אם כן באכילת רימונים והתרופות שהוזכרו לעיל או שניתן להמשיך לאכול?... תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אכילה במינון סביר קרוב לודאי לא תהווה בעיה

בלידה הקודמת שלי לקחתי אפידורל ובמהלך הלידה עלה לי החום וכתוצאה מכך לעובר עלה הדופק והלידה לא התקדמה אפילו שהייתי בפתיחה מלאה כשעתיים. לבסוף נותחתי בניתוח קיסרי כדי להימנע מוואקום. השאלות שלי הן: 1. האם ניתן להסיק מכך שגם בלידות הבאות (בתקווה שיהיו וגינאליות) עדיף לי להימנע מאפידורל כדי שלא שוב יהיה לי חום שעלול לגרום לצורך בקיסרי נוסף, או שאין קשר בין החום בלידה הקודמת כתוצאה מהאפידורל לסיכוי שזה יקרה שוב בלידות הבאות? 2. מה יכולות להיות הסיבות לחום ואיך ניתן למנוע אותן הפעם? תודה

1. אין קשר בין האפידורל הקודם לנוכחי. חום הוא תופעת לוואי מוכרת של אפידורל ויכול לקרות בכל לידה. ואין איך למנוע אותה. 2. העובדה שהלידה הקודמת הסתימה בניתוח אינה בהכרח נכונה ללידה הזו. צריך לראות מה משקלי היילוד הקודם לעומת הערכת העובר הנכוחי, לראות איך הלידה מתקדמת. הגולל לא נסגר על לידות נרתיקיות עבורך. בהצלחה!

כלומר שאם פעם אחת אפידורל גרם לי חום בלידה, זה לא משפיע כלל על הסטטיסטיקה שגם בלידה נוספת הוא יגרום לי חום? זה לא סוג של תופעת לוואי של הגוף ואז אצלי יש יותר סיכוי לחום בעקבות האפידורל?

לאו דווקא. החום לא מטריד. העניין הוא האם האגן יצליח להעביר ילד או לא ולזה צריך להתייחס. בהצלחה!

12/09/2018 | 21:35 | מאת: רואן

יש לי נפיחות בבטן והרגשתדופק חזק בבטןעליונה ביצעתי סיטי והתשובה רושם לעכירות השומן הפרוטינאלי חייבת לעבור עוד סיטי עם חומר ניגוד עכירות שומן פרוטינאלי האם זה קשור להריון חוץ רחמי בבטן אני לא בהריון מקבלת מחזור רגיל ב30/5 פעם אחרונה קימתי יחסי מין ללא חדירה בכלל רק שפשוף איברי מין ב3/7 ביצעתי בדייקת דם והתשובה היתה קטן מ 3 ומאז אני מקבלת מחזור רגיל רק חש לי נפיחות בבטן ודופק חזק חזק בבטן עליונה כמו גוש שפועם מעל הטבור כשאני לוחצת אני מרגישה כאילו משהו זז משעות הלילה מרגישה את הדופק כאילו מסתובב בבטן

לקריאה נוספת והעמקה

כדי לשלול הריון מחוץ לרחם צריך בדיקת בטא להריון. לא סביר שזה קשור. בהצלחה

17/09/2018 | 23:16 | מאת: רואן

קיום יחסי מין אחרון ב30/5 ובדיקת בטא עדיתי ב3/7 התשובה היתה קטן מ3 בבדיקת סיטי שעברתי רשום שגודל רחם ושחלות תקין זה אומר שאין הריון רחמי או חוץ רחמי נכון ?!

נכון

17/09/2018 | 23:41 | מאת: רואן

תודה רבה זה הרגיע אותי קצת עוד שאלה אפ אפשר יש צורך לעשות עוד בדיקת בטא או לא צריך מ30/5 לא קיימתי יחסי מין בכלל אם ביצעתי את הבדיקה ב3/7 זה עבר זמן מספיק כדי לגלות הרמון ההריון בבדיקת דם?

09/09/2018 | 14:13 | מאת: דניאל

היי. אני בהיריון ראשון תקין. שבוע 39. הייתי אצל הרופא והוא ראה שהלחץ דם שלי עומד על 110/90. ללא סימנים של רעלת (אין חלבון בשתן. עשיתי איסוף שתן - שיצא שלילי, אין בצקות..). הרופא ממליץ על זירוז. האם חייבים? מה הסיכון בלהמתין? (בהנחה ואני במעקב יומיומי.. כמובן) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יתר לחץ דם הריוני (מעל 140/90) מצריך השראת לידה אחרי שובע 37 מהסיכון להתפתחות רעלת.

12/09/2018 | 00:03 | מאת: דניאל

תודה לך. הלחץ דם שלי הוא 110/90 ולא 140/90. האם זה עדיין נקרא לחץ דם גבוה שמצריך יילוד? תודה רבה

12/09/2018 | 00:06 | מאת: דניאל

ומה בעצם הסיכון שלי בלהמתין ללידה? בהנחה שאני מגיעה כל יום לבדיקה של רעלת..

הערך90 הוא מספיק לא צריך את שניהם. מבחינת המתנה - אין לדעת. ייתכן שלא יקרה כלום וייתכן שתתפתח רעלת. מדובר בסיכון לא במשהו ודאי.

היי. אני בהיריון שני, שבוע 33. בהיריון הראשון כל הזמן היו תנועות עובר - ממש כדורגל בבטן. בהיריון הזה - שקט. העוברית בקושי זזה. תנועות קטנות כאלה. זה הגיוני? מעיד על בעיה? נקודה נוספת - הבטן שלי ממש קטנה.. אני לא נראית בחודש שמיני.. אנשי חושבים שאני בתחילת היריון.. יכולה להיות בעיה? ההערכת משקל לפני שבוע יצאה אחוזון 40, ולפני חודש אחוזון 50, לפני חודשיים אחוזון 55, בתחילת ההיריון גם אחוזון 50.. יכול להיות שיש IUGR ובגלל זה הבטן הקטנה? אני מאוד מאוד בלחץ!! תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הי 1. אחוזון 40 אינו IUGR בשום צורה. מתאורך גם אין שבירת אחוזונים. אפשר לבחון גם את גודל הבטן אבל סביר שתהיה תקינה 2. לגבי התנועות. ראשית ילדים שונים נעים אחרת. שנית שווה לבדוק כמות מים. ומיקום שליה. בשליה קדמית מרגישים פחות בד"כ. בהצלחה

והכי חשוב לבחון אוביקטיבית ב US האם יש תנועות או אין. אם יש הבעיה היא סוביקטיבית ואם אין הברור שונה לגמרי.

09/09/2018 | 11:45 | מאת: מיכל

שלום פרופ׳, 11 ימים אחרי הזרעה, החזה מעט כואב ונפוח, אך בטא מהיום שלילי. e2-1064 prog-69.8 lh-6.6 מה הסיכוי שבעוד שלושה ימים (כשיהיו 14 ימים אחרי הזרעה), המועד הרשמי לביצוע בדיקת בטא, היא תהיה חיובית?? תודה, שנה טובה ובשורות טובות!

בגדול הבטא היתה אמורה להיות חיובית כבר ביום 11 אבל זה נורא גבולי. אין מנוס מסבלנות...

08/09/2018 | 11:54 | מאת: עדי

שלום אני בשבוע 12. באוטלראסאונד העובר נראה בגיל 12+4... הרופא ניסה לבדוק את מין העובר כי ביקשתי ממנו. בהתחלה ראה בליטה ואחר כך ראה 3 קווים ואמר שכנראה מתפתח איבר נשי. אני הסתכלתי בתמונות האוטלראסאונד מההיריון הראשון שלי וראיתי גם באחת התמונות בשבוע 11 3 קווים ונולד לי בן. על אף שאני מבינה שקשה לענות לי מבלי לראות. האם לדעתך סביר שיתפתח להיות בת? או שמוקדם לדעת?ומתי יש לחזור על הבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

מוקדם מאוד. לעיתים קל לראות לעיתים פחות . אין מנוס מלהמתין לסקירה....

08/09/2018 | 07:04 | מאת: הריונית26

שלום, שבוע 26, הייתי במוקד נשים בשל שפעת קלה (בדיעבד המוקד הלא נכון) וראיתי רק אחרי שיצאתי שהטכנאית אולטרסאונד רשמה - "הודגם אזור נוזלי בשליה 30×60". לא בטוחה שהרופא במוקד ראה זאת. מה המשמעות? האם מעלה סיכון חלילה להיפרדות שלייה? האם דורש מעקב מיוחד? (מציינת שאין לי את מי לשאול, אני בין מרפאות, גילו סוכרת 'וגורשתי' מהמרפאה ועדיין לא הגיע התור למרפאת הריון בסיכון גבוה, אך אלך לרופא פרטי אם תגידו שזה דורש התייחסות דחופה). שנה טובה!!

לקריאה נוספת והעמקה

זה תלוי במיקום. קרוב לודאי שחסר משמעות. כשתגיעי למרפאת הריון בסיכון יסתכלו על זה שוב.

07/09/2018 | 13:28 | מאת: רעות

אני בשבוע 35 ,הבנו שכאשר מדד זה גבוהה מהנורמה יש סכנה להיפרדות שליה וירידה בגדילה לקראת סוף ההריון , הבנתי שבחלק מבית החולים מזמינים את היולדת בשבוע 38 לבית החולים כאשר הערך גדול מ-2 ובחלק כשהוא גדול מ 2.5 , אני מעוניינת ללדת בהילל יפה מה המדיניות אצלכם ?

HCG הוא פקטור שלייתי ולכן כאשר הוא גבוה (מעל 2.5-3) עוקבים אחר גדילה ולחצי דם לגילוי רעלת. אם הכל תקין אין מקום ליילוד אקטיבי מוקדם לפני שבוע 40.

05/09/2018 | 21:53 | מאת: ליטל

שלום, שבוע 23 בסקירה מאוחרת כליה שמאל הייתה מולטיציסטית בגודל 27*24 הרופא אמר שלפי דעתו הכליה הזאת לא תעבוד כי היא התפתחה נכון. מה זה אומר?? יכול להיות שזה ישתנה? האם יש לזה השלכות שמין העובר הוא נקבה? אודה לעזרתכםםם

לקריאה נוספת והעמקה

זה הרבה מעבר לפורום צריך לעשות US נוסף בבית חולים לאשש את האבחנה. ואז ייעוץ גנטי וייעוץ נפרו ילדים. לרוב יש ישיבות רב תחומיות עם כל הנוגעים בדבר שיסבירו לכם את המשמעות ןההשלכות.

03/09/2018 | 21:01 | מאת: יפית

שאלה בבקשה.. אני לאחר ניתוח בעמוד שדרה צווארי שאותו עברתי לפני שלושה שבועות בערך ומבקשת את דעתך / ייעוץ לאחר כמה זמן ניתן לנסות להכנס להריון? (הזרעה תוך רחמית) תודה רבה

תלוי במצבך הבריאותי הכולל. את מוזמנת לפרט

03/09/2018 | 16:28 | מאת: Rozmari

הריון שני שבוע 19. לציין שכבר ילדתי בעבר. וגם הריון קודם וגם עכשיו אני עם התקצרות צוואר רחם. בשל קרישיות יתר במשפחה הפנו אותי לבצע בדיקות לקרישיות. נמצא. PT. 20210 het. הטרוזיגוטי. היות ויש לי צוואר דינממי שמתקצר ומתארך סביב 26 ממ ועד 35 ממ אני בשמירת הריון. כלומר בבית. במנוחה וגם במשך היום שוכבת לפרקים. רופאת נשים אמרה שאצטרך קלקסן 50 מג רק לתקופת משכב לידה. כלןמר 6 שבועות אחרי לידה. ואילו ההמטולוג ששלח אןתי לבדיקות אמר שצריך להתחיל כבר עכשיו בהריון את הקלקסן. לאור סיפור משפחתי ולאור העובדה שבמנוחה. לציין מדי פעם עקצוץ ברגל ימין. מה לעשות?? 2 רופאים ו 2 דעות שונות. אני מבולבלת ... אפשר את דעתך ? בהריון הקודם לא ידעתי כלל על הבעיה הזו זה משהו שהתגלה רק החודש

לקריאה נוספת והעמקה

שני דברים - 1.העובדה שאין לך סיפור של קרישיות קלינית אלא רק מעבדתית מאוד מעודדת. בהנחיות האיגודים אכן שתי הגישות מקובלות - קלקסן במשכב הלידה או קלקסן כל ההריון ובמשכב הלידה. 2.לגבי קיצור הצוואר אנחנו מאוד נגד העניין של לשכב כל היום. כי זה אכן מעלה סיכון לקרישיות יתר. במילים אחרות אם יש לך גורם סיכון נוסף (עודף משקל, או באמת נייחות ) עדיף להיות זהיר ולתת גם בהריון. אבל הנייחות מאוד לא מומלצת, שמירת הריון אין פירושה לשכב כל היום ולא לזוז. בוודאי בצוואר של 26-35ממ. בהצלחה

03/09/2018 | 11:07 | מאת: מרי

שבוע 4+1 בטא 1254. ראשית סליחה על הישירות. אתמול בשל תחושה של דאגה ומתח עשיתי שטות ואוננתי באופן מאומץ מאוד. אחכ הרגשתי לחצים חזקים בבטן העליונה והתחתונה ובגב. אוננות בשונה מיחסי מין מצריכה יותר התאמצות על מנת להגיע לאורגזמה. ויותר מפחיד הרגישות שהיתה לי קודם בשדיים נעלמה כלא היתה. האם ההריון הלך? האם סיכוי גדול שאני עוברת הפלה?

לקריאה נוספת והעמקה

האוננות עצמה לא גורמת להפלה. תחושות כאלה אופייניות לתחילת הריון ואין בהן כדי לבשר על הפלה בהכרח. חכי שבוע וגשי ל US.

03/09/2018 | 09:23 | מאת: Retaa

ביום רביעי עשיתי בדקת בטא יצא לי 7 וביום רישון יצא לי 85 מה זה אומר ???

שאת בהריון. צעיר. מאוד

03/09/2018 | 15:38 | מאת: Retaa

וזה בסדר ? או יש בעיה ... מתי אפשר לראות שיש שקית

בעוד שבוע

05/09/2018 | 17:01 | מאת: Retaa

וזה בסדר ??? יש בעיה

אין בעיה בכלל. אבל שק מופיע מערך בטא מסוים אז צריך לחכות שההריון יתפתח עלמנת לראות אותו

31/08/2018 | 18:34 | מאת: ליאורה

שבוע 18+4 מזה כשבועיים לחץ חזק מסביב לנרתיק ( בצדדים) נבדקתי במוקד והצוואר סגור וארוך. ממה זה יכול לנבוע? הכאב הוא רק בעמידה או הליכה, כאשר בישיבה או שכיבה אין כאב. האם יכול להיות דלקת ? צירים? האם תופעה מוכרת בשלב כזה של ההריון? אם אני עומדת יותר משעה אני לא יכולה לעמוד יותר מרוב לחץ וכאב...

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים זה נובע מדליות (ורידים). אם אכן גרביום לחץ יקל עליית מאוד (אבל הוא עצמו מאוד לא נוח...)

27/08/2018 | 19:32 | מאת: ענת

היי האם זה אפשרי בתחילת היריון להשתמש בג'ל סיכוך על בסיס מים?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

שלום רב, בשבועות הראשונים של ההריון נטלתי אומגה שלוש של חברת אלטמן מסוג אלספה מיני המכיל DHA-120, EPA-180 המוצר לא צמחי ומבוסס על שמן דגים. אני חוששת שגרמתי נזק בשל חשיפה לכספית, האם יש ממה לדאוג? לא ידעתי שיש מוצר שמותאם להריון באופן ספציפי. תודה רבה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר שגרמת נזק. אחרי הכל יש המלצה לצרוך מנות דג בתפריט וקרוב לוודאי שלא נטלת ביתר. עברי לתכשיר מותאם .

26/08/2018 | 20:30 | מאת: תמר34

בשבוע 11+2 היה לי דימום מאוד גדול, במיון נצפה דופק תקין ונשלחתי למנוחה הביתה. יומיים לאחר מכן באולטראסאונד בקופה נצפתה המטןמה גדולה (כל רופא אומר לי גודל אחר, אך היא בסביבות ה- 6 סמ). הדימום הגדול פסק אך מאז, אני שבוע 14+4 מופיע כל כמה ימים דימום חום כהה בעיקר בלילות לאחר ימים בהם הייתי בסטרס או שהתעייפתי יותר מידיי. הרופא הנחה אותי להמשיך במנוחה. אומרים שכל עוד הדימום חום ולא טרי זה כנראה ההמטומה שמתמקזת אך היא עדיין שם ולא נראה שהיא נהיית קטנה. הסבירו לי סיכון להפלה ולידה מוקדמת. השאלה מה קורה במידה והמטומה לא מתנקזת? גודל העובר תקין. בנוסף האם יכול להיות שהעובר נפגע מהדימום? האם לא כדאי לעשות הפחה וזהו?

לקריאה נוספת והעמקה

קרוב לודאי שההפרשות מקורן בהמטומה. בעיקרון אם אין הישנות של דימום אז המצב מצוין. הסיכון אם המטומה נשארת או דימום חוזר (המשמעות היא היפרדות שליה) הוא ללידה מוקדמת/הפלה מאוחרת. אבל כל עוד העובר גדל טוב, אין דימום ואין החמרה פשוט ממתינים. אין סיבה ממשית להפסקת הריון בשלב זה.

26/08/2018 | 15:49 | מאת: מיכל

היי בת 30, היריון שלישי, שבוע 31. שני ההיריונות והלידות הקודמים תקינים. משבוע 21 נצפה אצלי מיעוט מים יחסי (שבוע 21 - AFI 10 שבוע 25 - AFI 8-9 שבוע 27 - AFI 13 שבוע 29 - AFI 9.3 שבוע 30 - AFI 8.4) עשיתי את כל הבדיקות (למעט דיקור מי שפיר) - כולן תקינות. משקל העוברית - יציב ועומד על אחוזון 60-70. סקירה מכוונת - תקינה. לחץ דם - תקין השאלות שלי הן כאלה - 1. עד כמה הממצא חריג? (הרופאה שלי מאוד מוטרדת) 2. מה הפרוגנוזה? 3. האם יכול להעיד על בעיה בשלייה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הי מיכל. כמות המים היא הערכה אולטרוסנית והיא אחד הפרמטרים לתפקוד שלייתי. עושה רושם שכמות המים יציבה ועומדת בערכים התקינים. הגדילה תקינה ואם אין סמנים אחרים לאי ספיקת שליה מדובר בממצא תקין. הפרוגנוזה בהתאם מצוינת.

25/08/2018 | 08:10 | מאת: שחר 26

היי אשמח לעזרה ומענה. אני בת 26 בריאה בדרך כלל 10 שנים הייתי עם גלולות ולפני 5 חודשים הפסקתי בשביל לנסות להיכנס להריון. חודשיים ראשונים שכבנו עם קונדום בשביל לראות מחזור סדיר ובאמת מחזור הגיע יחסית סדיר כל +/- 28 יום אחרי חודשיים התחלנו לשכב ללא קונדום. בכל התקופה הזו בזמן ביוץ היו לי הפרשות כהות או דימום קל שעבר אבל בנתיים המחזור תמיד הגיע. החודש קניתי ערכה לביוץ ביתית. המחזור האחרון היה ב6.8 ביום ראשון ה19.8 הבדיקה הראתה שני פסים משמע ביוץ. יום שלישי 21.8 פתאום החל דימום קל מאוד ונעלם אחאי כמה שעות. רביעי שום דבר חמישי שוב דימום קל. (דימום קל בעיקר רק בניגוב. בלי צורך בפד או טמפון) מה יכולים להיות הדימומים הללו? האם דימום השרשה? האם ביוץ? יכול להעיד על משהו לא תקין? אם אנחנו מנסים כבר 3 חודשים ולא התקדם שום דבר מתי צריך לפנות לבירור? עשיתי לפני כמה חודשים פאפ יצא הכול תקין. (מעקב רופא רק בשבוע הבא) תודה מראש..

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל ייתכנו הפרשות ודימומים קלים סביב הביוץ. העובדה שאתם מנסים 3 חודשים וטרם הצלחתם היא סבירה לגמרי. בגילך הצעיר אין מה לבצע ברור בשלב מוקדם כלכך בהינתן ווסת סדיר וביוץ מוכח. כרגע לא הייתי עושה כלום, אם הדימומים מפריעים לך אפשר להיבדק אבל ספק אם נמצא משהו. אם הדימומים הם ביחסים ולא רק בביות אז יש לגשת לבדיקת קולפוסקופיה לצוואר החרם למרות ה פאפ התקין. בשורות טובות! לא לשכוח חומצה פולית

25/08/2018 | 11:11 | מאת: שחר 26

תודה על המענה המהיר! איך אדע מהו דימום סביב ביוץ ומהו דימום השרשה?

ההשרשה קורית בערך שבוע לאחר הביוץ.

23/08/2018 | 15:26 | מאת: אורי

שלום רב האם אפשר לעשות סדר, באיזה שלב מתחילים נטילת פרנטל? רופא אחד אמר לי לשתות רק מטרימסטר שני, ורופא אחר אמר לי לשתות מתחילת ההריון. אני שואלת בעיקר לנוכח העובדה כי יש כ-3000 יחב"ל של ויטמין A ונגזרתו, מה שידוע כמעלה סיכון לפיגור ומומים. (מה גם שלא מתיישב עם ההמלצה לא לצרוך כבד בהריון מהסיבה הזו) בנוסף, האם ליטול אומגה שלוש, ואם כן, אז ממתי? לא ראיתי המלצה שהיא evidence based... תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בואי נעשה סדר. ראשית צרפתי (או לפחות ניסיתי,מקווה שזהעבד את נייר העמדה הישראלי לגבי צריכת ויטמינים בהריון). שנית - ברזל מומלץ בהריון מטרימסטר ראשון או עפי ערכי פריטין. רובנו, בהינתן רמות המוגלובין תקינות מחכים לאחר טרימסטר ראשון בשל תופעת לוואי של ברזלים על מערכת העיכול. לגבי אומגה 3 - יש המלצה לצריכת מנות דג בתפריט או לתוסף אומגה. בדרכ מתחילים לאחר תום הבחילות מטעמי נוחות. לגבי הפרנטל - יש הרבה תהפוכות בעניינו מאחר ובעבר לאישה עם דיאטה תקינה די היה במתן ברזל . היום עם המלצה לויטמין D, חסר יוד במי השתיה וצורך בתוספים - יש יתרון גדול בלתת אותו כי הוא מכיל יוד בכמות הנדרשת .חומצה פולית . את שאר התוספים לרבות ברזל הוא מכיל בכמות קטנה שלאישה בריאה לרוב תספיק. תלוי בבדיקות הדם שלך. בשורה התחתונה רובנו נותנים פרנטל עם תוספת ברזל עפי הצורך. אם לא הצלחת לפתוח את הקובץ הוא גלוי באינטרנט . תנסי תחת ניירות עמדה גניקולגיה. בהצלחה

23/08/2018 | 15:24 | מאת: עדי

ד"ר, אני אשמח לעזרה, אני מאוד מוטרדת. אני בהריון בשבוע 26+5 ולפני כיומיים אכלתי במסעדה טוסט שכיביכול אין בו משהו אסור (בייגל, גבינה צהובה, רוטב עגבניות וזיתים), אחרי יום התחלתי להרגיש עייפות חזקה ובחילות. באותה מסעדה הם מבשלים גם דגים ומוכרים סלמון חי אז אולי הם עירבבו משטחים או שהטוסט הוכן בצורה לא נקיה... אין לי חום. אני ממש חוששת מחיידק הליסטריה ונמצאת בפחד. הבנתי שגם אם אלך למיון לא יעשו תרביות אם אין חום. האם זה באמת המדד? בלי חום אין חשש לליסטריה? מפחדת נורא על העובר

לקריאה נוספת והעמקה

ליסטריה אינה בהכרח מסתמנת עם חום. יכולה להסתמן כשפעת קלה ועד שלשולים וחום. היא אכן חיידק מסוכן אבל אם אין לך סימפטומים בכלל אין סיבה אמיתית לבצע תרביות דם. אם יופיעו סמנים כלשהם גשי להיבדק.

24/08/2018 | 14:06 | מאת: עדי

כיום לאחר האכילה התחלתי להרגיש עייפות ובחילות... עברו 3 ימים וזה עבר כנראה. לא היו הקאות, שלשולים או חום. האם בחילות ועייפות זה סיבה מספקת להיבדק?

לא.

22/08/2018 | 22:27 | מאת: עדן

אני בשבוע 12, מזריקה קלקסן בגלל קרישיות יתר. יש משהו לעשות למניעת שטפי דם במקום ההזרקה של הקלקסן? אני שמה קרח לפני ואחרי אבל זה כבר לא עוזר וכולי סימנים כחולים...

לקריאה נוספת והעמקה

תחליפי מקום הזרקה אבל הכי חשוב גשי לבצע ספירת דם לרמות טסיות כדי לוודא שאין סיבוך (נדיר ) של קלקסן. בהצלחה

22/08/2018 | 17:23 | מאת: חיה

שלום, אני חודשיים וחצי אחרי לידה, מניקה ב"ה. לאחר חודש וחצי פלוס אפשר לומר שהתאוששתי מהלידה, והרגשתי די טוב. טבלתי לפני כ3 שבועות. בשבוע וחצי האחרונים מרגישה עייפות גדולה וגם חולשה לא הגיונית. חוץ מזה עוד מעט תחושות שונות - רעבה יותר, גם קצת יותר תכיפות במתן שתן, מעט בחילות וגם תחושות בבטן (לא כאבים). התחושות לא עוברות ורק מתגברות. הייתי בטוחה שאני בהריון, אך עשיתי 2 בדיקות ביתיות בהפרש של כמה ימים שיצאו שליליות, והיום (22.08) בדיקת דם ויצא בטא 7>. מה זה יכול להיות? אציין שאין לי שום דימום. כמו"כ עשיתי בדיקות דם והברזל וההמוגלובין תקינים לגמרי. (לאחר 6 שבועות מהלידה, ב18.07 היה דימום שהיה נראה לי כמו מחזור ואחרי שבועיים בערך גם היה נראה לי שהרגשתי ביוץ אך זה לא וודאי. אם כן - עכשיו אמור להיות 5-6 ימים לאחר האיחור. אם לא - יתכן לגמרי שהביוץ היה מאוחר יותר) אשמח לייעוץ רפואי האם דבר כזה יכול להתפתח להיות הריון, ואם לא - מה זה יכול להיות? אני ממש חלשה ועוד מעט צריכה לחזור לעבודה, אני חייבת לדעת מה זה ואיך לנסות לטפל.

לקריאה נוספת והעמקה

חזרי על בדיקת ההריון . אם היא שלילית אין כאן הריון וצריך לעשות ברור לחולשה - מחלת נשיקה, בלוטת תריס וכד אצל רופא משפחה. בהצלחה

22/08/2018 | 10:24 | מאת: אמא מודאגת

שלום. אני בת 31, בשבוע 28. הריון שני (הריון ראשון תקין לחלוטין). ביצעתי את כל הבדיקות השגרתיות בהריון, כולן היו תקינות. סיכון משוקלל לתסמונת דאון 1:2717, סיכון מחושב לטריזומיה 18: 1:20000. בשבוע 23 בוצעה סקירה מאוחרת, בסקירה התגלה VSD מזערי. בשבוע 25 בוצע אקו לב ונרשם "VSD מיד מוסקולרי קטן". הרופאה אמרה לי שאין לי מה לדאוג, ושזה יחסית שכיח, בנוסף מי שביצע את האקו לב אמר שסביר להניח שזה יעלם עוד לפני הלידה. שבוע שעבר הייתי ביעוץ גנטי, לאחר בדיקה של כל הבדיקות שלי ושל ההיסטוריה המשפחתית שלי ושל בעלי, היועצת אמרה שהיא ממליצה לעשות דיקור מי שפיר בשבוע 32, למרות שכל הבדיקות תקינות, VSD לשם עצמו הוא סיבה טובה לביצוע דיקור. וזאת למרות שלדבריה הסיכוי שבאמת קיימת בעיה כלשהי הוא נמוך ביותר, אך למרות זאת הסיכון בבדיקה קטן יותר ועל כן עדיין כדאי לבצע דיקור. יצאתי מאוד מאוד מודאגת, אינני רוצה לסכן את הילדה שלי גם לא בחצי אחוז, עם זאת הייתי רוצה לדעת עד כמה באמת סביר להניח כי ה - VSD הוא תוצאה של בעיה כלשהי? האם יש לי באמת ממה לדאוג?

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה אם כדאי היא מאוד סוביקטיבית ומן הסתם לא אוכל לענות עליה. אבל - לגבי VSD. בכ 50% מהילדים עם תסמונת דאון יש VSD לרוב שאינו מסקולרי (כלמר לא כזה שנמצא אצל עוברך). ועדיין יש אוכלוסיה תקינה לחלוטין בה רואים ממצא זה והוא אכן לרוב נעלם. ההמלצה של היועצת הגנטית מתבססת על סטטיסטיקה של סיכון . ההחלטה האם לבצע היא שלך. ואת יכולה להסתכל על המטבע משני צידיו. הסיכון לדאון מול הסיכוי שהילד ללא הפרעה גנטית כלשהי. תגלי פער ניכר בין האחוזים- לטובתך. עם זאת הורים רבים לא רוצים לקחת פרומיל של סיכון ומבצעים את הבדיקה גם בשלב מאוחר. שני דברים שכדאי להזכיר: 1. הסיכון בבדיקה בשבוע זה אף כי קטן הוא ללידה מוקדמת וסיבוכי פגות הנלווים אליה. 2. על אף שאינה נותנת וודאות מלאה כמו מי שפיר (מאחר והיא בדיקת סקר ולא בדיקה אבחנתית) בדיקת NIPT שלילית עשןיה לתת לך שקט נפשי בשאלה של תסמונת דאון ללא סיכון לעובר. שווה לשקול. בהצלחה. את מוזמנת לשאול שוב אם יעלו תהיות נוספות.

22/08/2018 | 13:50 | מאת: אמא מודאגת

תודה רבה על התגובה. שאלה בנוגע לבדיקת NIPT, שאלתי את היועצת הגנטית בנוגע לבדיקה זו, התגובה שלה הייתה שבבדיקת מי שפיר כולל צ'יפ גנטי נבדקים כ 400 תסמונות שונות, לעומת בבדיקת NIPT שמדובר על 3 תסמונות בסבירות מאוד גבוהה ועוד כמה ספורות ובסבירות נמוכה. כלומר, לטענתה גם אם אעשה את בדיקת ה - NIPT אקבל בעיקר תשובה לגבי תסמונת דאון שזה בסבירות גבוהה, אך יכול להיות עוד הרבה תסמונות אחרות ולכן היא ממש לא המליצה לי לעשות את הבדיקה הזו. לפי מה שאני מבינה מתגובתך, הסיכון הוא בעיקר לדאון? וגם זה בסבירות נמוכה. אז יכול להיות בהחלט מספיק לעשות את הבדיקה NIPT?

אכן ה NIPT נותן מענה בעיקר לדאון. כמו שאמרתי קודם כמות הבדיקות והרזולוציה שניתן להגיע אליה היא עצומה. עצרי ועשי החלטה מה את רוצה לדעת. הרי גם ציפ גנטי אינו נותן מענה לכל בעיה אפשרית. אין כאן תשובה נכונה אלא החלטה של כל זוג מה הוא רוצה לדעת ומה הסיכון שהוא מוכן לקחת . בהצלחה!

21/08/2018 | 10:43 | מאת: צורית

שלום, אני נמצאת בשבוע שישי להריוני. הריון ראשון. האם מותר להכנס לבריכה שיש בה כלור? בנוסף טיולי שטח , טיולי טרקטורונים וכו' מותר?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה. הקפידי לשתות. בהצלחה

21/08/2018 | 09:28 | מאת: בהריון

שלום. שבוע 18. צ'יפ גנטי וסקירה ראשונה היו תקינים. אבל, בדיקת שקיפות עורפית הייתה 2.2 מ"מ. עם בדיקות דם (שהיו תקינות כל אחת כשלעצמן) יצא סיכוי של 1:150 לתסמונת דאון. אגב, אני בת 34.. האם הבדיקות הללו עדיין רלוונטיות? יש עוד בדיקות שכדאי לעשות? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

אם הציפ תקין שהרי תסמונת דאון אינה רלבנטית - כי אין. שקיפויות גבוהות (מעל 3) הולכות בקורלציה גם להפרעות נוספות ומצריכות אקו לב אבל זה לא המקרה. לכן כרגע נראה שהכל תקין. השלב הבא הוא סקירה מאוחרת. הערכים הבודדים של ערכי התבחין המשולש רלבנטים להפרעות אחרות (שלייתיות בעיקרן) אבל אם הן תקינות אז נראה שהכל טוב כאמור. בהצלחה

17/08/2018 | 11:59 | מאת: הדס

עשיתי ביטא ויצא לי 3958 יום למחרת היה לי דימום ולכן- כעבור 46 שעות עשיתי שוב ויצא לי 7378 כעבור 48 שעות יצא לי 9613 האם זה תקין???

לקריאה נוספת והעמקה

העליה של הבטא יחסית תקין , כדאי לעשות אולטרסאונד בהקדם - כי אלו ערכים בהם רואים שק הריון - והמעקב אחר התפתחות ההריון הוא באולטרסאונד . אם היה דימום חשוב לבדוק אם סוג הדם הוא RH שלילי - במידה ויצא שלילי את אמורה לקבל זריקת אנטי D תוך 72 שעות מתחילת הדימום .

17/08/2018 | 09:47 | מאת: בהריון

שלום, אני בת 35, שקיפות 2.3 מ"מ, תוצאת סקר ראשון PAPP היא 0.98MOM ותוצאת HCG היא 1.30MOM. סיכון לפי גיל האם בלבד 1:450 סיכון לתסמונת דאון לפי גיל בשילוב עם בדיקות הוא 1:170 סיכוי לטרזומה הוא 1:10000. ברור שהתוצאות לא טובות. כבר יש לי תור לביצוע מי שפיר וצ'יפ גנטי. השאלה אם הן משליכות אך ורק לגבי תסמונת דאון? או האם התוצאות מעלות אפשרות לתסמונות גנטיות והפרעות כרומוזומאליות אחרות ונדירות שלא ימצאו במי שפיר?

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכון הוא בעיקר לתסמונת דאון . והפרעות כרומוזומליות אחרות. תקבלי הסבר מלא על כך ביעוץ הגנטי . אם תבצעי גם צ׳יפ גנטי בדיקור- יש בדיקה בו של הרבה מהמחלות והסינדרומים הפחות שכיחים . בהצלחה

16/08/2018 | 00:10 | מאת: אני

עד איזה שבןע ניתן לעשות הפחתה מתאומים לעובר יחיד?

דילול מתאימים מבוצע בדרך כלל בטרימסטר הראשון, לאחר השקיפות - שבוע 13-14

15/08/2018 | 18:42 | מאת: מיכל

היי בת 30, היריון שלישי. כבר תקופה עם מיעוט מים יחסי - בשבוע 21 - 100 בשבוע 25 - 90 בשבוע 26 - 108 בשבוע 27 - 135 בשבוע 29 - 93 הרופאה שלחה להיריון בסיכון. שם לא מוכנים לקבל אותי כיוון שהממצא הוא מעל אחוזון 5. אני מאוד מודאגת - עד כמה הממצא חריג ומה הפרוגנוזה? מה אני יכולה לעשות כדי להעלות את כמות המים?

לקריאה נוספת והעמקה

תודה

כל המדידות מעל אחוזון 5 כדאי בשלב זה להמשיך מעקב תדיר אחר כמויות מים והערכת משקל .  כדאי לשקול ביצוע סקירה מכוונת למיעוט מים . תפני לרופא מטפל למעקב והמשך המלצות

דיון מפורט בפניה הקודמת

14/08/2018 | 13:01 | מאת: אני

שלום, יש לי דלקת מפרקים שיגרונית מילדות. לפני שניסיתי להיכנס להיריון הפסקתי עם המטו, השבוע נקלטתי להיריון והשאלה שנשאלת היא מה לעשות עם הביולוגית שאני מקבלת - כינרת (אנקינרה), האם להמשיך עם התרופה הביולוגית או להפסיק ? בשני המצבים יש סיכונים גם עבורי וגם עבור העובר מה הנכון לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי להתיעץ בהקדם האפשרי עם מרפאת הריון בסיכון ועם הראומטולוג המטפל .

13/08/2018 | 22:36 | מאת: אלמונית

שלום, בחורה צעירה היריון ראשון ומתוכנן שבוע 5 פלוס 4 בריאה בדרכ. דימומים כימעט כמו מחזור יש לציין שאני לא מחליפה יותר מפד אחד במהלך היום הדימום בערך כבר 4 ימים היה חשד להיריון מחוץ לרחם אושפזתי ונישלל עקב מציאת השק בתוך הרחם. הבטא בשבוע 5 פלוס 2 עמד עד 3000 מהן הסיבות לדימום האם ההיריון יכול לשרוד?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לחזור בהקדם על אולטרסאונד כדי לודא שההריון תקין. דימום בתחילת הריון מעלה את הסיכון להפלה אך לא מחייב הפלה .

אם סוג דם rh שלילי - היית צריכה לקבל אנטי d . פני למוקד או מיון במידה וסוג דם שלילי או שאת לא יודעת מהו .

13/08/2018 | 17:18 | מאת: דנה

היי, רציתי לדעת האם התוצאות האלו תקינות לניסיון להיכנס להריון: CMV IgM - NEGATIVE (0.12) Rubella IgM - NEGATIVE (0.10) Rubella IgG - - לא חוסן 14.8 CMV IgG - POSITIVE (129.5) Syphilis - NEGATIVE (0.06) Toxoplasma IgM - NEGATIVE (0.07) Hepatitis Bs artigen - NEGATIVE (0.19) Hepatitis c antibody - NEGATIVE (0.07) Toxoplasma IgG - NEGATIVE (0.2) CRP (Inflammatory) (mg/l) - 29.67 CRP קצת מחשיד ולגבי האדמת נראה מוזר. מדגישה שחוסנתי בילדות בחיסון MMR במס' מנות . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי הCRP כדאי לפנות לרופא המשפחה. כל שאר הבדיקות שתארת תקינות. לפי רמת הנוגדנים את לא מחוסנת לאדמת , אך אם כתוב בפנקס החיסונים שחוסנת פעמיים בעבר לאדמת - אז את מחוסנת. כדאי להתחיל ליטול חומצה פולית . כדאי לבצע סקר גנטי .

13/08/2018 | 13:15 | מאת: דפנה

שלום אני בשבוע 8 להריון, יש בעיה לעשות צבע רק פס בשיער עם צבע ללא אמוניה? ואם לא מומלץ אז עד מתי לחכות?

לא ידוע על נזק ברור בהריון מצביעת שיער . וכמות החומר שנספגת קטנה . למרות זאת כדאי לשקול לדחות את צביעת השיער לאחרי הלידה . במידה ואת צובעת אל תשאירי את הצבע על השיער מעבר לזמן ההכרחי, ובמידה ואת צובעת בעצמך - צריך ללבוש כפפות .

12/08/2018 | 22:12 | מאת: דנה

שלום רב, אני בשבוע 20 להריון . היום אכלתי סנדוויץ עטוף בנייר כסף ובטעות אכלתי כמה חתיכות קטנות. האם זה ממש מסוכן? תודה רבה

לא מדובר בסכנה לך או להריון .

אין סכנה לך או להריון

12/08/2018 | 11:35 | מאת: נטלי

שלום, אני בשבוע 14, אחת לכמה ימים קורה שאני חשה פתאום בסחרחורת וכמו מסך שחור מול עיניי (עדיין רואה אבל לא חד) חולשה כללית בגוף. בדר"כ קובית שוקולד עוזרת. בהריון קודם יצא לי רמות סוכר חריגות אבל לא סכרת. וגם אז הייתה לי את התחושה הזו (בעיקר שלא אוכלת מסודר). האם יש מה להלחץ או להמתין לבדיקות סוכר? או שזה בכלל לא קשור לסוכר. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שווה לעשות הערכה כולל רמות המוגלובין תפקודי תריס סוכר ואם עולה חשד אז גם אקג. לרוב הכל תקין וצריך בעיקר להקפיד על שתיה מרובה. אבל שווה לברר.

שלום, השבוע גיליתי שאני בהריון(שבוע 4). בחודש האחרון בשל כאבי גב והתקררות מטלתי כמה כדורי אדוויל, 3 כדורי וולטרן במינון הנמוך ללא מרשם וסירופ לשיעול - פרוטיאזין. מיותר לציין שלא ידעתי שאני בהריון. האם זה מסוכן ומצריך חלילה הפלה יזומה או כבר כעת בדיקות כלשהן? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

הי הילה בדר"כ בשבועות האלו אין עדיין התפתחות עוברית ולכן אין בעיה בהצלחה

12/08/2018 | 18:01 | מאת: הילה

מרגיע מאד. תודה רבה!

11/08/2018 | 19:48 | מאת: מעיין

היי, אני בשבוע 19+1 להריון ובימים האחרונים יש לי דקירות ממש כאילו מישהו דוקר אותי עם סיכה חדה באיזור פי הטבעת והנרתיק. הדקירות באות והולכות במשך היום. יש פעמים שלעיתים תכופות יותר ולעיתים רק כמה פעמים ביום. מה עלי לעשות? האם זאת תופעה מוכרת?תודה

זו תלונה שנשמעת לא פעם אבל הסיבות לה רבות ומגוונות החל מעצירות וכלה בתחושת צירים שאת לא מכירה עדיין. שווה להיבדק.

היי, אני בשבוע החמישי וטסה לחו"ל עם המשפחה, האם אני יכולה ללכת לפארק מים עם מגלשות וכו' וללכת לחמאם טורקי?! תודה

פארק מים אין בעיה. לגבי חמאם - לחצי הדם יורדים וכדאי להמנע מעליה בטמפ הגוף אז פחות מומלץ

שלום רב, אני בת 34, בהריון בשבוע 11 ושלושה ימים. שקיפות עורפית יצאה 2.1 מ"מ. אני יודעת שזה תקין אך קצת גבוה בהתחשב בעובדה שגיל העובר הוא צעיר יחסית לזמנים הניתנים לביצוע בדיקה. יש לנו בת עם תסמונת נדירה. התסמונת היא de novo כלומר אני ובעלי לא נשאים של גן בעייתי. כמובן שבמהלך ההריון הנוכחי נעשה כל בדיקה אפשרית עם ייעוץ גנטי צמוד, אבל, בהנחה שהתוצאות של הבדיקות יהיו תקינות, האם 2.1 מ"מ זה לא תוצאה שבכל מקרה מסוכנת? האם כדאי לשקול הפלה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין סיבה לשקול הפלה רק על סמך שקיפות 2.1ממ. יש לה ערך סטטיסטי בניבוי אבל זה רק ניבוי וזו רק סטטיסיטיקה. וכמו שראית תסמונות יכולות להיווצר מחדש גם בלי תורשה. המתיני לשאר הבידקות.

09/08/2018 | 13:06 | מאת: אני

שלום בטא ביום ראשון השבוע ( יום לפני איחור) - 235 יום חמישי (היום) - לאחר 4 ימים - 2035 עלייה לא גבוהה מידי?מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא אומר כלום כי יש חפיפה מאוד גדולה בין ערכים. תמתיני שבוע וגשי לאולטרהסאונד בהצלחה!

09/08/2018 | 22:05 | מאת: אני

זה לא משנה שהעלייה לא הייתה כפולה אלא יותר ממרובעת ביומיים?

זה אכן יותר מכפול אבל אי אפשר להסיק מזה שום דבר כי יש טווח מאוד גדול לתקין

09/08/2018 | 10:49 | מאת: יעל

האם מותר לאכול גבינת פרמזן בהריון?

האיסור הוא על גבינות מחלב לא מפוסטר. הבעיה היא בד"כ בגבינות משק אבל תוודאי שהחלב עבר פסטור.