פורום הריון ולידה - הלל יפה

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום ההריון והלידה, ביניהם: הריונות בסיכון, טיפול מילדותי, הפלות, בריאות האם והעובר, אולטרה-סאונד, בדיקות במהלך ההריון, סיבוכי הריון, מעקב הריון, ניתוחים קיסריים, אמצעי מניעה ועוד. כל מה שרציתם לדעת, זה המקום וזה הזמן. צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם.
19142 הודעות
17761 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה - הלל יפה

14/01/2019 | 22:02 | מאת: אודה לתשובה

שלום, גיל הריון לפי ווסת אחרונה 17+3. גיל הריון לפי אולטרסאונד 16+5 . לפי הסקירה הראשונה, צרבלום mm tcd=15.7 1. האם הממצא תקין ונמצא בטווח ? 2. מה הטווח התקין של tcd צרבלום בגיל ההריון הנ״ל? 3. האם מה שקובע זה גיל ההריון לפי האולטרסאונד או לפי הווסת האחרונה? אודה לתשובה, תודה רבה.

13/01/2019 | 13:21 | מאת: ליאן

שלום בבדיקת רנטגן רחם התגלתה אצלי חצוצרה שמאל סתומה לאחר דלקת ונפתחה על המקום.כעת שתי החצוצרות תקינות . השאלה שלי האם אוכל להיכנס להריון כרגיל אם שתי החצוצרות תקינות או שבגלל הסתימה ייתכן ויהיו בעיות פוריות?

לקריאה נוספת והעמקה

בכל מקרה אם יש חצוצרה שניה פתוחה יש סיכוי טוב להריןו ספונטני.

שלום.אני בשבוע 29 להריוני עם תאומים לאחר הזרעות. צוואר הרחם שלי התקצר ל 12 מ"מ. האם אני יכולה להמשיך ולעשות איזשהיא פעילות ספורטיבית אף אם קלילה ביותר כגון הליכה שחיה או אופניים בחדר כושר? ומה בנוגע לתרגילים על כדור פילאטיס? אציין כי עד כה ההריון התנהל ללא כל בעיות.איך כל הפעילות הזאת משפיעה על התקצרות צוואר הרחם?. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

למרות שאין הוכחה שמנוחה מונעת לידה מוקדמת, בהינתן גורמי סיכון כמו הריון תאומים וקיצור צוואר משמעותי אנו ממליצים להמנע מפעילות גופנית מאומצת . את ממש לא צריכה לשכב בבית ולא לזוז - זה מזיק יותר, אבל המנעי מפעילות מאומצת כתלות במצב כושרך הבסיסי.

09/01/2019 | 09:34 | מאת: אביטל

שלום רב אני בשבוע 26 ולפני השבועיים וחצי היה לי צירים מוקדמים עם פתיחה 0.5 מחוק ל50% והתקצרות צוואר מ40 ל27ממ. מאז היו עוד שלוש אירועים עם צירים מוקדמים האחרון אתמול במקום העבודה. (אין מעלית ויש 8 ג'רמי מדרגות) . אני אחרי 2 הריון שבראשון מהם חוויתי צירים מוקדמים באותו האופן שהייתה סכנה ללידה מוקדמת בשבוע 33 וקיבלתי שמירה עד הסוף שבוע 41 בו ילדתי לידת ואקום. ובהריון שני שחוויתי הפלה בשבוע 8. אני מתקשה מאוד בתפקוד היום יומי וכל פעולה קטנה גורמת להתקשויות בבטן וכאבים. האם את חושבת שאוכל לקבל שמירת הריון?

לקריאה נוספת והעמקה
09/01/2019 | 09:37 | מאת: שכחתי לציין אני בת 32

שכחתי לציין שאני בת 32.

שמירת הריון היא מונח כלכלי שבמהותו ביטוח לאומי משלם את שכרך כי את מנועה מלעבוד. יש לזה קריטריונים מוגדרים. כעת אינך עונה על הקריטריונים. זה לא סותר את העובדה שהיה קיצור צוואר שמצריך מעקב לוודא שלא מדובר בתהליך פעיל. בינתיים מקבלים ימימחלה. אם הצוואר ימשיך להתקצר תהיה אינדיקציה לשמירה. כרגע - קחי ימי מנוחה וחזרי על הבדיקה בעוד שבוע..

לשמירת הריון יש קריטריונים של ביטוח לאומי. כרגע אינך עונה עליהם. התחילי משבוע מחלה וחזרי לבדיקה. אם תחול החמרה אזי יש מקום להמשיך את ימי המחלה והגיש בקשה לגמלה. חשוב לציין שלא הרופא שממלא את השמירה אחראי לאישורה אלא רופא של ביטוח לאומי. ולכן כדאי להגיש כשיש סבירות גבוהה שתואשר עפי הקריטריונים.

07/01/2019 | 11:49 | מאת: ללי

כבר שבוע שבדיקת הביוץ מראה שני פסים חזקים מאוד, מה זה אומר? האם יש סיכוי להריון?

לקריאה נוספת והעמקה

1. למה את עושה את הבדיקה במשך שבוע? 2. יש פער זמן בין הביוץ להריון אם בייצת לפני כשובע זה עוד מוקדם לראות הריון בסטיק שתן. חכי שבוע ותראי. 3.בלי קשר הרבה פעמים בדיקות הסטיק יכולות להראות ביוץ חיובי מרגע הביוץ ומספר ימים אחריו כתלות ברגישות הבדיקה. החשוב מבינהם הוא היום הראשון שבו הופיע ביוץ חיובי

שלום רב, הייתי אצל רופא נשים לאחר אי נוחות באיזור הוגינה וטפטוף שתן לסירוגין. הומלץ לי להתחיל טיפול אנטי פטרייתי בנרות אגיסטן. רציתי לשאול האם יש חובת טיפול (כמו במקרה של דלקת שתן) או אפשר לנסות לתת לזה לחלוף מעצמו? אם כן,האם יש תרופה בטוחה יותר? בדקתי ומדובר בקטגוריה B, כך שאני מעדיפה להמנע מהתרופה. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

פטרת נרתיקית מאוד נפוצה בהריון. היא אינה מחייבת טפול כי תחלוף גם בלעדיו ואינה מסוכנת אבל יכולה לגרום לאי נוחות משמעותית. מבין התרופות הקיימות אגיסטן נרתיקי הוא בטוח לשימוש בהריון.

04/01/2019 | 08:14 | מאת: ורד

אני בת 25 עד לפני חודשיים לקחתי גלולות ב4 שנים האחרונות עם הפסקות,אני ובעלי רוצים להביא ילד. השאלה שלי אחרי כמה זמן הגוף מתנקה לגמרי מגלולות ואם לפני כניסה להריון צריך לבדוק פוריות או כל מיני דברים בגוף כדי לדעת שהכל תקין לקראת הכניסה להריון?

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך להתנקות. אפשר לנסות מיד. אין צורך בבדיקות. אבל מומלץ ליטול חומצה פולית 3 חודשים לפני ההריון.

שלום רב במסגרת בדיקה להעמסת סוכר האחות לקחה את בדיקת השתן שלי ושלחה אותה לתרבית. לציין שזה לא היה שתן ראשון וגם לא השתמשתי במגבון לניקוי (נאמר לי שזה לא ישלח לתרבית אלא רק לסטיק.. לא ברור לי למה זה נשלח בכל זאת). חזרה תוצאה תוך יום אחד של צמיחה של 30 אלף B\cc גרם חיוביים. כמובן שאחזור בהקדם על תרבית, השאלה האם יש להתחיל טיפול אנטיביוטי בכל זאת, או ככה"נ מדובר בקונטמינציה ולחכות לתשובות מדויקות יותר? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך להתחיל טיפול בתוצאה הזו. חזרי על תרבית.

31/12/2018 | 17:02 | מאת: איריתה23

אני בת 29,בהריון ראשון ( עברתי 3 הפלות בעבר,שתיים יזומות ואחת טבעית) אני בריאה בדכ אך מתחילת ההריון נוטלת אלטרוקסין לבלוטת התריס. בשבוע שמיני עשיתי סקירת מערכות ראשונה באופן פרטי והממצאים היו: שלא נצפה כיס מרה,לא נצפה קורפוס קאלוסום כמו כן לא נצפה csp ודוקטוס,בהערות נכתב חדרי המח מראה ספוגי למעקב.אני די מודאגת...ושאלתי היא מתי הזמן הנכון לביצוע סקמ נוספת? מה הדחיפות של בדיקת הממצאים שעלו? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא הבנתי באיזה שבוע ביצעת סקירה...

31/12/2018 | 12:40 | מאת: מירי

שלום, אני נמצאת בשבוע 21, ומטופלת ביוטירוקס לאיזון בלוטת התריס. כרגע אני עומדת על ערך של 2.5 בתחילת ההריון הערך היה 5.7. נשלחתי לאולטרסאונד בלוטת התריס גלל שהבלוטה מוגדלת. קיבלתי הפניה לFNA. בגלל שנמצא נגע בגודל של 1.7 ס"מ באיסטמוס קבעתי תור לניקור, אבל רוצה לדעת האם זה לא מסוכן בהריון לבצע את הניקור? האם יש ממה לחשוש? תודה רבה!!! מירי

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה לבצע את הניקור אם מבחינת האנדוקרינולוגים הם זקוקים לזה כעת.

30/12/2018 | 16:26 | מאת: מור

שלום, אני בת 38 ללא ילדים, בשנתיים האחרונות עברתי 3 הפלות והריון כימי אחד. ברוך השם נקלטת להריון טבעי אך כל פעם בשבוע 8 פלוס הדופק נעלם. כרגע אני בהריון שבוע 6 וארבעה ימים. באו״ס נצפה שק הריון ועובר בגודל 2 ממ עם דופק איטי. גם בפעם הקודמת אמרו לי שהדופק איטי ואחרי שבוע הוא נעלם. קבעו לי תור לאו״ס נוסף לעוד 9 ימים.. מזה דופק איטי או הריון קטן ומה הסיכוי שהוא יתייצב? אודה לתשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

זה מאוד לא ספיציפי לצערי וקשה להתנבא. אין מנוס מסבלנות לאולטרה סאונד הבא. אם אכן חווית הפלות אני מקווה שהשלמת ברור מלא.

30/12/2018 | 18:31 | מאת: מור

עשיתי כל ברור אפשרי. קרישיות, קריוטייפ, היסטרו, צילום רחם. למרות שלא נמצא כלום המליצו לי להזריק קלקסן. האם יתכן שהדופק מתחיל קטן ומתגבר?

לגמרי אפשרי. זה המון ספקולציות. אין מנוס מלהמתין...

היי אני משתמשת במדבקה במשך 3 שנים כעת אני רוצה חנסות להיכנס להריון.. הורדתי את המדבקה לאחר שסיימתי את החבילה ואני אחרי המחזור ולא שמתי מדבקה אמור להיות לי דימומים בחודשים הראשונים ?

לקריאה נוספת והעמקה

את אמורה לקבל ווסת. לעיתים יכול לקחת זמן עד הגעתה, אבל דימום ראשוני קרוב לודאי שיהיה בימים הקרובים.

29/12/2018 | 10:33 | מאת: אני5

היי עשיתי בסוף שבוע 38 בדיקת מטוש של הנרתיק ופי הטבעת, ובתוצאות הופיעו שני חיידקים- gbs וs.aureus. לגבי הgbs הבנתי שנותנים אנטיביוטיקה לוריד בלדר הלידה. מה לגבי החיידק השני? אין לי צריבה או כאב במתן שתן, מידי פעם הפרשות וגרד חיצוני. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

החיידק השני לא רלבנטי. קרוב לודאי זיהום חיצוני.

26/12/2018 | 21:13 | מאת: אליזבת

ערב טוב , אני בשבוע 16 ובבדיקות דם גיליתי שבלוטת הטריס יצאה מאיזון Tsh 9.46 T4 12.60 לפני ההריון הייתי מאוזנת ואני לוקחת תרופות לאיזון הבלוטה . עד כמה המצב חמור , האם נגרם נזק מהותי לעובר ? אני דואגת ומרגישה רגשי אשמה נוראיים . אשמח לעזרה .

לקריאה נוספת והעמקה

אני מבינה את הרגשתך אבל בואי נהייה פרקטים. גשי בהקדם לרופא שלך להעלות מינון טיפול. זה מאוד נפוץ בהריון שיש צורך בעליית מינון . ובהמךש יש לחזור על הבדיקה אחת לחודש למעקב.

אני בשבוע 24 נוסעת כל יום לעבודה בכביש 6 כמעט ככל יום מבצעים שם הדברות בכביש כנראה לעשבים שוטים אין לי מושג באיזה חומר הם משתמשים אך האם יש סיכוי שנחשפתי לחומר. אני נוסעת עם מזגן עם חלונות סגורים ומאוד מאוד חוששת מה לעשות ? להפסיק לנסוע שם?

הסבירות לחשיפה בצורה שאת מתארת היא אפסית ואיני רואה בעיה להמשיך לנסוע שם.

שלום רב, אני בחודש שמיני, ונוטלת למיקטל לאפילפסיה. כרגע העלו לי את המינון ואני לוקחת פעמיים ביום 250 מ"ג. אני חושבת על אפשרות של אפס הפרדה לאחר הלידה. רציתי לשאול, האם במקרים של הריון עם למיקטל עושים ניטור לתינוק והוא מחויב להיות בתינוקיה, או שאין הכרח? במידה וכן מנטרים, למשך כמה זמן? תודה רבה, דורית

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב ידיעתי אין בעיה עם אפס הפרדה עם למיקטל. צריך בעיקר לשנות את הרמות שלך לאחר הלידה.

22/12/2018 | 18:53 | מאת: אנונימית

הי ד"ר, אני בת 25, נשואה. סיימתי את הגלולות הורודות של גלולות יאז פלוס ב- 9.12 (יום ראשון) ולא קיבלתי מחזור במהלך ימי ההפסקה. ביום ה- 14.12 לא התחלתי חבילה חדשה, כי בדיוק תכננו להפסיק כדי להכנס להריון. עד היום 22.12 לא קיבלתי מחזור. רוצה לציין 2 דברים- דבר ראשון, במהלך החבילה האחרונה שכחתי פעמיים לקחת גלולה, בשבועות שונים. פעם אחת שכחתי ואז לקחתי מיד ביום למחרת, ז"א 2 גלולות ביחד ובשבוע אחרי זה ששכחתי לקחת בבוקר, לקחתי בלילה של אותו יום. דבר שני, בחיים לא איחר לי מחזור עם גלולות, הכי מאוחר שקיבלתי היה ביום האחרון של ימי ההפסקה. עשיתי מאז 2 בדיקות הריון שיצאו שליליות, אחת ב- 15.12 והשנייה ב- 17.12. בשבוע האחרון יש לי כאבים באיזור השחלות. האם יתכן כי אני בכל זאת בהריון? ובנוסף, האם יש אפשרות לביוץ במצב כזה לפני קבלת מחזור? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל תמיד קיימת האפשרות שאת בהריון כי שכחת פעמיים ולכן המניעה אינה מלאה. אם לא תקבלי עוד שובע גשי לבצע בדיקת דם. אבל בכל מקרה העדר ווסת לאחר סיום גלולת היא דבר נפוץ . לעיתים זה יכול להמשך מספר חודשים עד שהווסת חוזרת לעצמה. כאמור עשי בדיקה ותראי לאיזה משתי האפשרויות את שייכת.

20/12/2018 | 11:14 | מאת: דניאלה

שלום רב: אני לקראת הריון, בבדיקות הדם נתגלה שאין לי נוגדנים ל-CMV. הדבר גורם לי לחששות רבות. אני מבינה שההמלצה היא היגיינית ידיים תכופה, הימנעות אפשרית מילדים בייחוד מתחת לגיל 6 ובעיקר ממגע עם הפרשות גוף כמו נזלת, דמעות, דם וכן הלאה. שאלותיי הן: 1. האם הוירוס יכול לעבור במגע, למשל מגע יד, חיבוק? 2. האם הוא יכול לעבור מחפצים, למשל מושב באוטובס, משטח פעילות של תינוק? 3. במידה וכן - איך ניתן לצמצם חשיפה? 4. האם ההמלצה היא להימנע ממגע עם ילדים חולים, או בכלל (שכן אם לוירוס לפעמים אין תסמינים, כיצד אדע אם הילד חולה?). אודה להכוונה מקרב לב, אני בלחץ ומבולבלת מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

הרעיון הוא להמנע ממגע עם הפרשות של ילדם חולים ובכלל זה אכילה מאותו סכום, שטיפת ידיים, לא לנשק בפנים ילדים מנוזלים. ילד חולה הכוונה ילד מנוזל. למרבית הילדים יהיו סימפטומים ובכל מקרה חוזרים על הבדיקה בהריון מספר פעמים לוודא שלא נדבקת. את לא צריכה להסתגר בבית כל ההירון. יש באתר של משרד הבריאות את ההנחיות המפורטות להמנעות מהדבקה.

19/12/2018 | 00:03 | מאת: חן

שלום רב, בבדיקת us נמצאה ברחם "נקודה אקוגנית ללא זרימה". מה זה אומר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

באיזה הקשר? מדוע ביצעת?

שלום, אני נמצאת בשליש הראשון להריון, מתחילה שבוע 11. רציתי לדעת האם כמוצא אחרון לטיפול במיגרנה אני יכולה להשתמש בכדורי רילרט בהם השתמשתי לפני ההריון. במהלך יעוץ טרטולוגי שעברתי בהריון ראשון נאמר לי שהכדורים בטוחים לשימוש בהריון אך לא זכור לי אם היתה הסתיגות לגבי השליש הראשון.

לקריאה נוספת והעמקה

התרופה מוגדרת בקטגוריה C ולכן מבחינתך ניתן להשתמש בה כאשר אין מוצא אחר.

18/12/2018 | 10:41 | מאת: שני

שלום רב, אני בדיוק 5 שבועות אחרי לידה ואתמול אני ובעלי קיימנו יחסים לא מוגנים והוא סיים בחוץ.(משגל נסוג) התינוק על הנקה מלאה ואוכל בין 1-3 שעות בד"כ. מה הסיכויים להריון? האם כדאי לקחת פוסטינור? מתי הביוץ הראשון מתרחש לאחר לידה?

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי נמוך מאוד מתאורך. הביוץ הראשון שונה מאוד בין אחת לשניה. זה לא אחיד. בביקורת אחרי לידה קבלי אמצעי מניעה נוסף להנקה.

בדיקה MoM 1.60 PAPP-A 4467.2 mU/L * 5.20 Free βHCG 168.1 ng/mL (Truncated to 5MoM in risk Calculation ) 0.67 NT 0.8 mm (Truncated to 0.78MoM in risk Calculation ) תסמונת דאון הסיכון הסטטיסטי לפי גילך בלבד 1200:1 הסיכון הסטטיסטי לפי גילך בשילוב תוצאות בדיקת השקיפות העורפית 1:3000 18טריזומיה 1:10000 תוצאות שקיפות עורפית: 8.0 מ"מ סיכון שקיפות עורפית+ גיל האישה ביום הלידה 7767 1: עצם האף:הודגמה היי קיבלתי תוצאות של בדיקת דם ושקיפות עורפית שעשיתי. בת 27 הייתי אצל רופא הנשים שאמר שאני צריכה ללכת לגניטקאי ולבדוק אם אצטרך לעשות מי שפיר.. האם חמור? אין תורים לגניטקאים ולא יודעת מה לעשות..

לקריאה נוספת והעמקה

בת כמה את?

היי כתבתי.. אני בת 27 הריון ראשון שבוע 14

אחד הערכים שם גבוה אבל הסהכ הסופי תקין. קשה קצת להבין כי זה מתהפך כשאני קוראת את זה באתר. אבל להבנתי חכי לחלבון עוברי.

14/12/2018 | 00:00 | מאת: מיכל

שלום רב, אני 7 שבועות לאחר ניתוח קיסרי בהול, לידה ראשונה, מניקה הנקה מלאה. היום נבדקתי אצל רופא הנשים ובבדיקת האולטרסאונד נראו קרישי דם. הרופא נתן לי 6 כדורי ציטוטק, האם הם מותרים בהנקה? מה הסיכון של קרישי דם אלה שלא יצאו?

לקריאה נוספת והעמקה

הם מותרים בהנקה, לרוב הם לא נחוצים כי זה יוצא לבד בהנקה. אבל אני לא יודעת מה ראה הרופא שלך.

12/12/2018 | 19:52 | מאת: קווין

צירפתי תמונה של הבדיקב אשמח לדעת מה זה אומר אני ממש לחוצה אשמח לקבל תשובה

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא מצליחה לפתוח קבצים מצורפים...

12/12/2018 | 15:36 | מאת: אני

שלום שבוע 22 יש לי שליה קדמית מאוד לא נוח לי לישון על צד שמאל . לא בטוחה אם זה מהצלעות, שליה,רחם או משהו אחר אם אני ישנה על צד שמאל והשליה שלי שם, יש סיכוי שאני מונעת חמצן או דם מהעובר? לישון על צד ימין? האם שליה קדמית יכולה להתמקם בצד שמאל?? מאוד בלחץ

אין שום בעיה לישון בכל צד שנוח לך ללא קשר למיקום השליה.

12/12/2018 | 06:19 | מאת: אני

שלום לא היה חי נוח לישון על צד שמאל הלילה ונרדמתי על צד ימין. התעוררתי לאחר כמה שעות ושיניתי תנוחה יכול להיות שעשיתי נזק??

לקריאה נוספת והעמקה
12/12/2018 | 06:24 | מאת: אני

רק לציין שאני בשבוע 22

זו שאלה שחוזת על עצמה הרבה. הבעיה בשינה על הגב או על ימין היא שההחזר הורידי ללב יורד. כתוצאה מכך את תרגישי חולשה לעיתים כמו לפני התעלפות . לכן את תשני את התנוחה בעצמך הרבה לפני שייגרם נזק כלשהו. אם לך נוח אין בעיה לישון בכל תנוחה. ואת ממילא מחליפה תנוחות במהלך הלילה, כך שאין סבירות לנזק.

שלום בשבועיים האחרונים קיבלתי טיפול נגד חיידק הליקובקטר שכלל 3 סוגים של אנטיביוטיקה ונוג חומציות סה''כ כ- 10 כדורים כל יום קיום יחסי מין מוגנים (קונדום) רב החודש כעת המחזור שסדיר מאוד מאחר האם הטיפול משבש את סדר הביוץ/מחזור האם יש סיכוי להיכנס להריון בזמן שהגוף מקבל מינון גבוהה של תרופות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

התרופות לא אמורות לשבש ביוץ וניתן להרות גם בנוכחות הטיפול. המתיני לווסת ואם לא תקבלי בצעי בדיקת הריןן.

האם יש סיכוי שבגלל הטיפול יהיה עיכוב בקבלת הוסת?

כל סטרס יכול לגרום לעיכוב לאו דוקא הטיפול עצמו

09/12/2018 | 23:07 | מאת: Nlton

שלום רב זהו הריוני הרביעי (הפלה בהריון השני) גיליתי שנכנסתי להריון למרות שהיתי עם התקן. נצפה שק הריון ודופק הוציאו לי את ההתקן מיד כשזוהה הריון בתוך הרחם, בעקבותיו היו קצת דימומים אך הם פסקו ברוך השם. היום בבדיקת אולטראסונד נצפתה המטומה בממדים 74*40*77 אכן גדולה הרופא אמר שזה כנראה מהוצאת ההתקן ונתן נרות תמיכה אוטרוגוסטן 200 שלוש פעמים ביום. אז אני כמובן דואגת ומודאגת והאם יש עוד מה לעשות מלבד להמשיך כרגיל ולקוות לטוב? האם היא בהחלט חייבת לגרום לדימום והפלה מאימת או שיכולה להתכווץ לבד? האם מנוחה מוחלטת תעזור להמטומה להתכווץ? האם גודל איזור דימום זה הוא שכיח עקב הוצאת התקן בזמן ההריון? והאם יש סיכוי להריון תקין בעקבות ממצאים אלה? מודאגת ומקווה שהכל יעבור בשלום! תודה על תשובתכן 😁

לקריאה נוספת והעמקה

זה מורכב. 1.הריון בנוכחות התקן בין אם הוציאו אותו או לא מהווה גורם סיכון להפלה מזוהמת בהמשך. אך כרגע אין סיבה להתערבות נוספת כלשהי. 2. המטומה בטרימסטר ראשון נפוצה מאוד ולא ניתן לדעת לאן זה יוביל. לעיתים זה יגרום להפלה ולעיתים (בדר"כ) היא תיספג. 3.אין משמעות למנוחה ויעילות האוטרוגסטן מוטלת בספק, ועם זאת יש אסכולה רחבה המטפלת בנרות הללו. כמו כן ממליצים על המנעות מיחסים . מעבר לזה נותר רק להמתין ולעקוב. ולהתעודד מכך שבדרכ זה מסתיים טוב.

09/12/2018 | 14:33 | מאת: בת 27

הי האם מריחת משחה טיגל להקלה בכאבי שיניים מותרת בהריון? כי נאמר לי שכן אבל ראיתי שהיא מכילה חומצה סיליצלית שרשום שאסור בהריון

אלו מינונים מינורים ולא אמורים להוות בעיה

יש לי בעיה יש לי דימום חודש, מטופלת עם אסקפרון, וכדורים כמו גלולות הורמון. ואני עדין מדממת, רירית הרחם דקה. היתי מאושפז ושחררו עם המוגלובין תקין בצעתי בדיקת פאפל אך עדין אין תוצעות ומחכה לתור להיסטרוסקופיה. מה עליי לעשות כרגע כשאני עם אסקפרון 6 כדורים ביום ועדין דימום

לקריאה נוספת והעמקה

זה פרום של הריון בסיכון... עלייך לגשת להיבדק ולקבל טיפול עפי עובי הריירת .

07/12/2018 | 13:53 | מאת: רים

שלום , אני השבוע השמיני להריון , יש לי דלקת מפרקים וכתוצאה מזה כנראה בלוטת התריס לא עובדת כמו שצריך , 5.98 יש עליה מהנורמה , קיבלתי שיחה מרופאת הנשים אצלנו אמרה לי שאני חייבת להיות במעקב אצל רופא מומחה , האם זה כן משפיע על התפתחות העובר , היא אמרה לי שזה גורם להתעכבות בהתפתחות המוח שלו זה מדאיג אותי , אין תור קרוב לרופא מומחה אני צריכה הסבר או דרכי טיפול למנוע מהתעכבות בהתפתחות שיכולה לגרום אולי לנזק לעובר שלי . אשמח אם מישהו יענה לי , תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

זה אכן ביטוי לתת פעילות אבל צריך לראות את שאר הערכים ואת הנוגדנים. לרוב יש מקום להתחלת טיפול לכן עלייך לגשת לרופא הריון בסיכון או אנדוקרינולוג להשלמת הברור והתחלת טיפול.

07/12/2018 | 08:16 | מאת: אורית

שלום לכם קיבלתי הפנייה לרכוש גרביים אלסטיים בהריון..זה גרביים כוללהבטן...מדדתי את זה היום על הבטן...וזה בסדר מבחינת המידה..החשש שלי שזה מהודק על הבטן..האם גרמתי נזק במדידה? האם אפשר לשים את זה כך על הבטן למרות שזה מהודק? דבר נוסף הלכתי כמה שעות עם זה אבל קיפלתי את החלק של הבטן עד לקו התחתון מתחת לבטן...ככה זה בסדר לי השאלה אם אפשר ללכת עם זה ככה קבוע? לקפל את החלק של הבטן עד לקו התחתון מתחת לבטן..זה לא פוגע בעובר ככה ללכת כל יום כל היום? תודה וחג שמח אורית

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה עם העובר בכל אחת מהצורות שתארת. המטרה היא לשפר את זרימת הדם באמצעות לחץ על הורידים וזה עושה את העבודה. בהצלחה

05/12/2018 | 19:05 | מאת: אנה

שלום רב. אני בהריון שני שבוע 34, הריון ראשון היתה לי רעלת הריון והפעילו לידה ב 37+1. מבירור קרישיות - אין בעיית קרישיות. בהריון הזה בערך משבוע 10 אני לוקחת קרטיה, ההנחיה היתה עד שבוע 35-36 לקחת. לבסוף סיכמנו שאקח עד שבוע 35. היום הייתי במעקב אצל אחות הריון והתגלו עקבות חלבון, לחץ דם תקין ברוך השם. בשבועיים האחרונים עליתי כ 2 קילו. לפני מס' ימים היו קצת נפיחויות ברגליים בסוף היום שעברו אבל היו ממש זניחות ביחס להריון הקודם. התור שלי לרופא רק בעוד שבועיים, אני מפחדת שתתפתח שוב רעלת, אני רוצה להתייעץ אולי עדיף כבר עכשיו להפסיק קרטיה? זה הבדל של שבוע בסך הכל. כמה זמן לוקח לגוף להתנקות מקרטיה? חוששת שמא הלידה תהיה לפני שבוע 40. (אם חלילה תתגלה שוב רעלת ויצטרכו להפעיל לידה או שהכל יהיה תקין אך מעצמה הלידה תתחיל לפני 40) תודה רבה מראש!!

לקריאה נוספת והעמקה

הפסקת הקרטיה היא בשבוע 35. גם אם תקחי עוד שובע זה לא ישנה את התפתחות הרעלת כי הפעולה של קרטיה היא בעיקרה בתחילת ההירון . זו לא מניעה מיידית. ייתכן ויתפתח לחץ דם למרות הקרטיה. היא לא מונעת ב 100%.עלייך להמשיך את המעקב לסמני רעלת.

02/12/2018 | 20:55 | מאת: עדי

שלום אני בשבוע 25, הריון ראשון לאחר ivf. בת 39, סובלת מיתר לחץ דם עוד לפני ההריון, כיום מטופלת במתילדופה 250 מג פעמיים ביום, וכן נוטלת מתחילת ההריון קרטיה 100 מג פעם ביום, רק למניעה של רעלת הריון. רציתי לדעת האם מותר לאכול פומלית בתקופה שאני נוטלת את התרופות הללו? שמעתי שיש בעיה עם אשכולית, לכן אני שואלת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע לי על בעיה עם אשכולית וטיפול שאת מקבלת . אבל מאחר ואת לא הראשונה ששואלת אני אברר במקורות נוספים ואעדכן

04/12/2018 | 19:10 | מאת: Yuli

תוכלי בבקשה לעזור לי לפענח את הצילום שצירפתי תודה וחג שמח

אני לא מצליחה לפתוח את הקובץ, כיתבי את התשובות

28/11/2018 | 07:42 | מאת: אני

שלום אתמול בלילה עקב ריחות נוראיים בחוץ וריח חזק של שריפה, סגרנו את חלונות הבית בלילה. האם יכול להיות שלא היה מספיק בבית בלילה שגרם נזק לעובר? ישנתי מאוד גרוע בליחה עקב החרדות מחוסר חמצן אבל הריח הנורא בחוץ היה מלחיץ יותר. בבוקר ישר איוררנו את כל הבית. האם יש חשש?

לא

שלום אני בשבוע 20 לא נוח לי לישון בצד שמאל . משהו מפריע לי בצד. בימיו נוח אבל הבנתי שזנ לא ממש מומלץ. מה עושים??? איך ישנים? אם אשן בכל מקרה בצד שמאל, זה יכול להזיק??

את יכול הלישון על צד ימין /שמאל/גב/בטן - מה שנוח לך. כל עוד את בסדר אין סיבה לדאגה.

26/11/2018 | 09:42 | מאת: שובל

שלום רב, בהריון ראשון שהושג בivf עקב היפרפלזיה מולדת של האדרנל. באופן שגרתי רמות האנדרוגנים גבוהות וכרגע עם ההריון בחודש ראשון הטוסטסטרון ואנדרוסטנדיון התגברו פי 2 . האם זה צפוי? בנוסף מתי זה צפוי להפסיק להתגבר? חוששת מעליה דרסטית כי מלכתכילה זה גבוהה אצלי. אשמח למענה תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא נזקקת לטיפול קודם לכן? את לא מטופלת בדקסמתזון? חסרה לי אינפורמציה

28/11/2018 | 16:00 | מאת: שובל

מטופלת בפרנדיזון ולמרות זאת יש עליה דרסטית.... אף פעם לא הצליחו לאזן אותי השאלה צפוי לקרות במצב החדש?

את צריכה את האנדוקרינולוג שלך. לרוב נותנים דקסמתזון וממשיכים עפי מין העבר. גשי לברר

23/11/2018 | 21:56 | מאת: תמאר

אם יש חשד להריון חוץ רחמי רואים בבדיקת סיטי בטן ואגן ורואים את המיקום שלו

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש חשד בדיקת אולטרהסאונד אגן היא עדיפה .

האם יש פרק זמן מומלץ לחכות לאחר הפלה ע"י ציטוטק לבין הריון הבא? רקע- הריון ספונטני. הפלה ע"י ציטוטק לאחר שלא נמצא דופק בשבוע 12, עובר התאים לשבוע 8. בבדיקה לאחר 48 שעות לאחר מתן הציטוטק הכל נמצא תקין. אמורה להגיע לביקורת לאחר וסת קרובה. תודה מראש על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך בהמתנה. אל תשכחי ליטול חומצה פולית. בהצלחה!

22/11/2018 | 01:32 | מאת: אליאן

היי בת 29 בתאריך 18.10 התחיל דימום מוזר שנראה לי היה מחזור והסתיים ב21.10 ובתאריך 27.10 שוב פעם דימום שנמשך עד ל31.10 כבר מיום שישי יש לי כאבים בבטן התחתונה וברחם כאילו שריר תפוס במיוחד שבאה לשבת כמו מציק כזה אשמח לדעת מה דעתך על מצב כזה. תודה ולילה טוב

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבדוק אותך, אין לי דרך לדעת רק מהתאור

21/11/2018 | 18:55 | מאת: אני

שלום אני בשבוע 19. מסתבר שבמשך כמה חודשים השתמשתי במלח לימון במקום במלח לתבל סלטים ולבשל בסוף שבוע. האם גרמתי נזק? מה עושים עכשיו?? אני יודעת שזו חומצת לימון ואני בהיסטריה נוראית עכשיו

הכל בסדר. אין חשש

20/11/2018 | 19:12 | מאת: שני

שלום, בחודש ספטמבר אני ובעלי היינו שבוע במקסיקו ולאחר כחודש נכנסתי להריון. מה עלי לעשות? האם יש בדיקה לנגיף הזיקה? קראתי שזה נחשב להריון בסיכון גבוה. מה זה אומר?

יש בדיקה בשיבא. אבל איניחושבת שאת זקוקה לה. הן מבחינת הזמנים והן כי האפידמיה פחתה. גשי לרופא מחלות זיהומית לקבלת הכוונה.

20/11/2018 | 11:49 | מאת: אני

שלום אני כרגע בשבוע 19 וביומיים האחרונים יש לי קצת סחרחורות וראיה לא ברורה, לפי בדיקת טיפת חלב, אני עם לחץ דם נמוך(96/65) ובדיקת סטיק תקינה בשתן. האם יש צורך בבדיקות נוספות? יש לי בדיקת אולטרסאונד מחר. האם אפשר לחכות עד מחר

לקריאה נוספת והעמקה

נסי לשתות הרבה, את יכולה להמתין למחר ותערכי בדיקה מקיפה (אולי את אנמית, או שיש החמרה בקוצר ראייה) יש הרבה סיבות לתלונות אלו. אם שללת רעלת (לחצי דם תקינים ואין לך חלבון בשתן) אפשר לערוך ברור מסודר.

20/11/2018 | 00:31 | מאת: אמאלה

שלום. אני בהריון בשבוע 35, סובלת כבר יותר מחודש משיעול חריף מאד - עד כדי חנק, הקאות וחוסר שליטה על שלפוחית השתן. לפני 5 ימים התחלתי אנטיביוטיקה אך ללא שיפור ממשי. לפני כשבוע התחיל לי כאב חד מאד באיזור הצלעות בצד ימין. זה כאב שמלוה אותי לאורך כל היום ומתעצם מאד בתנועות ותנוחות מסויימות. אני חוששת שאולי יש לי שבר או סדק בצלע. איך בודקים את זה? אני מניחה שצילום איינו אופציה בהריון. בהנחה שזה אכן שבראו סדק, האם יש סיכון בזמן ההריון או השפעות על הלידה עצמה?

לקריאה נוספת והעמקה

1. אם צריך אפשר לצלם 2. כדאי להיבדק כי יש עוד אפשרויות שיכולות לגרום לכאב הזה - דלקת ריאות, חזה אוויר וכד. גשי להיבדק וההחלטה על הלידה תהיה בהתאם לממצאים.

18/11/2018 | 19:05 | מאת: דניאלה

נוטלת פרפנן 4 מג ביום. אני בהריון ורוצה לדעת האם מותר להניק עם מינון שה של פרפנן? אם לא , כמה זמן לפני הצידה יש צורך להפסיק על מנת לא לגרום לעובר נזק?

ככלל מרבית התרופות עוברות ברמה זו או אחרת בחלב. החשיבות העיקרית היא הצורך האמהי בתרופה. פני למרכז ייעוץ טרטולוגי בירושלים, הם ייתנו לך הנחיות לגבי המינונים והיוועצי בפסיכיאטר המטפל באשר לצורך להמשיך או להחליף טיפול.

18/11/2018 | 15:58 | מאת: אני

שלום בהיריון שבוע 19. נגעתי בקופסאות תבלינים שאני משתמשת בהם לתיבולים שונים כולל עוף\בשר ודגים חיים ולא שטפתי ידיים אחרי והכנסתי ידיים לפה.שטפתי מיד את הפה אבל ניכנסתי לסרטים שאולי הקופסאות מזוהמות בטוקסופלזמה או ליסטריה ויש סיכוי שאולי נידבקתי. מה דעתך? האם זה אפשרי?

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר

18/11/2018 | 04:07 | מאת: אמא

שלום ביתי נולדה בשבוע 40+4 במשקל 3.920 נשמה נשימות מהירות ומדדי דלקת גבוהים לכן כיסו באנטיביוטיקה ולקחו תרביות דם שיצאו תקינות צילום חזה תקין שוחררה עם נשימות סדירות היא נושמת כבד בתינוקיה אמרו שזה בגלל מי שפיר ושזה יעבור ושזה בחלק העליון האם זה אמור לעבור לבד? תוך כמה זמן ? והאם יש סיבה לבדוק שנית ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי אבל עליית לשאול את רופא הילדים. נשימות כבדות זה מושג מאוד לא ברור...

18/11/2018 | 03:38 | מאת: אמא

שלום לבתי נשימות כבדות בתינוקיה אמרו לי שזה כתוצאה מבחינת מי שפיר וזה יעבור כוסתה באנטיביוטיקה ללא קשר בגלל מדדי דלקת גבוהים מתי זה צריך לעבור והאם לקחת אותה לבדוק בשנית

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתשאלי את רופא הילדים שלה, צר לי אני לא הכתובת

שלום, לצערי אחרי הפלה בשבוע 12 (עובר שהפסיק להתפתח בשבוע 8..). בהנחה ומעוניינת ומקווה להריון חדש בקרוב, האם להמשיך לקחת פרנטל? (ברזל 99, פריטין יחסית גבוה 136, המוגלובין 11.7

לקריאה נוספת והעמקה

כן. המשיכי

14/11/2018 | 09:36 | מאת: סיוון

שלום. אני בשבוע 11 ובבדיקת אולטראסאונד נאמר לי כי קיימת המטומה גדולה וכי נצפה נוזל סמיך בשק האמניון (לא מבינה מה זה אומר, מעתיקה מתוצאות הבדיקה). התבקשתי לנוח שבועיים. מישהו יכול להסביר לי מה זה אומר בבקשה? מאוד דואגת. לא היה לי דימום חיצוני

לקריאה נוספת והעמקה

זה אומר שיש חשד להיפרדות של השליה/הקרומים. חכי קצת. חזרי בעוד שבועיים על הבדיקה -לרוב נספג.