סטריפינג: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

זירוז לידה: לפעמים אין ברירה

שתיית תה פטל, הליכה, יוגה, חוקן, חומרים כימיים והתערבות מכנית - לפניכם שיטות רבות לזרז את הלידה. העיקר, להישמע להנחיות הרפואיות ושתהיה לידה קלה רוב הנשים מעדיפות ללדת בדרך הטבע ובמועד שנקבע להן. אולם לעתים, הרצון לחוד והמציאות לחוד. הלידה עלולה להתעכב, ויש צורך לגרום לזירוז לידה."זירוז לידה כשמו כן הוא הפעלת לידה באמצעים מלאכותיים, כימיים או אחרים", מסבירה רינה שחר, מיילדת ואחות מוסמכת, אחראית חדר לידה במרכז הרפואי בני ציון. "ישנן מספר סיבות הגורמות לצוות המקצועי לתת זירוז ליולדת. אם אשה למשל נמצאת בשבוע ה-41, שבוע לאחר תאריך הלידה המשוער שנקבע לה, היא מוזמנת לבית החולים על מנת לזרז את הלידה, וזאת מכיוון שאחרי זמן זה השליה כבר אינה מתפקדת כראוי. מצבים נוספים שבהם ניתן לשקול זירוז לידה הם עובר קטן מדי, מיעוט מי שפיר ברחם, מחלה כרונית של האם או רעלת הריון. כל אלה הן סיבות להתפתחות פוטנציאלית של סבל עוברי במהלך ההריון,...
ללמוד עוד על סטריפינג
סטריפינג: מה יילד יום?-תמונה

זירוז לידה (השראת לידה) מבוצע כאשר היולדת עברה את השבוע...

מאת: ד"ר אלינה...
24/04/2017
זירוז לידה: לפעמים אין ברירה-תמונה

שתיית תה פטל, הליכה, יוגה, חוקן, חומרים כימיים והתערבות...

מאת: מערכת zap...
17/04/2012
ורידים ברגליים: מתי צריך לטפל?-תמונה

ורידים בולטים ברגליים מפריעים מבחינה אסתטית לנשים רבות. אך...

מאת: מערכת zap...
14/10/2012
ורידים בולטים: פתרונות יעילים-תמונה

דליות ברגליים מהוות מפגע אסתטי ובריאותי, שבעבר היה מקובל...

מאת: ד"ר ריינה...
10/11/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסטריפינג?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סטריפינג: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני סובלת מבעיית דליות ברגליים. בדיקת דופלר לא הראתה בעיות אבל כבר נוצרה פקקת בורידים ליד הברך, ואחרי שהיא טופלה הומלץ לי לבצע ניתוח. אני לא שמחה לבצע סטריפינג - קראתי על השיטות החלופיות שנראות לי הרבה יותר (כמובן אם הרופאים יאשרו) ויש לי שתי שאלות: 1. מה היתרונות והחסרונות של שיטת clarivein ואבלציה (אמבוליזציה) ? 2. כל השיטות שראיתי חוץ מהזרקת קצף ואבלציה מטפלות רק בורידים הראשיים ולא בהסתעפויות. אצלי גם הורידים המשניים יותר כואבים ונפוחים. האם טיפול בוריד הראשי אמור לסייע גם להם (כי מפסיקה זרימת הדם ממנו אליהם) או שצריך בד"כ טיפול נוסף במשניים? המון תודה!

מדובר בטיפולים חליפים לניתוח ראשית לרוב במקרים יותר מורכבים יש לשלב שיטות שנית סגירת הספנה אינה מספיקה להעלמות הדליות ויש לטפל בהן ס הטרשה בקצף יוצרת דלקת משנית כתלות בגודל ומיקום הוריד ויכולה להמשך מספר שבועות חודשים ממלית לעבור דופלקס אצל הרופא המטפל בעצמו ולדון על האפשריות תוצאות מצופות סיבוכים בברכה אברהמי 6436938

ד"ר שווד היקר! לידה ראשונה, עכוזית שבוע 39 +1 . לא הסכימו לבצע היפוך עקב חשד לחבל סביב הצוואר. קבעתי ללדת באנגלי בנצרת עכוז אך הערכה אחרונה אתמול היא 3800! הם הסכימו לקבל אותי עד 3500. הבנתי שהערכות משקל בעכוז עם יותר טעויות כיוון שהus לוקח בחשבון את המרחק של הראש מאיפה שהוא"אמור" להיות? שזה באגן? או שאין הבדל באולטרסאונד רגיל? האם אוכל להגיע אליך ללדת בביקור חולים? סכרת היריון מאוזנת לחלוטין עם דיאטה ללא חריגויות. אני בספק שנגיע לביקורת לפני הלידה.. גרים ממש רחוק. אם הכל תקין וזה המשקל.. האם ביקור חולים יקבלו אותי ללידת עכוז? תודה רבה רבה!!

אם תקבלו אותי, מתי עליי להגיע? אולי לבצע סטריפינג?

שלום מיטל, נכון שהערכת המשקל במצג עכוז פחות מדויקת (לא בגלל המרחק לאגן אלא מאחר וצורת הראש שונה) אך עדיין זה הנתון שיש לנו ועליו אנחנו צריכים להתבסס. אני גם ממליץ לא ליילד לידה ראשונה מעל 3500-3600 גרם. לעומת זאת איני שולל אפשרות של היפוך ומיקום של חבל הטבור אינו מדד. אמנם חבל טבור מסביב לצוואר יכול להפחית את סיכויי ההצלחה אך אינו סיבה לא לנסות. אם כן אני ממליץ להגיע לביקור חולים בהקדם, לבצע הערכת משקל חוזרת וניסיון היפוך ובהתאם נחליט על דרך היילוד. בהצלחה !!! ד"ר שווד

עשיתי קיסרי ראשון ב שבוע 37 בעקבות שיליה מורינגה 1.5 ס"מ מהפתח ונכנסתי להריון שוב אחרי 8 חודשים. צריכה ללדת בשבוע 38 כדי שלא תתפתח רעלת- 1.האם אפשר ללדת טבעי עם זירוז אחרי קיסרי? למה? 2. האם כדאי קיסרי שוב בכל מקרה? למה?

1. אפשר, אבל יש תמיד סיכון לקרע ברחם בלידה לאחר קיסרי וזרוז כנראה שמעלה את הסיכון הזה. 2. קיסרי חוזר תמיד מסוכן יותר מקיסרי ראשון, בשל החשש להידבקויות סביב הרחם, בעיקר של שלפוחית השתן ולעתים אפילו המעי.

1.האם התכוונת לזירור מכל סוג שמגדיל סיכויים לקרע? בלון? פיטוצין?, סטריפינג...?

כן.

2. האם בדיקת אולטראסאונד אצל הגניקולוג גם תאבחן הדבקויות סביב הרחם? (אולטראסאונד ביטני או וגנלי?)

לעתים, בעיקר במצבים חמורים עם הצטברות של נוזל סביב ההידבקויות.

שלום רב, אני בשבוע 36+5, עם סוכרת הריון מאוזנת, הריון 3 (2 לידות קודמות וגינליות רגילות עם זירוז). הפעם עובר במצב עכוז מתמשך, ב 36+2 הערכת משקל 2.900 וגודל מתאים ל 37+2. זרימת דם תקינה שיליה אחורית פונדלית וכמות מי שפיר תקינה AFI: 16 ס"מ. אני מנסה היפוך עובר שבוע הבא. האם הנתונים מתאימים ללידת עכוז במידה והיפוך לא יצליח? האם מבצעים זירוז ללידת עכוז (בגלל חשש גודל בשל הסוכרת) ואם כן, מתי. תודה.

שלום אור, קודם כל באמת כדאי לנסות להפוך את העובר. אם ההיפוך לא יצליח, אני בהחלט ממליץ על נסיון לידה נרתיקית ועל פניו הנתונים שלך מתאימים. אנחנו מעדיפים התפתחות ספונטנית של הלידה ובד"כ לא מצבעים זירוז אך צריכים לשקול כל מקרה לגופו. אם הסכרת מאוזנת ניתן להמתין לפחות עד התאריך המשוער. החל משבוע 39 אפשר לשקול סטריפינג. בהצלחה.