פורום טיפולי פוריות

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום פריון האישה והגבר. בשני העשורים האחרונים חלה פריצת דרך עצומה בכל הקשור לאבחון וטיפול בבעיות פוריות אצל גברים ונשים. מדי שנה מתפרסמות טכנולוגיות חדשות וחדישות באבחון בעיות בייצור והפרשת תאי זרע אצל הגבר ובעיות הורמונליות, ביוציות ומכניות אצל האישה. כ-15% מכל הזוגות בתקופת גיל הפוריות (גיל 25-42) סובלים מאי פריון מכל סוג שהוא ונזקקים לרוב לאבחון וטיפול כשבחלק נכבד מהמקרים הטיפול המוצע הינו ART - Assisted Reproductive Technologies - כל הטכנולוגיות המתקדמות הקשורות לטיפול בהפריה חוץ-גופית. בעשר השנים האחרונות חלה התקדמות בלתי רגילה בשיטות המעבדתיות של איתור זרע, הפריית הביציות וגידול עוברים בתנאי מעבדה עד להזרקתם לחלל הרחם או הקפאתם בשיטות שונות. כתוצאה מטכנולוגיות אלו חלה עלייה דרמטית באחוזי ההצלחה של טיפולי הפריון ואנו מגיעים היום ל-50-60% באוכלוסיות מסויימות למחזור טיפול של הפריה חוץ-גופית. פורום זה, בניהולו של פרופ' דב פלדברג, יעסוק בנוסף בנושאים: תרומת ביציות, תאי גזע, גנטיקה של עוברים, הגדרת מין העובר לצרכי מחלות ושיטות כירורגיות להפקת זרע מהאשכים.
4752 הודעות
4587 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפולי פוריות

שלום, אני אחרי החזרה והרופא אמר לי לקחת 4 נרות, אחד בבוקר, אחד בצהריים ושניים לפני השינה. האם נכון לקחת את שתי הנרות לפני השינה בבליעה ולא ואגינאלי?

לא. הספיגה של החומר טובה בהרבה בדרך וגינלית

12/12/2018 | 15:02 | מאת: יהודית

שלום רב, בת 30 למעלה משנה מנסה להיכנס להריון בעקבות כך נשלחתי לבדיקה זו ביום הרביעי לוסת ואשמח לקבל חות דעתך. חשוב לציין כי רק בשנתיים האחרונות הוסת סדירה. רק בבדיקות אלה אין טווחי נורמה. שאר הבדיקה תקינה. אסטרדיול e2 213pmo/l פרוגסטרון oh 17 3.80 nmol/l Lh 3.70 IU/l Fsh 5.80 IU/l פרולקטין 664.7 mlu/l פרוגסטרון קטן מ 2

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקות תקינות.

פרופ' שלום, אני מעוניינת לבדוק ימי ביוץ בעזרת הסטיקים. יש לי מחזור לא סדיר (שחלות פוליציסטיות) שיכול להגיע אחת לכמה חודשים. עד איזה יום (מיום קבלת המחזור) יש טעם לבדוק בעזרת הסטיקים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה מה אורך המחזורים שלך. לדוגמא: אם את מקבלת כל 60 יום אז הביוץ הוא ביום ה-46 ובערך עד אותו המזמן כדאי להמשיך בבדיקות הביוץ.

11/12/2018 | 19:05 | מאת: איילת

שלום פרופ׳ משיח. מס׳ שאלות: בת 43 1. עברתי החזרת בלסטוציסט מוקפא לפני תשעה ימים. מקבלת אוטרוגסטן 300 מג ודופסטון 3 פעמים ביום. עקב כאבים לא נעימים (כנראה כתוצאה מההורמונים) עשיתי היום בדיקת דם שיצאה שלילית. אני מעוניינת להפסיק את התמיכה. הרופא הציע שאחכה יומיים. הרי הבטא לא תעלה ביומיים. לא? 2. אני נכשלת שוב ושוב בהחזרת מוקפאים. עם טריים מצליחה. האם יש מה לעשות בנידון? רירית הרחם שלי עבה מספיק, (למעלה מ-10ממ). ואני מקבלת דיי הרבה תמיכה 3. האם אפשר במחזור הקרוב לשאוב ביציות או לחכות חודש בשל כל ההורמונים שלקחתי לתמיכה? (שואלת בגלל הגיל). המון המון תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

הרבה שאלות מורכבות: בגיל 43 סיכויי ההריון בכל מקרה-נמוכים. אם יש לך בלסוציסטים זו בשורה טובה. כדיאי לצופף את טיפולי ההפריה, כי כל חודש שחולף מקטין את הסיכויים. הייתי מציע שתקבלי טיפול נוסף בהקדם.

באשר לבדיקה בעוד יומיים. אני בדעתו של רופאך. הבדיקה יכולה להעשות חיובית בעוד יומיים וכדאי לחכות

11/12/2018 | 10:14 | מאת: לין

שלום וברכה עברתי אתמול צילום רחם וחצוצרות והיום קיבלתי את התשובות , אשמח להסבר בבקשה .. זה מה שרשום במסמך : בצילום אגן ללא עדות להסתיידויות פתולוגיות . לאחר הכנסת חומר ניגוד דרך צנתר רחמי , הודגם רחם בצורת משולש , במנח תקין , בעל גבולות סדירים ללא פגמי מילוי . נצפו שתי חצוצרות עדינות כמעט לכל אורכן , בחלקן הדיסטאלי הרחבה סקולרית ללא פיזור של ח״נ לחלל הצפק - Bi- Lateral Sactosalpinx תודה מראש ד״ר

לקריאה נוספת והעמקה

רק בהסתמך על התאור שכאן המשמעות ששתי החצוצרות חסומות הקצה ויש בהן נוזל (הידרו סלפינקס). כדאי לפנות בהקדם למומחה פוריות כדי שיראה את הצילום עצמו ויפנה אותך לטיפול IVF. יש גם צורך לטפל בחצוצרות לפני הטיפול.

10/12/2018 | 16:11 | מאת: יעל

היי לפני 4 ימים קיבלתי בטא שלילית שבה הפרוגסטרון היה 70 לכן המחזור מתעכב בגלל הנרות תמיכה, כשיגיע המחזור אעשה טיפול החזרת עובר.יש עוד קצת זמן כיוון שעדיין לא קיבלתי גם מחזור. האם מותר לי לעשות מחר צבע לשיער שואלת מבחינת חומרים מזיקים האם זה יכול לפגוע בתהליך ? או משהו בסגנון?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה בצביעת השער ובפרט שאינך עדיין בהריון

10/12/2018 | 12:17 | מאת: אופטימית

שלום,נא עזרתכם.ב1.12 ביצעתי החזרה של עובר בלסטוציסט שלפי הרופא המטפל הוא יפה מאד.לוקחת 900 מג של אוטרוגסטן ביום + 3 כדורים אסטרופם ביום+3 כדורי דופסטון לתמיכה ביום.היום הבטן התנפחה לי נורא,החזה כואב,וצרבות שלא מפסיקות.האם זה רמז כי ההיריון הצליח? או פשוט זה תופעה של כל ההורמונים לתמיכה שאני לוקחת?אודה על תשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

התסמינים שתארת אינם עדות להריון אבל אינם שוללים הריון. לא מסרת כמה ביציות נשאבו? אם הרבה אלו יכולים להיות סימנים לגרוי יתר שחלתי. אם זה החזרת עובר מוקפא אז אלו תופעות של ההורמונים.

09/12/2018 | 16:22 | מאת: שרון

בעלי עשה השבחת זרע לשם הזרעה ואילו התוצאות: לפני: Volume: 2.0 ml Liquefaction: normal Concentration: 24*10^6/m (25%)Motility: 6*10^6/ml Progressive motility: 3*10^6/ml (12%) אחרי: Volume: 0.5 ml concentration: 10*10^6/ml Total mistake cells: 5*10^6 האם התוצאה כזאת יש סיכוי להיקלט להריון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

התנועתיות קצת מעטה אבל סה"כ מדובר בזרע תקין

09/12/2018 | 12:47 | מאת: ענבל

שלום רב, להלן תוצאות בדיקה הורמונלית שביצעתי ביום השני למחזור אבקש לדעת האם תקינות וניתן להיכנס להריון טיבעי??? Estradiol 115 Tsh 1.47 Lh 3.3 Fsh 12.3 Prolactin 415.6 Progestron קטן מ 2 Testosteron 0.5 תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

ה-FSH גבוה במקצת, מה שמעורר את השאלה של רזרבה שחלתית. מציע לבצע גם AMH שהיא בדיקה יותר אמינה.

09/12/2018 | 08:43 | מאת: מודאגת

שלום ד"ר, מה יכולה להיות הסיבה להימצאות אפס תאי זרע, ב2 בדיקות חוזרות לאחר מגע? פעם אחת שעה אחרי מגע ופעם אחת כ7 שעות אחרי. ספירת זרע תקינה בכל המובנים (כמות תקינה, ריכוז 15 מליון בממוצע, תנועה בינונית-טובה). צילום רחם שלי תקין לחלוטין. משום מה יש ממש אפס תטים, אפילו לא אחד בכל השדות שהרופא בדק במיקרוסקופ. יש לציין כי יש לי רחם אחורי והרופא אומר שהצוואר רחם שלי פונה כלפי הבטן ואולי שינוי תנוחה יכול לעזור. יש לציין שאנחנו במקביל מקבלים טיפול בהזרעות והורמונים בזריקות (כבר 5 חודשים ללא הצלחה). תוהה האם זה אומר שהסיכויים שלנו להריון טבעי בעצם אפסיים (וזאת למרות שכל הבדיקות שבוצעו עד כה תקינות לחלוטין!) תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

אחרי 5 חודשים של טיפול בהורמונים הייתי ממליץ מאד לצרף גם IUI, כלומר-הזרקה תוך רחמית של הרחם-פעולה שתתור את בעיית הגעת הזרע לרחם וגם תעלה מאד את סיכויי ההצלחה.

10/12/2018 | 15:45 | מאת: מודאגת

כאמור אנחנו כבר 5 חודשים עושים IUI, בכל זאת רוצה להבין איך יכול להיות שתאי הזרע חא מכיעים לצוואר הרחם, והאח זה אומר בעצם שסיכויינו להרות באופן טבעי הם אפסיים?

09/12/2018 | 00:07 | מאת: נעמה

שלום.. קיבלתי בטא שלילית לפני יומיים מחכה למחזור שמאחר בגלל התמיכה של הנרות.. מתכננת החזרה נוספת כמובן מיד, החודש. מעוניינת לעשות צבע לשיער בעוד יומיים האם זה יכול להזיק לתהליך? איכשהו? החומרים? מצד אחד יש עוד קצת זמן להחזרה עדיין לא הגיע המחזור. לעשות או לא לעשות?

אין בעיה להשתמש בצבע לשער.

שלום פרופסור משיח.. בת 32 אי פיריון לא מוסבר התחלתי סבב שבו היתן לי מינון נמוך כיוון שיש לי נטייה לגירוי יתר שאבו 5 הופרו 4 כולם באיכות מצויינת הוחזר עובר טרי יום 3 ואת שלושת העוברים הקפיאו ביום 3 ביקשתי ממש התעקשתי מהרופא שיגדל עובר ליום 5 ורק אז יקפיא הוא סירב בתוקף אמר שהעוברים מצויינים ואין סיבה התעקשתי אמרתי לו שאני בכל זאת רוצה עובר אחד יום 5 הוא פשוט סירב ולי כבר לא היה נוח להתעקש...יש לך הסבר להתעקשות שלו?? אגב ההיריון לא נקלט יש לי מן תחושה שאולי הרחם חומצי אולי משהו גורם לעובר לא להתפתח לכן רציתי יום 5 כדי שישתרש ישר..הזרע של בעלי נמצא תקין אבל יודעת שבמהלך טיפולי פוריות לפעמים מתגלים בעיות..הרי הזרע אחראי על הגעתו של הרחם ליום 5 כדאי לי לבקש הפשרה של עובר יום 3 ולהמשיך לגדלו ליום 5?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.רוב הדברים שאת אומרת נכונים: הסיכויים להצליח עם עוברים של יום חמש גדולים מאשר מיום 3. ההישרדות של העוברים ליום חמש מעידה שהם טובים יותר. אבל זה לא שאלה של חומציות הרחם אלא של טיב העוברים.

הרופא אמר שהם איכותיים ולכן אין מה לקחת צאנס ואין צורך לגדלם. אז כדאי בכל זאת לגדל אחד מתוך השלושה ליום 5? להפשיר עובר יום 3 לגדל ליום 5 ואז להחזיר? האם יש הבדל בין הליך זה לבין הקפאה ישר ביום 5 בלי הליך ההפשרה באמצע..שואלת מבחינת סיכויי ההצלחה וטיב העובר

07/12/2018 | 10:45 | מאת: אורי

בוקר טוב בת 40.לפני מעבר לivf ( גיל).בחודש האחרון חליתי בספסיס ואושפזתי עם אנטיביוטיקה לווריד שאותה סיימתי אתמול. ביוץ מאוד סדיר תמיד ביום ה13 ומחזור כל 27 יום. כרגע באיחור של עשרה ימים. לא בהיריון כמובן. הבנתי שמחלה יכולה לגרום לאיחור .באשפוז בוצע סיטי כלל גופי וראו בו ממצא ציסטי בשחלה שמאל בגודל 3.8 ס"מ וכתבו למעקב גניקולוגי.(מעןלם לא היו לי ציסטות) השאלה היא כמה זמן סביר שיהיה איחור?האם הממצא הציסטי מצריך מעקב או אולי גורם לאיחור בוסת אצלי? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

מחלה קשה כמו ספסיס בהחלט יכולה לגרום לעכוב בוסת. לרוב המצב הפיך והוסת תחזור לאחר החלמה. אם לא תחזור וסת תוך חודשיים כדאי לבצע פרופיל הורמונלי.

08/12/2018 | 09:06 | מאת: אורי

מודה לך על המענה. האם יש חשיבות לממצא הציסטי שהודגם בבדיקה? האם יכול להיות שהוא מפריש הורמונים ומעכב את קבלת הוסת או שסביר להניח שזה בגלל הסטרס שהגוף עבר במהלכו גם ההמוגלובין צנח ושאר ערכים נוספים?

ייתכן שהציסטה היא תוצאה של עיכוב בביוץ וזו גם הסבה לאיחור בוסת. אם אמנם כך-הציסטה תעלם לאחר הוסת הבאה.

10/12/2018 | 19:07 | מאת: אורי

מודה לך על המענה. מקוה שהוסת תגיע בקרוב .

07/12/2018 | 09:14 | מאת: עדי

זקוקה בדחיפות לגונל אף להמשך טיפול עד להזרעה ביום שני.ואין לי מרשם! נמצאת באזור רמת ישי.

יש לפנות לרופא המטפל

07/12/2018 | 00:46 | מאת: מור

דר שלום, האם כאשר יש חצוצרות חסומות ללא נוזל יש צורך בהוצאתן לפני טיפולי ivf?

לקריאה נוספת והעמקה

אפ אין בהן נוזל (הידרוסלפינקס) אין צורך לכרות את החצוצרות לפני IVF.

שלום פרופ.. אני בת 30 נ+1 . הריון טבעי . לידה קיסרית עקב האטות במוניטור עוברי הבת שלי כבר בת 6. מאז מנסה להרות ללא הצלחה. עברתי 3 הזרעות. ו 4 ivf . אחד מהם מוקפאים פעמיים הצליח אך נאלצתי לקבל ציטוטיק עקב אי התפתחות של עובר. אציין שביצעתי בדיקת AMH . רזרווה שחלתית. 0.96 בעלי עם בעיה בזרע אך הבנתי מהרופא שלי שאצלו אני מטופלת ivf . שבעיית הזרע היא לא הבעיה העיקרית . ב 30.10 עברתי שאיבה. והחזרה ב 2.11 החזירו 2 ביציות הכל היה תקין מבחינת בטא . ואולטראסונד . ההתקדמות היתה תקינה ומתאימה לגיל הריון ב 4.12. ביטא לא עלתה טוב היתה 4404. לציין שלפני הבדיקה הזאת בשבוע . בטא היתה 2591 בערב עברתי us . שבוע 7+1 . שק הריון ושק חלמון ללא עובר. ושק הריון לא כל כך גדל היה 13 סמ. לציין בus לפני זה בשבןע היה 11 סמ ב 5.12 קיבלתי ציטוטיק . ירד מעט דם ופסק . יש לי מספר שאלות 1. אם הייתי מחכה עוד שבוע למרות הבטא הלא תקינה . יתכן וההריון היה מתפתח אני מרגישה אשמה. למה לא חכיתי לעוד שהוע ? 2. למה לא יורד דם אחרי ציטוטיק? ירד רק מעט יחסית ביום הראשון אחרי התרופה. והיום יום 2 אחרי טיפול כלום אין. לא דם ולא כאב. יתכן וציטוטיק לא עבד? 3. הייתי מקבלת תמיכה של 2 כדורי דופסטון ליום ו4 נרות אוטרגסטון ביום. . למה פרוגסטרון ואסטרדיול היו יורדים למרות תמיכה. האם התמיכה לא מספיקה? 4. למה הריון היה מתקדם יפה ופתאום השתבש? סליחה על השאלות המרובות אני מאוד לחוצה. ומרגישה אבודה . תודה לך מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אין ספק שהמתנה של שבוע לא היתה משנה. לא הייתי מחכה להשפעת הצוטוטק ומפנה אותך לשאיבה של ההריון בהרדמה. אחרי ההפלה כדאי להעמיק בברור סבות להפלה כמו לבצע קריוטיפ (בדיקת הכרומוזומים של שני בני הזוג, קרישיות יתר והיסטרוסקופיה).

ב4 שנים האחרונות הייתי בהריון 3 פעמים וכל ההריונות הסתיימו באכזבה לצערי . ההריון הראשון היה ספונטני ובשבוע 8 התחילו דימומים שהלכו והתגברו ובסוף זה נגמר בגרידה. לאחר מכן התחילו הבירורים אבל חוץ ממחיצה ברחם לא מצאו בעיה .. לא הצלחנו להרות שוב באופן טבעי וגם אחרי סדרת הזרעות לא הייתה הצלחה ובסוף הגענו לivf . בטיפול הראשון למרות שדיממתי היה הריון אבל כעבור 10 ימים הבטא צנחה ... מאז עוד 7 טיפולים ( והרבה החזרות) ובסוף בטיפול האחרון נכנסתי להריון .. הרבה מתח אבל הבטא טיפסה ודימומים אין , הגענו לדופק שבוע 6 ושוב בוקר תמים קמה והדם חזר .. ההריון נגמר אתמול . אני כבר לא יודעת מה לעשות .. אני מרגישה שלא עולים על מה הבעיה ונושא הדימומים אצלי חוזר על עצמו כל פעם ( גם כמה ימים אחרי החזרה) . אשמח לייעוץ

לקריאה נוספת והעמקה

הפלות יכולות לנבוע מסבות רבות. החשובה בהן היא הגיל (בפרט מעל 40). יש גם לבדוק את המבנה הכרומוזומלי של שני בני הזוג (בדיקת קריוטיפ) וגם לשלוח לבדיקה לקרישיות יתר (תרומבופיליה).

אני בת 35 בדיקות קריוטיפ שלי ושל בעלי תקינות . עשיתי את הבדיקות הרגילות לקרישתיות יתר וזה היה תקין

04/12/2018 | 21:32 | מאת: יערה

שלום פרופ, ביום חמישי ה- 22.11 עברתי שאיבה ביום ראשון ה-25.11 הוחזרו שני עוברים טריים יפים. אני עם תמיכה פעמיים ביום של שאיפה אחת של סינרל.ב-27.11 פרוגסטרון 150 אתמול- ה-3.12 התחיל דימום, היום כבר ממש התחזק כמו מחזור- זה בעצם רק היום השמיני להחזרה-אם התמיכה טובה למה שיהיה דימום ככ מוקדם? האם סינרל נחשב לתמיכה מספיקה לבד? בדיקת בטא אמורה להיות ביום חמישי ה-6.12 האם אני יכולה לעשות אותה כבר ביום רביעי (כלומר יום קודם היות ואני לא נמצאת בחמישי)? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי תמיכה סינרל אינה מספיקה ורצוי מאד להוסיף פרוגסטרון בכדורים, נרות וגינליות או זריקות

04/12/2018 | 16:46 | מאת: נחמה

בת 28, לפני שנה הריון ספונטני שהסתיים בשבוע 8 בגלל חוסר דופק אצל העובר. הפלה עם ציטוטק (3 פעמים). מאז לא הצלחתי להכנס להריון. צילום רחם תקין, פרופיל הורמונלי תקין. מקבלת וסת של יומיים דימום בלבד וביוץ בערך ביום 22 של המחזור. מחזורים של בערך 35 יום. מפחדת להתחיל עם טיפולי פוריות. מה יכולה להיות הבעייה? האם יש סיכוי שאקלט להריון בלי טיפולים?

לקריאה נוספת והעמקה

אם שנה אינך מצליחה להיות בהריון אז יש בעיה. היתרון הגדול שלך הוא גילך ואל תבזבזי אותו. פני בהקדם למומחה פוריות

שלום רב. אני מעוניינת לדעת האם יש בעיה לבצע בדיקת סיטי גב תחתון בזמן טיפולי פוריות לצורך הקפאת ביציות. האם הקרינה עלולה לפגום בתהליך ייצור הביציות/ תקינותן או איכותן? מודה לך על ההתייחסות, בברכת חג שמח, דנה

לקריאה נוספת והעמקה

בעקרון אין מידע על נזק אפשרי לביציות מבדיקת CT, עם זאת יש לדעת שב-CT יש קרינה לא מבוטלת ולכן כדאי שלא לבצע את שאיבת הביציות בחודש בו מבוצע ה-CT.

03/12/2018 | 08:48 | מאת: ליבנת

האם מלטונין יעיל בשיפור איכות הביציות של בת 43 ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין כל הוחה לשפור הביציות באשה בת 43 עם מלנטנין, מאידך יש עבודות המצביעות על שיפור בצועי הביציות בנשים עם שחלות פולימיסטיות.

02/12/2018 | 18:47 | מאת: טל

עברתי שאיבה די יפה 7 עוברים 5 הופרו 1 הוחזר לרחם 9 ימים מההחזרה התחלתי לדמם בהתחלה דימום קטן והיום דימום עם גוש קטן . אני עם תמיכה אנדומטרין 2 ביום 2 בערב .הרופא להמשיך תמיכה ולעשות בטא עוד כמה ימים.. בשביל מה ???

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יש להמשיך בטיפול התמיכה עד בדיקת ההריון כי עדיין ייתכן הריון וההפרשה הדמית ייתכן שמקורה בהשרשת העובר.

אפילו שיש דימום כבר 6 ימים ?

לא יכולתי להתאפק וביצעתי בידיקת הריון ביתית לאחר 5 ימים מהזרקת האוביטרל אך הבדיקה יצאה שלילית .. השאלה שלי היא כזאת האם כבר זה אבוד או שיכול להיות שגם עם האוביטרל תהיה תשובה שלילית בבדיקת הריון ביתית ... כי מה שאמרו לי במרפאה שרק לאחר 14 יום לבצע בדיקת דם או בדיקת הריון ביתית כי החומר באוביטרל יראה על בדיקה חיובית בכל מקרה וזה יכול להיות שקרי אבל טצלי יצא שלילי ולא חיובי

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת הריון 5 ימים לאחר זריקת אוביטרל אינה משמעותית ואין להסיק ממנה דבר. יש לחכות בסבלנות לבדיקה 13-14 יום לאחר האוביטרל.

01/12/2018 | 05:46 | מאת: דנה

היי התחלתי להזריק גונאל אף ביום רביעי 21/11 ואני מזריקה כל ערב 75 בין 20:00-22:00 ואתמול ביום שישי שכחתי להזריק. הזרקתי במקום ביום שבת ב5 בבוקר... האם זה תקין? או יכול לפגוע בטיפול? והאם להמשיך בערב כרגיל למרות שהזרקתיבבוקר תודה

רוב הסיכויים שהכל בסדר. תמשיכי לפי המצוכנן

מקבלת תמיכה של אסטרופם, דופאסטון וקרינון לפני הביוץ והחזרת העוברים. האם זה הכרחי? קראתי שזה ניתן רק לאחר החזרה. בנוסף, אני נמצאת ברמת סיכון גבוהה לסרטן השד ורוצה להימנע כמה שיותר מחשיפה לאסטרוגן. האם אפשר רק מתן פרוגרסטורון כתמיכה?

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי אפשר לותר על האסטרופן, עם זאת עליך להתייעץ עם הרופא המטפל.

28/11/2018 | 19:09 | מאת: תהילה

שלום האם יש קשר לזה שהיה לי הריון לא תקין ללא עובר לזה שיש לי בעית קרישיות יתר כמו פקטור 8 גבוה pt גבוה וגם פרוטאין סי ועוד אולי בגלל הקרישיות לא התפתח ההריון?

לקריאה נוספת והעמקה

קרישיות יתר יש לה קשר להפלות. באשר לאי פוריות-הקשר לא הוכח. בכל מקרה כדאי לפנות להמטולוג כדי שיעריך את המצב וגם יציע טיפול מונע.

28/11/2018 | 18:43 | מאת: שלי

שלום רב. יש לי היפרפלזיה של האדרנל מטופלת בפרניזון ורמות האנדרוגנים שלי גבוהים תמיד ועכשיו שבוע 5 הרמות הכפילו עצמן! אני בלחת האם זה צפוי להמשיך להתגבר במהלך ההריון או להתאזן/לרדת? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

המקרה שלך מצדיק התייעצות עם אנדוקרינולוג מומחה.

28/11/2018 | 17:52 | מאת: נועה

היי ! אשמח בעזרה עם פענוח בדיקות מעבדה (.......*.) (30.00 -0.00 ) HEMOLYTIC IND. 6.00 INDEX image description (....*....) (100.00 -65.00 ) GLUCOSE 83.00 MG/DL image description (.......*.) (140.00 -30.00 ) ALK.PHOSPHAT. 57.00 U/L image description (......*..) (50.00 -5.00 ) ALT(GPT) 20.00 U/L image description (...*.....) (40.00 -5.00 ) AST(GOT) 28.00 U/L image description (......*..) (10.40 -8.80 ) CALCIUM SERUM 9.40 MG/DL image description (........*) (200.00 -120.00 ) CHOLESTEROL 131.00 MG/DL image description (.....*...) (1.20 -0.50 ) CREATININE SERUM 0.80 MG/DL image description (......*..) (146.00 -134.00 ) SODIUM SERUM 138.00 MEQ/L image description (....*....) (5.30 -3.50 ) POTASSIUM SERUM 4.51 MEQ/L image description (....*....) (85.00 -40.00 ) HDL-CHOLEST. 66.00 MG/DL image description (.........)*(130.00 -60.00 ) LDL-CHOLEST. 53.00 MG/DL image description (......*..) (170.00 -50.00 ) IRON 87.00 UG/DL image description (........*) (8.50 -6.30 ) TOTAL PROTEIN 6.40 G/DL image description (.....*...) (5.50 -3.50 ) ALBUMIN SERUM 4.40 G/DL image description (.......*.) (170.00 -35.00 ) TRIGLYCERIDES 60.00 MG/DL image description 60 < (GFR(ESTIMATED (יחידות:ML/MIN/1.73M2) חושב לפי נוסחת MDRD עבור נבדקים מעל גיל 18 לא מתאים לנשים הרות image description 36.7> (ESTRADIOL(E2 (FOLLICULAR PHASE : 77 - 922 PMOL/L) (MID-CYCLE : 140 -2383 PMOL/L) (LUTEAL PHASE : 77 -1145 PMOL/L) (POST MENOPAUSAL : <103 PMOL/L) image description FSH 5.62 MIU/ML (8.0 - 3.0 : FOLLICULAR PHASE) (17 - 2.5 : MID-CYCLE) (5.5 - 1.3 : LUTEAL PHASE) (133 - 26.0: POST MENOPAUSAL) image description LH 3.47 MIU/ML (FOLLICULAR PHASE : 1.8 - 12 MIU/ML) (MID-CYCLE : 7.6 - 89 MIU/ML) (LUTEAL PHASE : 0.6 - 14 MIU/ML) (POST MENOPAUSAL : 5 - 62 MIU/ML) image description PROGESTERONE 0.61 NMOL/L (FOLLICULAR PHASE : <0.3-0.95 NMOL/L) (LUTEAL PHASE : 3.8 - 50.5 NMOL/L) (POST MENOPAUSAL : <0.3-0.65 NMOL/L) :PREGNANT FEMALE (FIRST TRIM : 8.9-468 NMOL/L) (SECOND TRIM : 72-303 NMOL/L) (THIRD TRIM : 89-771 NMOL/L) image description (......*..) (4.94 -0.35 ) TSH 2.10 µIU/mL image description (........*) (5.00 -0.00 ) CRP 0.30 MG/L image description (.......*.) (1060.00 -187.00 ) VITAMIN B12 358.00 PG/ML image description (.......*.) (10.00 -4.00 ) WBC 5.00 K/UL image description (0.09 -0.00 ) IMMATURE GRANULOCYTES 0.00 K/UL image description (0.62 -0.00 ) % 0.00 % IMMATURE GRANULOCYTES image description (........*) (6.60 -1.80 ) NEUTROPHILS 2.10 K/UL image description (.........)*(68.00 -46.00 ) % 41.50 % NEUTROPHILS image description (....*....) (3.50 -1.10 ) LYMPHOCYTES 2.40 K/UL image description *(.........) (45.00 -15.00 ) % 47.50 % LYMPHOCYTES image description (.....*...) (0.90 -0.08 ) MONOCYTES 0.46 K/UL image description (.*.......) (10.00 -2.00 ) % 9.20 % MONOCYTES image description (........*) (0.60 -0.00 ) EOSINOPHILS 0.05 K/UL image description (.......*.) (6.00 -0.00 ) % 1.00 % EOSINOPHILS image description (.......*.) (0.15 -0.00 ) BASOPHILS 0.04 K/UL image description (....*....) (1.50 -0.00 ) % 0.80 % BASOPHILS image description (........*) (5.40 -3.90 ) RBC 3.98 M/UL image description (....*....) (16.00 -12.00 ) HEMOGLOBIN 14.20 G/DL image description (....*....) (45.00 -35.00 ) % 40.50 HEMATOCRIT image description *(.........) (98.00 -80.00 ) MCV 101.80 FL image description *(.........) (33.00 -27.00 ) MCH 35.70 PG image description (.*.......) (35.50 -32.00 ) MCHC 35.10 G/DL image description (........*) (16.00 -11.00 ) % 11.70 RDW image description (0.01 -0.00 ) NRBC 0.00 K/UL image description (0.10 -0.00 ) % 0.00 %NRBC image description (......*..) (400.00 -150.00 ) PLATELETS 232.00 K/UL image description % 37.30 PLATELET-LARGE CELL RATIO 19.4-43.7% .N.R image description MPV 11.50 FL N.R 6.5-11.5 FL

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקות נראות תקינות. עם זאת עברתי עליהן הרפרוף כי אין ביכולתי. במסגרת של הפורום, להחליף את מקומו של הרופא האישי שלך.

28/11/2018 | 10:40 | מאת: שחף

ב 27/9 עברתי גרידה, ב 24/10 - היו לי הפרשות חומות 3 ימים - רק בניגוב. 27/11 - עשיתי את הבדיקות הנ"ל עקב אי קבלת ווסת מעל 8 שבועות. LH - 24.5 IU/I FSH - 24.8 IU/I Estradiol - 356 pmol/I Progesterone - 8.0nmol/I האם הערכים תקנים??

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקות של FSH ו-LH לא נעשו בתיזמון הנכון ולכן אין להתרשם מהם. עליך לחכות לוסת הבאה ולבצע את הבדיקות ביום 3 של הדימום הוסתי.

27/11/2018 | 23:56 | מאת: מאיה

שלום פרופסור. 10 ימים אחרי החזרה של עובר יום 3 פרוגסטרון 70 12 יום אחרי בטא חיובית ופרוגסטרון 60 14 יום אחרי בטא הכפילה את עצמה אך פגוגסטרון ירד ל49 האם מגמת הירידה הזו זה סימן רע? האם היית מציע להגביר תמיכה? מתי אפשר כבר להיגמל מהתמיכה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ירידת הפרוגסטרון היא במסגרת השינויים הנורמלים האפשריים. עם זאת הייתי מגביר את התמיכה בפרוגסטרון.

היה לי בעבר הריון חוצ רחמי ואחד כימי ועכשיו הריון ללא עובר שבוע שש שבע או תשע לפי חישוב וסת אחרונה שואלת האם אלו נחשבים הפלות האם זה אומר שכן היו לי הפלות לפי הריונות אלו? מה הכוונה שאומרים הפלות למה מתכוונים האם הריון לא תקין ללא עובר נחשב להפלה?

לקריאה נוספת והעמקה

הריון ללא עובר נחשב בהחלט להפלה. מאידך הריון חוץ רחמי או הריון כימי אינם הפלות.

27/11/2018 | 18:20 | מאת: מירי

אני בת 25, עם ילדה אחת בת שנה ו9 חודשים. עם שאיפה ל4 ילדים. ההריון הקודם היה עם IUI ולטרזול, לאחר נסיונות שלא הצליחו עם איקקלומין. במקביל, היה היפותירואידיזם קל, וטופלתי עם יוטירוקס. לאחר הלידה( כנ"ל היום) התאזן לי הTSH והפסקתי. לאחר הלידה לקחתי גלולות סרזט למשך חצי שנה, ומאז מינז. עשיתי פרופיל הורמונלי לפני כשבועיים, ויצא לי FSH של 17.6, LH=10.8, אסטרדיול =205, טסטוסטרון=0.7, פרוגסטרון =1.5, ופרולקטין 164. הרופא אמר לי שיכול להיות שיש לי רזרבה שחלתית נמוכה. ויפנה אותי לAMH. האם הגיוני שכבר בגיל 25 תהיה לי אי ספיקה? האם יכול להיות שתוצאות הבדיקה ההורמונלית הוטו בהשפעת הכדורים למניעת הריון שאיתם הפסקתי בערך חודשיים לפני ביצוע הפרופיל? האם יהיה באפשרותי לשאוב ביציות בזמן הקרוב ולשמר אותן הלאה או שכבר אבוד? מה הפרוגנוזה לכניסה להריון? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

גם אני מציע לבצע AMH שהוא יותר מהיימן בקביעת הרזרבה השחלתית מאשר FSH. אם יסתבר שאומנם הרזרבה השחלתית נמוכה, כדאי מאד להתחיל בטיפול או כדי להרות או לשמר פוריות. יש לבדוק את הזכאות שלך לשימור פוריות ללא תשלום, כפי שנכנס לסל הבריאות לאחרונה.

27/11/2018 | 12:11 | מאת: רימה

שלום רב בת 41.בדיקה הורמונים ביום הרביעי של המחזור. FSH-29.83 LH-10.8 E 2-29.4 Progesron-0.74 Prolactin-0.74 Dhea s-135.4 Testosterone-0.21 הרופה אומר שאין סיכוי לריון ספונטני

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת ה-FSH הגבוהה מעידה על רזרבה שחלתית מופחתת מאד. מציע לבצע גם AMH. בכל מקרה הסיכויים להשגת הריון גם טבעי וגם בטיפול-נמוכים מאד.

היי, נותר לי עובר קפוא מגיל 40 8 תאים דרגה 2 שיטת icsi . הריתי בגיל 41 מביציות של גיל 40 1. מה הסיכויים לקליטה של עובר זה ? ביציות משימור של גיל 38 שהופרו בצורנה תקינה 8 תאים יום 3 לא הייתה קליטה . 2. בנוסף אשמח לדעת אם כדאי לבצע שאיבות על בסיס טבעי בגיל 43 - בדצבר אהיה . מה סיכויי הצלחה ? 3. אם ניתן לקחת חומצה פולית 5 מ"ג לאורך זמן כבר שנה וחצי נוטלת ... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מענה לשאלותיך: 1. הסיכויים להריון מעוהר אחד שהוקפא ביום 3, כשהיית בגיל 40, אינם עולים על 10%. 2. כדי להעריך את סיכוייך במחזור טבעי לעומת טיפול הורמונלי, כדאי לבצע בדיקות של הרזרבה השחלתית. בכל מקרה הסיכויים להרות בגיל 43 אינם עולים על 5%. 3. 5 מ"ג של חומצה פולית זה מינון גבוה שמוצדק אם היו מקרים של ילודים עם מומים במערכת העצבית או שמשקלך גבוה בימיוחד. היות ואת לוקחת את המינון הגבוה, הייתי מציע לבדוק את רמת החומצה הפולית בדמך, ולהמשיך בהתאם לתוצאה.

ישנה ספינה ביפידה אוקולטה לי, לאימ אשלי ולביתי ללא תסמינים. השאלה אם כדאי באופן שוטף מינון נמוך יותר שאשמח לדעת מהו ואם אקלט להגביר ?

26/11/2018 | 20:11 | מאת: ענבל

שלום רב, בת 37.5 מחזור סדיר עם תאומים בני 2 מטיפולי ivf בעקבות בעיית זרע של בעלי להלון תוצאות הבדיקות שלי: Estradiol 115 Tsh 1.47 Lh 3.3 Fsh 12.3 Prolactin 415.6 Progestron קטן מ 2 Testosteron 0.5 Dhea sulphate 3.66 אשמח לקבל חוות דעת האם התומאות שלי מאפשרות כניסה טיבעית להריון? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

התוצאה הבעיתית היא רמת ה-FSH הגבוהה שעלולה להעיד על רזרבה שחלתית מופחתת. מציע לפנות למומחה פוריות כדי לברר עוד ואולי להציע טיפול בהקדם.

25/11/2018 | 21:15 | מאת: דפנה

ביום שישי האחרון, שבוע ויום לאחר החזרת עובר (בן שלושה ימים) התחילו לי דימומים חזקים (היום נרגעו מאוד) - למעשה נראה כמו מחזור אבל מהי הסיבה שהמחזור מופיע כל כך מהר? והאם יש סיכוי כלשהו שיש עדין הריון?

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן דהתמיכה לא היתה מספקת. הסיכוי לקליטת ההריון מופחת משמעותית בגלל הדימום. אם זאת כדאי לבצע בטא, אולי מדובר בדימום של השרשה.

25/11/2018 | 15:33 | מאת: ג'ני

פרוק' משיח שלום רב, עברתי שאיבת ביציות עקב בעיית זרע אצל בעלי. הופרו באיקסי 5 ביציות מתוך 8 (עוד 10 ביציות היו מיועדות להפריה טבעית אך זה לא קרה). ביום ה2 הוחזר לי עובר בן 2 תאים שלא הניב הריון. הקפיאו 2 עוברים - אחד ביום ה3 בן 8 תאים דרגה אחד ושני ביום ה6 כשהוא הפך לבלסטו בדרגה 4BB. יש לציין שעובר זה ביום השלישי היה רק 4 תאים דרגה 2, 3 ופתאום תפס תאוצה והפך לבלסטו ביום ה6. איזה עובר נראה לך יותר מבטיח להחזרה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין ספק שעם בלסטוציסט באיכות טוה יש יותר סיכויים.

25/11/2018 | 10:08 | מאת: דנה

היי, התחלתי טיפול בגונאל אף ביום רביעי האחרון ללא וסת לפי הוראת הרופא, וסת אחרונה הייתה ב16/10... האם זה תקין להתחיל טיפול לא ביום חמישי של וסת? טיפולים קודמים תמיד היו בסמוך למחזור... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה תקין בתנאי שמבצעים בדיקת דם ל-E2 P ולהתחיל קר אם הם ברמה נמוכה.

24/11/2018 | 17:17 | מאת: טליה

היי, אני ובעלי בני 26 לאחר חצי שנה של ניסיון להיקלט להריון התחלנו בבדיקות. התגלתה בעיה בתנועתיות ובמורפולוגיה של הזרע והומלץ לעשות הזרעה. עשינו הזרעה ללא הורמונים, רק עקבו אחרי הביוץ וביום הביוץ ביצעו את ההזרעה. נקלטתי להריון בסבב הראשון אך לצערנו זה התגלה כהריון חוץ רחמי. נראה בינתיים שהוא מתמוסס לבד ללא התערבות, בטא בירידה ונעלמו התסמינים. אני צריכה כמובן להמשיך לעקוב אחרי הבטא עד לאיפוס. כמה שאלות: 1. כמה זמן אחרי הריון חוץ רחמי ניתן לנסות להיכנס שוב להריון? בהנחה שזה התמוסס לבד ולא הייתי צריכה זריקה להפסקת ההריון. 2. האם ההריון החוץ רחמי הוא תוצאה של ההזרעה? 3. כדאי לעשות את ההזרעה הבאה בזמן ביוץ בצד שמאל (ההריון החוץ רחמי בצד ימין) 4. מה הסיכוי שזה שוב יקרה?

לקריאה נוספת והעמקה

בתשובה לשאלותייך: ראוי לבצע צילום אחם כדי לבדוק אם בחצוצרות אין חסימה שלמה או חלקית. בכל מקרה ייתכן ומומלץ לעבור חהםריה חוץ גופית. גם בהםריה חוץ גופית ייתכן הריון חוץ רחמי אבל פחות. נין לחסור לטיפול כחרי שני מחזורי וסת תקינים.

מצורף המשך הקובץ

שלום רב יום רביעי שעבר עשיתי ניתוח להוצאת פוליפ, השבוע יום ג החלו אצלי כאבים ברחם בצד השמאלי. היום עשיתי אולטרסאונד על קולית ועדיין נראה ממצא נוזלי עם גבול לא סדיר 18×12מ"מ. מה יכול להיות הסיבה שעדיין נראה ממצא?? יש לציין שהרירית ירדה מ20 מ"מ ל8.5 בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

רבקה שלום בהסטרוסקופיה המנתח רואה את חלל הרחם כך שלא סביר שישאיר ממצא. יתכן ומדובר בקריש דם. כדאי לבצע אולטראסאונד נוסף לאחר המחזור

היי בטיפול של גונאל 50 ליום עקב שחלות פוליציסטיות היום בבדיקות דם E2 6500 Progesterone 4.6 LH 48 זקיקים צד ימין - 14, 15, 15, 16, 19 זקיקים צד שמאל - 10, 11, 11 הרופא אמר לא להזריק אוביטרל כי הביוץ כבר החל האם ללא או אוביטרל ביוץ טבעי בטוח יקרה? ומתי הוא אמור להתרחש ? האם רק הזקיק של ה-19 יבייץ או שיש סיכוי שגם הזקיק של ה-16 יבייץ והם יבייצו יחדיו? האם זה מגדיל את הסיכוי לתאומים? תודה רבה וערב נעים

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי ישהיה ביוץ טבעי ללא אוביטרל-לא גדול, אפילו אם היתה עליה של LH. במקרה של ביוץ כזה לא ברור כמה זקיקים יבייצו, ייתכן שיותר מ-2 ועדיין קימת סכה של הריון מרובה עוברים. לנוכח ה-PCOS שלך והרגישות הרבה לטיפול, מציע לעבור ל-IVF בהקדם!

היי תודה על התשובה :) האם כדאי להזריק אוביטרל עכשיו? כדי שאולי בכל זאת יהיה ביוץ?

היי ביצעתי היום שוב בדיקות דם ומערב זקיקים במעקב - רירית ירדה מ7.1 ל5.6 מעט נוזל בדוגלס צד ימין - 18, 20 ומבנה נוזלי 27*25 פלוס זקיקים קטנים שמאל - 13,14 ו17 בדיקות דם : E-2 2942 LH - 4.9 Progesterone 12.9 האם זה תקין? האם היה ביוץ ? תודה :)

22/11/2018 | 20:45 | מאת: רחלי

פרופסור משיח שלום אני בת 41 ללא ילדים ואחרי הריון שלא צלח +מספר טיפולי הזרעות וIVF שלא צלחו. כעת אמורה להתחיל סבב נוסף. היום הוא היום ה2 לווסת עשיתי בדיקת דם וUS -מצ"ב תוצאות E2- 131 Progesterone Urgent -1.9 תוצאות US : עובי רירית 3.3 שחלה ימנית מבנה צלול בגודל 14 מ"מ ובנוסף זקיק קטן . שחלה שמאלית זקיק קטן . בנוסף נצפה שרירן תוך דפני קיר אחורי בגודל 16 מ"מ (תוצאות אלה דומות לטרום טיפולים קודמים למעט נושא השרירן ) אלא שהפעם הונחיתי להמתין ליום 5 של המחזור, להיבדק שוב ואז ייבחן האם להתחיל זריקות . אשמח ואודה לחוו"ד -מאיזו סיבה לא להתחיל להזריק מהיום? כמו כן לבנות דודות שלי יש בעיית קרישיות יתר - האם למרות שמדובר בקרבה משפחתית דרגה שנייה גם עליי להבדק בנושא קרישיות יתר? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

1. גם אני אינני מבין את העדיפות בלחכות ליום 5. 2. רצוי מאד לערות אצלך בדיקות לקרישיות יתר (תרומבופיליה).

בת 30, כשנה לאחר גרידה.... רירית הרחם נפגעה ולא התעבתה מאז הופרדו הידבקויות בהיסטרוסקופיה ניתוחית ואף בוצע לאחר מכן שוב היסטרוסקופיה לוודא שהכל תקין. ניתן כל סוג של הורמונים כדי לעבות אותה אך לא עזר. כולל מדללי דם... הזרעות לא צלחו ולכן עברנו להפריות שאבו לי ב2 הפריות 12 ביציות והופרו כ9 עוברים אבל הבעיה שהרירית תמיד סביב 5-5.5 ולא מצליחה להתעבות בנוסף בוצע תהליך פייפל ואני פשוט מיואשת. דפקו לי את הרירית בגרידה ומאז אני לא יכולה להרות. מה עוד ניתן לעשות? האם אתה מתמחה בעיבוי רירית רחם על מנת להגיע לייעוץ? מתוסכלת

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרות אחרונה היא בצוע "ערוגות" בהיסטרוסקופיה. מי שמבצע זאת במרפאתי הוא דר' רועי משיח 0526666495 הוא גם יסביר לך את סיכויי ההצלחה. בהצלחה.

זה פעולה שיש בה סיכונים נכון??

19/11/2018 | 21:45 | מאת: בתאל

אני בת 42 לפני חודשיים היה לי הריון ספונטני היה שיליה ושק הריון לפי החישוב הייתי שבוע 6-7 ולפי חידוה וסת אחרונה זה 9 ולא היה עובר עכשיו יש לי קרישיות יתר האם בגלל זה ההריון לא היה תקין ולאה היה עובר לו היתי לןקחת אספירין יכול להיות שכן היה מתפתח עובר?

לקריאה נוספת והעמקה

רוב הסיכויים הם שהההריון לא היה תקין בגלל גילך ומכאן הסיכוי הגבוה שלעובר יהיה מבנה כרומוזומי לא תקין. לא פרטת מה פרוש האמירה: "יש לי קרישיות יתר", חשוב לדעת מה המוטציה שגורמת לקרישיות יתר ומה הסבירות שהיא קשורה להפלות.

שלום האם התוצאות של הבדיקה תקינות ? יש לי חשש שמשו אצלי לא מאוזן!!!! עשיתי בדיקת הורמונים ביום השלישי של המחזור; Estradiol e2. 209 pmol/l Lh. 9.2 iu/l Prolacrin 227 mlu/l Fsh. 4.6 iu/l Testesterone 0.7 nmol/l Progesterone. קטן מ 8nmol/l

לקריאה נוספת והעמקה

התוצאות תקינות אבל אם מדובר בהערכת הרזרבה השחלתית-מוטב לבצע AMH

17/11/2018 | 22:38 | מאת: ורדית

שלום עשינו שתי הפריות עם עוברים טובים בלוטיסצטייים ללא קליטה אחרי החגים עשיתי החזרת מוקפאים גם בלוטיסטיים שהיו טובים מאוד אך ללא הריון עכשיו עשיתי בדיקות לקרישיות יתר ואכן יש לי בעיה בקרישיות יתר האם יש קשר האם בגלל זה לא ניקלט הריון איך זה מתקשר לאי הקליטה

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה מה הפרעת הקרישה וחומרתה. לדעתי, קרישיות יתר גורמת אמנם להפלות ולסבוכי הריון אבל לא לכשלונות IVF. צריך לחפש סבות ממשיות יותר כמו מצב הרחם, גיל המטופלת ועוד.

17/11/2018 | 12:35 | מאת: אורי.

שלום רב לפני התחלת טיפולי ivf. בת 40. ביצעתי לפני חודש את כל הבדיקות דם.cmv שלילי לשניהם. בעקבות מחלת חום קשה בשבועיים האחרונים עד כדי אשפוז התגלה שנדבקתי לאחרונה בcmv ושיש הרבה מאוד עותקים בדם.התחילו טיפול בגנציקלויר. מבינה שצריכה לבטל את הטיפולים.השאלה היא האם לחצי שנה באמת? יש צורל לפנות לזיהומולוג ולבצע בדיקות אחרי כמה חודשים

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יש לדחות את הטיפולים ל-3-6 חודשים. אולטרנטיבה היא לשאוב ביציות ולהקפיא את העוברים ולהחזירם לרחם רק אחרי 4-6 חודשים. גם על אלטרנטיבה זו יש להתייעץ עם מומחה זהומים בשאלה אם ניתן להידבק מהביציות?

16/11/2018 | 13:43 | מאת: טל

שלום, נתונים: תוצאות בדיקות הזרע תקינות בכל המדדים, למעט מורפולוגיה נמוכה 2% אנדוקרינולוגיה כל ההורמונים בטווח התקין. יש וריקולציה. האם יש טעם לנתח במצב זה? הבנתי שאם הבעיה היא רק במורפולוגיה ושאר המדדים תקינים הניתוח לא יעזור ממש... שאלה נוספת, אני רץ פעמיים בשבוע, לאחר הריצה האשכים כואבים למשך שעה שעתיים מניח שבגלל הוריקוציל, האם יש להימנע מריצה? או שזה דווקא טוב הזרמת דם לאזור הזה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כדי שתהיה אינדיקציה לניתוח וריקוצצה יש חהוכיח שזה קיים. ההוכחה הנכונה היא על ידי דופלר אשכים. אם נימצאה וריקוצלה בדרגה גבוהה רצוי חנתח, זאת בעיקר כדי למנוע היתדרדרות באיכות הזרע. אין לצפות שניתוח ישפר את המצד מידית, ולרוב אם יש שיפור (בכלל) הוא מופיע כעבור 6 עד 12 חודשים. את הוריקוצלה שלך גדול עד כדי שגורם לכאבים בריצה-רצוי לנתח. אם הבעיה היא אי פוריות-עדיף להגיע לטיפול IVF ולא לחכות לדיפור שיבוא (אםבכלל) על ידי הניתוח.

15/11/2018 | 23:22 | מאת: עמ

שלום רב, ב29/10 עברתי החזרת 3 מוקפאים בני 3 ימים. ב-11/11 בטא 257 ב- 13/11 הבטא הייתה 595 וב-15/11 היא 1375. האם זו עלייה תקינה או שרמת הבטא יחסית נמוכה עדיין, בהתייחס לתאריך ההחזרה? אציין שההריון הקודם היה חוץ רחמי ואני חוששת שתרחיש זה יחזור על עצמו ולכן מעוניינת לדעת האם הבטא יכולה להעיד על תקינות ההריון. בנוסף, אני חשה מיחושים באיזור הרחם, בעיקר בצד שמאל. האם זה יכול להעיד על הריון חוץ רחמי או שזה טבעי להרגיש כאבים חלשים גם בשלב הזה של ההריון כשההשתרשות הסתיימה? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

עלית הבטא מצוינת. יש לקוות שמדובר בהריון תוך רחמי אלא שאין ודאות. מראוי לבצע בשבוע הבא בדיקה רביעית ואחרונה ואז לחכות ח-US בשבוע 7

18/11/2018 | 12:46 | מאת: עמ

תודה על תשובתך. עשיתי היום אולטרסאונד ומצאו שק הריון ושק חלמון בתוך הרחם. בסיכום הבדיקה כתבו: "עושה רושם של מחיצה קטנה ברחם-ההריון קצת יותר משמאל" ושגודל השק הוא X:12 Y:7. האם אלה ממצאים תקינים? אציין שעברתי הריון ולידה תקינים לפני שנתיים.