פורום טיפולי פוריות

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום פריון האישה והגבר. בשני העשורים האחרונים חלה פריצת דרך עצומה בכל הקשור לאבחון וטיפול בבעיות פוריות אצל גברים ונשים. מדי שנה מתפרסמות טכנולוגיות חדשות וחדישות באבחון בעיות בייצור והפרשת תאי זרע אצל הגבר ובעיות הורמונליות, ביוציות ומכניות אצל האישה. כ-15% מכל הזוגות בתקופת גיל הפוריות (גיל 25-42) סובלים מאי פריון מכל סוג שהוא ונזקקים לרוב לאבחון וטיפול כשבחלק נכבד מהמקרים הטיפול המוצע הינו ART - Assisted Reproductive Technologies - כל הטכנולוגיות המתקדמות הקשורות לטיפול בהפריה חוץ-גופית. בעשר השנים האחרונות חלה התקדמות בלתי רגילה בשיטות המעבדתיות של איתור זרע, הפריית הביציות וגידול עוברים בתנאי מעבדה עד להזרקתם לחלל הרחם או הקפאתם בשיטות שונות. כתוצאה מטכנולוגיות אלו חלה עלייה דרמטית באחוזי ההצלחה של טיפולי הפריון ואנו מגיעים היום ל-50-60% באוכלוסיות מסויימות למחזור טיפול של הפריה חוץ-גופית. פורום זה, בניהולו של פרופ' דב פלדברג, יעסוק בנוסף בנושאים: תרומת ביציות, תאי גזע, גנטיקה של עוברים, הגדרת מין העובר לצרכי מחלות ושיטות כירורגיות להפקת זרע מהאשכים.
5159 הודעות
4987 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפולי פוריות

25/04/2019 | 11:14 | מאת: e.m

שלום רב, ביצעתי בדיקות לפי חום השחר מתחילת הווסת עמד על 36.3, ביום ה- 12 עלה ל- 36.5 (קיימנו יחסי יישות ביום הזה). מציינת גם שבאותו היום בשעות הערב היה לי כאבים בצד השמאלי (מרגישה כל חודש) פלוס בדיקת ביוץ של לייף שיצאה חיובית. מאותו היום עד היום ה- 15 כאשר ביום ה- 15 חום השחר עמד על 36.3 (בלילה זה ישנתי עם מזגן). מציינת שבפרק זמן הזה ממש היו תחושות מוזרות יומיים אחרי הביוץ גוש צמוד לפטמה שמכאיב בצורה נוראית והיה אדום ממש וניראה לעין לאט לאט אפשר להגיד שנעלם ונשאר רק צבע חום בעור, יצא לי קו חום מהפופיק ומטה, כל מיני תופעות מוזרות אבל יכול להיות שזה פסיכולוגי אז לגביהן אין מה לציין. המחזור שלי קבוע כל 28 יום, כאשר הביוץ היה ביום ה- 12.. מתי אני אמורה לקבל מחזור אחרי 28 יום או 14 יום אחרי הביוץ? האם זה תקין שירד החום גוף ל- 36.3? אשמח למענה

25/04/2019 | 08:08 | מאת: רבקה

שלום רב ומועדים לשמחה, בת 38.5 שאלתי הוצאתי פוליפ בחודש דצמבר עדיין נראה ממצא ספק פוליפ ספק התעבות של המיומטריום בסמוך לרירית נעשתה שוב היסטרוסקופיה ששללה ממצא.אך עדיין נראה באולטרסאונד. האם הפריה חוץ גופית עוקפת זאת ובדרך זאת מעלה את הסיכוי להריון. דבר נוסף האם שעושים הפריה חוץ גופית בהרדמה במידה ולא מצליח שוב עוברים הרדמה או שיש דרך להקפיא עוברים לפעם הבאה? תודה מראש

קרוב וודאי שאין לך פוליפ. ההפריה החוץ גופית אינה עוקפת את הפוליפ כי הוא ברחם וההחזרה היא לרחם. באשר חהקפאה. תלוי בכמה ביציות תשאבנה וכמה עוברים יווצרו. אם יהיה עודף עוברים, הם יוקםאו ואז לא יהיה צורך בהרדמה נוספת.

24/04/2019 | 11:49 | מאת: ענת

שלום פרופסור, לפני יומיים (14 ימים אחרי אוביטרל) = בטא 16. היום (כעבור יומיים, 16 ימים אחרי אוביטרל)= בטא 38. האם ייתכן הריון תקין?

לצערי, קרוב לודאי שמדובר בהריון כימי והסיכויים להריון תקין-קטנים.

24/04/2019 | 08:44 | מאת: בתי

שלום רב וחג שמח חייבת לשאול בדחיפות תאריך הוסת האחרון שלי היה בתאריך ה12/4 ומאז כמובן אני ובעלי בנידה הבעיה היא שכל טיפול מתחיל עם הוסת שלי ואורך סביב 12 יום עד השאיבה, כלומר הזרע מגיע ליום השאיבה לאחר שבועיים של התנזרות להבנתי זרע שנמצא יותר משבוע ימים בגוף הופך פחות איכותי מחר תתבצע השאיבה הראשונה שלי לטיפול הראשון שלנו (ivf) והאמת שממש ממש מטריד אותי עניין הזרע מה עלינו לעשות? האם ניתן להשתמש בזרע הזה למסירה מחר לשם ההפרייה? או שעלינו להשתמש בזרע אחר ולא במנה הראשונה? אשמח לעזרתך הדחופה תודה רבה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לתת שתי מנות זרע ולהשוות אותן במעבדת ה-IVF. אם לבעלך אין בעיה בזרע, אז בנסיוני רב השנים לא מצאתי שיש בעיה בהינזרות ארוכה.

22/04/2019 | 20:06 | מאת: ספיר

שלום פרופ משיח כרגע בשבוע 6 (הריון לאחר ivf) בעוד כחודש אמורה לטוס לאילת (טיסה של שעה)..האם זה אמןר להוות בעיה כלשהי?או סכנה לעובר?

לקריאה נוספת והעמקה

איני רואה בעיה הטיסה של שעה

22/04/2019 | 18:45 | מאת: ליבי

אני פשוט חוששת להחזיר את העובר הקפוא יום 3 מגיל 41 ואת 2 העוברים שהופרו בגיל 43 והם מבוססי ביציות שימור בגיל 38 . גם יום 3 הם הוקפאו לפני מספר חודשים . כעת הוצע לי להחזירם על הסיס אותו פרוטוקול מחזור ביוץ טבעי עם תמיכת 2 אנדומטרין ואסטרופם בגלל שההחזרה לא הצליחה פעמיים עם העוברים הקפואים ועוברים יפים מביציות של שימור כולם בני 3 ימים לכן חשבתי על בדיקת הera שהציעו לי מראש לפני כל ההחזרות אבל לא ביצעתי בגלל העלות. אני גם מתלבטת אם לא כדאי לגדלם ליום 5 ואז להחזיר כדי לחסוף הורמונים מיותרים במשך שבועיים אם לא יגדלו לבלוסטיצים מה דעתך ? להתחיל טיפולים לא אוכל בגלל חוסר הרצון בהורמונים רבים וקשרית לימפה בחזה שאני במעקב לגביה ומחלת עור שמוחרפת עקב לקיחת הזריקות. מהי דרך הפעולה איתם לדעתך ?

לקריאה נוספת והעמקה

איני רואה כל יתרון ב-ERA. הייתי מציעע בכ"ז הכנה מלאכותית עם אסטרוגן. אם מותר לך ךהיות בהריון, בו יש הפרשת הורמונים רבה, איני רואה מדוע אסור לך טיפול הורמונלי.

כלומר לדעתך הכנה הורמונלית תעלה את הסיכוי כי לפי ביוץ טבעי זה לא הצליח? הרופא שלי העדיף ביוץ טבעי מלכתחילה כי לדעתו זה מעלה סיכוים אבל זה לא צלח פעמיים.

21/04/2019 | 20:28 | מאת: רינא

אחרי 9 שבועות בהריון ivf . ראו בus שאין דופק אפילו השק היה כמעט ריק . היה לי דימום חזק עם קרישים . והלכתי למיון נשים ובדקו אותי ואמרו נשאר קצת ברחם ונתנו לי 4 כדורי ציטוטק . ושחררו אותי להמשיך את ההפלה בבית . השאלה האם ציטוטק בלי מיפיגן זה מועיל ? והאם כמות הציסוטיק שנתנו לי מתאימה למצבי ? אני אחרי 3 שעות מלקיחת הכדורים ולא רואה דם חזק ?

לקריאה נוספת והעמקה
22/04/2019 | 08:43 | מאת: רינא

אחרי ציטוטק אני לא רואה דם חזק . היו קצת כאבים בינוניים ודם כמו מחזור . האם אחרי ציטוטק חייב לרדת הרבה דם ? מה עלי לעשות .אני יום שלם אחרי ציטוטק והדם לא מתחזק .

עליך להגיע ל-US ולראות אם ההריון נפלט. רוב הסיכויים, שהיות והדימום לא היה גדול, ההריון עדיין ברחם.

הדרך לקבוע אם הרחם התנקתה היא באמצעות US ובדיקת דם להורמון ההריון (HCG).

22/04/2019 | 19:27 | מאת: רינא

כמה צריך להיות כמות הרמון ההריון כדי לדעת שהרחם התנקה לגמרי ?מאיזה מספר זה נשמע טוב ?

22/04/2019 | 19:29 | מאת: רינא

כמה צריך להיות כמות הרמון ההריון כדי לדעת שהרחם התנקה לגמרי ?מאיזה מספר זה נשמע טוב ?

בהפלה טבעית אין צורך במיפיג'ין. כדי לוודא שהרחם ריק משארית יש לבצע US ורצוי גם בדיקת בטא.

21/04/2019 | 18:07 | מאת: דבורית

שבוע 5+5 אחרי ivf האם זה בסדר לקיים יחסי מין?אןרגזמה לא תביא להתכווצות הרחם ותהווה איזשהו סיכון לעובר?

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי רצוי להימנע מיחסי מין עד ההשרשה, כלומר עד שבוע לאחר ההחזרה. שונה במקרים של הפלות קודמות בהם הייתי מציע להימנע עד שבוע 7.

20/04/2019 | 16:55 | מאת: ליבי

בת 43 ילדתי בגיל 41 לאחר ניתוח קיסרי ivf. 1. האם חלון ההשרשה יכול להשתנות מההריון הראשון ? 2. עד עכשיו ניסו להחזיר מוקפאים בני 3 ימים לפי מחזור טבעי ולא הייתה התאמה מדוייקת בהחזרה כפי שהייתה בהריון בגיל 41 האם נתינת אוביטרל יכולה לסייע בדיוק של ההחזרה ובהתאם הצלחה בהחזרה ? 3. במרפאתי יש הצלחות לבדיקת הera גם לעובר מוקפא 3 ימים האם אחרי הריון וניתוח קיסרי בגיל 41 יכול להיות שינוי בחלון ההשרשה בגיל 43 ולכן זה יכול לסייע באיתור חלון ההשרשה ודיוק בהחזרת עוברים ?

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי את מאד טועה כאשר את מיחסת את ההצלחה או האי הצלחה לחלון ההשרשה. הצלחת טיפול IVF תלויה בעשרות (או אפילו אלפי גורמים) ובפרט בגיל 41. אחת הסבות לכישלון הוא מספר כרומוזומים לא תקין. מכל הדברים האלו לא הייתי מציע להוציא כסף על ERA שחשיבותו עוד מאד רחוקה מלהיות מוכחת.

היום בתי בת ה5 רצה לכיוון בעלי וקיבלה מכה בבטן מהברך שלו , בכתה לכמה שניןת ועבר לה , האם כתוצאה מכך הרחם שלה יכול להפגע ולגרום לבעיות פוריות עתידיות ? ( ובמידה ויש פגיעה האם יש סימנים כמו דימום , וכו...? או אי אפשר לדעת ? )

ממש אין כל סיכון לרחם

18/04/2019 | 15:30 | מאת: אנונימי

שלום , עשיתי זריקת אוביטרל ביום שני 8.4 כאשר הביוץ התרחש כנראה יום אחרי בערב.. האם אני יכולה לעשות בדיקת דם כבר ביום ראשון הקרוב? ה21.4? האם התוצאה תהיה מהימנה או שעלי לחכות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אםשר לבצע בדיקת הריון וטם תהיה מעל 50 זה חיובי.

18/04/2019 | 11:32 | מאת: מישהי

שלום רב, מצ" ב תוצאות דם. באולטראסאונד זקיק בגודל 18.5. מעקב אחר הביוץ ללא טיפול הורמונלי עד כה לקראת החזרת בלסטו מוקפא. השאלה: האם ניתן עדיין להזריק דקפפטיל ואוביטרל לתזמן הביוץ או שמאוחר מידי לאור ערכי ב.הדם ובפרט הורמון ה lh.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן חהזריק אוביטרל וכך לתזמן את הביוץ

17/04/2019 | 21:50 | מאת: אנה

שלום פרופסור משיח, התחלתי טיפולי פוריות והתברר שאיני מגיבה לטיפול כלל. לאחר שבועים של הזרקות של 5 ימים גונאל 300 ועוד 9 ימים של מנופור 300, נצפה זקיק 1 כ23 ממ. הרופא שלי טוען שכדאי לנסות בסבב הבא מינון נמוך יותר שלפעמים יש תגובה יותר טוב. האם באמת יתכן הדבר? ומה היית ממליץ במקרה של חוסר תגובה. האם ביצוע בדיקת amh תתן מענה להמשך טיפול יעיל? תודה על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

תגובה נמוכה בהחלט מצדיקה בדיקת AMH כדי לבדוק את העתודה השחלתית. באשר לטיפול הבא, אני הייתי דווקא מעלה את המינון.

17/04/2019 | 19:06 | מאת: שירי

שלום פרופ׳ משיח, אני אחרי החזרת 2 בלסטו׳ יום 5 מוקפאים עם תמיכה(אסטרופם+ אנדומטרין), היום יום 10 להחזרה, בטא 39, כאשר אני סופרת גם את יום ההחזרה כיום מלא. האם התוצאה מצביעה על הריון כימי? אם תצליח להתייחס לסיפור הרקע אשמח-בהחזרה הקודמת הריון ללא שק חלמון הפלה שבוע 7(ציטוטק) . ובסיבוב הראשון של ההחזרות הריון כימי. ברקע פוליצסטיות קלה, יש ביוץ רק לא סדיר , נשאבו סביב 40 ביציות סיימתי עם גירוי קל וכל מה ששרד נכנס להקפאה, ללא החזרה באותו המחזור. האם יש צורך בבירור גנטי? או קרשיות בהקשר של ההפלה וההריון הכימי? מציינת שהריון ראשון לפני 4 שנים ספונטני ותקין , לידה קיסרית (מצוקת עובר) שעברה בשלום , ונישה קיסרית לפעמים עם נוזל. בהיסטרסקופיה ראשונה הומלץ לא לתקן , היסטרסקופיה שניה הומלץ לשקול לתקן נישה.. בגישת לפרסקופיה בשל קרבה לשלפוחית.. האם בהמצא נוזל מהנישה יש סיכוי לעובר שמוחזר להקלט? תודה וסליחה על האורך.

לקריאה נוספת והעמקה
17/04/2019 | 19:20 | מאת: שירי

מציינת שאני בת 34

באמת שאלה מאד ארוכה. הענה בקצרה וייתכן שלא על הכל. נישה עם נוזל עלולה להפריע להיכנס להריון ואם כן כדאי לתקנה. בטא 39 היא תוצאה סבירה בים ה-9 לאחר ההחזרה אבל רצוי לחכות לבדיקה הבאה בעוד יומיים. הפלות חוזרים (לפחות 2 רצופות מצדיקות בדיקת קריוטיפ (מספר הכרומוזומים) אצל שני בני הזוג.וכך גם השאלת בדיקת קרישיות יתר

ערב טוב פרופסור, 1. מה ההבדל בין PGD ל PGS? מה עדיף לבצע ? 2. האם אפשר לעשות בדיקות אלה לעובר יום 3 אשר כבר הוקפא? 3. מהם החסרונות של בדיקות אלה? 4. האם יש סכנה של פגיעה בעובר וכפועל יוצא האם יכול להוולד ילד עם בעיות? המון תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

PGD זה איבחון גנטי בעובר כאשר שני ההורים נשאים של מחלה גנטית ויש למנוע אותה מהעובר. PGS או יותר נכון PGT-A, זו בדיקה שמבוצעת כדי לבדוק אל לעובר יש מספר כרומוזמים תקין (46) או שונה. ככל שגיל של האישה גבוה יותר, כך גדלה הסכנה שהעובר יישא מספר כרומוזומים לא תקין. את ה-PGD מבצעים לרוב ביום השלישי ועד היום החמישי מתקבל התשובה וניתן להחזיר עובר בריא-"טרי". את ה-PGT_A מבצעים ביות החמישי ומקפיאים את העוברים שנדגמו מיד אח"כ. בהמשך מפשירים את העוברים התקינים ומחזירים אותם. הבדיקה יותר מסוכנת לעובר אם מתבצעת ביום השלישי-עת לעובר יש 8 תאים והוצאה של 2 תאים היא יותר משמעותית.

17/04/2019 | 16:18 | מאת: אביבית

שלום פרופ' משיח, אני לקראת החזרת עוברים מוקפאים ומטופלת באסטרופם 4 ביום של 2 מ"ג. סובלת בלי קשר ממיגרנות לעיתים קרובות. הכדור גורם לי לכאבי ראש יומיומיים (אין הפסקה) שלא מתפתחים כלומר סוג של לחץ בראש שגורם לעייפות, עיניים כבדות ותחושה מוזרה של אפיפות. האם התופעות הללו מוכרות ? האם מומלץ לעדכן את הרופא שלי או להמשיך בטיפול ? תודה, אביבית.

לקריאה נוספת והעמקה

תופעות אלו מאד מוכרות עם אסטרופם וכדאי לידע את הרופא שלך בהקדם

16/04/2019 | 12:48 | מאת: גלי

שלום פרופ׳ אני בהריון בשבוע 7+ 5 היום עשיתי בדיקות דם שהתוצאה שלהן נמוכה: WBC 4.2 Rbc 3.81 Hb 10.9 HCT 32.6 שאר התוצאות תקינות אודה להתייחסותך. התוצאה של הWBC מלחיצה אותי גלי

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקות מצביעות על אנמיה קלה ועליך לקחת תכשיר ברזל

16/04/2019 | 10:51 | מאת: אסתי

שלום, אני בת 44 ואמורה ללדת לידה ראשונה אחרי טיפולי ivf. האם בגיל כזה עדיף ללדת בלידה רגילה או קיסרי?

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל כזה יש נטיה להעדיך ניתוח קיסרי. אבל אם תבקשי יאפשרו לך לידה טבעית.

בת 42 Fsh לפני שנה היה 20 עכשיו 12 לא מתחברת לזריקות ולדברים לא טבעיים עברתי בעבר לפני כשנה 2 סבבי ivf , הריתי והפלתי האם לנסות להרות טבעי ? או שה fsh לא אומר כלום וזה תלוי גיל.

לקריאה נוספת והעמקה

ה-FSH גבוה מהנורמלי. רצוי לתת בהקדם את הטיפול האופטימלי והוא הפריה חוץ גופית

16/04/2019 | 01:09 | מאת: אנונימית

היי הפסקתי גלולות כבר במשך כחצי שנה לאחר נטילה של 4 שנים ברצף. כחלק מניסיונות להרות בפעם השניה אני צריכה לעבור בדיקות הורמונליות במחזור הבא ושוקלת לקחת גלולות בחודש הקרוב. האם תוצאות בדיקות הורמונליות לאחר גלולות שונות מתוצאות בדיקות שמתבצעות לאחר מחזור טבעי? תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה

כן בהחלט. צריכחים לבצע את הבדיקה אחרי חודש ללא טיפול הורמונלי.

15/04/2019 | 20:10 | מאת: ליליאן

בשבוע שמיני אחרי הריון ivf ראו רק שק הריון .כמעט לא ראו עובר ( כאילו שק ריק ).ביקשו ממני הזדמנות אחרונה עוד שבוע אם לא רואים עובר צריך להפסיק ההריון . השאלה שלי ,אני לוקחת תמיכה 2 אנדומטרין ו 2 דופסטון . האם יש בעיה אם ממשיכה עם התמיכה עוד שבוע ? האם התמיכה עושה נזק במצב זה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה להמשיך את התמיכה והיא אינה עושה נוזק

שלום. מה תפקיד האסטרופם כתמיכה, המקרה שאין בעיה בעובי הרירית? קבלתי תמיכה של קרינון (1 ביום), דופסטון (2 ביום) ואחרי החזרה של 4 עברים בני 3 ימים הוסיפו גם אסטרופם (2 ביום). לא מבינה למה הוסיפו אסטרופם, הרירית שלי תמיד עבה, וגם הפעם. טריגר ביוץ היה אוביטרל ו 2 דקפפטיל. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אסטרופם הוא אסטרוגן. היות ואחרי הביוץ יש ירישה באסטרטגן יש רופאים (כולל אני) שמוסיפים אסטרוגן אחרי ההחזרה

שלום. האם עם בדיקת זרע שתוצאותיה:ריכוז 12 מיליון . נפח 1.5.חומציות 7.8 ומורפולוגיה 1 אחוז. ניתן להיכנס להריון טיבעי או שהסיכויים קלושים?והאם ישנה אפשרות שהבדיקה הבאה תהיה שונה ולטובה ? תודה על מענה

לקריאה נוספת והעמקה

זה בהחלט זרע גבולי. רצוי מאד לחזור על הבדיקה בעוד מספר שבועות ואם התוצאה דומה-לפנות למומחה פוריות.

14/04/2019 | 16:01 | מאת: מימי

אחרי היריון ivf .בשבוע ששי ראו רק שק הריון ונתנו לי עוד שבועיים וגם לא ראו לא עובר ולא דופק והמליצו על הפלה דרך תרופות .האם זה הגיוני שהדימום ביום הראשון הוא כמו שאחרי לידה עם גושים וגם מרגישה בצירים , זה כואב אבל נסבל . האם יש מקום לדאגה עם כמות דם כזאת ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין מקום לדאגה אבל רצוי לבצע US בעוד שבוע-שבועיים כדי להוכיח שהרחם התנקה לחלוטין

14/04/2019 | 13:15 | מאת: דנה ל

היי, לפי מעקב זקיקים ובדיקות דם ביוץ היה סביב רביעי-חמישי האחרון. היום בבדיקת דם של פרוגסטרון ערך17.7nmol. הרופא לא רוצה לתת תמיכה וטוען שזה תקין, זה לא נמוך מידי?

לקריאה נוספת והעמקה

זה בהחלט תקין למחזור טבעי.

13/04/2019 | 21:43 | מאת: אנונימית

היי אני מנסה להרות בפעם השניה. הפסקתי את הגלולות כבר לפני חצי שנה לאחר נטילה של 4 שנים ברצף. בעוד כשבוע אני טסה לחול לתקופה של שבועיים ומעוניינת לקחת גלולות. כמה נורא יהיה לעצור את הרצף? תודה, רעות

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא נורא, אבל שוב תצטרכי לחכות חודש או יותר עד שהמחזור יחזור לסדירות

שלום פרופסור, 1. כמה זמן אחרי שמקבלים ציטוטק וההפלה מתרחשת, מגיע המחזור? 2. כמה זמן אחרי הפלה כזו, מומלץ להתחיל פרוטוקול לשאיבת ביציות והחזרת עובר טרי? 3. האם צריך לעשות היסטרוסקופיה אבל תחת אחרי ציטוטק כדי לוודא שנקי או שמספיק א.ס? 4. האם אתה חושב שעדיף לעשות הפלה ההיסטרוסקופיה מאשר עם ציטוטק? בהריון ראשון? שבוע 8? מודה לך מראש על המענה לשאלותיי.

לקריאה נוספת והעמקה

תשובותי: 1. 4-6 שבועות 2. חודשיים 3. רצוי לבצע US ואם יש חשד לשארית-לבצע היסטרוסקופיה 4. לדעתי עדיף לעשות הפלה בשאיבת תוכן הרחם, לעומת ציטוטק, כי בנסיוני, הסיכוי לשארית בדרך זו-קטן בהרבה

שלום, אני בת 40 בהריון שלישי אחרי IVF, כעת בשבוע 22. עקב רירית דקה (5 מ"מ) קיבלתי לאחר החזרה מיקרופירין 75 מ"ג. המשכתי עם המיקרופירין עד היום, אחרי שהבנתי שזה עוזר למנוע רעלת ויכול להועיל בעוד מובנים. זאת למרות שלא היתה לי רעלת בעבר ולא ל"ד גבוה, אבל לאחותי היתה רעלת בהריון. האם לדעתך כדאי להמשיך עם התרופה (אם כן עד מתי), או עדיף להפסיק? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

הוכח שאסלירין/מיקרופירין, מונע רעלת הריון ולכן, דוקא ביולדת בגיל 40, הייתי ממשיך עם התרופה עד סוף ההריון.

10/04/2019 | 21:24 | מאת: שיר

שלום , אני בשבוע 6 +2 , הריון ivf, מטופלת באנדומטרין. מרגישה נפיחות גדולה בבטן תחתונה (ממש כמו לפני שאיבת ביציות) וגם יצאה בטן. האם זה נורמלי? תודה. זה הריון שני ולא היה לי ככה בעבר בשבוע כה מוקדם.

לקריאה נוספת והעמקה

לא מסרת כמה ביציות נשאבו. הנפיחות יכולה לנבוע מהפיכת הזקיקים לציסטות של גופיפים צהובים שמגדילים את השחלות בהשפעת ההורמון ההריוני

10/04/2019 | 17:07 | מאת: רבקה

שלום רב בת 39 עוד מעט, חודש שעבר פעם ראשונה גונאל עם הזרעה ואוביטרל ותמיכה נצפו מספר זקיקים ב2 השחלות. החודש הזה היום ה7 למחזור טרם הזריקות נצפה פעם ראשונה רק זקיק אחד בצד ימין גודל 15. בדיקת דם אסטרדיול 206 פרוגסטון 0.8 Lh5.07 מה הסיבה שנצפה רק זקיק אחד וכל הפעמים שבתשעה חודשים שבדקתי היה כמה. ולמה תמיד כאבי הביוץ שלי בצד שמאל בעוד שלעיתים הזקיק המוביל בימין אודה לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקת דם היום אסטרודיל 307 פרוגסטרון 0.8 Lh 4.11

לא ברורה השאלה. כמו כן האינפורמצה כאן לא מספקת.

לפי התוצאות עדיין לא התחלת להגיב לטיפול ויש להעות את המינון. באשר לכאבים, אין לי הסבר

התאןר לא מובן. האם קבלת הפעם טיפול הורמןנלי?

10/04/2019 | 16:19 | מאת: נועה

מתי רואים שק חלמון ב us. בטני .באיזה שבוע וכמה ימים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שק חלמום רואים כבר בשבוע 5 והוא נעלם בשבוע 9-10

09/04/2019 | 20:48 | מאת: שיר

עלינו להתחיל טיפולי פוריות ivf והרופא שלח אותנו לרופא מהקופה אבל הבנתי שעדיף ללכת לטיפול באופן פרטי עם רופא שעובד עם הקופה. מה עדיף ??

לקריאה נוספת והעמקה

"אין הנחתום מעיד על עיסתו". היות ואני רופא פרטי, איני רוצה להתייחס לשאלה שכאן.

שלום פרופ אני בשבןע 6 +. אתמול ביציתי בדיקת אולטרסאונד וגינלית ראשונה שהראתה שק הריון ודופק. היום יש לי הפרשות ורדרדות. האם לדאוג? האם סיכנתי אל עצמי בבדיקה? יעל

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה לעשעצמה אינה מסוכנת כלל. עם זאת יש לבדוק אם הדימום נובע ממגע בצוואר הרחם או מתוך הרחם. יש לשקול גם להגדיל את התמיכה.

09/04/2019 | 12:49 | מאת: רוזה

שלום , עברתי 2 שאיבות ולאחר כל שאיבה, יש לי במשך תקופה ( יכול להיות גם חודשים) כאבים נקודתיים ודקירות באיזור השחלות ( אגן תחתון מאחורה). זה ממש גורם לחוסר נוחות , ואני ממש סובלת מזה, ולעיתים מלווה בבחילות. העליתי את הנושא בפני הרופא אך לא מבין למה. האם ידוע על מצב כזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כל דיקור של שחלה יכול להיות מלווה בדימום לתוך השחלה וזה מכאיב. על הרופא לדעת מראש את הסיכון ולנקוט באמצעי זהירות

09/04/2019 | 09:27 | מאת: לילי

בשבוע ששי +4 ימים .הריון ivf . אולטרסאונד בטני נראה רק שק הריון . זה בסדר או יש בעיה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין יכולת לענות לשאלה זו. רק בדיקה נוספת בעוד שבוע, תקבע אם ההריון תקין או שלא.

09/04/2019 | 13:20 | מאת: לילי

מה צריך לראות בעוד שבוע .?

08/04/2019 | 19:20 | מאת: יפה

שלום רב , האם חובה לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית . ביצעתי לפני 5 שנים בערך. הנסיון האחרון מתרומה(גיל מבוגר) כשל. הרירית היתה 7.1. האם זו חובה לחזור על הבדיקה? האם הבדיקה הזאת מבוצעת רק בהרדמה כללית והיכן הכי מומלץ לבצע אותה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין חובה לבצע. ניתן להסתפק בבדיקת US (בפרט תלת מימד), בתנאי שהיא תקינה לחלוטין. לשם היסטרטסקופיה אין צורך בהרדמה. המומחים להסטרוסקופיה מבצעים את הבדיקה תוך רגעים שפורים ואפילו לא צריכים שימוש בספקולום.

08/04/2019 | 12:39 | מאת: אנונימית

שלום ד"ר , אני בניסיון שלישי עם איקקלומין (2 כדורים ביום למשך 5 ימים) היום לאחר מעקב זקיקים טוב מאוד קיבלתי זריקת אוביטרל והביוץ צפוי להיות מחר בלילה.. הרופאה המליצה לא לקיים יחסים היום אלא רק ממחר.. האם כך צריך? ראיתי כי יש רופאים שממליצים גם ביום של הזריקה.. ואם לא.. באיזה זמן ביום מחר כדאי לנסות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף לבצע הזרקת זרע תוך רחמית כ-36?שעות לאחר האוביטרל. אותו דבר לגבי יחסים.

08/04/2019 | 18:00 | מאת: אנונימית

תודה על המענה המהיר.. איני עושה עדיין הזרעות .. לפי זה מתי כדאי?

08/04/2019 | 08:33 | מאת: מיואשת

בוקר טוב. עברתי החזרת עוברים יום 3 לפני 9 ימים. אתמול עשיתי בדיקות הורמונים במעבדה אבל משום מה ביצעו בטא .. 8 ימים אחרי החזרה , שהיתה שלילית.אני מבינה שצריכה להמתין לבטא ביום ה12 אבל לא כבר היתה צריכה להיות תוצאה שהיא אחרת מבטא קטנה מ2 אם היה סיכוי כלשהו להריון? האם יתכן תוצאה שלילית לחלוטין עכשיו וחיובית בעוד 4 ימים? מודה לתשובתך.מבואסת לגמרי.

לקריאה נוספת והעמקה
08/04/2019 | 08:56 | מאת: מיואשת

בנוסף שכחתי לציין שבדיקות ההורמונים היו: אסטרוגן 685 פרוגסטרון 21 התמיכה שלי היא 2 קרינון ו3 אסטרופם.

8 ימים זה מוקדם חבדיקת בטא. אין ברירה אלא ליזור על הבדיקה ביום ה-12

07/04/2019 | 15:36 | מאת: מנסה להרות

פרופסור משיח שלום, אני בת 27 ובעלי בן 36 מנסים להרות בפעם השניה במשך כחצי שנה. הריון ראשון לפני כ- 6 שנים היה טבעי וממש בקלות. ועכשיו, כבר חצי שנה ולא קורה כלום. במחזור הקודם שלי ביקשתי מהרופא לעבור מעקב זקיקים, התחלנו ביום ה- 10 ועד היום ה- 20. ביום ה- 10 עד ה- 15 נצפו רק הרבה זקיקים קטנים. ביום ה- 16 היה זקיק 16 ס"מ וביום ה- 20 הוא כבר היה 22 ס"מ. ביום ה - 22 הוא כבר לא נראה ונצפו רק כמה זקיקים לא מספיק בשלים להפריה. ביום ה- 29 קיבלתי מחזור. יש לציין שהמחזור שלי די סדיר ומגיע בין הימים 26-29. יש לי כמה שאלות... 1. האם הגיוני שבזמן הביוץ אני מרגישה רגישות בשדיים בעיקר באיזור הפיטמות? זה עובר ממש כמה ימים לפני קבלת המחזור. 2. למרות שנצפו זקיקים והיה ביוץ מאוחר קיימנו יחסים ממש בימים הנכונים לפי הוראות הרופא ועדיין לא קרה כלום. זה הגיוני? היית ממליץ כבר להתחיל בירור נוסף כמו צילום רחם וכדומה? 3. לאחר שהרופא אמר לי שיש זקיק גדול ודומיננטי עשיתי בדיקת ביוץ ביתית שיצאה שלילית. האם הגיוני? האם יכול להיות שהזקיק שנצפה הוא בכלל ציסטה? למרות שיומיים אחרי הוא נעלם. תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה
07/04/2019 | 15:43 | מאת: מנסה להרות

היי, אני אוסיף גם שבזמן הביוץ גודל הרירית היה 8 ס"מ. האם זה מספיק בכדי להרות? תודה :)

8 מילימטר זה עובי רירית תקין

לדעתי. אחרי נסיון של חצי שנה כדאי להעמיק את הברור על ידי בדיקת פרופיל הורמונלי, ב. זרע ואולי חשקול גם צילום רחם.

לפי כל הסמנים בייצת. אחרי 6 חודשים דל נסיונות אני מציע להעמיק בבדיקות הפוריות, כולל בדיקת זרע, פרופיל הורמונלי ולשקול צילום רחם.

07/04/2019 | 11:06 | מאת: מיה

שלום כחלק מברור שאני עורכת לאחר שתי הפלות חוזרות, קבלתי תוצאה כזו בבדיקות דם: מה משמעות התוצאה הזו: Anti-TPO >1300.00 U/mL אשמח לדעת מה זה אומר. תודה, מיה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לפנות להתייעצות עם מומחה לבלוטת המגן.

06/04/2019 | 19:33 | מאת: נטלי

האם המעדנים והגבינות ,שמנת...של תנובה הן מפוסטרות טוב ?האם מותר לאכול אותם אחרי ivf ?

לקריאה נוספת והעמקה

אינינרואה סבה שלא לאכול מאכלים מתוצרת תנובה.

06/04/2019 | 14:35 | מאת: יסמין

ב28.3 הוחזרו 2 עוברים בני 3 ימים טריים זימנו אותי לבדיקת דם ב 8.4 זאת אומרת 12 יום לאחר ההחזרה. לא מוקדם מדיי? כי נאמר לי שרק אחרי 14-15 ניתן לדעת בוודאות.. מתי אפשר לעשות בדיקה ביתית כדי לראות תשובה אמינה?לפני בדיקת דם

לקריאה נוספת והעמקה

בהריון ודאי בדיקת ההריון בדם מראה תשובה חיובית משמעותית. לא הייתי סומך כלל על הבדיקה הביתית כי היא אינה כמותית ולכן אינה מספקת מידע על טיב ההריון.

06/04/2019 | 14:30 | מאת: רעות

היי לאחר כמה זמן מומלץ לקיים יחסי מין לאחר החזרת עוברים? ואם זה נכון שיחסי מין אכן עוזרים להשתרשות טובה יות של העובר?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מדריך את מטופלי להימנע מיחסי מין 3=5 ימים לאחר החזרת העוברית. יחסי מין אינם עוזרים להשרשה וייתכן שהאורגזמה גורמת להתכווצויות הרחם ואולי להקטנת הסיכויים להשרשה.

06/04/2019 | 10:43 | מאת: ליליאן

מה הכוונה עד שבוע 8 .זה 8+0 או 8+6. (בוקש ממני להפסיק תמיכה עד שבוע 8)

8+0

האם יש סיכוי מוגבר לסרטן במערכת המין בגלל הטיפול ההורמונלי בהפריה חוץ גופית

לקריאה נוספת והעמקה

בנשך עשרות שנים אנו בודקים את הסוגיה הזו ולשמחתנו לא מצאנו עליה בארעות סרטן השד או השחלה

04/04/2019 | 21:58 | מאת: מאיא

אני בסוף שבוע ששי בהריון ivf.מקבלת תמיכה 2 אנדומטרין ,2 דסטפון , 2 אסטרופם ( כל זה התחלתי מיום השאיבה ).היום הרופא ביקש ממני להפסיק עם האסטרופם בכלל ולהמשיך עם שאר התמיכה. האם זה הגיוני להפסיק עם האסטרופם בשלב כל כך מוקדם ,שבוע ששי ?? או אין בעיה עם זה ?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן בהחלט להפסיק את האסטרופם בשבוע 6 בלי לפגוע בסיכויי ההריון

04/04/2019 | 17:41 | מאת: לילי

האם בשבוע 7-8 באולטרסאונד בטני רואים דופק עובר ? ( רואים או שומעים דופק ,מה ההבדל בינהם )?

לקריאה נוספת והעמקה

בשבןע 7 צריך לראות (וניתן לגם להשמיע) את דופק העובר. כמובן שבגישה וגינלית קל יותר אבל אם האישה אינה בעודף משקל רב, ניתן גם בגישה בטנית (שלפוחית שתן מלאה עוזרת).

03/04/2019 | 15:04 | מאת: רבקה

שלום רב, אני בת 38.5 , ברקע צליאק פוליפ שהוצא לפני 4 חודשים בניתוח אחרי הניתוח עדיין נראה ממצא לא ברור באולטרסאונד אך בהיסטרוסקופיה לא נראה דבר.לדברי רופא מומחה נראה כמו משהו מעובה אולי שריר לא מתנהג כמו פוליפ ( בדרך האולטרסאונד) ניסיון טבעי להריון ראשון לפני10 חודשים. החודש גונאל ואורביטל עם תמיכה והזרעה. בדיקת דם 18 יום אחרי ביוץ בטא 2.07 פרוגסטן 23.7 עדיין לא קיבלתי מחזור יתכן בגלל התמיכה מה לדעתך ההמלצה מכאן עוד הזרעה? צילום רחם? הפריה חוץ גופית? יש לציין שבדיקת הזרע טובה מאוד אודה לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

אין ספק שהטיפול האופטימלי הוא IVF. עם זאת קופות החולים אינן מאשרות טיפול זה לפני 3 מחזורים שלמטיפול בזריקות גונדוטרופינים (כמו גונל פ) והזרקה תוך רחמית של הזרע. מכאן שכדאי חהתחיל בטיפול זה בהקדם. להצעבור הרירית ברחם אין חשיבות.

03/04/2019 | 13:35 | מאת: שי לי

צהריים טובים, האם לירידה בפרוגסטרון (מ 90 ל 30 תוך שבועיים) למרות העלאה במינון התמיכה יש משמעות של הכנת הגוף להפלה?

לקריאה נוספת והעמקה

שכחתי לציין/ תחילת שבוע 7

ירידה בפרוגסטרון בערכים שציינת אינה משמעותית כי גם 30 הוא תוצאה גבוהה.

02/04/2019 | 16:26 | מאת: טלי

שלום פרופ׳ משיח אני בהריון בשבוע 6+. אתמול בערב הקאתי בפעם הראשונה (עוד לא נבדקתי באולטרסאונד). היום שתיתי מעל ליטר מים ואני מרגישה מיעוט במתן שתן (בשבוע הקודם הייתי רצה לשירותים כל שעה עגולה). האם זה מדאיג? תןדה גלי

לקריאה נוספת והעמקה

כן זה מדאיג כי ייתכן ומעיד על התייבשות. עליך לשתות הרבה יותר וכדאי גם לבצע בדיקת אצטון בשתן. אם יש אצטון עלייך לקבל ערוי.