כאבי בטן עליונה בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבי בטן עליונה בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבי בטן עליונה בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי אני בהריון שבוע 24… בזמן האחרון מופיע לי כאבי בטן באזור הבטן העליונה כאשר אני מתאמצת בעבודה.. העבודה שלי דורשת להתכופף המון ולהרים דברים מעט כבדים האם זה משהו שיכול לסכן?

שלום לפי התאור שלך זה לא מסוכן אבל בכל מקרה של כאבים בהריון אני ממליץ לפנות לבדיקה

אני שבוע 39+5 כאבים ברום הבטן במשך 3 ימים כבר. בד"כ זה עובר לי אחרי מנוחה, אבל עכשיו זה חוזר לי כל בוקר מחדש ומציק לי מאד כל היום. הכאב באמצע הבטן למעלה, הרגשה של שריפה ונורא כואב כשנוגעים. מה לעשות?

שלום אין מה לעשות לצערי זה נובע מלחץ של הרחם על הקיבה והמעי כדאי לפנות לבדיקה ליתר בטחון

שלום רב אני בשבוע 19 ואתמול התחילו לי כאבים חזקים מאוד בבטן העליונה כמו התכווצויות באות והולכות כאבים עד בכי במשך בערך שעתיים רק אציין שלא אכלתי שום דבר שונה מין הרגיל ואציין שהכאבים נמשכו בערך שעתיים שלא יכולתי לזוז בכלל ואז זה עבר ואין כאבים מאז אל מה זה יכול להעיד? תודה מראש

שלום כמובן שלא ניתן לדעת בלי בדיקה אבל יתכן שמדובר בבעיה במעי או בקיבה אני מציע לפנות לבדיקה אם זה נמשך

שלום, אני בתחילת שבוע 12 להריון, משבוע שביעי בערך אני סובלת מכאבים ברום הבטן ותחושת מלאות יתר כרבע שעה לאחר הארוחה. אני אוכלת בכל ארוחה ממש מעט, לפעמים רק פרוסת לחם, או פרי. תחושת המלאות מתפשטת לכיוון הגרון ואני מרגישה כאילו תקוע לי משהו באופן קבוע בוושט. אני לא חשה צרבות, אלא תחושה של עצם תקוע, תחושה שמשתחררת מעט אם אני מקיאה. אני מקיאה בעיקר בערב. בבוקר בדרך כלל אני חשה הקלה. אני נמנעת לחלוטין ממאכלים חומציים (פרט לגבינות או יוגורטים), ואוכלת בעיקר לחם כל היום. אגב, בדיקת דם לגסטרין בסמוך לכניסתי להריון (בגלל ברזל נמוך) יצאה 240. שאלתי האם התופעה מוכרת בהריון? האם ניתן לטפל בה? האם היא נוטה לחלוף בסוף השליש הראשון? האם יש אוכל נוסף (חלבונים או קטניות) שניתן לאכול, כי אני מורידה במשקל ומרגישה חלשה. תודה רבה מראש, גבי.

תופעות מסוג זה שכיחות בהריון בעיקר בטרימסטר ראשון, לרב מספיק לשמור על תזונה הכוללת ארוחות קטנות עם תכולה נמוכה של שומן מספר פעמים ביום. ניתן לתת טיפול תרופתי אך רצוי לחכות לשלבים מאוחרים יותר בהריון.