לחץ בעיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פרסביופיה - תופעת זוקן הראייה ופתרונותיה

עם הגיל "מתבגרת" גם הראייה, ופתאום קשה לקרוא ולעבוד מול מחשב. משקפיים מתאימים או פתרון ניתוחי יבהירו מחדש את התמונה מגיל 40 ומעלה חלה ירידה בחדות הראייה מקרוב. בהדרגה, מתחיל תהליך שבו האותיות שעל דפי העיתון או הספר מתחילות "להיטשטש". כאשר הראייה במיטבה, אם איננו רואים בבירור את הכתוב, באופן טבעי נקרב את הדף אל העיניים. כאשר מתחיל תהליך של זוקן הראייה, כדי לקרוא נרחיק את הדף וכך ניעזר במיקוד למרחק, אשר בדרך כלל לא נפגע בשלב ראשון. תהליך זה הדרגתי ומושפע ממצב הראייה שקדם לזוקן הראייה. תהליך זה שונה מאדם לאדם.גם העיניים, בדומה למערכות שונות בגוף, מתבגרות. תהליך זה, הקרוי זוקן הראייה (פרסביופיה) ומחייב משקפי קריאה, מאפיין יותר מ-85% מבני ה-40 ומעלה. בקבוצת גיל זו, גם כאשר אין קוצר ראייה, רוב האנשים יזדקקו למשקפי קריאה. אצל כל אדם תהליך הירידה בחדות הראייה יתפתח בקצב ובדרגה שונים. בתחילה מתקשים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים ללחץ בעיניים

רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוג...
טשטוש ראייה - תמונת המחשה
טשטוש ראייה ההריון הולך ומתקדם ולחץ הדם מרקיע שחקים? ייתכן שמדובר ברעלת הריון, הנגרמת על רקע הפרשת...
גלאוקומה - תמונת המחשה
גלאוקומה גלאוקומה נקראת "הגנב השקט של הראייה" - וחשוב לבצע בדיקת לחץ תוך עיני, לאבחון מוקדם. כיצ...
מיגרנה - תמונת המחשה
מיגרנה גבר, כואב לך הראש? יכול מאוד להיות שמדובר במיגרנה, הנתפסת בטעות כמחלה נשית. מה גורם למי...
גידול בעין - תמונת המחשה
גידול בעין צילמתם את הילד - ואחת העיניים שלו יצאה לבנה בתמונה? ייתכן שזו בעיה בפלאש של המצלמה, אבל...
בעיית מיקוד ראייה - תמונת המחשה
בעיית מיקוד ראייה מרגישים טשטוש בקריאה אך בדיקת הראייה תקינה? ייתכן שאתם סובלים מחולשה במיקוד הראייה. הור...
ללמוד עוד על לחץ בעיניים
גלאוקומה-תמונה

גלאוקומה הינה מחלת עיניים שכיחה וקלה לאבחון, ויחד עם זאת...

מאת:
25/11/2001
פרסביופיה - תופעת זוקן הראייה ופתרונותיה-תמונה

עם הגיל "מתבגרת" גם הראייה, ופתאום קשה לקרוא ולעבוד מול...

מאת ~~ד"ר שמואל...
27/07/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללחץ בעיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לחץ בעיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי לכולם עבר למעלה משנה שאני סובלת מכאבי צוואר חזקים מאוד ביצעתי רנטגן,CTואם אר אי התגלה בלט דיסק צווארי בC5-C6 ומאז יש לי כאבי ראש אחוריים,לחץ בעיניים ותחושת חוסר יציבות רציתי לדעת האם יש קשר בין חוסר היציבות לכאבי הצוואר תודה מראש

שלום לך, יש קשר. חוסר האיזון בחוליות הצוואר כתוצאה מהבלט יוצר מתח בעצמות הגולגולת וביניהן עצם הרקה (הטמפוראלית) בה נמצאת תעלת השמע וזו משפיעה על האוזן הפנימית בה נמצא איבר שיווי המשקל.

שלום רב, מזה כמה חודשים אני מרגיש חולשה שמלווה אותי מהקימה בבוקר ולאורך כל היום.. קושי לקום בבוקר (הרגשה של הנגובר), בכל מהלך היום הרגשת ריחוף, לא מחובר.. אדישות לדברים, לחץ על הראש באזור המצח ותחושת חום באזור, לחץ על העיניים והרגשת מן שריפה בעיניים.. לא משנה מה אני מנסה לשנות במהלך הימים שום דבר לא עוזר.. עודף שינה, חוסר שינה, שינה נורמטיבית, שינוי תזונה, הכנסת כושר, תמיד אותה הרגשה שמלווה אותי לאורך רוב היום... האם מוכרת? אשמח מאוד לתשובה..

בוקר טוב אדוארד, *לא. *מומלצת בדיקת נוירולוג: ניתוב אבחון עפ"י התרשמותו. בברכה

שלום רב מזה מס' חודשים יש לי כאב ראש קל בקרקפת כולל כאב בעיניים כל פעם צד אחד עשיתי ויש גם חוטים וזבובים שמרצדים עשיתי בדיקת עיניים אצל רופא וסיטי ארובות עיניים לחשש מסינוסיטיס שאלתי האם בסיטי ניתן לראות לחץ תוך עיני ? האם בבדיקה של רופא עיניים ששם טיפות אבל לא היה לי אח''כ טשטוש ראייה הבדיקה אמינה שאין לחץ תוך עיני ? כי הרופא אמר שאין לחץ אבל לפני מס' שנים עשיתי בדיקה עם טיפות שהיה לי טשטוש אח''כ לשעתיים ומה זה יכול להיות הזבובים ?

בבדיקת טומוגרפיה לא ניתן לאבחן לחץ. אם הרופא מדד לחץ והיה תקין אז אין קשר לטישטוש ראיה בזמן הבדיקה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

תודה דר' הרופא שם טיפות עיניים ואמר שזה מספיק לבדיקת לחץ בעיניים לא יודעת אם הטיפות האלו להרחבת עישונים כי לפני מס' שנים עשיתי בדיקה עם הרחבת אישונים ואחרי הבדיקה הרופא אמר שאראה טושטש האם היום יש טיפות אחרות שלא גורמות לטשטוש או שמא הרופא שם טיפות שלא מספיק אמינות ?

בבדיקה אצל רופא עיניים נאמר לי שיש לחץ בעיניים של 23 הופנתי לאו סי טי והרי התוצאות עין ימין איכות בדיקה טובה עובי ממוצע של rnfl נמוך 78 מקרון מבנה רשתית ושקע פוביאלי שמורים. עובי הרשתית המקולרית מגיע ל 256 מיקרון. עין שמאל איכות הבדיקה טובה עובי ממוצע של שכבת ה rnfl נמוך עם הדקקות נזלית.הממוצע הנמדד 76 מיקרון. מבנה רשתית ושקע פוביאלי שמורים. עובי הרשתית המקולרית מגיע ל 264 מיקרון. מה תוצאות אלו אומרות.אני בת 69 מעולם לא היו לי בעיות חריגות בעיניים מלבד קצרת ראייה מספר לא גדול עם צלינדר. מאוד מודאגת התור שלי לרופא רק עוד חמישה שבועות.האם בעיה דחופה???? אודה לתשובתך.

לא נשמע דחוף בכלל