לחץ בעיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פרסביופיה - תופעת זוקן הראייה ופתרונותיה

עם הגיל "מתבגרת" גם הראייה, ופתאום קשה לקרוא ולעבוד מול מחשב. משקפיים מתאימים או פתרון ניתוחי יבהירו מחדש את התמונה מגיל 40 ומעלה חלה ירידה בחדות הראייה מקרוב. בהדרגה, מתחיל תהליך שבו האותיות שעל דפי העיתון או הספר מתחילות "להיטשטש". כאשר הראייה במיטבה, אם איננו רואים בבירור את הכתוב, באופן טבעי נקרב את הדף אל העיניים. כאשר מתחיל תהליך של זוקן הראייה, כדי לקרוא נרחיק את הדף וכך ניעזר במיקוד למרחק, אשר בדרך כלל לא נפגע בשלב ראשון. תהליך זה הדרגתי ומושפע ממצב הראייה שקדם לזוקן הראייה. תהליך זה שונה מאדם לאדם.גם העיניים, בדומה למערכות שונות בגוף, מתבגרות. תהליך זה, הקרוי זוקן הראייה (פרסביופיה) ומחייב משקפי קריאה, מאפיין יותר מ-85% מבני ה-40 ומעלה. בקבוצת גיל זו, גם כאשר אין קוצר ראייה, רוב האנשים יזדקקו למשקפי קריאה. אצל כל אדם תהליך הירידה בחדות הראייה יתפתח בקצב ובדרגה שונים. בתחילה מתקשים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים ללחץ בעיניים

רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים קוצר ראייה, המכונה גם מיופיה, הוא ליקוי ראייה הגורם לטשטוש הראייה למרחק. הגורמים לקוצר...
טשטוש ראייה - תמונת המחשה
טשטוש ראייה מה אוכלים לקראת הצום ובסופו? כיצד תתמודדו עם התייבשות? איך שומרים על בריאותם של חולים,...
גלאוקומה - תמונת המחשה
גלאוקומה גלאוקומה נקראת "הגנב השקט של הראייה" - וחשוב לבצע בדיקת לחץ תוך עיני, לאבחון מוקדם. כיצ...
מיגרנה - תמונת המחשה
מיגרנה גבר, כואב לך הראש? יכול מאוד להיות שמדובר במיגרנה, הנתפסת בטעות כמחלה נשית. מה גורם למי...
גידול בעין - תמונת המחשה
גידול בעין צילמתם את הילד - ואחת העיניים שלו יצאה לבנה בתמונה? ייתכן שזו בעיה בפלאש של המצלמה, אבל...
בעיית מיקוד ראייה - תמונת המחשה
בעיית מיקוד ראייה מרגישים טשטוש בקריאה אך בדיקת הראייה תקינה? ייתכן שאתם סובלים מחולשה במיקוד הראייה. הור...
ללמוד עוד על לחץ בעיניים
גלאוקומה-תמונה

גלאוקומה הינה מחלת עיניים שכיחה וקלה לאבחון, ויחד עם זאת...

מאת:
25/11/2001
פרסביופיה - תופעת זוקן הראייה ופתרונותיה-תמונה

עם הגיל "מתבגרת" גם הראייה, ופתאום קשה לקרוא ולעבוד מול...

מאת ~~ד"ר שמואל...
27/07/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללחץ בעיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לחץ בעיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי לכולם עבר למעלה משנה שאני סובלת מכאבי צוואר חזקים מאוד ביצעתי רנטגן,CTואם אר אי התגלה בלט דיסק צווארי בC5-C6 ומאז יש לי כאבי ראש אחוריים,לחץ בעיניים ותחושת חוסר יציבות רציתי לדעת האם יש קשר בין חוסר היציבות לכאבי הצוואר תודה מראש

שלום לך, יש קשר. חוסר האיזון בחוליות הצוואר כתוצאה מהבלט יוצר מתח בעצמות הגולגולת וביניהן עצם הרקה (הטמפוראלית) בה נמצאת תעלת השמע וזו משפיעה על האוזן הפנימית בה נמצא איבר שיווי המשקל.

שלום רב, מזה כמה חודשים אני מרגיש חולשה שמלווה אותי מהקימה בבוקר ולאורך כל היום.. קושי לקום בבוקר (הרגשה של הנגובר), בכל מהלך היום הרגשת ריחוף, לא מחובר.. אדישות לדברים, לחץ על הראש באזור המצח ותחושת חום באזור, לחץ על העיניים והרגשת מן שריפה בעיניים.. לא משנה מה אני מנסה לשנות במהלך הימים שום דבר לא עוזר.. עודף שינה, חוסר שינה, שינה נורמטיבית, שינוי תזונה, הכנסת כושר, תמיד אותה הרגשה שמלווה אותי לאורך רוב היום... האם מוכרת? אשמח מאוד לתשובה..

בוקר טוב אדוארד, *לא. *מומלצת בדיקת נוירולוג: ניתוב אבחון עפ"י התרשמותו. בברכה

שלןם. אני בובלת מקרטוקונוס. אתמול הלכתי לרופא עיניים רגיל בקופח על מנת לבדוק לחץ תוך עיני. הרופא שם לי טיפות ועוד משו עם דף שהעביר מתחת לעין. עד כה צורב לי בעיניים ויש לי קצת כלי דם אדומים. האם עליי לחשוש? מה זה יכול חהיות? עד כמה חמור ואם יכול להגרם משו לקרטוקונוס. אף פעם זה לא היה לי. מה זה יכול להיות? אודה לתשובתך. תןדה!

מדובר במדידת לחץ בעיניים. לעיתים יש צריבה אך אין נזק.

הגיוני אבל שגם יום אחרי עדיין צורב ושורף לי בעיניים? ואם כן אז מתי אמור לעבור? וממה שהבנתי בבדיקת לחץ תוך עיני לא שמים טיפות ודברים שונים. ואם יש לי כלי דם אדומים על העין?

שלום, כבר כמה שנים הרבה פעמים כשאני קמה מישיבה אני מאבדת את הראייה לכמה שניות ולפעמים זה מלווה בסחרחורת קצת, לעיתים נדירות קצת לחץ על העיניים, אבל הראייה חוזרת אחרי כמה שניות אז אף פעם לא ייחסתי לזה חשיבות. יש סיבה לדאגה? (בת 19 ובריאה בדרך כלל)

ככל הנראה לא מדובר בבעיה עינית, אך מומלצת בדיקה של רופא עיניים ורופא משפחה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס