סרטן הפות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סרטן הפות: אבחון וטיפול

חשוב לגלות תשומת לב ומודעות לשינויים בפות, העלולים להצביע על התפתחות סרטן. החדשות הטובות: במרבית המקרים, הגידול מוסר לחלוטין - וההנאה המינית איננה נפגעת הפות של האישה (Vulva) כולל את החלקים החיצוניים של איבר המין הנשי: שפתיים גדולות, שפתיים קטנות, בלוטות ברטולין (הממוקמות ברקמת השומן של השפתיים הגדולות ומפרישות חומר סיכה, לאחר עוררות מינית), דגדגן, פתח הנרתיק וצינור השופכה.סרטן הפות (וולווה) הינו סוג סרטן נדיר יחסית. בארה"ב סרטן הפות מהווה כ-5% מכלל סוגי הסרטן במערכת הרבייה הנשית. בדרך כלל, יתפתח סרטן הפות בקרב נשים בגילאי 60 ומעלה, לאחר המנופאוזה. עם זאת, אפשרי שיתפתח גם אצל נשים צעירות בעקבות הידבקות בווירוס הפפילומה.ברוב המקרים בסוג סרטן זה, הגידול מתפתח בשפתיים הגדולות (כ-50% מהמקרים), לאחר מכן בשפתיים הקטנות; ובמקרים נדירים, בדגדגן ובבלוטות ברטולין. גידול סרטני בחלקים אחרים של הפות הינו נדיר מאד. במקרים רבים, הגידול הסרטני...
ללמוד עוד על סרטן הפות
מגיפת מין? לא מה שחשבתם-תמונה

הכותרות בתקשורת על "מגיפת המין החדשה" שהגיעה לארץ חרגו מכל...

מאת: ד"ר שרגא...
08/01/2007
סרטן הפות: אבחון וטיפול-תמונה

חשוב לגלות תשומת לב ומודעות לשינויים בפות, העלולים להצביע...

מאת: ד"ר איתן רם
13/03/2017
HPV: חיסון לגברים-תמונה

ה-FDA אישר את החיסון גרדסיל להגנה גם על נערים וגברים צעירים...

מאת: מערכת zap...
25/10/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסרטן הפות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סרטן הפות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בוקר טוב, מעונינת בחוות דעת על הטיפול הנדרש בת 79 בוולוה מימין ממצא כרוביתי שטחי כ-4 ס"מ לטרלי, אינו קרוב לרקטום או לשופכה לא נמושו בלוטות לימפה מוגדלות תודה

בשלב ראשון מומלץ ביופסיה מהממצא ובהתאם לתשובה לשקול גישה טיפולית

לאחרונה גילתי שיש לי גולה בפות,כמו כן שפיחות וגרד. אני בטיפולי בפוריות.(לא יודעת עם יש קשר) חוששת שמדובר בסרטן הפות אני בת 41. מה דעתך?????? לחוצה מאוד!!!!!!

סיכון אפסי לסרטן פני לבדיקה ויודאו שזה תקין

שלום, יש לי חתיכת עור קטנה מתנדנדת בפירנאום בגודל של פחות מחצי ס"מ ם נקודה שפיצית בקצה שלה קטנה שמאוד מאוד מגרדת לי בעיקר בעת ניגוב האיזור בשירותים. הנקודה הקטנה הזאת בגודל של גרגיר מלח גס מגורה מאוד בעת הניגוב ואני מוצאת את עצמי מגרדת אותה כמו באגזמה. חוץ מבעת ניגוב זה כמעט לא מציק. רק לפעמים. אבל בעת ניגוב זה סיוט. מה זה יכול להיות? הדבר היחיד שמצאתי שאולי יכול להיות זה סרטן הפות???? התור היחיד שמצאתי לרופאה הוא בעוד שבועיים. האם זה סובל דיחוי? האם עליי לדאוג? מה זה יכול להיות???

שלום רב, אני משוכנע שמצאת הסברים נוספים אלא שתשומת ליבך התמקדה בסרטן הפות. זוהי אבחנה די נדירה ובמקום להתבשל בחששות כדאי להבדק על ידי רופא/ת נשים. המתנה של שבועיים היא סבירה ואין כל דחיפות. רפואה שלמה.

שלום, יש לי חתיכת עור קטנה מתנדנדת בפירנאום בגודל של פחות מחצי ס"מ ם נקודה שפיצית בקצה שלה קטנה שמאוד מאוד מגרדת לי בעיקר בעת ניגוב האיזור בשירותים. הנקודה הקטנה הזאת בגודל של גרגיר מלח גס מגורה מאוד בעת הניגוב ואני מוצאת את עצמי מגרדת אותה כמו באגזמה. מה זה יכול להיות? הדבר היחיד שמצאתי שאולי יכול להיות זה סרטן הפות???? התור היחיד שמצאתי לרופאה הוא בעוד שבועיים. האם זה סובל דיחוי? האם עליי לדאוג? מה זה יכול להיות???

יתכן שמדובר ביבל, סרח עור , אחר ? אנא פני לרופא עור להתייעצות

פורומים בנושא סרטן הפות
פורום סרטן ריאה
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לסרטן הריאה, וביניהם...
פורום גידולי ראש-צוואר
ד"ר אבי חפץ ישיב לשאלות הגולשים בתחום הגידולים בראש ובצוואר: גידולים בפה...
פורום סרטן העור ונקודות חן (שומות)
ד"ר ניר נתנזון יענה על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לגורמי הסיכון, גילו...