אנגיוסרקומה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאנגיוסרקומה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אנגיוסרקומה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אנחנו עוברים תהליך פונדקאית בארהב ולצערנו התגלה במהלך שבוע 20 לפונדקאית גידול שפיר בעמוד שדרה צווארי. כרגע התסריט האופטימי שנאמר לה הוא לנסות לתמוך בה עד שבוע 36, לבצע קיסרי ולאחר מכן להסיר את הגידול. היא כרגע מתוכננת לעשות מעקב ב mri כל 4 שבועות. אנחנו לא יודעים מה הסיכוי שתגיע לשבוע 36 ובמידה ותיאלץ לעבור ניתוח בהרדמה מלאה במהלך ההריון מה יהיו ההשלכות על התינוקת. האם עלינו לשקול הפסקת הריון? עם מי ניתן להתייעץ בארץ לגבי זה (גניקולוג/נוירוכירורג). מעריכים מאוד כל תשובה מהירה מכיוון והזמן לוחץ לגבי קבלת החלטות ויש לנו המון חוסר וודאות כרגע.

*אם הגידול שפיר-אין טעם בmri כל 4 שבועות: MRI אחת ל-3 חדשים מספק לחלוטין מעקב לאחר קצב צמיחת הגידול.. *אם הגידול על פי נתוני MRI איננו לוחץ על חוט השדרה הצווארי-אין הכרח לבצע ניתוח קיסרי.

תודה רבה על התשובה המהירה! כרגע יש לה כאבים חזקים כבר 10 שבועות ואטרופיה ביד וכנראה מפעיל לחץ על חוט השדרה. במידה והם יחליטו לנתח עמ להסיר את הגידול - האם הניתוח בהכרח מתבצע בהרדמה כללית? האם ההרדמה מסכנת את התינוק? מה הסיכוי שהניתוח יוביל ללידה מוקדמת? תודה רבה!!

*השאלות מובנות ומעשיות: כדי לאפשר לתת מענה מדוייק יותר ארצה לדעת האם הגידול אינטרה דורלי=האם בתוך מעטפת חוט השדרה או אקסטרה דורלי-מחוץ לדורה=מחוץ למעטפת חוט השדרה והאם בפענוח ה-MRI (קרוב לודאי שכן) אמרו מהו הגידול או מה האבחנה המבדלת =אלו גידולים סבירים יותר עפי התרשמות המפענח?

סליחה על העיכוב המתנו לקבלת המידע. הסיכום של פענוח ה MRI עם שימוש בחומר ניגודי ferrumoxytol שנעשה בהשוואה ל MRI בלי חומר ניגודי: intramedullary mass within cervical cord c2-c3 prominent adjacent serpentine arterial flow voids most compatible with hemangioblastoma Pre syrinx edema extending caudally from C4-T2 and cranially to the level of the upper medulla

בוקר טוב, תודה על השלמת המידע. *הגידול בפרמטרים המתוארים הוא משמעותי במימדיו ובמיקומו. *דלדול השרירים ביד מצביע על נזק נוירולוגי שכבר נגרם עי הגידול. *הניתוח מחייב הרדמה כללית. סביר שלא ימתינו עם ביצועו עד למועד הלידה המשוער או סמוך לו. *הרדמה לנתוח כסיכון לתינוק -אחוז התכנות נמוך ,אך קיים. *ערור לידה מוקדמת בעקבות הניתוח אפשרי באחוז התכנות נמוך.

שוב תודה רבה על התשובה המהירה! האם במצב כזה היית ממליץ לנתח כמה שיותר מהר (כעת שבוע 21) או לדחות כמה שיותר? כלומר האם הסיכון בניתוח לפונדקאית ולעובר יגדל בשלב מתקדם יותר של היריון. האם הסיכון לתינוק ולפונדקאית מצדיק הפסקת הריון בשלב זה?

מהיבט טובת התינוק-לחכות ככל שמצבה של הפונדקאית יאפשר

המון תודה!!

אני סובל מלימפאדמה ב2 הרגליים עם ארועים חוזרים של אריזפלס(2 רגליים).האם יש איזה שהוא חשש להתפתחות לימפומה מסוג שהוא?

שמואל שלום, במקרים נדירים מאוד מתפתתח סרטן אצל אנשים עם בצקת לימפטית במשך הרבה שנים.מדובר בסרטן מסוג אנגיוסרקומה ולא בלימפומה. אם יש לך חשש כל שהוא אתה צריך להתייעץ עם הרופא המשפחה שלך ועם הפיזיותרפיסט הלימפטי שלך. בברכה, ג'יל

תודה.הלימפאדמה כבר 3 שנים עם ארועים חוזרים של אריזפלס ב 2 הרגליים. אתייעץ עם רופא המשפחה. שוב ,תודה.

09/02/2012 | 19:19 | מאת: ליאת
מתוך פורום סרטן ריאה

שלום רב לכולם! לפני חודש גילו לאימי במקרה סרטן נדיר מאוד בשם epithelioid hemangioendothelioma שהופיע כגידולים רבים מאוד

שלום ליאת היכן ממוקם הגידול או הגידולים? מה שאלתך? בברכה

הגידולים על הראות כ 30 על כל ריאה.האם מכיר טיפול או מרפאות בחול שטיפלו בסרטן כזה?

בעקבות התפשטות גידול בריאות של סרטן מסוג אנגיוסרקומה, התרופה הכרחית להצלת חיים! אודה מאוד לכל מי שיכול לתרום או גם להמליץ כיצד ניתן לרכוש תרופה יקרה זו על ידי מי שידו אינו משגת. אודה גם מאוד על התייחסויות ביחס להשפעות התרופה שכנשלקחת לצד טיפול כימותרפי של טקסול.

יחזקאל, ישנה אפשרות לפתוח בחברים לרפואה קרן לאיסוף כספים, צרו קשר עם חברים לרפואה:073-2198804. הרבה בריאות.

יחזקל אנא פנה אל ארגון חברים לרפואה בדחיפות בקש את שירה / או 054-4330408

יחזקאל אנא פנה לארגון חברים לרפואה בדחיפות בקש את שירה 054-4330408 או 03-5792220