סרקומה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

איידס: האמת מאחורי המיתוסים

האם אפשר להידבק באיידס מנשיקה? האם יש חיסון נגד איידס? האם איידס היא מחלה סופנית? ד"ר דן טורנר, מנהל מרכז האיידס בביה"ח איכילוב, שופך אור על האמיתות שמאחורי המיתוסים בתחילת שנות ה 80, החלה להופיע במדינות המערב מחלה מסתורית, בעיקר בקרב נרקומנים והומוסקסואלים, מה שהוביל ללא מעט קונספירציות וסטיגמות בהקשרה. בשנת 1981 הצליחו חוקרים לזהות לראשונה את נגיף ה-HIV שגורם לאותה מחלה, אך המודעות המשמעותית למחלה ולדרכי ההידבקות בה החלה רק לאחר מותם של כמה ידוענים מהמחלה, בהם: פרדי מרקורי, רוק הדסון, אנתוני פרקינס ועופרה חזה. אולם, למרות שבמהלך השנים חלו התפתחויות מדעיות ורפואיות משמעותיות מאוד בתחום האיידס, יש לא מעט סטיגמות שעדיין שכיחות בקרב הציבור - חלקן שגויות לחלוטין, חלקן נכונות בחציין וחלקן מאומתות. לקראת יום האיידס הבינלאומי (1.12) ביקשנו מד"ר דן טורנר, מנהל מרכז האיידס בביה"ח איכילוב בת"א, לשפוך אור, אחת ולתמיד, על המיתוסים הנפוצים ביותר אודות...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לסרקומה

סוניטיניב - תמונת המחשה
סוניטיניב סרטן כליות היא מחלה שמתקדמת אט אט, ללא תסמינים. בשלבים מתקדמים, המחלה שולחת גרורות - וא...
קטיעה - תמונת המחשה
קטיעה מחלת הסוכרת הפכה למגיפה עולמית: בישראל, סוכרת ממוקמת במקום השלישי ברשימת הגורמים לתמותה...
רדיותרפיה - תמונת המחשה
רדיותרפיה קמומיל, נענע, מנטה, לואיזה, קינמון, שומר, הל, ציפורן, ג'ינג'יר הם צמחי מרפא ותבלין שנית...
כימותרפיה - תמונת המחשה
כימותרפיה דימום בשתן הוא אחד התסמינים המובילים המחשידים לסרטן בשלפוחית השתן. החדשות המעודדות: ברו...
ליפוסרקומה - תמונת המחשה
ליפוסרקומה הסרקומה היא הסרטן השלישי בשכיחותו מבין הגידולים המוצקים בקרב ילדים ומתבגרים. הסרטן ניתן...
קרצינוסרקומה - תמונת המחשה
קרצינוסרקומה סרטן רירית הרחם הינו הסרטן הגינקולוגי השכיח ביותר. כיצד ניתן לשים לב לסימנים מחשידים גם...
ללמוד עוד על סרקומה
היסטרוסקופיה: אבחון בעיות רחמיות-תמונה

סובלת משרירנים, פוליפים ,שאריות לידה או הידבקויות בחלל...

מאת: ד"ר מרדכי...
23/05/2018
איידס: האמת מאחורי המיתוסים-תמונה

האם אפשר להידבק באיידס מנשיקה? האם יש חיסון נגד איידס? האם...

מאת: מערכת זאפ...
01/12/2019
ניצחו את הסרטן: סיפורם של שלושה מחלימים-תמונה

לקראת יום שורדי מחלת הסרטן, שיצוין ברחבי העולם ב-2.6,...

מאת: ענת ניסני,...
02/06/2019
סרטן בישראל 2019: ירידה בתמותה-תמונה

מחלת הסרטן היא גורם המוות השני ברחבי העולם. ישראל נמצאת...

מאת: מערכת zap...
03/02/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסרקומה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סרקומה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור, בהמשך לשאלתי הקודמת, הוציאו לבעלי את כל המניגיומה והוא עשה לאחר הניתוח ct. התבקשנו לערוך בדיקת mri רק בעוד 5 חודשים. תוצאות הפתולוגיה: לצד מאפיינים טיפוסיים הרי שבאזורים רבים תבנית צמיחה דמוית יריעות, המלוכסנות מוגברת נראים מוקדי נמק והפעילות המיעוטים מוגברת (עד כ 10 מיטוזות ל10 שדות בהגדלה גבוהה. מוקשית נראים תאים דמוי רבדואידים. מדד השגשוג mib-1 הינו כ 5-15%. מה הסיכוי לחזרתה במידה ואכן הוסרה במלואה. קראתי באתרים כי תוחלת החיים היא 12 שנים. האם נכון? והאם סביר לעשות mri רק בעוד 5 חודשים? מה הסיכוי שחזרתה תהיה סרטנית? האם סביר לא לבצע טיפול כעת? אנחנו מודאגים מאוד, בעלי רק בן 45.

לורד, בהמשך לדיון קודם, 1.האם ה-CT לאחר הנתוח כלל הזרקת חומר ניגוד? 2.האם קיים פענוח רשמי של ה-CT ? 3.MRI כדאי לבצע עתה. 4.קצב התחלקות התאים גבוה למדי.הישנות סרטנית-אפשרית:מעבר מדרגה 2=מנינגיומה אטיפית,ל-3=מנינגיומה אנפלסטית,או סרקומה.

האחיין שלי, בן 24, חולה בסרטן העצם, גידול אלים בהומרוס. ב MRI שנעשה לפני כחודשיים גודל הגידול היה 12 ס מ וברוחב 3 ס מ. הוא עבר שני טיפולים של כימוטרפיה. בפענוח של ה MRI שנעשה לו שלשום, אחרי הכימו נכתב כי הגידול כעת בגודל 15 ס מ ורוחבו 5 ס מ. האם יתכן שהגידול לא רק שלא הצטמצם אלא אף גדל אחרי הכימו?

לצערי איני מתמצא בתחום. זהו פורום לויקמיה והשתלות מח עצם. מציע לפנות לפורום ממאירויות סולידיות/אונקולוגיה.

שלום, אני מטופל בסרטן מסוג יואינג סרקומה כבר כחמש שנים (סרטן בעצמות). הטיפול כלל כימותרפיה, הקרנות, ניתוחים וטיפולים ביולוגים. לאחרונה, אובחן אצלי נמק בעצם היד העליונה, כנראה כתוצאה מהטיפולים. האונקולוג המטפל בחר שלא להתערב בנמק ולחכות שיחלים מעצמו (כמובן שתוך מעקב צמוד במצב הנמק), אלא אם כן המצב יחמיר. בחודשים האחרונים אני חווה כאבים חזקים מאוד באזור הנמק אשר הולכים ומחמירים. לכן, הייתי רוצה לדעת האם לדעתך טיפול בתא לחץ עשוי לעזור להחלמת הנמק? במידה וכן, אשמח לדעת כמה מפגשים בערך טיפול זה כולל בדרך כלל? בנוסף, תוך כמה זמן מתחילת הטיפול אפשר להרגיש שיפור במצב הכאבים? תודה רבה, יואל.

שלום לך יואל, נמק עצם על רקע הקרנות עשוי להגיב היטב לטיפולים בתא לחץ והוריה זו נמצאת בסל השירותים. מן הראוי שהאורטופד האונקולוג ימליץ על טיפול זה והקופה חייבת לתת טופס 17. את הטיפולים אתה יכול לקבל באחד משני המרכזים, או באסף הרופא או ברמב''ם\אלישע שבחיפה. פנה לאחד משני המרכזים וקבל את כל המידע.

שלום לכם, בגופה של חמותי התגלה השבוע סרטן מסוג סרקומה לאחר שהבחינה בגוש בשד שנבדק. ממה שהבנו המקור הוא ככל הנראה לא השד ואלו הן כבר גרורות. נקבעה לה בדיקת פט סיטי לעוד חודש מהיום. האם זהו זמן סביר? אין זה דחוף לערוך בדיקה זו ולהתחיל טיפול מיידי?

לילה טוב, קשה לי להבין מהתיאור שלך מדוע ואיך נקבע כי הסרקומה בשד היא אכן גרורה?? השד אינו בד״כ מקום שכיח לגרורות, מאידך תתכן סרקומה בשד, אך כמובן בהעדר אינפורמציה יותר נרחבת לא אוכל לחוות דעה לגבי המחלה ובכל מקרה כדאי שתבדק ע״י כירורג שד. ברוב המקרים בדיקת פט בטווח של חודש איננה בעייתית מבחינה אונקולוגית אבל כמובן שאין מניעה שתנסו להקדים את הבדיקה (אולי במכון אחר?) בבריאות, דינה

תודה לך על תשובתך המהירה.

פורומים בנושא סרקומה
פורום סרטן ריאה
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לסרטן הריאה, וביניהם...
פורום גידולי ראש-צוואר
ד"ר אבי חפץ ישיב לשאלות הגולשים בתחום הגידולים בראש ובצוואר: גידולים בפה...
פורום סרטן העור ונקודות חן (שומות)
ד"ר ניר נתנזון יענה על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לגורמי הסיכון, גילו...