סרקומה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ניצחו את הסרטן: סיפורם של שלושה מחלימים

לקראת יום שורדי מחלת הסרטן, שיצוין ברחבי העולם ב-2.6, ביקשנו לשמוע את סיפורם של שלושה מחלימים אמיצים. על אף השוני בין הסיפורים, ניתן למצוא באופן ההתמודדות וההתגברות על המחלה הרבה מן המשותף את מחלת הסרטן אין צורך לתאר או להציג, וגם לא את מימדיה ואת הרסנותה. רבים מאיתנו, אם רק נעיז לחשוב על קבלת הבשורה הנוראה, בטוחים כי זה יהיה היום בו חיינו ייגמרו. שלושת הסיפורים הבאים, של אנשים אמיצים שעמדו מול המחלה ויכלו לה, מבהירים כי עם כל הקושי שביום הזה ובתקופה הלא פשוטה שמגיעה אחריו, זו יכולה להיות לגמרי התחלה חדשה.     סיון נחשון. צילום: שחר ציפר   סיון נחשון, בת 37 וחצי מת"א "לרגע לא חשבתי שאני עומדת למות" השיחה עם סיון מלאה בהומור ומתחילה בצירוף מקרים מעניין: יום שורדי מחלת הסרטן, החל כאמור ב-2.6, הוא גם התאריך בו תציין 5 שנים מהטיפול האחרון שלה. ההתמודדות של סיון עם המחלה החלה לפני כ-6 שנים, כשהיתה בת 31. "הרגשתי גוש בחזה כשהייתי במקלחת, הייתי בטוחה שזה כלום, אבל...
ללמוד עוד על סרקומה
היסטרוסקופיה: אבחון בעיות רחמיות-תמונה

סובלת משרירנים, פוליפים ,שאריות לידה או הידבקויות בחלל...

מאת: ד"ר מרדכי...
23/05/2018
ניצחו את הסרטן: סיפורם של שלושה מחלימים-תמונה

לקראת יום שורדי מחלת הסרטן, שיצוין ברחבי העולם ב-2.6,...

מאת: ענת ניסני,...
02/06/2019
סרטן בישראל 2019: ירידה בתמותה-תמונה

מחלת הסרטן היא גורם המוות השני ברחבי העולם. ישראל נמצאת...

מאת: מערכת zap...
03/02/2019
גידולי ראש צוואר בילדים-תמונה

במרבית המקרים, גוש המופיע בצוואר אצל ילדים הוא גוש שפיר....

מאת: ד"ר אבי חפץ
16/12/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסרקומה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סרקומה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור, בהמשך לשאלתי הקודמת, הוציאו לבעלי את כל המניגיומה והוא עשה לאחר הניתוח ct. התבקשנו לערוך בדיקת mri רק בעוד 5 חודשים. תוצאות הפתולוגיה: לצד מאפיינים טיפוסיים הרי שבאזורים רבים תבנית צמיחה דמוית יריעות, המלוכסנות מוגברת נראים מוקדי נמק והפעילות המיעוטים מוגברת (עד כ 10 מיטוזות ל10 שדות בהגדלה גבוהה. מוקשית נראים תאים דמוי רבדואידים. מדד השגשוג mib-1 הינו כ 5-15%. מה הסיכוי לחזרתה במידה ואכן הוסרה במלואה. קראתי באתרים כי תוחלת החיים היא 12 שנים. האם נכון? והאם סביר לעשות mri רק בעוד 5 חודשים? מה הסיכוי שחזרתה תהיה סרטנית? האם סביר לא לבצע טיפול כעת? אנחנו מודאגים מאוד, בעלי רק בן 45.

לורד, בהמשך לדיון קודם, 1.האם ה-CT לאחר הנתוח כלל הזרקת חומר ניגוד? 2.האם קיים פענוח רשמי של ה-CT ? 3.MRI כדאי לבצע עתה. 4.קצב התחלקות התאים גבוה למדי.הישנות סרטנית-אפשרית:מעבר מדרגה 2=מנינגיומה אטיפית,ל-3=מנינגיומה אנפלסטית,או סרקומה.

האחיין שלי, בן 24, חולה בסרטן העצם, גידול אלים בהומרוס. ב MRI שנעשה לפני כחודשיים גודל הגידול היה 12 ס מ וברוחב 3 ס מ. הוא עבר שני טיפולים של כימוטרפיה. בפענוח של ה MRI שנעשה לו שלשום, אחרי הכימו נכתב כי הגידול כעת בגודל 15 ס מ ורוחבו 5 ס מ. האם יתכן שהגידול לא רק שלא הצטמצם אלא אף גדל אחרי הכימו?

לצערי איני מתמצא בתחום. זהו פורום לויקמיה והשתלות מח עצם. מציע לפנות לפורום ממאירויות סולידיות/אונקולוגיה.

שלום, אני מטופל בסרטן מסוג יואינג סרקומה כבר כחמש שנים (סרטן בעצמות). הטיפול כלל כימותרפיה, הקרנות, ניתוחים וטיפולים ביולוגים. לאחרונה, אובחן אצלי נמק בעצם היד העליונה, כנראה כתוצאה מהטיפולים. האונקולוג המטפל בחר שלא להתערב בנמק ולחכות שיחלים מעצמו (כמובן שתוך מעקב צמוד במצב הנמק), אלא אם כן המצב יחמיר. בחודשים האחרונים אני חווה כאבים חזקים מאוד באזור הנמק אשר הולכים ומחמירים. לכן, הייתי רוצה לדעת האם לדעתך טיפול בתא לחץ עשוי לעזור להחלמת הנמק? במידה וכן, אשמח לדעת כמה מפגשים בערך טיפול זה כולל בדרך כלל? בנוסף, תוך כמה זמן מתחילת הטיפול אפשר להרגיש שיפור במצב הכאבים? תודה רבה, יואל.

שלום לך יואל, נמק עצם על רקע הקרנות עשוי להגיב היטב לטיפולים בתא לחץ והוריה זו נמצאת בסל השירותים. מן הראוי שהאורטופד האונקולוג ימליץ על טיפול זה והקופה חייבת לתת טופס 17. את הטיפולים אתה יכול לקבל באחד משני המרכזים, או באסף הרופא או ברמב''ם\אלישע שבחיפה. פנה לאחד משני המרכזים וקבל את כל המידע.

שלום לכם, בגופה של חמותי התגלה השבוע סרטן מסוג סרקומה לאחר שהבחינה בגוש בשד שנבדק. ממה שהבנו המקור הוא ככל הנראה לא השד ואלו הן כבר גרורות. נקבעה לה בדיקת פט סיטי לעוד חודש מהיום. האם זהו זמן סביר? אין זה דחוף לערוך בדיקה זו ולהתחיל טיפול מיידי?

לילה טוב, קשה לי להבין מהתיאור שלך מדוע ואיך נקבע כי הסרקומה בשד היא אכן גרורה?? השד אינו בד״כ מקום שכיח לגרורות, מאידך תתכן סרקומה בשד, אך כמובן בהעדר אינפורמציה יותר נרחבת לא אוכל לחוות דעה לגבי המחלה ובכל מקרה כדאי שתבדק ע״י כירורג שד. ברוב המקרים בדיקת פט בטווח של חודש איננה בעייתית מבחינה אונקולוגית אבל כמובן שאין מניעה שתנסו להקדים את הבדיקה (אולי במכון אחר?) בבריאות, דינה

תודה לך על תשובתך המהירה.

פורומים בנושא סרקומה
פורום סרטן ריאה
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לסרטן הריאה, וביניהם...
פורום גידולי ראש-צוואר
ד"ר אבי חפץ ישיב לשאלות הגולשים בתחום הגידולים בראש ובצוואר: גידולים בפה...
פורום סרטן העור ונקודות חן (שומות)
ד"ר ניר נתנזון יענה על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לגורמי הסיכון, גילו...