נגישות
נגישות

ציפורניים שבירות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מהי אנמיה וכיצד ניתן לטפל בה?

אנמיה היא מצב רפואי נפוץ, בעל סימפטומים בולטים, לעיתים קשים, וברבים מן המקרים היא ניתנת לטיפול תרופתי או תזונתי יעיל ופשוט המונח אנמיה או חסר דם, מציין מצב בו האדם סובל מרמה נמוכה של המוגלובין, שהוא חלבון המצוי בכדוריות דם אדומות, לעומת הרמה התקינה לפי גילו ומינו. לא מדובר במחלה כי אם בסימפטום, ובאופן דומה לחום גוף גבוה ישנן סיבות רבות להופעתה. ההמוגלובין משמש נשא למולקולות החמצן, ומובילן מן הריאות אל איברי הגוף השונים. רמת המוגלובין נמוכה מן הערך התקין מובילה לחוסר חמצן באיברים. כתגובה לחוסר בחמצן, הגוף מפעיל מספר מנגנוני פיצוי על מנת לחמצן את הרקמות, בין היתר עליה בקצב הלב (דופק מהיר) ובקצב נשימה. סימנים נוספים המופיעים במצב של אנמיה הינם: חום נמוך, אוושות לבביות, שינויים בבדיקת ECG (א.ק.ג.), כאבי ראש, חולשה, התעייפות מהירה, שינויים בציפורניים (ציפורניים נשברות בקלות), חיוורון, ועוד. חומרת הסימנים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לציפורניים שבירות

תזונה לקויה ותופעות לוואי - תמונת המחשה
תזונה לקויה ותופעות לוואי הקיץ, החום וסדר היום המשובש שבחופשה מציבים אתגרים להורים שרוצים להעניק לילדיהם תזונה בר...
תזונה ודיאטה - תמונת המחשה
תזונה ודיאטה מחקר חדש שנערך בבריטניה ניסה לבדוק האם קפה מפחית את הסיכון לחלות במחלות המובילות לתמותה...
ללמוד עוד על ציפורניים שבירות
בעיות ציפורניים? עדיף פתרון טבעי-תמונה

אוהבות למרוח לק או "לבנות" ציפורניים? מתקלחים במלתחות של...

מאת: ד"ר תמר...
09/01/2019
מהי אנמיה וכיצד ניתן לטפל בה?-תמונה

אנמיה היא מצב רפואי נפוץ, בעל סימפטומים בולטים, לעיתים...

מאת: מערכת zap...
31/08/1999
בריאות וטיפוח הציפורניים-תמונה

אם הציפורניים מתפצלות או נשברות, כנראה שיש מתחתן פטרייה....

מאת: מערכת zap...
06/08/2009
רואים שאתם בלחץ-תמונה

לחץ ומתח משפיעים לרעה גם על מראה העור, השיער והציפורניים....

מאת: שני כרמי
19/09/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לציפורניים שבירות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ציפורניים שבירות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, בן 26. בריא בד"כ,אם רלוונטי ברקע ויטיליגו. בנוסף,פלטפוס עם "אצבעות פטיש"(איני יודע אם זה המונח הרפואי אך הן מעט מכווצות ובflexion באופן תמידי). כבר מעל שנה לדעתי יש לי מס' ציפורניים ברגליים סדוקות ונראות לא טוב. מדי פעם הן אף כואבות מעט. היתה לי בעבר פטריה באחת הציפורניים (מתחת לציפורן של הזרת) אך לאחר טיפול של מס' חודשים בTerbinafine היא נעלמה. אותם סדקים שרופאת העור אמרה שזה גם פטריות לא הושפעו כלל. רציתי לשאול ממה זה יכול לנבוע ואיך ניתן לטפל? האם יעזור סתם איזשהו קרם לחות או אולי לק שקוף מחזק ציפורניים? אציין כי ציפורני הידיים נראות מעולה. מצרף תמונה של כף הרגל להתרשמות. תודה מראש!

ממליץ להבדק שוב.. פנה רופא העור

רק לוודא, האם קיבלת את התמונה? אין משהו שתוכל לומר על פיה? בזמנו היא בעצם לא עשתה לי בדידקה מסוימת רק הסתכלה ואמרה שגם הציפורניים ההן נגועות בפטרייה אך הטיפול הפומי לא השפיע עליהם ולו במעט (בעוד הפטרייה שהיה ניכר שהיא אכן פטרייה נעלמה כליל).

זה זמן שחל שינוי בצורת הציפורניים שלי, בעיקר ביד שמאל . תעלות לאורך הציפורן. רציתי לדעת האם זה סימן למשהו?

שלום, צבע ושינויים בציפורניים עשויים להיות סימן למחלות שונות. למשל גוון צהוב עשוי להופיע במחלת כבד, סכרת או בעיה לימפתית גוון ירוק עם זיהום חיידקי ציפורניים שבירות עם חסר ברזל וכו׳ יש צורך בבדיקה קלינית של רופא עור. בהצלחה!

בחלק מציפורני הרגלים יש סדקים צפופים מהחלק העליון של הציפורן למטה. רק ציפורן אחת, עקב טראומה בת שנים לבוהן, עבה יותר מהאחרות וצהבהבה מעט. גם בה סדקים כאלה. מה זה ואיך לטפל? תודה

שלום, ציפורניים שבירות וסדוקות עשויות להיגרם מתת תריסיות, חסר בויטמינים ,חשיפה ממושכת למים, פוליש של הציפורניים ועוד.. ניתן לנסות תכשיר בשם מטריקס לשיפור מראה הציפורן וברור הבעיה. בהצלחה!

אני פניתי לרופאת עור בעקבות ציפורניים שבירות ונשירת שיער וקיבלתי את הHsn100 ,אני לא מבינה אתה אומר פה לפנות לרופא עור, אז מה כן עוזר לבעייתי המוזכרת לעיל?

רחלה שלום, יש מיגוון תרופות לנושא עצירת נשירה וכל רופא מטפל בהתאם להבנתו. אם לא יעזור את יכולה לפנות חזרה לרופא לבדוק אופציות טיפול נוספות.