תזונה ודיאטה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פירות יבשים: בחן את עצמך!

ט"ו בשבט בפתח ואיתו גם המזונות המסמלים את החג - פירות יבשים ומיני אגוזים. לפני שאתם מתחילים לזלול, בואו לבדוק כמה אתם יודעים על הפירות היבשים ותכונותיהם אחד ממנהגי חג ט"ו בשבט הוא אכילת פירות יבשים, שכן זהו חג שמסמל את ראשית תקופת פריחת האילנות ופירותיהם. מכאן שנהוג לאכול מפירות הארץ. המנהג של אכילת פירות יבשים הגיע מיהודי הגולה שהתקשו לאכול מפירות הארץ ולכן אכלו פירות יבשים.הפירות היבשים אינם רק טעימים, אלא גם בעלי סגולות בריאותיות מכילים ברזל, סידן, אבץ, אשלגן, סיבים תזונתיים ועוד. אבל מומלץ לאכול מהם במשורה כדי לא להשמין. כמה באמת אתם יודעים על הפירות היבשים ותכונותיהם? בחנו את עצמכם ב-9 שאלות קצרות.
ללמוד עוד על תזונה ודיאטה
בחן את עצמך: חטאי בריאות-תמונה

לקראת יום הכיפורים יצאנו לבדוק מי צריך לכפר על הרגלי בריאות...

מאת: יאנה...
05/07/2018
סוכרת 2: רפואה משלימה וטיפול טבעי-תמונה

מתמודדים עם סוכרת? רוצים להיפרד מהתרופות או לשלב טיפולים...

מאת: נדב סגמן
27/06/2018
פירות יבשים: בחן את עצמך!-תמונה

ט"ו בשבט בפתח ואיתו גם המזונות המסמלים את החג - פירות יבשים...

מאת: מערכת zap...
19/07/2018
מצבורי שומן בגוף? הקפיאו אותם!-תמונה

אינכם סובלים מעודף משקל משמעותי, אבל יש לכם מצבורי שומן...

מאת: אופטימל...
17/07/2018
אולי יענין אותך לדעת...
תבחין אלרגיה - תמונה
תבחין אלרגיה
מדריך בדיקות רפואיות: איך עושים בדיקת...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתזונה ודיאטה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תזונה ודיאטה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ידוע שבשביל לגדול צריך לאכול, השאלה היא באיזה מקרים באמת הגדילה יכולה להיפגע בגלל מחסור במזון. קראתי פעם שעל מנת שתהיה פגיעה בגובה הסופי, מדובר כבר על תת תזונה ודיאטה קיצונית, או תפריט דל שיש במדינות עולם שלישי, האם זה נכון?

אבני הבניין לגדילה נלקחים מהמזון. מפרוק המזון מורכבים החלבונים הדרושים לבניית השרירים ורקמות שונות. הסוכרים שבחלקם לשימוש מידי לאנרגיה וחלק למאגר השומנים הנדרשים לאנרגיה ולמרכיבים ברקמות שונות. הויטמינים הנדרשים להפעלת ולשמירת מערכות שונות כגון מנגנון החיסון, מערכת העצבים ועוד. המינרלים השונים הנדרשים לשלמות מערכות והפעלתן. חוסר אספקה של כל המרכיבים פוגע בבריאות, בתקינות המערכות בכל גיל ובגדילה מהלידה ועד סוף הגדילה. גם בארץ שלנו גם חוסרים של גורם אחד מהוים בעיה. למשל חוסר ברזל גורם לא רק לאנמיה אלא גםן לבעיה בתפקוד בלוטת התריס בתנאים מסויימים. חוסר ויטמין A גורם לפגיעה במנגנון החיסון, ביצור הורמון גדילה ועוד. ההכרזה: "קראתי פעם שעל מנת שתהיה פגיעה בגובה הסופי, מדובר כבר על תת תזונה ודיאטה קיצונית, או תפריט דל שיש במדינות עולם שלישי" שגויה מיסודה והמחשבה על גובה כגורם הכי חשוב היא שגויה. יש להעריך את המצב כך: כאשר התזונה מאוזנת ומלאה, כל המערכות פועלות באופן תקין. נמנעות מחלות תהליכי הבניה תקינים וכתוצאנ מכך גוף שמקבל את כל צורכו ומתפקד באופן תקין מתאפשרת לו גדילה אופטימלית. תיקון תזונתי המכוון אישית להשלמת חוסרים מתבטא בתיקון הפרעות גדילה

שלום, בן 46 עם עודף משקל 177/97 סובל מעייפות לאחרונה. בבדיקת אולטראסאונד כתוב הכבד בעל מרקם אקוגני-שומני מאוד עם אזורי באונה שמאלית . focal fating sparing . בבדיקת דם טריצליגרידים גבוה מעל 312 (תורשה במשפחה שלי)בנוסף פרטין 299, RBC 5.75 ,HDL 31 , Immu A 414, B12 199, D25 17. שאר התוצאות תקינות. שאלתי היא מה משמעות בדיקת האולטראסאונד והאם מומלץ לבקש מרופא המשפחה כעת MRI? או המשך בדיקות נוספות/אחרות? מעבר לשינוי תזונה ודיאטה. בתודה מראש

focal fat spring הינו אזור ללא השמנה שנצפה בסונר בטן(או בבדיקות הדמיה אחרות). אין צורך בבדיקת MRI לצורך האבחנה. הטיפול המוכח לכבד שומני הוא ירידה במשקל ותזונה מתאימה כפי שציינת. בהצלחה!

שלום, בן 46 עם עודף משקל 177/97 סובל מעייפות לאחרונה. בבדיקת אולטראסאונד כתוב הכבד בעל מרקם אקוגני-שומני מאוד עם אזורי באונה שמאלית . focal fating sparing . בבדיקת דם טריצליגרידים גבוה מעל 312 (תורשה במשפחה שלי)בנוסף פרטין 299, RBC 5.75 ,HDL 31 , Immu A 414, B12 199, D25 17. שאר התוצאות תקינות. שאלתי היא מה משמעות בדיקת האולטראסאונד והאם מומלץ לבקש מרופא המשפחה כעת MRI? או המשך בדיקות נוספות/אחרות? מעבר לשינוי תזונה ודיאטה. בתודה מראש

חד משמעית מחייב בירור יסודי במרפאת כבד מוזמן אכן CT טריפאזי לכבד או MRI כבד נחוצים

01/07/2015 | מאת: אדיר

שלום וברכה. אני אשמח לקבל הפנייה לספר/ים או מאמרים העוסקים בנושא תזונה קלינית. בעיקר בנושא קמח לבן וסוכר לבן. בתודה מראש.

שלום אדיר, מס' המלצות על ספרים: האינטליגנציה של התזונה (ד"ר גילה רוזן ופרופ' רם רייפן) תזונה פרי מחשבה (ד"ר אילנה זילבר-רוזנברג) סודות התזונה (ד"ר אולגה רז) לקסיקון דביר מזון תזונה ודיאטה (ד"ר יעקב אילני)

פורומים בנושא תזונה ודיאטה
פורום תזונה טבעית
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות בנושאים של תזונה נכונה בראיית התזונה הטבעית:...
פורום אימון, כושר גופני ותזונה
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לפעילות גופנית ותזונ...
פורום הרזיה ללא דיאטה
לילי רוזן ונדיה גרינשטיין כהן ישיבו לגולשים על שאלות בנושאים הקשורים להר...