כאבים בצלעות ובגב העליון

דיון מתוך פורום  מחלות ריאה

31/05/2019 | 22:39 | מאת: עמיר

הי, אני בן 34, בריא בד"כ, לא מעשן וללא אסטמה. סובל מזה כמעט שנה מתחושת סחרחורת כאילו חסר חמצן בזמן פעילות ספורטיבית אפילו קלה כמו הליכה. מפעם לפעם תחושה של קושי לדבר משפטים ארוכים ולפעמים גם קוצר נשימה קל. על רקע אלו החלו לאחרונה גם כאבי גב עליון חזקים מקרינים לחזה וכאבי צלעות חזקים בעיקר בצלע ימין. כואב לי במיוחד בנשימה עמוקה ובעת הישענות על שולחן הכתיבה. הייתי במיון פעמיים ואצל גסטרו, אורטופד וראומטולוג- כולם שללו מחלות או בעיות מבניות. בדיקות מעבדה תקינות, אק"ג תקין, צילום חזה תקין, קולנסקו-וגסטרוקופיה תקינים למעט דלקת קלה בקיבה. קלפרוקטין שלילי. CT ע"ש תקין. רציתי קודם כל להתייעץ לגבי האבחון - האם יתכן שמדובר במחלת ריאה כלשהי שהתפספסה (משום מה לא בדקו בכיוון הזה, למעט שלילת דלקת ריאות) ואיזה בדיקות צריך לעשות עוד? MRI חזה? בדיקת תפקודי ריאות? ואיזה מומחיות רפואית אחראית להפנות לבדיקות הללו? (פנימאי?) וגם- כיוון שעשיתי CT עמוד שדרה זה אומר שהריאות כבר נבדקו או לא? בפיענוח התייחסו רק לחוליות ע"ש.. (מצורף קובץ צילום מהסיטי לצורך חוות דעתך על הריאות). אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה
01/06/2019 | 14:11 | מאת: עמיר

בהמשך לפענוח צילום הריאות שצירפתי- האם הכתמים האפורים שמופיעים בריאות למטה, בעיקר בשמאל וגם אחד בולט מימין מעידים על איזה גידול או מחלת ריאות? או שזה חלק ממראה ממוצע של ריאות?

שלום, לא הצלחתי לפתוח את הקובץ שצירפת.

שלום, סיטי עמו"ש לא מראה את הריאות ומומלץ לעשות סיטי חזה שיכול להראות אם פיספסו דלקת ריאות או שיש בעיה אחרת. עוד מומחה שכדאי ךהתייעץ הוא ראומטולוג שמתעסק בכאבים שונים שאינם ממקור אורתופדי.

מנהל פורום מחלות ריאה