מחסור בחמצן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קורונה: מה היא גרמה לנו להפסיד?

המון אנשים היו ועדיין עצובים בגלל המגפה הזו שהחזיקה אותנו אסירי עולם בבתינו. האם הזדקנו מבפנים? האם אפשר לחזור לאחור?מסתבר שכן ! מחקר חדש פורץ דרך מוכיח כי טיפול בחמצן נקי בתא לחץ, עשוי להחזיר את התאים שלנו קוגנטיבית 25 שנה אחורה. מי מצטרף? עצב הוא לא דבר נחמד. מי אוהב להיות עצוב? האמת יש כאלה שמאוהבים בעצב, אולי הרומנטיקנים שבינינו. הספקנים, הפסמיסטים. אבל אף אחד לא ציפה להיות עצוב בגלל מגפה שהגיעה מאסיה ופגעה קשות בשגרה של כולנו. בחיי המשפחה, הכלכלה וגם הפחידה אותנו כהוגן. בקיצור עשתה לנו שערות לבנות. על עצב אומרים הרבה דברים ואפילו מאשימים אותו במחלות שונות החל מסרטן וכלה באוסטופורוזיס, האצת תהליכי הזדקנות ודיכאון. ממחקרים שנעשו לאחרונה עולה כי הוא לא רק משפיע על הנפש אלא גם על הבריאות שלנו. רבות דובר על הקשר בין תחושות של תסכול, דיכאון, סטרס והזדקנות. התאחדות הפסיכיאטרים העולמית הכריזה כבר בשנת 2000 כי הדיכאון הוא המגפה של שנות האלפיים ואנשי מקצוע רבים החלו לחקור אותו מסביב לעולם. בכל המחקרים נמצא קשר גומלין...

סיבות אפשריות ומצבים דומים למחסור בחמצן

מחלת גבהים - תמונת המחשה
מחלת גבהים היציאה מהארץ, בעיקר למדינות עולם שלישי, מחייבת היערכות מיוחדת מבחינה בריאותית. מומחה למ...
ללמוד עוד על מחסור בחמצן
מדברים על אוטיזם-תמונה

לקראת יום המודעות לאוטיזם, המצוין מדי שנה ב-2 לאפריל - כל...

מאת: ד"ר אלה...
02/04/2019
עיוותים בבית החזה-תמונה
מאת: דוד שוסיוב
20/10/2013
שבץ: תנו למוח את הכוח-תמונה

שבץ מוחי עלול להיגרם מחסימה (שבץ איסכמי) או מדימום (שבץ...

מאת: אלישע...
31/10/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למחסור בחמצן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מחסור בחמצן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בני החייל חווה תחושת מחסור בחמצן, לוקח נשימות.עמורות כל כמה דקות, מפהק לעיתים תכופות, עייף מאוד וחלש. זה נמשך כבר ימישה ימים, והחל לאחר צניחה ממטוס בצבא וסחיבת.ציוד כבד במאמץ.פיזי גהוה ובתנאי קןר. בדיקות רנטגן ריאה לא העלו תוצאה של דלקת ריאות. הסימנים החיוניים תקינים, סטורציה בדם ואקג תקין. לא נערכו בדיקות דם. ראו אותו כבר שני רןפאים שלא מצליחים לאבחן את הבעיה. יודע אולי במדה מדובר?

שלום, כדאי לבצע בדיקות דם. אולי הוא סובל מתשישות בגלל העומס שהוא עובר וזקוק למנוחה.

בשבועיים האחרונים אני מרגישה בזמן מקלחת על מים חמים דופק מואץ ,, דבר זה לא היה קיים עד לפני שבועיים , האם זה מעיד על משהו לא תקין ?

כן. שהמים כנראה הרבה יותר חמים ממה שהיה לפני שבועיים...

אני חושבת שהסיבה היא כשנכנסים למקלחת עם דופק סביר,אז לא מורגשת העליה של הדופק שקצת עולה במצב של אדים וחום ,אך אם נכנסים למקלחת שהדופק כבר מואץ ומהיר מאד , אז מן הסתם העליה הקטנה של הדופק תהיה יותר מורגשת ולזה יתלווה תחושה של חוסר חמצן ודפיקות לב יותר מהירות,.. כנל לגבי הליכה, אם הדופק מואץ באופן תמידי אז סביר להניח שבהליכה אפילו איטית יותר יורגש תחושה של דפיקות לב מהירות וחוסר חמצן והתנשפות ..

יש מצב

אני גבר בן 60 מעשו מצעירותי,הייתה לי פריצת דיסק בעבר, מלפני שנה אני סובל בכאב חזק בכתף שמאל ואיני יכול להזיזה בחופשיות , איני יכול להרים את היד ולהזיזה אחורה וכו, הייתי אצל אורטופד וביצעתי צילומים ,יצאו תקינים, לוקח אינתרופן לכאב הכף היד יש לי אצבע ביד שאיני יכול להזיז, לקפל, בימים האחרונים אני מרגיש עקצוצים בכפות הידיים ,ותחושה שהדם לא זורם לי טוב בכפות ידיים-לאחר 15 דקות אני מרגיש שאין לי זרימת דם בידיים ואני מרגיש קושי בקיפול אצבעות הידיים, בנוסף יש לי כאבים בגב התחתון וגם חווה מידי פעם יש לי קושי בנשימה ,אני מרגיש שיש לי מחסור בחמצן. (רציתי לציין שבחודש וחצי האחרונים איני עוסק כלל בפעילות ספורטיבית) אשמח להבחנה ויעוץ, תודה רבה רבה !!

מדובר בתלונות רבות שלא בהכרח מתיישבות אחת עם השניה, לא ניתן לבצע אבחנה על סמך תיאור תלונות אלו. אבחון בהפרעה בזרימת הדם לידיים נעשה באמצעות דופלר עורקי / הדמיה עורקית מתקדמת וקשה לדעת ללא הדמיה האם באמת יש הפרעה בזרימת הדם. אם רוצים להתקדם בבירור יש לפנות ולהיבדק ע"י נוירולוג מומחה במחלות עצב-שריר ולשקול ביצוע בדיקות הולכה עצביות

שלום. יש לי בעין אחת מעין פס כחול בתוך הלבן של העין. מזה יכול להיות? והאם מסוכן?

היי אביטל, פס כחול בלחמית יכול להעיד על אנמיה או מחסור בחמצן ומחסור בפעילות גופנית. רק בריאות