כאב גב עליון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ניתוח גב: כשהכאב לא חולף

כאבי גב, כך יודע כל מי שסבל מהם, עלולים להיות בלתי נסבלים. מומלץ לטפל בהם באופן שמרני בדרך כלל (למשל: כירופרקטיקה או דיקור). במקרים קשים, מומלץ לשקול ניתוח כאבי גב - מדובר באחת התלונות השכיחות והכאובות ביותר מפי מטופלים. יש להבחין בין כאב אקוטי החולף לאחר תקופה לבין כאב גב כרוני שלא חולף, והמטופל צריך ללמוד לחיות לצדו. מהן הסיבות השכיחות לכאבי גב כרוניים? איך אפשר ללמוד לחיות עם הכאב? מהם הטיפולים בכאבי גב כרוניים? ומתי ניתוח עמוד שדרה הופך לפתרון היחיד היעיל, שאין ברירה - אלא לבצעו? כל התשובות מפי ד"ר יוסף לייטנר, אורתופד ומנתח עמוד שדרה, מנהל היחידה לניתוחי עמוד שדרה בבי"ח מאיר. מהם הגורמים המרכזיים לכאבי גב כרוניים?"ישנם סוגים שונים של כאבי גב, הנבדלים ביניהם, בגורמים לכאב, בביטויי הכאב, באזור הכאב ובמאפייני הכאב (דרגה, חומרה ומשך הכאב). כאבי גב כרוניים בין אם מדובר בכאבי צוואר, כאבי גב עליון או...
ללמוד עוד על כאב גב עליון
אורתופדיה: טכנולוגיות חדישות בטיפול בעמוד השדרה-תמונה

סובלים מבעיות גב ומכאבים שניתן לפתור רק בעזרת ניתוח? כיום,...

מאת: ד"ר יוסף ...
07/05/2018
ניתוח גב: כשהכאב לא חולף-תמונה

כאבי גב, כך יודע כל מי שסבל מהם, עלולים להיות בלתי נסבלים....

מאת: ד"ר יוסף ...
02/07/2014
כריתת אדרנל - בלוטת יותרת הכליה -תמונה

יותרת הכליה, ובשמה הלועזי האדרנל, היא בלוטה הממוקמת מעל כל...

מאת: ד"ר עמיר סולד
24/08/2014
ניתוח לפרוסקופי של יותרת הכליה-תמונה

מהי בלוטת האדרנל, אילו סוגי מחלות קשורים אליה, ומתי צריך...

מאת: ד"ר עמיר...
28/02/2008
אולי יענין אותך לדעת...
כריתת אדרנל - בלוטת יותרת הכליה  - תמונה
כריתת אדרנל - בלוטת יותרת הכליה
יותרת הכליה, ובשמה הלועזי האדרנל, היא בלוטה...

כאב גב עליון: רופאים מומלצים

מוטי אבירם-מגע קסם

מומחה רפואה משלימה
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)

ד"ר אדיבי דוד

רופא אורטופד ,מומחה לכירורגיה אורתופדית
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאב גב עליון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאב גב עליון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר דוידוןביץ, ב-2016 בוצע CT בעקבות כאבי גב עליון. הממצא הבעייתי העלה רושם לבלט דיסק פורמינלי משמאל ב- C6-7. מאז היום כאבים שבאו והלכו. לפני מספר שבועות החלו שוב כאבים חזקים בשכמה הימנית, ובכתף אך הפעם התלוו אליהם תחושות נימול ו"הירדמות" לאורך כל החלק הימני של הגוף ובפרט בכל היד ובאצבע המורה, לעיתים גם בצד שמאל של הגוף. הכאבים משתפרים בהדרגה עד לא מורגשים רוב היום בעזרת טיפול תרופתי ופיזיותרפיה. שאלתי נוגעת לתחושת הנימול, האם זה מצריך המשך בירור נוסף או ייתכן ויחלוף עם המשך הטיפול?

MRI ע"ש צווארי ובדיקת מומחה ע"ש

אני בת 71. משנת 1997 אני נוטלת פוסלאן 5 שנים רצוף ואחכ כשנה וחצי הפסקה ושוב פעם בחודש אחכ פעם בשבועיים ובשנה האחרונה פעם בשבוע.מדדי שחלוף העצם היו בשליש התחתון של הטווח הפרמנופאאוזלי. עקב סיכון גבוה לשברי דחיסה בחוליות עם ירידה בצפיפות העצם -3.4 -סטיות תקן בע"ש מותני ולאחר טיפול ממושך בביספונטים מומלץ מתן זריקות פורטאו. האם קיים סיכון בטיפול,האם יש מידע ומספיק ניסיון,מה הן תופעות הלואיועד כמה זה מפריע לסדר היום?

שלום שרה, כמו לכל תרופה, גם לפורטאו יש תופעות לואי הכוללות בין היתר רמות גבוהות של סידן, כאב חזה, תת לחץ דם, בחילות וחולשה. השימוש בתרופה מוגבל לשנתיים בלבד בגלל שהבטיחות והיעילות שלה לא נבדקו מעבר לפרק זמן זה. את המנות הראשונות של הטיפול יש לקחת בישיבה ולא לקום מהר משכיבה כדי למנוע סחרחורות וירידה בלחץ הדם. בברכה,

שלום הזרקתי לעצמי זריקת פורטאו,בפעם הראשונה...והבן שלי כואבת מאוד יש לי סוג של עקצוצים......אני בלחץ מזה, וכבר רוצה להפסיק...לא בא לי להרגיש כאב.

האם ידועים מקרים של התפתחות סרטן העצמות בעקבות שימוש של מעל שנתיים בפורטאו ?

לאחר שלושה מקרי שבר להחלפת מפרק ירך, האם באמת כדאי לקחת זריקות? או שמספיק לקחת סידן אמורפי?

מה הסיכון במקרה שיומיים לא הזרקתי? התחלתי להזריק לפני שבוע

אני חולה במחלת אוסאופורוזיס והאנדריקרינולוג המליץ לי על זריקת אקלסטה לאחר טיפול אחד של האקלסטה הופיעו לי כאבים בגב העליון ופגמנטציה בעור . הזריקה הוחלפה בזיקת פורטאו להזרקה יומית למשך שנתיים אני מזריק כבר חודשיים ויש לי חולשה וכאבי בטן .

בתי ה 5 סובלת מזה שבוע מכאב גב (בחלקו העליון). בביקור אצל רופאת הילדים היא אמרה שהיא רואה שהשריר תפוס. לאחר כמה ימים ובהעדר הטבה, לאחר טיפול של חימום המקום ומריחת בן גי פנינו היום לאורתופד. האורתופד בחן חיצונית את הילדה ואת הגב, איבחן שלדתו מדובר בגב תפוס, הציע טיפול של נורפון לשבוע. ביקשתי צילום - אמר שאין צורך ביקשתי בדיקות גב- אמר שאין צורך. הילדה למרות כאב הגב, פעילה וחייכנית טוענת לאב בעיקר בריצה וקפיצה. בכאב לצידי עמוד השדרה בחלק העליון. למיטב הבנתי בדרכ ילדים אינם סובלים משריר תפוס. אציין ש האורתופד אינו מומחה לילדים. האם יש צורך בבדיקות נוספות? האם יש מקום לאבחנה אחרת פשוט מודאגת שחלילה אנחנו מפספסים משהו

תני לה נורופן ל 3 ימים ומנוחה מפעילות, אם חולף יופי ואם לא גשו לרופא הילדים ולאורתופד ילדים לבדיקה. יכול להיות שריר תפוס גם אצל ילדים.

תודה על תשובתך המהירה. מה למעשה השלב הבא?

שלום רב , שמי עדי ,אני בן 43. לפני כשנה ביצעתי בדיקת CT מותניׁ (מצורף קובץ אבחון) במשך רוב הזמן ובעיקר בזמן האחרון יש לי רגישות במקום (מרכז גב תחתון עם נטייה שמאלה) שמלווה בהרגשה של צריבה / סוג של כאב טורדני עם נימול קל ברגל שמאל. ביום יום אני מתפקד ומרגיש את המקום ,מתנהל בזהירות , ללא צורך בתרופות רק במקרה של כאב רציני, מבחינה ספורטיבית אני עושה הליכה כמעט מידי יום 40 ד' ונרשם לפילאטיס. בעבודתי כטכנאי יש לי ימים שאני נוהג אפילו שעתיים רצוף. מה עושים? בחודש האחרון התחיל לי כאבים באזור השכמות וצידי הצוואר האחורי וגם מרגיש את ע"ש העליון בכיפוף הצוואר קדימה עם נימול קל ביד שמאל. אינני לוקח תרופות. העניין שזה משגע לי את החיים שאיני יודע את מקור הבעיות שיש לי,האם זה פיזי או נפשי ? מה הדרך הנכונה לטפל? איך ניתן להגיע אליך לאבחון ? מה צריך לעשות? יש לי ביטוח פרטי (כלל פמי , מנורה ) אני לא רוצה להגיע לנקודת אל חזור כמו שראיתי אצל המטופלים שהגיעו אליך שהיה צריך לנתח אותם רק כאשר כבר לא היה מה לעשות ורק אז הם חזרו לחיים טובים / מעולים. האם ניתן לנתח לפני שמגיעים לנקודה הזו ולמנוע את כל הסבל המיותר ואת דרך היסוריים? בברכה אשמח למענה מודה מראש.

במצב של שינויים ניווניים של עמוד השדרה אין מבצעים ניתוחים מניעתיים ברוב המקרים. כדאי שתבדק באופן ספציפי לגבי כל תלונה אצל מומחה לעמוד שדרה.

ברצוני לקבוע ביקור אצלך במרפאה כדי לברר את כל מצבי / תלונתי שהעלתי במייל הקודם . בברכה עדי

מוטי אבירם-מגע קסם
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הבקשה, או שהיא תועבר באיחור. לכן, בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה