קיפוזיס

דיון מתוך פורום  טיפול פיזיותרפי

23/03/2014 | 20:17 | מאת: רועי

שלום וברכה אני בן 28 עם קיפוזיס מבני, מתאמן בסביבות ה5 פעמים בשבוע אימונים פונקציונאלים, קרוספיט, קטלבלס, TRX, ריצה , אופניים ושחייה. אני מעוניין להעלים כמה שיותר מבחינה אסתטית את הקיפוזיס, אני משתדל לעשות תרגילים לחיזוק מקרבי השכמות ולהמעיט בתרגילים לחיזוק החזה. אני משתמש בגליל להגמשת הגב העליון. כמו כן כנראה בגלל הקיפוזיס נוצרה לי הקשתה בגב התחתון. איך אני יכול לתקן את התופעה הזו? האם יש תרגילים שלא רצוי לעשות עם קיפוזיס? איזה סוג שחייה מומלץ יותר? אילו קבוצות שרירים הכי רצוי לחזק? בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רועי, יופי שהתחלת להשתמש (בעצתי...) בגליל להגמשת הגב העליון. מומלץ שתבצע מתיחות של שרירי זוקפי הגו ושרירי ירך אחורי. בטאי צ'י ויוגה מדגישים את הארכה של הגו, "לגבוה". אתה יכול לתרגל את זה לבד- לנסות ולחוש את הגביהה בעמידה ובישיבה. התחושה כאילו חוט דמיוני מושך אותך מהקודקוד. לגבי שחייה- חתירה , להדגיש תנועות ארוכות של הידיים. חתירה לאחור גם מסייע. צריך לשים לב למנח הגב התחתון בעת הציפה במיים - להמנע מהקשתת הגב התחתון ולהחזיק את הבטן בפנים. יש גם תנועות דולפין שעושים וזה טוב - תנועה בצורה גלית מבלי להפעיל את הידיים.

05/07/2015 | 13:48 | מאת: אלי

גם אני סובל מקיפוזיס מגיל צעיר.. במשך שנים עשיתי פילאטיס אשר אכן מכסה את ההמלצות שניתנו כאן, ובמשך השנים האחרונות אני מתמקד יותר בשחייה. היני שוחה 3 פעמים בשבוע; כקילומטר אחד בכל פעם משולב חתירה,חזה וגב (כולם נעשים בצורה נכונה לגב וצוואר, מאמץ, יעילות, וכו). שאלתי היא: האם אתה ממליץ להתמקד בסגנונות החתירה קדימה וגב בלבד מאשר שילוב עם שחיית חזה? תודה!

מנהל פורום טיפול פיזיותרפי