פורום אורתופדיית ילדים

7764 הודעות
7528 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיית ילדים

13/02/2021 | 23:41 | מאת: א.

שלום, ילדה בת כ 11 שנים. לדבריה לא נחבלה ולא נעקצה. כרית כף הרגל נפוחה וכואבת והאצבע הארוכה שברגל רק נפוחה ללא כאבים. בבדיקה אצל רופא הילדים אין סימנים לחבלה ולא לעקיצה. נתן אפלומצין שלא עזר + קומפרסים של מים חמימים עם מלח. הנפיחות נשארה אם כי מעט מהכאב פחת . אחרי זה הטיפול עבר לתרסיס של קטוספריי והפחית את הכאב אבל הנפחיות נותרה. הדבר נמשך עבר 5 ימים. מה לעשות הלאה? ב. מה דעתך הכיוון ?

קשה לדעת מה המקור, לחכות כמה ימים ואם לא חולף לשוב לבדיקת רופא ילדים לשקילת התקדמות בבירור (בדיקות דם, US)

01/02/2021 | 21:02 | מאת: לינוי

בתי עברה שחזור מפרק ירך בגיל שנתיים. . תמיד היה לה intoeing אך נאמר שסביר גיל 8 יחלוף. כיום,בת 12, רופא אמר שיש סיבוב פרקי ירכיים מוגבר וולגןוס בברכיים.התבקשנו לבצע צילום גפיים לבדוק אם יש צורך בניתוח.רציתי לשאול האם הניתוח מורכב?משך ההחלמה? סביר שיצליח לפתור מצב?האם אכן לאחר וסת לא ניתן לנתח? תודה

קשה לענות על רוב השאלות מבלי לבדוק אותה ואת הצילום. קודם כל אין קשר בין שחזור המפרק לסיבוב הירך אלו שתי תופעות שונות. בד"כ חולף עד גיל 8 אך לא תמיד ובד"כ אינו מצריך טיפול. לגבי הולגוס תלוי בדרגתו. ותלוי איזה ניתוח, אם מדובר בהכוונת גדילה אז ניתוח יחסית קטן עם תוצאות טובות. אך לאחר מחזור פוחתים הסיכויים להצלחה (תלוי בעוד מספר גורמים), לכן אי אפשר לתת תשוזבה מדוייקת ללא כל הפרטים, בהצלחה

31/01/2021 | 22:42 | מאת: אריק

שלום דוקטור שמי תום אני גבר כבן 32 לפני קצת יותר משלושה חודשים החלקתי וקיבלתי מכה בבוהן הגדולה, האיזור התנפח והתקשתי ללכת. לאחר בדיקה מול אורטופד שכללה צילום ct נאמר לי שאין שבר ואין כלום, הומלץ לי ע י הרופא לעשות קומפרסים קרים ולקחת כדור נגד כאבים בעת הצורך. מאז ועד היום האיזור מאד רגיש וכל פעם שאני מקבל שם מכה אפילו אם מאד קטנה הכאב ישר חוזר במלוא העוצמה. יש לציין שאין לי בעיה ללכת ואני מאד פעיל ספורטיבית. פשוט האיזור כואב ורגיש ומרגיש חי כאילו זה לא עומד לעבור. מה אני יכול,לעשות? בתודה מראש

לפנות לפורום אורתופדיה או כף רגל, זהו פורום לילדים בלבד

29/01/2021 | 10:55 | מאת: לי

ילד בן 10 עם כאבים בקרסול יותר מחודשיים. בדיקת mri עמוד שדרה תקינה, צילום ואולטרסאונד ברגל תקינים. ריצה דיספרקטית אך תקינה. הליכה על קצות האצבעות עושה פזיוטרפיה ללא שיפור כלל עפ הפיזיוטרפיסת קיצור של גיד אכילס. בנוסף עם מדרסים בנעלים. ניורולג בדיקה תקינה. מה עוד אפשר לעשות כדי להקל על הכאבים ועל ההליכה על קצות האצבעות

לא הבנתי האם יש קיצור אכילס או לא? אם קיים קיצור משמעותי אז הטיפול הוא ניתוחי. במידה ואין קיצור צריך לראות האם מקור הכאב בגיד או בעקב ולטפל בהתאם, יש מספר אפשריויות.

31/01/2021 | 19:33 | מאת: לי

בדיקות mri עמוד שדרה תקינה אולטרסאונד קרסול וצילום תקינים (רק הפזיוטרפיסת טען שזה קיצור של הגיד למרות שהבדיקות תקינות). השאלה האם יש עוד בדיקות שניתן לעשות? איך ניתן לדעת אם יש קיצור של הגיד? כרגע הילד הולך על האצבעות וכאוב תודה רבה

25/01/2021 | 00:23 | מאת: דור

שלום, רכשתי לבני בן השנתיים וחצי מזרן ויסקו שמיועד לילדים. נאמר לי בחנות שרצוי עד גיל 6 להשכיב את הילד על הצד הקשיח (ספוג כחול) ולא על צד הויסקו שקצת יותר רך. האם זה נכון? האם למזרן ויסקו אין יתרונות בגיל כזה? תודה רבה!

זה לא משנה

24/01/2021 | 20:46 | מאת: מיטל

שלום הבן שלי בן 9..בכיפוף ויישור רגל ימין נשמעים קליקים רעשים.וכנל מיישור וכיפוף זרוע יד ימין.בין אם עושה כפיפות בטן.או שוכב על הגב זורק ותופס כדור.לו זה לא מפרחע.לי הרעשים התמידיים עושים צמרמורת.מה הסיבה לרעשים?

זו תופעה נורמלית, חסרת משמעות

שלום רב, תינוק בן 8 חודשים. בחודש האחרון רעשים חזקים מהברכיים. (כמו קלאקים ממש חזקים) אציין שזה בחודש האחרון לא נראה לי שמפריע לתינוק אבל הרעש חזק מאוד ומטריד אותנו כהורים. האם מצריך טיפול? אודה לתשובתך.

זה נורמלי בדרך כלל, אם לא מפריע לו אז כלום

23/01/2021 | 20:55 | מאת: גיא

שלום רב, בת שנה וחודש, נעמדת ומתהלכת עם תמיכה, עדיין לא עומדת או הולכת לבדה. התפתחות תקינה מעבר לכך. אובחן אקווינוס באחת הרגליים (עליה עומדת על קצות האצבעות) כאשר המנח ברגל השנייה תקין. האקווינוס - קיים גם במנוחה. הופנתה לנוירולוג אשר שלל cp בבדיקתו. שאלות: מה הסיבות לאקווינוס שלא ממקור נוירולוגי? מה הטיפול? האם ניתוח גיד אכילס או התערבות שאינה כירורגית? מה אחוזי ההצלחה בטיפול בתופעה? האם תיתכן נכות?

קודם כל השאלה היא האם באמת יש קיצור כי אם לא אז זה תקין לגילה. במידה ויש קיצור יכול להיות מולד ללא גורם או מסיבה נוירולוגית. הטיפול כירורגי אם כי בדרך כלל לא בשנים הראשונות. הצלחה מצוינת בדרך כלל.

24/01/2021 | 20:02 | מאת: גיא

תודה דוקטור בהנחה ולא קיים קיצור - האם נצפה לראות אקווינוס גם במנוחה? האם מדובר במצב תקין גם כאשר מדובר ברגל אחת? חוסר הסימטריה מדאיג אותי. כיצד ניתן לאבחן קיצור בסבירות גבוהה? אציין כי הילדה מרבה לשבת בתנוחת 'w' ולעיתים תכופות, גם כאשר הרגל בה קיים אקווינוס מאחור והשניה לפנים.

אם האקינוס ניתן לתיקון אזי אין קיצור, האבחון הינו קליני, ישיבת W חסרת קשר והיא תקינה לגיל. קחי אותה לבדיקת אורתופד ילדים וזהו

שלום עשיתי בדיקת סיטי ואשמח אם אפשר להסביר ממצאים : זיז גרמי מתבלט מהמלאולוס המדיאלי לכיוון צדדי ואחורי . פרגמנט מנותק , חופשי , אחורית למלאולוס מדיאלי עם כניסה של חלק מהפרגמנט למרווח מפרקי בין הטיביה והטלום . ראה בשחזור קורונלי . עמדה תקינה . מרוחים מפרקיים שמורים . ללא שברים טריים .

ככל הנראה יש איזו חתיכת עצם או סחוס חופשיה בצידו הפנימי של הקרסול, זהו פירוש התשובה

17/01/2021 | 12:25 | מאת: ילנה

שלום רב . מצב פענוח של Ct אשמח לקבל הסבר ואיך ניתן לטפל , ילדה בת 11 סובלת מכאבים בכף הרגל במשך חודשיים .

איני רואה קבצים, גש לרופא המטפל

10/01/2021 | 17:17 | מאת: אור

היי. אני בת 33 ובחודש האחרון הבחנתי בכמו גולה שיצאה על גב כף היד יותר קרוב למפרק היד ובמיקום אפשר להגיד שזה ממש באמצע. הרופא טען שזה כיס נוזלי ובכל זאת עשיתי אולטרסאונד. להלן הממצאים- באסקפט גבי של שורש כף היד הודגם גנגליון בגודל עד 16 מ"מ, מקורו ב Rcj. הייתי רוצה לדעת מה הכוונה מקורו בrcj? ושנית, בתחושה שלי הוא די גדול, היתכן שהוא בגודל של עד 16 מ"מ?

ככל הנראה הכוונה היא שהוא יוצא ממפרק כף היד. פורום זה עוסק בילדים בלבד

09/01/2021 | 21:57 | מאת: TALLY

הבת שלי בת 4, מתלוננת כבר הרבה מאוד זמן על כאבי גב תחתון ואגן. בדקנו כיוונים שונים מסביב שלא בהכרח אורתופדיים, אבל כל הבדיקות תקינות. האם הגיוני אצל ילדים? אני ממש מיואשת.. לא יודעת איך להתייחס לזה.

קורה, בדרך כלל חולף מעצמו אך כמובן רצוי להיבדק גם אצל אורתופד ילדים ןלראות האם יש צורך בבירור נוסף

07/01/2021 | 16:47 | מאת: טל

ילדתי בת ה10 מתחוננת כבר דיי הרבה זמן על כאב בשוק של רגל ימין, היא התלוננה בעבר על כאבים ברגליים, בשתיהן, ועל חולשה מסויימת אבל זה עבר ועכשיו הכאב הוא רק ברגל ימין, היא מתארת תחושה של שריפה וכאב בעצם, וכשאני לוחצת על מקום מסויים בצד מעלה השוק זה כואב לה יותר. הכאבים נחלשים בבוקר ואז מתגברים לאורך היום כשבלילה הם מעירים אותה משינה. אין צליעה, אין נפיחות, היא רצה ומשחקת ולפעמים טוענת שקשה לה לרוץ בגלל שכואב. עשינו בדיקות דם מלאות שיצאו תקינות וצילום של הרגליים והאגן שגם יצא תקין ב"ה. לפעמים מסג' קצת עוזר, אבל הכאב לא ממש עובר וזה מטריד אותי. מה צריך לעשות והאם העובדה כי הבדיקות עד כה יצאו תקינות זה מספיק? בבדיקה קלינית אגב לא נמצא שום דבר, אין בעיה בתנועתיות, היא קופצת על רגל אחת, מכופפת וכו. מה זה יכול להיות?

היא עברה בירור לא רע אז ככל הנראה מדובר באיזה כאב גדילה אך אם הכאב באמת ממוקם למקום מסוים והוא קבוע כדאי אולי להשלים בירור על ידי הדמיה נוספת, לגשת לאורתופד ילדים ולשקול זאת.

שלום ד"ר זינגר לבתי כיום בת 11 חודשים היה מכשיר גורדן לתקופה של 3 חודשים בערך (מגיל 4 חודשים עד 6 חוד בערך). התחילה לזחול (על החזה) רק בגיל 9 חודשים. עדיין אינה עולה על שש (מנסה אך לא יותר מכמה שניות ) אינה מתיישבת וגם לא עומדת. מה עלינו לעשות ? והאם יש קשר למכשיר הג'ורדן?

כלום, להמתין בסבלנות הכל יגיע. לא נראה לי שי קשר בשלב הזה

06/01/2021 | 18:49 | מאת: שרון

אפשר לגבס שבר בזרת כף יד? החבישה והקיבוע מסורבלים מדיי

תלוי בסוג השבר, בדרך כלל מספיק קיבוע אצבע לאצבע

04/01/2021 | 14:21 | מאת: שיר

שלום, בני בן 13 וחצי עם קיפוזיס קל ביקש לרכוש לו כיסא גיימינג שהוא בעצם כיסא מנהלים עם כרית כמשענת צוואר ובבליטה בגב .הוא יושב מספר רב של שעות מול המחשב. יש לו כיסא על גלגלים פשוט וקשיח אשר אינו מרופד והוא מתלונן עליו. האם כיסא גיימינג מזיק לגב?

לא נראה לי שמזיק, תמיד רצויה גם פעילות גופנית לחיזוק הגב במיוחד אצל אלו שיושבים הרבה (ללא קשר לסוג הכיסא)

02/01/2021 | 10:38 | מאת: שובל

אני בת 22 יודעת שזה פורום של ילדים אבל נואשת סובלת מכאבי גב קשים בבוקר אני ישנה על הבטן כבר שנים וכל בוקר קמה עם פיפי וכאבי גב ואחרי שגני עושה פיפי וזזה קצת זה לאט לאט עובר זה ככה כבר שנים וכל בוקר אחרי התאפקות ממושכת בלילה .. זה יכול להיות כי אני ישנה על הבטן?? יש סיבה שיכאב לי ככה

לא נראה לי, תנסי לשנות תנוחה. בכל מקרה יש לפנות למומחה עמוד שדרה

30/12/2020 | 10:00 | מאת: שרון

שלום רב הבן שלי בן 16.5 עשה צילום בטן כי חששו שיש אבנים בכליות והתגלה ספינה ביפידה בs1 קראתי קצת על זה וקצת נילחצתי האם יש לדבר הזה השלכות קליניות/טיפולים? או רק מעקב ?פוגע בפרופיל הצבאי? לילד אין בעיות קודנטיביות /שפה/לימודית ברמה הכי גבוהה הבן שלי כל החיים היה ספורוטאי תודה על המענה

שום בעיה, ממצא שכיח בכ 20% מהאוכלוסיה וברוב המקרים חסר כל משמעות קלינית

30/12/2020 | 02:24 | מאת: גב

שלום, בתי נחבלה בשורש כף היד לפני כמעט שלשה שבועות כתוצאה מנפילה על ילד מושטת. יום אחרי החבלה ביקרנו במוקד בגלל נפיחות מקומית שלא ירדה. הכאב היה חלש יחסית והבמשך חלף. נאמר לנו שמדובר בציסטה שהנה תוצאה של נוזל שנמצא בתוך המפרק ויצא החוצה. בצילום רנטגן לא הודגם שבר. לאחר עשרה ימים ביקרנו אצל אורטופד שהפנה לבדיקת אולטרסאונד. בבדיקה נראה שאולי יש לה כן שבר, או מספר שברים קטנים, בעצמות הקטנות (טרם קיבלתי את האבחנה ואיני זוכרת את שם העצם שהוא אמר) של מפרק שורש כף היד. מה שהייתי רוצה לשאול זה במידה שאכן מדובר בשבר, או בשבר שהיה והתאחה לבד, האם עבר יותר מדי זמן וכבר לא ניתן יהיה לטפל באמעות גבס? אני אוסיף שלפני חמישה ימים היא נפלה שוב על אותו המקום, כך שאם כן יש שבר אז יתכן שהוא מהנפילה השניה גם. הרופא באולטרסאונד ממליץ על בדיקת MRI. תודה, גבי.

השבר מתאחה גם ללא גבס, מה שחשוב הוא שיתאחה במנח טוב אשר ברוב המקרים אצל ילדים זה המצב. כרגע ככל הנראה מומלצת בדיקת אורתופד ילדים להחלטה על צורך בבירור/טיפול נוסף.

28/12/2020 | 21:33 | מאת: אנא

שלום. בן שש. בשבת מעד ונחת בסיבוב על הרגל. בטרם עשו צילום- שבר בטיבייה. מצ״ב. הפנו לשניידר, במיון רופאה כללית לא בדקה, הפנתה למיון אורת׳ בבלינסון. שם לא נאמרה לנו מילה למעט ״שבר- גבס ארוך״. לא קיבלנו שום הנחיה, הסבר, הבנה, לא על השבר לא על הגבס ולא על הטיפול כעת ואחכ. הגבס כאמור מכף רגל ועד סוף ירך. גובס בדומיה ע״י הרופאה ושוחררנו. השאלה היחידה שנענתה היא כי זה ל6 שבועות. מיותר לציין כי סובל מאוד מכאבים ( מקבל נורפן ). מה מומלץ הלאה? מתי צילום נוסף? כדאי חווד נוסף? תודה

28/12/2020 | 22:14 | מאת: אנא

ניסיתי להעלות תמונה ללא הצלחה בכל אופן ללא רסיסים בחלק אחורי בשליש התחתון של העצם. אלכסוני כמעט במלאו מקצה לקצה. תודה

קודם כל עצוב אם אכן כך קרה, תפקידו של הרופא המטפל להסביר ולענות על שאלות. ולעינייננו, רצוי לעשות צילום ביקורת 7-10 ימים לאחר השבר כדי להחליט על המשך הטיפול (גבס ארוך/קצר? 4-6 ששבועות? ניתוח?

שלום בת שנה עדיין לא החלה ללכת, עומדת באופן תקין על רגל אחת ועל השניה - על קצות האצבעות. באופן זה מתהלכת גם לאורך רהיטים / תמיכה. ביקרנו אצל אורתופד ילדים שלא זיהה בעיה קלינית. לציין כי מעבר לכך הכל תקין מבחינה התפתחותית. המלצה נוספת מעבר לפיזיותרפיה על מנת לעודד את התיקון?

אין צורך בפיזיותרפיה. אם הבדיקה הגופנית תקינה הרי שמדובר בתופעה נורמלית עד גיל 4

25/12/2020 | 20:19 | מאת: לי

שלום. בני בן 5. היום שמתי לב שביד שמאל הוא מזיז את האגודל כך שנראה שהיא יוצאת ונכנסת מהמקום (ממש במפרק שמחבר את הגודל לבסיס כף היד). שאלתי אותו ואמר שרק ביד שמאל הוא "מצליח" וראיתי שממש בלי לשים לב הוא עושה את זה הרבה. לא היתה חבלה באצבע או שבר. האם זאת תופעה מוכרת? מה צריך לעשות?

יכול להיות אגודל הדק או שום דבר, בדיקה לא דחופה אצל אורתופד ילדים

16/12/2020 | 10:55 | מאת: ילנה

שלום רב . ילדה בת 11 לפני חודש התחילו כאבים בכף רגל ימין , כאבים בזמן הליכה והתחילה לצלוע קצת(ילדה מגיל 3 עד לפני חצי שנה הייתה בחוג התעמלות אומנותית , תמיד עסקה בספורט) .עשינו צילום ו אולטראסאונד הכל יצא תקין . היינו אצל אורטופד אמר שכאבים בגלל שרגל שטוחה וצריך מדרסים , הזמנו מדרסים (עדיין לא קיבלנו) בינתיים הרגל התנפחה קצת . מורחת וולטרן ונותנת נורופן . קבעתי תור לאורתופד ילדים אבל התור לעוד חודש. אשמח להמלצה איך אפשר עוד להקל על כאבים ונפיחות ?מה יכול לגרום לכאבים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות מבלי לבדוק את הילדה, יכול להיות הרבה דברים. אם אין חום או אודם והיא הולכת בסדר אפשר לחכות לתור אך במידה וחלה החמרה ניכרת יש לפנות מיד למוקד רפואי

15/12/2020 | 20:37 | מאת: אורית

שלום רב , לביתי בת ה-10 מתלוננת על כאבים באזור שמתחת לטוסיק . והיא צולעת כתוצאה מזה. שאלתי האם ניתן למרוח לה וולטרן ? אשמח למענה . תודה אורית

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין רגישות אפשר עד כ 10 ימים

15/12/2020 | 10:17 | מאת: יעל

שלום ד"ר, בני בן 7.5. מגיל צעיר כפות הרגליים שלו פונות פנימה בהליכה. היינו מספר פעמים אצל אורתופד ילדים שהמליץ על מעקב ואמר שברוב המקרים זה עובר עם הגיל. בביקור האחרון השבוע הרופא אמר לי שבגיל 7.5, הסיכוי שזה יעבור לבד הוא נמוך יותר. כתב בסיכום שרוטציה פנימית של מפרקי הירך היא 80, חיצונית 30. ציר רגליים - ורוס של טיביות דו"צ 10 מעלות.פרט לגמישות יתר קלה - כל שאר הפרמטרים שבדק תקינים. המלצתו היא - פעילות גופנית קבועה ולשקול ייעוץ אפוסתרפיה. כל זאת כדי לנסות להמנע מניתוח. - לצערי שכחתי לשאול אותו מה הסיבה שיש לנתח במידה וספורט ואפוסתרפיה לא יעזרו? - האם יש לך המלצות נוספות מעבר למה שאותו רופא המליץ? תודה רבה יעל

לקריאה נוספת והעמקה

אפוס תרפיה טובה במקרים רבים אך לדעתי לא בשביל זה. ממה שאני מבין לילד לא מפריע אז למה לשגע אותו? אצל בנים זה יכול להסתדר אפילו עד גיל 10 במיוחד אם הוא קטן פיזית, נדיר שצריך להגיע לניתוח

10/12/2020 | 15:56 | מאת: טל

האם נער בגיל 16 יכול לקחת כדור על מנת לקדם קצב החלמה בקרסול לאחר נקע .

לקריאה נוספת והעמקה

כן, לפי שיקול הרופא המטפל

08/12/2020 | 12:19 | מאת: סיוון

שלום דר אני בת 34 ומזה 10 חודשים כאבים בגב תחתון פיזיוטרפיה מרפאת כאב כדורי ליריקה וסימבלטה ללא הטבה ביצאתי בדיקת mri גב תחתון רציתי שתסביר לי מזה אומר ואיך ניתן לטפל ולהקל על הכאבים. D12-L1 הלו דיסק היקפי ובקע פאראצנטרלי עם אימפרסיה מתונה על השק. L1-L2 בלט דיסק היקפי עם אימפרסיה מנימלית על השק. L2-L3 בלט דיסק היקפי עם אימפרסיה קלה על השק L3-L4 בלט דיסק היקפי עם קרע אנולרי מרכזי ואימפרסיה קלה על השק. L5-S1 בלט דיסק עם בקע מרכזי, ואימפרסיה קלה על השק ומגע בשורש s1 היורד משמאל

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום עוסק בילדים בלבד, ממליץ לפנות לפנות עמוד שדרה

03/12/2020 | 10:45 | מאת: איתי

שלום. עד איזה גיל ניתן לעשות גבס לתינוק ברגליים ליישור עצם המסרק כף הרגל?

לקריאה נוספת והעמקה

בערך שנה אבל עדיף עד 8-9 חודשים

01/12/2020 | 10:48 | מאת: אמיגדלה

שלום רב, בתי, בת 3 ו-8 חודשים, אובחנה עם גמישות יתר במפרקי הירך (כפות רגליים פונות פנימה, מידי פעם תלונות על כאבים במקומות שונים לאורך הרגליים). עד שניתן יהיה לחזור לחוגים - איזה סוגי ספורט/תרגילים ביתיים שאני יכולה לעזור לה לבצע - יהיו טובים לחיזוק שרירי הרגליים? תודה מראש !

לקריאה נוספת והעמקה

בגילה זהו מצב נורמלי, לתת לה פעילות רגילה לגילה ולא צריך שום דבר במיוחד. משחקים רגילים. מעקב בגיל 5

27/11/2020 | 15:30 | מאת: מירב

שלום לני חודש וחצי הני בן הארבע שבר את רגל ימין מקפיצה על טרמפולינה. כנראה שבר מתחת לברך (טיביה) ללא תזוזה של העצם. היה חודש עם גבס עד המפשעה. ביום ראשון ירד הגבס ולאחר צילום הכל תקין ולאט לאט יחזור לעצמו. היום כבר יום חמישי הילד כמעט ולא דורך על הרגל אלא משתנע באמצעות זחילה שסיגל לעצמו בתקופת הגבס. נאמר לי ע״י האורתופד שאיי צורך בפיזיותרפיה וזה יסתדר לבד לאט לאט... אבל לא נראה שיש שיפור והילד טוען שכואב לו בדריכה מלאה ולכן נמנע ממנה

לקריאה נוספת והעמקה

סבלנות, לאט לאט הכל יחזור לעצמו, הליכה תוך מספר ימים עד שבוע ןלאחר מכן צליעה שתשתפר באופן הדרגתי במשך שבועיים-שלושה

שלום. לפני כ שבעה חודשים נפלתי על עצם הזנב וכתוצאה מכך אני סובל מכאבים חזקים במיוחד בישיבה ושכיבה על הגב. לאחר שני צילומי CT ופגישות מרובות עם האורטופד המקומי נראה שהשבר התאחה אך נשארה צלקת בליטתית ועדיין קיימים כאבים בישיבה. שאלתי היא כמה זמן משוער עד שהכאבים ייפסקו. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום עוסק בילדים בלבד.

23/11/2020 | 09:38 | מאת: שירלי

שלום רב, לבתי אובחנה עקמת גבית ימנית קטנה עם ATR-5 (הסיבה שבגללה הגענו לבדיקה הראשונה הייתה רק שהיא הולכת מעט כפוף בשנה האחרונה). אני רק מנסה באמת להבין את הסיכום: שבמסמך שצירפתי. הרופא המומחה באיכילוב אמר שזו עקמת קלה שכרגע אין צורך לעשות דבר אלא רק לעקוב. אני מאוד אשמח להבין את הנתונים הנ"ל מה זה ATR-5 ? האם זה מה שמעיד על עקמת בת פחות מ-10 מעלות ? או האם טווח העקמת נמדד על פי הנתונים שכתובים בסיכום במעלות של החוליות בין 18-22 מעלות? האם זו באמת עקמת מינורית ומה הטווח שלה רק שאדע באיזה מהקטגוריות היא עומדת.. האם אינה דורשת טיפול אלא רק מעקב? בתי רקדה מגיל 4 -12 בלט ואז הפסיקה וכעת הרופא טוען שלא צריך לעשות כלום, האם לא כדאי פיזיותרפיה או סוג אחר של פעילות גופנית כדי לשמור על הקיים? ולהימנע מסיבוכים עתידיים? אודה מאוד לתשובתך. ב ב ר כ ה, שירלי

לקריאה נוספת והעמקה

ATR פירושו זווית ההטיה של הגב הנמדדת באופן קליני. זה לא תמיד מעיד על חומרת העקמת אם כי בד"כ כן. לפי הכתוב יש לה עקמת של כ 22° הנחשבת קלה אך דורשת מעקב צמוד בעיקר כשקיים סיכוי להחמרה (גיל, מחזור). אפשר לעשות פיזיותרפיה יעודית, לא הוכחה כיעילה אך אין מה להפסיד.

19/11/2020 | 17:46 | מאת: דנה

שלום, בני בן 10, קנינו לו מיטת ילדים עם מזרון רגיל קשיח לפני מספר שנים. כעת הוא מתלונן שהמזרון לא נוח לו ומעדיף לישון במיטה שלנו. רציתי לשדרג לו או בהחלפת מזרון או טופר בעובי 5 סמ ששמים על המזרון הקיים. 1.האם יש עדיפות לאחד מהם או שזה לא משנה 2 האם יש עדיפות ללטקס או ויסקו 3. האם דרגת קושי של 4 שמצויינת באתר זה מעט מידי? צריך יותר קשיח? רוצה כמובן משהו שיהיה לו גם נוח וגם בריא לגב. תודה רבה

1. לא משנה 2. לא משנה 3. צריך שיהיה לו נוח בלי לשקוע יותר מדי תחתיו

18/11/2020 | 12:16 | מאת: מורן

שלום דר, אשמח לקרוא את חוות דעתך על ניתוח להארכת גיד אכילס מקוצר דו צדדי לילד בן 6. מה הסיכונים בניתוח? האל יש אפשרויות אחרות מלבד ניתוח? מה תכלול ההחלמה וכל מה שתוכל להסביר יתקבל בברכה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם הגידים אכן מקוצרים יש לבדוק גם את עמוד השדרה והערכה נוירולוגית. לפי מידת הקיצור נקבע סוג הניתוח. אן יש קיצור ממשי הטיפול הוא ניתוחי בלבד. לא דחוף. ההחלמה כוללת גבס ל 4-6 שבועות. סיכוי נמוך יחסית לסיבוכים.

17/11/2020 | 22:25 | מאת: א

שלום, בשבועיים האחרונים אצבע 4 ביד ימין קצת כואבת, הדבר העיקרי שמפריע הוא כשמזיזים אותה במפרק שמעל בסיס האצבע (האמצעי) מרגיש כמו קליק משהו יוצא ונכנס למקום. מה הסיבה? איך אפשר לבדוק? תודה

לגשת לבדיקת מומחה כף יד

17/11/2020 | 22:23 | מאת: מאור

שלום בן 20, בשנה שעברה היה לי כאב לא ממוקד באזור עצם הבריח כתף (אפשר לומר בין שניהם). צילום היה תקין ואולטרסאונד לא ביצעתי כי עבר. הכאב לא בעצם אלא ברקמות שמסביב, אורתופד שבדק אמר שזה מהשריר. מופיע בלי סיבה או במשקל על הכתף כמו תיק כמה פעמים במהלך היום. כעת הכאב חזר, אולי קשור לקור. האם באמת נשמע שרירי? מה זה יכול להיות ומה אפשר לעשות?

הפורום מיועד לילדים בלבד

07/11/2020 | 17:34 | מאת: רוית

צירפתי תמונות של התינוקת עם כרית פיסוק האם זה נראה פיסוק שהוא טוב? למקרה שלא רואים את התמונה המצורפת אז אשאל האם הרגליים חייבות להיות בזווית של 90 מעלות ? תודה

איני רואה תמונות בפורום, הרגליים צריכות להיות כמעט ב 90 מעלות, מעט פחות.

03/11/2020 | 10:40 | מאת: שבר ברגל שנה ו9

שלום6 בתי שברה את הרגל (מעל הבוהן) ושמו לה גבס. שאלתי היא כמה זמן בדרך כלל לוקח לרגל להיות בגבס בגילאים האלה?בנוסף, האם יש חלופה שניתן לקלח איתה?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

10 ימים עד שבועיים

02/11/2020 | 07:25 | מאת: שיר

סוכרתית נרופתיה חשסקה ברגלים חולשת רגל וזרמים גם בידיים דלקת תעלה קארפלית ומיגרנות קשות נשלחתי להדמיה צווארית גבית ומתנית.ממצאחם היצרות בעורק תרדמת,+4המנגיומות D8-11+פריצת דיסק גדולה שלוחצת על השק באזורL5הגורמת להיפרטניה מה כל זה אומר מה הנגיומות אומרות מה אמורה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער אך הפורום עוסק בילדים בלבד, יש לפנות לפורום/מומחה עמוד שדרה.

30/10/2020 | 16:36 | מאת: מיכל

הבן שלי שבר את עצם הבריח וכעבור שבוע בביקורת על פי הצילום המליצו על הניתוח. הבנתי שהדעות חלוקות בין טיפול שמרני לניתוח מצרפת צילום מה עדיף המצב הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

איני יכול לראות את הצילום כאן. פרט לכך על מנת להמליץ על הטיפול יש צורך גם לבדוק את הנער ולא רק את הצילום, אשמח לראותו

יש לי כאבים בירך ימין שנתיים,שמקרינים עד השוק ומקשים על הליכה. ועמידה ממושכת בצילומי רנטגן נרשם שינויים שחיקתיים בפרקים פצטלים l4s1 ובירך נרשם אין לזהות שבר או ממצא פתולגי.עמוד שדרה מותני סקראלי יש לי כאבים חזקים גם בזמן השינה.לקחתי כדורים נוגדי דלקת סלוקס וכבר לא עוזר כלום. מה יכול למנוע ולטפל בכאב ומה בעצם יש לי

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום מיועד לילדים בלבד

21/10/2020 | 22:34 | מאת: גני

היי דוקרטור , מצרפת תוצאות את האולטרסאונד והפיענוח שהיה לפני , עשיתי בדיקה לבת שלי בת 7 שבועות הייתה , פניתי לרופא אמר לשים רצועות 24/7 השאלה אם באמת צריך במצב הזה ... השאלה אם זה יכול להסתדר מעצמו או שחייב את הטיפול ובערך כמה זמן יכול לקחת טיפול במצב שלה . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא יכול לראות את התמונות ולכן איני יכול לענות על השאלה, במידה ואינך בטוח פנה לחוות דעת שניה אבל בהקדם ואצל אורתופד ילדים בלבד

20/10/2020 | 08:24 | מאת: אלמוג

בוקר טוב ד"ר, ביתי אובחנה עם DDH במפרק ברגל שמאל בגיל שלושה חודשים. לאחר טיפול ארוך של 4 חודשים 24/7 עם רצועות פרט למקלחת הגיע הרגל לזווית 67 מעלות. הרופא המליץ על גמילה של חודשיים עם רצועות בלילה. האם באמת יש צורך בגמילה ארוכה כל כך ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כמובן שכדי לענות בביטחה עלי לבדוק את התינוקת והצילומים אך לפי מה שכתבת בדרך כלל אין צורך בגמילה כה ארוכה, מה גם שאני מבין שהיא כבר בת 7 חודשים.

14/10/2020 | 21:42 | מאת: חיים גילה

מה זה כתנ"צ

לא יודע

14/10/2020 | 09:54 | מאת: אמא

שלום רב, לביתי עצם בולטת ( צלע) בחזה כבר שנים ללא שינוי. עשינו mri ובפענוח רשום: עיבוי מתחת לעצם , כנראכ נוזלי, תהליך בעל מאפיינים שפירים באזור חיבור. ללא עדות לפריצה או הרס עצם. מה משמעות הדבר? אודה לך.

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע כממצא שפיר, כנראה איזו ציסטה קטנה או משהו דומה, אם לא מפריע לה אז כנראה למעקב בלבד. נא לגשת לרופא המטפל.

17/10/2020 | 20:30 | מאת: אמא

תודה רבה! האם יש קשר להערכתך לעצם הבולטת? וזוכרת אותך לטובה מהמרפאה בבת ים. רופא נעים ומעולה עם ילדים.

05/10/2020 | 16:28 | מאת: Gili

שלום ד"ר, בתי בת 8 חודשים. בגיל 4 חודשים גילה לה אורתופד דיספלזיה אצטבולרית משמאל Al32 בהשוואה לימין 20. מאז היא טופלה די באינטנסיביות במכשיר ג'ורדן לפי הוראות הרופא. להוריד רק למשך שעה ביום. היא טופלה בג'ורדן במשך כ חודשיים וקצת ואז התחלנו לפי הוראות הרופא שראה כי יש שיפור "פיסוק רחב סימטרי" ו US גרף 1 דו"צ עם גרעינים, לגמול אותה מהגורדן גמילה שנמשכה בערך כחודש. כעת לפי הוראת הרופא ביצענו רטנגן לשלול נסיגה ובפיענוח הצילום במכון הרנטגן (לא של הרופא) רשום:" זווית אצטבולי כ 20 מימין וכ 14 מעלות משמאל ראשי פמיר נמצאים מדיאלי לקן פרקין". מה הדבר אומר? אנחנו ממש בלחץ וחוששים מטיפול בגבס חלילה. יש לנו תור לרופא רק עוד מס' ימים... מה עלינו לעשות כעת? האם זה אומר שהכל תקין? נשמח לתשובתך בהקדם ולהרגעה כאמור הפיענוח ממש הלחיץ אותנו.

לקריאה נוספת והעמקה

הפענוח נשמע תקין, כמובן יש לראות את הצילום ולבדוק את הילדה אך אין מה להיות בלחץ, בהצלחה

הבן שלי ספורטאי אחרי חצי שנה של כאבים בצילום נראה שיש שבר לא מחובר של קצה הפטישון הלטראלי האם זה מחייב ניתוח, האם יש דרך נוספת וגם אם ניתוח כמה זמן שיקום בדרכ?

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל אין צורך אך כדאי להיבדק אצל אורתופד ילדים עם הצילומים ולהחליט האם זו באמת מקור הבעיה

02/10/2020 | 07:54 | מאת: נאוה

שבר לפני 10 ימים בגיבוס במיון נאמר ביקורת כעבור שבוע, אתמול אצל אורתופד שביקש מהילד לדרוך על הרגל והילד היסס הוחלט על גיבוס נוסף ל 3 שבועות ללא הבחנה נוספת יש מקום לחווד נוסף?

לקריאה נוספת והעמקה
02/10/2020 | 07:55 | מאת: נאוה

הבן שלי בן 6

כבר התראינו, הכל טוב

23/09/2020 | 10:33 | מאת: הילה

שלום הבת הגדולה משכה אתמול בערב חזק ביד של בת ה4 ומאז לילדה כואב מאוד בכתף ולכן היא לא מוכנה להזיז את היד. כל תזוזה של היד כואבת לה. בשל הקורונה אנחנו חוששים לקחת אותה לרופא ולכן שמים לה לבנתיים בקבוק מים חמים על הכתף. זה קרה גם לי בעבר שבשל תנועה לא נכונה יש כאב נוראי בכתף שמשתק את היד וזה חלף אחרי כמה ימים. האם זה משהו חולף או שיש לקחת בכל זאת לרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע יותר שהבעיה במרפק למרות שזה נראה כאילו בכתף. יש לקחת לרופא ילדים/מןקד/מיון/אורתופד ילדים למרות הקורונה. זה מאוד כואב עד שמחזירים את זה.

20/09/2020 | 18:58 | מאת: שני

שלום רב. היי בנות יקרות, לבתי (4 חודשים) יש מן פס בחלק התחתון של רגל שמאל שמעט נפוח- מצורפת תמונה. אציין כי שמתי לב לקיומו של ה"פס" הזה כבר לאחר שנולדה, אולם אז לא הייתה נפיחות כמו עכשיו. האם מדובר בשומן תינוקות רגיל או משהו אחר שצריך להדאיג? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שלא מדאיג אך גשי לבדיקת אורתופד ילדים