פורום אורתופדיית ילדים

7847 הודעות
7248 תשובות מומחה

מנהל פורום אורתופדיית ילדים

עוד שאלה. אם אין צורך בגבס וחייב קיבוע : האם במקום תחבושת יש אביזר כלשהו שאפשר לקנות אותו ולקבע את הבוהן?

אין צורך. אפשר לחבוש אותה יחד עם הבוהן הסמוכה

26/05/2019 | 15:18 | מאת: נינה

שלום. בני בן 11 נפצע בבוהן במהלך משחק ספורט. בצילום רנטן צוין כי : ספק שבר בבסיס גליל המרוחק. יש לי 2 שאלות : -האם במצב זה שמים גבס. אם לא אז לכמה זמן שמים קיבוע? -האם עליה וירידה במדריגות לקומה 3 עלולה להחמיר את מצב הבוהן? תודה

אין חובה לגבס, אין נזק ממדרגות בדרך כלל. עובר תוך 3 שבועות

26/05/2019 | 13:47 | מאת: יגאל

דחוף ! שלום רב , בן 12 שהיה כשבוע ימים חולה עם חום גבוה ועם בחילות והקאות , קיבל אנטיביוטיקה והחלים אבל כרגע עם צוואר תפוס מאוד ולא מצליח לסובב את הראש לצד ימין שלו , נראה כאילו הצוואר מעוות בדומה לפיתול צוואר . מה המלצותיך . תודה רבה . יגאל .

תןפעה שכיחה, חימום מקומי, נורופן פעמיים ביום לאחר האוכל ל 3 ימים ואם אין שיפור או יש חום גבוה לגשת מייד לרופא

שלום, בתי בת 10 חודשים החלה לעמוד עם תמיכה. אתמול, בעת שהיא אחזה בשולחן וניסתה לרדת לרצפה היא נפלה ומאז כאשר היא לא יכולה לעמוד על רגל ימין וגם כואב לה בזחילה. השכן שלנו אורטופד ילדים בבית חולים והוא בדק אותה (ללא צילום) ואמר שיש לה שבר ענף ירוק של עצם השוקה המרוחקת, ואין צורך בסד (אמור לעבור תוך 3 שבועות). האם כדאי בכל זאת לעשות צילום? האם אמור להיות שיפור כלשהו בימים הקרובים? אודה לתשובה בעניין.

סביר להניח שהוא צודק אך האבחנה לא ודאית ללא צילום. השיפור בד"כ לאחר שבוע בגיל הזה

שלום דוקטור מנחם זינגר היקר, לפני שמונה חודשים שברתי את הזרת בכף רגל (שבר עם תזוזה קלה). לאחר חודש האורתופד החליט ליישר את האצבע וביצע ״שחזור קל״. שלושה ימים לאחר השחזור, התחלתי לסבול משינוי צבע בכף רגל. שאני עומד או יושב הכף רגל סגולה (האצבעות בגוון שחרחר). ולאחר פעילות הכף רגל אדומה המצב ככה כבר שבעה חודשים ללא שום שיפור כמעט. לפני כמה ימים הייתי בבדיקת אולטרסאונד רקמות רכות. ורשמו בפיענוח: באספקט פלנטרי חיצוני באזור הנפיחות הודגם ממצא תת עורי היפואקואי בלתי אחיד באורך 1.06 ס״מ, רוחב 0.6 ס״מ, עומק 0.9 ס״מ. הממצא שהודגם ללא זרימת דם בתוכו ומסביבו- יכול להתאים להמטומה. רציתי לשאול האם בגלל הממצא הזה יש לי שינויי צבע בכף רגל?  ומה הטיפול בדבר כזה? תודה ענקית.

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה לי שזה בגלל זה וסביר להניח שלא צריך לעשות עם זה כלום אבל תתייעץ עם הרופא המטפל שלך

23/05/2019 | 12:35 | מאת: קרין

שלום הבן שלי בן שנה וחצי וכבר מעל חודשיים הולך עם יד של אחד ההורים, צעצוע וכל מיני דברים, הוא עשה מס׳ צעדים לבד אבל מאז לא מוכן יותר המון ניסיונות ושכנועים ללא הצלחה הוא עומד יציב לבד (מס׳ חודשיים) וברגע שרואה שמים לב לזה מתיישב. שמעתי דעות חלוקות בנושא וקצת לחוצה בעקבות הגיל. הוא לא הולך מפחד בלבד הוא רואה נעליים ומבקש גם. האם אפשרי לקנות לו נעליים צעד ראשון על מנת שיצבור ביטחון (יהיה בהם שימוש מס׳ דקות ביום)???

ברור שאפשר ולא לדאוג

16/05/2019 | 03:13 | מאת: דנה

ביצעתי לבני אולטרסאונד פרקי יריכיים בגיל 7 שבועות שנאמר לי שתקין. מאז היוולדו ראיתי העדפת צד מובהקת לימין( טורטיקוליס ) שגרמה להשטחת הראש. האורתופד שביצע את הבדיקה של פרקי היריכיים ביקש לחזור בגיל חצי שנה לביקורת. בגיל 4 חודשים כאשר כל ניסיונותי לגרות לשמאל עלו בתוהו ( התפתחות ראיה מאוחרת מסתבר) פניתי לפיזיותרפיסטית שהסתכלה על גופו ואמרה לי שיש חוסר סימטריה ושכנראה פספסו משהו בבדיקת פרקי היריכיים ולעשות אותה שוב. 1.האם יש אפשרות שהמצב בפרקי היריכיים היה תקין בגיל 7 שבועות והשתנה בגלל הטורטיקוליס הקשה? קשה לי להאמין שהיתה טעות בפענוח האולטרסאונד. 2.בהנחה שיש בעיה בפרקי היריכיים עד איזה גיל ניתן לפתור בעיה זאת ללא ניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

1. אם היה תקין, סביר להניח שזה תקין. לטורטיקוליס אין השפעה על פרקי הירכיים אם כי שתי הבעיות הולכות יחד בשכיחות גבוהה יותר. 2. תלוי בחומרת הבעיה, מאוד משתנה. בקיצור לגשת בהקדם לאורתופד ילדים

15/05/2019 | 15:50 | מאת: נטע

שלום, בן ה 7.4 שלי שבר את עצם הרדיוס לפני חודש וחצי. עבר רדוקציה בהרדמה מלאה וגבס מעל למרפק לחודש וחצי. היום הגענו להורדת גבס וצילום, ובגלל שהאזור עדיין בשלבי איחוי ובגלל שבמגע של האורטופד יש כאב, הוחלט על שבועיים נוספים של גבס עד המרפק. אני מאוד דואגת לגבי ההמשך. העצם התאחתה בזווית של 150 מעלות, וכשהוריו לו את הגבס ניתן היה לראות בברור שהיד לא ישרה (מן הסתם..). הבנתי מ אורטופד שאצל ילדים זה בגדר הסביר/מותר- שהעצם לא ישרה לגמרי, אבל זה ניראה מלחיץ, ואני דואגת - האם הוא יוכל לחזור לפעילות מלאה? האם יוכל להמשיך בחוגי ספורט כמו כדורסל או קפוארה, ששם עושים גלגלונים ועמידות ידיים וכו. האם לא קיימת סכנה, כשבעצם לא 180 מעלות ישרה, שהיא פשוט תישבר שוב ודי בקלות בגלל שהיא לא ישרה??

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר החלט להבין אותך, אני לא יכול להביע דיעה מבלי לראות אותו אך בהחלט בילדים יש תיקון עצמוני עם הזמן לזויות מסויימות. כמו כן קיים סיכון יתר לשבר חוזר ולכן יש להיזהר במהלך החודשים הקרובים. בהצלחה

16/05/2019 | 12:41 | מאת: נטע

תודה על המענה. כשכתבת שאצל ילדים יש תיקון עציוני לזווית מסויימת- על איזו זוית את מדבר? אנסה לצרף את התמונה מאתמול..

15/05/2019 | 10:58 | מאת: בבו מהרטו

שלום לצוות נכבד בני בן 11 משחק כדור רגל בליגה מלפני חודש התחיל לו כאב בברך שמואל לאט לאט עד שהיה כואב לו חזק שלא יכול להמשך לשחק לאחר פניה לרופא אורטופיד נאמר לי שיש לו דלקת קלה בפיקה וזה המאלצת למנוחה ללא מאמץ בלי תרופה הפניה פזתרופיה לטיפול השאלה לאחר חודש ימים לא עבר לו ממולץ לתת תרופה נגד דלקת מה לעשות בנדון ותודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר להתמש בבירכייה עם טבעת סיליקון ואם צריך אז גם טיפול נגד דלקת למספר ימים, להתייעץ עם הרופא.

היום נגשתי לרופא מטפל בקשתי טיפול לכמה ימים המלצה של רפואה 💊 להמשך מנוחה פזתרופיה נקוה לטוב הילד במשך חודש ימים כואב לו

13/05/2019 | 23:41 | מאת: יעל

היתי אצל אורטופד עם ילד בן שנתיים וחצי לבדיקה של רגל עקומה. האורטופד כתב שיש השטחה דו צדדית. וולגוס ניכר בשמאל. והמליץ על מדרסים. אני רוצה ללכת לשמוע רוות דעת נוספת והתור די רחוק. האם נפסיד אם נחכה לא נעשה מיד מדרס? האם המצב יכול להשתפר אם נעשה יותר מהר מדרס?ובכלל מה המטרה של המדרס?

לקריאה נוספת והעמקה

נדיר מאוד שיש צורך במדרס בגיל הזב אם בכלל. לא מפסידים כלום.

היי יש לי ילדה בת שנה ו7 חודשים ופתאום כשהיא יושבת עלי לפעמים אני מרגיש קליק מאיזור האגן כשהיא נולדה הלכנו לאורטופד ילדים לעשות אולטרסאונד לאגן והוא שלל כל בעיה חשוב לציין שהילדה הולכת יפה האם יש ממה לחשוש?

לקריאה נוספת והעמקה

לא. זה נורמלי בדרך כלל.

לאחר בדיקת אולטראסאונד לבני בן ה- 6 שבועות, הרופא רשם כי אובחנה דיספלזיה קלה דו צדדית מסוג 2a. גג גרמי לקוי. לא רשום זוויות. הומלץ על בדיקה חוזרת עוד 8 שבועות ובינתיים להשכיב כמה שיותר על הבטן (כל היום) וגם חיתול כפול. האם ההמלצות מתאימות לדעתך? האם כדאי ללכת לבדיקה נוספת לחוות דעת שניה? מה הסבירות שיהיה צורך בטיפול? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בנוסף, הבדיקה הגופנית יצאה תקינה

השכבה על הבטן בהשגחה, בדיקה חוזרת בעוד 6 שבועות ולא 8, חיתול כפול מיותר. סיכוי טוב שיהיה תקין.

תודה רבה!

תוצאות בדיקת אולטרסאונד רשום : מבנה אצטבולרי לקוי משמאל. זווית אלפא 55 מע . ראש הירך מעט לטראלי. ביטא 57. מימין אלפא 63 מע ביטא 50 . האם במקרה הזה רצועות pavlik עוזרות ? מה אחוז ההצלחה ? אני מתה מפחד ובוכה כל יום ולילה .

לקריאה נוספת והעמקה

לא לבכות, זה ממש לא נורא. לא כתבת את גיל התינוק וזה תלוי גם בבדיקה הגופנית. בקיצור לגשת לאורתופד ילדים, אם צריך טיפול זה אכן רצועות ובדרך כלל הבעיה נפתרת אך אולי זה רק למעקב בשלב זה.

גיל התינוקת שלושה חודשים וחצי .

בדרך כלל רצועות פוטרות את הבעיה תוך 6-8 שבועות

מקווה מאוד ..תודה רבה רבה על התשובה.

27/04/2019 | 00:36 | מאת: רותם

שלום , שברתי את המרפק ושאלתי פה מספר פעמים שברתי בקונדיל מדיאלי עקב הורדת ידיים טופלתי בטיפול שמרני . 175 מעלות יישור כיפוף מלא. אני כבר חודש מרגיש לחץ וחולשה באיזור הקמיצה והזרת ( קראתי שזה בגלל פגיעה בעצב האולינרי ) קבעתי תור לאורתופד עוד שבוע. 1. האם חודש עם מצב כזה נחשב הרבה זמן של פגיעה בעצב ויכול לגרום לפגיעה בלתי הפיכה ? 2. האם בשלב זה מטפלים בניתוח ? איזה ניתוח ומה ההשלכות שלו אם יש? 3. מה עליי לעשות בינתיים ? תודה רבה נ.ב אני בן 16 אם זה קשור לסוג הטיפול

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לך בפעם שעברה, זה פורום לשאלות ןעצות, לא לטיפול. 1. תלוי כמה פגיעה. 2. לפעמים, תלוי בבדיקה הגופנית והחשמלית. 3. כלום, ללכת לאורתופד עם עדיפות למומחה כף יד. בהצלחה

25/04/2019 | 09:16 | מאת: טל

דר שלום, התינוק שלי בן 3 חודשים. הידיים שלו מרגישות לי קצרות. הם מגיעות עד קו האשכים ולא עד אמצע הירך כמו אצלי. סקירות , ציפ גנטי וסקירה מאוחרת בשליש השלישי היו תקינות. יש לו vsd מולד בלב. האם הגיוני שבגיל כזה הידיים יגיעו רק עד קו האשכים? האורך בגיל חודש וחודשיים היה תקין בטיפת חלב ושמר על האחוזון.. תודה שני

לקריאה נוספת והעמקה

בודאי שזה נורמלי, להירגע

28/04/2019 | 21:51 | מאת: טל

מעריכה את תשובתך. תודה דר

24/04/2019 | 00:29 | מאת: רותם

שלום , שמי רותם ואני בן 16 , לפני כ3 חודשים שברתי את המרפק באיזור אפיקונדיל מדיאלי ( שבר תלישה עקב הורדת ידיים) והייתה תזוזה של 8 מילימטר . האורתופד שטיפל בי בחר על טיפול שמרני והייתי עם סד גבס אחורי כ 4 שבועות . האורתופד אמר שלא תיהיה הגבלה בתנועה אולי חסר של 10 מעלות בכיפוף. שבועיים וחצי לאחר הורדת הגבס לא חשתי שיפור בתנועה והייתי תקוע על יישור של עד 100 מעלות ולכן הלכתי לפיזיותרפיה . כיום אני כחודש וחצי עובר פעמיים ביום טיפולים אינטנסיביים מאוד ואני בערך על 175 אולי קצת פחות , חודש לאחר הורדת הגבס הגעתי לכיפוף מלא ( לעומת מה שהאורתופד אמר ) ואין בעיה ברוטציה . אני מאוד מודאג מכך שלא אחזור לטווח תנועה מלא כי אני שחקן כדורסל והיישור מאוד חשוב. אני שבוע לא מתקדם בפיזיותרפיה מה שעוד יותר גורם לי להיות מודאג. נוסף אני מרגיש מאוד מוזר את הזרת שלי באותה יד. יש לי מספר שאלות : 1. עד כמה צפוי להשתפר טווח התנועה שלי ? ( הכוונה היא בכמה מעלות בערך) 2. כמה זמן עד שאקבל את הטווח תנועה המקסימלי שאוכל להגיע אליו? 3. האם אוכל לעבור טיפול על מנת לשחרר את המרפק ולחזור לטווח תנועה ? אם כן איזה טיפול ומה הוא דורש? 4. בדקתי והבנתי כי יש באיזור זה עצב המוביל לזרת האם התחושה הזאת תקנית או שאמורה להפסיק מתישהו וממה היא נגרמת ? 5. מתי אוכל לחזור להתאמן בחדר כושר ?

לקריאה נוספת והעמקה

1. בדרך כלל ממשיך להשתפר ובדרך כלל שבר מסוג זב אינו משאיר הגבלת תנועה. 2. מקווה תוך חודשיים. 3. במידה ויהיה צורך ניתן לעשות טיפול בהרדמה כללית +/- שחרור ניתוחי. 4. נכון, במידה ונמשך בעוד חודש לבצע בדיקת הולכה עצבית. 5. נראה לי שאתה יכול אבל צריך לראות צילום כדי לאשר.

24/04/2019 | 17:21 | מאת: רותם

זה שהלכתי לעשות פיזיותרפיה זה דבר שהיה רצוי ? האורתופד שהנחה אותי אמר לי שלא צריך פיזיותרפיה אך בכל זאת הלכתי.

23/04/2019 | 23:29 | מאת: אמה

הסיפור התחיל לפני שנולדתי אבל לפני 3 שנים עברתי את הניתוח הראשון ובואו הייתה טעות ופגעו לי בעצב לפני 2 הוציאו ברזלים ככל הנראה לפני הזמן ואחרי 6 שבועות שברתי את הרגל בעמידה לפני חודש התגלה שהגוף לא מקבל את הבורג וצריך להוציא את הבורג שבברך מאז הניתוח יש לי נפיחות בברך ומאז כשבוע יש לי כאבים בקרסול אתמול בוצעה צילום ואלה התוצאות בברך: תפיחות רקמות רכות אין עדות לממצא פרקי חריג בקרסול: תפיחות רקמות רכות אין עדות לממצא פרקי חריג מה הכוונה ?

לקריאה נוספת והעמקה

הכוונה היא שיש נפיחות ומבנה המפרק נראה תקין. סיפורך אינו ברור, במידה ורוצה עוד חוות דעת גשו לאורתופד אחר, גם לא הבנתי מכל הסיפור מה גילך

לבן שלי בן ה16 התפתחה בשנתיים האחרונות עקמת קלה (לפי צילום ומראה עין, אבל לא בדקו זויות ולא אמרו אף פעם מה זויות העקמת) חזה יונה משמעותי , וחזה סנדלרים. בדיקות ריאה ולב תקינות. מתלונן על כאבי גב תחתון. רזה מאוד 54 קג גובה 176 לא פעיל גופנית מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שמדובר בעניין אסטטי בלבד, כמובן שאיני יכול לחוות דיעה מבלי לראות את הילד והצילום, כאבי גב שכיחים בגילו, רצוי פעילות גופנית לחיזוק גב ויציבה ובד"כ גם הרגשתו תשתפר

ילד בן שנה ושבעה חודשים שאינו הולך לבד. הולך סביב שולחן ועובר בין מקומות כצעד. בעזרת ידיים הולך מעט ומיד מתיישב לזחול. בעל גמישות יתר קלה. הומלץ עי התפתחות הילד לשים נעליים ליציבות ואולי ביטחון. האם נכון הדבר או שלא מומלץ? נעשה ניסיונות לפיזותרפיה אך כרגע בשלב התפתחותי בו בוכה המון מזרים אז ללא הצלחה.

לקריאה נוספת והעמקה

הכל בסדר, רק סבלנות, תני לו לבד, חודש-חודשיים והכל יהיה בסדר

21/04/2019 | 11:31 | מאת: אסתר

שלום רב, בני בן השנתיים וארבעה חודשים היה עם גבס ברגל למשך לשלושה שבועות . לפני 6 ימים הןרידו לו את הגבס אך הוא מתנגד לחלוטין לעמוד על הרגל . האם זה תקין ??? מה אפשר לעשות בכדי לגרום לו לחזור לעמוד וללכת?

לקריאה נוספת והעמקה

זה נורמלי, רק סבלנות, הוא ילך כשהוא יחליט ואז הוא יצלע שבועיים-שלוש עד שיחלוף. לתת לו בזמנו החופשי.

31/03/2019 | 09:18 | מאת: אנה

שלום ד"ר, הבן שלי התחיל ללכת בגיל 1.2 אחרי חודש התחילו הבעיות. הוא לפעמים לא מקפל את הברך מתי שהולך בעיקר ברגל שמואל לפעמים קורה בשתי הרגליים. בוא כולך על רגליים ישירות ומתי שצריך להראים משהו מהרצפה מנסה על רגליים ישרות. עשינו צילומים בדיקות של נוזל בברכיים והיינו שבוע על נורופן. בקיצור אין דלקת, אין נוזל בברכיים, שמנו לב שזה קורה מתי שהמזג האוויר לא טוב. אורטופד בדק ואמר שהכל בסדר, אבל אני מרגישה שיש משהו כי מבחינתי זה לא נורמלי ישמח לתשובה ממך...

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לבדוק כדי לחוות דיעה אך בדרך כלל זה תקין וחולף עם הזמן

28/03/2019 | 08:55 | מאת: דנה

בני נער בן 15 נמצא כחודשיים לאחר שבר בקרסול (באזור הלוחיות צמיחה-האורתופד אמר שלפי הצילום הראשוני לאחר השבר הוא סיים את תהליך הצמיחה של גודל כף הרגל בקרסול). האם לאחר שבר יש סיכוי חלילה לגידולים סרטניים עקב התחדשות תאים באזור? יש בי חרדה גדולה בנושא. (אני חרדתית בנושא סרטן). הכוונה האם שבר מגדיל סיכון לסרטן העצמות? מצד אחד לא עבר צילום לאחר הורדת הגבס והאיירקאסט - האורתופד דר חבה גונן אמר שאין צורך בצילום נוסף. הפיזותרפיסטית אמרה שמצב הקרסול ניראה טוב. הוא עדיין עם צליעה וכאבים כחודשיים לאחר השבר. אשמח לתגובה בנושא

לקריאה נוספת והעמקה

זה ממש לא מגביר סיכוי לסרטן, זהו תהליך טבעי רגיל כתגובה לנזק שנגרם. הצליעה חולפת בד"כ לאחר חודשיים-שלושה

שלום, *כותב מראש שההודעה קצת ארוכה לפני שישה חודשיים שברתי את הזרת ברגל, שבר עם תזוזה קלה. לאחר חודש האורתופד ביצע ״שחזור קל״ ויישר את הזרת. ומאז כל פעם שהרגל כלפי מטה, כלומר עמידה או ישיבה, הרגל נהיית אדומה או סגולה ועם נפיחות. ככה המצב כבר חמישה חודשיים. בשני החודשים הראשונים היה שיפור של 7% בערך בשינוי צבע ומאז זה פשוט נתקע. אם אני עומד או יושב בסך הכל 5 דקות כל הכף רגל תהיה סגולה לגמרי, ומתחיל גוון שחור כהה באצבעות. אם אני אחרי ״פעילות״ כלומר הליכה מעל 10 דקות או רבע שעה. כף הרגל נהיית אדומה לגמרי. צבע אדום חזק ובנוסף שזה קורה הרגל נהיית ממש חמה הרגשת עקצוצים וממש מגרדת. עד לפני חודשיים שהייתי שוכב הצבע של הכף רגל היה חוזר לתקין, בשני החודשיים האחרונים גם בשכיבה זה 20% יותר אדום מהרגל השנייה. *הייתי למעלה מ8 אורתופדים שונים. כולם עשו לי צילום. אמרו שהשבר נראה בעמדה טובה. ושמבחינה אורתופדית הכל אצלי טוב. ולכן הפיתרון שלי לא אצלם. ואני צריך לחפש אצל רופא אחר. *הייתי אצל 3 כירוגי כלי דם. שלושתם קבעו שאין אצלי שום בעיה בכלי דם. * אחד מהם שבדק אותי וראה את השינויי צבע הסביר לי למה זה קורה, ואמר לי שהרגל אדומה זה בגלל שהוורידים אצלי מתרחבים. ושהיא סגולה זה כי הם מתכווצים. אבל למה זה קורה הוא לא יודע, כי בוורידים עצמם אין בעיה *הייתי אצל נוירולוגית שלא ממש התייחסה אליי, ושלחה אותי לבדיקת EMG בלי לבדוק לי את הרגל קלינית. וכרגע אני נמנע מלבצע את הבדיקה כי הבנתי שהיא ללא ממש נעימה. וחוץ ממנה שום רופא לא הזכיר את זה. אז האם יש טעם לבצע את הבדיקה? *בנוסף הייתי אצל ראומטולוג שמשער שיש לי פוסט טראומה ברגל. הכוונה שהמערכת העיצבית שאמורה להרחיב ולהצר את הכלי דם ברגל נכנסה לפוסט טראומה כתוצאה מהשבר והשחזור ומכאן התופעה, וזה דבר שאמור לחלוף לבד עם הזמן. (ואם זה לא יחלוף בחודשיים הקרוביים יש להתחיל לשקול טיפול בתרופות כלשהם) בנוסף הייתי אצל מרפאת כאב. ששללו אצלי CRPS. ומעבר לזה אין להם יכולת לעזור לי, כי הם לא יודעים למה זה קורה חשוב לציין שאני עושה כל יום בערך 10,000 צעדים. ככה שאני יחסית די פעיל אני בן 20. ולאור המצב הזה אני כבר בקושי יושן בלילות. אני בדיכאון ממש גדול וגם פחד שזה יישאר לי לכל החיים. אני ממש אשמח להתייחסות ולמידע שיכול לכוון אותי איך להמשיך מפה *אני יודע שאני מעל 18. אבל לצערי אני לא מצליח למצוא פיתרון במקום אחר. אם תוכל להתייחס מאוד אודה לך בכל מקרה תודה . ושבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי מה להציע לך כרגע, נראה לי שמיצית את מה שהרפואה הקונבנציונלית יכולה להציע לך. או שתתן לזמן לעשות את שלו או שתפנה לרפואה משלימה לדיקור ורפלקסולוגיה, בהצלחה

שלום דוקטור, בגיל 4 שבועות נעשה אולטראסאונד פרקי יריכיים. איבחון: טייפ D וצד שני טייפ 3. נאמר לחזור לביקורת לאחר שבועיים ברצועות פבליק. לאחר שבועיים, ביקורת אצל אורטופד ילדים אחר. במבט על באולטרסאונד מלפני שבועיים הוא מאבחן דרגת 2A בשני הצדדים. ומאשש זאת באולטרסאונד עדכני. הוחלט להשאר ברצועות לעוד שבועיים וחזרה לביקורת. בעיקר מטריד הוא, איך יתכן שני איבחונים כל כך שונים לאותו צילום? שני הרופאים הם אורטופדים לילדים. אנא המלצתך. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

איני יכול לדעת מבלי לראות את התמונות. סביר להניח שהראשון החמיר קצת. תשמחו שזה לא כמו האבחנה הראשונה כי אז הטיפול קשה וממושך יותר. בהצלחה

תיקון: איבחון אשון לצילום 4 שבועות: ימין D, שמאל 3. איבחון שני לצילום בגיל 4 שבועות: ימין 2A,שמאל 1B איבחון + צילום 6 שבועות: ימין 2A, שמאל 1B. כל אחד מהלינקים הבאים ניתן לפתיחה מהירה: צילומי מסך של האולטרסאונד. צילם גיל 4 שבועות: איבחון רגל שמאל 4 שבועות: https://i.imgur.com/EamRR4b.png איבחון רגל ימין 4 שבועות: https://i.imgur.com/k1Kswp8.png צילוםגיל 6 שבועות איבחון רגל ימין 6 שבועות: https://i.imgur.com/IOe0M8J.png איבחון רגל שמאל 6 שבועות: https://i.imgur.com/ijydCsJ.png תודה רבה דוקטור.

קודם כל זה לא נפתח ושנית איני מבצע אבחונים בפורום אלא רק מייעץ, רפואה עושים כמו שצריך, זאת אומרת עם נבדק/ת

תודה

שלום בתוצאות הצילום נכתב: גרעין גדילה מימין קטן שמאל בגדר הנורמה שאר המבנה גרמי שמור. מה אומרות התוצאות? אשמח להסבר קצר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לדעת את כל ההיסטוריה, לבדוק גופנית ולראות את הצילום עצמו. יכול להיות בגדר הנורמה עד בעייתי שמצריך טיפול. איני יכול לעת מעבר לכך לפי תיאור זה.

הי..התינוקת שלי ישנה עלי בלילה אני בישיבה והיא עלי בתנוחת הנקה על הצד..זאת הדרך היחידה שהיא הצליחה לישון..עכשיו אני מנסה להניח אותה יותר במיטה על מזרן אורטופדי...יכול להיות שנגרם נזק מהשינה העקומה שלה עלי? האם ניתן לבדוק זאת עכשיו?

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה לי שיש עם זה בעיה

18/03/2019 | 18:30 | מאת: אלונה

בתי ה 5 סובלת מזה שבוע מכאב גב (בחלקו העליון). בביקור אצל רופאת הילדים היא אמרה שהיא רואה שהשריר תפוס. לאחר כמה ימים ובהעדר הטבה, לאחר טיפול של חימום המקום ומריחת בן גי פנינו היום לאורתופד. האורתופד בחן חיצונית את הילדה ואת הגב, איבחן שלדתו מדובר בגב תפוס, הציע טיפול של נורפון לשבוע. ביקשתי צילום - אמר שאין צורך ביקשתי בדיקות גב- אמר שאין צורך. הילדה למרות כאב הגב, פעילה וחייכנית טוענת לאב בעיקר בריצה וקפיצה. בכאב לצידי עמוד השדרה בחלק העליון. למיטב הבנתי בדרכ ילדים אינם סובלים משריר תפוס. אציין ש האורתופד אינו מומחה לילדים. האם יש צורך בבדיקות נוספות? האם יש מקום לאבחנה אחרת פשוט מודאגת שחלילה אנחנו מפספסים משהו

לקריאה נוספת והעמקה

תני לה נורופן ל 3 ימים ומנוחה מפעילות, אם חולף יופי ואם לא גשו לרופא הילדים ולאורתופד ילדים לבדיקה. יכול להיות שריר תפוס גם אצל ילדים.

18/03/2019 | 18:43 | מאת: אלונה

תודה על תשובתך המהירה. מה למעשה השלב הבא?

15/03/2019 | 09:21 | מאת: אמיתי

בסקירת מערכות שניה הסתמן חשד לרגל קליטה בשמאל וכן עצם ירך שמאל קצרה מעצם ירך ימין ב8 מ''מ. מעוניין לדעת איזה טיפול יש בארץ לpffd? וכן אשמח למידע על המחלה והאם יש קשר בין קלאב פוט לpffd. שאר הסקירה הייתה בסדר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות קשר בין הממצאים היות ומדובר באותה גפה אך מירב הסיכויים כי אין קשר. הטיפול בארץ הוא כמו ברוב העולם. השאלה היא מה דרגת וחומרת הבעיה, עם מבנה הירך תקין אז הטיפול קל יחסית ותוצאות מצויינות, במידה ומפרק הירך אינו תקין אז מדובר בבעיה קשה. אם החשד גבוה ניתן לעשות MRI בהריון להערכת מפרק הירך. בהצלחה ואשמח לראותו לכשיוולד.

12/03/2019 | 18:29 | מאת: צליעה בבוקר

ערב טוב.הילד בשבועים האחרונים מתלונן על כאבים בברך שמאל הכאבים חזקים בבוקר ונחלשים במהלך היום .עשיתי לו צילום בברך .מה אומר הצילום?קוטיקל דפקט במטפיזה דיסטלית של פמור

לקריאה נוספת והעמקה

זה בד"כ ממצא אקראי חסר משמעות, צריך להיבדק אצל רופא ואורתופד ילדים.

10/03/2019 | 23:15 | מאת: מרינה

לילדה שלי בת 5 יש עקמת 24 מעלות,הרופא אמר כי היא צריכה מחוך מסוג שנו,מאוד חוששת כי הילדה לא תסכים לשים את המחוך. איך אוכל להסביר לילדה בת 5 על חשיבות המחול בשבילה?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לך לגשת לאורתופד ילדים מומחה כדי לודא שאכן יש צורך קודם כל , זה לא קל בגילה ואולי ניתן לעקוב בשלב זה ללא מחוך, איני יכול לענות בביטחה מבלי לראות את הילדה והצילום

שלום. בני בן 12 נפל ונחבל בברך. נבדק ע" אורטופד (לא ילדים ).נפיחות בברך יורדת בהדרגה. נשאר קושי ביישור הברך. לדעתו של אורטופד אין בעיה מיוחדת. כעבור יומיים מיום הבדיקה של אורטופד ,הופיעו קליקים בזמן יישור הברך מהכיפוף. רציתי לשאול מה הסיבה להופעת הקליקים והאם צריך שוב לפנות לרופא? היום יום שישי לאחר הנפילה,עדיין יש כאבים בזמן יישור הברך עד הסוף ,נראה שטווח תנוע משתפר בהדרגה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לחכות עוד קצת, ככל הנראה מדובר בחיכוך היות ועדיין קיימת מעט נפיחות

10/03/2019 | 20:25 | מאת: חופית

שלום רב. בעלי לקח את הילד בן חודשיים ו6 ימים לאולטרסאונד בעקבות קפל נוסף באחד הירכיים. בדיקה גופנית תקינה, פישוק סימטרי, פרקי ירך יציבים, גליאצלי שלילי. טווח צווארי מלא באולטרסאונד עלה כי לא תקין בדרגה קלה מימין ובאיחור פיזיולוגי משמאל. llA/C מימין llA משמאל. לציין כי נולד בשבוע 36 פלוס 5 ימים. אינני מבינה את התוצאות. זומנו למעקב בעוד 4 שבועות ולשקול טיפול. מה ההבדל באיחור פיזיוןוגי ללא תקין קלות? האם יש סיכוי שייסתדר ? האם אוכל לסייע בתרגילים מסויימים? ייתכן ומסביר אץ העובדה שהילד 54 סמ "בלבד" (היה 50 סמ בגיל חודש). אודה למענה. אמא חרדתית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך, למען ההגינות רק איידע אותך שהתינוק היה אצלי. כמו שהסברתי היות והדיקה הגופנית תקינה לחלוטין והתינוק קטן ונולד מעט מוקדם נחכה מעט לפני החלטה סופית לגבי טיפול. איחור פיזיולוגי זו דרגה תקינה עד גיל 3 חודשים, לא תקין בדרגה קלה זה מעט מעבר לכך, יש סיכוי לשיפור עצמוני אחרת לא היינו עושים כך. לסייע רק בהשכבה על הבטן תחת השגחה. אין כל קשר לאורך הילד. בהצלחה ונתראה

10/03/2019 | 14:52 | מאת: גיא

הילד נפל על היד אורטופד במיון לא זיהה שבר אך אורטופד בביקור רופא והרופא המטפל של הילד איבחנו שבר ענף ירוק, האם יכול להיות מצב בו לא נדרש גבס או קיבוע כלשהו במקרה שכזה?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות, איני יכול לדעת מבלי לראות את הילד והצילום

דר שלום, גילו לבן שלי הגבלה בתנועה בירך שמאל הוא בן 5.5 ועלה חשד לפרטס. זאת בגלל היסוס קל שהרגשתי בזמן הליכה ברגל שמאל. בעברו סינוביטיס בירך ימין ושבר בעצם הירך שג׳ובס עם ספייקה. בגלל צילומים רבים וצילום אגן בגיל 4 הוחלט לחכות עם צילום נוסף. יש לציין שהוא איננו מתלונן על כאבים בכלל אין צליעה בריצה או הליכה בדילוג רואים בעיה בדילוג עצמו וקושי בדילוג על רגל שמאל. בגלל המון צילומים הוחלט להמתין עם צילום נוסף ומעקב אחרי חצי שנה האם ניתן לאבחן פרטס עי mri בה אין קרינה? האם חייבים מיפוי עצמות במצב של פרטס ואם כן למה? יש לציין שיש לנו הרבה סרטן במשפחה ואנחנו חוששים מאוד מקרינה בגיל כזה. כבר נעשו לפחות 15 צילומי רנטגן עד גיל 4. תודה. טל

לקריאה נוספת והעמקה

אני שמח על המודעות. ממש לא חובה לעשות מיפוי. בהחלט אפשר לעשות MRI לאבחון פרטס. אם הילד ללא כאבים הייתי עוקב בלבד בשלב זה ומחליט בעוד מספר חודשים לפי הבדיקה והרגשתו.

שלום רציתי להוסיף שכאשר שמתי יד על הברך,בזמן יישור הברך מקיפוף שהרגשתי שכאלו גיד זז מעל העצם...

לקריאה נוספת והעמקה

עדיין אפשר להמתין שבוע

שלום. לפני 4 ימים בני בן ה10 נחבל בברך לאחר הנפיחה על המדריגות . נבדק במוקד ללא צילום רנטגן. קשה לו ליישר ברך .הרופא אמר שיציבות תקינה .יש נפיחות באיזור הפיקה ותפליט קל .לדברי הרופא הכל יעבור בעוד כשבוע. סובל מכאבים (הולכים ופוחתים ) במיוחד בזמן יישור הברך. היום. לראשונה שמעתי קליקים בזמן שיישר ברך לאחר שישב עם ברכיים כפופות. ששמתי יד על הברך ,הרגשתי שמשהו זז בפנים. האם לדעתך הופעת צליל של קליק מחייבת בדיקה דחופה או להמתין כי לדברי הרופא שבדק (אורטופד לא של ילדים ) יוכל ליישר רגל רגיל כשבוע מיום החבלה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נראה לי שאפשר להמתין

06/03/2019 | 20:35 | מאת: נטלי

הרופא.המליץ למרוח ג'ל ולטרן נגד דלקת. אני חוששת מתופעות לוואי. לכן רציתי לשאול אולי יש משחה אחרת שאפשר להשתמש בה.,האם אפשר להשתמש בטראומיל כאנטי דלקתי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר טראומיל

שלום. בני נחבל בברך ,לא מסוגל ליישר,אורתופד (לא ילדים) צין בבדיקה גופנית :לא ברור מנגנון,צליעה,תפליט קל,המטומה קלה ונפיחות מדיאלית לפיקה.חרדה שלילי,טווח 0-130 אך מתקשה ביישור. יציבות תקינה. אציין כי הרופא אמר שאין צורך בצילום רנטגן. יש לי שאלות : -האם לדעתך בכל זאת כדאי לעשות צילום רנטגן? -מבחינה סטטיסטית כמה זמן לוקח עד שהברך תוכל להתיישר? -לגבי החבישה-כמה זמן צריך לשים אותה והאם היא צריכה להיות 24/7. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם הכאב לא חולף תך יומיים כדאי לצלם, בד"כ כשבוע, חבישה לשבוע, אין צורך בלילה

שלום,בני בן 11 נפל על האבן קשה וגדולה במהלך משחק עם החברים. הוא מספר שנחבל בברך. הוא חזר הביתה בהליכה על קצות עצבאות עם הרגל כפופה בברך. מספר שבהליכה כזו אין לו כאבים. מתלונן על הכאבים בזמן יישור הברך עד כדי חוסר כולת ליישר. יש נפיחות בצד מדיאלי באיזור הברך . תור לרופא נקבע לעוד 3 ימים. האם יש צורך לפנות בדחיפות למוקד/מיון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לשלול שבר

התינוק שלי בן 7 חודשים..מאז שמנסה לזחול..או בכלל בשכבה על הבטן תמיד שם את הידיים אחורה ולא קדימה ומרים את הראש...הוא לא שם את היד קדימה ונתמח על המרפקים..וגם ששמים אותו מחזיר את הידיים אחורה ..ומנסה להרים את הפלג גוף העליון.יש כאן בעיה?

זוהי תופעה נורמלית, אם בדיקת רופא ילדים תקינה אז סבלנות

02/03/2019 | 14:10 | מאת: נטלי

היי,שמתי לב בעת שכיבה כי צלע שמאל שלי יותר בולטת מהימנתי?האם זה יכול לגרום לכך ששד שמאל יוצר בולטת מהימני?גורם לאסימטריה?מציינת כי כל חייב סבלתי מהגב ויש לי עקמת קלה

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות

28/02/2019 | 23:24 | מאת: שובי ברזילי

שלום רב, ביתי בת ה 3.5 שברה את המרפק ולפני 24 שעות גובסה במיון. 1- כמה זמן עוד אמורה לסבול מכאבים כשמזיזים אותה? זה נורמאלי? ממש כואב לה כל תזוזה של היד. 2- לא אמרו לנו בבית החולים שהיא זקוקה למתלה ליד לשעות הראשונות ואני קוראת פה בפורום שיש צורך. מה אתה אומר ואיזה מתלה עלי לרכוש? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי מיתלה, פשוט גשי לאחות בסניף. זה יכול לכאוב סביר בסביבות שבוע אבל אם הכאב עז, בילתי נסבל או מחמיר באופן ניכר יש לשוב מייד לטיפול עקב חשש ללחץ כלשהוא בגבס.

23/02/2019 | 23:19 | מאת: מתן

שלום ד"ר זינגר, אני יודע שהפורום מיועד עבור אורטופדיה של ילדים, אך לא עברו הרבה שנים מאז הייתי ילד ואודה להתייחסותך על כל מקרה :-) אני בחור צעיר בשנות ה-20 המאוחרות לחיי. לאחר מספר שנים של כאבי גב באזור הגב התחתון (היכן שיש 2 בליטות), התייצבתי אצל אורטופד, שהפנה אותי לבדיקת MRI. לא הצלחתי לעבור את הבדיקה בגלל קלסטרופוביה ואני לא מעוניין לעשות אותה בהרדמה כך שהאופציה היחידה היא בדיקת CT, ואכן הוא רשם לי הפנייה לבדיקת CT. תוקף ההפנייה עומד לפוג בקרוב, ואני בהתלבטות האם לבצע אותה: מצד אחד, 99% סיכוי (כך לדברי האורטופד) שהטיפול לאחר מכן יהיה שמרני; כלומר, בסבירות גבוהה מאוד שבכל מקרה לא תהיה התערבות ניתוחית בבעיה. מצד שני, יש כאבים שצריך למצוא להם סוף סוף פתרון, ואני סובל מהם (לא אכנס בדיוק לפרטי הבעיה אבל זה לא משהו אקוטי שדורש התערבות של משככי כאבים, למשל). מעל כל זה עובדה אחת: רמת הקרינה בבדיקת CT - עצומה. אינני יודע להחליט האם במקרה דנן "שווה" לספוג את הקרינה כדי לקבל אבחנה מדויקת של הבעיה או לוותר על הקרינה ועל הבדיקה וללכת לטיפולים פיזיותרפיים/פילאטיס/שחייה וכד'. אשמח מאוד לשמוע מה עמדתך המקצועית לגבי סוגיה זו, מניסיונך והבנתך. תודה והערכה. מתן

לקריאה נוספת והעמקה

לך לעשות פילטיס ותוותר על הקרינה בשלב זה. במידה ואין ברירה תעשה MRI עם טשטוש. אני מבקש שוב הפורום מיועד לילדים בלבד, פעם הבאה לא אענה.

23/02/2019 | 15:27 | מאת: עופר

היום במהלך ירידה במגלשה נראה כי הילד עשה מתיחה חזקה של הרגל לאחר הירידה החל ללכת רגיל ומדי פעם כאילו הרגל מתכווצת והיא מאבד שיווי משקל מה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

אם לא חולף עד מחר לגשת למוקד לבדיקת רופא

שלום, אני יודע ששאלתי את השאלה מספר פעמים אבל לצערי זה לא עובר. אני שברתי את אצבע 5 ברגל עם תזוזה קלה לפני 4 וחצי חודשים. לפני 3 וחצי חודשים האורתופד ביצע לי במקום ״שחזור קל״ ויישר את הזרת. מאז היישור של הזרת,כל הזמן שאני עומד או יושב,הכף רגל נהיית סגולה וקרה. שאני הולך (הליכה מעל עשר דקות)או רץ הכף רגל נהיית אדומה עם ורידים בולטים וחמה. *בנוסף בדרך כלל בלילה המצב מחמיר. ושאני שוכב הצבע של הכף רגל חוזר ברגע לצבע תקין. אני כבר 3 וחצי חודשים במצב הזה. ללא שום שיפור כמעט. אולי שיפור של 5% מאז שזה התחיל. *עשיתי בדיקת מיפוי עצמות ששללה CRPS *הייתי אצל כירוג כלי דם שאמר שבוודאות אין בעית כלי דם (בנוסף עשיתי דופלר ורידים ועורקים ויצא תקין) *הייתי אצל נוירולוג שאמר שהבעיה לא קשורה אליו *הייתי במרפאת כאב בתל השומר אצל נוירוכירוגית שלא יודעת ממה זה נגרם אני מתחנן לעזרה. כי אני ממש ממש פוחד שזה ישאר לי לכל החיים. אני בן 20 אני יודע שזה ארוך אבל ממש אשמח לתשובה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

התופעה היא תופעה שכיחה לאחר שברים ובד"כ חולפת לאחר מספר חודשים, מאוד אינדיבידואלי. מיפוי לא שולל CRPS אם כי תיאורך אינו מתאים במיוחד. בקיצור לשמור על חום וסבלנות. אדגיש שוב שהפורום עוסק בילדים בלבד, תודה.

שלום, בתי אוטוטו בת ארבעה חודשים מטופלת ברצועות פאבליק מזה חודש וחצי. אני מאוד רוצה להשכיב אותה על הבטן כדי שתיהיה כמה שפחות באיחור התפתחותי...אני שומעת דעות רבות של רופאים חלקם ממליצים ואומרים שאין בעיה וחלקם נחרצים בדעתם שלא כדאי כיוון שלדעתם גורם לפישוק יתר אשמח לדעתך בנושא. תודה

אפשר בהחלט, תמיד תחת השגחה. תמיד טוב לשאול את הרופא המטפל

16/02/2019 | 21:01 | מאת: אולגה

שלום,בני ן ה10 נפל על הגב -לחליק מהאופיים מזה 0 1 ימים.מאז מתלונן על הכאבים בעמוד השידרה באיזור שחמות ,כאב מופיע בזמן שקופץ. רציתי לשאול 2 שאלות : -מבחינה טטיסטית כמה זמן לוקח עד שכאב נרגע ברך כלל? -האם יש סיבה דאגה הכאב מופיע רק בזמן הקפיצה ? תודה

לפי התיאור סביר להניח שיחלוף תוך שבועיים שלושה, לפעמים אין קשר ואם לא משתפר רצוי לגשת לבדיקת רופא

שלום. הילדה הולכת עם כפות רגליים כלפי פנים. מבדיקה אצל אורטופד הבעיה מתחילה כבר בירך המסובב. הבעיה היא איסטטית נטו אך מומלץ ניתוח לשתי הרגליים. במיוחד שכף רגל אחת יותר מושכת פנימה מהשניה. עד כמה מומלץ ניתוח כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לראות את הילדה, ברוב המקרים איני ממליץ כי מדובר באסטטיקה אך יש חריגים.

10/02/2019 | 23:38 | מאת: סיגל ע

שלום, ביתי בת 11 סובלת בשנה האחרונה מכאבים חוזרים בברכיים, מתאמנת בכדורסל, לפני כשנה צילום בברך ימין תקין מהיום בברך שמאל יש פרגמנטציה גרמית ב tt ונפיחות קלה ברקמות רכות קדמיות, מה אומר? ביצענו כמובן צילום תודה רבה

זוהי תופעה שכיחה בגילה. בד"כ ללא השלכות לעתיד. יש טיפול ספציפי. לגשת לאורתופד ילדים

09/02/2019 | 21:26 | מאת: נינה

שלום. לפני 3 ימים בני החליק על הגב בעת פעילות גופנית בבית ספר. מספר שקיבל מכה חזקה ולא יכל לנשום מס שניות מיד לאחר הנפילה. מאז (3 ימים ) מתלונן על הכבים בעמוד שידרה חזי במעבר משכיבה לישיבה ובזמן שמתכופף.בשאר המצבים הכאב לא מופיע. תור לאורטופד נקבע לעוד 3 שבועות.האם יש סיבה לדאגה?. האם יש צורך לפנות לבדיקה מיידית במיון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח כי יחלןף תוך מספר ימים, במידה ויש החמרה לפנות למיון, בכל אופן נראה לי שתמיד אפשר לפנות למוקד ולא לחכות 3 שבועות לבדיקת רופא