מראה שחלות פולציסית?

דיון מתוך פורום  כירורגיה גינקולוגית - ניתוחי רצפת האגן

26/10/2019 | 23:20 | מאת: הדר

עשיתי אוךטראסאנד ויש לי זמן עד שאני צרכה ללכת לביקור הבא אצל הגניקולוגית אשמח להבין מה אומר הUS שעשיתי ביום ה5-9 למחזור. רקע: מחזור כלל לא סדיר. בת 24. ניתוני רחם: מנח: קדמי גבולות סדירים מירקם: תקין מידות הרחם: 49*39*55 מ"מ עובי אנדומטריןם: 7.4 מ"מ הערות: רירית תלת שכבתית שחלה ימינית: מידות: 30*31 ממ מרקם שחלה: פוליציסטי שחלה שמאלית: מידות: 22*41 ממ מרקם שחלה: פוליציסטי דוגלס: חופי מנוזל האם יש לי תסמונת שחלות פולציסטית? האם צריך עוד משהו לאבחן?

לקריאה נוספת והעמקה

הדר שלום, מראה אולטרהסונוגרפי של שחלות פוליציסטיות אינו מספיק כדי להגדיר את התסמונת. קריטריונים נוספים כוללים ביוץ לא סדיר ותסמינים של היפראנדרוגניזם (הורמון מין זכרי) כגון שיעור יתר ואקנה. שילוב של 2 מתוך 3 הקריטריונים מגדיר את התסמונת הקלינית המכונה שחלות פוליציסטיות. בברכה, דר' בני פיינר, מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה ורצפת האגן

27/10/2019 | 15:36 | מאת: הדר

כתבתי שאורך המחזור אינו סדיר יש טווח של +20-45 יום. כלומר זה מראה על ביוץ לא סדיר. האם זה מספיק?? בנוסף אני מנסה לעקוב אחרי המחזור ע"י שיטה המודעות לפוריות, ןלא נראה לי שתמיד יש ביוץ (אך לא יודעת אם זה כי באמת אין או שאני מפספסת משהו...) - העקיבה זה כדי שאוכל לדעת מתי הוסת הבא יבוא (שאמור לבוא 12-14 יום לאחר הביוץ). האם ה-US זה אחד משלושת הסימנים? כלומר הUS וביוץ לא סדיר מספיק או שצריך עוד משהו?

מנהל פורום כירורגיה גינקולוגית - ניתוחי רצפת האגן