פורום כירורגיה של הכבד, דרכי המרה והלבלב

הפורום עוסק במחלות כבד דרכי מרה ולבלב
2630 הודעות
2341 תשובות מומחה

מנהל פורום כירורגיה של הכבד, דרכי המרה והלבלב

שלום רב בת40 מאובחנת עם גסטרטיס כרוני בינוני ודלקת ושט בינונית. בזמן התקפים לוקחת זאנטק ואומפרדקס ושותה מאלקוס. לאחרונה ללא התקפים וללא טיפול.חומתות ובעירה לשרו בשבועיים האחרונים ותחושה מוזרה. כאב בבטן ימנית עליונה ותחושה כאילו יש לי גוש ונפיחות-במישוש לא מרגישים כלום. הבטן כולה קצת נפוחהומציקה וקצת צרבות אבל הכאב הזה מימין למעלה מציק לי לפנכי שנה עשיתי us הכל היה תקין. גם אז:חשדתי שיש לי אבנים בכיס מרה ולו היו לי. חשוב לציין שעליתי עשרה קילו בשנה האחרונה והתחושה היא מטןפשת,כאילו הבטן גדלה ולוחצת לי על צלעות בית החזה. אודה לסיוע והכוונה.

רציתי להוסיף אינני יודעת אם קשור שבבדיקת דם לפני כשבועיים יצא לי cmv igm חיובי

שלום לפני כחודשיים אושפזתי לשבועיים בבית חולים בעקבות דלקת לבלב חריפה. לא טופלתי באנטיביוטיקה. היו פעמיים ניקוזים מהראות של ליטר נוזלים עכורים בכל פעם. הייתי בצום מוחלט מלבד נוזלים בעירוי . שוחררתי כשהשתפר המצב . בשחרור המליצו על הוצאת כיס המרה למרות שלא אובחנו אבנים אלה אבק/בוץ. בבדיקה לאחר כשבוע החליט הרופא שאין צורך בניתוח ושלח לo.s. בביקורת עם אותו רופא החליט לאור הבוץ שנצפה בבדיקה לנתח את כיס המרה. האברים שנצפו בבדיקה יצאו תקינים . אני מבולבלת ..מדוע להוציא את כיס המרה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליסה נשמע שחווית מחלה מורכבת ולכן כדאי להפגש עם רופא מומחה לתחום מחלות לבלב ודרכי מרה ולדון איתו על השיקולים בעד ונגד כל אחת מהאפשרויות הטיפוליות חג שמח ורפואה שלמה

07/10/2019 | 16:58 | מאת: עדע

היי, אשמח להסבר מה זה באומר שכתוב בפיענוח לבלב ללא ממצא מוקדי, צינור הלבלב עדין. תודה וגמר חתימה טובה

04/10/2019 | 21:49 | מאת: עינב

ד"ר שלום, נותחתי לפני חודש וחצי ניתוח להסרת כיס מרה בעקבות אבנים מרובות והתקפים חוזרים. בשבוע האחרון חזרו לי כאבים באזור הכיס מרה בדומה להרגשה בשבועיים הראשונים אחרי הניתוח. לחץ, דקירות ורגישות באזור. האם זה נורמלי ומדובר בהחלמה? דבר נוסף אני סובלת מכאבי בטן עליונה הרגשה של "חור" ריקנות גם אחרי אכילה וגם בארוחה קטנה יש תחושה של מלאות לעיתים יש לי בחילות ויש מזון שממש לא עובר לי וגורם לי לתחושה של חנק וגוש בגרון . אשמח לחוו"ד. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

זה יכול להיות קשור למהלך הסב ניתוחי ולכן יש להתיעץ עם המנתח

03/10/2019 | 22:11 | מאת: שלי

שלום רב רציתי לשאול הגעתי למיון עקב כאבים בצד ימין של הבטן הגעתי לשלול אפנדציט ביצעתי סיטי והיה רשום כיס מרה מכווץ הייתי בצום של שמונה שעות מה משמעות הדבר בבדיקות דם היה מדד דלקת טיפה גבוה הנורמה עד 10 והיה לי 12 ב wbc אודה לתשובתך מודאגת מאוד

בחודש מרץ אני עברתי ניתוח לכריתה חלקית של הלבלב. בזמן הניתוח הוחדר סנטנ בלבלב. הרופא המנתח הפנה אותי לגסטרו להוצאת סטנט. קיבלתי הזמנה מגסטרו להרחבה של ושט. שאלה שלי אם זה לא טעות. כי אין בעיה של בליעה.

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע שזה טעות שדורשת תיקון מיידי

שלום, עברתי לפני כשבוע ניתוח לפרוסקופי לכריתת כיס מרה. מאז היציאות לא ממש סדירות , לעיתים קשות ולעיתים נורמליות, אבל בצבע ירוק כהה. אני מקפידה לאכול מהכל אבל ללא תוספות שומן כרגע. האם זה נורמלי? אמור להשתנות מתישהו? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ לדבר עם הרופאים המנתחים

23/09/2019 | 23:49 | מאת: אולגה

שלום. האם שימוש באליקוויס משפיע על תפקודי כבד,כיס מרה וכיצד? אשמח להסבר.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי צריך להתיעץ עם המטולוג

23/09/2019 | 19:55 | מאת: א.ש

שלום רב , גילו לי פוליפ בכיס מרה . האם ייתכן שזה מה שגורם לי לכאבים בבטן העליונה שמקרין לגב ולכף ולכיוון המפשעה? בברכה א.ש

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי אך יש עוד אפשרויות. העיקר צריך לראות אותך רופא מומחה לתחום זה ולהעריך את האופי של הפוליפ ועוד פרטים עליך. לכן אני ממליץ לפנות לבדיקת רופא בנושא זה

שלום.אמי בת 87. לאחרונה החלה להתלונן על כאבים בבטן בצד ימין.בבדיקת US בטן הכל תקין פרט להרחבה של CDB עד ל-1.1 האם יש סיבה לדאגה? האם יש צורך לבצע בדיקות דם,אם כן-איזה? שכחתי לציין כי היא נוטלת תרופות כגון: קונטרולוק,קרדילוק,אליקוויס,אימובן וקסנקס. האם התרופות יכולות למצב זה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ לפנות לבדיקת כירורג כדי להתרשם מהתמונה כולה

ב-2008 בוצע לי ERCP עקב אבן זעירה בכיס המרה שהסתבך ונגרם לי פרפורציה והועברתי דחוף לטיפול נמרץ מונשמת מורדמת במצב קריטי ולאחר מכן בית לוינשטיין ב-2011 בוצע לי ניתוח גדול של סגירת בטן ב-2015 נתקפתי כאבי בטן חזקה ומסתבר שיש לי דלקת לבלב חריפה מאז אושפזתי כמה פעמים - בבדיקת אנדסקופיה נמצא שיש לי אבנים בדרכי המרה - והחלט שאבצע שוב בדיקת ERCP אני פוחדת פחד מוות מבדיקה זו - מה עלי לעשות ואיך אני פותרת את הדילמה האם יש דרך אחרת לטפל בבעיה אודה על תשובתכם הדחופה

שלום דוקטור: בבדיקת גסטרו שבוצעה שנית לאחר מציאת פוליפ חשוד כברונרמה וקפל מודלק בתריסריון השני לאחר קפסולה של המעי הדק. נלקחה ביופסיה עקב הממצא ורירית לא סדירה בנוסף נלקחו ביופסיות מהקיבה. בביופסיות של הקיבה נמצאה דלקת כרונית ללא המצאות הליקובקטר פילורי ואלו תשובות הביופסיה M09350 T58000 T57010 בבדיקות דם לוקוציטים גבוה 13.5 מדדי דלקת 7 נשלל צליאק פרזיטים קלפרוטקטין קוטונים בשתן +++ הודגמה כליית פרסה ( באוטרא סאונד ראו 2 כליות תקינות בסיטי 2 כליות מחוברות בצורת פרסה עברתי בעבר בדיקות ct בטן זה חדש לי התגלה רק עכשיו.) בנוסף הודגמה קשרית 2 מ"מ ב rll הומלץ לי לפנות לכירורג וגסטרואנרולוג וכו. דוקטור כל רופא חושב משהו אחר אני בן 31 מעולם לא היו לי בעיות בקיבה שלשולים הקאות בחילות עצירויות רק בשנה האחרונה. יש לי כאבים חזקים לא קשור לתנועה בשכמות מצד שמאל בנוסף. בעיקר בשכיבה. אני ממש אובד עצות לא מצליחים למצוא את הבעיה וגם לא מוצאים דימום במערכת העיכול למרות שיצא חיובי בדם סמוי. דוקטור מה אתה מציע לי לעשות עברתי כבר כמה רופאים וכולם לא מצליחים לפענח את המקרה. אני מקבל טיפול אומפרדקס 20 מ"ג ניסיתי גם נקסיום לא עוזר לי. אשמח לקבל את חוות דעתך מה עליי לעשות. בבקשה דוקטור אשמח אם תוכל לשפוך לי אור הנושא אוליי להעלות איזה רעיון איך אני ממשיך

לקריאה נוספת והעמקה

אני ממליץ לפנות למכון הגסטרונארולוגיה בבלינסון

האם זה משהו שמצריך המשך בירור? או תשובות תקינות? הרופא נתן לי אומפרדקס 20 מג הייתי מאושפז בבית חולים כמה ימים ולפי הבנתי זה ממצא שלא מצריך מעקב ( הסבר של רופא גסטרו)

לאחר לקיחת ביופסיות מהתריסריון השני. עקב ממצא של רירית לא סדירה בתריסריון. להלן תשובות הביופסיה: M09350 T58000 T57010 האם התשובות תקינות? קיימת בעייה בכיס מרה או כבד? אשמח לקבל את תשובתך בהקדם

לקריאה נוספת והעמקה

אנא פנו למרםאת גסטרו בבלינסון כדי שנוכל להעריך לעומק את תשובת הביופסיה

האם זה משהו שמצריך המשך בירור? או תשובות תקינות? הרופא נתן לי אומפרדקס 20 מג הייתי מאושפז בבית חולים כמה ימים ולפי הבנתי זה ממצא שלא מצריך מעקב ( הסבר של רופא גסטרו)

15/09/2019 | 23:11 | מאת: יוסי קדוש

שלום רב באולטראסואנד כבד וכליות רשום "צמוד לשליש עליון של כליה הימנית לכבד הודגם מוקד היפראקואי בגודל כ 7*11 -מ"מ, מקורו אינו ברור" האם זה גדול יחסית או מאוד קטן? האם ב CT אפשר לבדוק את זה? מה המשמעות שמקורו אינו ברור? האם זה ממצא מאוד מחשיד?... האם ייתכן שממצא זה לוחץ וגורים לכאב?

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ לפנות למרפאה ההפטולוגית בבלינסון לשם ברור.

16/09/2019 | 16:50 | מאת: יוסי קדוש

רופא משפחה נתן הפניה ל CT? האם זה מספיק כרגע או שיש צורך לקבוע תור למרפאת כבד?

12/09/2019 | 02:38 | מאת: slider

שלום, בבדיקת דם שעשיתי לאחרונה יצאה תוצאה: AST (GOT) של 94, כשהמקסימום זה 34. אני התחלתי גם להתאמן בחדר כושר וגם נוטל ציפרלקס. האם יכול להיות שהתוצאה היא בגלל בניית השרירים מחדר הכושר? או משהו אחר? תודה.

שלום בן 41 לאחר פריקדיטיס לאחר טיפןל באיבופן שלושה שבועות וממשיך קולכיצין פעמיים ביום האם יש קשר לעליה בתפקודי הכבד?

לקריאה נוספת והעמקה

מצורפים הערכים: ALKP-Alkaline Phosphatase 180 ALT (GPT) 128 AST (GOT) 73

נא לפנות בהקדם למרפאה ההפטולוגית בבלינסון הם יעזרו בתחום

נא לפנות בהקדם למרפאה ההפטולוגית בבלינסון הם יעזרו בתחום

נא לפנות בהקדם למרפאה ההפטולוגית בבלינסון הם יעזרו בתחום

07/09/2019 | 09:54 | מאת: ברוך

אני עם נקז מיצי מרה כבר שישה שבועות. כמות מיצי המרה המופרשת לשקית הולכת ופוחתת מידי יום עד לכדי מעט מאד. האם נורמאלי?

חובה להתיעץ עם הרופאים שהתקיימו את המקסים האלו

באונות הכבד ציסטות רבןת בגדלים שונים.עד קוטר 4 ס.מ. כיס המרה נכרת .הרחבה ניכרת של דרכי מרה תוך כבדיות. בראש הלבלב תהליך סולידי 3*3.5 עם מס אזורים ציסטיים קטנים.טחול בגודל ומבנה תקינים .כליות אין סימני הידרונפרוזיס. אין אבנים .לא הודגמו בלוטות לימפה מוגדלות ברטרופריטונאום. בלבלב סימני חסימה בילארית..אנא, מה עלי לעשות. אני מחכה לסיטי . ומה הלאה ? האם סיכוי לסרטן ?אנא תשובתך תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

אני ממליץ שתבוא ביום ראשון הקרוב למרםאת ניתוחי לבלב בבלינסון. את מתארת מצב שצריך לבצע ברור מהיר!

בבדיקת אולטראסאונד קבלתי תשובה "כיס המר מראה מכווץ בחלקו. חשד לתוכן היפראקוגני! בתוכו. הלבלב ללא ממצא גס האם בדובר במשהו מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך בהמשך ברור יכול להיות מחלה שפירה אך יש צורך להבין לעומק שלא מדובר במשהו מסוכן כמו גידול

24/08/2019 | 21:26 | מאת: זיוה

סובלת מכאבים במרכז הבטן בטבור , כאב בלחיצה. זה , מחודש אפריל ולאחר CT אמר הרופא שה ייספג מצ"ב תוצאות US וה- CT מאםריל תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות למיון בהקדם

24/08/2019 | 20:02 | מאת: מישהו

שלום, אני בן 41. לפני 8 שנים אובחנתי עם ציסטה בלבלב בגודל של 0.8 ס"מ (התגלתה באופן מקרי). אני עובר מעקב MRI כל שנה. במשך 6 שנים מתחילת המעקב לא חל כל שינוי. לפני שנה וחצי, הציסטה גדלה ל-1 ס"מ. בבדיקה שעשיתי לפני חצי שנה - הגודל נותר 1 ס"מ. וכך נכתב: הלבלב במרקם תקין. בגוף הלבלב מודגמת ציסטה ידועה בקוטר 1 ס"מ ללא שינוי. הציסטה בעלת דפנות דקיקים, ללא מחיצות או נודולים. צינור הלבלב הראשי ברוחב תקין, עובר בצמוד לציסטה המתוארת ומזוהה קשר ביניהם. ובסיכום נכתב: ממצא ציסטי בלבלב מתאים ל-IPMN SB ,ללא שינוי. אין לזהות סטיגמטות חשודות לתהליך אגרסיבי. השאלה שלי היא עד מתי עליי לבצע בדיקת מעקב? או שעליי להקפיד לעקוב כל שנה. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

ישנם הרבה פרטים נוספים חשובים שיש לברר ולכן אני ממליץ לפנות למרפאת כבד-לבלב בבלינסון

שלום, אני שנה ושלוש חודש אחרי לידה, ובשבועיים / שלוש האחרונים התחלתי להרגיש בליטות מוזרות בבטן שבאות והולכו ... (לא בהריון) וכל זה ללא כאבים ממש, אין תופעות לוואי. היום הבליטה היתה בבטן התחתונה צד ימין, וזה התחיל לכאוב קצת במיוחד כשנוגעים בזה. אשמח לתשובה בהקדם תודה!

23/08/2019 | 00:08 | מאת: תאיר

שלום רב התחיל לי לפניי יומיים כאב עז בצד שמאל במגע יש לציין שאני סובל מחרדה זמן מה וישלח כאבים בחזה מידיי פעם עשיתי בדיקות לב הולטר,אקו לב והכל יצא תקין. עכשיו ישלי בילרובין טוטל 2.30 אם זה אומר משהו אני ממש לא יודע מה לעשות קבעתי תור לרופא אבל אולי אתה יכול לתת לי תשובה או כיוון אני בן 17 בריא בדרך כלל מתאמן 5 פעמים בשבוע הרמת משקולות ולא נראלי שזה מהאימונים וישלח שלשולים כבר תקופה אך לפעמים הם מופסקים בבקשה לענות תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הבילירובין אינו תקין אני ממליץ שתבוא בהקדם למיון בבלינסון לברור מהיר

22/08/2019 | 02:53 | מאת: עופרה

שלום אני בת42 ויש לי כאבים בבטן בצד ימין למטה אני אחרי טיפול אנטיביוטיקה בדלקת בשתן לא מבינה למה יש כאבים

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לפנות למיון לברור מעמיק

התאשפזתי לפני כשבוע בעקבות כאבים עזים בגב שהקרינו לחזה מלווה בהקאות מרובות. אמרו שהסיבה הייתה דלקת חריפה בלבלב שנוצרה בעקבות אבן מהכיס מרה והמליצו על ניתוח להסרת כיס המרה בהקדם. שאלתי, אני לפני חמישה חודשים עברתי ניתוח קסרי חירום (לידת תאומים) האם אין סכנה שני ניתוחים צמודים יחסית? בנוסף, האם יש דרך להימנע מהניתוח? כרגע מסיימת טיפול של אנטיביוטיקה לדלקת ובתזונה דלת שומן. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע שכנראה יש אינדיקציה חשובה לניתח. אך יש לשקול ולתכנן היטב בגלל הניתוח הקודם יש להיוועץ עם מנתח מומחה לתחום

19/08/2019 | 22:04 | מאת: אריאלה

שלום בפענוח בדיקת אולטראסאונד בטן נאמר כך: מעל ה-CBD הודגם מבנה בגודל 1.6 ו4.4 ס"מ במרקם מעורב. יכול להתאים לאזור ספאר לא ואסקולרי. מה זה מבנה, איפה הוא נמצא, מה זה מרקם מעורב ומה זה אזור ספאר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לשם הבנה מעמיקה יש לפנות למרפאה כבד בבלינסון

20/08/2019 | 11:54 | מאת: אריאלה

תודה על התגובה המהירה. ניתוח מעמיק של התוצאות ייעשה על ידי הרופאה ששלחה אותי לבדיקה. אבל עד אז אני רק רוצה לדעת למה הכוונה במילה מבנה ומה זה אזור הספאר. תודה

19/08/2019 | 13:04 | מאת: מירי ביטון

איך אפשר לאבחן בוודאות המינגיומה בכבד

לקריאה נוספת והעמקה

לשם הבנה מעמיקה יש לפנות למרפאה כבד בבלינסון

19/08/2019 | 11:34 | מאת: ענת

שלום ברצוני לדעת מה משמעות תוצאות בדיקת אולטרסאונד בטן: כבד-לא מוגדל .מרקם אחיד.בשתי אונות הודגמו מספר נגעים אקוגניים בגודל עד 1.9 ס"מ.מתאימים להמנגיומות.באונה שמאלית ציסטה בגודל 1.2 ס"מ. כיס מרה-ללא עדות לאבנים.ללא סימנים של דלקת.בדופן כיס מרה הודגמו מספר מוקדים אקוגניים בגודל עד 0.3 ס"מ.מתאימים לפוליפים עליי לציין שבעת בדיקת אולטרסאונד חשתי רגישות לכאבים באיזורים אלה באמצעות מכשיר סורק ומגע היה מכאיב. מהם גורמים להיווצרות נגעים ולמה הם מכאיבים האם יש סיבה לדאגה? אשמח לקבל תשובות תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לשם הבנה מעמיקה יש לפנות למרפאה כבד בבלינסון

08/08/2019 | 21:01 | מאת: עופרה

שלום רב הבת שלי בת 7.10 סובלת מכאבי בטן ובחילות(מרגישה שרוצה להקיא אבל בפועל לא מקיאה) בבדיקת אולטראסאונד גילו כיס מרה ארוך ומפותל מעט מכווץ ללא אבנים טחול ציר אורך 9.7 סמ בסמוך לשערו הודגם טחולון בגודל 1.4 סמ יש לציין כי כאבי הבטן מופיעים בעיקר בבוקר ואחרי אוכל האם לפי תוצאות אלו ניתן להבין מהיכן נובעים הכאבים

לקריאה נוספת והעמקה

אנא פני למרפאת כבד בבלינסון לא ניתן לאבחן ברצינות באופן כזה אך בוודאי שזה דורש ברור

תשובת האולטראסאונד בידי כעת דר ורשום כי הודגם תהליך איזואקואי בקוטר0.6סמ קרוב לודאי פוליפ בבדיקת דופלר צבע מבחינים בזרימה נבדק עם מתמר לניארי וסקוטורלי.האם זה מלמד על גידול בתוספת הדימר הגבוה שהתגלה במקרה במיון לפני כמה חודשים עקב התעלפותי מהכנה לקולונסקופיה?האם הבי 12 שיצא 1082 בגלל חודשיים תוסף של בי 12 והעובדה כי רזיתי מלמדים על גידול בתוסםת שגיליתי לאחר האוללטרא כי יש נפיחות ולחץ בצד הימני שלי?מאד מודאגת כי אין רופא בימים אלה שיבדוק.

08/08/2019 | 09:35 | מאת: טל

דר אני אכן חוזרת למרפא כבד בבלינסון בגלל בדיקות סביב הנחושת.בינתיים התגלה העודף בבי 12 אבל רופא משפחה אמרה בגלל התוסף.שחזרתי מהאולטראסאונד הבחנתי בימין שיש מעט נפיחות ולחץ שם האם 0.6 מעיד שזה גידול?לפי תשובתך זה מרגיש כאילו כן.לפני כמה ח במיון עקב התעלפות מהכנה לקולונסקופיה הדימר שלי היה גהוה עשו סיטי חזה שללו תסחיף ואמרו שלא מחפשים יותר מה מדמעותו וזה הדאיג אותי מאד.הבדיקות דם כח הזמן תקינות ואני כן רזיתי והם שייכו לכל הריצות סביב ענניני הבריאותיים במדך שנה עקב נימול וכאב ברגליים.דר מה דעתך האם כל הסימנים מעידים שיד גידול?והאם מרפא כבד אצלכם עוסקת בתחומי המרה וכל הנושאהזה או רק כבד??אודה על תשובתך הכנה כי מרגיש שאתה מכוון למצב הזה וחושב כך

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לתת המלצה רפואית מדוייקת על סמך המידע בפורום. אני ממליץ שתפני למרפאת היחידה שלי שעוסקת במחלות כבד, כיס מרה, דרגי מרה, ולבלב

07/08/2019 | 13:03 | מאת: טל

שלום דר היום עשיתי אולטראסאונד בטן עליונה בגלל שהיה עודף נחושת ועודף בי 12.הנחושת נשללה בסוף והבי 12 לקחתי תוסף אז אולי בגלל זה.הטכנאי אמר פוליפ או אבן בגודל 0.6 ושאל אם יש לי כאבים אמרתי שלא.לפני כמה שנים ידוע לי על פוליפ שנמצא במרה היה 0.3.האם השאלה על הכאב מעידה שזה מס שיהיה לי כאב בעתיד?האם שיגיע ל 1 כרגע 0.6 אצטרך ניתוח?מאד מודאגת.הוא חשד אבן ואם זה כך מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

יש כמה םקטורים שיש להעריך כשמבררים נוכחות של גידול. כמו סימפטומים מסויימים למשל ירידה במשקל. בנוסף סמנים גידוליים בדם. וגם ברור מעמיק של ההדמיה. את מוזמנת לפנות למרםאת כבד-לבלב בבלינסון להערכה

שלום רב,עקב אי נחות בצד ימין בוצע אולטראסאונד בטן עליונה-"כיס מרה מלא באבנים." תיפקודי כבד תקינים. אין כאבים חזקים או התקפים,אבל סובלת מדיספפסיה תיפקודית(בוצעה גסטרו וקולונוסקופיה-הכל תקין). רופא כירורג המליץ על ניתוח כריטת כיס מרה. האם פענוח של אולטרסאונד מספיק מעמיק.? לא ברור מה סוג האבנים וגודל. האם יש צורך לחזור על בדיקת אולטרסאונד או לבצעה בדיקות נוספות? האם כדאי "לרוץ" לעשות ניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

לפני ניתוח חשוב לבצע גסטרוסקוםיה ולדעת שאין סיבות אחרות לאי נוחות

ממצא אקוגני על ציסטה בגודל 11 ממ נשלח נוזל לבן לציטולוגיה בסוגרים מוקוס בסימן שאלה מה משמעותו תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות למרפאתנו בהקדם כדי להבין את המקרה

שלום ד"ר. אני חולה באדנוקרצינומה של הלבלב מזה כשנה. עברתי שני ניסיונות וויפל כושלים. כימותרפיה (פולפירינוקס)והקרנות (באיכילוב). וכעת מתחיל סדרה חדשה של טיפולים עפ פולפירינוקס (האונקולוג הוריד אחת מהתרופות ונתן מינון מאד גבוה לאחרות). הכישלון בוויפל נובע ממעורבות כלי דם. לא ידוע כרגע על גרורות. האם יש איזשהו טיפול כירורגי (ננו נייף וכו??) שיכול להועיל במצבי? בתודה ובברכה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות על מקרה מורכב ללא כל המידע. באופן כללי ננו נייף נשמע כאפשרי אך צריך להבין למה לא שינו את התרופות . בנוסף ישנן אפשרויות טיפוליות מחקריות. תשובה רצינית ניתן לתת רק לאחר מעבר מעמיק על פרטי המקרה

27/07/2019 | 22:22 | מאת: דניאל

שלום, בחודשיים האחרונים יש לי הרבה שלשולים, צואה רכה (לפעמים 4-5 פעמים ביום), המון גזים וכאבי בטן. עשיתי בדיקות דם מורחבות, הכל נמצא תקין , כולל בדיקת צואה (אין טפילים ופרזיטים). אין לי דם בצואה. הייתי לפני מספר ימים אצל גסטרואנטרולוג ואני צריך לעשות בדיקות דם נוספות (לשלול קרוהן/צליאק/קוליטיס) ובדיקת צואה נוספת (לבדוק קלפרוטקטין) כמה שאלות: 1. עד שאעשה את כל הבדיקות, אני יכול לקחת סטופיד וקל בטן, גם חודש-חודשיים? יש הגבלה כמה כדורי קל בטן וסטופיד אפשר לקחת ביום? כי לפעמים אני לוקח 2 כדורי סטופיד ביום ו-4 כדורי קל בטן, זה יותר מדי? זה יכול לגרום לי נזק? 2. אם כל הבדיקות יצאו תקינות, והבעיות ימשיכו, אני אצטרך לעשות בדיקה קולונסקופיה ובדיקת גסטרוסקופיה? 3. יכול להיות שיש לי סרטן המעי הגס? 4. אם אני לוקח סטופיד, זה משפיע על הבדיקת צואה? יש לציין דברים נוספים: * אני לא מעשן ולא שותה אלכוהול בכלל (גם לא יין ולא בירה) * הכבד שלי שומני (עשיתי אולטרסאונד בטן לפני שנה והכל תקין) * אני לא עושה ספורט מיוחד (עושה הליכה של חצי שעה כל יום, ובנוסף אני עובד בחנות בעמידה והולך הרבה בחנות) * לא עליתי/ירדתי במשקל באופן חריג בשנה האחרונה * אני כבר שנה לוקח כדורים פסיכיאטריים וכדורי שינה (ציפרלקס, מירו, בונדורמין, אלפרליד) * אני בן 30, אין לי מחלות מיוחדות * ב-3 חודשים האחרונים יש לי שלפוחית ״רגיזה״, יש לי פיפי כל שעה-שעתיים, לפעמים יש ימים שיש לי פיפי כל חצי שעה (לא כמויות גדולות של שתן, ואני לא שותה יותר מדי, ואני שותה נס קפה פעם אחת ביום) * עשיתי בדיקות שתן מורחבות - אין זיהום ואין דלקת. הכליות במצב תקין.

24/07/2019 | 14:38 | מאת: רות חפר

בבדיקה על קוליתשל אברי הבטן נמצא דרכי מרה סי בי די מורחב כ 0. ,87 סנטימטר אפס נקודה שמוניםושבע סנטימטר כל היתר תקין האם יש חובה לערוך בדיקת סיטי בטן עליונה עם חומרי ניגוד יש לי g 6pd

לקריאה נוספת והעמקה

סיטי לא בהכרח אולי MRCP בכל מקרה יש להבדק אצל רופא מומחה למחלות דרכי מרה

24/07/2019 | 14:38 | מאת: רות חפר

בבדיקה על קוליתשל אברי הבטן נמצא דרכי מרה סי בי די מורחב כ 0. ,87 סנטימטר אפס נקודה שמוניםושבע סנטימטר כל היתר תקין האם יש חובה לערוך בדיקת סיטי בטן עליונה עם חומרי ניגוד יש לי g 6pd

23/07/2019 | 12:24 | מאת: עמית ורון

שלום, לפני יומיים עברתי ניתוח לכריתת כיס המרה, יש לי בחילות, ואני כמעט ולא מסוגלת לאכול, ואני מכריחה את עצמי לשתות. האם תופעה ידועה, ואם כן מתי חולפת? חשוב לציין שלפני חודש וחצי עברתי ניתוח שרוול.

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב להפגש עם הרופא המנתח כי אולי זה קשור לאופי הספציפי של הניתוח

22/07/2019 | 11:01 | מאת: חני

שלום רב, נכתב בתשובת US כליות ובטן: בצוואר הכיס ממצא סולידי בקוטר כ- 0.6 ס"מ: חשד לאבן? חשד לפוליפ? מה הכוונה ממצא סולידי? האם אי אפשר לדעת אם זו אבן או פוליפ בUS? האם כדאי לעשות בדיקה מעמיקה יותר כגון CT או MRI? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש להבדק על ידי רופא מומחה כדי לקבל את התמונה השלמה ולפי זה להתוות טיפול זה יכול להיות אבן, פוליפ, או סרטן

22/07/2019 | 23:03 | מאת: חני

תודה על תשובתך. מי שהפנה אותי לבדיקה זו הוא דר אלן לוי גסטרואנטרולוג ופרקטולוג. האם להתיעץ עימו? או עם רופא אחר..באיזה תחום? תודה

שכחתי להוסיף כי במכתב הסיכום של הבדיקה ההמלצה היתה מעקב בעוד חצי שנה

22/07/2019 | 01:06 | מאת: מעין

עברתי כריתת רחם הקרנות כימותרפיה וברכיתרפיה והממצעים שנהייה אחרי כל הטיפולים עדייןקליטה מעט מוגברתfdg בהסננה בהאגן מצד ימין מה זה אומר תודה

18/07/2019 | 20:42 | מאת: לני

שלום, בבדיקת c.t. נמצא ממצא : כבד: בגודל צורה ומרקם תקינים. נראה מוקד היפרווסקולרי בקצה קדמי לטרלי של הכבד. מזה אומר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ממצא זה דורש ברור דחוף. אנא פנה לבלינסון למרפאת כבד-לבלב ביום ראשון ב08:00 טלפון: 03-9376421 ממצא כזה יכול להיגרם ממספר מחלות וחלקן גידול סרטני. על כן יש לאבחן בדחיפות.

שלום לך מקווה שתעזור לי אני בת 29 היה לי בולטת התריס מוגדלת ולקחו דגימה אמרו שהכל בסדר ולהמשיך טיפול אצל הרופא המטפל לפני שבוע בבוקר היה לי כאב בלתי נסבל בבטן עליונה הלכתי לבית חולים עשו לי US וגילו שהכבד מוגדל יש לי מחר בדיקת דם נוספת כי לא ברור מה היא הסיבה לכבד מוגדל שחזרתי מבית חולים כבר יומיים יש לי כאב בגב עליון צד שמאל כמו הכאב של בטן עליונה שהיה לי לפני אני פשוט מבולבלת מה יכול להיות כדי שארגיש כאב בגב עליוני צד שמאל תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אנא תפני למרפאתנו בבלינסון לשם ברור מהיר

תודה לך אני באמת כואב לי גם עכשיו שאני שולחת לך כואב לי גב עליון צד שמאל גם הראש כאילו רק חצי ממנו צד שמאל כואב לי. אם לא יסתדר לי בבתי חולים שיש לנו פה אני אבוא לבירור מהיר..תודה לך מכל הלב על הדאגה

שלום ד"ר אני רוצה לבוא למרפאה שלכם בשם בירור מהיר מה צריך להביא הפניה או התחייבות ?? בנוסף לכבד מוגדל גילו לפני יומיים בלוטות לימפה מוגדלות המליצו על מעקב רוצה להמשיך בדיקות במרפאה שלכם תודה מראש

חשוב לפנות למיון כדי לשלול מצב מסוכן כמו דמם

שלום לך מקווה שתעזור לי אני בת 29 היה לי בולטת התריס מוגדלת ולקחו דגימה אמרו שהכל בסדר ולהמשיך טיפול אצל הרופא המטפל לפני שבוע בבוקר היה לי כאב בלתי נסבל בבטן עליונה הלכתי לבית חולים עשו לי US וגילו שהכבד מוגדל יש לי מחר בדיקת דם נוספת כי לא ברור מה היא הסיבה לכבד מוגדל שחזרתי מבית חולים כבר יומיים יש לי כאב בגב עליון צד שמאל כמו הכאב של בטן עליונה שהיה לי לפני אני פשוט מבולבלת מה יכול להיות כדי שארגיש כאב בגב עליוני צד שמאל תודה מראש

האם "אבן גדולה בקוטר 10 מ"מ שמשנה את מיקומה בנשימה ובשינוי תנוחה" הוא דבר שחייבים לנצח כמה שיותר מהר? כל שאר הממצאים נראים בסדר. תודה! מני

לא בהכרח יש להבדק על ידי רופא המומחה למחלות אלו ולהבין את התמונה השלמה

13/07/2019 | 16:36 | מאת: אוהד

שלום, בחודש האחרון אני סובל מבעיות במערכת העיכול - שלשולים / צואה רכה ( לפעמים 4-5 פעמים ביום) והרבה גזים. לא מגרד לי בפי הטבעת. התופעות שציינתי למעלה לא קורים כל יום בחודש האחרון, היו ימים שהיה בסדר, אבל 80% מהחודש האחרון היו את התופעות הנ״ל. עשיתי בדיקות דם נרחבות לפני שבוע והכל נמצא תקין, אין דלקת, אין זיהום. כולסטרול תקין, סוכר מעט גבוה אבל עדיין בתקן הסביר, וכל שאר המדדים תקינים. עדיין לא עשיתי בדיקת צואה (אמור לעשות בשבוע הקרוב). יש לציין שאני כבר מעל שנה סובל מחרדות והתקפי חרדה (מטופל שנה תרופתית - ציפרלקס , בונדורמין ומירו). לפני כחודש וחצי התחלתי עבודה חדשה, ומאז אני לחוץ יותר. האם לפי מה שתיארתי מדובר ככל הנראה במעי רגיז? או יש אפשרות שמדובר גם בתולעי מעיים? יש אפשרות שמדובר גם בחיידק הליקובקטר פילורי? חוץ מבדיקת צואה יש עוד בדיקות שמומלץ לעשות? במידה ובדיקת הצואה תהיה תקינה ואין תולעים, אני צריך ללכת לרופא גסטרו ולעשות בדיקות נוספות? חוץ משינוי תזונה- פחות מוצרי חלב, פחות מתוקים, פחות לחם לבן.. יש עוד המלצות מה כדאי לקחת / לשנות ? יש כדורים/מוצרים טבעיים שאפשר לקחת בקביעות ועוזרים למעי רגיז? האם אני יכול לקחת בחודש הקרוב את הכדור ״סטופיט״ , עד אשר אעשה את כל הבדיקות שצריך ואדע מה הבעיה שיש לי ? אם כן, כמה כדורי ״סטופיט״ מותר לקחת ביום? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

על נושא זה מומלץ להתיעץ עם רופא גסטרו רפואה שלמה ושבוע טוב

02/07/2019 | 19:54 | מאת: מורן

יש לי התקפים של כאב בטן בחלק העליון ובגב לפעמים התחושה שזה באזור החזה צד שמאל כאבים עמוקים. לאחרונה אני עייפה יותר לעיתים נעצמות העיינים תוך כדי עבודה או נסיעה ללא שליטה . נבדקתי אצל כירורג שד תקין ורופאת נשים אין ממצאים חריגים.

לקריאה נוספת והעמקה

יש להבדק על ידי רופא בהקדם לברור כאב זה ולשלול ארוע מסוכן

13/07/2019 | 22:17 | מאת: חיה

יש לי כאבים ברום הבטן מקרינים לגב ומימין נכרת אצלי כיס מרה לפני כ 10 שנים בלפרוסקופיה ב 15 למאי עשו לי MRCP ונמצא שם מוקד ציסטי בגודל 0.6 סמ בראש הלבלב לא מובן ממה הכאבים הקשים והנוראים שיש לי כל יום כל היום ברום הבטן כמו סכינים ומקרין לגב וגם הנרקוטיקה פרקוסט שמקבלת לא עוזר

02/07/2019 | 14:48 | מאת: ניסם כהן

ברצוני לברר מה אומרים הערכים של הבדיקה ALK .PHOSPHATASE 387 BILIRUBIN DIRECT 0.33 BILIRUBIN INDIRECT0.14 ברצוני לברר מה אומרים היחסים

לקריאה נוספת והעמקה

לכל מעבדה ערכים משלה. יש להראות זאת לרופא המטפל בך

29/06/2019 | 18:31 | מאת: ליאור

מה אפשר לעשות בעת התקף אבנים בכיס המרה?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לפנות לחדר מיון משום שהתקפים מסויימים יכולים להיות מסכני חיים