הפרעה בביוץ: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

האם משקל האישה משפיע על טיפולי IVF?

נשים, שימו לב: מחקר חדש שבדק את ההשפעה של משקל האישה על תוצאות טיפולי הפריה חוץ גופית, מצא כי סיכויי ההצלחה נמוכים יותר בקרב נשים הסובלות מעודף משקל ומהשמנת יתר הפריה חוץ גופית (IVF) היא אחד הטיפולים השכיחים לפתרון בעיות פוריות של זוגות המתקשים ללדת. מדינת ישראל היא בין המדינות המובילות בעולם במספר ההפריות החוץ גופיות ואחוזי ההצלחה שלהן עומדים על כ-30 אחוז. מחקר חדש שנערך בארצות הברית ותוצאותיו פורסמו לאחרונה, ניסה לבחון האם למדד מסת הגוף של האישה יש השפעה על טיפולי הפריה חוץ גופית. במחקר השתתפו למעלה מ-50,000 נשים שהחלו מחזור ראשון של הפריה חוץ גופית ב-13 מרפאות פוריות בארצות הברית, בין השנים 2009-2015. במסגרת המחקר נבחנה ההשפעה של תת-משקל, עודף-משקל והשמנת-יתר על ארבעה תוצאי מחזור הפריה חוץ גופית (ביטול מחזור, ספירת ביציות ועוברים והריון קליני מתמשך).   תוצאות פחות טובות להפריה חוץ גופית לנשים עם עודף משקל. צילום: שאטרסטוק   מהם ממצאי...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להפרעה בביוץ

בעיות פוריות אצל נשים - תמונת המחשה
בעיות פוריות אצל נשים כלי התקשורת מלאים בסיפורים על נשים שהצליחו להרות אחרי גיל 44. חשוב לדעת: מדובר במקרים מ...
תסמונת שחלה פוליציסטית - תמונת המחשה
תסמונת שחלה פוליציסטית שיעור יתר בקרב נשים: מדובר במטרד אסתטי, הנובע מבעיה הורמונלית. במקרה הטוב, טיפולים אסתט...
אי פוריות - תמונת המחשה
אי פוריות כלי התקשורת מלאים בסיפורים על נשים שהצליחו להרות אחרי גיל 44. חשוב לדעת: מדובר במקרים מ...
ללמוד עוד על הפרעה בביוץ
כל המיתוסים על צילום רחם-תמונה

צילום רחם מסייע באבחון הסיבה לאי כניסה להריון, אבל נשים...

מאת: פרופ'...
01/01/2017
בעיות פריון: תהיה גבר, לך להיבדק!-תמונה

מתמודדים עם בעיות פוריות? חושבים על הקפאת ביציות, בעיות...

מאת: ד"ר רויבורט...
08/08/2017
אי פריון בלתי מוסבר: מה עושים?-תמונה

אי פריון בלתי מוסבר מתרחש בקרב כ-15% מהזוגות אשר מתקשים...

מאת: ד"ר רויבורט...
01/11/2015
ביוץ: תחילתו של הריון-תמונה

כיצד פועלות בדיקות הביוץ הביתיות? כיצד אפשר לזהות את הביוץ...

מאת: ד"ר רבהון...
11/10/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להפרעה בביוץ?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הפרעה בביוץ: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בת 34. בעבר אובחנתיעם שחלות פוליציסטיות, אני מבייצת באופן סדיר מאד. יש לי 3 ילדים מהריונות טבעיים. את הקטנה הפסקתי להיניק לפני כמעט שנה ולאחר כ-6 שבועות מהפסקת ההנקה המחזור חזר להיות כרגיל וסדיר, רק שהכמות נהייתה ממש מועטת בקושי יום יומיים ואח"כ טיפות קטנות ממש עוד יומיים. ולשאלה, אני מאד רוצה להיות בהריון, לא מצליחה כ10 חודשים. האם זה קשור לווסת הקצרה? האם יש טעם בתרופות משרות ביוץ (כמו איקקלומין) במידה והביוץ קיים (החודש בדקתי עם מקלוני ביוץ והוא אכן היה כמשוער)? תודה לך

כדאי לעשות מעקב זקיקים לוודא את תקינות הביוץ. השראת ביוץ עם איקקלומין בהחלט יכולה לסייע בזירוז השגת ההיריון.

יש מצב שווסת קצרה מעידה על בעיה בביוץ?

יתכן, אבל בד"כ לא.

תודה גדולה באמת!

בהצלחה

שלום פרופ' אשמח לעצתך. שלושה שבועות לאחר גרידה בשבוע 7. היום האולטרסאונד הטכנאית ראתה רירית של 9 מ''מ וזקיק בשחלה ימין של 15*18 והשאר קטנים (לא ברור אם ציסטה-נוזל צלול). יש לי הפרשות חומות שבאות לסירוגין. הטכנאית לא ראתה מאיפה. שאלתי היא האם תקין? טרם נבדקתי אצל הרופא המטפל וטרם קיבלתי ממנו התייחסות. האם קרוב לוודאי שהזקיק הוא יותר ציסטה ולא זקיק? יש לציין כי מהגרידה הקודמת נהייתה לי הפרעה בביוץ שהובילה להפריות כך שקשה לי להאמין שמדובר בזקיק שגדל באופן עצמוני ובדומה לכך הרירית.. מה דעתך? תודה רבה!

תעשי בדיקת דם לאסטרדיול ותדעי אם זה זקיק. בד"כ תוך 4-6 שבועות תגיע ווסת ואז המערכת "תתאפס". עד אז הפרשות חומות ודמיות לא נדירות.

אני מניחה שהערכים צריכים להיות יחסית גבוהים כדי שייחשב זקיק? כלומר בסביבות ה800 בהתאם להבשלה שלו? תודה רבה

בערך

היי בבדיקות דם האסטריודיל הוא 627 פרוגרסטרון 27.5 Lh 10.4 מה זה אומר ביחס לזקיק? לרירית? האם מדובר בציסטה? תודה רבה

נראה שזה אולי גופיף צהוב.

כלומר, לאחר ביוץ? מתי אני צפויה לקבל? ומה פשר ההפרשות? תודה רבה

תוך שבועיים צפוי שתקבלי ווסת. קשה לדעת מה פשר ההפרשות מבלי לבדוק אותך.

אני ובעלי מנסים להיכנס להריון כבר כמעט שנה. בחצי השנה אני במעקב זקיקים. החודש נצפה זקיק אחת בגודל 20 וקיבלתי זריקת אוביטרל. שלושה ימים לאחר הזריקה ביצעתי בדיקת זקיקים ונצפה שהזקיק גדל ל-33. הרופא אמר שהחודש זה לא הצליח. האם זה אומר שיש לי בעיה בביוץ? ממה זה נובע?

קשה לדעת בלי בדיקת דם לפרוגסטרון אם היה ביוץ. לעתים זקיק הופך לציסטה צלולה לאחר הביוץ.

estradiol E2 urgent- 272 Progesterone Urgent- 10.8

ב- 26/11 הזרקתי את האוביטרל ב- 28/11 ביצעתי את בדיקות הדם, ואת מעקב הזקיקים אצל הרופא. נצפה זקיק בגודל של 33. והוא אמר לי "מצטער החודש זה לא עבד, הזקיק הפך לציסטה. לא בייצת.". תוצאות בדיקות הדם: estradiol E2 urgent- 272 Progesterone Urgent- 10.8 התחלתי לקרוא קצת באינטרנט, ומכאן עלתה השאלה האם כן בייצתי וייתכן וטעה? או שאכן לא היה ביוץ וצדק. אם לא היה, על מה זה מעיד?. מה אני יכולה לעשות כדי שחודש הבא זה כן יצליח?

לפי הפרוגסטרון נראה שבייצת. אין משמעות אם מידי פעם הזקיק לא נספג אצלך מיד לאחר הביוץ.

שלום פרופ'. אז לאחר בטא מדשדשת ההריון כצפוי היה לא תקין והיום לבקשתי עברתי גרידה בשבוע 7 (ולא כדורים) אך כנראה שההריון תאם את שבוע 5 ( רק שק).זו גרידה שנייה שלי שהראשונה הייתה ב2/18 לאחר שנצפה דופק.שאלתי היא איזה בדיקות רצוי לבצע? אני מניחה שמומלץ אולי בדיקת קיריוטיפ, שקילת PGD וקרשיות יתר? ייעוץ גנטי מורחב? האם כדאי לבצע היסטרוסקופיה ואם כן מתי ( ביצעתי לפני כמה חודשים), כמו כן. לאחר ההפלה הקודמת השתנה לי המאזן ההורמונלי ומאז נהייתי פוליצסטית/הפרעה בביוץ שהובילו אותי לטיפולים (הגרידה הראשונה לאחר הריון ספונטני) האם הגרידה הנוכחית יכולה לשנות את המאזן בשנית? האם אני צפויה לבייץ ואולי כן לקבל ווסת לאחר הגרידה הזו? האם ישנו סיכוי שחלילה בעקבות ההפלה תהיה פגיעה ברזרבה השחלתית? יש לציין שאני בת 26, בדיקת amh ,יצאה 10.56 לפני כשנה בדיוק.( פרופיל הורמונלי לא ככ רלוונטי כיוון שנבדק לא בימין המתאימים) תודה רבה רבה!

http://www.baby4u.co.il/Content.aspx?id=730 תוכלי לקרוא כאן על ברור להפלות חוזרות. בעקבות ההפלה לא תהיה פגיעה ברזרבה השחלתית.