הפרעה בביוץ: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

האם משקל האישה משפיע על טיפולי IVF?

נשים, שימו לב: מחקר חדש שבדק את ההשפעה של משקל האישה על תוצאות טיפולי הפריה חוץ גופית, מצא כי סיכויי ההצלחה נמוכים יותר בקרב נשים הסובלות מעודף משקל ומהשמנת יתר הפריה חוץ גופית (IVF) היא אחד הטיפולים השכיחים לפתרון בעיות פוריות של זוגות המתקשים ללדת. מדינת ישראל היא בין המדינות המובילות בעולם במספר ההפריות החוץ גופיות ואחוזי ההצלחה שלהן עומדים על כ-30 אחוז. מחקר חדש שנערך בארצות הברית ותוצאותיו פורסמו לאחרונה, ניסה לבחון האם למדד מסת הגוף של האישה יש השפעה על טיפולי הפריה חוץ גופית. במחקר השתתפו למעלה מ-50,000 נשים שהחלו מחזור ראשון של הפריה חוץ גופית ב-13 מרפאות פוריות בארצות הברית, בין השנים 2009-2015. במסגרת המחקר נבחנה ההשפעה של תת-משקל, עודף-משקל והשמנת-יתר על ארבעה תוצאי מחזור הפריה חוץ גופית (ביטול מחזור, ספירת ביציות ועוברים והריון קליני מתמשך).   תוצאות פחות טובות להפריה חוץ גופית לנשים עם עודף משקל. צילום: שאטרסטוק   מהם ממצאי...
ללמוד עוד על הפרעה בביוץ
בעיות פריון: תהיה גבר, לך להיבדק!-תמונה

מתמודדים עם בעיות פוריות? חושבים על הקפאת ביציות, בעיות...

מאת: ד"ר רויבורט...
08/08/2017
אי פריון בלתי מוסבר: מה עושים?-תמונה

אי פריון בלתי מוסבר מתרחש בקרב כ-15% מהזוגות אשר מתקשים...

מאת: ד"ר רויבורט...
01/11/2015
כל המיתוסים על צילום רחם-תמונה

צילום רחם מסייע באבחון הסיבה לאי כניסה להריון, אבל נשים...

מאת: פרופ'...
01/01/2017
טיפולי פוריות: מה ילד יום?-תמונה

מדוע עם הגיל, יורד פריון האישה? כיצד מתבטאת תופעת אי פריון?...

מאת: מרפאת אולטרה...
07/05/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להפרעה בביוץ?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הפרעה בביוץ: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בת 34. בעבר אובחנתיעם שחלות פוליציסטיות, אני מבייצת באופן סדיר מאד. יש לי 3 ילדים מהריונות טבעיים. את הקטנה הפסקתי להיניק לפני כמעט שנה ולאחר כ-6 שבועות מהפסקת ההנקה המחזור חזר להיות כרגיל וסדיר, רק שהכמות נהייתה ממש מועטת בקושי יום יומיים ואח"כ טיפות קטנות ממש עוד יומיים. ולשאלה, אני מאד רוצה להיות בהריון, לא מצליחה כ10 חודשים. האם זה קשור לווסת הקצרה? האם יש טעם בתרופות משרות ביוץ (כמו איקקלומין) במידה והביוץ קיים (החודש בדקתי עם מקלוני ביוץ והוא אכן היה כמשוער)? תודה לך

כדאי לעשות מעקב זקיקים לוודא את תקינות הביוץ. השראת ביוץ עם איקקלומין בהחלט יכולה לסייע בזירוז השגת ההיריון.

יש מצב שווסת קצרה מעידה על בעיה בביוץ?

יתכן, אבל בד"כ לא.

תודה גדולה באמת!

בהצלחה

שלום, המחזור שלי לא סדיר והוא מאחר כבר ב14 יום.. ביום ה12 לאיחור קיימנו יחסי מין.. רציתי לדעת אם ישנה אפשרות להיקלט ובמידה וכן אחרי כמה זמן ניתן לבצע בדיקת הריון ביתית

מחזור אל סדיר פירושו ביוץ לא סדיר ולכן אין לי אפשרות לדעת מתי בייצת ומה סיכויי ההריון.

לאחר גלולות ומחזור שלא חזר..גילו שחלות פוליציסטיות..עברתי 3 סבבים של איקקלומין לפני תקופה שלא צלחו..לאחר מכן חודש הפסקה בו עשיתי היסטרוסקופיה(צילום רחם) הכל תקין!ולאחר מכן עוד חודש הפסקה ..מהרגע שלקחתי איקקלומין כולל החודשי הפסקה המחזור חזר כרגיל וממש שמחתי.. והחודש-שוב בלי איקקלומין המחזור לא מגיע..(מחזור אחרון ב18.6) ביום שישי האחרון עשיתי בדיקה ביתית שיצאה שלילית..האם יש סיכוי בכל זאת להיריון? מפחדת ששוב המחזור לא יחזור למרות שבחודשים האחרונים חזר כרגיל.. אם לא יחזור ולא יהיה היריון..מה אתה מציע?

כמו כן אני בת 22..לפני לקיחת גלולות המחזור היה סדיר ומאז השתבש הכל..לכן אני חוששת שזה מוקדם ללכת להזרעות ואולי עוד הכל יכול לחזור להיות כרגיל..

שחלות פוליציסטיות מוגדרות אם מתקיימים שניים משלושת הקריטריונים הבאים: הפרעות בביוץ. מראה של שחלות פוליציסטיות ב-US והפרשת יתר של הורמונים מגוון זכרי. נראה שאצלך מתקימים לפחות שניים. כך שאין דאגה מכך שהוסת לא מגיעה. הטיפול להשגת הריון מודרג ואם אין הצלחה באיקאכלומין, עוברים לטיפול בזריקות משרות ביוץ. כל זאת בהשגחה קפדנית של מומחה פיריון.

שלום פרופ' אשמח לעצתך. שלושה שבועות לאחר גרידה בשבוע 7. היום האולטרסאונד הטכנאית ראתה רירית של 9 מ''מ וזקיק בשחלה ימין של 15*18 והשאר קטנים (לא ברור אם ציסטה-נוזל צלול). יש לי הפרשות חומות שבאות לסירוגין. הטכנאית לא ראתה מאיפה. שאלתי היא האם תקין? טרם נבדקתי אצל הרופא המטפל וטרם קיבלתי ממנו התייחסות. האם קרוב לוודאי שהזקיק הוא יותר ציסטה ולא זקיק? יש לציין כי מהגרידה הקודמת נהייתה לי הפרעה בביוץ שהובילה להפריות כך שקשה לי להאמין שמדובר בזקיק שגדל באופן עצמוני ובדומה לכך הרירית.. מה דעתך? תודה רבה!

תעשי בדיקת דם לאסטרדיול ותדעי אם זה זקיק. בד"כ תוך 4-6 שבועות תגיע ווסת ואז המערכת "תתאפס". עד אז הפרשות חומות ודמיות לא נדירות.

אני מניחה שהערכים צריכים להיות יחסית גבוהים כדי שייחשב זקיק? כלומר בסביבות ה800 בהתאם להבשלה שלו? תודה רבה

בערך

היי בבדיקות דם האסטריודיל הוא 627 פרוגרסטרון 27.5 Lh 10.4 מה זה אומר ביחס לזקיק? לרירית? האם מדובר בציסטה? תודה רבה

נראה שזה אולי גופיף צהוב.

כלומר, לאחר ביוץ? מתי אני צפויה לקבל? ומה פשר ההפרשות? תודה רבה

תוך שבועיים צפוי שתקבלי ווסת. קשה לדעת מה פשר ההפרשות מבלי לבדוק אותך.