סחוס שחוק: האם יש אפשרות לגדל אותו או רק החלפה?

דיון מתוך פורום  פגיעות סחוס

03/01/2017 | 22:09 | מאת: פגוע ברכיים

שלום עברתי אורטרסקופיה בשתי ברכי (הורדה של כ 25% מהסחוס). כל הרופאיםש בקרתי טענו שאין כזה דבר לגדל סחוס לא ע"י תרופות ולא ע"י השתלות) האלטרנטיבה היחידה היא :חיזוק שרירים ובעוד 20 שנה לעבור ניתוח החלפת מפרק. מהכתבות שלך אני מבין שכן אפשר לגדל סחוס (ע"י השתלה קטנה שתגדל או ע"י תרופות). מה נכון? האם יש תקווה גם ללא ניתוח החלפת ברך?

לקריאה נוספת והעמקה

יכולת השיקום של הסחוס מוגבלת מאוד. כיום אין השתלות סחוס בארץ. ניתן להסתכל על הכוס המלאה - 75% מהסחוס נשאר, וצריך לשמור עליו שיספיק לך עד 120 חיזוק שרירי שמירה על משקל גוף תקין ועיסוק בספורט שאינו כרוך בחבטות - אלא רכיבת אופניים ושחיה יוכלו לתת לך איכות חיים ובתקוה ללא צורך בניתוח נוסף

06/08/2018 | 20:27 | מאת: אוהד

שמעתי על טיפולים חדשנים שע"י טיפול בתהודה מגנטית ניתן לגורם לתאי הסחוס לייצר קולגן בברך (סחוס). האם זה נכון ויכול להחליץ אץ ניתוח הברך בשלב פחות חמור של שחיקת סחוס הברך ?

כרגע אין בארץ את האפשרות לגדל תאי סחוס. מנעד הטיפולים רחב ואינו כולל רק החלפת מפרק. הו תלוי בשטח הפגוע, מיקומו, עומקו, גורמים נוספים הקשורים לגפה - ציר, דלדול שריר, גורמים הקשורים למטופל - גיל, עיסוק, משקל, מצב רפואי, וכמובן - כמה זה מפריע.

מנהלי פורום פגיעות סחוס