מרזה ללא רעב. אך לא מאוזן. חלש

דיון מתוך פורום  הפרעות אכילה ואכילה רגשית

30/05/2017 | 03:18 | מאת: אור

שלום. אני מתמודד עם בעיות משקל. לא מצליח "לזרום" ולאכול רגיל. יש עליות וירידות. בעבר אנורקסיה. עד לפני חודש בולמוסים פעמיים בשבוע. לפני חודש חל שינוי ואני לא נמשך לבולמוסים. אלה אחת לחודש. סביב ה5000 קלוריות. היום אני קרוב לתת משקל. השאלה: אני לא יודע איך להגדיר את מצבי. כשאני קורה על אנורקסיה אומרים שזה במסגרת הרעבה. אך אינני מרעיב את עצמי. אני יורד במשקל בעקבות אכילת כ5 ארוחות קטנות ביום. בשילוב פעילות בחדר כושר. אז מה הכוונה תת משקל כתוצאה של הרעבה? האם אני נחשב מנותק מהתחושה? איך לשלוט בחוסר האיזון הזה? איך אפשר לרדת במשקל. ולא לעלות מהר?

לקריאה נוספת והעמקה

אור שלום, כשמדברים על הרעבה, מתכוונים למצב שבו אתה מעניק לגוף שלך פחות מזון ממה שהוא זקוק או שאתה מוציא יותר אנרגיה ממה שאתה צורך, באופן קבוע. אם אתה אוכל חמש ארוחות קטנות ביום ויחד עם כך עוסק הרבה בספורט וכתוצאה מכך יורד במשקל באופן קבוע, הגוף שלך נמצא בהרעבה. כיון שסיפרת שהתמודדת בעבר עם אנורקסיה וגם עם בולמוסי אכילה אני כן סבורה שכדאי שתעבור ברור לגבי הסיבות הרגשיות לבעיות אלה. יכול להיות שכבר עברת ולא סיפרת על כך בשאלתך. אשמח אם תפרט עוד.

01/06/2017 | 20:09 | מאת: אור

כן. הבעיה הרגשית קשורה לבית. לאמא שלי. היא לחצה עליי לאכול דברים. גם כשלא היו בריאים. היא הייתה עצבנית. ולא סבלנית. בצורה ברוטאלית הייתה מעבירה ביקורת על הרזון. ברוב זמן ההתבגרות שלי. אכלתי לרוב מתוך לחץ...מה שעניין אותי. זה פיתוח הגוף. ושמירה על חיוניות. אבל בבית מזניחים את עניין התזונה הבריאה. זה נחשב "לא נורמלי". למרות שאני משתדל לקחת אחריות, אני יוצא המוזר בבית. בסביבה הקרובה. רואים אותי כזה שמרזה בצורה לא יפה. לא נורמלית. דווקא במשקל הגבוה יותר לא הצלחתי לפתח ולשמור על הגזרה.. הנטייה שלי היא לרדת, לאו דווקא במתוך יוזמה שלי. ברמת העיקרון אני לא מתכנן לרדת. אלא לשמור על הבריאות. על חיטוב. על גזרה יפה. ולא הולך לי.

השאלה היא איזה טיפול עברת בבעיות אלה. אני סבורה שכדאי מאד.

01/06/2017 | 20:31 | מאת: אור

טיפולים. שלא מרגיש איתם בנוח. בעבר טיפול פסיכיאטרי. כיום טיפול אצל דיאטנית שמתמחה בהפרעות אכילה... אבל אני מרגיש. שזה פחות לפי הרצון שלי ..אלה לפי "מודל" של הנורמה. וזה לא תואם את הרצון שלי...אני רוצה שהיא תלמד אותי. להימנע מבולמוסים...כליל .. ושהאכילה תהיה על אוטומט. וגם סבירה. שאוכל לשלוט. ויש לי רעיונות איך לעשות את זה...אבל את זה הדיאטנית לא למדה באוניברסיטה...

תראה שילוב של דיאטנית המומחית בהפרעות אכילה יכול להיות ממש טוב יחד ים פסיכותרפיה. ומה שחשוב כאן לדעתי הוא הגורמים לבעייה ולא הסמפטומים החיצוניים.

01/06/2017 | 22:05 | מאת: אור

נכון. הגורם לבעיה. זה העניין. אבל אני הולך לשיחות במרפאה לבריאות הנפש. זה לא משתלב.... זה לא עוזר.

תראה אור, אין לי אפשרות כמובן להתייחס לטיפול שאתה מקבל. נראה לי שהשליטה שלך בבולמוסי האכילה תושג אם וכאשר תדע כיצד להתמודד עם מה שמפעיל אותם. זאת ניתן להשיג בטיפול רגשי.

מנהלי פורום הפרעות אכילה ואכילה רגשית