התעלפות במעבר משכיבה לישיבה ולעמידה

דיון מתוך פורום  קרדיולוגיה - מבוגרים

01/01/2019 | 13:41 | מאת: זאב

ממש לא. צריך לעבר על התרופות שאתה נוטל שם יכולה להיות הסיבה ,ישנן תרופות שתופעת הלוואי שלהן הינה ירידה חדה בלחץ הדם בשינויי תנוחה !

02/01/2019 | 18:37 | מאת: זאב

התרופות שאני נוטל הם: 1. בבוקר: קרדיולוק 5 מ"ג, אנדלקס 10 מ"ג, דיסוטיאזיד 12.5 מ"ג 2. לפני השינה: כנ"ל + וזודיפ 10 מ"ג. האם תרופות אלה או חלקן עלולות לגרום את התופעות עליהן אני מתלונן? תודה, זאב

לא מאד אופייני לאף אחת מהתרופות הנ"ל, הדיזותיאזיד שהוא כדור משתן יכול להשפיע. אינך מקבל איזה שהיא תרופה לערמונית מוגדלת ?

09/01/2019 | 16:57 | מאת: זאב

כן. אני מקבל DUODART 0.4 mg פעם אחת ביום. האורולוג שלי טוען שהשפעת הכדור הזה על לחץ הדם זניחה כי פעולתו מתרכזת בערמונית בלבד. לגבי התרופה המשתנת, האם מומלץ להפסיקה או להקטין את המינון? אשמח לשמוע את דעתך. תודה, זאב.

המינון של הכדור המשתן (דיזותיאזיד) נמוך יחסית וקשה להקטין לרבע כדור, תנסה לקחת אותו לסירוגין יום כן יום לא.

10/01/2019 | 15:02 | מאת: זאב

תודה רבה. זאב

מנהלי פורום קרדיולוגיה - מבוגרים