פורום הריון ולידה - הלל יפה

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום ההריון והלידה, ביניהם: הריונות בסיכון, טיפול מילדותי, הפלות, בריאות האם והעובר, אולטרה-סאונד, בדיקות במהלך ההריון, סיבוכי הריון, מעקב הריון, ניתוחים קיסריים, אמצעי מניעה ועוד. כל מה שרציתם לדעת, זה המקום וזה הזמן. צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם.
18964 הודעות
17585 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה - הלל יפה

האם מותר לי לעלות למגלשות בהריון בשבוע 22 ? בשפיים

בוודאי. תהני!

רק היזהרי מחבלה ישירה לבטן

19/07/2017 | מאת: ליליה

שלום, ווסת אחרונה הייתה ב4.6.17 .. בדיקת בטא ראשונה הייתה ב 9.7.17 364. בדטא שניה 12.7.17 364 ובדיקת בטא שאתמול עשיתי ב18.7.17 1529. אני כביכול בשבוע 6+3 ואתמול הייתי באולטראסאונד הריון צעיר ואמרו לי שהשק הריון שלי בגודל של שבוע 4 וכנראה שזה לא תקין, ושאני צריכה לבדוק בטא ולראות הכפלה. הבטא שלי אמנם עומדת בטווח ואכן הכפילה את עצמה מהבדיקה האחרונה אבל עדיין מראה כאילו זה יחסית נמוך. שאלתי היא אם עדיין זה יכול להסתדר ולהיות תקין או שאני צריכה לעבור כבר הפלה? רוצה לציין שבייצתי ביום ה16(לפי זקיקים) אבל לפני הווסת האחרונה עברתי הפלה בשבוע 10 וחודשיים לפני כן עברתי הריון כימי. האם ייתכן וההפלות ההן משפיעות על גודל שק הריון? אשמח לתשובה אופטימית:) אגב אני בת 29 ללא ילדים.

לקריאה נוספת והעמקה

הי ליליה
הפלות יכולות לשנות מעט את מחזור הווסת ולכן קשה להיאחז בתאריך.
הבטא הכפילה את עצמה וזה שלב מאוד מוקדם לקבוע הריון לא תקין.
חיזרי על האולטרה סאונד בעוד שבוע ותדעי טוב יותר - כרגע לא הייתי עושה שום דבר לסיום אקטיבי של ההירון.
בהצלחה ובשורות טובות!

20/07/2017 | מאת: ליליה

תודה על המענה המהיר. היום עשיתי בדיקת בטא נוספת ויצא לי 1615 מה שאומר שאין הכפלה. נראה שעדיין יש סיכוי שזה יהיה תקין ?

הי ליליה
עפי ההכפלה בלבד נראה כי לא מדובר במצב תקין לצערי.
תמיד יש יוצא מהכלל ואם אין כאבים אין לחץ ואת יכולה לשוב להיבדק ביום ראשון על מנת לוודא שאכן אין התפתחות ורק אז לעשות פעולה אקטיבית לסיום ההריון.
כמובן שאם יופיע דימום או כאבים גשי לבדיקה קודם לכן.
בהצלחה ובשורות טובות !

שוב שלום , מעדכנת המצבי שאתמול עשיתי בטא נוספת וזה גדל ל2048. עשיתי גם אולטרסאונד נוסף והשק הריון גדל לשבוע 5 עם שק חלמון ונמצא הד עוברי . הרופא שלי המליץ להמתין עוד שבוע ולבדוק שוב בטא ושוב אולטרסאונד. האפ עדיין יכול להעיד פה על הריון תקין ? פשוט התחתית איטית ? למרות הבטא , הממצא בהריון עצמו כן התפתח אז איך זה יכול להיות ? בתודה מראש.

שלום ד"ר נכבד/ת. אני בת 28 בהריון ראשון תקין עם בת. כיום שבוע 34 בדיוק. כל הבדיקות עד כה תקינות. שתן,דם,סקירות (גם סקירה שלישית), העמסה, חלבון,שקיפות, cmv וכו. מי שפיר לא עשיתי עקב גילי וכי לא הייתה המלצה לכך. לפני שבוע הייתי בהערכת משקל וסקירת איברים אצל רופא שהבנתי כי נחשב בתחום, באופן פרטי, בשבוע 33 בדיוק!. הכל היה תקין ולא היו לו כל הערות אלי. הציע להגיע למעקב רגיל עוד שלושה שבועות. לאחר שחזרתי הביתה עברתי על הנתונים. לפי המדידות של חדרי מוח, אחד עמד על 5.1 מ"מ והשני על 7.1 ופתאום הבנתי שהד"ר לא אמר לי דבר. בנוסף ציין כי שאר איברי המוח תקינים. צרבלום, גומה אחורית, ורמיס ועוד כמה דברים שאני לא מבינה. כמו כן היקף הראש תואם גיל הריון. רציתי לשאול מה דעתך על ממצא זה ? האם מדובר בטעות מדידה? שכן זכור לי שבשבוע 21 בסקירה המאוחרת מורחבת החדרים עמדו על 0.59 מ"מ ו- 6 מ"מ. אני לא יודעת אם אני לחוצה סתם או שיש לי סיבה. הם לא אמורים להיות באותו גודל ? תודה לך. מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

הי דלית.
מדובר בגודל חדרי מוח תקין לחלוטין.
המבנים שציינת הם מבנים במוח שעבורם למעשה נועדה הסקירה השלישית.
חדרי המוח אף פעם לא בדיוק באותו גודל בדיוק (כמו כל איבר זוגי בגופינו) אבל שניהם בטווח התקין לחלוטין.
בהצלחה!

18/07/2017 | מאת: תקוה

עשיתי בדיקת הריון ביתית ביום ה-14 לביוץ, בשתן ראשון של בוקר. בהתחלה ראו רק פס אחד, אחרי כמה דקות הופיע פס נוסף מאד חלש. האם יתכן הריון תקין?

כן .
גשי לבצע בדיקת דם והמשיכי משם עפי התוצאה.
בהצלחה!

19/07/2017 | מאת: תקוה

תודה על התשובה! ביצעתי בדיקת דם, התוצאה: HCG 147 זה אומר הריון נכון? האם הערכים תקינים (וסת אחרונה ב21.06) ?

כן! בהצלחה!

20/07/2017 | מאת: תקוה

תודה! שאלתי אותך כאן בפורום שאלות ופעלתי לפי הנחיותיך ובזכותך אני בהריון!

בשעה טובה!
בשורות טובות. אשמח לעזור בהמשך :)

שלום רב, אני בת 34 בהריון ראשון. מאז ומתמיד סבלתי מהשמנת יתר. התחלתי את ההריון במשקל 103 וכרגע אני בשבוע 32 שוקלת 110. בשל עודף המשקל, נאמר לי שקשה לעשות לי אולטראסאונד, קשה לראות טוב. אני מתוסכלת ובעיקר פוחדת... מה אתם מציעים לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאי
אכן בעודף משקל הבדיקות מוגבלות באיכותן אך לא בלתי אפשריות .
בקשי הפניה ליחידת אולטרה סאונד באחד מבתי החולים על מנת לנסות למקסם את איכות הבדיקה.
בהצלחה!

שלום בת 45 בהריון כתוצאה מ- IVF. עכשיו אני בשבוע 15 להריון. סליחה על השאלה המביכה- מתחילת ההריון עד עכשיו יש לי יציאות מרובות לשרותים. 6 פעמים ביום מרוקנת הקיבה. חשבתי שהבעיה זה בגלל הגברת מינון כדורי יוטירוקס שאני לוקחת מאז ההריון (עברתי בעבר כריתה מלאה של בלוטת התריס) אבל רופא אנדוקרינולוג שולל את זה. לוקחת כדורי ברזל ופרינטל- אבל לא נראה לי קשור.דואגת מאוד לעובר שלא יגרם נזק. כל מה שאני אוכלת ישר יוצא מהגוף. האם זה יכול להיות בגלל החלב שאני שותה כל בוקר? אולי רגישות ללקטוז שיש בחלב? למרות שתמיד גם לפני ההריון שתיתי את אותו החלב. זה גם לא וירוס. אנא עזרתך. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הי,
קשה לענות על זה כך אבל יש וירוס מעיים מאוד נפוץ בעונה זו.
לא יודעת למה שללת זאת, אבל מציעה שתיגשי לרופא/למיון להיבדק כולל מעבדה ותרביות ויהיה לך יותר מידע.
בהצלחה!

היי, תודה מראש על העזרה! אני בשבוע 31 להריון ולפני כשבוע התחילו לי כאבים בגרון ובבית החזה, מן תחושה של גוש בגרון שיורד מלמעלה למטה (כמו אחרי שמנסים לבלוע משהו גדול שנתקע בדרך). לפעמים הכאב ממש חריף, כאילו נתנו לי מכה חזקה בגרון. בהתחלה היתה לי תחושת שריפה ושיערתי שזה צרבת, אבל היא הפסיקה אחרי יומיים ועכשיו רק הכאב הזה תוקף אותי לעתים תכופות ובכלל לא קשור למתי אכלתי ומה אכלתי... האם אלו תסמיני צרבת או שכדאי לבדוק אם זה משהו אחר? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

הי אור
זה יכול להיות צרבת (מאוד סביר) אבל שווה להיבדק לוודא
את יכולה גם לנסות משהו נגד צרבת. אם יעזור אז זה כנראה צרבת
בהצלחה!

16/07/2017 | מאת: צוואר הרחם בתחילת ההריון

איך מרגישים את צוואר הרחם בתחילת ההריון נגיד שבוע 3-4? הוא רך או שהוא קשיח נגיד כמו סחוס?

את לא אמורה להרגיש את צוואר הרחם...
בשבןע 3 למעשה מתרחשת ההשרשה כך שזה שלב שאת בדרכ ללא יודעת על ההריון.

שלום רב, אני בשבוע 32. כבר כמה חודשים להריוני נוטלת פרנטל וכדורי ברזל. הבעיה היא שנטלתי אותם יחד ולא ידעתי שבעצם כך אחוז הספיגה הוא נמוך יותר. האם אכן כך הדבר? האם נטלתי לשווא? האם יכולים להיגרם נזקים לעובר? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הי גל
אין בעיה בנטילה יחד אלא שפשוט אין צורך.
תכולת הברזל בכדורי ברזל לרוב גבוהה יותר מזו שבפרנטל. לרוב הבעיה היא תופעות כמו כאבי בטן ואחרות.
מציעה שתעשי ספירת דם והחליטי עפ"י התוצאות עם הרופא שלך אם את צריכה ברזל או פרנטל.
אל דאגה. נזק אין בזה.
בהצלחה!

13/07/2017 | מאת: קארין

שלום רב, וסת אחרונה ב-19.6. אתמול (כ-5 ימים לפני הוסת האמורה להגיע) התחיל דימום קל שהפך ונהיה יותר (אך לא כמו וסת רגילה). מתי ניתן לבצע בדיקת הריון ביתית? ביצעתי אתמול ויצא שלילי, נראה לי מיהרתי מידיי.

לקריאה נוספת והעמקה

הי קארין
זה אכן מהר מדי
בדיקת דם יכולה לגלות הריון כשבוע לפני האיחור, בדיקת שתן בערך יום לפני האיחור.
בשורות טובות !

12/07/2017 | מאת: יפעת

שלום ד"ר מאור. כיף שאת פה! אתמול עברתי הערכת משקל שבוע 33 בדיוק משקל 1815 אחוזון 30. לא אלעה בפרטים אך הכל היה תקין ותואם את שבוע ההריון פחות חמישה ימים.בנוסף להערכת המשקל עשיתי מעקב התפתחות אצל ד"ר תומרקין המקסים. הכל נמצא תקין כולל כמות מי שפיר, התפתחות מוחית וכו.היקף בטן העוברית קטן ב 13 ימים. אציין כי תמיד היה פעם של שבוע וקצת. ההריון עד כה תקין לגמרי. סקירות, חלבון, שקיפות, העמסה. מחוסנת לcmv ובוצע בירור זיהומי. מי שפיר לא עשיתי כי אני בת 27 ולא הייתה לכך סיבה עד כה. השאלה מדוע הבטן שלה קטנה ועל מה יכול להעיד? אציין כי גם אני וגם בעלי אנשים נמוכים בערך 1.66 ורזים. בעלי אף נולד פג. הרופא אמר שאין כל סיבה לחשש אלא למעקב. בנוסף ציין כי זרימות טובות ותקינות וכך גם השלייה. השאלה שלי מה יכולות להיות הסיבות לכך לנוכח הרין תקין לגמרי ? הוזמנתי למעקב עד 3 שבועות הרופא אמר שאין כל סיבה ללחץ. מה אעשה במידה והיקף הבטן יגדל ולא יצטמצם? מה עוד ניתן לבדוק ולעשות? תודה לך!

לקריאה נוספת והעמקה

הי יפעת,
קודם כל תודה!
צריך לזכור שני דברים -
הערכת משקל היא לא מדע מדויק. יש לה טווח טעות למעלה ולמטה ולכן מסתכלים עלעקומות צמיחה ולאו דווקא על ערך אבסולוטי.
שנית - אנשים שונים מאוד אחד מהשני. לכן טווח התקין הוא עצום.
אם כל ההריון תקין, כל הפרמטרים המרכיבים את הערכת המשקל מראים צמיחה על אותן עקומות ושאר הפרמטרים כמו כמות מים וכד תקינים - לא נשמע שיש בעיה.
כן, ישנה השפעה למדדי ההורים אבל קשה מאוד לכמת אותה.
אבל הסיבות מגוונות מאוד ונעות בין בעיות שלייתיות לאמהיות והרשימה הארוכה מאוד - ואל ממש רלבנטית אלייך כרגע.
לסיכום - אם ישנה צמיחה על אותן עקומות הפערים האלו מינורים ואפשר רק לעקוב.
בהצלחה!

10/07/2017 | מאת: חגית

שלום, בבדיקות ההריון של הבת שלי אמרו לה שבטן העובר קטנה על מה זה מעיד? אני מאוד מודאגת זה הנכד הראשון שלנו והיא לא משתפת אותי כלכך . תודה.

הי חגית
צריך עוד פרטים
כמה קטנה, איזה פרמטרים נוספים נבדקו ומה היה מצבה בבדיקות הקודמות.
מוטב שבתך תקבל הנחיות מהרופא שלה עפי מכלול הנתונים
בהצלחה!

10/07/2017 | מאת: לילי

שלום דוקטור, אשמח אם תעזרי. יש לי ווסת די סדירה, כל חודש כאבי ביוץ ממש ברורים, ובדיקת ביוץ ביתית יוצאת חיובית. החודש יש לי התלבטות: ביום ה-12: הרגשתי כרגיל, בדיקת ביוץ יצאה 2 קווים: קו המבחן בהיר מאד. ביום ה-13 למחזור היו לי דקירות חדות מאד בבטן התחתונה בצד ימין, לדקות ספורות. בדיקת ביוץ (אחרי שעה בערך) יצאה: 2 קווים, קו המבחן ברור אבל פחות כהה מהשני. ביום ה- 15 סבלתי מספר שעות מכאבים עמומים במקום לא מוגדר, המיקום נראה לי יותר קרוב לצוואר הרחם. לא עשיתי בדיקת ביוץ כי נגמר לי... העניין הוא שהבדיקות הם מחברה חדשה אז אני לא יכולה להשוות את התוצאות. מה דעתך דוקטור באיזה יום היה ביוץ? חשוב לי לדעת מתי היה ביוץ, כי אם לא נקלטתי החודש למרות שקיימתי יחסים בזמן, אני אלך לרופא לטיפול.

הי לילי
אם המבחן היה חיובי ביום 12-13 אז קרוב לודאי שהיה ביוץ ביום ה 14
הכאבים שהרגשת ביום ה 15 נורמלים. הביוץ הוא לא ריגעי ויש תחושה של לחץ שמקורו במעט נוזל באגן סביב הביוץ גם ביום שלאחריו.
ככה נשמע מהתאור שלך אבל זו הערכה ולא מדע מדויק.
מקווה שסייעתי
בהצלחה!

10/07/2017 | מאת: לילי

שלום דוקטור יקרה! מרגש לראות איך את תמיד עונה לכולם בסבלנות ושמחה לעזור! ובמהירות האפשרית! תמשיכי לעשות חיל ולעזור להרבה נשים בכל המצבים! שאלוקים יברך אותך ויתן לך כח!

תודה רבה!
שמחה שיש ביכולתי לסייע

10/07/2017 | מאת: מימי

אתמול לקחתי אופטלגין- כדור אחד. יתכן שנכנסתי להריון, ביוץ היה לפני 5 - 7 ימים. זה יכול להזיק לעובר?

לקריאה נוספת והעמקה

הי מימי
אין בעיה
בהצלחה!

אני אישה דתיה וזמן הביוץ שלי הוא בנקי(יום 10 למחזור),קיבלתי את האקקלמין כדי לאחר את הביוץ ואכן הביוץ עוקב ליום 14/15 אבלללל,,,,,במשך כל השבועיים שאחרי היו לי כאבים בצד ימין של הרחם יחד עם גב תחתון ורגל ימין יש לי איחור של יומיים וכשעושה בדיקות שתן מראה שלילי?#!*@ מה פשר התופעה ואם כדי לי להמשיך חודש הבא?

לקריאה נוספת והעמקה

הי לינה
בד"כ איקקלומין יוצר ביוץ של יותר מזקיק אחד ולכן ייתכן שכאבי הביוץ וסביב הווסת קשים יותר.
חכי לווסת . אם מחמיר לכי להיבדק אך קרוב לוודאי שבזה מדובר.
בהצלחה!

אני בשבוע שבוע 26,מרגישה מן תנועות בנרתיק,כאילו התקווצות קלה ,פעימות כאלה.לא כואב.האם זה תקין? תודה רבה על תשובתכם.

הי רותם
זה מאוד לא ספיציפי
יכול להיות תקין ויכול להיות דברים אחרים
שווה להיבדק להסיר חשש
בהצלחה

05/07/2017 | מאת: הריונית

שלום, האם משחת בקטרובן בטוחה לשימוש במהלך הריון (10 ימים, פעמיים ביום), שבוע 12? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הי
בטוחה לגמרי

אני בת 36 . קיבלתי היום תוצאות בדיקה של חלבון עוברי מרובע. תוצאות הסיכון לדאון יצאו תקינןת. לפי הגיל צריך להיות 1:310 ויצא לי 1:5800. בבדיקה זו ערך ה Hcg יצא גבוה 3.21. הומלץ לי על ידי המעבדה לעשות בדיקות second level ultrasaund ולגשת בדחיפות לרופא מטפל. אני בלחץ ובחששות . אין מענה במרפאה לקביעת תור ואני חסרת אונים. אשמח לפרטים מה זה אומר ואם עליי לחשוש תודה

הי עדי
לא צריך לחשוש ולא להילחץ.
אכן מסתכלים לא רק על התוצאה הכוללת אלא גם העכרים הבדידים.
ערך HCG גבוה (כמו אצלך) יכול ללכת בקורלציה להפרעות שלייתיות .
מה שעושים במצבים אלו הוא לעקוב אחר גדילת העובר ולחצי הדם שלך (בהם תתבטא מחלת שלייה - אם תתפתח).
קבעי תור לרופא שלך. הוא יסביר לך שוב את הכל ותקבעו את תדירות המעקב עפי שאר גורמי הסיכון שלך.
בהצלחה!

בשנה המחזורים שלי היו בין 25 ל 30 ימים. מתי כדאי לקיים יחסים כדי להיקלט להריון? (באיזה ימים במחזור) תודה

שלום שילה
הימים הפוריים הם אלה סביב הביוץ.
הביוץ קורה בדכ 14 יום לפני ווסת.
כלומר במחזור של 30 יום סביב יום 16 ובמחזור של 25 יום סביב יום 11.
כך שבין יום 11-16 זה יכסה את הימים האלו
את יכולה להעזר בתבחיני שתן ביתיים שקונים בבתי המרקחת לאיתור ביוץ - הם די טובים.
בהצלחה!

תודה על התשובה דוקטור!!! מתי צריך לקיים יחסים- כל יום?

ההמלצה היא בדכ יום כן יום לא
אבל אפשר גם כל יום
בשורות טובות!

03/07/2017 | מאת: הריונית

שלום, קיבלתי מרשם למשחת טרידרם עקב פטריה בקרסול, למשך 30 יום, פעמיים ביום. שבוע 11 להריון. האם בטוח לשימוש? קראתי בעלון אזהרה בנוגע לשימוש בשליש ראשון. בנוסף, האם בטוח לשימוש לפרק זמן ארוך כל כך בשל מרכיב הגנטימיצין? בתודה מראש

אין בעיה עם טרידרם בהריון
זה שימוש חיצוני בלבד.

שלום רב לרופאים, אני בהריון ראשון, בת 34 בשבוע 31. בתחילת ההריון עשיתי בדיקת דם לטוקסופלזמה ויצא שאין לי נוגדנים. הבנתי שהייתי צריכה לעשות שוב את הבדיקה בשבוע 22 לוודא שלא הייתה הדבקה במהלך ההריון אך לא שלחו אותי מקופת החולים ולא ידעתי זאת. איך אני יכולה לדעת אם נדבקתי במהלך ההריון? האם כדאי לעשות בדיקת דם כעת? האם לתוצאןת תהיה משמעות? תודה

הי גל
אין מה לדאוג.
את יכולה לחזור על הבדיקה. אם היא שלילית שהרי לא נדבקת כלל.
אם תהיה חיובית נצטרל לבחון מתי נדבקת.
אבל לרוב החשיפה לטוקסו קורית לאחר מגע עם צואת חתולים או מוצרי בקר נא, כך שהסיכוי שנחשפת בהעדר מגע כזה נמוך ביותר. בהצלחה!

אני רוצה להיכנס להריון. קראתי שמוצרי סויה מכילים רמות גבוהות של הורמונים ועלולים להשפיע לרעה על המערכת ההורמונלית, ואני רגילה לאכול כמות גדולה של מוצרי סויה (כל יום). האם זה יכול להשפיע לרעה על הסיכויים להיקלט?

הי שילה
בסויה יש אכן פיטואסטרוגנים אך ריכוזם משתנה במזונות השונים.
אם מחזור הווסת שלך סדיר (והוא לא לרוב לא יושפע מצריכת סויה) לא אמורה להיות בעיה על קליטת ההריון.
השאלה העיקרית בנוגע למוצרי סויה קשורה דווקא לספירות הזרע ההולכות ויורדות אבל גם שם אין תמימות דעים באשר למגבלות צריכה.
שיהיו בשורות טובות!

שלום רב. אני סכרתית. לפני יומיים עברתי החזרה של 2 עוברים. למחרת היה לי היפו וקיבלתי גלוקוז לוריד ולאחר מכן עלה הסוכר ולקח לי חצי יום להתאזן. האם זה יכול להשפיע על הקליטה? אני מאוד בלחץ... תודה רבה

הי יעל
ההשרשה אינה מיידית לאחר ההחזרה ולכן לא סביר שתהיה השפעה.
עם זאת רב הנסתר על הגלוי בהשפעות מעין אלו...
שיהיו בשורות טובות!

בת 39 וחצי. ללא ילדים. הזרעה ראשונה במרץ- ההריון נקלט. בשבוע שישי הפלה נדחית לאחר שהעובר הפסיק להתפתח בשבוע 5. הזרעה שנייה ביוני- ההריון נקלט. בטא מקסימלית 48 ואז נפל (כימי). יצוין כי למעט לוטרזול, ללא כל הורמונים בטיפולים. 1.איזה בדיקות נכון לעשות בשלב זה על מנת לברר הסיבות להפלות? 2.האם לאור הגיל נכון לעבור לטיפולי ivf או להמשיך בהזרעות?

לקריאה נוספת והעמקה

הי ימית
זו שאלה גדולה לפורום כי יש מכלול דברים שצריך לקחת בחשבון בשל הגיל שלך.
יש מרפאות ייעודיות להפלות חוזרות בבתי החולים השונים (הידועה שבהן בשיבא). הגישות שונות ומגוונות .
אישית למרות העדר אינדיקציה ברורה הייתי שולחת לך ברור APLA ועוברת לרופא פריון על מנת להחליט על המעבר ל IVF- אם כי שוב לא בטוח שאת עומדת בקריטריונים ה"יבשים" למעבר.
אל תתמהמהי בלגשת לרופא פריון
בהצלחה!

23/06/2017 | מאת: ימית

12 ימים לאחר הזרעה בטא 28, כעבור יומיים 48. לא ממש הכפלה. האם תקין?

הי ימית
זה טיפה נמוך אבל בהחלט חיובי, ההכפלה אמורה להיות בקרוב לא מדויק חשבונית . נראה טוב. יכול להיות שהיתה השרשה מאוחרת
בהצלחה!

הפסקתי ליטול גלולות מינס לפני 3 חודשים במטרה להיכנס להריון. לקחתי את הגלולות במשך שנה. מאז קיבלתי 3 מחזורים, ולפי בדיקה ביתית בכל פעם היה הביוץ בימים 11 או 12 למחזור. בגלל שאני שומרת נידה, פספסתי את הביוץ. בעבר נכנסתי להריון מיד כשניסיתי. האם לקבוע תור לרופא לטפל בזה? האם לאחר 3 חודשים זו עדיין השפעה של הגלולות?

הי מלכה
קל מאוד לדחות במספר ימים את הביוץ ע"י כדורים שנלקחים ל 3 ימים בתחילת המחזור.
זה נפוץ מאוד בקרב נשים שומרות טהרה, חבל להמתין. גשי לרופא לקבל אותם.
בהצלחה!

האם רופא משפחה מוסמך לתת אותם? או צריך רופא גניקולוג?

עדיף גניקולוג

שלום רב, אני בת 34 חודש שביעי בהריון ראשון. הערב הייתי בחתונה שהתקיימה באולם סגור. המון אנשים עישנו, יכולתי להריח את ריח הסיגריות שהפריע לי. עבר לידי מלצר ןשאלתי אותו מדוע מעשנים באולם... המלצר אמר שזה לא רק סיגריות אלא גם חומרים נוספים. במידה ואכן נשמתי באולם סיגריות וגראס... במשך כחצי שעה עד ארבעים וחמש דקות עד שיצאתי... האם ייגרם נזק לעובר???? מיותר לציין שאני אינני מעשנת חומרים אלו. מה דעתם?

הי גל
לא סביר שנגרם נזק מעישון פסיבי לזמן קצר. אל דאגה.
בהצלחה

שלום רב, בת 36 , בשנתיים האחרונות הייתי בטיפולי פוריות. לפני חודשיים עשינו הפסקה לפני תחילת IVF. עכשיו גיליתי שאני בהריון ספונטני, שבוע 5 +5 (שלשום רופא נשים עשה לי בדיקה וראה רק שק בלי חלבון ועובר - אמר שההריון צעיר. אתמול עשיתי את כל בדיקות הדם והשתן + בדיקה שאין דלקת - הכל יצא תקין עם HCG-B 13118.0 IU/L . אולטסאונד לבדיקת דופק... נקבע לעוד כשבועיים) אתמול בערב ראיתי קצת הפרשה חומה כמו בתחילת מחזור וזה היה מלווה בכאבי מחזור. ישר נשכבתי ועד עכשיו הייתי במיטה. בניגוב ראיתי שוב קצת חום מימי על הנייר. האם בשבוע זה עדיין יכולות להיות הפרשות כאלה? מה עלי לעשות? מפחדת מאוד :(

לקריאה נוספת והעמקה

הי לינדה
הפרשות הן דבר מאוד נפוץ. את לא צריכה לשכב בלי לזוז כי אי לזה שום משמעות.
צריך לחכות ולראות לאן מתפתח
בהצלחה!

ההפרשות בצבע חום כהה כמעט שחור , ממש כמו שמתחיל או ניגמר המחזור. גם זה יכול להיות נורמלי בשבוע 6?

האם זה יכול להיות קשור להידבקויות מהקיסרי הקודם ? (יש לי בן מטיפולים שנולד בקיסרי)

לא סביר שזה מהידבקויות
זה יכול להיות לגמרי תקין
אבל צריך להמתין ולראות שהכל מתפתח תקין

שלום רב, כרגע אני בשבוע שמיני להריון. לפני ההריון הייתי מתעמלת כ3-4 פעמים בשבוע. בעיקר זומבה ועיצוב. האם אני יכולה להמשיך בזה כעת? האם יש הגבלות כלשהן? ובנוגע לתזונה, אני מבינה כי ההמלצה היא לאכול אוכל ביתי כדי שאדע שהוא טרי ושטוף כמו שצריך אך במידה ואני אוכלת במסעדה - האם יש מאכלים שכדאי להימנע מהם במיוחד? תודה מראש!

שלום מרים
ההנחיה לגבי פעילות גופנית היא להמשיך במה שעשית עד כה. ואם להתחיל אז פעילות מתונה. משמע את יכולה להמשיך במה שעשית רק קחי בחשבון שהדופק בהריון מואץ וייתכן ותצטרכי להוריד הילוך.
לגבי תזונה יש הנחיות מפורטות באתרי קופות החולים ומשרד הבריאות . בגדול יש להמנע מבשר ודגים נאים ומחלב לא מפוסטר.
אין בעיה לאכול בחוץ בהנחה שתנאי ההגיינה שם טובים.
ממליצה לך לבדוק באתר משרד הבריאות או לקחת עלון מקופת החולים שלך יש שם הנחיות בנוגע לכמות החלבון, הקפאין וכד
בהצלחה!

20/06/2017 | מאת: אמילי

אני מנסה להריון, ונראה לי שהחודש נקלטתי. קניתי בדיקת הריון ביתית, אני צריכה לבצע אותה יום לאחר האיחור במחזור. מה הכוונה יום האיחור? אם אני אמור לקבל מחזור ביום רביעי, אז מתי לעשות את הבדיקה?

בחמישי
בהצלחה!

עשיתי היום (רביעי)- יום האיחור בעצמו. כתוב שהבדיקה אמורה לגלות את זה, אבל יצא שלילי. מצד שני, אני מרגישה כבר שבוע בחילות, טעם חמוץ בפה, סחרחורות, רגישות בשדיים... ממש מבולבלת. גם המחזור לא הגיע (היום 14 יום מהביוץ). הריון או לא הריון?

כרגע זה נראה שלילי
יכול להיות שהביוץ היה מעט מאוחר ואז הבדיקה שלילית
מציעה לך לבצע בדיקת דם היא אמינה הרבה יותר ובשלב הרבה יותר מוקדם מבדיקות השתן

שלום רב, היום בצהריים התחילו לי כאבי בטן חזקים (הרגשה כאילו ניפחו לי את הבטן) וזה נמשך עד עכשיו, כלומר כבר כמה שעות טובות. מעבר לזה הרגשתי רק טיפה חולשה. האם זה הגיוני לשלב זה של ההריון? האם כדאי ללכת מחר לרופא נשים? (אציין שנעשה אולטרסאונד והרופא אמר שיש דופק) תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

הי מרים
בד"כ בשבועות ראשונים יש כאבים הדומים מאוד לכאבי מחזור ותחושת נפיחות.
אם זה לא חולף או מחמיר גשי להיבדק ליתר בטחון
בהצלחה!

שלום. לפני ההריון לקחתי 3 חודשים חומצה פולית. נכנסתי השבוע לשבוע 6 ועברתי לפרנטל. האם אני צריכה לקחת במקביל גם חומצה פולית? (רשום 800 mcg) תודה

הי מיכל
בדר"כ פרנטל מכיל מספיק חומצה פולית ולא צריך לקחת בנוסף.
בהצלחה!

19/06/2017 | מאת: שירן

היי , עברתי אצלכם לפני כשנתיים ו4 קיסרי חירום עקב לידה שנתקעה בפתיחה של 8,כעט בהריון שני מתקדם , מעוניינת לנסות לידה רגילה , האם אתם כבית חולים מעודדים אפשרות זו או שולחים ישר לקיסרי שני ?

הי שירן
יש העדפה ברורה ללידה נרתיקית.
צריך לראות את מכלול המצב ולרואת שאין הוריית נגד אבל ככלל המטרה היא ליילד נרתיקית.
בהצלחה!

HCG QUANT.(S) <1.2 (HCG < 5 IU/L = NEGATIVE) (HCG > 25 IU/L = POSITIVE) האם אני בהריון?

לא. את לא בהריון

הוקל לי בקבלת התשובה

שלום רציתי לדעת מה החשיבות של לאכול משהו לפני העמסת סוכר 50. אם לא אוכל כלום, האם זה ישפיע על התוצאה? מה המטרה של האכילה לפני? אם זה רק בשביל ההרגשה שלי אז אני מעדיפה לוותר על האוכל הזה בבוקר כי אוכל בבוקר עושה לי בחילות. מצד שני אם יפגע בתוצאות אז אעשה זאת...

לקריאה נוספת והעמקה

הי ריקי
אפשר לעשות את זה גם בצום. אחרי ארוחות הבדיקה מעט יותר מהימנה אבל אין בעיה גם לבצע בצום.
בהצלחה!

אם כך אני מבינה שאם לא אוכל, יש סיכון שהבדיקה לא תצא תקינה?

ממש לא. לעיתים הבדיקה תקינה כשאת בצום אבל בפועל היתה יוצאת פתולוגית לו היית אוכלת .
את יכולה את שתי הדרכים. אם זה תקין ואין גורמי סיכון - יופי. אם יש גורמי סיכון ממילא שווה לשקול לבצע את ההעמסה הגדולה.
בהצלחה!

19/06/2017 | מאת: ריקי

מצטערת לא ממש הבנתי. אין לי גורם סיכון. בהריון האחרון לחטט אכלתי כי לא ידעתי שצריך ויצא לי 138 אבל ה 100 יצאה תקינה. אני שואלת אם לא אוכל שוב האם רוב הסיכויים ששוב ייצא לי גבולי או לא תקין או שאין קשר בין הדברים? הכוונה כמובן לכריך עם גבינה ולא משהו מתוק

את אמורה לאכול משהו קל לפני הבדיקה.
אם היא יוצאת לא תקינה נשלים את ה100.
אל תימנעי מאוכל בגלל זה -להיפך.
תאכלי ארוחה קטנה כמו כריך ואז תעשי העמסה
בהצלחה!

לא בטוחה שעניתי על השאלה שלך -
הבדיקה יותר מהימנה כשאת אוכלת לפני.
כלומר אם עשית אותה בצום והיא תקינה - לא בטוח שבאמת אין לך סכרת שפספסנו.
הסיכוי שנפספס אם אכלת קטן יותר, לכן זה יותר מהימן וכדאי לאכול לפני.
בהעמסה של 100 צריך צום אבל מקווה שלא תגיעי אליה.

אני חוששת שאם לא אוכל תצא לי תוצאה חיובית, לא שתצא תוצאה שלילית כוזבת.... האם ייתכן?

החשש הוא הפוך. אם ייצא חיובי זה יותר קל כי עושים העמסה של 100
הבעיה היא עם שלילי כוזב

16/06/2017 | מאת: הדס

הי אני שבוע 11 והיה לי וירוס. הראתי פעם אחת אחר כך שילשלתי. לא הצלחתי לאכול טו לשתות כי כל דבר גרם לי לכאב בטן נוראי. עכשיו אני בסדר יכולה לאכול ולשתות ויצאה לי פריחה בגוף. כל זה ביומיים. האם יש צורך ללכת לרופא למעקב. או שניתן לחכות שבוע לבדיקה של שקיפות עורפית. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הי הדס
את אכן מתארת הסתמנות ויראלית.
שווה לבדוק אצל רופא מטפל שנחשפת לוירוסים מסוימים טרם ההריון ולשלול חשיפה במחלה הנוכחית .
בד"כ השקיפות לא מתבצעת אצל רופא מטפל ולכן אין קשר בין השניים.
רפואה שלמה!

ריצה מהירה במשך דקה לאוטובוס בעוד שלפני ההריון לא הייתי רצה לאוטובוס כי היה לי אוטו. מסוכן? יכול להזיק לעובר? יש צורך להבדק? תודה רבה

הי מור
כל עוד את מרגישה טוב אין שום בעיה
בהצלחה!

שלום, אני בת 30, בהריון ראשון- שבוע 15. רציתי לברר אם נטילה של דרלין באופן לא קבוע- בערך 10 -20 מ"ג אחת לשבוע, יכולה להוות סיכון לעובר. אני נוטלת את הכדור להקלה על חרדה. תודה מראש, מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

הי מיכל
ניתן לקבל דרלין בהריון. יכולות להיות לו השפעות על משקל העובר אולם הן זניחות ולרוב מבצעים מעקב.
את בטוחה שמדובר בדרלין לחרדה? הוא בד"כ ניתן להאטה של דופק מהיר
בהצלחה!

שלום, לפני כמה שבועות שאפתי בטעות מהחומר הזה והרגשתי נורא אחרי. כמובן שלא ידעתי שהחומר רוסס מלכתחילה , רק בדיעבד. היה לי כאב ראש חזק ונורא שלא עבר רק בצהריים שאחרי. השאיפה הייתה בערב לפני. אני ממש מודאגת. אשמח לתשובה בנוגע לסיכון בחשיפה, תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הי לאה
לא ציינת באיזה שבוע את ...

שלום האם מותר לנסוע לאילת ברכב , נסיעה של5/6 שעות בערך , אני עדין בתחילת הריון שבוע 6 . תודה

הי סהר
אין בעיה.
תהני!

שלום!! היום עשיתי בדיקת דם והבטא יצא לי 5> ויש לי יומיים איחור מה הסיכויים שזה הריון?

הי סמדר
זה שלילי.
אם הווסת שלך לא סדיר אז ייתכן שזה מוקדם מדי אבל כרגע זה שלילי.
לצערי.

שלום, ככל הנראה בייצתי ביום חמישי בלילה. קיימתי יחסים בשישי בלילה- 24 שעות אחרי או טיפה יותר. האם יש סיכוי להיכנס להריון?

הי נני
לרוב החלון הכי פורה הוא ביום הביוץ או 24 שעת לפני אבל אין לדעת . עדיין קיים סיכוי בטווח של 24 עשות
בהצלחה!

08/06/2017 | מאת: מילס

שלום, אני בשבוע 15 להריון ואנו נוסעים לים המלח, אשמח לדעת מה ההנחיות לגבי הכניסה לים? מכירה שלג'קוזי לא מומלץ תודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום
הבעיה העיקרית היא ירידת לחץ דם ולכן צריך להקפיד על שהייה שאינה ממושכת, לשתות הרבה. אין מניעה עקרונית מלהיכנס למים.
לגבי הגקוזי - הבעיה היא הן ירידת לחצי דם והן זיהומים. לרוב מדובר במים עם הרבה משתמשים וההקפדה על סניטריה אינה בידייך, ולכן פחות מומלץ
תהני!

שלום, בבדיקת אולטראסאונד אצל רופא נשים לבירור הפלות חוזרות (שתיים רצופות עד כה), נעשה לי גם דופלר לבדיקת זרימת הדם ברחם. רק בדיעבד התברר לי כי אני בהריון, וביום הבדיקה הייתי 5 ימים לאחר קיום יחסים והפרייה. בשבוע 7+1 הגעתי לאולטראסאונד רגיל ונצפה דופק ועובר המתאים לגודל 6+3. האם נגרם נזק בשל הדופלר המוקדם? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הריונית,
אף על פי שיש שאלות רבות בקרב אנשי המקצוע לגבי דופלר בשלב מוקדם של ההריון, במקרה שלך הוא בוצע למעשה טרם ההשרשה ולכן אין מקום להניח שהפער בגיל ההריון משני לדופלר או שיהיו נזקים בעתיד.
ספירת השבועות נעשית עפ"י מחזורים של 28 ימים בעוד מרבית האוכלוסייה לא מקבלת ווסת אחת ל 28. אנו מתקנים את גיל ההריון בהתאם לגיל העובר הנצפה באולטרהסאונד הראשון וממשיכים את הספיקה משם.
זה מאוד נפוץ שיש פערים של ימים ולא מדאיג בשלב זה כלל.
בהצלחה!

06/06/2017 | מאת: ריטה

שלום. המחזורים שלי לא סדירים ומגיעים בממוצע פעם ב49 יום לאחר שהפסקתי שימוש ממושך בטבעת נוברינג. היה לי מחזור אחרון שנגמר לפני שבוע ועכשיו יש לי הרגשה מוזרה בנרתיק. ההרגשה היא התכווצויות מוזרות בצד ימין של הנרתיק שבאות והולכות. האם יכול להיות שזה ביוץ שבוע לאחר תחילת הדימום?

שלום ריטה
קשה לדעת .
זה זמן קצר מאוד לבייץ אולם לא ברור אם הדימום הארוך היה אכן משני לביוץ או דימום ללא ביוץ ואז ההתייחסות שונה.
אין מנוס מלהיבדק אם את רוצה תשובה למצב הנוכחי.
בהצלחה!

שלום רב, אני בת 34 בהריון ראשון. חודש שביעי. מסיבות שונות, סבלתי מלחצים, מתחים וחרדות בהריון. האם העובר יוולד עם נזק? מהם הנזקים שיכולים לקרות? האם יש קשר לאוטיזם? מה דעתכם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לילך,
חרדות ומתחים משפיעים עלינו בהרבה צורות, אולם קשה לכמת את הנזק שהם גורמים אם בכלל.
אוטיזם זה ספקטרום רחב עם ריבוי גורמים והשפעות וקשה לקשור באופן ישיר בין השניים.
ככלל אם המתח והחרדות מפריעים לך תפקודית אני ממליצה למטופלות שלי להיוועץ באיש מקצוע ולקבל טיפול באם זקוקות לכך.
בהצלחה!

שלום וברכה אני גבר בן 29 נוטל מס' תרופות פסיכיאטריות והן: אביליפיי 5 מ"ג (תרופה אנטי פסיכוטית) לוסטרל 100 מ"ג (תרופה נוגדת דיכאון SSRI) למיקטל 250 מ"ג (מייצבת מצב רוח) שאלה קצת מוזרה - רציתי לשאול האם התרופות הנ"ל יכולות לעשות בעיות בפוריות והאם הן נמצאות בזרע ויכולות לגרום למום או בעיות כל שהן בילד שיוולד? תודה מראש, שבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורן
לא ידוע לי שתרופות אלו גורמות להפרעת פוריות אבל ממליצה לך להתייעץ עם המרכז לייעוץ טרטולוגי על מנת לקבל תשובה מפורטת יותר באשר להשלכות שלהן.
בהצלחה!

היי ד"ר אני בשבוע 9 להריון אני יכולה לעשות הפלה בכדורים? או שמאוחר מידי?

לקריאה נוספת והעמקה

הי,
אם ההריון עם דופק - אז לא. עד שובע 7.
אם ההריון לא תקין וללא דופק אפשר כדורים עד שבוע 11
בהצלחה!

היי ד"ר ההריון תקין באיזה דרך אני יכולה להפיל?

ועדה להפסקת הריון ואז גרידה .

שלום, בשבוע 3 להריון, כשעוד לא ידעתי שאני בהריון, עברתי טיפול בשיטת Ipl באזור הפנים, בטן ומפשעה. האם יש חשש לעובר? קצת מלחיץ אותי

הי נירה
בשבוע 3 זו תקופה שמוגדרת הכל או כלום.
כלומר אם הרית וההריון מתפתח תקין אזי לא נגרם נזק.
בהצלחה!

03/06/2017 | מאת: ריטה

שלום אני בת 29 ומגיל 16 לקחתי גלולות והשתמשתי בשנים האחרונות בטבעת נוברינג. הסיבה שבגינה התחלתי להשתמש בגלולות בגיל 16 היתה כי המחזורים לא היו סדירים והגיעו פעם בחודשיים שלושה חודשים. הפסקתי להשתמש בטבעת בחודש ינואר, ולאחר מכן היה לי מחזור ממש מועט וחלש תוך 44 יום, ואז תוך 54 יום, והאחרון תוך 49 יום. אנחנו מנסים להכנס להריון כל הזמן הזה רק שאין לי מושג האם היה או לא היה ביוץ בגלל שהמחזורים בכלל לא סדירים וגם לא הרגשתי הרגשה שונה ומיוחדת בזמן הזה. חשוב לציין כי הדימומים מאוד נמוכים ותוך יומיים וחצי בערך נגמרים. אני מאוד רוצה להכנס להריון בהקדם וברור שאנחנו מנסים רק 4 חודשים אבל הייתי רוצה לבדוק אופציה לקחת את הכדורים שמקדימים ביוץ. אשמח לתשובה

שלום ריטה
אחלק את התשובה לשניים
1. הגורם להעדר ביוץ - עלייך לעבור ברור ראשוני להעדר ביוץ. אם הוא נובע מהפרעה הורמונלית בבלוטת התירס או הפרשת פרולקטין גבוהה למשל אלו דברים שיש לטפל בהם. אם המקור בשחלות פוליציסטיות יש המלצות נוספות טרם הכניסה להריון. קודם גשי להיבדק ולברר
2. באם לא נמצא סיבה פתירה אנו ממליצים לבצע מעקב ביוץ (שיכול להתבצע ע"י בדיקות בשתן או בדיקות אולטרה סאונד לרוב במסגרת מרפאות פוריות בקופת חולים). בשלה הבא האפשרי האו כדורים להגברת הביוץ וגם אותם מקבלים במרפאות קופ"ח. גשי לרופא להיבדק ולעברו ברור ראשוני ולקבל טיפול עפי הצורך.
בהצלחה!

בבדיקה נאמר לי כי אין לי שחלות פוליציסטיות וגם אין לי בעיות בבלוטת התריס. השאלה אם לא מוקדם מידי להתעסק בזה וצריך לחכות עוד כמה חודשים לפני כל הבדיקות האלו?

בד"כ ממתינים שנה אבל זה בהנחה שיש ביוץ ויחסים בזמן.
אם את לא מקבלת באופן סדיר זה יקשה מאוד להרות.
לא חייבים להיכנס לסחרור של טיפולים אבל בדיקות ביוץ ביתיות יכולות לסייע מאוד.