פורום הריון ולידה - הלל יפה

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום ההריון והלידה, ביניהם: הריונות בסיכון, טיפול מילדותי, הפלות, בריאות האם והעובר, אולטרה-סאונד, בדיקות במהלך ההריון, סיבוכי הריון, מעקב הריון, ניתוחים קיסריים, אמצעי מניעה ועוד. כל מה שרציתם לדעת, זה המקום וזה הזמן. צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם.
18968 הודעות
17588 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה - הלל יפה

שלום וברכה אני גבר בן 29 נוטל מס' תרופות פסיכיאטריות והן: אביליפיי 5 מ"ג (תרופה אנטי פסיכוטית) לוסטרל 100 מ"ג (תרופה נוגדת דיכאון SSRI) למיקטל 250 מ"ג (מייצבת מצב רוח) שאלה קצת מוזרה - רציתי לשאול האם התרופות הנ"ל יכולות לעשות בעיות בפוריות והאם הן נמצאות בזרע ויכולות לגרום למום או בעיות כל שהן בילד שיוולד? תודה מראש, שבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורן
לא ידוע לי שתרופות אלו גורמות להפרעת פוריות אבל ממליצה לך להתייעץ עם המרכז לייעוץ טרטולוגי על מנת לקבל תשובה מפורטת יותר באשר להשלכות שלהן.
בהצלחה!

היי ד"ר אני בשבוע 9 להריון אני יכולה לעשות הפלה בכדורים? או שמאוחר מידי?

לקריאה נוספת והעמקה

הי,
אם ההריון עם דופק - אז לא. עד שובע 7.
אם ההריון לא תקין וללא דופק אפשר כדורים עד שבוע 11
בהצלחה!

היי ד"ר ההריון תקין באיזה דרך אני יכולה להפיל?

ועדה להפסקת הריון ואז גרידה .

שלום, בשבוע 3 להריון, כשעוד לא ידעתי שאני בהריון, עברתי טיפול בשיטת Ipl באזור הפנים, בטן ומפשעה. האם יש חשש לעובר? קצת מלחיץ אותי

הי נירה
בשבוע 3 זו תקופה שמוגדרת הכל או כלום.
כלומר אם הרית וההריון מתפתח תקין אזי לא נגרם נזק.
בהצלחה!

03/06/2017 | מאת: ריטה

שלום אני בת 29 ומגיל 16 לקחתי גלולות והשתמשתי בשנים האחרונות בטבעת נוברינג. הסיבה שבגינה התחלתי להשתמש בגלולות בגיל 16 היתה כי המחזורים לא היו סדירים והגיעו פעם בחודשיים שלושה חודשים. הפסקתי להשתמש בטבעת בחודש ינואר, ולאחר מכן היה לי מחזור ממש מועט וחלש תוך 44 יום, ואז תוך 54 יום, והאחרון תוך 49 יום. אנחנו מנסים להכנס להריון כל הזמן הזה רק שאין לי מושג האם היה או לא היה ביוץ בגלל שהמחזורים בכלל לא סדירים וגם לא הרגשתי הרגשה שונה ומיוחדת בזמן הזה. חשוב לציין כי הדימומים מאוד נמוכים ותוך יומיים וחצי בערך נגמרים. אני מאוד רוצה להכנס להריון בהקדם וברור שאנחנו מנסים רק 4 חודשים אבל הייתי רוצה לבדוק אופציה לקחת את הכדורים שמקדימים ביוץ. אשמח לתשובה

שלום ריטה
אחלק את התשובה לשניים
1. הגורם להעדר ביוץ - עלייך לעבור ברור ראשוני להעדר ביוץ. אם הוא נובע מהפרעה הורמונלית בבלוטת התירס או הפרשת פרולקטין גבוהה למשל אלו דברים שיש לטפל בהם. אם המקור בשחלות פוליציסטיות יש המלצות נוספות טרם הכניסה להריון. קודם גשי להיבדק ולברר
2. באם לא נמצא סיבה פתירה אנו ממליצים לבצע מעקב ביוץ (שיכול להתבצע ע"י בדיקות בשתן או בדיקות אולטרה סאונד לרוב במסגרת מרפאות פוריות בקופת חולים). בשלה הבא האפשרי האו כדורים להגברת הביוץ וגם אותם מקבלים במרפאות קופ"ח. גשי לרופא להיבדק ולעברו ברור ראשוני ולקבל טיפול עפי הצורך.
בהצלחה!

בבדיקה נאמר לי כי אין לי שחלות פוליציסטיות וגם אין לי בעיות בבלוטת התריס. השאלה אם לא מוקדם מידי להתעסק בזה וצריך לחכות עוד כמה חודשים לפני כל הבדיקות האלו?

בד"כ ממתינים שנה אבל זה בהנחה שיש ביוץ ויחסים בזמן.
אם את לא מקבלת באופן סדיר זה יקשה מאוד להרות.
לא חייבים להיכנס לסחרור של טיפולים אבל בדיקות ביוץ ביתיות יכולות לסייע מאוד.

שלום כמה זמן לאחר הלידה מותר לקיים מגע מיני, ללא חדירה מלאה?

הי יעל
אין מספר מדויק להגבלה משום שזה תלוי במצבך הכולל, באופן הלידה וכו.
ככלל מגדירים 6 שבועות למשכב לידה אבל בפועל ניתן לקיים מגע מיני גם קודם כאמור עפי מצבך.
בהצלחה!

02/06/2017 | מאת: מרים

שלום רב, היום האחרון של המחזור האחרון היה ב21/4. לפי מחשבון הריון היום אני בשבוע 6 + 0. הכוונה היא שסיימתי 6 שבועות ואני מתחילה את ה7, האם הבנתי נכון או שזה נקרא שאני שבוע 6 עדיין? קבעתי אולטרסאונד ליום חמישי, האם כדאי לדחות אותו בשבוע או שזה בסדר? תודה מראש!

הי מרים
אחנו קוראים לזה 6+ בדיוק כמו שהגדרת. סיימת 6 שבועות וכל יום נוסף הוא לתוך השבוע השביעי.
אפשר לבצע את הבדיקה אבל אם היה ביוץ מאוחר ייתכן שעדיין אין דופק וזה מלחיץ למרות שנורמלי לגמרי.
לכן עדיף בד"כ לבצע אולטרה סאונד בשבוע 7-8 ולא 6-7.
בהצלחה!

01/06/2017 | מאת: יוליה

אני נמצאת בשבוע 32 עם וזה השאלה - למה אסור לקיים יחסים? בגלל לידה מוקדמת או שיש סכנה לעובר? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הי יוליה
וזה כלומר VASA PREVIA?
בגדול בכל מצב של חלק מקדים שלייתי אנו ממליצים להמנע מיחסי כדי להמנע מדימום.
בהצלחה!

עשיתי היום בדיקת דם לגלות אם אני בהריון קיבלתי את התוצאות איך אני יכולה לדעת אם זה חיובי או שלילי?

הי רחלי
בד"כ יש פרשנות של הערכים מתחת לבדיקה
שלחי את התשובה ואעזור לך
בהצלחה!

שלום רב! איחור במחזור של יומיים. בוצע בדיקת דם. רמת הבטא 96 IU/I. האם אני בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן. בשעה טובה!
מאוד מאוד צעיר, אבל חיובי.

29/05/2017 | מאת: יפעת

ד"ר מאור החביבה. חג שמח. בת 28 הריון ראשון. נקבה. כל הבדיקות תקינות עד כה. 2 סקירות. שקיפות. חלבון. בדיקות דם ושתן cmv וכו. העמסת סוכר 50 גרם וכו. אתמול הייתי שבוע 26.5 לפי וסת. במעקב רגיל מדדי העוברית קטנים ב 5 או 6 ימים מגיל ההריון מלבד הירך שתואמת בדיוק לגיל ההריון. אציין כי לאורך כל ההריון והסקירות הגדילה עקבית ומתאימה לאחוזון 40. הרופא אמר שזה תקין. אתמול נערכה בדיקה על ידי טכנאית. במשך ההריון תמיד היה פער של 5 או 4 ימים בין גיל ההריון לפי וסת לבין גיל ההריון ל us. אתמול הפער עמד על שבוע. הטכנאית שהייתה מאוד יסודית, אמרה שהכל תקין ומכיוון שהמצג עכוז היא מתקשה מעט למדוד ויתכן טעות ומה שחשוב שהיקף ראש ובטן ושאר הדברים לא עולה על הפרש של שבוע. נכנסתי לרופא שלי והוא לא התרגש . אמר להגיע להערכת משקל שבטע 30- 32 ואמר שכל המדדים תואמים . משקל 900 גרם. השאלה שלי מדוע זה קורה.? למה פתאום ישנו פער של שבוע אם עד עכשיו עמד על 4 או 5 ימים ? ממה זה נובע ? בלי קשר בדיקת זרימות תקינה. כמות מים תקינה כטלל תנועות וטונוס. האם מדובר בטווח טעות של המודדת? תודה על זמנך

לקריאה נוספת והעמקה

הי יפעת
ראשית אכן זה נשמע לגמרי בסדר.
הבעיה יכולה להיות משני מקורות, בעצם שלושה:
1. תארוך גיל ההריון. אנו קובעים את התיארוך לפי US ראשון ומתקנים גיל הריון כשיש פער של למעלה משבוע. זמני הביוץ משתנים בין אחת לשניה וכן מועד ההשרשה. לכן ייתכנו פערים לש ימים שלא תוקנו (ובצדק) והם נגררים לאורך ההריון
2. שונות באוכלוסיה. בטרימסטר שלישי יש משמעות לגודל העובר והגנטיקה שלו. עוברים שונים גדלים בצורה שונה.
3. המדידות באולטרהסאונד רחוקות מלהיות מדע מדויק, פערים מילימטרים במדידה מביאים לשינויי ימים ולכן אנו משתדלים להשוות מדידות של אותו בודק.
בהצלחה!

שלום, בהריון מתרומת ביצית התגלה במי שפיר טריפל איקס. החלטנו לבצע הפלה. נשארו לנו עוברים מוקפאים מאותה אם. מה הסיכון להישנות התיסמונת? האם מבצעים PGD במקרים כאלו ובעוברים מתרומת ביצית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום
ראשית מצטערת לשמוע.
בעיקרון הסיכוי גבוה יותר מבאוכלוסיה הכללית אך קשה לי להעריך את הסיכון המדויק. ייתכן וישנה בעיה בתורמת ואז הסיכון גבוה משמעותית או שזה ממצא מקרי. זה מצריך בדיקה מפורטת.
תצטרכי לעבור ייעוץ גנטי סדור לפני המשך הטיפולים
בהצלחה!

שלום, אני בשבוע 29+5 וביצעתי היום הערכת משקל. משקל העובר 1405 גרם והכל תקין פרט לכיס המרה - "הודגם בגודל 35X10 מ"מ, מפותל עם מחיצה". פניתי לרופאת הנשים שלי שפרט להפנייה לסקירה מווכנת בבית חולים לא אמרה לי דבר!! אני נורא מודאגת. הבנתי מבית החולים שהתור יהיה רק בעוד כשבוע וחציי - שבועיים.... אציין כי אני בת 37, זהו הריון שלישי (יש לי שני ילדים בריאים), ביצעתי בדיקות גנטיות שיצאו תקינות וכן גם בדיקת מי שפיר תקינה. בסקירות קודמות לא נמצאו ממצאים חריגים בכיס מרה, או בכלל... (עד כמה שאפשר לסמוך על הרופאים שביצעו את הבדיקות כמובן...). על מה הממצא הזה יכול להעיד? עד כמה הדבר עלול להיות חמור או חלילה מסוכן? האם לדעתך עליי להיבדק באופן פרטי בהקדם או שלהמתין בסבלנות לתור?? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב,
קשה לי להתייחס באופן מדויק כי צריך לראות מה בדיוק נכתב.
ככלל מרבית המקרים שיש בהם שינוי צורה בכיס המרה הם וריאנט של הנורמה.
אבל שוב קשה לי לדעת במקרה הספיציפי הזה.
אם הכל תקין עד כה כולל מי שפיר חכי לסקירה מכוונת לא נראה שיש סיבה להילחץ.
בהצלחה!

תודה רבה

היי המחזור מאחר לי בשבוע עשיתי לפני שבוע בדיקות דם ויצא שאני לא בהיריון והיום עשיתי בדיקת שתן בבית יצא לי 2 פסים אחד כהה ואחד פחות האם לעשות בדיקת דם חוזרת? מזה אומר יש היריון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ספיר
בדיקת השתן חיובית. יכול להיות שהיה ביוץ מאוחר ולכן בדיקת הדם היתה שלילית. בהחלט אפשר לחזור על בדיקת הדם.
בהצלחה!

24/05/2017 | מאת: ורידים ברגליים

שלום, איני יודעת אם השאלה קשורה לפורום- אבל אשמח אם תענו. אני בת 25 בריאה בד"כ. ילדתי לפני שנתיים ילד אחד. בימים האחרונים אני סובלת מכאבי רגליים בלתי- רגילים לאחר עמידה או הליכה, ואני רואה ורידים בולטים. זה עובר אחרי שאני יושבת עם רגליים מורמות. לא השמנתי בזמן האחרון. איני יודעת אם אני בהריון- אם כן אני לכל היותר בשבוע 3 או 4... האם התופעה מדאיגה? האם זהו סימן להריון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,
זה נשמע אכן כמו אי ספיקה וירידת ברגליים ולאו דווקא סימן להריון. זה נפוץ בהריו אבל בשבועות מתקדמים.
יש רופאים בעוסקים בזה - כירורג כלי דם/פלבולוג. תוכלי לפנות אליהם בקופה ולהיבדק.
בהצלחה!

23/05/2017 | מאת: אורית

שלום אני בשבוע 25 בסקירה מאוחרת אובחן iugr ירידה בגדילת התינוק מאחוזון 45 בסקירה ראשונה לאחוזון 5 בסקירה שניה . האם האבחנה דורשת שמירת הריון והאם מדובר בשמירה שמתבצעת באשפוז או בקהילה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אורית
זו שאלה מאוד מאוד מורכבת ודורשת התייחסות פרטנית.
IUGR מבטא הפרעה בגדילה וסיבותיו מרובות.
הפרעת הגדילה עצמה אינה מהווה סיבה לשמירה אך ייתכן והסיבה להפרעה זו מצריכה.
סיבות אמהיות ל IUGR כמו רעלת הריון, מחלות רקע וטיפול תרופתי יכולים להצריך אישפוז.
סיבות עובריות גנטיות - לאו דווקא
האישפוז עצמו נעשה לרוב בהפרעות גדילה קשות המצריכות מעקב עוברי יומיומי, ניטורים תכופים או מתן הבשלת ריאות לקראת יילוד.
במילים אחרות - צריך לשבת איתך ולהסביר את הסיבות האפשרויות , להעריך מה הגורם הסביר אצלך ולהחליט על שמירה.
פעמים רבות עצם האבחנה, החרדה האמהית והצורך בבדיקות חוזרות כתלות כמובן באופי עבודת האם - גורמים לנו לבקש שמירה על מנת לאפשר מעקב תקין.
מניחה שיש לך רופא הריון בסיכון. דייני איתו את כל הנסיבות והחליטי אם להגיש בקשה.
בהצלחה!

שלום, בשנתיים האחרונות אני משתמשת בנרות פארמטקס למניעת הריון, ומתכננת להפסיק אותן בקרוב על מנת להיכנס להריון נוסף. רציתי לשאול: 1.האם שימוש ממושך בנרות מסוג פארמטקס ודומיו עלול לגרום לפגיעה כלשהי באברי המין בגלל החומרים הכימיים? או אם זה נכנס לרחם? 2. עשיתי בדיקות דם מקיפות, והתברר כי רמת הגלוקוז בצום הינה גבולית- 99, ורמת הטריגליצרידים חורגת- 168 עד כמה יש לכך השלכה על ההריון ומה עלי לעשות בנידון? חשוב לי לציין כי בהריון השני מתוך השלושה היה לי סכרת הריון. בהריון הקודם לא היתה סכרת אך הילדים כולם נולדו באזור 4 קילו. לי אין עודף משקל משמעותי- אולי 4-5 ק״ג. אשמח לתשובה , תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שכחתי לציין-בת 27

שלום לך,
1.לא מכירה את ההרכב של הפארמטקס אבל מחיפוש נראה שבדומה לנרות GLOVAN הם מבוססים על קוטלי זרע ואין להם השפעה ארוכת טווח.
2. רמת סוכר גבולית, סכרת בהריון קודם ויילודים גדולים בעבר מהווים גורמי סיכון משמעותיים לסכרת הריון וסכרת טרום הריונית. הם למעשה מצב טורם סכרת. אפשר לפתח או סכרת ואפשר שלא. כדאי לבצע העמסת סוכר כעת (עדיין אינך בהריון וכדאי להגיע לאבחנה). אם זו תקינה והסוכר בצום יהיה גבוה בתחילת הריון אנחנו לרוב מבצעים עקומת סוכר לשבוע-שבועיים ובמקביל ממליצים על דיאטה ופעילות גופנית . במידה והעקומות תקינות תבצעי העמסה נוספת בהריון מאחר והסיכון להתפתחות סכרת במצב טרום סכרתי כפי שאת מתארת הוא גבוה.
בהצלחה!

ילדתי בתאריך 2.5.17 היה דימום מועט שנפסק לאחר 5 ימים ומאחר והיו לי כאבי גב חזקים וכן בטן/רחם הופניתי לבי"ח שם נאמר לי שיש חי קרישי דם שאינם יוצאים קיבלתי כדורים ע"מ שאדמם אבל אין לי דימום הכאב חלש ואני מודאגת. נאמר לי גם שאם לא יצאו הגושים בדימום אצטרך לעבור גרידה. היום הייתי במרפאה אצל רופאת נשים שלא כל כך התרגשה ממצבי. כעת אני ממש מבולבלת ומפוחדת מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

הי לאה
אני נוטה להסכים עם הרופאה שלך. זה מצב נפוץ. ומדובר בזמן קצר אחרי הלידה. לכן הבדיקה הרוטינית מבוצעת רק לאחר 6 שבועות.
בשלב זה אם את מדממת באופן פעיל בצורה משמעותית או שעולה החום - צריך לטפל כדי שלא תאבדי דם רב, אם לא אין שום סיבה להתערב אלא להמתין.
בהצלחה!

שלום סוג הדם שלי הוא a מינוס ושל בעלי o פלוס לפני 3 שבועות בדיוק קיבלתי חיסון אנטי די עקב נפילה היום עשיתי מי שפיר והרופא סירב לתת לי עוד חיסון אנטי די בטענה שהחיסון מלפני 3 שבועות עדיין תקף בכל מקרה אמר לעשות בדיקת נוגדנים ובעוד שבוע כשתתקבל התוצאה נעשה עוג חיסון אם יהיה צורך שאלתי היא האם אין סיכון בהמתנה של שבוע לאחר דיקור מי שפיר ללא החיסון?

לקריאה נוספת והעמקה

הי עמית
בד"כ החיסון מספק לטווח רחב יותר לכן אם קיבלת מנה לפני 3 שבועות אין צורך במנה נוספת. לקראת שבוע 28 (אז נותנים רוטינית ) יבדקו לך סקר נוגדנים. אם רמתם ירדה (קרוב לודאי) תקבלי מנה נוספת .
לא לגמרי הבנתי למה לבדוק עוד שבוע. אפשר לבדוק לפני הדיקור ולתת עוד אם צריך (אבל הסבירות לכך נמוכה ולכן בד"כ אין צורך) ולבדוק לקראת שבוע 28. לא ממש ברור לי הצורך לבדוק אחרי שבוע - מציעה שתבררי עימו.
בהצלחה!

16/05/2017 | מאת: שרון

שלום, היום בבדיקת US נצפה שק הריון ללא קוטב עוברי. אני אמורה להיות בתחילת שבוע 5 והבטא לפני יומיים הייתה 5300. הרופאה אמרה שהייתה מצפה כבר לראות היום קוטב עוברי ושבכל זאת אחזור בשבוע הבא. האם ישנו סיכוי סביר שבשבוע הבא יהיה תקין? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הי שרון
זה נכון שלרוב היינו מצפים לראות קוטב עוברי אבל זה שבוע מאוד צעיר.
ערכי הבטא אינם מדע מדויק עם חפיפה רבה והיכולת לבצע הדמיה טובה תלויה רבות במכשיר ובבודק.
במילים אחרות חכי שבוע ואז תראי. לחלוטין יש סיכוי שתראי הריון תקין.
בהצלחה!

שלום, מעונינת להיקלט להריון... אם הביוץ התרחש ביום ה- 14 למחזור, יש סיכוי להיקלט להריון אם קיימתי יחסים ב15 למחזור בערב? 24-36 שעות מהביוץ?

שלום
בעיקרון חלון הפוריות הוא ביום הביוץ ו 24 שעות לפניו.
מאחר והביצית ממתינה בחצוצרה תיכן גם קליטה בקיום יחסים מעט אחרי הביוץ אבל זה עניין של סיכוי סטטיסטי. בסוף נצטרך להמתין שבועיים...
בהצלחה!

16/05/2017 | מאת: בשבוע 6 וקצת מודאגת

בת 42, לפני כ-3 שבועות תשובה חיובית להריון בבדיקה ביתית. בניגוד להריונות קודמים- אין לי בחילות. האם יש סיבה לדאגה?האם מומלץ לעשות בדיקת דם לבדוק רמת הביטא? אם כן- איזו רמה צריכה להיות? כמו כן- האם יש משמעות להפרשות שקופות די מימיות? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך
כל הריון הוא שונה בתסמינים ולכן הבחילות אינן מדע מדויק להסתמך עליו.
אפשר לעשות רמות אבל יש טווח ערכים תקין.
אם הגעת לשבוע 6 עפי חישובך גשי לרופא לבצע אולטרהסאונד
בהצלחה!

15/05/2017 | מאת: דחוווף

עשיתי בדיקת דם לפני 4 ימים ויצא לי 55 הורמון הבטא שזה חיובי והיום עשיתי עוד פעם ויצא לי75 זה לא הכפיל את עצמו!! מה זאת אומרת?

שלום,
זה אמנם לא הכפיל ומדובר בערכים מאוד מאוד נמוכים לרוב לפני האיחור בווסת.
יכול להיות שטעית בחישוב הימים וזה ממש מוקדם ואז גם אם הכפלה לא לגמרי תקינה לא קופצים למסקנות אלא ממתינים לעוד בדיקה.
האפשרות השניה היא שזה אכן הריון שלא מתפתח היטב או שאינו במקום (חוץ רחמי)
אבל בשלב מקדם כל כך אלו מסקנות חפוזות.
המתיני מספר ימים וגשי להיבדק שוב.
בהצלחה!

15/05/2017 | מאת: אנונימית

שלום, יש לי שחלות פוליציסטיות והמחזורים שלי אינם סדירים ודי ארוכים במשכם (כ- 45 יום). במחזור האחרון שלי הביוץ התקיים ביום ה 28 למחזור (אני מרגישה היטב ביוץ) ואכן קיימנו יחסים באותו יום ושבועיים לאחר מכן בדיקת הריון חיובית. עפ"י בדיקות דם שביצעתי, בטא מכפילה עצמה מבדיקה לבדיקה (אתמול בטא 5300). רק בשביל השקט הנפשי שלי עד שאגיע לרופאת הנשים - האם הריון יכול להתפתח בצורה תקינה כאשר הביוץ ככ מאוחר? תודה רבה!

בוודאי!
בהצלחה

שלום רב, אני כרגע בתחילת שבוע 18. לפני שבוע עשיתי תרבית שתן ויצא החיידק הזה במעל 100000 יחידות. במוקד נשים לא רצו לתת לי אנטיביוטיקה לפני שאעשה תרבית חוזרת כי אמרו שהחיידק כנראה לא נמצא בשתן אלא בעור. עשיתי שוב והתרבית אכן יצאה שלילית. אבל אני עדיין מודאגת שהחיידק הזה נמצא אצלי באזור הנרתיק או בתוכו, והבנתי שזה חיידק שיכול להיות גם אלים מאוד. האם אני צריכה בכל זאת לקחת אנטיביוטיקה למקרה שהוא בנרתיק? (אצליח להגיע לרופאת נשים רק בעוד יומיים ועד אז אני מודאגת...) תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

הי מיכל
לרוב חיידק כזה הוא אכן אלים ולא סביר שנראה אותו בתרבית של אישה ללא סימפטומים שבאה מהבית. לרוב אכן חוזרים על התרבית ואם היא חיובית מטפלים. אצלך יצאה שלילית ומחזקת את המחשבה שהתרבית הראשונית אינה נכונה.
בהצלחה!

12/05/2017 | מאת: רונית

שלום לכם, אני בהריון שלישי והפעם אני מתכוונת לעשות את בדיקת ה-NIPT במקום מי השפיר לאחר בדיקות שערכתי מצאתי שבדיקת הגנומיטי היא העדיפה (בכמה פרמטרים) רציתי לדעת האם זה נכון שניתן לעשותה החל מהשבוע ה-10 או שכדאי להמתין לשלב מתקדם יותר תודה רבה וסוף שבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונית
בדיקת NIPT אכן ניתן לבצע משבוע 10
גנומיטי בדיקה מצוינת, אבל וזה אהל גדול - כל בדיקות ה NIPT באשר הן אינן תחליף למי שפיר.
1. מדובר בבדיקת סקר ולא בבדיקה אבחנתית
2. בדיקות אלו נותנות ניבוי באחוזים טובים באשר להימצאות תסמונת דאון טריזומיה 18 13 וכרומוזי מין. בדיקות מי השפיר (קריוטיפ או ציפ גנטי) מסתכלות על כל עודפים וחסרים בכל הגנום - וזה כאמור הבדל משמעותי.

בהצלחה!

אבל אם אני לא מתכוונת לעשות מי שפיר כלל (הריון יקר וזו בדיקה פולשנית) וכן מעוניינת לבדוק את נושא תסמונת הדאון (ואני מבינה שזה בודק אף כמה תסמונות נוספות) אז כדאי לבצע את גנומיטי כבר בשבוע 10? שוב תודה :)

כן

שלום- אני בשבוע 9 להריון סובלת מבחילות קשות ללא הקאות מזה שבוע 5. אינני מסוגלת לאכול כמעט כלום פרק ללחם לבן, פיתות עם ריבה ומשתדלת לשתות סביב 4 כוסות מים עשיתי בדיקות דם והתקבלו חריגות רבות שמעולם לא היו לי כגון uric acid , creatinine b, urea b נמוכים מאד( מתחת לטווח) המוגלובין נמוך אף הוא אני יודעת שתת התזונה גורם לירידה בתפקודי הכליות וסביר שזו הסיבה לתוצאות אלו השאלה עד כמה זה מסוכן לעובר היות ובשבועות אלו נבנים כל איבריו החיוניים ומתפתח המח. חוששת מאד להתפחותו מצד שני אינני מסוגלת באמת לאכול בצורה סדירה כמו שאני רגילה ואני כבר בשבוע 9 ( האם כשתעבורנה הבחילןת ואחזור לאכול בצורה מאוזנת ובריאה יהיה מאוחר מידי ויתכנו נזקים בלי הפיכים בעובר?) אודה לעזרתכם תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הי דנה
מדדי הכליה הנמוכים שתארת תקינים בהריון. אין מדובר בפגיעה בתפקוד כלייתי.
המוגלובין נמוך - תלוי עד כמה.
במידה ואת סובלת מבחילות סביר שתתקשי לאכול בשבוע זה וזה לא נורא. בעוד שבועות בודדים תתחילי להשתפר ולאכול.
אם את זקוקה לברזל אפשר לקבלו בעירוי לוריד.
במידה והבחילות לא עוברות או שאת יורדת במשקל יש לפנות לרופא לצורך מתן נזלים.
בהצלחה!

ד"ר שלום רב. אני רושמת לך את ההודעה הזו עם דמעות בעיניים. רק לפני כמה ימים כאשר הייתי בשבוע 23+4 בבדיקה היתה כמות מים של 11.6 afi. אמרת לי שזה תקין והרופא הזמין אותי היום למעקב בשבוע 24+3 ניגשתי לרופא הכמות עמדה על 9.5 afi הרופא לא התרגש אמר שזה עדין בסדר גמור אבל הפנה אותי למיון. אחרי 5 שעות בלבד נבדקתי במיון של בית החולים קפלן והכמות עמדה על 15.5, מוניטור תקין, עובר תואם לשבוע, מרגישה תנועות ואיו כל עדות לירידת מים ושוחררתי. השאלה שלי - איך זה יכול להיות ? זה כבר פעם שניה שאני עושה את כל הסיבוב הזה של קופת חולים כללית ואז מיון ותמיד במיון המים תקינים יותר בהפרש של כמה שעות בלבד או יממה. אציין כי במיון נבדקתי ליתר ביטחון ע"י 2 רופאים שונים. אחד מהם בכיר יותר. ברקע הריון תקין לגמרי כולל בדיקות דם ושתן, כל הסוגים, 2 סקירות פרטיות, שקיפות חלבון והעמסה. למה זה קורה ואני כבר לא יודעת אם עליי לדאוג . הרי יום ראשון יש לי שוב תור שנקבע עוד לפני ואם גם שם תצא הכמות נמוכה יותר ? מה עליי לעשות ? זה גורם לי כל כך עוגמת נפש, כל הלחץ והריצה למיון, ההמתנה האינסופית. אני מבינה שזו בדיקה שתלויה בהמון גורמים, מכשור, הבודק, תנוחת העובר וכו. אך הפרש של 6 ס"מ בארבע שעות? פעם קודמת היה הפרש של 4 ס"מ ביממה. נכון שהכל בגבול הנורמה אבל זה מאוד מוזר ומלחיץ. יתכן שבקופת החולים המכשור פחות מתקדם ? ככה זה נראה לפחות . אנא עצתך, אני כבר אובדת עצות בהריון ראשון שממילא מלחיץ. תודה לך

לקריאה נוספת והעמקה

יפעת היקרה.
כמו שכבר אמרתי לך קודם - מדידות מים אינן מדע מדויק. וככל שתפגשי יותר רופאים תשמעי יותר דעות. המדידה אינה מדויקת כמותית עד כדי כך שאותו בודק בפערים של דקות יכול לקבל מספרים שונים וכולם תקינים. מדובר בטווח ולא במספר כזה או אחר.
אני שבה ומציעה לך למען השקט הנפשי מצאי לך רופא אחד טוב ותמשיכי איתו. את מוזמנת לבוא ליחידה להריון בסיכון להערכה על מנת שנעשה סיכום של כל הנתונים ותוכלי לנשום לרווחה.
בהצלחה!

אלפי תודות דוקטור. אין כמוך.

שלום... בת 37 עברתי קיסרי לפני שנתיים. אי לכך כרגע בהריון בסיכון גבוה. מבדיקת דם שעשיתי בי12 היה נמוך. היום קיבלתי זריקה של בי 12. האחות אמרה במקביל לזריקות לקחת גם כמוסות של 1000 מתחת ללשון. שאלתי האם באמת ליטול במקביל זריקות +כמוסות. לאור הבדיקות (154 pmol/L כאשר הרף התחתון הוא 181) - כל כמה זמן לקחת זריקה? ומתי יש לחזור על בדיקות הדם?

הי חגית
אפשר לטפל בזריקות או בכדורים.
ככלל אם יש בעיית ספיגה נותנים זריקות במקום הכדורים.
אם אין בעיות רפואיות או סימפטומים של חסר אפשר לקחת כדור מתחת ללשון כל יום ולעקוב אחר רמותB 12 בלי זריקות בשלב זה.
בהצלחה!

שלום רב לרופאים. אולי מישהו יוכל לתת לי תשובה כי אין לי כבר כוח. בת 26 שבוע 24 היום בדיוק. הריון ראשון ותקין. בשבוע האחרון עקב לחצים אדירים בבטן פניתי לשני רופאים ומיון יולדות. בכל אחת מהפעמים נמדדה כנות מי שפיר אחרת. תחילה 11.7 אחרי זה 12.2 ולאחר מכן 10.1 afi. כל רופא אמר לי שזה תקין לגמרי. העובר נראה תקין וכו. וכן כי לא מדובר במיעוט קיצוני שיש בו לסכן את ההריון. השאלות שלי: 1. למה זה קורה ולמה יש תנודות בהפרש כל כך קצר ? 2. בשבועיים האחרונים לסירוגין יש לי פטרייה שאני מטפלת בה אבל לא ממש עוברת וכן בריחת שתן קלה שגם אז נבדקתי והיה בסדר. האם זה קשור לתנודות במי השפיר? 3. מה עלי לעשות כרגע ? כל הבדיקות עד כה כולל בדיקות חודשיות של שתן ודם היו תקינות. שתן, cmv וכו. האם יש סיכוי שתיוולד לי בת בריאה? תודה רבה. יפעת.

לקריאה נוספת והעמקה

הי יפעת
1. יש כל הזמן תנודות במכות מי השפיר. ראשית בגלל אופי המדידה הדו מימדית של משהו תלת מימדי שאינו עומד במקום. שנית כי מי שפיר נובעים מבליעה והשתנה של העובר שמשתנות באופן תדיר. לכן מדבירם על טווח תקין ולא על מספר. ואכן כל המדידות אצלך תקינות
2. לא ידוע לי על קשר בין הפטריה לכמות המים. מאוד נפוץ לראות פטרת בהריון ואפשר לטפל בקלות
3. כרגע כמות מי השפיר לא מטרידה אבל כדאי לברר את הלחצים האלו. אם הכל תקין כולל אורך צוואר ותרבית שתן אז רק מעקב.
4. לשמחתי מרבית הסיכויים הם לילדה בריאה אבל יש עוד שבועות לעבור וצריך לראות שההריון מתפתח באופן תקין והלידה מתרחשת במועד.
בהצלחה!

דוקטור תודה על תשובתך המהירה. איני מפקפקת בה ובכל זאת משיטוטים שערכתי ראיתי תשובות בפורומים אחרים עם מקריםמאוד דומים לשלי. שם נאמר לבנות ע"י רופאים שונים לגשת לבירור מקיף כולל סקירה מכוונת לכליות ואף דיקור מי שפיר. האם באתמת יש צורך בזה? הרי כמו שאמרתי לך עשיתי 2 סקירות פרטיות מורחבות שיצאו מצויינות. מדוע ממליצים לעבור את כל בבירור הזה אם מדובר בכמות תקינה. הרי אפשר להסתפק במעקב. תודה לך מקרב לב

אני לא יכולה לענות בשם פורומים אחרים. אבל שום פורום לא מחליף רופא מטפל.
מציעה שתבואי לייעוץ ביחידה להריון בסיכון עם כל הנתונים ותשמעי פנים אל פנים את כל האינפורמציה. ככלל כדאי לבחור רופא ו וללכת עם דעתו כי יש המון דעות . רפואה אינה מדע מדויק.
הנתונים כפי שהצגת לא נשמעים מטרידים אבל בואי לייעוץ במרפאות החוץ שלנו ותשמעי את הכל בצורה סדורה ופרסונלית .
בהצלחה!

07/05/2017 | מאת: ליטל

שלום רב. אני חייבת לציין שאני מאוד חרדה. הייתי היום במעקב שגרתי. בת 28 הריון ראשון שבוע 23.4 ותקין . בכמות מי השפיר שנמדדה על ידי טכנאית הייתה תוצאה של 11.6 afi. לטענתה זה לא תקין הפנת אותי חזרה לרופא . הרופא מצידו בדק אותי ואמר שאין כל סיבה לדאגה. שהכמות תקינה לחלוטין ולא ידוע לו על מה הייתה כל המהומה. אשמח לתשובה ותודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הי ליטל
זה תקין לגמרי
לעיתים בעיני המתבונן נראה שיש פחות מים אבל כשמודדים הכמות יוצאת תקינה וזה מה שחשוב. אכן אין סיבה לדאגה.
בהצלחה!

06/05/2017 | מאת: אריג

הי יש לי דלקת בעין. רופא העיניים ביקש טיפול של 14 יום במשחת בטיפות ג'ל Fucithaimic Fucid acid 1% Viscous eye drops. אני שבוע 34+ רשום על התרופה-חל איסור שימוש בזמן הריון. האם כך? האם התקופה בטוחה לשימוש בזמן היריון ובשלב הזה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הי אריג
בדרכ טיפול מקומי אינו בעייתי אבל מציעה שתבדקי עם המכון לייעוץ טרטולוגי על מנת לקבל תשובה וודאית .

06/05/2017 | מאת: כנרת

שלום רב, בחודש יולי אהיה בחודש 8 ואבקר בים המלח . האם זה מסוכן? הדעות ברשת חלוקות ולכן פונה אני אליכם . בברכה כנרת

לקריאה נוספת והעמקה

אהיה בשבוע 36

הי כנרת
אין בעיה עקרונית להיות בים המלח. יש 2 דברים שצריך לקחת בחשבון
1. החום והטמפ יכולים לגרום לירידת לחץ דם (במצבי קיצון לעילפון, התייבשות וכו) שאינם מומלצים בהריון
2. בשבועות כאלו תיתכן פתיחה של צוואר הרחם וקיים סיכון תיאורטי לזיהום אולם הוא מאוד נמוך מאחר ושק מי השפיר סגור
לסיכום - מותר אבל צריך להיות זהירים, לשתות הרבה לא לשהות בחום לזמן ממושך ואם קיים חשד לצירים/ירידת מים הכניסה למים אינה מומלצת
בהצלחה!

היי, אני מקיימת יחסי מין עם בן זוגי מזה חצי שנה, אך לפני כמה חודשים הפסקתי לקחת גלולות כלשהן כי הן עשו לי לא טוב, ורופא הנשים המליץ לי לעבור לגלולות אחרות. בגלל שעדיין לא נטלתי את הגלולות, (כי עדיין לא קיבלתי מחזור) לא קיימנו יחסי מין באופן רציף כמעט 3 חודשים. לפני כמה ימים קיימנו יחסים ובהתחלה מאוד כאב לי, אך בדרך כלל זה עובר. אך שהפעם זה לא עבר וביקשתי ממנו שיוציא, וישר ראיתי שהשפתיים של איבר מאוד נפוחות (בעיקר השפה השמאלית). יש לציין שהנפיחות הזו לא קרתה לי מעולם. האם זה נפוץ? אשמח אם תענו. תודה!

הי נועה
קשה לענות על זה מהתאור. מצריך הסתכלות ובדיקה
בהצלחה!

הייי ביצעתי בדיקות דם היום ובטא וזה מה שיצא לי אני לא מבינה בזה אין לי מושג והקופת חולים שלי סגורה היום.

אני לא רואה את התוצאות ...

Ref. values: neg<5; pos>25 אני לא כל כל מבינה שננכנסים אל תוך הבדיקה כתוב 5.12 משו

מתחת ל 5 זו בדיקה שלילית
במקרה שלך (יצא 5.12) קרוב לודאי שזו התוצאה (בהנחה שעשית את הבדיקה בזמן, כלומר לאחר איחור בווסת)
בהצלחה!

מה אני אמורה לעשות ??? זה שלילי לגמריי

אני אגיד לך מה פספסתי גלולה לפני שבועיים וקיבלתי מחזור במוצאי שבת האחרון בדרכ זה מיום ראשון המחזור עד חמישי וכבר בשלישי הפסיק לי מרגישה עייפות בזמן האחרון סחרחורות מצבי רוח ממש רעים אמרתי אולי יעשה עוד בדיקת דם אבל השאלה היא מתי?

הווסת שלי היום מיום ראשון עד חמישי

כרגע זה נראה שלילי ומבחינת הזמנים זה נשמע שלילי
אם את עדיין לא משוכנעת תחזרי על זה עוד שבוע

תודה רבה רבה אני מאוד מודה לך על זמנך.. אני אעשה עוד בדיקה בשביל להיות באמת רגועה ושלווה יותר. שבת שלוםםם :)

שלום. אני בשבוע התשיעי להריון (זהו הריון ראשון ואני בת 20) . היתה לי עצירות קצת וכאבה לי הבטן והיא היתה נפוחה. אחרי כמה זמן הלכתי לשירותים וממש לחצתי בשביל שהצואה תיצא, אחר כך בניגוב יצי לי גם רירית חומה. האם זה תקין? או שלנסוע למיון ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שחר
אחרי מאמץ יכול להיות שהדימום כלל לא היה וגינלי
בכל מקרה אם לא התפתח לדימום ולא חזר על עצמו המשיכי במעקב כרגיל עד הבדיקה הבאה.
בלי קשר שווה להוסיף סיבים תזונתיים להמנע מעצירות בהריון - כי היא עתידה להחמיר.
בהצלחה!

שלום. אני בהריון תחילת שבוע 8. בבדיקה שנעשתה בשבוע 6 וחצי נצפו 2 שקים. אחד עם עובר ודופק והשני ריק . בבדיקה שבוצעה שוב היום בשבוע 8 נראה כי בשק התקין העובר ממשיך להתפתח ואילו בשק הריק אין עובר אך הוא ממשיך לגדול ובספר אולי רואים פתאום שק חלמון.. מה משמעות הדבר? מה עושים במצב שהשק הלא תקין ממשיך לגדול במקביל לשק התקין ? חשבתי קשר הריון לא תקין אמור לקטון ולהספג אך ההיפך קורה תודה

שלום דנה,
ברוב המקרים אכן השק הלא תקין נספג ואינו משפיע על תוצאות ההריון.
צריך להמתין להערכה חוזרת בסוף הטרימסטר הראשון.
בהצלחה!

03/05/2017 | מאת: מילי

אני בהריון שלישי, שבוע 10. בשני ההריונות הקודמים ילדתי תינוקות גדולים- הראשון 3.800, השני 4.150. לא סבלתי מסכרת הריון. לידה שניה ילדתי בניתוח קיסרי- התינוק היה במצג עכוז וגם גדול. בלידה הקרובה הייתי רוצה להימנע מניתוח. אמרו לי שלא יאפשרו לנל"'ק כאשר העובר שוקל 4 קילו... האם יש דרך למנוע מהתינוק להיות גדול כ"כ כמו הקודמים? אולי לשנות תזונה?

לקריאה נוספת והעמקה

הי מילי
ראשית כדאי לבדוק סכרת בשלב מוקדם כדי לוודא שאכן אינך סכרתית.
שנית דיאטה בלבד לרוב אינה משמעותי למשקל היילוד אבל,
חסרים נתונים עלייך ועל בן זוגך - גובה המשקל כמה ק"ג העלית בהריונות וכו כדי להעריך.
ככלל חשוב שתדעי שניתן לאפשר לידה נרתיקית לאחר קיסרי גם במשקלים סביב 4000גר וניתן אפילו להציע השראת לידה גם אם עברת קיסרי - אך זה מצריך ייעוץ פורמלי על היתרונות והחסרונות של השיטות .
הרבה פעמים מתחילים לבצע סטריפינג בהגעה למועד על מנת להימנע מהירון עודף.
בקיצור - בדיקת סכרת, שמירה על משקל, מעקב גדילת עובר וייעוץ הריון בסיכון באשר לדרך הלידה והמועד. יש תקווה .
בהצלחה!

שלום לכם, לאחרונה אני מתלבטת אם לעשות את בדיקת ה- NIPT בשם גנומיטי כיוון שהמליצו לי עליה מבין כל הבדיקות האם מדובר בבדיקת דם פשוטה? האם יש הערכות מיוחדת לקראתה/לאחריה? באיזה שבוע מומלץ לעשותה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גבי
אכן מדבור בבדיקת דם פשוטה ומבחינתך לא נחוצה שום היערכות מיוחדת .
רק בכל זאת התייחסות לכותרת שלך - משווקת היטב ככל שתהיה אין זה תחליף למי שפיר בשום צורה.
הבדיקה היא בדיקת סקר עם אחוזים טובים יותר מבדיקות הסקר הקיימות . אבל היא בדיקת סקר לתסמונות מסוימות ואינה תחליף למי שפיר, שהיא בדיקה אבחנתית.
בהצלחה!

האם ניתן לקבל אפידורל בלידה כאשר יש פריחה קלה נשארה בעקבות שלבקת חוגרת בגב העליון? או שזה לא משנה כי עושים את הזריקה בגב התחתון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,
האפידורל ניתן בגב תחתון. לא אמורה להיות בעיה
בהצלחה!

שלום רב, אשמח לעצה. אני בת 31 עם מחזורים סדירים שמגיעים כל 28 יום. אני ובעלי מנסים להרות כשנה כמעט. לאחרונה המחזורים שלי הולכים ומתחלשים- הדימום נהיה יותר ויותר מועט. מחזור לפני האחרון היה רק דימום של יום אחד בצבע חום כהה. המחזור הנוכחי שלי מאחר כ 4 ימים. הייתי בטוחה שסוף סוף זה הריון אך ביום השלישי לאיחור התחילו רק הכתמות חומות. בהירות קלות מאוד כמעט בלתי נראות. 2 בדיקות הריון שנעשו בהפרש של כמה ימים שליליות. הרופאה נתנה לי בחודש שעבר לעשות בדיקות דם הורמונליות ביום ה 3 למחזור ואמרה לי שהתוצאות טובות ואין שום דבר חריג. מדוע המחזור שלי כל כך חלש ללא זרם וללא דם? אני לא גרה בארץ ומרגישה שהרופאים פה בגישה מאוד שונה.. הרופא משפחה הוא גם הגניקולוג וכדי לקבל הפניה לגניקולוג של בית חולים צריך ממש להתחנן.. אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי להבין מה עובר על גופי.. תודה רבה, שרון

לקריאה נוספת והעמקה

הי שרון
ראשית קשה לתת אבחנה מתאור בלבד אבל יש גורמים שונים שיכולים להביא למצבך החל מבאמת הפרעה הורמונלית ועד הפרעה מבנית ברחם. יש עוד שאלות שצריך לברר בעיקר אם את מנסה להרות. אין מנוס מבדיקת גניקולוג להעריך את עובי רירית הרחם משום שלעיתים התפקוד ההורמונלי תקין "על הנייר" אך לא ביולוגית.
מעבר לזה אם את בת 31 ומנסה להרות שנה זה מספיק כדי להתחיל ברור ( לפחות בארץ). בראש ובראשונה מוודאים ביוץ.
זה מכלול של דברים ששווה לבדוק לעומק. גם אם המערכת קשה התעקשי להגיע לבדיקת רופא נשים. זה יחסוך לך הרבה תסכול.
בהצלחה! נשמח לסייע אם יהיו תוצאות נוספות

שלום לרופאים. אני באמת לא יודעת אם אני מודאגת סתם או שאני כבר איבדתי את זה לגמרי. בת 28 שבוע 22 הריון תקין . לפני שבוע לקחתי את בתי הקטנה לגינה ליד הבית. אציין כי בניגוד למקובל אין שם ארגז חול. אין שם צואה ליד המגלשה והנדנדה. גינה מאוד קטנה. היה לי ביד את הדובי שלה הנחתי אותו על הרצפה ליד המגלשה לדקה או 2. אין שם צואה אבל לפעמים יש חול ואני בטוחה שעוברים שם חתולים אבל מעולם לא ראיתי צואה על המתקנים. אני מניחה שהם עושים בחול כ 4 מטר משם . עבר שבוע ואתמול בטעות נשכבתי על הדובי הזה. ראיתי שם איזה כתם חום בהיר אבל לא היה שום ריח לא של צואה ולא של שתן של חתול. בעבר שכנתי גידלה חתולים ואני יודעת להבחין בריחות. אינני מחוסנת . וגם למיטב זכרוני לא הכנסתי יד לפה ושטפתי את ידיי. גם לאחר שעליתי הביתה וגם אחרי שראיתי את הכתם. מה הסיכוי שזה אכן היה צואה של חתול. במשך שבוע וחצי לא הרחתי כלום בבית שכביכול היה נדבק לדובי. כל דבר גורם לי לפחד מהטפיל הזה ככה שאין לי כוחות נפשיים כבר. בדיקה שבוע שעבר יצאה תקינה. מה באמת הסיכוי להידבק כך ? תודה לכם.

הי ליטל
כיד להידבק בטוקסו את צריכה מגע ישיר עם צואת חתולים וזה לא קרה.
העולם לא סטרילי. התנהגי בחופשיות .
לא נשמע שיש מקום לחשש
בהצלחה!

24/04/2017 | מאת: מודאגת

שלום ד"ר בת 38. בהריון- לפי ווסת אחרונה- שבוע 6 . בבדיקת דם שעשיתי היום -בטא 1860, לפי מה שקראתי זה נמוך מאד... האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

מודאגת יקרה
זה לגמרי בסדר.
השונות בערכים בין הימים היא גדולה.
בערך כזה כבר יש שק הריון שניתן לראותו ב US. גשי לרופא
בשורות טובות!

25/04/2017 | מאת: מודאגת

תודה רבה!

07/06/2017 | מאת: אורלי

היי, הבטא אצלי 2250 , אולם באולטרסנוד לא נראה כלל שק. מה זה אומר?

שלום, בת 35, שתי הפלות לפני 5 שנים, שני ילדים (בן 4, בת 1.5). המחזור שלי לא מאוד סדיר. נע בין 26 ל-31 ימים. האחרון החל ב-1.4. קיימנו יחסים ב-13.4, ב-15.4. ב-19.4 דימום קל מאוד, כמו חוט, רק בניגוב. ואז יומיים ללא הפרשות. ב-23.4, בבוקר, דימום חום-ורדרד, ממש מעט על תחתונית. אחכ עוד פעמיים במהלך היום בניגוב בלבד. 24.4 דימום ורדרד בניגוב בלבד ב-6:00, ב-8:30 וב-10:00. השערה במה מדובר? האם ללכת להיבדק? תודה

הי מיכל
קשה לדעת. זה יכול לנוע מדימום סביב ביוץ ולאחר מכן השרשה ויכול להיות ממקור נרתיקי או צווארי. או פשוט העדר ביוץ מסיבה כלשהי שמוביל להכתמות קלות .
אם את מנסה להרות חכי לווסת .
אם לא גשי להיבדק. לא נשמע לי דחוף כלל אבל שווה לראות מה קורה.
בהצלחה!

תודה

הי אני בשבוע 31+2. היום לאחר קיום יחסי מין הופיע דימום קל שנראה רק בנייר. מעבר לכך מרגישה טוב ומרגישה תנועות עובר. האם זו תופעה תקינה?

שלום רוני
בעיקרון צוואר הרחם מאוד פריך בהריון בשל השפעה הורמונלית.
ועדיין אין בד"כ דימום אחרי יחסים.
ככלל דימום אחרי יחסים מצריך בדיקה של הצוואר והערכה עם PAP לכל הפחות .
זה אכן לא משפיע על העובר אבל את מספיק חשובה.
במרבית המקרים אכן תקין אבל עדיין מצריך התייחסות.
גשי להיבדק.
בהצלחה!

שלום אני כרגע לאחר בשורה שאצטרך לעבור גרידה בשבוע 8 לפי הוסת. לאחר שעיקלתי את הבשורה קראתי שוב את המסמכים בין מה שהרופאה שלי ראתה לבין מה שראו במיון ואני לא יודעת מה לעשות. אפרט: בתאריך 25/03 גיליתי שאני בהריון ע"י בדיקה שתן. תאריך משוער של וסת אחרון 23/02/17 בתאריך 27/03 ביצעתי בדיקת בטא : 281 בתאריך 30/03 שוב בדיקת בטא : 883 בתאריך 06/04 תוצאה בטא : 2768 בתאריך 13/04 הלכתי לרופאת הנשים שראתה שק הריון עם קוטב עוברי ללא דופק. שנראה לה מתאים לשבוע 5-6. ביקשה לחזור בעוד שבועיים. ביום רביעי האחרון 19/04/17 שמתי לב שיש לי הפרשות ודימום. למחרת הלכתי לרופאת הנשים ואלו הממצאים : בסונר שק הריון תוך רחמי בגודל 37 מ"מ עם קוטב עוברי זעיר 26 מ"מ. CRL תואם 5+6 ללא דופק. ללא שינוי מבדיקה קודמת. היא הפנתה אותי למיון תל השומר להפלה. היום 21/04/17 הייתי במיון בבדיקת הרופא נמצא : US שק הריון תוך רחמי עם שני שקי חלמון ללא קוטב עוברי. לדבריו של הרופא גם במידה והכול היה תקין היה צורך לבצע הפלה כי זה הריון תאומים ללא מחיצה בניהם. קבעו לי תור לגרידה בתחילת מאי. מכאן לספקות שעלו לי. בבדיקה אחת רופאת הנשים ראתה רק שק הריון וקוטב עוברי ללא דופק בבדיקה בבית החולים ראו שק אחד ושניי שקי חלמון ללא קוטב עוברי. לא מוזר? בפעמיים שביקרתי אצל רופאת הנשים היתכן שבכול פעם היא ראתה עובר אחר ומכאן התשובה שלא היה שינוי בגודל לאחר שבוע? היום לאחר כמה שעות אחרי הביקור בבית החולים שמתי לב לדימום רציני יותר. לא יודעת מה לעשות, והאם זה נמהר לקבוע עובדות לגביי ההריון. אשמח להתייחסות שי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שי
נחלק את זה לשניים -
1. בדרכ כשיש שק הריון כשבוע לאחר מכן כבר אמורים לראות הד עוברי ודופק. אם יש שני עוברים וספק לגבי גיל ההריון תמיד אפשר להמתין שובע נוסף לוודא. מאחר והגרידה נקבעה לסוף החודש הרי שלפני ביצועה יחזור על ה אולטרהסאונד לוודא.
לעניין שני שקי החלמון זה לא מצריך הפלה בפני עצמו צריך להמתין להתפתחות ההריון. כשיש שני שקי חלמון תהיה מחיצה.

2. הבעיה היא שאת מדממת. מה שמכונה הפלה מאיימת. לכן מצריך הערכה. אם את מדממת בצורה משמעותי וצוואר הרחם פתוח, אנו מכנים זאת הפלה בלתי נמנעת ולכן יש מקום לסיים את ההריון על מנת להגן עלייך מפני דימום יתר.

בשורה התחתונה - כרגע מה שקובע את המשך ההתנהלות הוא הדימום. במידה והכל חולף חיזרי על האולטרה סאונד טרם מועד ההפלה שנקבע לך לוודא שאין הפתעות.

בהצלחה ובשורות טובות

תודה רבה על המענה המהיר. להבנתי גם בשבוע 8 עדיין יש סיכוי להתפתחויות נוספות?

עד שלא יודעים בוודאות את גיל ההריון וכמה עוברים תמיד יכולות להיות הפתעות .
מקווה שהדימום חלף.
שיהיו בשורות טובות !

היי אני ממש בהיסטריה פתאום נפלתי לפני יומיים על המיטה אומנם , אבל מכה חזקה ממש כמו שקופצים על מתנפחים של ילדים במשחק .. ורק היום בערב פתאום שמתי לב שאני לא מרגישה אותו הדבר כאילו אין לי את התחושת נפיחות שהיתי לי עד עכשיו והבטן מרגישה כאילו היא ירדה וכבר פחות גדולה אני מצליחה לשכב על הבטן וזה לא מציק לי , ממש כאילו אני לפני ההריון האם עלי לדאוג ? אין לי שום תחושה של הריון .. דימום לא היה לי כמובן ומחר יום שישי אני לא יודעת אם יש רופאים דחופים במרכז האישה .. אני ממש חרדה תודה מראש !!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיטל
בשבוע 15 לא תמיד תחושות ההריון אמינות או מנבאות משהו.
מכה בבטן בשבוע זה לרוב אינה בעייתית כי הרחם החל לצאת מהאגן ולכן עדיין לא ממלא את חלל הבטן.
אם את חוששת את תמיד יכולה לפנות למרכז בריאות האישה/מיון בסופש או בביקור יום ראשון למרפאה שלך
בהצלחה!

תודה רבה רבה על התשובה המהירה כייף שיש למי לפנות :)

שאלתי היא, מה אומר הערך 101112.5i/ul? הריון/לא הריון? תודה מראש

שלום גאיה
פרטי קצת
קודם כל מה בדקת? אם זו בדיקת בטא זה הריון. אם תקין או לא - צריך עוד פרטים:
באיזה שבוע? האם היו ערכים קודמים?

20/04/2017 | מאת: תהילה

מה הסיבה להקאות ממושכות לאחר לידה ו האם יש קשר לגידול בשד שהוסר (דרגה 4) ללא קבלת טיפולים נוספים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תהילה,
הקאות לאחר הלידה מצריכות ברור. הסיבות רבות ומגוונות בוודאי אם יש רקע רפואי מורכב.
גשי לברור.
רפואה שלמה!

שלום יש לי 2 שאלות: 1) האם זה תקין רמת בטא 289 בשבוע 4 + 3 ימים? 2) האם יש קשר בין רמת הבטא לבין מין היילוד? תודה מראש

שלום מאמא
בגדול ביום האיחור אמור להיות בטא סביב 200.
הערכים עצמם אינם מדע מדויק יש המון חפיפה
ככלל זה נשמע ערך אפשרי בהחלט.
בהצלחה

בת35, הפריה שמינית,הריון ראשון.נצפו שני עוברים.שבוע שבע ויום אחד.עובר 10ממ ועובר 4 ממ.לשניהם דופק. שאלתי האם יש סיכוי שהעובר הקטן ידביק את הפער ויתפתח להריון תקין? והאם יתכן שהגודל הקטן הוא בטווח טעות סטטיסטית של הסונר.אנא תשובה, אני בחרדה ומתח. תודה על ההתייחסות.

שלום שמרית
ראשית בשעה טובה!
יש ספרות בנושא וקשה לפרט כאן את כולה
זה כמובן תלוי בסוג התאומים (שק אחד או שניים)
ראשית יש לאמת את הממצאים כי זה פער משמעותי
שנית אם אכן כך, בד"כ העובר הקטן לא מדביק את הפער וייתכנו השלכות בהמשך התפתחות ההריון. אבל שוב כרגע מדובר בשבוע צעיר. יש לאמת את הממצאים ואז לקבל הסבר מפורט. ממילא תופני להריון בר סיכון ושם יפרטו (או נפרט ) עבורך. מוקדם להילחץ.
את מוזמנת לפנות למרפאות הריון בר סיכון ונעזור לך בשמחה
בהצלחה!