פורום הריון ולידה - הלל יפה

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום ההריון והלידה, ביניהם: הריונות בסיכון, טיפול מילדותי, הפלות, בריאות האם והעובר, אולטרה-סאונד, בדיקות במהלך ההריון, סיבוכי הריון, מעקב הריון, ניתוחים קיסריים, אמצעי מניעה ועוד. כל מה שרציתם לדעת, זה המקום וזה הזמן. צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם.
19446 הודעות
18064 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה - הלל יפה

28/08/2019 | 14:35 | מאת: רננה

שלום אני בהריון שני שבוע 12. הרופא ממליץ לי לקחת אוטרגוסטן עד שבוע 36 בגלל שבעברי לידה מוקדמת (שבוע 32). יש לי כמה שאלות: 1. שמעתי מחברה שהאוטרגוסטן גרם לה לתופעות לוואי לא נעימות- שינויים חדים במצב רוח, רגישות ועצבנות, מיגרנות קשות וכו'.... זה באמת ככה שהאוטרגוסטן גורם כאלה תופעות? 2. והאם זה הכרח לקחת אותו- אם ללידה המוקדמת הייתה סיבה מאד ברורה (ריבוי מים קיצוני) ? 3. אם אני אקח את זה, זה קריטי לקחת כל יום או שיום אחד בשבוע (שבת) אפשר לדלג?

לקריאה נוספת והעמקה

ההנחיות הן לקחת זריקות פרוגסטרון אחת לשובע כאשר היתה לידה מוקדמת בעבר.

29/08/2019 | 07:40 | מאת: רננה

תודה על התשובה אבל האם זה נכון שיש לאוטרגסטן תופעות לוואי כאלו כמו שכתבתי בשאלה הראשונה?

קשה לשייך את זה רק לאוטרוגסטן. הוא ניתן וגינלית ולרוב עובר די טוב. אבל תמיד יש יוצאות מהכלל

בבדיקת שקיפות עורפית נאמר לי שnt: 1.9 והסיכון המשוקלל של הגיל והשקיפות בלבד 1:548. בבדיקה ביוכימית: Papp-a 1.59 Free Bhcg 0.98 לתסמונת דאון: הסיכון לפי גיל בלבד: 1:240(בת 37) הסיכון המשוקלל של השקיפות הגיל והבדיקות הביוכימיות: 1:460 לטריזומיה 18: 1:10,000 בהערה נכתב שבגלל הגיל הסיכוי לתסמונת דאון גבוה ועלי לפנות לייעוץ גנטי. בכל מקרה התכוונתי מפאת גילי לעשות בדיקת מי שפיר לאחר סקר וסקירת מערכות שליש שני, אבל האם משהו בתוצאות הביוכימיות לא טוב או בטווח לא תקין? הסיכוי שניתן לי על סמך השקיפות בלבד היה טוב יותר, האם ישנה בעיה? אני מאוד דואגת. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

תיקון, nt1.9mm (1.67 mom)

אין שום בעיה. אבל כשהסיכון גבוה מ 1:3000 מפנים לחלבון עוברי. מאחר ואת ממילא הלכת לדיקור אז את תעברי ייעוץ גנטי קוםד לכן.

תודה על תגובתך. מה הסיבה לכך שהסיכון עלה ביחס לסיכון המשולב של גילי והשקיפות? האם הבטא החופשית או הpapp-a חורגים מהנורמלי או בטווח הנורמלי הגבוה/נמוך? ההתייחסות בהערה היתה בנוגע לגילי בלבד.

היי, האם מריחת גל אלוורה לאחר חשיפה לשמש , שנקנה בסופר פארם יכול להזיק? במידה ואסור להשתמש במה כן ניתן?

לקריאה נוספת והעמקה

מותר לשימוש

שלום, אנחנו זוג, מטופלים אצל רופא פרטי (טיפולי פוריות). לבעלי ספירת זרע נמוכה + ממצא גנטי (אינברסיה פריצנטרית בכרומוזום 9), לכאורה הבדיקה הגנטית "תקינה" וממצא זה נרשם כהערה בלבד, אבל ממחקר באינטרנט הבנתי שממצא זה מקושר לאי-פריון, וכמובן זה גם הוסבר על ידי הרופא שלנו. אנחנו לאחר סבב ראשון שכשל (כמה הפריות שלא שרדו שבוע), וכעת לקראת סבב שני. הרופא אמנם תומך בניסיונות שלנו, אבל מזכיר אופציה של תרומת זרע, לפי דעתו ממצא זה של אינברסיה פריצנטרית בכרומוזום 9, מעיד באופן כמעט ודאי על עקרות מוחלטת (הכרומוזמים לא יכולים להתחבר בצורה תקינה וזה מוביל להפלות חוזרות, או תינוקות עם מומים כאלה ואחרים) חקרתי באינטרנט (עד כמה שאפשר) קראתי מאמרים, ראיתי סרטונים, חיפשתי משהו שיתן תקווה. האם ייתכן שלא נוכל להביא ילדים משלנו לעולם (ללא תרומת זרע)? אני שבורה. אני מחפשת זוג שעל אף ממצא כזה כן הצליח להרות וללדת ילד בריא. עזרתכם, דעתכם, עצתכם, בבקשה!

לקריאה נוספת והעמקה

*אינברסיה פריצנטרית (כולל הצנטרום)

אני מציעה שאם לא עברת עד כה תפני ליועץ גנטי שישפוך אור על סיכוייך. להבנתי זה לא אמור למנוע ממך הריון. ואם כן הרי שלא היו מנסים כלל. אני מציעה שתבצעי ייעוץ גנטי סדור.

הסיבה שמנסים היא כי זו לא ודאות של 100% שאי אפשר, ולכן מן הסתם, לא נפסול את האפשרות על הסף. אני כן מחפשת זוג, הורים לילד בריא, שעל אף שלאחד מהם יש אינברסיה - הצליחו להביא ילד לעולם.... האם ייעוץ גנטי ילמד אותי יותר מאשר מה שכבר הספקתי לקרוא וללמוד באופן עצמאי? (חחח כמעט תיאר בגנטיקה עם כל המאמרים האקדמיים, שאגב, אף אחד מהם לא עונה באופן ברור על השאלה הפשוטה הזו...)

25/08/2019 | 18:19 | מאת: אלמונית

שלום ד״ר, אני בשבוע 25+5. החל מיום שישי האחרון החלו כאבים בבטן התחתונה שבאים בגלים. לעיתים פעם, פעמיים ביום בעיקר בהליכה למספר דקות. כאשר מתיישבת לרוב לא ממש מרגישה כל כאב. אולי גג מעין לחץ ולא יותר מזה. בנוסף, החלו משישי גם כאבי גב עליון קבועים שנמשכים לעיתים זמן רב, בעיקר בגב עליון שמאל. האם לדעתך דורש בדיקה רפואית או שזה מהלך טבעי לשבוע ההריון. אציין כי בכל הנוגע לכאבי בטן - עסקינן בעיקר בכאבים בבטן התחתונה השמאלית.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת. אם זה מתמיד הייתי נבדקת לוודא.

26/08/2019 | 06:46 | מאת: אלמונית

שלום רב, פניתי למוקד נשים כי הכאבים המשיכו. ביצעו לי מוניטור שהראה צירון אחד בכל הבדיקה. מדדו צוואר הרחם, 27 ממ. רופא המוקד מסר כי זה תקין, אולם על הצד הנמוך. אציין כי בסקירת המערכות המאוחרת שביצעתי ביום 4.8, 3 שבועות בלבד לפני אתמול אורך צוואר הרחם היה 35 ממ. האם התקצרות צוואר הרחם של 8 ממ בשלושה שבועות בלבד זה לא ממצא מדאיג בשבוע הנוכחי בו אני מצויה?

לא. הצוואר הוא דינמי ומדידת האורך משתנה בין בודקים. זה תקין ליתר בטחון אפשר לחזור על זה עוד שובע ולראות שאין דינמיקה משמעותית.

25/08/2019 | 14:20 | מאת: ג'ונו אלסקה

שלום, יש לי טיסה חשובה לג'ונו אלסקה בעוד כמה שבועות, אני לא יודעת תאריך מדוייק אבל אני אהיה בין שבוע 20 לשבוע 25 בהריון, וטיסה חזור שבוע א"כ. האם יש בעיה בטיסה בשלב זה בהנחה שההריון תקין לאם ולעובר?

לקריאה נוספת והעמקה

משובע 24 מדובר בעובר בר חיות ולכן אם את נכנסת ללידה יש צורך בטיפול מלא. קרי כדאי שיהיו מסביבך שירותי רפואה. אין בעיה מעצם הטיסה.

26/08/2019 | 07:44 | מאת: ג'ונו

וואלה נלחצתי!!! יש מצב שהטיסה הארוכה תזרז לידה? לגבי שירותי רפואה אני אשהה רק בעיר גדולה עם רפואה מערבית מתקדמת....

הטיסה לא מזרזת לידה. ואם יש שירותי רפואה וביטוח אז אין מניעההמטיסה.

25/08/2019 | 13:40 | מאת: טליה

ד"ר שלום, לפני שבועיים בבדיקת דם ההמוגלובין שלי ירד ל10.6 אני בשבוע 31 של ההריון.(התחלתי את ההריון עם המוגלובין 13.5) אני לוקחת תוספי ברזל שבינתיים לא מועילים. השאלה שלי איך כדאי לעקוב אחרי ההמוגלובין? מתי כדאי לבצע בדיקת דם נוספת? ומאיזה ערך עושים עירוי ברזל? בנוסף האם זה מסוכן לעובר ? אני מרגישה חולשה אבל לא משהו קיצוני. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

המשיכי את תכשירי הברזל, בדקי מול הרופא שלך שהתכולה שלהם מספקת. ובדקי שוב עוד חודש.

23/08/2019 | 11:04 | מאת: אילנה

שלום רב, אני בשבוע 40 פלוס יומיים, אתמול הייתה במטקד נשים במוניטור ואחיות של המוקד מאוד הלחיצו אותי לגבי חיסון אנטי d שלא קבלתי בהריון הזה. יש לי סוג דם a negativ. מדובר בלידה שלישית, בהריון ראשון קבלתי חיסון בשבוע 28 ובהריון שני לא. מה שכן , אחרי לידה השנייה, קבלתי זריקה כי תינוק היה עם סוג דם פוזיטיב. בהריון הזה, רוםא השים שלי שלח אותי בתחילת ההריון וגם לקראת שבוע 28 לבדיקת coombs והיא יצאה נגטיב. לאור זה, לא שלח אותי לקבל חיסון. האם אין לי מה לחשוש בגלל שלא קבלתי ליסון בהריון הזה ? תודה מראש על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

את אכן אמורה לקבל זריקת אנטי D בכל הריון.

23/08/2019 | 08:16 | מאת: מיטל ל

שלום אתמול קיימתי יחסים עם בעלי ולמחרת היתה לי הפרשה תמידית וחלקה זה אומר שיש סיכוי להריון או שפיספסתי?

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לדעת. זה לא אומר כלום...

21/08/2019 | 13:06 | מאת: עדן

שלום רב, אני אחרי טיפולי פוריות בתאריך 5.08 החזירו לי עובר מוקפא ואחרי שבוע בתאריך 13.08 הלכתי לבדיקות דם והבטא יצאה חיובית 55. אחרי שבוע נוסף בתאריך 20.08 עשיתי בדיקת בטא נוספת בשביל לבדוק שהכל תקין והבטא עלתה רק ל 173. אני מבינה שהבטא מאד נמוכה ממה שמצופה. האחות בבית חולים אמרה לי שרוב הסיכויים מדובר על הריון חוץ רחמי ולכן הבטא לא הכפילה את עצמה מספיק. בנוסף היא אמרה שקיים סיכוי מאד מאד קטן שההריון תקין והבטא תכפיל את עצמה. אני מאד מודאגת ואשמח לחוות דעתכם האם קיים סיכוי שההריון תקין? האם יש נשים שהבטא שלהם עולה לאט? האם זה בסדר שאחרי שבועיים מההחזרת עובר הבטא 173 כשאמורה להיות בסביבות ה 400. ובנוסף חייבת לציין שבבדיקת הדם הראשונה שלי פרוגרסטרון היה 3.9 ובבדיקה השנייה 1.9. אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי נשמע שההריון אינו מתפתח באופן תקין (לאו דווקא חוץ רחמי).

היי, האם ניתן מיד לאחר מי שפיר להמשיך לקחת תרופות כמו: יוטירוקס, אסטו וקולכיצין? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כן

21/08/2019 | 09:37 | מאת: גל

היי, שבוע 12+5 הייתי בבדיקת שקיפות עורפית לפני יומיים והכל היה תקין היום בבוקר הבחנתי בתחתונית בשני כתמים קטנטנים צבע אדמדם בהיר כזה.(לא נראה טרי אבל צבע שונה) זה קרה י פעם ראשונה עכשיו . ביצעתי בדיקות פנימיות ואין זכר לכלום . זה כאילו בא משום מקום..מוזר האם ללכת להבדק ?

לקריאה נוספת והעמקה
21/08/2019 | 09:45 | מאת: גל

מציינת שיש לי rh שלילי האם בגלל שני הכתמים הקטנטנים האלה אני צריכה לעשות את החיסון עכשיו?

לא נשמע מטריד. אם לא חלף או מחמיר גשי להיבדק. איני רואה סיבה למתן אנטי D עפי מה שתארת עד כה.

20/08/2019 | 14:37 | מאת: NOT_FOUND

שלום רב, לפני שבועיים החזירו לי עובר מוקפא אחרי שבוע עשו לי בדיקת דם להריון והתוצאה יצאה חיובית עם בטא 55, אחרי שבוע נוסף עשיתי שוב בטא והיא יצאה 173. הבטא יצאה נמוכה מהצפוי. רציתי לדעת האם קיים סיכוי שההריון תקין למרות הבטא הנמוכה? ומה הסיבה שהבטא כל כך נמוכה? אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ זה מעיד על הריון לא תקין לצערי.

21/08/2019 | 13:00 | מאת: NOT_FOUND

אבל האם קיים סיכוי שכן הכל יהיה תקין והבטא תכפיל את עצמה? או כמעט ואין סיכוי כזה

20/08/2019 | 10:01 | מאת: מור

היי, הריון ראשון שבוע 12 וחצי עד עכשיו גם בבדיקת דופק וגם בשקיפות לא נתנו לי לשמוע את הדופק ,האמת ששכחתי מזה בשקיפות ולא אמרתי על זה ולאחר מכן נזכרתי.. מדוע? לא אמורים לשמוע את הדופק בשלב הזה או לבדוק לפחות כמה פעימות לדקה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מודדים קצב לב בשבועות האלה אבל אפשר להשמיע לך אם תבקשי. בקשי בסקירה. זה לא הכרח.

אני בת 43, למרות שאני לא נראת, מטופלת זה כמה שנים בבלנסון בעיקבות ציסטה אקולוצטי ברחם ימין 47 מ"מ ללא מחצות וללא זרימות דם בתוכו, זרימות דם בהיקף בתחום הנורמה 0.79= Rl שמאלית דוגלס/שלפוחית השתן. דוקלס ללא נוזל חופשי, במהלך הבדיקה ניצפה שרירן 12 מ"מ שאלתי האם אוכל להכניס להריון, ומה ניתן לעשות, למעשה בעבר היו לי ריבוי התקפי אפילפסיה, כיום מצב הרפואי מבחינת האפילפסיה יש שיפור ניקר תודה לאל, אבל מאוד חשוב לי לעשות אפילו תרומת זרע, ולעשות את כל הבדיקות הנדרשות ב 30.8.19 ובדיקת פריון והפלה ב 24.9.19, שאלתי האם הבעיות שצינתי, וכמו כן גילי יכולים להקשות על כניסתי להריון, או שהכין יש בהפשרותי להכניס להריון, וזה למרות שהנרולוג שלי טען שלדעתו מבחינת האפילפסיה אוכל להכניס להריון, תודה על תשומת הלב, ואשמח אם תוכלו לעזור לי בנידון

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה מלהרות עפי מה שתארת, אבל את לחלוטין בסיכון מוגבר ולכן אני מציעה לפנות למרפאת טרום הריון לייעוץ והכוונה.

19/08/2019 | 19:30 | מאת: בתאל

היי, כשביצעתי בדיקת דופק העובר היה מתאים ל7.2(שבע פלוס יומיים) היום הייתי אמורה להיות ב12.1(12 פלוס יום)הייתי בשקיפות עורפית והרופאה בשקיפות אמרה שהוא מתאים ל12.4(12 וארבעה ימים) האם זה קריטי? מעכשיו אני 12 ו4 ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא קריטי ונשארים לפי התאריך משובע 7

18/08/2019 | 12:35 | מאת: נופר

ביי אני בשבועות הראשונים להריון ויש לי הפרשות מעט חומות ...מה זה אומר ?

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לדעת. זה יכול להיות תקין לגמרי וייתכן שלא. אם לא חלף גשי להיבדק.

18/08/2019 | 11:26 | מאת: חן

היי אני בשבוע 12 ויצא לי הרפס , האם מותר להשתמש במשחה אציקלוביר sp ?

לקריאה נוספת והעמקה
18/08/2019 | 12:08 | מאת: חן

מדגישה הרפס בשפתיים

מותר בהחלט

17/08/2019 | 17:22 | מאת: אילנה

שלום רב, אני חדשה בפורום הזה. אני בחודש תשיעי , בשבוע 39 וזה הריון שלישי שלי. כבר תקופה (משהו כמו חודשיים) יש לי תחושה מוזרה מידי פעם, התינוק זז בבטן בצורה מוזרה, זה מרגיש כאלו הוא מקבל זרם חשמלי ובטן רועדת, אפשר גם להגיד שזה נראה כמו פרקוס של שתי שניות. האם מדובר במצב תקין או שיש צורך בבירור מקיף יותר ? חשוב לי לציין שכל הבדיקות שעברתי היו תקינות , כולל הערכת משקל האחרונה מלפני שבוע ימים. תודה מראש על התייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה מאוד לדעת. אופי התנועות שונה מהריון להריון וכמובן לאורך השבועות. אין לנן איך לברר זאת בהריון ואם כל הבדיקות שעשית תקינות אין לי בדיקה נוספת שתרגיע אותך.

16/08/2019 | 16:30 | מאת: נ

שלום, אני בת 29 ומתכננת לנסות להיכנס להריון בקרוב. בילדותי עברתי את שני חיסוני MMR כמו שנדרש. ביצעתי בדיקות לקראת ההריון ויצא שאין לי נוגדנים לאדמת למרות החיסון בילדות. האם אני צריכה לחזור על החיסון או שאם חוסנתי כנדרש אני נחשבת למחוסנת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

....................................... ...................................

יש אחוז קטן באוכלוסיה שאינו מפתח נוגדנים למרות מתן החיסון. אם קיבלת פעמיים ולא פיתחת נוגדנים סביר שלא יהיו נוגדנים גם במנה הבאה.

16/08/2019 | 16:21 | מאת: נופר

היי יש חי שאלה .. אתמול ביצעתי בדיקת הריון ביתית והיה לי פס אחד חזק והשני בהיר יותר ( מעט חלש אבל רואים אותו) האם זה מעיד על הריון?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

15/08/2019 | 19:55 | מאת: יעל

האם מותר לקחת ורמוקס נגד תולעים בהריון .אני בשבוע 5

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין לך ברירה אז כן

15/08/2019 | 12:52 | מאת: דנה

אני בהריון (שבוע 11). בספירת דם התגלו אריתרוציטים בשתן בטווח הנורמלי הגבוה(10cell/mql) כשעשרה תאים למיקרטליטר הוגדר כרף הנורמלי הגבוה. התרבית יצאה שלילית. האם זה דורש טיפול? מה יכולות להיות הסיבות? אין דימום נרתיקי כלל ככל שידוע לי. שלחתי שאלה אך הרופאה שלי נוטה לענות רק אחרי שבוע...

לקריאה נוספת והעמקה

לא בספירת דם, בבדיקת שתן כללית+ תרבית כמובן..

אם לחץ הדם תקין הייתי חוזרת על הבדיקה לוודא.

בהריון שבוע 22. השתמשתי במכשיר חשמלי למריטת שיער על גבי הבטן, המכשיר עושה רעש ורטט חזקים.. הרגשתי את העוברית זזה בבטן תוך כדי, לאחר מכן היו לי תחושות מוזרות בבטן, מעט בגב התחתון והרבה תנועות של העוברית. האם יתכן כי המריטה הזו מסכנת אותה איכשהו או מזיקה בצורה כלשהי???

לא סביר. אלה לרוב מכשירים שטחיים. אך איני מכירה את המכשיר שלך. ככלל יש צמיחת שיער מוגברת בהריון ועדיף להמתין עם המריטה לאחר הלידה

15/08/2019 | 09:58 | מאת: יפית

שלום רב ד"ר אולי שאלתי מוזרה. האם עובר בחודש שביעי מרגיש כאב כאשר אמו סובלת מכאבים פיזיים.. ועל כן אומרים לא לדחות שימוש במשככי כאבים כי כשהאמא סובלת כך גם העובר שבבטנה? מה הסכנות והאם זה מתבטא בתזוזות מרובות נניח? תודה מראש על העזרה הפורום הזה מסייע מאוד

שאלה טובה הוא לא אמור להרגיש כאב משנית לכאבייך. עם זאת סביר כי הכאבים שלך מפרישים חומרים כימיים אצלך שעוברים אליו ויכולים להשפיע על תנועות למשל.

15/08/2019 | 08:09 | מאת: קרן

בת 41 כמעט. בהיריון ספונטני. ניתנה תמיכה של קרינון כי ההריון היה בין הטיפולים עד שבוע 12 בהנחיית רופא. מהלך הריון תקין עד כה. שקיפות תקינה(nt 0.91) בבדיקת סקר ערכי הfree hcg היו גבוהים מאוד 19.1 . מעבר לזה הסטטיסטיקה היתה תקינה(ההמלצה היתה לחכות לחלבון עוברי) בוצע nipt שיצא תקין. שלשום הייתי אצל הרופא הריון בסיכון.אולטרסאונד תקין.שיליה במראה תקין כולל שחלות וצוואר רחם. הוא נתן לי באותו יום לעשות בדיקת דם לhcg. הבדיקה בוצעה כשאני בשבוע 13+6 והתוצאה שהתקבלה היתה מעל 200000.הוא אמר שהתוצאה מאוד גבוהה ושלח אותי לבצע שוב הבוקר וציין שהשיליה לא נראתה יום לפני כשיליה שמייצרת כל כך הרבה. אני מאוד לחוצה.זה הריון יקר מאוד ואולי אחרון -האם זה אומר שהשיליה שלי לא תחזיק מעמד ותספק לעובר את מה שהוא זקוק לו? האם ניתן לעשות משהו?(סקירת מערכות נקבעה לשבוע 16).אשמח למענה.

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא מכירה את הרציונל לבצע HCG בשובע 13+6. מסכימה שעלייך לחכות לחלבון עוברי ועם התוצאות לגשת לייעוץ גנטי.

15/08/2019 | 01:24 | מאת: חנוש

היי, היום אני בשבוע 11 פלוס 4 כשאני מתאמצת קצת בשירותים ומתרוקנת לאחר מכן יש לי כאב בטן דומה לכאב מחזור 5 דק בערך ונעלם כלא היה, זה קורה גם אחרי קיום יחסים אותו הדבר. זה לא קורה בתדירות קבועה אבל קורה.. ממה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

נורמלי לגמרי.

14/08/2019 | 18:52 | מאת: טליה

שלום רב התאשפזתי בביהח בגלל כאב מותני חריף בצד שמאל ודלקת בשלפוחית השתן . עשו לי us כליות ומצאו הידרונפרוזיס קשה דוצ ואבנים בכליות בשני הצדדים. טופלתי שם בעירוי פפברין ואנטיביוטיקה צפורל. השאלה שלי האם כדאי לקחת כמניעה כדורי פפברין 80mg 3 פעמים ביום למשך 10 ימים? זה ניתן לשיקול דעתי. כרגע איני חשה בכאבים ולא הייתי רוצה לקחת משככי כאבים מחשש לעובר אפילו שזה מותר בהריון לדבריהם.(אפילו מאקמול נמנעת) כמו כן האם אבנים בכליות במידה והם נשארים סטטיים ולא יזוזו מסכנות את ההריון והעובר? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ אי סיבה למתן פפברין מניעתי משום שהאבן יכולה ליצור התקף בכל רגע נתון גם לאחר מכן. אין כאן אלמנט של מניעה אורכה. האבנים בפני עצמן לא מסכנות את ההריון אלא אם נוצר זיהום/חסימה.

14/08/2019 | 14:21 | מאת: ליה

שלום, אני נוטלת באופן קבוע תרופות נגד דיכאון - וולבטרין 300 מ"ג ולמוטריג'ין 200 מ"ג ונגד כאבים נוירופטיים בעקבות חוליה שבורה - 150 מ"ג פעמיים ביום. כל התרופות הללו חשובות למצבי הבריאותי לאין ערוך. האם אוכל להמשיך לקחת אותן בהיריון? האם אפשר להתייחס לתשובה כאן כאל ייעוץ רפואי לכל דבר? המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא כתבת איזה סוג משככי כאבים את נוטלת. ככלל עלייך לפנות למרכז ליעוץ טרטולוגי בירושלים. שם תקבלי מסמך מסודר על הסיכון של כל אחת מהתרופות ושילובן.

14/08/2019 | 13:30 | מאת: ענת

שלום אני בשבוע 32 בהריון בסיכון בגלל צוואר רחם מאוד מקוצר רציתי לברר האם החיסון בטוח גם לנשים עם אורך צוואר קצר והאם הוא מותר בהריון בסיכון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חיסון שעלת הוא בטוח בהריון גם בנוכחות קיצור צוואר.

11/08/2019 | 20:34 | מאת: איבראהים

אני בחודש ראשון להריון , נכנסתי לרחצה בים המלח לכמה דק , האם זה מסכן את ההריון

לא

10/08/2019 | 20:01 | מאת: אלמוני

שלום, ממש בתחילת ההיריון היה לי לילה ללא שינה ועם סטרס שכלל חששות. האם לילה זה מהווה סיכון לעובר? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא.

10/08/2019 | 01:41 | מאת: שרית

שלום, לפני מס' חודשים בבדיקות מעבדה: tsh 5, אנטי tpo 16. T4 היה תקין ובכל זאת התחלתי אלטרוקסין 50 מג 4 פעמים בשבוע. הריון נקלט ובשבוע 7 לא היה דופק. כעת מנסה שוב להרות חודש וחצי לאחר ההפלה. במעקב זקיקים לפני יומיים לקחו לי שוב בדיקות לבלוטה בטעות ויצא אנטי tpo 519. TSH 4. האם התוצאה של האנטי tpo יכולה להיות קשורה להריון או להפלה? יש צורך לטפל לפני שאכנס להיריון שוב מאחר ואנטי tpo עובר שליה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מזמן היה בנושא מחקר גדול. יש מקום לטפל ב TSH גבוה בנוכחות TPO חיובי. אך אם TSH תקין ו TPO גבוה אין צורך. ערכי ה TSH הרצויים בהריון מעט שונים מאשר לא בהריון ולכן במקרה שלך ב TSH 4 יש מקום לטפל. רצוי טרם ההריון.

09/08/2019 | 19:04 | מאת: אורטל

אני בשבוע 12+ עשיתי בדיקת דם לאיתור מומים ואני לא כול כך מבינה את התוצאות Papp-a 0.38 mom Hcgb 0.84 mom שקיפות עורפית )nt( 1.03mom (1.2mm)

לקריאה נוספת והעמקה

הערכים סהכ תקינים אבל מה התוצאה המשוקללת. אמור להיות כתוב לך הסיכון הוא 1 :... מעבר לזה ערך ה PAPPA נמוך מ 0.5 מה שאומר שיש לעקוב אחר לחצי דם וגדילת עובר בהמשך ההריון

09/08/2019 | 19:00 | מאת: אורטל

ביצעתי בדיקת דם ואני לא מבינה אם יצא תקין או לא

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא רואה את הקובץ

10/08/2019 | 23:32 | מאת: ortal

צירפתי

שלום בת 26,הריון ראשון בשבוע 7 פלוס 2 נצפה שק הריון תקין עם דופק . היום אני בשבוע 10 פלוס 5. יש לי שקיפות עורפית בשבוע 12 ק פלוס 1 כיוון שמהבדיקת דופק עד השקיפות עורפית זה 5 שבועות ממש רציתי לראות שהכל תקין ובסדר. הלכתי למרכז בריאות לאישה ואמרתי לאחות שכואבת לי הבטן ואני רוצה בדיקה להיות רגועה והיא עשתה לי בדיקת שתן שיצאה תקינה והתעקשה שאין צורך באולטרסאונד ושהכל תקין ואין לי דימום. לא התווכחתי איתה יותר מידי. איך ניתן לדעל שהכל תקין זה טווח ארוך ומלחיץ..האם ברגע שאין דימום ואני מרגישה טוב רוב הסיכויים שיהיה תקין ובשקיפות יראו דופק עדיין בעזרת השם?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין הרגשה טובה לתקינות ההריון. ככלל ההנחיה היא US ראשון ואז שקיפות אבל יש המון נשים שבאות קודם לכן. במילים אחרות - אין צורך רפואי לבצע עוד בדיקה אבל אם את רוצה זו זכותך.

07/08/2019 | 14:51 | מאת: חן

היי שבוע 10 אכלתי קורנפלקס עם קינמון וחברה שלי המליצה לי שלא לאכול קינמון בהריון האם זה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

מותר לאכול קינמון

06/08/2019 | 19:25 | מאת: שאלה

שלום ד''ר אני בהריון ראשון בשבוע 34 הריון בסיכון בגלל עודף משקל . יש לי טריכומונס מלפני ההריון ולא טיפלתי . ביתי אצל רופאת נשים היא נתנה לי פלג'יל 250 מג 8 כדורים במכה אחת בפעם אחת. רציתי להתייעץ איתך האם זה בסדר לקחת מינון כזה גבוה ועוד בהריון ? או האם אפשר לקחת מינון יותר נמוך תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה הטיפול והוא בטוח בהריון. למיטב ידיעתי עלייך לטפל גם בבן זוגך.

04/08/2019 | 09:09 | מאת: מיה

ד"ר שלום רב הבנתי שעדיף לישון על צד שמאל בגלל אספקת חמצן מיטבית לעובר. השאלה שלי האם גם במצבי ערות כשנחים או שרואים טלויזיה במיטה נניח או על הספה צריך להקפיד להיות בהטייה שמאלה ? שמתי לב במוניטור שכשהייתי בחצי ישיבה הדופק של העובר היה יחסית נמוך. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

את יכולה להיות בכל תנוחה שנוחה לך. הקושי בשכיבה על הגב או על צד ימין שהריון מתקדם הוא שיש פחות החזר דם לאמא ומכאן הירידה לעובר. כך שאם את מרגישה טוב גם הוא מקבל מה שצריך. לרוב יהיה לך יותר נוח לשכב על צד שמאל.

04/08/2019 | 00:15 | מאת: שמחה

ישלי הפרשות שקופות היוצאות כמו פרץ מים כשבע פעמים ביום זה מתלווה בכדורים מוזרים כפעמיים ביום. במקלחת בשעת שטיפת האזור נופלים כל מיני כדורים כאלו מין גושים קטנים מה זה אומר? האם מדאיג?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לי אם את בהריון ובאיזה שובע. בכל מקרה נשמע שמצריך בדיקה.

02/08/2019 | 01:46 | מאת: יפעת

שלום רב, בת 36, בריאה, שבוע 20 להריון 3. סובלת שנים מאלרגיה עונתית - נזלת והתעטשויות, גרד בעיניים, עור מגורה. בתקופות כאלה נוטלת לורטדין, טלפסט, פלקסונייז, טיפות עיניים אופטליסט. בימים אלה חווה התקף חריף - האם יש בעיה להשתמש באיזו מהתרופות הללו? האם יש פתרון בטוח אחר? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר להשתמש עפי הצורך.

01/08/2019 | 20:20 | מאת: טליה

ד"ר שלום רב אתמול בבוקר קיבלתי מכה בבטן מידית של דלת , המכה באזור הבטן העליונה 4 סמ מעל הטבור ימינה, היה לי סימן אדום שעבר תוך מספר דקות. לאחר מכן הרגשתי תנועות הכל כרגיל. היום נבדקתי אצל הרופאה הכל תקין , להערכתה המכה היתה באזור דופן הרחם אין שם שלייה ואין חשש להיפרדות. אך הרופאה אמרה לי לנוח היום ומחר. האם כדאי לי ללכת מחר להיבדק במוקד כדי לוודא שהכל בסדר? האם 48 שעות לאחר קבלת המכה אוכל לדעת בוודאות שהכל תקין אם אעשה אולטרסאונד נוסף? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לא נשמע שיש צורך ב US נוסף . אבל אם זה ייתן לך שקט את תמיד יכולה לבצע.

01/08/2019 | 15:12 | מאת: נועה

לפני כ 7חודשים הייתה.לי הפלה .. ומאז נשאר לי חתיכת תוכן הריוני ברחם , הרופאים לא רצו לעשות מיד גרידה ולפני כשלוש חודשים הרופאה נתנה לי כדור בשם דופסון כדי שיגבירו לי את הדימום בעת הוסת וי זה יגרום להוצאת החתיכה , לקחתי את הכדור שבוע ולאחר מכן הפסקתי כי הרגשתי רע .. (החתיכה נפלה לבד לפני שלוש חודשים ) מאז כל שבוע כשאמור להגיע הווסת במקום זה יש לי מלא קרישים דביקים חומים וכאבים נוראיים בשדיים שמתנפחים כמו בתחילת הריון , בהתחלה חשבתי שזה דימום השתרשות אבל אני רואה שזה כל חודש ככה שבוע ראשון בקושי דימום רק גושים חומים עם הפרשה ורודה , ואז מגיע הווסת איך יכול להיות על מה זה מעיד??? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

עלייך לחזור על הבדיקה לשלול שארית.

01/08/2019 | 23:22 | מאת: נועה

למרות שהבדיקה הייתה הסטרוסקופיה אבחניתית ואמרו לי 'שזה הכי מדויק???

אבל לא כתבת שעשית היסטרוסקופיה. היא אכן המדויקת ביותר.

01/08/2019 | 13:09 | מאת: ירידה בתנועות העובר בשבוע 34

שלום, אני בשבוע 34 בד''כ אני מרגישה הרבה את תנועות העובר, היום עד השעה 11:30 בוקר לא הרגשתי אותו, אז אכלתי משהו מתוק ושכבתי על צד שמאל חצי שעה והרגשתי מספר תנועות אבל לא חזקות בכלל. ניסיתי שוב- אכלתי שוב משהו מתוק ושכבתי על צד שמאל ואז ב10 דק' הראשונות הרגשתי תנועות חזקות ואז הפסקתי להרגיש אותו. האם חשוב שאלך להדק

לקריאה נוספת והעמקה
01/08/2019 | 13:24 | מאת: תנועות העובר

ואני רוצה להוסיף שהעובר שלי גם יחסית קטן, הייתי השבוע בקורס הכנה ללידה אצל אישה שהיא גם מיילדת ולפי השערתה העובר בגודל 1.800-1.700

הפחתה בתנועות היא סיבה חשובה מאוד לגשת להיבדק. בהצלחה!

01/08/2019 | 07:13 | מאת: חגית

שלום נקלטתי להריון ראשון... יש לי כמה שאלות: 1. בדיקת בטא ביום ה14 לביוץ = 109. זה טוב? 2. האם אני צריכה להמשיך לעשות בדיקות בטא? זה הריון ספונטני ואין לי עבר מיילדותי. 3. מה הצעד הבא שלי עכשיו?

לקריאה נוספת והעמקה

1. כן 2. אין צורך . בשעה טובה 3. לכי בעוד שובעיים לרופא המטפל לעשות US ולקבל הנחיות בהצלחה

31/07/2019 | 16:07 | מאת: מירי

צהריים טובים. כרגע אני אמורה להיות בשבוע 9. לפני שבוע וחצי נצפה עובר מתאים לשבוע 6+1. כעבור שבוע ( יום א׳ האחרון) העובר לא גדל ונשאר שבוע 6 עם דופק חלש. היום נצפה כי נפסק הדופק. כביכול אני כבר 3 ימים לכל ביותר עם עובר שאינו בר חיות. התור לרופא שלי ביום ראשון, על מנת להחליט כיצד לסיים את ההריון. האם זה לא מסוכן מבחינת זיהום להסתובב ככה עד אז? מציינת שאין כמעט דימום. דל מאוד

לקריאה נוספת והעמקה
31/07/2019 | 16:09 | מאת: מירי

שכחתי לומר שישנם קצת כאבי בטן תחתונה.

ראשית צר לי לשמוע. אין סיכון מוגבר. יכול להיות שתתחילי הפלה טבעית לבד עם דימום וזה מצוין. אם לא יציעו לך כדורים או גרידה. למעט הקושי הנפשי בהמתנה אין סיכון ממשי בימים האלה.

31/07/2019 | 13:42 | מאת: יערה

שלום, לאחר כאבים מיחסי מין אובחנתי אצל רופאת נשים שיש לי שאריות קרום בתולין שגורמות לכאבים. האם בלידה זה עשוי להוות בעיה או גורם לכאבים נוספים? שמעתי ממישהי שהסירו לה במהלך קיסרי את השאריות של הקרום. האם גם בלידה רגילה עושים זאת? תודה רבה.

בלידה רגילה השאריות מתבקעות .אין צורך להסירן מראש.

30/07/2019 | 16:46 | מאת: טוי

אני עובדת בחנות בה הדלפק בגובה הבטן התחתונה, ועליו מכשיר ברקוד שמוציא אור אדום (כמו בסופר וכו..) המכשיר מופנה כלפי העובדות ואני בתזוזה כל הזמן, כך שיוצא שהאור האדום עובר על גבי הבטן ההריונית שלי כל רגע. האם יש סכנה בכך??? האור הזה מסוכן לעובר באיזושהי צורה?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין בזה סיכון

שלום רב יש לי נשירת שיער מאוד רצינית ואני בהריון כרגע בשבוע 14 האם מותר לי לקחת תוסף תזונה רוטס HR? שמעתי שהוא מעולה למצב הנוכחי שלי. במידה ולא אותו יש משהו שאני יכולה לעשות שיכול לעזור לי? אני ממש חוששת מזה שאם ככה יש לי נשירה עכשיו מה יקרה אחרי הלידה? השיער שלי ייגמר.. :/ תודה רבה מראש :-)

לקריאה נוספת והעמקה

בדרכ יש הטבה בנשירה בהריון. מציעה שתעשי בדיקות דם מקיפות בטרם תיקחי תוספים. אני לא בקיאה במרכיבי רוטס HR ולכן איני יכולה להמליץ או לשלול.

29/07/2019 | 19:10 | מאת: איולה

הריון ראשון, שבוע 19. לפני כמה ימים היתה לי סחרחורת די חזקה מהבוקר עד הערב, ממש תחושה שעומדת ליפול.. לקראת הערב הסחרחורת נרגעה אבל התחילה תחושה מוזרה ביד ימין, שהפכה לנימול שהפך לעקצוצים.. ואז התחילו גם עקצוצים ברגל ימין ובפנים בצד ימין. למחרת התופעות נעלמו מלבד מעט סחרור. האם עכשיו (ארבעה ימים אחרי) עלי לבדוק את התופעה לעומק או שזה הגיוני/מוכר בהריון?? היתי אצל הגניקולוגית היום שהפנתה לנוירולוג.. אבל התור הקרוב לנוירולוג יהיה רק בנובמבר..

לקריאה נוספת והעמקה

לחלוטין מצריך בדיקה. נסי להקדים את התור או היבדקי דרך חדר מיון