פורום הריון ולידה - הלל יפה

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום ההריון והלידה, ביניהם: הריונות בסיכון, טיפול מילדותי, הפלות, בריאות האם והעובר, אולטרה-סאונד, בדיקות במהלך ההריון, סיבוכי הריון, מעקב הריון, ניתוחים קיסריים, אמצעי מניעה ועוד. כל מה שרציתם לדעת, זה המקום וזה הזמן. צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם.
19253 הודעות
17868 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה - הלל יפה

04/10/2018 | 10:56 | מאת: ריטה

שלום רב. עברתי דילול עוברים מתאומים לשלישיה בשבוע 14+5 לפני יומיים ובינתיים בלי עין הרע הכל בסדר. ברצוני לשאול כיצד אוכל להפחית את הסיכומים של הדילול מבחינת האורח חיים. כל רופא אמר לי משהו אחר.אחד אמר חזרה לשגרה אחרי יומיים אחר אחרי חודש ואני מבולבלת ולא בטוחה כיצד עלי להתנהל. אני מפחדת לגרום להפלה של כל ההריון או נזק לעוברים הנותרים ולכן אשמח לדעתך כיצד בדיוק עלי להתנהל וממה להמנע על מנת למזער סיכונים.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין תמימות דעים בנוגע למנוחה שאחרי. לרוב אם קורה משהו הוא קורה סמוך לפעולה. ההמלצה הרווחת היא 48 שעות ואחר כך רגיל אבל להמנע מפעילות אקטרימית ׁשאני מניחה שאת לא עושה ממילא.

04/10/2018 | 09:06 | מאת: מודאגת

שלום, אני בהריון בשבוע 14 כרגע. בעקבות רמה מאוד נמוכה של TSH לאורך כל השליש הראשון 0.03, נבדקה לי גם רמת ה- TSI. אתמול הגיעה התשובה ויצא 158% כשהנורמה היא 0 עד 140%. האנדו שלי כרגע בחו"ל ואני ממש מודאגת. האם זו חריגה הגיונית לשליש ראשון או שזה מצביע על בעיה אמיתית?? FT3 ו- FT4 תקינים וה- thyroid peroxidase Ab קטן מ-10 תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

TSH נמוך בתחילת הריון הוא נפוץמאוד TSI כבר מעיד על משהו אחר למרות שהערכים לא מאוד חריגים. FT4 TT3 תקינים מאוד מעודדים. כרגע לא צריך לעשות כלום. עלייך להיבדק עי רופא משפחה או אנדוקרינלוג לסמני פעילות יתר של בלוטת התירס. אם אין סמנים מדאיגים (קרוב לודאי) אז רק לעקוב בשלבזה.

03/10/2018 | 08:25 | מאת: ריטה

שלום. התפתח לי הרפס לאחר שלא היה לי כ-5 שנים. אני בהריון שבוע 15 . הבנתי שניתן למרוח זובירקס. השאלה שלי האם ההרפס עצמו בשפתיים יכול לעבור לעובר בשלב הזה של ההריון? ומה ההשלכות אם כן.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בשלב זה אפשר לקחת זובירקס מקומי או אציקלוביר בכדור - תלוי באיזה של במחלה את. אין סכנה לעובר אבל מקובל לתת טיפול מנע משבוע 36 על מנת למנוע הרפס בזמן הלידה ולאפשר לך לידה נרתיקית.

02/10/2018 | 08:56 | מאת: ישראל עמליה

אחיינית קבלה מירשם אוגמטין והיא בשבוע 28 מותר?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

01/10/2018 | 01:14 | מאת: דגנית

שלום קצת רקע, ת.וסת אחרונה-23.8.18. ב25.9 יומיים אחרי האיחור (המחזור שלי כל 30 יום) היה בטא של 1880 , ב27.9 הבטא m ל5020, תהיתי אם משובר בהריון מרובה עוברים כי מעולם לא ראיתי מספרים והכפלות כאלו אצלי בתחילת הריון אז ניגשתי היום 30.9 לרופא שאמר שמצפה לראות דופק, וכשבדק אותי לא ראה (אני אמורה להיות שבוע 5 וקצת אז לא ציפתי לדופק) אבל הוא אמר שהוא רואה היפרדות קרומים בנוסף לשק הריון (ועובר שאמר שיש בתוכו) ושיש שם טחזה דימום, לפי מה שהראה לי במסך,זה לא קרוב לשק, הוא נתן לי נרות אוטרוגסטן, ואמר שצריך לחכות עוד חודש, אני בת 37, היו לי 2 הפלות יזומות בעברי והפלה אחת שנפלה לפני שבוע 9, לפני הרבה שנים, האם אני צריכה לחשוש מהפלה נוספת? האם יכול להיות שהיו 2 שקים ואחד לא שרד ואלו ההשלכות? מה הסטטיסטיקות של הריונות שמחזיקים את ההיפרדות והדימום הזה? אני אשמח לכל תשובה (ריאלית) שאולי תרגיע אותי שמדובר במשהו שכיח שעובר, ומנגד אם אני צפויה להתאכזב מהריון זה , אני מעדיפה להערך מראש. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

האבחנה הזו בשבוע 5 לא ממש נהירה לי הקרומים אינם צמודים זה לזה בשבוע 5 ולמעשה עד שובע 13 ואף ייתכן עד 16. לא בטוח מה מקור הבטא הגבוהה, אבל כרגע לא הייתי עושה כלום אלא ממתינה לשובע הבא לבדיקה חוזרת. לגבי האוטרוגסטן - לא בטוח שצריך אבל ע"ס ייעוץ אינטרנטי לא הייתי מפסיקה אלא מחכה לבדיקה של שבוע הבא. אין בהם נזק אבל ממש לא בטוח שאת צריכה אותם. שורה תחתונה - אין מנוס מהמתנה. לא מוצאת סיבה לדאגה כרגע.

02/10/2018 | 09:19 | מאת: דנית

המון תודה על תשובתך המהירה. הצלחת להרגיע אותי, אני גם לא הכרתי את המושג הזה בשבוע הזה, היה נשמע לי מןזר, לגבי הדימום הפנימי שהוא ראה ברחם יש לך מושג אם זה משהו שכיח או שאני צריכה לשמור על עצמי יתרה? בנוסף לנרות אמר לי לא לקיים יחסים חודש , משהו אצל הרופא הזה לא היה ברור לי, והאמת שיצאתי לחוצה ממש (לא היתה לי ספק לתקינות ההריון כשנכנסתי ,רק רציתי לוודא שק 1 או 2) הדימום הפנימי הזה לא בא לידי ביטוי בשום דבר חיצוני, אני יכולה להיות רגועה?

כמו שאמרתי לך הרבה מהדברים שתארת קיימים בשבוע 5 אבל מאוד קשה לראות אותם ולרוב אין להם שום משמעות אם נעלמים בבדיקה הבאה. לכן המתנה ל US החוזר היא הכרחית ותקבע את ההתנהלות להמשך. לגבי המנעות מיחסים אנחנו מנחים לכך כשיש חשש אבל אין לזה טווח זמן מראש אלא עד הביקורת הבאה כשדברים יתבהרו.

30/09/2018 | 10:28 | מאת: הילה

היי, החודש ניסיתי להרות, לא יודעת אם בהריון או לא.אך מעוניינת לעשות החלקת שיער האם יש סיכון?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא. תהני

29/09/2018 | 23:02 | מאת: ברורית

ביום שישי האחרון הייתי אצל רופאת נשים פעם ראשונה בהריון הזה (לא ראשון). אין תאריך וסת. בUS הוגינאלי היא אמרה שאין דופק. ושהעובר מתאים לשבוע 9. אחר כך בUS הבטני היא אמרה שהעובר תואם לשבוע 11 ושיש דופק חלש. יש דופק בוודאות, ראינו ושמענו אותו. אבל הוא חלש לדבריה. מה זה אומר דופק חלש? מה צריך לעשות הלאה - מלבד US חוזר בעוד שבוע, כפי שאמרה?

לקריאה נוספת והעמקה

רק US חוזר עוד שבוע. "חלש" זו קביעה סוביקטיבית . מניחה שהתכוונה לדופק איטי. צריך לחכות ולראות. בהצלחה!

שלום. בהריון שבוע 6.5 מתרומת ביצית לאחר שנים רבות של טיפולים. אתמול נצפה דופק תקין וגודל תקין. היום בבוקר הכלב שלי ששוקל 55 קילו ניסה לתקוף חתול ונאבקתי איתו במשך מס דקות. בהם משכתי אותו בכוח. האם יכול להגרם נזק? האם עלי לגשת למוקד לבדוק שהכל בסדר? מעבר לעימות הפיזי גם מאוד נבהלתי מהסיטואציה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר כי הרחם עמוד האגן בשבוע הזה ולכן פחות פגיע לחבלות.

*עמוק באגן

27/09/2018 | 10:24 | מאת: ניר

שלום רב, ברצוני לשאול - אשתי בת 35 נוטלת בהמלצת הפסיכיאטרית שלה 0.5 מ"ג קלונקס ו10מ"ג ציפרלקס. סהכ את הציפרלקס נוטלת בקביעות עוד מלפני ההריון ואת הקלונקס לוקחת מזה 3 שבועות לערך בין חצי כדור לכדור אחד ביום וכעת הפסיקה. אשתי בהריון בשבוע 10. מה עמדתכם בדבר תרופות אלה? תודה על עזרתכם

לקריאה נוספת והעמקה

ככלל אם התרופה נחוצה לאישה עדיף להמשיך. סביב הלידה יש ליידע רופאי ילדים על מנת לעקוב אחר היילוד ב 24 שעות הראושנות.

26/09/2018 | 00:14 | מאת: מאור

שמעתי על מקרה שאני לא בטוח באמינותו. היריון של רביעייה שבו אחד העוברים רצה לצאת והתחילו צירים - היריון מוקדם. הרופא שמומחה גם בניתוחי עוברים החליט ליילד את העובר ואחרי גזירת חבל הטבור להחזיר אותו כך שהשליה תישאר בפנים תוך מתן אנטיביוטיקה ותפירת צוואר הרחם. כך למנוע את לידת שאר העוברים. האם שמעת על מקרה כזה? תודה, מאור

לקריאה נוספת והעמקה

לא שמעתי

25/09/2018 | 14:53 | מאת: רונה

שלום הכנתי כדורי שוקולד ושמתי כפית תמצית רום. אחרי שהכנתי נזכרתי שברום יש אלכוהול. האם כדאי לי להימנע מאכילתם?

לקריאה נוספת והעמקה

לא אמורה להיות בעיה.

25/09/2018 | 10:38 | מאת: ענת

שלום האם בשבוע 23 הרופא צריך לראות אם האשכים ירדו לשק? הייתי אצל הרופא והוא בכלל לא דיבר על העניין.

זה ממשלא חלק מבדיקה של סקירה. והם לא יורדים לשק בשלב הזה.

24/09/2018 | 08:51 | מאת: רינת

שלום אני בשבוע 14 בלילה כשאני ישנה בלי שארגיש אני נמתחת...מותחת את הרגליים והבטן...האם זה בסדר? ושאלה שניה האם זה בסדר בשלב הזה לישון על הגב? כי רוב השינה שלי היא על הגב.

שתי הדרכים בסדר גמור.

21/09/2018 | 13:46 | מאת: דוד

היי. אשתי בשבוע 23 להריונה. עד כה ביצעה סקירה ראשונה. תכף סקירה שניה. אמה של אשתי סיפרה כי לפני מספר שנים עברה מספר הפלות מחשש לעובר זכרי גמד. רציתי לדעת מתי מגלים והאם היה על הרופא כבר לאבחן בסקירב ראשונה ויש מקום להרגע? מה עליי לעשות והאם אנחנו בסיכון?

לקריאה נוספת והעמקה

יכולים להיות ממצאים בסקירה שניה אבל לרוב החשד עולה בשלב מאוחר יותר, תלוי בדרגת החומרה.

22/09/2018 | 14:18 | מאת: דוד

תודה על התשובה. אם כך, היה יליי לעשות משהו לפני כן כלומר עצם ההפלות מגדילות סיכון שזה יעבור בתורשה? ומה עליי לעשות לאחר סקירה 2?

אם ידוע מה היה הפגם אז שווה להתייעץ האם לעשות מי שפיר. אם לא ידוע אין מה לעשות ברור מיוחד אלא לעשות הערכת משקל בשבוע 32 כמקובל ובאם עולה חשד להמשיך לברר.

20/09/2018 | 22:53 | מאת: מיטל

שלום יש לי שאלה הייתי בשקיפות עורפית שבוע 12 נאמר לי שיש לי תאומים זהים ושיש ttts תסמונת דם בין עוברים השאלה שלי היא האם בשקיפות עורפית יודעים להגיד מה דרגת ה ttts, ,או שפשוט בגלל שזה שלייה אחת והם זהים אז אומרים שיש תסמונת ttts ? חשוב לציין שהשקיפות יצאה תקינה ושאלה שנייה האם יתכן שרוצה ממליץ על הפלה רק לאחר שקיפות ..דאגה יצאה תקינה והרופא שלי אומר עדיין לא ישנם עוד בדיקות לעשות ..זה הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

TTTS בשלב כל כך מוקדם קיים אבל בעייתי מאוד. יכול להיות שאמרו לך שיש סיכון ל TTTS ולא TTTS כרגע? בכל מקרה אם אלו הנתונים גשי בהקדם למרפאת הריון בסיכון שם יבצעו הערכה אולטרוסנית חוזרת והערכת מצב.

היי,עשיתי בדיקה ביתית והיא יצאה חיובית. הייתי היום אצל הרופאת נשים והיא אמרה שהיא רואה שק הריון,שק חלמון ושחלות נצפו בבירור ללא ממצא חריג וללא נוזל באגן .לא נצפה הד עוברי. יש סיכוי שזה הריון ממש ממש צעיר וזו הסיבה או שעברתי הפלה טבעית??? לא היו לי דימומים. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

איזה שבוע את אמורה להיות?

הווסת האחרונה שלי הייתה ב4.8 אין לי מושג באמת מתי הביוץ שלי. אם עושים במחשבון הריון את תאריך הווסת האחרונה זה היה שבוע 6.אבל הבנתי שהתעברות זה שבועים אחרי.אין לי מושג איך זה הולך

את שבועות ההריון מחשבים מהיום הראשון לווסת האחרונה למרות שלא היית בפועל בהריון. אבל מאמתים את גיל ההריון באולטרהסאונד. כשיש דופק בודקים את אורך העובר וקובעים בדיוק את הגיל.

תאריך ווסת אחרונה 4.8 בתאריך 3.9 עשיתי בדיקת הריון ביתית והיא יצאה חיובית.היו לי קצת כאבי גב קבעתי יום למחרת תור לרופא נשים (בתאריך 20 לספטמבר)הרופאת נשים עשתה לי א.ס וגנאלי וכתבה נמצא שק הריון ושק חלמון ללא הד עוברי שחלות נצפו בבירור ללא ממצא חריג ללא נוזל באגן. וציינה בפניי שתיי אפשריות.האחת שזה הריון צעיר השניה שהעובר הפסיק להתפתח בשלב מוקדם מידיי וקבעה לי א.ס לאתמול(יום שלישי בתאריך 25.9) עשו לי א.ס ביטני ואמרו שלא נצפה הד עוברי וכנראה צריך להפסיק את ההריון אבל שעדיף שאתייעץ עם הרופא שלי. נפגשתי איתו היום (26.9) עשה שוב א.ס וגינאלי ואמר שלצערו הוא מצטרף לקולגות שלו ומסכים איתן.לא רואים עובר והוא לא רואה גם שק חלמון ואז בדיעבד ראיתי שגם בא.ס של אתמול היא לא ציינה דבר לגביי השק חלמון. הרופא אמר שהוא לא אופטימי וכנראה נצטרך להפסיק את ההריון.ביקשתי ממנו להמתין עוד שבוע כי אולי היה ביוץ מאוחר.הוא הסכים לחכות ואמר שאם במהלך השבוע ישנו דימום להתפנות מיד לביהח.ואם לא להגיע אליו שבוע אחרי על מנת לבדוק אם רואים עובר ואם לא להפסיק את ההריון.האם יש אפשרות לעשות א.ס בביהח עם מכשור חדש?האם יש סיכוי שההריון יתפתח או שזה אבוד מראש?

שום דבר לא אבוד מראש,גם אם הסיכוי לא גבוה. המתיני שובע וגשי ל US חוזר. עדיף במכון בקופה.

20/09/2018 | 19:59 | מאת: היי ד'ר אסתר

היי ד'ר, היום עשיתי הערכת משקל נוספת. Bpd 94.4 מתאים לשבוע 38+6 Hc 332.5 מתאים לשבוע 37 Ac 347.7 מתאים לשבןע 39+1 Femur 66.2 מתאים לשבוע33+6 ממוצע גיל ההריון על פי hc ו fl 35+3 הערכת משקל 3.180 הראש והקיבה קצת גדולים היא אמרה שהוא שמנמן ושהוא לא יהיה גבוה כל כך. יש עוד מקום לדאגה? כי סהכ יש הבדל בין גודל הרגליים לראש.. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הוא אכן גדול. צריך לראות השוואה להערכה קודמת. לבחון סכרת . גשי ללרופא שלך עם הנתונים .

21/09/2018 | 12:51 | מאת: הערכה קודמת היתה בשבוע 30+2

כשהראש והקיבה תאמו לשבוע 31. הרגליים היו תואמים לאותו שבוע בדיוק. הכוונה היא שבשישה שבועוץ הרגליים ארכו בקצב של שלושה שבועות. זה נורמלי? בבדיקת העמסת סוכר היה לי אפילו סוכר נמוך.

הערכות משקל הן לא מדע מדויק. והפער באורך הירך אינו מצדיק ברור כרגע. אותי יורת מטריד שהוא גדול לא שהוא קטן. שווה לחזור על זה עוד 10 ימים ולהערך ללידה בהתאם

20/09/2018 | 17:56 | מאת: ירדן

שלום רב, אני בת 34, בהריון שלישי, בשבוע 23+4. הריון תקין. לאחר 2 לידות קיסריות. סובלת מאי ספיקה בשתי ירידים בשתי הרגליים ודליות. פרט לכך, בריאה. השאלה שלי האם מותר לי להכנס לים המלח? מה לגבי בריכת גופרית ובריכת מי מלח? תודה מראש על התשובה, ירדן.

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה להיכנס לים המלח. וגם בריכת מי מלח. לגבי גופרית אני לא מתמצאת מה הטמפרטורה ומה בדיוק זה מכיל. מניחה שסביר אבל לא יכולה להתחייב.

20/09/2018 | 11:42 | מאת: חיה

אני בשבוע 30. הלכתי לרופא והוא מצא באולטראסאונד מיעוט מים ואמר שיש לי afi 5. הוא שלח למיון באופן דחוף. במיון (שעה בלבדאחרי הבדיקה של הרופא) מצאו afi 140 ושיחררו אותי. איך זה הגיוני? האם הרופא התרשל?

לקריאה נוספת והעמקה

הגיוני לגמרי. כמות מים היא לא מדד מדויק ויכול להשתנות מאוד בהתאם למצב השתייה שלך ותנוחת העובר.

19/09/2018 | 22:43 | מאת: מיכל

אני בשבוע 33+5. בעבר לידות פגים - בשבועות 34+4 ו35+1. עם צירים שנעצרו בעזרת טיפול תרופתי. כשאגיע ל34 זה יופסק ואשתחרר. אני לא רוצה ללדת פג אלא למשוך כמה שיותר, מבחינתי אני שישה שבועות לפני התאריך המיועד. הרופאים חוזרים ואומרים שמשבוע 34 לא עוצרים לידה. למה בעצם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כי המחשבה היא שיש סיב להתחלת לידה מוקדמת כמו למשל זיהום חבוי. ובאיזון בין להשאיר ילד ברחם מזוהם לבין להוציאו בשבוע 34 עדיף להוציא. יתרה מזאת פעמים רבות לא ממש מצליחים למשוך והכי חשוב - אין שום עדות שהטיפול נגד צירים יעיל במשיכת ההירון, ולכן ברוב בתי החולים (בעולם) נותנים אותו ל 48 שעות כדי להספיק זריקות להבשלת ריאות אך לא מעבר לזה.

18/09/2018 | 11:26 | מאת: Nofar

שלום, ביום שישי הופיע דימום ״טרי״ בכמות קטנה שהפסיק במהרה (שבוע חמש+4) ובבדיקת אולטרסאונד נצפה שק הריון בלבד באותו היום. בבדיקת בטא ביום ראשון (שבוע חמש+6) תוצאה של 7432 והיום לאחר 48 שעות תוצאה של 9263 (שבוע שש+1). אציין שמאז יום שישי ישנו דימום מאוד קל שמופיע לסירוגין, דם לא טרי. אודה מאוד לפירוש הממצאים.

לקריאה נוספת והעמקה

אין פרשנות מדויקת. המפתח הוא בבדיקת האולטרה סאונד הבאה שתעשי. אם ההריון מתפתח תקין או לא. כל השאר זה ספקולציה בלבד. בהצלחה!

תודה!

היי, היום הייתי באולטרסאונד (הקודם לפני 6 ימים), גודל שק הריון 10x6 מ״מ , ממוצע 8. נראה גם שק חלמון לעומת הפעם הקודמת שהיה שק ריק,עדיין אין דופק. הטכנאית משערת שגיל ההריון צעיר יותר מהחישוב של הוסת האחרונה. איך להתייחס כעת לערכי הבטא? על מה זה יכול להעיד?

אני נוטה להסכים עם הטכנאית. עזבי את הערכים. חכי לUS בעוד שבוע. ההריון מתפתח אבל כנראה צעיר. בהצלחה!

21/09/2018 | 09:19 | מאת: Nofar

תודה!

היי שוב, למרות ההתפתחות באולטרסאונד בקשו שאבצע שוב בדיקת בטא (עד שנרגעתי הגיעה השיחה שזה לא עליה תקינה בבטא ולמרות הUS לחזור על הבדיקה). מ9263 עלתה בשבוע בדיוק ל35,001. שוב לא הכפלה כל יומיים... האם אני יכולה להסיר דאגה מליבי בעניין הבטא? עד כמה עליה בצורה כזו שכיחה? תודה על התשובות והסבלנות

18/09/2018 | 11:25 | מאת: האמיתית

במידה ובדיקת חלבון עוברי יצאה לא תקינה (חשד למומים משמעותיים שונים ) -האם יש טעם לבדיקות נוספות (מי שפיר, סיסי שיליה...), או שתוצאות החלבון מהוות אינדיקציה מספקת להפסקת ההיריון? האם ייתכן שבדיקת שבב גנטי תסתור את תוצאות החלבון? ובכלל, מהי הבדיקה לפיה כדאי לקבל החלטה (במקרה של תוצאות בדיקות הסותרות אחת את השניה)? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

חלבון עוברי בודק חשד סטטיסטי לתסמונת דאון. הערכים הבודדים יכולים להצביע על מומים אבל זו לא בדיקה אבחנתית אלא בדיקת סקר ובשום אופן אין סיבה להפסיק הריון רק על פיה. 1.אם החשד לתסמונת דאון גדול - כדאי לבצע בדיקה אבחנתית כמו מי שפיר 2.אם עלה חשד למומים במערכת עצבים מרכזית הפתרון הוא סקירה מורחבת. בהצלחה!

17/09/2018 | 14:55 | מאת: קטי

חשוב לי ספציפית לדעת האם בבדיקת דם לסוכר בהריון נבדקים גם דברים נוספים כמו חלבון עוברי?

לקריאה נוספת והעמקה

בבדיקות סוכר בודקים סוכר . לרוב אנחנו מוסיפים ספירת דם ותרבית שתן כחלק ממעקב ההריון.

17/09/2018 | 13:44 | מאת: שירי

הי ברצוני לעבור את בדיקת הגנומיטי במקום בדיקת מי שפיר א. באיזה שבוע מומלץ לעשותה? ב.האם כדאי בכל זאת לעשות את הסקר הביוכימי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקותNIPT לסוגיהן מתבצעות לרוב אחרי שובע 10. הן בשום צורה לא תחליף למי שפיר מאחר ואינן בודקות את כל הכרומוזומים אלא ספר תסמונות מסוים והן בדיקת סקר ולא בדיקה אבחנתית, אך יש להן יכולת חיזוי טובה מאוד בניגוד לבדיקות סקר אחרות (כמו חלבון עוברי או שקיפות).

16/09/2018 | 15:19 | מאת: אידה

שלום, אני בשבוע 39+3 הריון ראשון. לפני מספר שנים אובחן לי לראשונה הרפס וגינאלי מסוג 2 שהיה מתפרץ כל כמה חודשים בתדירות לא קבועה. לאורך ההריון התדירות עלתה עד לכדי פעם בשבוע וחצי התקף, משמע כל הזמן היו נגעים חדשים שצצו והחלימו. התחלתי טיפול תרופתי באציקלוביר החל משבוע 35, 3 פעמים ביום, 400 מג ואכן חל שיפור ניכר! עם זאת, אני לא בטוחה ב100% שההרפס נעלם לגמרי, שבוע לאחר הטיפול התרופתי עדין היו סימנים לכיבים קטנים פתוחים.... כעת, אני בשבוע 39+3 המצב נראה ומרגיש די טוב מבחינת ההרפס, אך אני עדיין חושדת מהאי וודאות שאולי עדין ישנם נגעים מזעריים שאני או הרופאים נפספס כשזה יבדק ברגע האמת לפני הלידה. היתי היום במיון וקבעתי תור לניתוח קיסרי שאמור להתרחש עוד 4 ימים כשאהיה בשבוע 40. חשוב לציין שהרופאים במיון אמרו לי שלדעתם מומלץ להגיע ללידה רגילה ולראות במקום אם יש נגעים ורק במידה וכן לבצע קיסרי. השאלה האם כדאי לוותר על הסיכון ולו הכי קטן ובאמת ללכת על ניתוח קיסרי מראש או לא? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני מסכימה עם הרופאים במיון. את תחת טיפול מונע משובע 36 אני מניחה, ואם אין נגעים אזי בסיכון להדבקה אפסי.

14/09/2018 | 19:31 | מאת: ריטה

היי לכולם. אני בהריון שבוע 12 עם שלישיה לאחר 3 הזרעות. החלטנו לאחר ההמלצה של הרופא שנעשה דילול של עובר אחד. הבנתי שעל מנת לעבור את הדילול נצטרך לעבור ועדה להפסקת הריון. יש פה כאלה שלא התירו להם בועדה לעשות דילול? אשמח לשמוע סיפורים ותובנו, וגם איך הפעולה מבוצעת, מה תופעות לוואי וכו'. יואר, כי נכון לעכשיו כל העוברים בריאים ולא נמצאו מומים אבל עדיין אנחנו לא רוצים לסכן את ההריון כולו ואותי בהתאם לסיכונים שיש בהריון של שלישיה. אודה לתשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

את הדילול עושים אחריה שקיפות כדי לוודא שכל העוברים בריאים ולא היה "דילול טבעי" בהנחה שכן עוברים ועידה(מאשרים באופן גורף) . אם אין העדפה למיון מסוים מפחיתים עפי קלות הביצוע. לרוב את העליון.

אישתי בשבוע 10 להיריון לקחנו טרקטורון ליום וקצת לצורך נסיעה בכבישי האי ביוון. האם קיימת סכנה ומה צריך לעשות?

תהנו כמובן שקיים חשש לחבלה במקרה של תאונה אז סעו בזהירות ותהנו.

13/09/2018 | 16:46 | מאת: שחר

ד"ר שלום, לאחרונה בשל החג הרביתי באכילת רימונים. אני כרגע בהריון בשבוע 13. נוטלת אספירין, קלקסן ופלקווניל. בשיטוט אקראי ברשת ראיתי כי לרימון יתכנו השלכות לעיתים בדומה לאשכוליות לעניין נטילת תרופות. האם יש בעיה אם כן באכילת רימונים והתרופות שהוזכרו לעיל או שניתן להמשיך לאכול?... תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אכילה במינון סביר קרוב לודאי לא תהווה בעיה

בלידה הקודמת שלי לקחתי אפידורל ובמהלך הלידה עלה לי החום וכתוצאה מכך לעובר עלה הדופק והלידה לא התקדמה אפילו שהייתי בפתיחה מלאה כשעתיים. לבסוף נותחתי בניתוח קיסרי כדי להימנע מוואקום. השאלות שלי הן: 1. האם ניתן להסיק מכך שגם בלידות הבאות (בתקווה שיהיו וגינאליות) עדיף לי להימנע מאפידורל כדי שלא שוב יהיה לי חום שעלול לגרום לצורך בקיסרי נוסף, או שאין קשר בין החום בלידה הקודמת כתוצאה מהאפידורל לסיכוי שזה יקרה שוב בלידות הבאות? 2. מה יכולות להיות הסיבות לחום ואיך ניתן למנוע אותן הפעם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1. אין קשר בין האפידורל הקודם לנוכחי. חום הוא תופעת לוואי מוכרת של אפידורל ויכול לקרות בכל לידה. ואין איך למנוע אותה. 2. העובדה שהלידה הקודמת הסתימה בניתוח אינה בהכרח נכונה ללידה הזו. צריך לראות מה משקלי היילוד הקודם לעומת הערכת העובר הנכוחי, לראות איך הלידה מתקדמת. הגולל לא נסגר על לידות נרתיקיות עבורך. בהצלחה!

כלומר שאם פעם אחת אפידורל גרם לי חום בלידה, זה לא משפיע כלל על הסטטיסטיקה שגם בלידה נוספת הוא יגרום לי חום? זה לא סוג של תופעת לוואי של הגוף ואז אצלי יש יותר סיכוי לחום בעקבות האפידורל?

לאו דווקא. החום לא מטריד. העניין הוא האם האגן יצליח להעביר ילד או לא ולזה צריך להתייחס. בהצלחה!

תודה רבה בהערכת משקל שבצעתי בשבוע 35+2 יצא שהראש תואם שבוע ואפילו קצת קטן אבל הבטן גדולה ולכן ההערכה הייתה 2900. האם זה מחייב עכשיו ניתוח מבחינת משקל העובר או שאפשר כמובן בהתחשב בנתונים נוספים לנסות לידה וגינלית (התינוק שנולד בקיסרי נולד ב 40+2 ושקל 3700..)

אודה מאוד לתשובה

12/09/2018 | 21:35 | מאת: רואן

יש לי נפיחות בבטן והרגשתדופק חזק בבטןעליונה ביצעתי סיטי והתשובה רושם לעכירות השומן הפרוטינאלי חייבת לעבור עוד סיטי עם חומר ניגוד עכירות שומן פרוטינאלי האם זה קשור להריון חוץ רחמי בבטן אני לא בהריון מקבלת מחזור רגיל ב30/5 פעם אחרונה קימתי יחסי מין ללא חדירה בכלל רק שפשוף איברי מין ב3/7 ביצעתי בדייקת דם והתשובה היתה קטן מ 3 ומאז אני מקבלת מחזור רגיל רק חש לי נפיחות בבטן ודופק חזק חזק בבטן עליונה כמו גוש שפועם מעל הטבור כשאני לוחצת אני מרגישה כאילו משהו זז משעות הלילה מרגישה את הדופק כאילו מסתובב בבטן

לקריאה נוספת והעמקה

כדי לשלול הריון מחוץ לרחם צריך בדיקת בטא להריון. לא סביר שזה קשור. בהצלחה

17/09/2018 | 23:16 | מאת: רואן

קיום יחסי מין אחרון ב30/5 ובדיקת בטא עדיתי ב3/7 התשובה היתה קטן מ3 בבדיקת סיטי שעברתי רשום שגודל רחם ושחלות תקין זה אומר שאין הריון רחמי או חוץ רחמי נכון ?!

נכון

17/09/2018 | 23:41 | מאת: רואן

תודה רבה זה הרגיע אותי קצת עוד שאלה אפ אפשר יש צורך לעשות עוד בדיקת בטא או לא צריך מ30/5 לא קיימתי יחסי מין בכלל אם ביצעתי את הבדיקה ב3/7 זה עבר זמן מספיק כדי לגלות הרמון ההריון בבדיקת דם?

09/09/2018 | 14:13 | מאת: דניאל

היי. אני בהיריון ראשון תקין. שבוע 39. הייתי אצל הרופא והוא ראה שהלחץ דם שלי עומד על 110/90. ללא סימנים של רעלת (אין חלבון בשתן. עשיתי איסוף שתן - שיצא שלילי, אין בצקות..). הרופא ממליץ על זירוז. האם חייבים? מה הסיכון בלהמתין? (בהנחה ואני במעקב יומיומי.. כמובן) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יתר לחץ דם הריוני (מעל 140/90) מצריך השראת לידה אחרי שובע 37 מהסיכון להתפתחות רעלת.

12/09/2018 | 00:03 | מאת: דניאל

תודה לך. הלחץ דם שלי הוא 110/90 ולא 140/90. האם זה עדיין נקרא לחץ דם גבוה שמצריך יילוד? תודה רבה

12/09/2018 | 00:06 | מאת: דניאל

ומה בעצם הסיכון שלי בלהמתין ללידה? בהנחה שאני מגיעה כל יום לבדיקה של רעלת..

הערך90 הוא מספיק לא צריך את שניהם. מבחינת המתנה - אין לדעת. ייתכן שלא יקרה כלום וייתכן שתתפתח רעלת. מדובר בסיכון לא במשהו ודאי.

היי. אני בהיריון שני, שבוע 33. בהיריון הראשון כל הזמן היו תנועות עובר - ממש כדורגל בבטן. בהיריון הזה - שקט. העוברית בקושי זזה. תנועות קטנות כאלה. זה הגיוני? מעיד על בעיה? נקודה נוספת - הבטן שלי ממש קטנה.. אני לא נראית בחודש שמיני.. אנשי חושבים שאני בתחילת היריון.. יכולה להיות בעיה? ההערכת משקל לפני שבוע יצאה אחוזון 40, ולפני חודש אחוזון 50, לפני חודשיים אחוזון 55, בתחילת ההיריון גם אחוזון 50.. יכול להיות שיש IUGR ובגלל זה הבטן הקטנה? אני מאוד מאוד בלחץ!! תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הי 1. אחוזון 40 אינו IUGR בשום צורה. מתאורך גם אין שבירת אחוזונים. אפשר לבחון גם את גודל הבטן אבל סביר שתהיה תקינה 2. לגבי התנועות. ראשית ילדים שונים נעים אחרת. שנית שווה לבדוק כמות מים. ומיקום שליה. בשליה קדמית מרגישים פחות בד"כ. בהצלחה

והכי חשוב לבחון אוביקטיבית ב US האם יש תנועות או אין. אם יש הבעיה היא סוביקטיבית ואם אין הברור שונה לגמרי.

09/09/2018 | 11:45 | מאת: מיכל

שלום פרופ׳, 11 ימים אחרי הזרעה, החזה מעט כואב ונפוח, אך בטא מהיום שלילי. e2-1064 prog-69.8 lh-6.6 מה הסיכוי שבעוד שלושה ימים (כשיהיו 14 ימים אחרי הזרעה), המועד הרשמי לביצוע בדיקת בטא, היא תהיה חיובית?? תודה, שנה טובה ובשורות טובות!

לקריאה נוספת והעמקה

בגדול הבטא היתה אמורה להיות חיובית כבר ביום 11 אבל זה נורא גבולי. אין מנוס מסבלנות...

08/09/2018 | 11:54 | מאת: עדי

שלום אני בשבוע 12. באוטלראסאונד העובר נראה בגיל 12+4... הרופא ניסה לבדוק את מין העובר כי ביקשתי ממנו. בהתחלה ראה בליטה ואחר כך ראה 3 קווים ואמר שכנראה מתפתח איבר נשי. אני הסתכלתי בתמונות האוטלראסאונד מההיריון הראשון שלי וראיתי גם באחת התמונות בשבוע 11 3 קווים ונולד לי בן. על אף שאני מבינה שקשה לענות לי מבלי לראות. האם לדעתך סביר שיתפתח להיות בת? או שמוקדם לדעת?ומתי יש לחזור על הבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

מוקדם מאוד. לעיתים קל לראות לעיתים פחות . אין מנוס מלהמתין לסקירה....

08/09/2018 | 07:04 | מאת: הריונית26

שלום, שבוע 26, הייתי במוקד נשים בשל שפעת קלה (בדיעבד המוקד הלא נכון) וראיתי רק אחרי שיצאתי שהטכנאית אולטרסאונד רשמה - "הודגם אזור נוזלי בשליה 30×60". לא בטוחה שהרופא במוקד ראה זאת. מה המשמעות? האם מעלה סיכון חלילה להיפרדות שלייה? האם דורש מעקב מיוחד? (מציינת שאין לי את מי לשאול, אני בין מרפאות, גילו סוכרת 'וגורשתי' מהמרפאה ועדיין לא הגיע התור למרפאת הריון בסיכון גבוה, אך אלך לרופא פרטי אם תגידו שזה דורש התייחסות דחופה). שנה טובה!!

לקריאה נוספת והעמקה

זה תלוי במיקום. קרוב לודאי שחסר משמעות. כשתגיעי למרפאת הריון בסיכון יסתכלו על זה שוב.

07/09/2018 | 13:28 | מאת: רעות

אני בשבוע 35 ,הבנו שכאשר מדד זה גבוהה מהנורמה יש סכנה להיפרדות שליה וירידה בגדילה לקראת סוף ההריון , הבנתי שבחלק מבית החולים מזמינים את היולדת בשבוע 38 לבית החולים כאשר הערך גדול מ-2 ובחלק כשהוא גדול מ 2.5 , אני מעוניינת ללדת בהילל יפה מה המדיניות אצלכם ?

לקריאה נוספת והעמקה

HCG הוא פקטור שלייתי ולכן כאשר הוא גבוה (מעל 2.5-3) עוקבים אחר גדילה ולחצי דם לגילוי רעלת. אם הכל תקין אין מקום ליילוד אקטיבי מוקדם לפני שבוע 40.

05/09/2018 | 21:53 | מאת: ליטל

שלום, שבוע 23 בסקירה מאוחרת כליה שמאל הייתה מולטיציסטית בגודל 27*24 הרופא אמר שלפי דעתו הכליה הזאת לא תעבוד כי היא התפתחה נכון. מה זה אומר?? יכול להיות שזה ישתנה? האם יש לזה השלכות שמין העובר הוא נקבה? אודה לעזרתכםםם

לקריאה נוספת והעמקה

זה הרבה מעבר לפורום צריך לעשות US נוסף בבית חולים לאשש את האבחנה. ואז ייעוץ גנטי וייעוץ נפרו ילדים. לרוב יש ישיבות רב תחומיות עם כל הנוגעים בדבר שיסבירו לכם את המשמעות ןההשלכות.

03/09/2018 | 21:01 | מאת: יפית

שאלה בבקשה.. אני לאחר ניתוח בעמוד שדרה צווארי שאותו עברתי לפני שלושה שבועות בערך ומבקשת את דעתך / ייעוץ לאחר כמה זמן ניתן לנסות להכנס להריון? (הזרעה תוך רחמית) תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי במצבך הבריאותי הכולל. את מוזמנת לפרט

03/09/2018 | 16:28 | מאת: Rozmari

הריון שני שבוע 19. לציין שכבר ילדתי בעבר. וגם הריון קודם וגם עכשיו אני עם התקצרות צוואר רחם. בשל קרישיות יתר במשפחה הפנו אותי לבצע בדיקות לקרישיות. נמצא. PT. 20210 het. הטרוזיגוטי. היות ויש לי צוואר דינממי שמתקצר ומתארך סביב 26 ממ ועד 35 ממ אני בשמירת הריון. כלומר בבית. במנוחה וגם במשך היום שוכבת לפרקים. רופאת נשים אמרה שאצטרך קלקסן 50 מג רק לתקופת משכב לידה. כלןמר 6 שבועות אחרי לידה. ואילו ההמטולוג ששלח אןתי לבדיקות אמר שצריך להתחיל כבר עכשיו בהריון את הקלקסן. לאור סיפור משפחתי ולאור העובדה שבמנוחה. לציין מדי פעם עקצוץ ברגל ימין. מה לעשות?? 2 רופאים ו 2 דעות שונות. אני מבולבלת ... אפשר את דעתך ? בהריון הקודם לא ידעתי כלל על הבעיה הזו זה משהו שהתגלה רק החודש

לקריאה נוספת והעמקה

שני דברים - 1.העובדה שאין לך סיפור של קרישיות קלינית אלא רק מעבדתית מאוד מעודדת. בהנחיות האיגודים אכן שתי הגישות מקובלות - קלקסן במשכב הלידה או קלקסן כל ההריון ובמשכב הלידה. 2.לגבי קיצור הצוואר אנחנו מאוד נגד העניין של לשכב כל היום. כי זה אכן מעלה סיכון לקרישיות יתר. במילים אחרות אם יש לך גורם סיכון נוסף (עודף משקל, או באמת נייחות ) עדיף להיות זהיר ולתת גם בהריון. אבל הנייחות מאוד לא מומלצת, שמירת הריון אין פירושה לשכב כל היום ולא לזוז. בוודאי בצוואר של 26-35ממ. בהצלחה

03/09/2018 | 11:07 | מאת: מרי

שבוע 4+1 בטא 1254. ראשית סליחה על הישירות. אתמול בשל תחושה של דאגה ומתח עשיתי שטות ואוננתי באופן מאומץ מאוד. אחכ הרגשתי לחצים חזקים בבטן העליונה והתחתונה ובגב. אוננות בשונה מיחסי מין מצריכה יותר התאמצות על מנת להגיע לאורגזמה. ויותר מפחיד הרגישות שהיתה לי קודם בשדיים נעלמה כלא היתה. האם ההריון הלך? האם סיכוי גדול שאני עוברת הפלה?

לקריאה נוספת והעמקה

האוננות עצמה לא גורמת להפלה. תחושות כאלה אופייניות לתחילת הריון ואין בהן כדי לבשר על הפלה בהכרח. חכי שבוע וגשי ל US.

03/09/2018 | 09:23 | מאת: Retaa

ביום רביעי עשיתי בדקת בטא יצא לי 7 וביום רישון יצא לי 85 מה זה אומר ???

שאת בהריון. צעיר. מאוד

03/09/2018 | 15:38 | מאת: Retaa

וזה בסדר ? או יש בעיה ... מתי אפשר לראות שיש שקית

בעוד שבוע

05/09/2018 | 17:01 | מאת: Retaa

וזה בסדר ??? יש בעיה

אין בעיה בכלל. אבל שק מופיע מערך בטא מסוים אז צריך לחכות שההריון יתפתח עלמנת לראות אותו

31/08/2018 | 18:34 | מאת: ליאורה

שבוע 18+4 מזה כשבועיים לחץ חזק מסביב לנרתיק ( בצדדים) נבדקתי במוקד והצוואר סגור וארוך. ממה זה יכול לנבוע? הכאב הוא רק בעמידה או הליכה, כאשר בישיבה או שכיבה אין כאב. האם יכול להיות דלקת ? צירים? האם תופעה מוכרת בשלב כזה של ההריון? אם אני עומדת יותר משעה אני לא יכולה לעמוד יותר מרוב לחץ וכאב...

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים זה נובע מדליות (ורידים). אם אכן גרביום לחץ יקל עליית מאוד (אבל הוא עצמו מאוד לא נוח...)

27/08/2018 | 19:32 | מאת: ענת

היי האם זה אפשרי בתחילת היריון להשתמש בג'ל סיכוך על בסיס מים?

לקריאה נוספת והעמקה

כן

שלום רב, בשבועות הראשונים של ההריון נטלתי אומגה שלוש של חברת אלטמן מסוג אלספה מיני המכיל DHA-120, EPA-180 המוצר לא צמחי ומבוסס על שמן דגים. אני חוששת שגרמתי נזק בשל חשיפה לכספית, האם יש ממה לדאוג? לא ידעתי שיש מוצר שמותאם להריון באופן ספציפי. תודה רבה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר שגרמת נזק. אחרי הכל יש המלצה לצרוך מנות דג בתפריט וקרוב לוודאי שלא נטלת ביתר. עברי לתכשיר מותאם .

26/08/2018 | 20:30 | מאת: תמר34

בשבוע 11+2 היה לי דימום מאוד גדול, במיון נצפה דופק תקין ונשלחתי למנוחה הביתה. יומיים לאחר מכן באולטראסאונד בקופה נצפתה המטןמה גדולה (כל רופא אומר לי גודל אחר, אך היא בסביבות ה- 6 סמ). הדימום הגדול פסק אך מאז, אני שבוע 14+4 מופיע כל כמה ימים דימום חום כהה בעיקר בלילות לאחר ימים בהם הייתי בסטרס או שהתעייפתי יותר מידיי. הרופא הנחה אותי להמשיך במנוחה. אומרים שכל עוד הדימום חום ולא טרי זה כנראה ההמטומה שמתמקזת אך היא עדיין שם ולא נראה שהיא נהיית קטנה. הסבירו לי סיכון להפלה ולידה מוקדמת. השאלה מה קורה במידה והמטומה לא מתנקזת? גודל העובר תקין. בנוסף האם יכול להיות שהעובר נפגע מהדימום? האם לא כדאי לעשות הפחה וזהו?

לקריאה נוספת והעמקה

קרוב לודאי שההפרשות מקורן בהמטומה. בעיקרון אם אין הישנות של דימום אז המצב מצוין. הסיכון אם המטומה נשארת או דימום חוזר (המשמעות היא היפרדות שליה) הוא ללידה מוקדמת/הפלה מאוחרת. אבל כל עוד העובר גדל טוב, אין דימום ואין החמרה פשוט ממתינים. אין סיבה ממשית להפסקת הריון בשלב זה.

26/08/2018 | 15:49 | מאת: מיכל

היי בת 30, היריון שלישי, שבוע 31. שני ההיריונות והלידות הקודמים תקינים. משבוע 21 נצפה אצלי מיעוט מים יחסי (שבוע 21 - AFI 10 שבוע 25 - AFI 8-9 שבוע 27 - AFI 13 שבוע 29 - AFI 9.3 שבוע 30 - AFI 8.4) עשיתי את כל הבדיקות (למעט דיקור מי שפיר) - כולן תקינות. משקל העוברית - יציב ועומד על אחוזון 60-70. סקירה מכוונת - תקינה. לחץ דם - תקין השאלות שלי הן כאלה - 1. עד כמה הממצא חריג? (הרופאה שלי מאוד מוטרדת) 2. מה הפרוגנוזה? 3. האם יכול להעיד על בעיה בשלייה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הי מיכל. כמות המים היא הערכה אולטרוסנית והיא אחד הפרמטרים לתפקוד שלייתי. עושה רושם שכמות המים יציבה ועומדת בערכים התקינים. הגדילה תקינה ואם אין סמנים אחרים לאי ספיקת שליה מדובר בממצא תקין. הפרוגנוזה בהתאם מצוינת.

25/08/2018 | 08:10 | מאת: שחר 26

היי אשמח לעזרה ומענה. אני בת 26 בריאה בדרך כלל 10 שנים הייתי עם גלולות ולפני 5 חודשים הפסקתי בשביל לנסות להיכנס להריון. חודשיים ראשונים שכבנו עם קונדום בשביל לראות מחזור סדיר ובאמת מחזור הגיע יחסית סדיר כל +/- 28 יום אחרי חודשיים התחלנו לשכב ללא קונדום. בכל התקופה הזו בזמן ביוץ היו לי הפרשות כהות או דימום קל שעבר אבל בנתיים המחזור תמיד הגיע. החודש קניתי ערכה לביוץ ביתית. המחזור האחרון היה ב6.8 ביום ראשון ה19.8 הבדיקה הראתה שני פסים משמע ביוץ. יום שלישי 21.8 פתאום החל דימום קל מאוד ונעלם אחאי כמה שעות. רביעי שום דבר חמישי שוב דימום קל. (דימום קל בעיקר רק בניגוב. בלי צורך בפד או טמפון) מה יכולים להיות הדימומים הללו? האם דימום השרשה? האם ביוץ? יכול להעיד על משהו לא תקין? אם אנחנו מנסים כבר 3 חודשים ולא התקדם שום דבר מתי צריך לפנות לבירור? עשיתי לפני כמה חודשים פאפ יצא הכול תקין. (מעקב רופא רק בשבוע הבא) תודה מראש..

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל ייתכנו הפרשות ודימומים קלים סביב הביוץ. העובדה שאתם מנסים 3 חודשים וטרם הצלחתם היא סבירה לגמרי. בגילך הצעיר אין מה לבצע ברור בשלב מוקדם כלכך בהינתן ווסת סדיר וביוץ מוכח. כרגע לא הייתי עושה כלום, אם הדימומים מפריעים לך אפשר להיבדק אבל ספק אם נמצא משהו. אם הדימומים הם ביחסים ולא רק בביות אז יש לגשת לבדיקת קולפוסקופיה לצוואר החרם למרות ה פאפ התקין. בשורות טובות! לא לשכוח חומצה פולית

25/08/2018 | 11:11 | מאת: שחר 26

תודה על המענה המהיר! איך אדע מהו דימום סביב ביוץ ומהו דימום השרשה?

ההשרשה קורית בערך שבוע לאחר הביוץ.

23/08/2018 | 15:26 | מאת: אורי

שלום רב האם אפשר לעשות סדר, באיזה שלב מתחילים נטילת פרנטל? רופא אחד אמר לי לשתות רק מטרימסטר שני, ורופא אחר אמר לי לשתות מתחילת ההריון. אני שואלת בעיקר לנוכח העובדה כי יש כ-3000 יחב"ל של ויטמין A ונגזרתו, מה שידוע כמעלה סיכון לפיגור ומומים. (מה גם שלא מתיישב עם ההמלצה לא לצרוך כבד בהריון מהסיבה הזו) בנוסף, האם ליטול אומגה שלוש, ואם כן, אז ממתי? לא ראיתי המלצה שהיא evidence based... תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בואי נעשה סדר. ראשית צרפתי (או לפחות ניסיתי,מקווה שזהעבד את נייר העמדה הישראלי לגבי צריכת ויטמינים בהריון). שנית - ברזל מומלץ בהריון מטרימסטר ראשון או עפי ערכי פריטין. רובנו, בהינתן רמות המוגלובין תקינות מחכים לאחר טרימסטר ראשון בשל תופעת לוואי של ברזלים על מערכת העיכול. לגבי אומגה 3 - יש המלצה לצריכת מנות דג בתפריט או לתוסף אומגה. בדרכ מתחילים לאחר תום הבחילות מטעמי נוחות. לגבי הפרנטל - יש הרבה תהפוכות בעניינו מאחר ובעבר לאישה עם דיאטה תקינה די היה במתן ברזל . היום עם המלצה לויטמין D, חסר יוד במי השתיה וצורך בתוספים - יש יתרון גדול בלתת אותו כי הוא מכיל יוד בכמות הנדרשת .חומצה פולית . את שאר התוספים לרבות ברזל הוא מכיל בכמות קטנה שלאישה בריאה לרוב תספיק. תלוי בבדיקות הדם שלך. בשורה התחתונה רובנו נותנים פרנטל עם תוספת ברזל עפי הצורך. אם לא הצלחת לפתוח את הקובץ הוא גלוי באינטרנט . תנסי תחת ניירות עמדה גניקולגיה. בהצלחה

23/08/2018 | 15:24 | מאת: עדי

ד"ר, אני אשמח לעזרה, אני מאוד מוטרדת. אני בהריון בשבוע 26+5 ולפני כיומיים אכלתי במסעדה טוסט שכיביכול אין בו משהו אסור (בייגל, גבינה צהובה, רוטב עגבניות וזיתים), אחרי יום התחלתי להרגיש עייפות חזקה ובחילות. באותה מסעדה הם מבשלים גם דגים ומוכרים סלמון חי אז אולי הם עירבבו משטחים או שהטוסט הוכן בצורה לא נקיה... אין לי חום. אני ממש חוששת מחיידק הליסטריה ונמצאת בפחד. הבנתי שגם אם אלך למיון לא יעשו תרביות אם אין חום. האם זה באמת המדד? בלי חום אין חשש לליסטריה? מפחדת נורא על העובר

לקריאה נוספת והעמקה

ליסטריה אינה בהכרח מסתמנת עם חום. יכולה להסתמן כשפעת קלה ועד שלשולים וחום. היא אכן חיידק מסוכן אבל אם אין לך סימפטומים בכלל אין סיבה אמיתית לבצע תרביות דם. אם יופיעו סמנים כלשהם גשי להיבדק.

24/08/2018 | 14:06 | מאת: עדי

כיום לאחר האכילה התחלתי להרגיש עייפות ובחילות... עברו 3 ימים וזה עבר כנראה. לא היו הקאות, שלשולים או חום. האם בחילות ועייפות זה סיבה מספקת להיבדק?

לא.

22/08/2018 | 22:27 | מאת: עדן

אני בשבוע 12, מזריקה קלקסן בגלל קרישיות יתר. יש משהו לעשות למניעת שטפי דם במקום ההזרקה של הקלקסן? אני שמה קרח לפני ואחרי אבל זה כבר לא עוזר וכולי סימנים כחולים...

לקריאה נוספת והעמקה

תחליפי מקום הזרקה אבל הכי חשוב גשי לבצע ספירת דם לרמות טסיות כדי לוודא שאין סיבוך (נדיר ) של קלקסן. בהצלחה