פורום הריון ולידה - הלל יפה

פורום זה יעסוק במגוון נושאים בתחום ההריון והלידה, ביניהם: הריונות בסיכון, טיפול מילדותי, הפלות, בריאות האם והעובר, אולטרה-סאונד, בדיקות במהלך ההריון, סיבוכי הריון, מעקב הריון, ניתוחים קיסריים, אמצעי מניעה ועוד. כל מה שרציתם לדעת, זה המקום וזה הזמן. צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם.
19452 הודעות
18069 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה - הלל יפה

25/05/2019 | 02:38 | מאת: גל

שלום עשיתי בדיקות דם שהרופא שלי נתן לי. אני שבוע 11. בבדיקות יצא IGM חיובי IGG חיובי AVIDITY 0.88 מה הסיכויים שנדבקתי בוירוס בתחילת ההריון והאם יש סיבה לדאגה? לפני ההריון היה לי פיטיריאזיס רוזאה.. אולי יש קשר לוירוס הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר לפיטריאזיס, אבל צריך לבדוק נתנים קודמים ושיטת בדיקה נוספת כדי לאבחן מתי נדבק.

25/05/2019 | 01:37 | מאת: טויה

השקיפות עורפית שנקבעה לי מתקיימת לפני סוף שבוע + חג שבועות, המעבדה בקופת החולים תהיה סגורה במשך 4 ימים לאחר השקיפות. משמע בין השקיפות עורפית לבדיקת הסקר שאמורה להיות צמודה אליה- יחלפו 4 ימים. האם בעייתי, יכול להשפיע על דיוק התוצאות?? לנסות לשנות מהר תור או שזה לא משנה? בדיקת הדם עדיין בתוך הטווח של השבוע ה13.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר עד שבוע מביצוע הקיפות

22/05/2019 | 11:15 | מאת: נטלי

שלום דוקטור, אני סובלת מזה שנים מדלקות שתן חוזרות לאחר יחסי מין. כעת אני בשבוע 12 להריון. לפני מספר שבועות הרגשתי תסמיני דלקת (אי נוחות קיצונית וצריכה במתן שתן). הרופא רשם אנטיביוטיקה ובמקביל שלח תרבית שתן לבדיקה, שחזרה שלילית. אותו הסיפור חזר על עצמו שבוע אחר כך - תסמינים מציקים ממש אבל תרבית שלילית עם ספירת חיידקים מאוד מאוד נמוכה. הרופא אמר שבמצב כזה אין טעם להמשיך טיפול אנטיביוטי. מה יכולה להיות הסיבה לתסמינים אם אין נוכחות חיידקים בשתן?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן אין מקום לטיפול אנטיביוטי אם תרבית עקרה. אולי זה פטריה.

22/05/2019 | 10:51 | מאת: איולה

לפני חצי שנה לאחר שתי בדיקות פאפ עם תוצאת ascus עשיתי קולפוסקופיה כולל ביופסיה, תוצאתה היתה שוב ascus, עם דלקת חמורה והמשך מעקב. מאז לא ממש קיבלתי טיפול משום סוג. כעת אני בהריון בשבוע 9פלוס, קיבלתי תוצאות פאפ מלפני חודש, שוב ascus ודלקתיות. 1. האם קיים סיכון כלשהו בבדיקת קולפוסקופיה בהריון?? פעם קודמת היו לי כאבים חזקים מאוד, רעידות בגוף שעות, כיווצי רחם עזים מאוד למשך יומיים לפחות. 2. האם בהסתמך על התוצאות הקודמות מלפני חצי שנה ניתן לוותר על הבדיקה הזו למשך ההריון? 3. אני סובלת מפטריה וגינאלית - קנדידה אלבקינס, כרונית במשך שנתיים, טיפלתי בעבר באגיסטן/ פולידין/זידובל/ פלוקנזול . ותמיד הפטריה חזרה. רופא העלה השערה שאולי התאים בצוואר הרחם דלקתיים כתוצאה מהפטריה העיקשת ולכן תוצאות ה ascus החוזרות. האם יש הגיון בכך?? קנדידה יכולה לגרום לשינוי כזה בתא עד כדי תוצאת פאפ לא תקינה?? 4. כמובן שגם בהריון הפטריה לא משחררת.. אילו אמצעי טיפול מותרים לשימוש בהריון? האם יש סיכון לעובר או להריון אם לא מטפלים בפטריה? 5. האם ניתן להחדיר פרוביוטיקה וגינאלית של אלטמן עם מוליך לטיפול בפטריה בהריון? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

. 1. אין סכנה בביצועקולפוסקופיה בהירון 2. כדאי להתייעץ עם רופאי מרפאות צוואר הרחם שאלה של ביצוע HPV DNA 3. זיהומים ודלקות בהחלט יכולים לגרום ל ASCUS אבל המטרה היא לשלול שיאן נגעים טרום ממאירים שאנחנו מפספסים 4. מותר בהחלט ליטול אגיסטן בהירון 5. אני לא מכירה את ההרכב. אם אין איסור על התרופה סביר להניח שכן. בהצלחה

18/05/2019 | 14:59 | מאת: נגה

שלום, אני בהריון שבוע 33, רופאה המטולוגית נתנה לי הפניה לעירוי ברזל פריניג'קט אך אמרה שזה לא משנה אם אקח אותו או אמשיך לקחת כדורים ושזה נתון לשיקולי. לכן, אשמח לחוות דעת נוספת. לקחתי מתחילת ההריון פריג'נטלי (מולטיויטמין להריון כולל ברזל) וברזל עדין, ובחודש האחרון לוקחת אבקת ברזל על הלשון. למרות זאת הברזל ממשיך לרדת, אבל ההמוגלובין עלה מעט (מ-10.5 ל-10.9). תוצאות בדיקות הדם: IRON=42 FERRITIN=9.2 TRANSFERRIN SATURATION %=8% TRANSFERRIN=359 GFR=127 HEMOGLOBIN=10.9 HEMATOCRIT=32.7% MCV=85.6 MCH=28.5 MCHC=33.3 RDW=12.8% MPV=10.6 VITAMIN B12=232 VITAMIN D=15

לקריאה נוספת והעמקה

בנתונים האלה אני איישת ממשיכה בברזל פומי ולא ורידי. מחסני הברזל שלך אכן לא מלאים אבל יש עוד זמן לסוף ההירון ואת יכולה להמשיך בכדורים/אבקה. העירוי עושה את זה מהיר יותר וקל יתר כי הוא חד פעמי ולכן השאירה את זה לשיקולך. יש נשים שהברזל עושה להן לא טוב והן מתקשות לקחת. רפואית אפשר גם וגם.

17/05/2019 | 11:56 | מאת: בדיקת ביוץ חיובית

אתמול ביצעתי בדיקת ביוץ ויצאה חיובית. לפי חישוב הביוץ היה לפני כשבועיים וכרגע אני 6 ימים לפני ווסת בדיקת הריון ביתית שלילית האם ניתן להעיד על הריון במקרה שהביוץ כבר עבר ?ואם לא, על מה זה יכול להעיד?

לקריאה נוספת והעמקה

לא הבנתי. הביוץ היה אתמול או לפני שבועיים?

18/05/2019 | 16:01 | מאת: תודה על התגובה

הביוץ עצמו לפי חישוב היה ב6.05 הבדיקה שביצעתי היתה ב16.05 ויצאה חיובית אני כרגע נמצאת לקראת מחזור אמורה לקבל ב22.05

שאלתי היא האם בדיקת ביוץ חיובית עשויה להעיד על הריון , ואם לא ,מה משמעותה ? כרגע בדיקת הריון שלילית...

זה יכול להעיד על הריון, אבל נצטרך הלמתין ןלראות...

אוקיי, תודה רבה על העזרה !

15/05/2019 | 11:59 | מאת: נטלי

עשיתי בדיקת הריון הבוקר לאחר יומיים של איחור... האם זה נראה כמו הריון?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא רואה את הקובץ. מה התשובה?

צירפתי קובץ

אני ל אמצליחה לראות אותו...

14/05/2019 | 15:36 | מאת: איילת

שלום, יש לי יובש בידיים עם חתכים. איזה קרם ידיים הוא בטוח לשימוש בהריון? של חברת מורז? עשוי מחמאת שיאה? אודה לתשובתכם בהקדם.

את יכולה להשתמש בכל קרם ידיים שתרצי.

היי, שבוע 10. אתמול הרגשתי פילוח חד בבטן , ממש כאב עצום , ממש כמו פקיעת מי שפיר. (הריון 6, אז מכירה ). בלילה היו הפרשות דמיות . הגעתי הבוקר למיון נשים , שם ראו מין מחיצה בין השק לדופן הרחם ממש קו לבן ... מה שלא היה לפני . הרופא שאל אם היו לי שני עוברים ואמרתי שלא ... כבר עשיתי לפני us שהיה תקין . אמר שאין לזה ככ משמעות כרגע ורק צריך לעקוב . לגביי אחכ הוא לא ממש נתן לי הסבר .. העובר תקין ,מתפתח טוב . אשמח לשמוע חוות דעת .. תודה ובשורות טובות

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום דרך לדעת מה היה קודם או מה הצפי. כרגע נראה שזה תקין ולמעט מעקב אין הרבה מה לעשות . באשר לכאב מאחר הוא היה אקוטי וחלףוהעובר נראה תקין - כל השערות הסיבה הן בגדר השערה ואין להן משמעות אופרטיבית כרגע.

מבינה. אבל השאלה שלי היא יותר מהי מחיצה בין הגופן לבין השק? מה ההשלכות של דבר כזה?

קשה לדעת.. אולי התכוונו להיפרדות קטנה. אבל אני לא בטוחה.

11/05/2019 | 22:20 | מאת: מודאגת

שלום רב ד"ר לפני יומיים נכנס לי חתול לבית , חתול שמסתובב בחצרות הבתים אבל לא שייך לאף אחד. יש לי חשד שהוא טייל על השיש במטבח ואולי נגע /טעם מהקערות שהיו על השיש שגם אני אכלתי מהם לאחר מכן כי לא ידעתי שנכנס. אני בשבוע 15 ואין לי נוגדנים לטפיל. האם זה מסוכן התרחיש הנל. יש לציין כי לא בטוח שנכנס לבית זה ספוקלציה שלי.

לקריאה נוספת והעמקה

הדבקה בטוקוספלסמה עוברת בצואת חתולים. לא נשמע שיש חשד גבוה לחשיפה. אבל חיזרי על הבדיקהעוד חודש.

07/05/2019 | 09:10 | מאת: Viki

שלום דוקטור, אני בשבוע עשר של הריון תאומים לא זהים. לפני ההריון התניידתי בעיר בעיקר באמצעות אופניים המשכתי בכך גם לאחר תחילת ההריון. אתמול לאחר שחזרתי מקניות (רכיבת אופניים והבאת שקיות מהסופר) ראיתי לראשונה מתחילת ההריון הפרשה חומה. מיהרתי לרופא שעשה אולטרסטונד שהראה שההריון עדיין תקין - דופק 170 לשני העוברים. הרופא הרגיע אותי שהדימום נורמלי וכנראה לא בעייתי. שאלתי היא - האם עשוי להיות קשר בין הדימום לרכיבת האופניים או להרמת השקיות? (מדובר ברכיבה רגועה ובשקיות במשקל נורמלי). האם עליי להמנע מרכיבה או ממאמץ גופני ליתר ביטחון?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בהכרח קשר בים הפעילות להכתמה והכתמות הן מאוד נפוצות. אנחנו מאוד מעודדים פעילות גופנית מתונה בהריון. לגבי אופניים צריך לזכור ששיווי המשקל שלך משתנה ויש אלמנט של סיכון לנפילה ולכן מבין הפעילויות זו פחות מומלצת. הליכה או שחיה עדיפות בדר"כ. אבל בהחלט רצוי להמשיך פעילות.

07/05/2019 | 00:51 | מאת: מיקי

עברתי גרידה ולאחר הגרידה המחזור הפך להיות כמו הפרשות חומות וחלשות, עברתי הסטרו אבחנתי וניתוחי ושם גילו שהיה לי הדבקויות, גם לאחר ההסטרו הניתוחית , אני מקבלת מחזור בזמן אבל ממש כתמים חומים יום איד וזהו ! אני רוצה לנסות להכנס להריון ומפחדת , למה המחזור ככה , תמיד היה לי מחזור סדיר

לקריאה נוספת והעמקה

הידבקויות יכולות להסביר את היחלשות הדימום. באשר להריון - נצטרך להמתין עד שתנסי. חבל לעשות ספקולציות כעת.

06/05/2019 | 19:38 | מאת: רקוא1989

היי, לאחר שקיפות עורפית של 0.6 מ"מ "מושלמת" (לפי הרופא) ,בבדיקות הדם מיד לאחר מכן יצא לי ערך HCGb של 4.03 (אמור להיות מקסימום 3.0). אני ממש בלחץ ממה שקראתי על המשמעויות של הערך הגבוה (רעלת היריון, לידה מוקדמת וסיבוכי היריון שונים). למישהו יצא ערך דומה בשלב זה והכל היה בסדר? מה הסיכויים שסיבוכים אלה אכן יקרו? האם רוב הסיכויים שהכל יהיה בסדר? אני ממש בלחץ. תודה לעונים!

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לראות את הסיכון הכולל ואת הערכים הבדידים האחרים. בגדול - הערך הזה בטרימסטר הראשון הוא פחות משמעותי, הסיכונים שאת מדברת עליהם נוגעים בעיקר לפרקציה של HCGשנמדדת בטרימסטר השני.

06/05/2019 | 08:42 | מאת: חן

בשבוע שעבר הייתי בביקורת אצל הרופאה שלי לאחר סקירה מוקדמת תקינה. מה עושים עם המתח עד הבדיקה הבאה שתהיה רק בעוד כ חודש? איך אני יכולה להיות בטוחה שהכל תקין? (במתח תמידי לאחר הפלה שעברתי לפני ההריון הנוכחי)

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי אין לזה פתרון טוב מלבד ללמוד להתמודד. מרגע שתרגישי תנועת תהיי שקטה יותר. עד אז - זה חלק מלהיות הורה :)

04/05/2019 | 18:27 | מאת: רוית

היי, אני בשבוע ה14, ונטלתי ויטמין b12 1000 מק״ג במשך 3 ימים ובבליעה במקום במציצה כמו שכתוב בהוראות. יש לי שלשולים כרגע, ואולי גם חום, מפחדת שעשיתי נזק... או שזה לא קשור לזה בכלל? אני נמצאת בחו״ל עכשיו, מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לא בטוחה שיש קשר. ובכל מקרה אין נזק אלא רק פסיגה פחותה. לגבי חום ושלשולים - בלי קשר מצריך הערכה לראות שאינך מפתחת זיהום ושאינך מיובשת.

08/05/2019 | 15:08 | מאת: רוית

תודה. ואם אכן יש וירוס מה עושים? והאם יש סכנה לעובר?

תלוי. יש חיידק מסוים שלרוב מלווה בחום ומצריך טיפול אנטיביוטי. אבל לוקחים תרביות ומטפלים. מרבית המקרים אינם גומרים נזק לעובר.

הסיכון הסטטי לתסמונת לפי גילך בלבד 1:170 הסיכון הסטטי לפי גילך בשילוב תוצאות 1:560 אני בת 38

לקריאה נוספת והעמקה

מה השאלה? עפי גילך את זכאית לדיקור מי שפיר. ההחלטה אם לבצע או לא תלויה רק בך.

28/04/2019 | 15:34 | מאת: קרן

שלום רב, בת 41.5, 3 ילדים. בשני הריונות סוכרת הריון ללא רקע של סוכרת/ טרום סוכרת לפני. כיום שנתיים לאחר הלידה האחרונה עם בדיקת A1C: 5.6 ובדיקת סוכר בצום: 106. שוקלת להיכנס שוב להריון בזמן הקרוב. השאלה: האם המצב של טרום סוכרת מגביר את הסיכון לסיבוכים במהלך ההריון והלידה או שזהו פקטור שלא צריך להתייחס אליו בשיקולים האם להיכנס להריון רביעי?

לקריאה נוספת והעמקה

בוודאי שסכרת טרום הריונית מעלה סיכון. אך ידיעה מוקדמת מאפשרת לטפל בהתאם. החליטו על רצונכם וגשו למרפאות טרום הריון לקבלת כל ההסברים והבדיקות המקדימות. אין סיבה לא להרות בגלל סכרת אך יש לדעת איך לטפל בה.

28/04/2019 | 06:51 | מאת: שירה

שלום רב, אני בשבוע 17+3 אחרי טיפולי ivf . עד כה הריון תקין לחלוטין. בשבוע האחרון אני חווה לחצים בבטן רק בלילה ורק כאשר אני משנה תנוחה. כלומר במנוחה ובשכיבה בלבד הכל בסדר אולם בכל פעם שאני זזה, יש לי כאב. ממה זה יכול לנבוע והאם כדאי שאבדוק את זה עם הרופא שלי...? תודה מראש ושבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

הרחם גדל ויש מתיחה של רצועות מהרחם אל האגן. זו בד"כ הסיבה . עם זאת מאחר ומדובר בהריון ראשון גשי להערכה אצל הרופא שלך.

26/04/2019 | 23:32 | מאת: אנונימית

ערב טוב וחג שמח! בעלי ואני מנסים מזה כארבעה חודשים להיכנס להריון. בחודש האחרון יש לי כאבים בחזה והתחושה שלו אחרת, דבר שלא קרה מעולם (לא הכאבים ולא התחושה). אני אמורה לקבל מחר. כרגע יש לי כאבים כמו לפני הגעת המחזור ודימום קל כמו לפני התחלתו. השאלה שלי היא האם יכול להיות שזה דימום שקשור להריון ולא למחזור? והאם יש סיכוי כזה שאני בהריון ובכל זאת אקבל מחזור? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לדעת כי התחושות של הריון ומחזור דומות מאוד. המתיני בסבלנות...

ת 35 ונוטלת ציפרלקס. מעונינת לדעת האם יכולה לקחת ציפרלקס בנסיונות להרות ובכל מהלך ההריון. תןדה

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה. לאחר הלידה יש לנטר את היילוד ב 24 שעות הראשונות.

24/04/2019 | 21:12 | מאת: אימאן

בוקר טוב. מחזור אחרון היה ב1/3/2019 אמורה להיות שבוע 7+5 היום עשיתי אולטראסאונד והרופאה אמרה לי שהיא רואה שק שגדל מהפעם האחרונה( הייתה בשבוע 5) ורואה שק חלמון אבל לא רואה עובר. ובקשה לחזור בעוד שבוע. אני מאוווד עצובה האם יש סיכוי שתראה עובר עוד שבוע? או להשלים עם זה שההריון הופסק??. אני מצרפת צילום אולטראסאונ

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים הווסת אינה מדויקת וכדי לקבוע סופית שהריון אינו תקין תמיד עדיף לשוב על הבדיקה עוד שבוע.

23/04/2019 | 17:58 | מאת: איילה

היי נמצאת בשבוע 18 לפני שבוע עשיתי בדיקת חלבון וביום ראשון השבוע קיבלתי טלפון מהאחות להגיע לבצע שוב את הבדיקה לטענתה הבדיקה לא הספיקה במעבדה והם לא מסתפקים הם רוצים להשלים את הבדיקה עם עוד מנת דם... האחות הבהירה שלא התקבלה תשובה לכך אם הבדיקה תקינה או לא ולכן אין לי ממה לחשוש אבל עצם זה שנתבקשתי להגיע פעם שניה לאותה בדיקה מטריד אותי מאוד אודה להתייחסותכן למה שהמעבדה לא תסתפק בבדיקת הדם הראשונה ותצטרך ממנה עוד

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא יודעת לענות בשם המעבדה אבל אם אמרו לך שדגימת הדם לא הספיקה זה נשמע אמין למדי. גשי לבצע שוב.

22/04/2019 | 18:44 | מאת: רוית

היי, אני בשבוע 12, ויש לי ערכים גבוהים של חומצה פולית (23) ורופא המשפחה שלי המליץ לי להפסיק, מצד שני רופאי נשים ממליצים להמשיך למרות ערכים גבוהים. שמעתי שיש קשר בין רמה גבוהה של חומצה פולית לבין אוטיזם ואני ממש בפחדים! מה לעשות? להמשיך לקחת או להפסיק? לקחת לסירוגין? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

הגוף לא אוגר חומצה פולית אלא מפנה בשתן ולכן ממליצים לקחת באופן רוטיני. אנחנו לרוב כלל לא מודדים את הערכים אלא נוטלים 400 מק"ג שלחומצה פולית לפני ובמהלך ההירון.

22/04/2019 | 13:35 | מאת: קרן

שלום , אני בהיריון שבוע 7 . שמתי אוכל במקרר תעשייתי בעבודה היום בשתי שקיות (גביע גבינה, בקבוק יוגורט ופיתות) . אחרי הגיע בחור ושם שקית פרגיות חיות סגורה בצמוד לשקית שלי . הוצאתי את השקית שלי , שטפתי טוב ידיים פעמיים ופתחתי את הבקבוק יוגורט , מזגתי לכוס חד פעמית ושתיתי. האם יש סכנה כלשהי ?

אם כל דבר היה סגור היטב סביר שלא נגרם נזק.

22/04/2019 | 13:16 | מאת: מיכל

היי , יש לי שאלה. לפני כ- 6 ימים הפסקתי פרימנולט נור (לקחתי 10 ימים לערך), באותו יום שהפסקתי קיימתי יחסי מין לא מוגנים, בעלי שפך בפנים. יומיים למחרת קמתי ומאז בחילות, חום הגוף עומד על 37.00 כשבדרך כלל הוא נע בין - 35.4 ל- 36.0, כאבי בטן תחתונה ועוד. לפני 3 ימים קיבלתי מחזור באופן קשה מאוד אך הדימום שונה מהרגיל, בדרך כלל הוא יותר מאסיבי ואני צריכה להחליף תחבושת כל שעה.. הפעם הוא שונה. בדרך כלל תסמינים נפסקים לי באותו יום אבל אני עדיין עם כאבי בטן תחתונה, כאבים בשדיים (הם קשים), בחילות ועייפות בלתי מוסברת. האם יש סיכוי להריון? אף על פי שקיבלתי מחזור ושאלו לא היו ימי הביוץ שלי? יש בכלל למה לבצע בדיקת הריון כיוון שאני במחזור? תודה מראש. מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

יותר סביר שאלו תגובות לפרימולוט. המחזור לאחר נטילה שונה מהרגיל כמו גם התסמינים.

22/04/2019 | 00:52 | מאת: אנה

אני כבר כמה ימים רק עם הפרשות חומות ולא עם דם. זה בעיה? מה זה אומר? זה נחשב כמחזור בכלל? זה עדיין פוסל סיכוי של היריון? אשמח אם מישהו שמבין יענה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אי אפשר לדעת. גשי לבצע בדיקת הריון.

20/04/2019 | 23:25 | מאת: מודאגת

שלום דר לפני שבועיים עקב כאבי בטן אפיגסטרים חזקים התגלה אצלי הליקובקטר פילורי. טופלתי בפלג'יל 250 מג- שני כדורים פעמיים ביום. ובנוסף מוקסיוויט פורטה נקסיום ופרוביוטיקה. לאחר 5 ימים מנטילת הכדורים גיליתי שאני בהריון, והפסקתי את השימוש בפלג'יל. אני מאוד לחוצה שחלילה נגרם נזק לעובר. מאמינה שהייתי סביב השבוע ה4-5 להריון כשנטלתי את התרופה הזו. אשמח לדעתך בנושא. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

השבוע הצעיר בו השתמשת הוא בד"כ בטוח מאחר וההריון נספר מהווסת בה למעשה את לא בהריון. כך שבנראה שלא עתיד להיגרם נזק .

19/04/2019 | 08:17 | מאת: אושר

שלום אני עשיתי בדיקת דם להריון ויצא שלילי ולאחר מכן עשיתי בדיקה בבית הראה חיובי פס ברור

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת הדם היא מדויקת יותר. אם לא קיבלת חיזרי עליה.

18/04/2019 | 18:34 | מאת: לינוי

ערב טוב ד"ר חג שמח! שבוע 10 כאבי גב תחתון כבר שבוע מקרינים לאגן מאוד כואב בא והולך בעיקר אחרי ישיבה או שינה או שינוי תזוזות.. האם תקין? ממה זה קורה? האם צריך ללכת להיבדק?

לקריאה נוספת והעמקה

יכולות להיות לכך סיבות רבות החל מהתרחבות האגן (פחות סביר בשבוע כזה צעיר אבל אפשרי), סיכאטיקה, פריצתדיסק וכו. כדאי להיבדק.

17/04/2019 | 16:00 | מאת: גלית

היי אני בשבוע 23, לוקחת פרנטל של אלטמן מדי יום ולאחרונה התחלתי גם לקחת ברזל בתוספת חומצה פולית. (אקטיפרין) האם מומלץ לקחת עוד תוספים כמו אומגה 3/יוד? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בפרנטל יש את כמת היוד המומלצת לנשים הרות. אומגה 3 ניתן לקחת בנפרד.

16/04/2019 | 18:48 | מאת: טליה

שלום רב, בת 46 בהריון ראשון. עד כה תקין וטרם בוצע us. נמצאת בשבוע 3 ומעוניינת לדעת האם אורגזמה בשלב כה מוקדם של ההריון עלולה לפגוע בעובר או במהלך ההריון? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין פגיעה בהריון.

14/04/2019 | 19:41 | מאת: נעמי

שלום אני כרגע בשבוע 39 ורוצה לדעת האם מותר לי לשחק באולינג?

לקריאה נוספת והעמקה

בוודאי

13/04/2019 | 19:35 | מאת: לי

שלום. מספר שאלות: א) באיזה שלב בהריון העובר מתחיל להיות מוזן מהאוכל\שתייה\תרופות של האם? הבנתי שרק שבועיים לאחר הביוץ (כלומר, שבועיים לאחר ההפרייה) האם זה נכון? ב) האם בזמן הריון (או בזמן ניסיונות להכנס להריון) מותר לקחת את התרופות הבאות: 1. ג'ל ניפדיפין + ISDN לפיסורה כרונית? 2. קרבוסילן ג) יש לי מחזור לא סדיר בכלל, של אחת לחודשיים-שלושה (או לפחות כך היה לפני הגלולות). מה זה אומר לגבי הביוץ? האם זה אומר שהביוץ בכל מקרה מתרחש שבועיים לפני הדימום של הוסת? האם יש דרך לשנות זאת במידה ורוצים להכנס להריון? זה בעיקר מטריד אותי כי זה מביא לכך שיכול להיות שאהיה בהריון מעל לחודש ולא אדע את זה.... כי הוסת מגיעה לעיתים רחוקות ד) האם לאחר סיום נטילת גלולות לאורך זמו (13 שנה) לוקח זמן לגוף לחזור להיות פורה? או שזה יכול להיות ממש מידי? תודה מראש וסליחה על החפירה

לקריאה נוספת והעמקה

1. ההתעברות קורית בביוץ, וההשרשה אחרי שבוע. לאחר מכן ההזנה היא אמהית 2.מותר להתשתמש בהן אם יש צורך בכך 3. זה אומר שהביוץ שלך לא סדיר ויהיה לך קשה יותר לתזמן אותו. אפשר בהחלט לסייע בכך. 4. אין פגיעה בפריון. לעיתים לוקח כמה חודשים עד שהווסת חוזרת אבל אין פגיעה לטווח ארוך. בהצלחה

שלום רב, תוך כמה זמן לידוקאין בשימוש מקומי (זריקה לצורך ביופסיה מנקודת חן) מתפנה מחלב אם? אני יודעת שאפשר להשתמש בלידוקאין בזמן הנקה אך אני בכל זאת מעדיפה להמתין לפינוי התרופה מהגוף.. לא מצאתי משהו קונקרטי באינטרנט ואשמח להכוונה. תדוה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא יודעת לענות לך במדויק אבל זה ממש זניח במינונים.

הי היום עשיתי הערכת משקל גילו שראש ורגל העובר קטנים עשיתי את כול הבדיקות שלפני יצאו תקינות בסקירת מערכות לא היתה לפני בעיה אני שבוע35 עכשיו bpd81 מ"מ מתאים לשבוע32 אחוזון 3 Hand296מ"מ מתאים לשבוע32 בין 1sdל2 sd An cir305מ"מ Femur lenget63מ"מ אחוזון4 הערכת משקל2236 גרם אחוזון15 האם תהיה מחלת זיקה האם יש טיפול לזה אני מה זה לחוצה

לקריאה נוספת והעמקה

1. למה את חושדת בזיקה? 2. צריך לעשות הערכה סגורה כולל חשיפה לוירוסים ובעיקר קצב גדילה. כי הרגל הקטנה למשל יכולה להיות קשורה לדברים אחרים, בלי קשר לגודלו הכללי של העובר. זה מצריך הערכה סדורה במרפאה עם כל המסמכים.

04/04/2019 | 21:34 | מאת: גלית

היי אני בשבוע 21. ביומיים האחרונים מרגישה צריבה ותכיפות במתן שתן. בבדיקה הכללית הכל נראה תקין מלבד כדוריות דם לבנות בשתן- 500 ופרוטאין- 30 mg האם זה אומר שיש דלקת? יש צורך לעשות תרבית לפני שמתחילים טיפול אנטיוביוטי?אשמח למענה מהיר תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

תיתכן בהחלט דלקת בשתן. גשי לבצע תרבית שתן

03/04/2019 | 04:22 | מאת: שמרית

עברתי לפני 3 ימים סרקלז בפעם הרביעית ב3 הפעמים הקודמות כמעט ולא היה דימום אחרי הפעולה ועכשיו יש עדיין דם אדום שממשיך לטפטף. לא הרבה, אבל כל הזמן. זה אמנם מעורב עם הפרשות שקופות, אבל לא התנקיתי לגמרי. מדאיג אותי. חשוב לציין שאחרי הפעולה גם היה לי דימום ממש חריג והרופא אמר שזה כנראה בגלל שקצת הזיז את השלפוחית שהסתירה לו חלק מצואר הרחם כמה זמן אחרי הפעולה זה בסדר לדמם ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא אמור להימשך דימום טרי. אם עדיין טרי גשי להיבדק.

02/04/2019 | 15:02 | מאת: שני

לרופאים שלום רב! בת 27, הריון ספונטני לאחר טיפולי פוריות והפלה חודש לפני. לא הייתה לי וסת לאחר ההפלה, רק דימום ההפלה ומשם נקלטנו בתאריך לא ידוע. גיל ההריון נקבע ע"פ אחת מבדיקות האולטראסאונד. עשיתי שקיפות בשבוע 12. התוצאה הייתה 2.3 מ"מ. בשקיפות עצמה הרופא הדגיש שהעובר בכלל לא נראה שבוע 12 אלא 13+1. בסקר הביוכימי לא התייחסו לכך ועשו ע"פ 12+1 (זה היה יום למחרת). קיבלתי תוצאה מזעזעת של 1:98. האם זה יכול להשפיע? האם היו צריכים להתחשב בגיל ההריון שקבע הרופא בעת ביצוע השקיפות העורפית? האם יכול להיות שלא הכל כל כך נורא?? תודה לכם!

לקריאה נוספת והעמקה

נחלק את זה לשניים 1. עובי השקיפות עצמה הוא תקין אך בצד הגבוה של הנורמה וקרוב לודאי שגם ללא קשר לגיל ההריון זה תורם לתוצאה. 2. אין ספק שגיל ההריון משמעתי מאוד לחישוב הסיכון. ככלל גודל העובר ב US ראשונים (שבוע 8-9) מדויק יותר מזה בשקיפות - אם בוצע כהלכה. עם זאת מדובר בפער גדול בשקיפות וניתן לבצע תיקון גיל הריון עלפיו. לכן אני חושבת שעלייך לפנות לרופא שלך. עם המסמכים ולראות איך בוצעו הבדיקות והוא יחליט עפי איזו בדיקה הולכים. לרוב כאמור מעדיפים דווקא את המוקדמות. אבל בשקיפות גדולה מ 2 ספק אם תקבלי שינוי דרסטי בתוצאה.

02/04/2019 | 06:34 | מאת: אורטל

שלום רב אני מספר שעות לאחר לידה ולאור כאבים בתפרים שתיתי אופטלגין נוזלי, כחמש דקות לאחר מכן הנקתי. האם זה מסוכן? אני דואגת מאוד, בעלון למשתמש כתוב שאסור תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה להניק עם אופטלגין.

31/03/2019 | 22:00 | מאת: אלמונית

שלום, בת 32 יש לי 2 ילדים לפני שבוע סיימתי גלולות ויומיים לאחר מכן במקום לקבל מחזור היו יומיים וחצי של הפרשות חומות וזהו יש לציין שאני עם גלולות מאז הלידה האחרונה ולא פיספסתי גלולה כבר שנה וחודשיים ואף פעם לא קרה כזה דבר לרוב המחזור שלי 5 ימים בהריונות הקודמים לא היו הפרשות לפני ההריון ואני צריכה להתחיל חפיסת גלולות חדשה האם יש סיכוי שאני בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה

התחילי את החפיסה החדשה כמתוכנן. אם את חוששת להריון בצעי במקביל בדיקת בטא. הסיכוי נמוך אבל תקבלי תשבה באותו יום ולא תצטרכי להתלבט.

31/03/2019 | 16:17 | מאת: לילקי2008

הי אני כרגע בשבוע 5+4 בטא בוצעה לפני כחמישה ימים ויצאה 277 אתמול הגיעה ל2350 נצפה אתמול שק הריון ללא שק חלמון עדין יש סיבה לדאוג? מעבר לזה שיש לי רחם עם מחיצה ... קצת חוששת יש סיבה לדאגה? משהו מתקדם לא תקין ? קבעתי אולטרסאונד נוסף לשבוע 10 יש צורך לעשות בטא חוזרת בין לבין ? לראות שיש הכפלה? או להמתין בסבלנות

לקריאה נוספת והעמקה

הי. אין צורך בבטא בין לבין. יש שק הריון הוא פשוט צערי מדי. חכי ל US הבא. אפשר כבר בשבוע 7-8. לגבי המחיצה - אם החליטו לא להוציא היא כנראה לא גדולה. נצטרך להמתין לרואת.

30/03/2019 | 21:10 | מאת: גלית

היי האם יש משמעות לשעה ביום בה לוקחים את הפרנטל? אני בשבוע 20 ועד היום במרבית הימים לקחתי בבוקר, לאחרונה עברתי לקחת בערב עם הארוחה. מה עדיף?תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אין הבדל. כל עוד ללא מוצרי חלב בשל הברזל שבכדור.

שלום רב, ביצעתי שקיפות עורפית ובדיקת דם והתוצאה שהתקבלה לסיכון לתסמונת דאון היא : 1:180 (לפי גילי בשילוב עם תוצאות הבדיקות) . שקיפות עורפית 2.7 מ״מ . חשוב לציין כי ביצעתי לפני שבועיים בדיקת nift והתוצאות יצאו תקינות , כלומר סיכון נמוך בלבד להפרעה כרומוזומלית . האם תוצאת בדיקת ה nift גוברת ושוללת את החשש לתסמונת דאון? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ה NIPT אמין יותר מבדיקות הסקר הראשון. אבל גם הוא לא 100%.כלומר לא שולל לחלוטין.

25/03/2019 | 21:22 | מאת: לירז

היי אנחנו מנסים להכנס להריון. אני מעוניינת לעשות החלקה בשיער בשבוע של הביוץ. האם זה יכול לסכן את את התפתחות התקינה של הריון במידה וייקלט? מעריכה שלא אבל רוצה לוודא תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה לעשות החלקה

25/03/2019 | 08:44 | מאת: יהודית

שלום, אני בשבוע 35 להריון- ההריון תקין. בשבוע האחרון אני מרגישה כמין חוסר אויר-מרגישה שאני אחרי מרתון- גם כשזה במנוחה. וכשאני בודקת את הדופק הדופק שלי מעל 100. ביום רביעי הגיע גם ל120. האם זה תקין?? מה אני יכולה לעשות כדי להיטיב עם זה?

לקריאה נוספת והעמקה

גשי למיון/לקופה. יעשו לך אקג ובדיקות דם. יש סיבות שניתן לטפל בהן (אנמיה, תפקוד יתר של בלוטת תריס) ואם מדובר רק בקצב מהיר ניתן לתת טיפול תרופתי להאט עלמנת להקל עלייך.

24/03/2019 | 17:34 | מאת: תהילה

היי אשמח לקבל חוות דעת לגבי התוצאה. קבלתי תשובת מי שפיר ואני לא כל כך מבינה מה זה אומר ויש לי עוד זמן עד שאגיע לרופא

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא רואהאת הקובץ...

24/03/2019 | 16:01 | מאת: יערה

שלום אני שבוע 38+5. לאורך כל ההריון ובעיקר בסופו אני סובלת מריבוי הפרשות וטיפות שתן. בדקתי מספר פעמים במהלך ההריון וזה לא היה ירידת מים. בימים האחרונים סובלת מריבוי הפרשות ופיפי גם כן, איך אני יכולה להבדיל בין זה לבין ירידת מים? כי בקצב הזה כל שעתיים אצטרך ללכת למיון לבדוק אם זו ירידת מים לציין שיש לי ריבוי מי שפיר ככה שיש אפס סובלנות לגבי הירידת מים שלי.. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ירידת מים בד"כ לא נפסקת (כמו פיפי) ויש לה ריח אופייני. אבל קשה לייעץ על כך. אם את לא בטוחה צריך לבדוק.

24/03/2019 | 09:08 | מאת: דנה

שלום בת 27, נמצאת בשבוע 16. 1. מזה כמה ימים מוצאת את עצמי מתעוררת בלילה מזיעה מאוד ועם כאב ראש. יש לציין שאני לא לובשת בגדים חמים מדי. האם תקין? 2. נוטלת מולטי ויטמין של אלטמן, נתבקשתי על ידי הרופאה להוסיף בקרוב עוד ברזל בנוסף. האם המוצר 'ספאטון' באבקה מותר לשימוש? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

1. לגבי הזעות הלילה גשי לרופא משפחה לעורך בדיקות דם. יש סיבות רבות וצריך לבדוק למה. הריון בד אינו סיבה מספקת . 2. ספטון הוא מצוין ובטוח לשימוש

21/03/2019 | 19:48 | מאת: אריאלה

שלום, לפני טיפולי הפריה חוץ גופית, תוצאות בדיקות הדם: TOXOPLASMA IgG חיובי 3.4 TOXOPLASMA IgM שלילי ברשותי חתול שנמצא חלק מהזמן בבית וגם בחוץ ואני מנקה את הצואה שלו . האם העובר יכול להדבק בטפיל? תודה רבה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה מעידה על הדבקה שלך בעבר. עדיין תיתכן הדבקה חוזרת בהריון אם כי סיכוייה קטנים. מומלץ להמנע ממגע עם צואת חתולים ולעקוב כל כמה חודשים לוודא שלא חלה הדבקה חוזרת

21/03/2019 | 09:36 | מאת: יפית

שלום רב לאור ממצא של ריבוי מי שפיר ומנח עובר לא יציב יוצא לי לעשות הגבה פעמים בשבוע אולטרסאונד בממוצע שלוש פעמים בשבוע לפחות. האם יש בזה סיכון כלשהו? האם יש צורך להמנע? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אין בזה שום סיכון .