תוספים ללופוס/מחלות אוטואימוניות

דיון מתוך פורום  נטורופתיה

04/03/2019 | 17:20 | מאת: ענת

שלום, אני מטופלת בפלקווניל וסלספט (מדכא מערכת חיסון) ללופוס, סובלת מאוד מחולשת שרירים, עייפות ובמקביל קשיי שינה, כאבי פרקים ולאחרונה אולי מאז שהתחלתי סלספט (אחרי ניסיונות של כל מיני תרופות) - מרגישה שינוי במצב הרוח, סוג של דיכאון. אני מקבלת גם ויטמין די 1000 ליום וכנ״ל b12. האם מותר לי לקחת גאבא? תוסף אחר שיכול לעזור למצב רוח ירוד, קשיי שינה והכאבים? אמרו לי על גאבא, מורינגה, אצה כחולה. מנסה להבין אם יש התנגשות עם התרופות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ענת, לא הייתי ממליצה על GABA כיוון שהוא מיועד יותר לטיפול בחרדה ולא למצב רוח ירוד. אני ממליצה לטפל בתמונה הכוללת בחולשת השרירים, בבעיות השינה שרק הם בפני עצמם יכולים לגרום למצב רוח ירוד, כלומר, יש לטפל בשורש ולא בסימפטום..ואם יש חשש שתרופה מסויימת גורמת תופעות לוואי יש להיוועץ עם הרופא, שהמליץ לך עליה ולשקול אפשרויות אחרות. בהצלחה ורק בריאות!

09/03/2019 | 15:05 | מאת: ענת

המחלה - כלומר השורש מטופלים דרך הרפואה הרגילה עם תרופות ללופוס ולחולשת השרירים ועוד. החלפתי כבר אינספור תרופות והגענו לתרופה עם הכי פחות תופעות לוואי, לכן ממשיכים איתה. הבעיה שבנוסף לזה יש מצב רוח ירוד שקשור לבעיות אחרות שקרו (לא בריאותיות) והמחלה משפיעה גם על מצב הרוח מכיוון שזה לופוס עם מעורבות cns. אני רוצה לנסות תוספים שיעזרו - האם htp5 יכול לעזור? האם מסוכן לשלבו עם תרופות מדכאות מערכת חיסון? או עם פלקווניל? הרופאים המטפלים לא מאמינים בתוספים, אז מהם לא אקבל תשובה בנושא. נוטלת ויטמין די במינון 1000 כל יום, ויטמין b12 אלף כל יום וחומצה פולית 5. זה בהמלצת הרופאים, לאחרונה הוספתי גם ויטמין סי 1000 מ״ג (לפעמים לוקחת פעמיים ביום). לא רוצה לקחת כדורים לדיכאון ו/או סימבלטה למיניהם. האם יש התוויות נגד לhtp5?

שלום ענת, לאור מה שתיאת והמצב המורכב לא הייתי ממליצה על תוסף זה. אני ממליצה לך לפנות לייעוץ מקצועי על מנת לעשות סדר כולל בתפריט היומי שלך, בתוספים שאת לוקחת והמלצות לטיפול שיכול להתאים על סמךכל התמונה הקלינית שלך. רק בריאות!

מנהלי פורום נטורופתיה