כאבים בנרתיק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תסמונת השלפוחית הכאובה

כאבים בבטן התחתונה, צריבה ומתן שתן תכוף, הופכים את החיים עם השלפוחית הכאובה לבלתי נסבלים. איך מאבחנים את התסמונת ואיך מטפלים בה? יעל, בת 26, סבלה במשך חמש שנים מצריבה בעת מתן שתן ומכאבים בבטנה התחתונה במשך כל שעות היממה. כשהגיעה אלי התקשתה למנות את מספר הפעמים שפנתה לרופאים בניסיון לפתור את הבעיה. לאורך השנים היא ביקרה אצל רופאי משפחה, גינקולוגים ואורולוגים - אולם ללא הועיל. הרופאים לא איתרו שום בעיה רפואית. בחלק מהפעמים נשלחה לבצע בדיקות מעבדה. כמה וכמה פעמים טופלה, לשווא, באנטיביוטיקה, בשל חשד לדלקת בדרכי השתן, אבל הוסיפה לסבול מהכאבים המציקים. באחד הביקורים אצל אורולוג לכדו את תשומת לבו תוצאותיהן של שלוש תרביות שתן שלא הצמיחו כלל חיידקים (תרבית שלילית). היעדר כל ממצא פתוגני היה השלב הראשון באבחון המחלה. התסמונת פוגעת ב-0.5% מהאוכלוסייה ושכיחה יותר אצל נשים מגברים. צילום: שאטרסטוק   יעל סובלת מבעיה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לכאבים בנרתיק

צריבה בנרתיק - תמונת המחשה
צריבה בנרתיק ניתן לתקן מצבים בהם שפתי הפות מוגדלות אסימטריות מלידה, מתדלדלות עם השנים או עקב לידות.מ...
לחץ בנרתיק - תמונת המחשה
לחץ בנרתיק ניתן לתקן מצבים בהם שפתי הפות מוגדלות אסימטריות מלידה, מתדלדלות עם השנים או עקב לידות.מ...
דקירות בנרתיק - תמונת המחשה
דקירות בנרתיק ניתן לתקן מצבים בהם שפתי הפות מוגדלות אסימטריות מלידה, מתדלדלות עם השנים או עקב לידות.מ...
בדיקה גינקולוגית - תמונת המחשה
בדיקה גינקולוגית ההכרזה של אנג'לינה ג'ולי על כך שתעבור גם כריתת שחלות מניעתית, הציפה שאלות רבות בנושא. פ...
עיסוי פרינאום - תמונת המחשה
עיסוי פרינאום קרובה למועד הלידה? משבוע 34 להריון אפשר להתחיל לבצע עיסוי פרינאום, על מנת להגמיש את האז...
ללמוד עוד על כאבים בנרתיק
תסמונת השלפוחית הכאובה-תמונה

כאבים בבטן התחתונה, צריבה ומתן שתן תכוף, הופכים את החיים עם...

מאת: ד"ר קובי...
14/08/2013
כאבים ביחסי מין: גורמים וטיפול-תמונה

1 מכל 6 נשים עלולה לחוות כאב במהלך יחסי מין (דיספראוניה)....

מאת: ד"ר אברמוב...
31/01/2018
סוד רצפת האגן אצל האישה-תמונה

מרבית הנשים סובלות במהלך חייהן מפגיעה ברצפת האגן, אך חלקן...

מאת: ד"ר יובל...
12/08/2010
וסטבוליטיס: פתרון לכאב בגוף ובנפש-תמונה

וסטבוליטיס היא בעיה שמבטאת כאב עצבי בפתח הנרתיק, שכל אישה...

מאת: ~~אילנה...
18/03/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבים בנרתיק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבים בנרתיק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בוקר טוב בת 39 +2 הריונות תקינים. מזה כ9 שנים במעקב רפואי עקב שינויים בתאים בצוואר הרחם(CIN1ׂ )בדיקת פאפ לפני 4 חודשים תקינה בקולונסקופיה- לא נמצא שינויים משמעותיים ואף היתה הטבה באזור הנגוע. לפני כחודשיים התחילו מעין התכווצויות/כאב למשך שניות בפות(כאב שלרוב מתחיל לאחר סיום המחזור )ומתעצם בביוץ ולעיתים מופיע כאב במפשעה ובעכוז.הכאב על בסיס יום יומי ופוחת לקראת הווסת .הייתי השבוע אצל רופא נשים בבדיקה גניקולוגית לא נמצא דבר ואולטרסאונד תקין. האם הכאבים יכולים להיות עקב שינויים בCIN1 ? האם ייתכנו שינויים בתווך של 4 חודשים(שהפאפ היה תקין ןגם קולונסקופיה)? מה עליי עוד לבדוק ? בדיקת קולונסקופיה הבאה בעוד חודשיים האם להקדים את התור? תודה מראש

הכאבים לא קשורים ל CIN1

תודה רבה על המענה מה עליי עוד לבדוק? מבחינה גניקולוגית? האם ייתכן דלקת שהרופאה לא אבחנה?( היא היתה רואה בבדיקה ?)

שלום רב, ביצעתי 2 בדיקות שתן תרבית, ובשתיהן התוצאה הייתה פלורה מעורבת. שתן כללית תקינה. אני בהריון שבוע 7, ומקבלת אנדומיטרין (עקב ivf). חשה חוסר נוחות בנרתיק ולא יודעת האם זו דלקת או האנדומיטרין. ממליץ לבצע בדיקה שלישית?

אפשר

שלום רב ביתי בת 7 וחצי וכבר כמה שנים טובות היא סובלת מצריבה וכאב בפות באמצע הלילה. כמובן שרופא הילדים אומר לנו שאין מה לעשות וזה כתוצאה מתולעים שיוצאות בלילה ומציקות לה וזה נורא לא נעים. זה חוזר לה כל איזה 3 חודשים כמובן אחרי ורמוקס...כבר הפסקתי לספור כמה בקבוקי ורמוקס נתתי לה. אני כבר מיואשת , הצריבות והכאב בפות קורים בלילה וזה מחזה קשה , היא בוכה וממש מתענה ואני לוקחת אותה לאמבטיה ומושיבה אותה עם מים ואחרכך שמה לה איזו משחה כמו טבע דרם ומתפללת שההתקף יעבור, עד הפעם הבאה . עלי לציין שוב שזה כך כבר כ 4 שנים כל 3 חודשים בערך. האם הרופא צודק וזה תולעים שכל הזמן חוזרות לה? לי זה כבר ניראה לא הגיוני ...מה עליי לעשות? אני כבר ממש מיואשת.( אם זו בעיה אחרת למי לפנות? ולמה ההתקף אםכן רק בלילה?) אודה לך מראש!!

אוי ואבוי לכי בדחיפות הברק להתייעץ עם עוד ועוד ועוד רופאים עד שתפתרי את הבעיה אילו הם כאבים שלא ניתן לסבול חוץ מזה תולעים הם בפי הטבעת דחוף דחוף תעברי עוד ועוד רופאים תבררי אולי לא ברופא משפחה הפכי עולמות עד אשר זה יעזור אני פשוט לא מבינה למה הילדה צריכה לסבול כאבים כאילו כבר שנים את תוכלי לסבול כזה כאב ליומיים? אנא ממך בידקי בכל המקומות עד אשר תמצאי את הבעיה אפילו לכי לבית חולים בזמן הכאבים ושמה הם יעשו לה בדיקות מקיפות כל הצוות שמה כל המיכשור הרפואה וסוגי הרופאים וככה בזמן כאב הם יוכלו לעלות על הבעיה. תולעים במשך שנים זה משהו לא נורמלי ובטח לא נורמלי לא להפוך עולמות כשיש כאבים לילדה קטנה. אני בטוחה שאת דואגת ואוהבת אבל את חייבת לעשות יותר!!!!!!!!!!! פשוט לא לישקוט עד אשר הבעיה תיפטר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אני מציעה לך לפנות לרופא נשים שמתמחה בטיפול בילדות ונערות : כגון דר' ישעיה אריה טל. במרפאה - 03-5716996 הוא גם מנהל פורום בנושא גניקולוגיה לצעירות בפורומים הרפואיים של YNET יש גם יחידות בבתי חולים לטיפול גניקולוגי בילדות ובנערות : כגון דר' בייט בביה"ח מאיר בכפר סבא. אני כותבת לך מניסיון כי גם אני עוברת עם בתי בת ה-6 "סיפור בהמשכים" בנושא הפרשות וצריבה באזור הפות ועדיין לא גילו מה גורם לכך למרות שעשינו לה בדיקות שונות והכל יצא תקין. שיהיה בהצלחה !!!

טלפון נוסף לישיעה 03-7320984 03-5711426 אפשר להשאיר הודעה

אני זוכרת שלאחותי הקטנה היו בעיות וכאבים בפות והכל היה בגלל שהיא סבלה מדלקות גרון שבוע כן שבוע לא והיא קבלה אנטביוטיקה בכמויות כולל זריקות היינו קוראים לה תחת מחורר "מסכנה" מרוב שכל הזמן קיבלה זריקות ולכן כנראה שזה הפך לפטרייה בפות ומאוחר יותר בגיל ההתבגרות היא אכן סבלה הרבה שנים מפטריה והיתה מקבלת משחות ואפילו כדורים לבליעה . אימי היתה שמה אותה לשבת בגיגית עם "קלי" חומר סגול כזה והמים היו פושרים והחומר הזה היה מרגיעה אותה . כפי שיעצו לך הקודמות וגם לפי דעתי אולי לילדה יש תולעים אבל אין קשר בין התולעים ולכאב בפות .(דרך אגב עשית לילדה בדיקות צואה שהראו תולעים ? ) תמשיכי לברר מה בדיוק עובר על הילדה אין סיבה לסבל הזה .

שלום, קבלת המון עצות אך מאד מלחיצות לטעמי וחלקן מיותרות לחלוטין. ראשית להרגע. הסבירות שמדובר בתולעים הינה גבוהה מאד ואכן התולעים יוצאים מפי הטבעת ונכנסים לפות וגורמים לכל אותם תופעות של כאב וגרד נוראי. אני הייתי מציע לבצע טיפול משפחתי לתולעים-כל המשפחה צריכה לקבל טיפול ואולי לתת תכשיר אחר ולא ורמוקס.

דבר ראשון בדיקת צואה וזה הגיוני שזה תולעים אצל בנות זה עובר לפות ומציק ולא נעים בכלל , הדבר הכי חשוב זה הגיינה חזקה מאוד ז"א לא להכניס ידים לפה לא לאכול בלי רחיצת ידיים עם סבון כל הזמן במיוחד לאחר כניסה לשרותים הניקיון פה מאוד חשוב דבר שני להמנע מדברי מתיקה לתקופה, כמו שוקולד סוכריות ,צפורניים תמיד קצוצות לאכול דברים חמוצים וגם תעשי לה במשך שבוע ימים תקטשי שן של שום תערבבי עם גבינה לבנה או כל מוצר אחר שהילדה אוהבת ותני לה פעם עד פעמיים ביום הבעיה היחידה פה זה הריח של השום אבל אן ברירה , מצעים חובה להחליף בתקופה הזאת יום יום הרתחה ואם אפשר גם מיבש זה הורג את הביצים שלהם ,(את המשחקים שלה בובות קוביות לעשות רחיצה יסודית פעם אחת) זה קשה תקופה של שבוע ותראי אחר"כ שזה עוזר ישאר לה רק דבר אחד להקפיד על הגיינה שזה חובה וגם קל מנסיון אישי שלי זה עובד בדוק בהצלחה

גם אצלנו זה כך וזה ילדה בת ארבע. איך פותרים את זה לעזאזל??

האם בשליש הראשון והשני להריון יש יותר כאבים בנרתיק למרות שאני שמה חומר סיכה זה כאבים מאד חזקים כמו צריבה מה אני יכולה לעשות לזה אשמח למענה מוקדם כי זה נסחב כבר הרבה זמן תודה

בדרכ אין יותר כאבים. שווה לגשת להיבדק

מה זה אומר שאין יותר כאבים ומה לבדוק? תודה רבה אשמח לתשובה

ההריון לא אמור לגרום ליתר כאב בקיום יחסים. אם יש צריבה שווה לבדוק שאין דלקת.

פורומים בנושא כאבים בנרתיק
פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית
פרופ' זיידמן ישיב על שאלות הנוגעות לפריון האישה והפריה חוץ גופית: הזרעה,...
פורום גלולות ואמצעי מניעה
מנהל הפורום ישיב על שאלות בנושאים הנוגעים לגלולות ואמצעי מניעה, כגון: הח...
פורום רפואת נשים
ד"ר דניאל קוגלר ישיב לשאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לרפואת נשים