זיהום בנרתיק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מפתיע: אולי זו הסיבה שאת סובלת מזיהום חוזר בנרתיק

כל אישה שסבלה בחייה מזיהום בנרתיק יודעת עד כמה העניין מטריד. כאשר מדובר בתופעה שחוזרת, התסכול רב פי כמה. מה גורם לכך ומה ניתן לעשות כדי למנוע את הישנות התופעה? בואו נדבר רגע על אחת התופעות המטרידות ביותר בקרב נשים: זיהום בנרתיק. תופעה זו נגרמת עקב דלקת ברירית, ולרוב מלווה בהפרשות, בגרד עז, בצריבה ואף בכאבים במהלך קיום יחסי מין. כאשר מדובר במצב ששב וחוזר, הרי שמדובר במטרד אמיתי, הפוגע באורח חייה של המטופלת, לכן, חשוב לאבחן את הסיבה להישנות התהליך. מדוע זה קורה? סוגים שונים של זיהומים (חיידקיים או פטרייתיים), עלולים להוות את הגורם למטרד. השכיחה ביותר מבניהם היא פטריית הקנדידה. הסיבות לזיהומים אלה הן רבות וכוללות בין היתר: שימוש באנטיביוטיקה, תזונה לקויה (דיאטה עשירה בסוכרים), אי הקפדה על תנאי היגיינה בעת ביקור בשירותים, שימוש בהתקן תוך רחמי ועוד.   ייתכן שיומלץ על ביצוע משטח לצורך דגימת חיידקים. צילום: שאטרסטוק   מה עושים? ראשית, חשוב...
ללמוד עוד על זיהום בנרתיק
מפתיע: אולי זו הסיבה שאת סובלת מזיהום חוזר בנרתיק-תמונה

כל אישה שסבלה בחייה מזיהום בנרתיק יודעת עד כמה העניין...

מאת: ד"ר דיין...
06/11/2018
בדיקה לגילוי דליפת מי שפיר-תמונה

ההריון כרוך בחששות רבים, ובהתאם בביקורים במרפאה. ערכה...

מאת: מערכת zap...
12/08/2009
זיהום בנרתיק: פטרייה או חיידק?-תמונה

מחצית מהנשים סובלות מזיהום בנרתיק, אולם רבע מהן מטפלות...

מאת: פרופ' ברי...
16/11/2010
קנדידה עקשנית: יש תקווה-תמונה

רבות סובלות מפטרייה כרונית בנרתיק: פטרייה עקשנית שנעלמת...

מאת: ד"ר דיין...
16/06/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לזיהום בנרתיק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

זיהום בנרתיק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לאחר לידת וואקום 10 ימים לאחר הלידה טופלתי בזיהום בשתן לאחר 7 שבועות התחלתי טיפול עבור זיהום בנרתיק ובאגן. איך ניתן לבדוק לאחר סיום הטיפול האנטיביוטי שכל האיברים בסדר ולא ניזוקו (חצוצרה, שחלות ורחם) האם יש בדיקה שעושים כדי לאבחן את זה או שניתן לראות את זה בבדיקה גניגולוקית רגילה עם מתמר? בנוסף, במידה ואני לוקחת טיפול אנטיביוטי מה הסיכונים לפגיעה בפריות לעתיד? תודה

שלום לך מומלץ לבצע בדיקת סונר ובדיקת רופא לאחר טיפול אנטיביותי אין קשר בין טיפול אנטיביותי ופגיעה בפוריות

בת זוגתי מתלוננת שלאחר שאנו מקיימים יחסי מין היא צריכה לנקות את הנרתיק וכן להשתין על מנת למנוע זיהום בנרתיק. היא חוששת שאם לא תעשה זאת היא תסבול מדלקת בנרתיק ותצטרך לבצע טיפול אנטיביוטי. מהו סוג הדלקת בנרתיק שעשויה להיווצר לפי דעתך? האם זהו פטריה בנרתיק, זיהום חיידקי מסוג טריכומוניאזיס או זיהום חיידקי מסוג וגינוזיס בקטריאלי? האם יש דרך למנוע את הדלקות האלו?

שלום מכל מה שארת רק טריכומונס עובר ביחסי מין בכל מקרה ממש אבל ממש אין הצדקה לנקות את הנרתיק לאחר יחסים

שלום רב, בעקבות זיהום בנרתיק קיבלתי שילוב של רוליד 150 מ ג עם פלאג יל 250 מ ג. לדעתי, מאז אני ללא חשק מיני, ללא תחושה בקליטוריס. האם ייתכן שנפגעו הליבידו/הקליטוריס כתוצאה מכך? נטלתי את השילוב הזה, במאי 2016, לפני כשנתיים. רופא נשים לא יודע במה מדובר, הפנה אותי לסקסולוג, אך זה לא עוזר. אני תולה את הבעיה באנטיביוטיקות. האם ייתכן? וכיצד ניתן להחזיר את המצב לקדמותו, אם בכלל? תודה. בת 44 כעת.

תופעות הלוואי שתיארת אינן מהשכיחות והידועות עבור שתי האנטיביוטיקות. עם זאת, קיימים דיווחים על ירידה בליבידו במטופלי פלאג'יל. כאשר קיים קשר בזמנים בין תחילת טיפול להופעת התופעה ושיפור בתופעה עם הפסקת טיפול/הפחתת מינון עולה הסבירות כי ניתן לייחס תופעה לטיפול התרופתי. כמו כן, שלילת גורמים אחרים (למשל הזיהום בנרתיק בעטיו קיבלת את הטיפול) נדרשת כדי לבסס קשר כזה. במידה ותופעות אלה אינן חולפות, מומלץ לחזור לרופא להמשך בירור.