כאבים בפות לילדה

דיון מתוך פורום  רפואת ילדים

20/07/2005 | 09:19 | מאת: לימור

שלום רב ביתי בת 7 וחצי וכבר כמה שנים טובות היא סובלת מצריבה וכאב בפות באמצע הלילה. כמובן שרופא הילדים אומר לנו שאין מה לעשות וזה כתוצאה מתולעים שיוצאות בלילה ומציקות לה וזה נורא לא נעים. זה חוזר לה כל איזה 3 חודשים כמובן אחרי ורמוקס...כבר הפסקתי לספור כמה בקבוקי ורמוקס נתתי לה. אני כבר מיואשת , הצריבות והכאב בפות קורים בלילה וזה מחזה קשה , היא בוכה וממש מתענה ואני לוקחת אותה לאמבטיה ומושיבה אותה עם מים ואחרכך שמה לה איזו משחה כמו טבע דרם ומתפללת שההתקף יעבור, עד הפעם הבאה . עלי לציין שוב שזה כך כבר כ 4 שנים כל 3 חודשים בערך. האם הרופא צודק וזה תולעים שכל הזמן חוזרות לה? לי זה כבר ניראה לא הגיוני ...מה עליי לעשות? אני כבר ממש מיואשת.( אם זו בעיה אחרת למי לפנות? ולמה ההתקף אםכן רק בלילה?) אודה לך מראש!!

לקריאה נוספת והעמקה
20/07/2005 | 09:55 | מאת: ruth

אוי ואבוי לכי בדחיפות הברק להתייעץ עם עוד ועוד ועוד רופאים עד שתפתרי את הבעיה אילו הם כאבים שלא ניתן לסבול חוץ מזה תולעים הם בפי הטבעת דחוף דחוף תעברי עוד ועוד רופאים תבררי אולי לא ברופא משפחה הפכי עולמות עד אשר זה יעזור אני פשוט לא מבינה למה הילדה צריכה לסבול כאבים כאילו כבר שנים את תוכלי לסבול כזה כאב ליומיים? אנא ממך בידקי בכל המקומות עד אשר תמצאי את הבעיה אפילו לכי לבית חולים בזמן הכאבים ושמה הם יעשו לה בדיקות מקיפות כל הצוות שמה כל המיכשור הרפואה וסוגי הרופאים וככה בזמן כאב הם יוכלו לעלות על הבעיה. תולעים במשך שנים זה משהו לא נורמלי ובטח לא נורמלי לא להפוך עולמות כשיש כאבים לילדה קטנה. אני בטוחה שאת דואגת ואוהבת אבל את חייבת לעשות יותר!!!!!!!!!!! פשוט לא לישקוט עד אשר הבעיה תיפטר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20/07/2005 | 11:02 | מאת: ורד

אני מציעה לך לפנות לרופא נשים שמתמחה בטיפול בילדות ונערות : כגון דר' ישעיה אריה טל. במרפאה - 03-5716996 הוא גם מנהל פורום בנושא גניקולוגיה לצעירות בפורומים הרפואיים של YNET יש גם יחידות בבתי חולים לטיפול גניקולוגי בילדות ובנערות : כגון דר' בייט בביה"ח מאיר בכפר סבא. אני כותבת לך מניסיון כי גם אני עוברת עם בתי בת ה-6 "סיפור בהמשכים" בנושא הפרשות וצריבה באזור הפות ועדיין לא גילו מה גורם לכך למרות שעשינו לה בדיקות שונות והכל יצא תקין. שיהיה בהצלחה !!!

20/07/2005 | 11:10 | מאת: רואי

טלפון נוסף לישיעה 03-7320984 03-5711426 אפשר להשאיר הודעה

20/07/2005 | 11:12 | מאת: שרון

אני זוכרת שלאחותי הקטנה היו בעיות וכאבים בפות והכל היה בגלל שהיא סבלה מדלקות גרון שבוע כן שבוע לא והיא קבלה אנטביוטיקה בכמויות כולל זריקות היינו קוראים לה תחת מחורר "מסכנה" מרוב שכל הזמן קיבלה זריקות ולכן כנראה שזה הפך לפטרייה בפות ומאוחר יותר בגיל ההתבגרות היא אכן סבלה הרבה שנים מפטריה והיתה מקבלת משחות ואפילו כדורים לבליעה . אימי היתה שמה אותה לשבת בגיגית עם "קלי" חומר סגול כזה והמים היו פושרים והחומר הזה היה מרגיעה אותה . כפי שיעצו לך הקודמות וגם לפי דעתי אולי לילדה יש תולעים אבל אין קשר בין התולעים ולכאב בפות .(דרך אגב עשית לילדה בדיקות צואה שהראו תולעים ? ) תמשיכי לברר מה בדיוק עובר על הילדה אין סיבה לסבל הזה .

שלום, קבלת המון עצות אך מאד מלחיצות לטעמי וחלקן מיותרות לחלוטין. ראשית להרגע. הסבירות שמדובר בתולעים הינה גבוהה מאד ואכן התולעים יוצאים מפי הטבעת ונכנסים לפות וגורמים לכל אותם תופעות של כאב וגרד נוראי. אני הייתי מציע לבצע טיפול משפחתי לתולעים-כל המשפחה צריכה לקבל טיפול ואולי לתת תכשיר אחר ולא ורמוקס.

21/07/2005 | 14:31 | מאת: אמא

דבר ראשון בדיקת צואה וזה הגיוני שזה תולעים אצל בנות זה עובר לפות ומציק ולא נעים בכלל , הדבר הכי חשוב זה הגיינה חזקה מאוד ז"א לא להכניס ידים לפה לא לאכול בלי רחיצת ידיים עם סבון כל הזמן במיוחד לאחר כניסה לשרותים הניקיון פה מאוד חשוב דבר שני להמנע מדברי מתיקה לתקופה, כמו שוקולד סוכריות ,צפורניים תמיד קצוצות לאכול דברים חמוצים וגם תעשי לה במשך שבוע ימים תקטשי שן של שום תערבבי עם גבינה לבנה או כל מוצר אחר שהילדה אוהבת ותני לה פעם עד פעמיים ביום הבעיה היחידה פה זה הריח של השום אבל אן ברירה , מצעים חובה להחליף בתקופה הזאת יום יום הרתחה ואם אפשר גם מיבש זה הורג את הביצים שלהם ,(את המשחקים שלה בובות קוביות לעשות רחיצה יסודית פעם אחת) זה קשה תקופה של שבוע ותראי אחר"כ שזה עוזר ישאר לה רק דבר אחד להקפיד על הגיינה שזה חובה וגם קל מנסיון אישי שלי זה עובד בדוק בהצלחה

21/11/2018 | 23:34 | מאת: רוי

גם אצלנו זה כך וזה ילדה בת ארבע. איך פותרים את זה לעזאזל??

מנהל פורום רפואת ילדים