גירוד בנרתיק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תסמונת השלפוחית הרגיזה

קיימות דרכים שונות לטיפול בבריחת שתן, המבוססות על ההיסטוריה הרפואית של האישה - מטיפול התנהגותי ומתן תרופות ועד לטיפולים זעיר פולשניים תסמונת השלפוחית הרגיזה היא תופעה שכיחה בקרב האוכלוסייה הבוגרת. בעבודות אפידמיולוגיות שונות נמצא, כי 30% מציבור הנשים בגיל 45 ומעלה וסובלות מתופעה זו. שלפוחית השתן הרגיזה מוגדרת כתסמונת מכיוון שהיא מאופיינת במספר תסמינים המתרחשים יחד או לחוד וכוללים תדירות גבוהה של מתן שתן, תחושה של דחיפות עם דליפת שתן או בלעדיה, ונוקטוריה, קימה בלילה לפחות פעם אחת לצורך הטלת שתן. מבין התסמינים השונים נמצא כי תלונת הדחיפות ודליפת השתן המלווה בדחיפות הן התסמינים הטורדניים ביותר. דליפת שתן בדחיפותדחיפות במתן שתן נבדלת מהתחושה הטבעית של אנשים בריאים אשר חווים התמלאות הדרגתית של שלפוחית השתן שמותירה להם מספיק זמן להגיע לשירותים מהרגע שבו החליטו על כך. נשים הסובלות...
ללמוד עוד על גירוד בנרתיק
20 עובדות על הוואגינה-תמונה

הנרתיק האנושי הינו איבר מורכב ורגיש במיוחד. דוקטורס מציג:...

מאת: לה-בריאות
29/03/2006
תסמונת השלפוחית הרגיזה-תמונה

קיימות דרכים שונות לטיפול בבריחת שתן, המבוססות על ההיסטוריה...

מאת: ד"ר ליאור...
04/01/2010
על יובש וגינאלי ובושה-תמונה

כ-50% מהנשים בגיל המעבר סובלות מיובש וגינאלי, אולם רבות מהן...

מאת: אתר טבע
25/01/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגירוד בנרתיק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גירוד בנרתיק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום וברכה, מלפני 3 ימים, יש לי גירודים עזים בפות. אלוורה מרגיעה את המקום אבל הדירוג אינו נעלם. אשמח לשמוע מה ניתן לעשות ומתי כדאי לגשת לרופא/רופא נשים? תודה רבה על התשובה.

שלום כדאי לפנות לרופא נשים

תודה רבה. הלכתי לרופא ועשיתי משטח ביום חמישי. היום התקבלו התוצאות והינם כך: GBS VAGINAL/RECTAL POSITIVE VAGINAL CULTURE BACT. CULTURE: STREPTOCOCCUS GROUP B FUNGAL CULTURE: CANDIDA ALBICANS הרופא נתן לי לפני התוצאות, משחת טבעקוטן והטבליות קלוטרי (3 טבליות). האם יש צורך במשהו נוסף עכשיו שהתגלו התוצאות? תודה רבה!

שלום ד״ר בעקבות הרגשה של צורך דחוף ובלתי נשלט לעשות פיפי , גם כשהשלפוחית ריקה ומספר רב של פעמים ביום, כולל תחושה לוחצת בבטן התחתונה (ללא צריבה) ובנוסף גירוד בנרתיק שנמשך מעל לשבוע נגשתי לרופא משפחה וזה נתן לי מונרול מנה חד פעמית וסדורל יום למחרת עשיתי בבוקר בדיקת שתן שחזרה תקינה התסמינים ממשיכים ובנוסף הגניקולוגית אובחנה אצלי דלקת פטרייתית בנרתיק משטח וגינלי שעשיתי חזר ״transition fase between normal vaginal Flores to bacterial vaginitis” יש לי חשש שה מונרול שיבש את בדיקת השתן האם עליי לחזור עליה? או שלא יתכן שהחיידק ״מת״ כלכך מהר? האם עליי לבקש בדיקה אחרת? אודה על תשובתך, שירה.

שלום שירה, 1. תרבית שתן שנעשית בשעה שחולה מקבל אנטיביוטיקה עשויה להיות 'שלילית שגויה'. 2. תחושת תכיפות במתן שתן עשויה להיגרם גם ע"י דלקת בשופכה, וכדי לבדוק זאת אפשר לשלוח דגימת שתן ל- STD. הרבה בריאות אפי

הי. אני בחורה בת 23. יש לי גירוד כבר כמה ימים . לעיתים סבילים ולעיתים לא! צריבה קלה בשתן .(קלה מאוד) יש הפרשות רגילות. נראה לי . כבר הופך לבלתי נ ס ב ל . חשוב לציין שביממה האחרונה אני מורחת את המשחה טבעקותן

גרד בפות יכול להיגרם ע"י פטרייה וגם גורמים אחרים ורבים. באם יש גם תלונה על צריבה במתן שתן, יש לשלול דלקת בדרכי שתן ע"י בדיקת שתן כללית ותרבית. משחות מקומיות יכולות להקל באם הבעיה חיצונית בלבד אך אם התסמינים לא עוברים בתוך זמן סביר, רצוי לפנות לרופא לאבחון מדויק של הבעיה ומתן טיפול מתאים.

היי יש לי שתי שאלות. 1. התחלתי היום ( היום הראשון לווסת) לקחת גלולות(לראשונה בחיי) קלייר. מתי אני אמורה לקבל שוב ווסת עם הגלולות הללו?? 2. בכל חודש כמעט לפני המחזור ( כ-5 ימים לפני) יש לי גירוי בנרתיק , תחושת פטריה. ברגע קבלת המחזור הגירוי נעלם כאילו לא היה. שאלתי היא מה אפשר לעשות בשביל למנוע את הפטריה הזאת שלפני המחזור? האם יש סיכוי שהגלולות ימנעו את התופעה?

שאלה נוספת מספר 3: האם אין צורך בביצוע בדיקות דם לפני לקיחת גלולות? יש במשפחה ל״ד גבוה, סכרת, ונטילת קומודין.

שלום לך 1- בסיום החפיסה 2-ייתכן

שלום לך אם יש במשפחתך הקרובה מחלות קרישה יש לבצע פרופיל קרישה טרם תחילת נטילת הגלולות