פונדקאות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

רשלנות רפואית: סרטן צוואר הרחם

נשים שחלו בסרטן צוואר הרחם ולא אובחנו במועד לא תוכלנה ללדת. במקרה של רשלנות רפואית באבחון, הפיצוי הכספי מסייע במימון אפשרויות כגון אימוץ או פונדקאות מחלת הסרטן היא אחת המחלות הקטלניות ביותר במאה ה-20 ומהווה גורם מוות משמעותי, בקרב נשים וגברים כאחד. ניתן לחלק את מחלות הסרטן למחלות הניתנות לגילוי מוקדם ולמחלות שקשה יותר לגלות בגילוי מוקדם - כגון סרטן לבלב, שחלות, קיבה ועוד.בעשור האחרון, אנו עדים לירידה משמעותית בתמותה כתוצאה ממחלת הסרטן, בעיקר מהסוגים הניתנים לגילוי מוקדם. הגילוי המוקדם מתאפשר הן הודות להתפתחות הטכנולוגיה והן בעקבות הגידול במודעות של האוכלוסייה והרופאים, בכל הנוגע לעריכת בדיקות שגרתיות הדרושות לצורך גילוי מוקדם.   מהו סרטן צוואר הרחם? האם ניתן לגלות אותו באופן מוקדם - ועד כמה הוא קטלני?סרטן צוואר הרחם הוא אחד מסוגי הסרטן הקטלניים ביותר, אך עם זאת הוא נמנה על סוגי הסרטן שקל ופשוט לאתר אותם בגילוי מוקדם, העשוי...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפונדקאות

שימור פוריות - תמונת המחשה
שימור פוריות גורמים שונים יכולים להשפיע על פוריות האישה. אחד הפחות מוכרים שביניהם הוא אנדומטריוזיס -...
ללמוד עוד על פונדקאות
שינויים בחוק הפונדקאות-תמונה

חוק הפונדקאות שונה שוב: להורים המיועדים לא יהיו יותר מ-2...

מאת: מערכת zap...
15/07/2018
פונדקאות גם להומוסקסואלים?-תמונה

ועדה ציבורית לפריון ולידה מציעה לאפשר פונדקאות לנשים וגברים...

מאת: יאנה...
21/05/2012
הריון חוץ רחמי-תמונה

הריון חוץ רחמי הינו הריון לכל דבר בו הביצית המופרת עוברת...

מאת:
12/02/2000
פוריות והפריה חוץ גופית: כל החידושים-תמונה

אורח החיים המערבי גורם לעלייה מתמדת בהיקף בעיות הפריון,...

מאת: פרופ' יעקב...
13/11/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפונדקאות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פונדקאות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום לגבי פונדקאות איך ניתן לקבל פונדקאות האם דרך הקופה דרך משרד הבריאות או מקום אחר וכמה זה עולה מה הקריטריונים לקבל פונדקאות?

יש מספר חברות המתמחות בפונדקאות בארץ או בחו״ל. תוכלי למצוא אותן בגוגל.

לגבי פונדקאות ביקשתי מבית החולים שאני מטפלת אם אפשר להגיש פונדקאות לא הסכימו לטענתם אני יכולה לנסות עוד טיפולים אולי אצליח וגם הם אומרים שזה מאוד יקר אבל אני עשיתי שתי הזרעות אחכ שתי הפריות ואחד החזרה של מוקפאים שלא צלחו אני בת 42 פוחדת שאנסה עוד המון טיפולים ולא אצליח וגם קשה לי מאוד עם התרופות הקשות לא מרגישה טוב בהם ברקע קרישיות יתר פלוס שחלות פוליציסטיות איך בכל זאת אפשר להגיש או להשיג אם פונדקאית?.באזור הצפון.תודה.

גם לדעתי, באישה בת 42 פונדקאות לא תפתור את הבעיה, היות ולרוב הבעיה בביציות. אם יש לך שחלות פוליציסטיות, אז, כנראה, ניתן לשאוב ממל הרבה ביציות וליצור, יחסית, הרבה עוברים. אם אמנם, הייתי ממליץ על PGS (תשאלי את הרופא המטפל על מה מדובר).

היי..בת 44 וחצי..בתהליך של אי וי אפ ללא הצלחה..יש לנו עוברים מוקפאים. אני בזוגיות שנייה ולי יש 4 ילדים אבל נורא רוצים ילד משותף כי לבעלי אין ילדים בכלל. ורציתי לשאול..יש לי גיסה שרוצה לעזור..האם אפשר בהליך פונדקאות להחזיר לה את העוברים המוקפאים שלנו ? האם זה נקרא פונדקאות או שבגלל שזו גיסתי התהליך קצר יותר ? האם יש לנו אפשרות מקלה ? תודה על הייעוץ

זו פונדאות לכל דבר ויש לעבור הסכמה של וועדת הפונדקאות.

שלום ד"ר שיינמן אני בת 27 מאובחנת מזה כשלוש שנים באנדומטריויזס ואדנומיזיס עשיתי לפרסקופיה לפני כשלוש שנים אז הוגדר האנדו' ברמה בינונית. בניתוח כרתו את הפריטנאום השמאלי . כיום- אני סובלת מכאבי אגן חוזרים ונשנים . ואנדומטריומה שהחלה לאחר טיפול ivf לפני כארבעה חודשים. - גודל הציסטה 2 ס"מ והיא מקרינה כאבים לאגן לצד הימני של האגן. אני מטופלת בגלולות כ 4 חודשים -האנדומטריומה היתה בגודל 3 ס"מ וקטנה ל-2ס"מ. אבל הכאבים מטרידים מאד. כאבי בטן ואגן ובעיקר בצד ימני של האגן. וכאבים בזמן מתן שתן. ובזמן קיום יחסים. מה עליי לעשות? אני עושה ivf עבור פונדקאות. ובינתיים סובלת מאד מכאבים. האם כדאי לעשות כבר עכשיו ניתוח? האם בכלל כדאי לעשות ניתוח? מה עליי לעשות? ומתלבטת וסובלת. בנוסף בא"ס נאמר לי כמה וכמה פ' שהשחלות נושקות זל"ז.

טלי שלום רב, את מתארת מצב של אנדומטריוזיס הקחב אך גם אדנומיוזיס. תלונותיך עלולות להיות משני המצבים. בכדי לענות על שאלותיך תשובה נאמנה למציאות יש צורך בבדיקה והערכה מלאה שלך. באופן כללי ניתן לומר כי כאשר את בטיפולי פריון, גם בעבור פונדקאות לא ניתן לטפל בך תרופתית. לעיתים האופציה הניתוחית היא התשובה. אולם על מנת לראות מה ניתן וצריך לעשות יש צורך לבדוק אותך. את מוזמנת לפנות אלי ואשמח לעזור. בברכה דר שינמן

השאלה- אם אחליט להמשיך כן. ןלעשות טיפולי ivf עד שהפונדקאית תקלט. ורק אח"כ לטפל באנדו'. האם יש חשש שהאנדומטריומה בגודל 2 ס"מ תפריע לטיפולים?