פונדקאות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פוריות והפריה חוץ גופית: כל החידושים

אורח החיים המערבי גורם לעלייה מתמדת בהיקף בעיות הפריון, בקרב גברים ונשים. למרבה המזל, מגוון חידושים רפואיים מאפשרים כיום אבחון מדויק של הסיבה לבעיה - ופתרונן יעיל, בדרך להריון הנכסף מדינת ישראל ידועה זה מכבר כמעצמת פריון - לא רק בזכות אחוז ההצלחות הגבוה בטיפולי פוריות, אלא בעיקר בגלל מערך המרפאות והגופים העוסקים בבעיות פריון שונות. חשוב לדעת כי מרפאות הפריון אינן עוסקות רק במה שאנו מכירים מהתקשורת (המתרכזת בנושאים מסוימים, כגון: פונדקאות לזוגות חד-מיניים). מרפאות הפריון עוסקות בקשיי פריון בקרב כל הציבור. בעיות פריון מתגלות כבר בגיל צעיר, גם אצל נשים וגם אצל גברים. כיום, מטפלים במרפאות הפריון בכ-20% (!) מהזוגות המנסים להיכנס להריון - ואינם מצליחים בכך. מי נזקק למרפאות פריון? הפונים למרפאות פריון הם זוגות שקשה להם להיכנס להריון, נשים מבוגרות או זוגות עם מאפיינים ייחודיים (כגון: זוגות חד-מיניים). לעיתים, פונות נשים אשר דוחות ככל האפשר את ההריון הראשון; או אימהות...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפונדקאות

שימור פוריות - תמונת המחשה
שימור פוריות גורמים שונים יכולים להשפיע על פוריות האישה. אחד הפחות מוכרים שביניהם הוא אנדומטריוזיס -...
ללמוד עוד על פונדקאות
שינויים בחוק הפונדקאות-תמונה

חוק הפונדקאות שונה שוב: להורים המיועדים לא יהיו יותר מ-2...

מאת: מערכת zap...
15/07/2018
פונדקאות גם להומוסקסואלים?-תמונה

ועדה ציבורית לפריון ולידה מציעה לאפשר פונדקאות לנשים וגברים...

מאת: יאנה...
21/05/2012
הריון חוץ רחמי-תמונה

הריון חוץ רחמי הינו הריון לכל דבר בו הביצית המופרת עוברת...

מאת:
12/02/2000
פוריות והפריה חוץ גופית: כל החידושים-תמונה

אורח החיים המערבי גורם לעלייה מתמדת בהיקף בעיות הפריון,...

מאת: פרופ' יעקב...
13/11/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפונדקאות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פונדקאות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר שיינמן אני בת 27 מאובחנת מזה כשלוש שנים באנדומטריויזס ואדנומיזיס עשיתי לפרסקופיה לפני כשלוש שנים אז הוגדר האנדו' ברמה בינונית. בניתוח כרתו את הפריטנאום השמאלי . כיום- אני סובלת מכאבי אגן חוזרים ונשנים . ואנדומטריומה שהחלה לאחר טיפול ivf לפני כארבעה חודשים. - גודל הציסטה 2 ס"מ והיא מקרינה כאבים לאגן לצד הימני של האגן. אני מטופלת בגלולות כ 4 חודשים -האנדומטריומה היתה בגודל 3 ס"מ וקטנה ל-2ס"מ. אבל הכאבים מטרידים מאד. כאבי בטן ואגן ובעיקר בצד ימני של האגן. וכאבים בזמן מתן שתן. ובזמן קיום יחסים. מה עליי לעשות? אני עושה ivf עבור פונדקאות. ובינתיים סובלת מאד מכאבים. האם כדאי לעשות כבר עכשיו ניתוח? האם בכלל כדאי לעשות ניתוח? מה עליי לעשות? ומתלבטת וסובלת. בנוסף בא"ס נאמר לי כמה וכמה פ' שהשחלות נושקות זל"ז.

טלי שלום רב, את מתארת מצב של אנדומטריוזיס הקחב אך גם אדנומיוזיס. תלונותיך עלולות להיות משני המצבים. בכדי לענות על שאלותיך תשובה נאמנה למציאות יש צורך בבדיקה והערכה מלאה שלך. באופן כללי ניתן לומר כי כאשר את בטיפולי פריון, גם בעבור פונדקאות לא ניתן לטפל בך תרופתית. לעיתים האופציה הניתוחית היא התשובה. אולם על מנת לראות מה ניתן וצריך לעשות יש צורך לבדוק אותך. את מוזמנת לפנות אלי ואשמח לעזור. בברכה דר שינמן

השאלה- אם אחליט להמשיך כן. ןלעשות טיפולי ivf עד שהפונדקאית תקלט. ורק אח"כ לטפל באנדו'. האם יש חשש שהאנדומטריומה בגודל 2 ס"מ תפריע לטיפולים?

הי, רציתי לדעת האם בישראל מאפשרים חוקית תהליך של פונדקאות מתרומת ביצית ותרומת זרע, כאשר לאישה סכנה להרות אבל בעלה פורה ?

בישראל ע"פ החוק זוג יכול לעשות פונדקאות בתנאי שלבעל זרע תקין כלומר עם הזרע של הבעל ותרומת ביצית זה בסדר. תרומת זרע לא אפשרי. תרומת ביצית כן. זהו החוק בארץ כרגע וייתכן ויהיו בנושא זה שינויים בחוק בהמשך. בהצלחה

שלום רב אני ובן זוגי עומדים בע"ה להיות הורים לילד בהליך פונדקאות בחו"ל. בן זוגי מתכנן לטוס לסנגל שבאפריקה לנסיעת עסקים ויומיים לאחר שובו להגיע ללידת בנינו בטביליסי. מכיוון שראתי שבסנגל יש חשש זיקה ומלריה רציתי לדעת מהם אמצעי ההגנה שעליו להשתמש (מתוכנן כרגע לקחת מלרון ודוחה יתושים..) והאם יש חשש כלשהו ממגע שלו עם תינוק בן יומו לאחר שובו משם. תודה רבה!

מלריה וזיקה מועברות על ידי יתושים. אין חשש מרפאת מטיילים | חיסונים והדרכה בשעות הערב טלפון 03-966633

אני בת 32. בעברי הפלות רבות. עברנו בעבר הליך פונדקאות ואחריו אני הצלחתי להיכנס להריון טבעי ונוחד לנו ילד בריא( אמנם בלידה מוקדמת עקב היפרדות שליה). עכשיו- אנחנו רוצים לנסות הריון נוסף. (ברקע אני סובלת מאד מאנדןמטריוזיס.) יש לי מוקפאים שנשארו עקב הפונדקאות שעשינו. אני יכולה להישתמש בהם ולעשות החזרה ? למרות שאולי יש סיכוי שאכנס להריון טבעי? אני שואלת. מכיוון שאני לא רוצה להמתין בינתיים שהאנדומטריוזיס יחמיר. עברתי כבר שניי ניתוחים. אודה למענה.

את יכולה להשתמש בעוברים המוקפאים למרות שאולי יש סיכוי שתכנסי להריון טבעי.