אביזרי רכיבה על סוסים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בהלת הקורונה: כיצד נערך משרד הבריאות להתפשטות הנגיף בישראל?

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט: בינתיים התחלואה הראשית אמנם מתמקדת בסין, אך התרחיש שגם בארץ תחול התפרצות אינו מופרך. שוחחנו עם אפידמיולוג בכיר במשרד הבריאות שהסביר כי: "בישראל מתבצעות כרגע פעולות חסרות תקדים, שמטרתן למנוע את ההסתברות שהנגיף יתפשט בישראל" נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ברחבי העולם. כ-60 מיליון סינים נמצאים בהסגר, למעלה מ-17,000 בני אדם נדבקו בנגיף ומניין הקורבנות בעולם עומד על 362 איש, מתוכם גם מקרה מוות ראשון בפיליפינים. עקב המצב המטריד, פנינו לד"ר רועי סינגר, סגן מנהל האגף לאפידמיולוגיה במשרד הבריאות, שהסביר כיצד נערכים במשרד הבריאות למניעת חדירת הנגיף והתפשטותו בארץ. "המטרה הראשונה שלנו היא לצמצם את הסבירות שחולים במחלה יגיעו לישראל", הוא מסביר, "הצעדים שנעשים בשלב זה הם: הפסקת הטיסות מסין לישראל ומניעת כניסת זרים ששהו בסין היבשתית ב-14 ימים האחרונים". במקביל לכך, מציין ד"ר סינגר כי המשרד נערך גם לאפשרות של התפשטות הנגיף בתוך ישראל באמצעות ההנחיות הבאות: 1. בידוד בית של כל החוזרים מסין, והפנייה לטיפול רפואי עם...
ללמוד עוד על אביזרי רכיבה על סוסים
אורולוגיה-תמונה

כאן תוכלו לקרוא על בדיקות מאבחנות באורולוגיה ועל מיני...

מאת: כאן תוכלו...
18/01/2002
בהלת הקורונה: כיצד נערך משרד הבריאות להתפשטות הנגיף בישראל?-תמונה

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט: בינתיים התחלואה הראשית אמנם...

מאת: מערכת זאפ...
03/02/2020
מעשנים לכם בפנים? תתבעו-תמונה

בית המשפט העליון קבע כי ניתן להגיש תובענות ייצוגיות בגין...

מאת: מערכת zap...
11/05/2015
נשים רוכבות: איך זה משפיע?-תמונה

מחקר חדש בדק מהי השפעת רכיבת אופניים על זיהומים בדרכי השתן...

מאת: ד"ר עמית...
15/04/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאביזרי רכיבה על סוסים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אביזרי רכיבה על סוסים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בן 31 עקב לחצים בראש ופרולקטין גבוה עשיתי mri מכוון לאוכף הטורקי להלן הממצאים: סיבת ההפניה: חום, כאבי ראש, פרולקטין גבוה. הבדיקה נעשתה בסדרות משוקללות T2, T1,DWI. מודגם אוכף בגודל תקין. גבעול הבלוטה אמצעי. הבלוטה בגודל תקין. אין עדות לתהליך תופס מקום. לאחר הזרקת גדוליניום מודגמת האדרה תקינה של הגבעול והבלוטה. היפותלמוס, כיאזמה, ציסטרנה סופרה-סלרית וסינוסים קברנוזים תקינים. במח- חדרי המח תקינים. רקמת המח תקינה. לסיכום: אין עדות להפרעה מבנית. האם הבדיקה תקינה ? האם יסתכלו כאן על כול הראש מוח ? מערכת עצבים ועוד דברים ?

כן קובי הכל תקין

אהלן האם יכול ליהות פרולקטין ממש גבוה שהוא לא קשור לגידול ? ואם כן איך מטפלים בו ? עשיתי mri מוח אם חומר ניגוד והכול תקין באיזור האוכף והבלוטה לא נמצא שום ממצא חריג, מה שכן הפרולקטין אצלי אלף וקצת מפעם אחת שבדקתי( לא בדקתי שוב ) נניח ואבדוק שוב וישאר גבוה מה עושים ? כי גידול שפירי זה בטוח לא אחרי הבדיקת mri .. האם יש טיפול תרופתי או משהו אחר ?הmri היה תקין מטרת הבדיקה בפרוטוקול היה האוכף הטורקי אני מבין גם שmri מסתכלים על כול המוח... הכול היה תקין מהפענוח שקראתי, אבל יכול ליהות שהם יתמקדו בבלוטת יותרת המוח בדבר רק שקשור לפרולקטין ופיספסו ממצא אחר מהיפופיזה ? הכוונה גידול שפיר אחר אולי ?להלן תוצאות: Mri אוכף תורכי ללא ועם גדוליניום סיבת ההפניה: חום, כאבי ראש, פרולקטין גבוה. הבדיקה נעשתה בסדרות משוקללות T2, T1,DWI. מודגם אוכף בגודל תקין. גבעול הבלוטה אמצעי. הבלוטה בגודל תקין. אין עדות לתהליך תופס מקום. לאחר הזרקת גדוליניום מודגמת האדרה תקינה של הגבעול והבלוטה. היפותלמוס, כיאזמה, ציסטרנה סופרה-סלרית וסינוסים קברנוזים תקינים. במח- חדרי המח תקינים. רקמת המח תקינה. לסיכום: אין עדות להפרעה מבנית. זה בדיקה מקיפה של המוח ? האם יכול ליהות שפיספסו דברים אחרים בבלוטת יותרת המוח ?

שלום זו בדיקה של כל המוח והיפופיזה. פרולקטין גבוה יכול להיות מסיבות שונות כמו ביצוע לא נכון של הבדיקה, תרופות ועוד. מציעה לפנות לאנדוקרינולוג

שלום, עשיתי MRI מעקב לממצא בהיפופיזה (שלא נראה כמו מיקרואדנומה) והתוצאות הגיעו: "בין הנוירו והאדנו-היפופיזה מוקד יחסית היפואינטנסי בסריקה שלאחר הזרקת חומר ניגוד נראה ללא שינוי מאז הבדיקה הקודמת. במנח הסגיטלי נמדד כ- 3 מ"מ. אין סטייה של הגבעול, לחץ על הכיאזמה או הסינוס הקברנוזי. " ב MRI לפני שנה היה כתוב: "מודגם אוכף בגודל תקין. גבעול הבלוטה אמצעי. הבלוטה בגודל תקין. לאחר הזרקת גדוליניום נראית קשרית היפואינטנסית בגודל 5 מ"מ בלוטת ההיפופיזה. יתכן מיקרואדנומה. היפותלמוס, כיאזמה, ציסטרנה סופרה-סלרית וסינוסים קברנוזים תקינים." מהמעט שאני מבינה הממצא הצטמצם. ונראה שהבדיקה תקינה. האם לדעתך עליי לעשות בדיקות דם של הורמונים אם ה- MRI תקין? יש צורך לחזור לרופא אם התוצאה תקינה? אני עדיין לא מאובחנת ולא מטופלת. עדיין לא עשיתי את כל הבדיקות ששלחו אותי- האם יש צורך להמשיך ברור אם אם MRI תקין? והממצא הולך וקטן. לא הייתי אצל אנדוקרינולוג מפברואר. אין לי תלונות חדשות, ועם הבעיות הקיימות למדתי להסתדר. אודה להכוונה מה אני אמורה לעשות ואיך ממשיכים במקרה ש MRI תקין. תודה!!

1) זו התנהלות מוזרה מאד שלך. יש מישהו שעוקב אחריך שלח אותך לבדיקות והאחריות היא שלו. אם הוא שלח אותך לבדיקות עלייך לחזור אליו עם התשובות. 2) כאשר יש ממצא ב MRI אני תמיד (!) שולח ליעוץ של נוירוכירורג יש להם ניסיון יותר מכל מומחה אחר בנושא ואני דורש שיחזרו אלי עם תשובה כתובה של הנוירוכירורג.

שלום, עשיתי MRI מעקב לממצא בהיפופיזה והתוצאות הגיעו: "בין הנוירו והאדנו-היפופיזה מוקד יחסית היפואינטנסי בסריקה שלאחר הזרקת חומר ניגוד נראה ללא שינוי מאז הבדיקה הקודמת. במנח הסגיטלי נמדד כ- 3 מ"מ. אין סטייה של הגבעול, לחץ על הכיאזמה או הסינוס הקברנוזי. " ב MRI לפני שנה היה כתוב: "מודגם אוכף בגודל תקין. גבעול הבלוטה אמצעי. הבלוטה בגודל תקין. לאחר הזרקת גדוליניום נראית קשרית היפואינטנסית בגודל 5 מ"מ בלוטת ההיפופיזה. יתכן מיקרואדנומה. היפותלמוס, כיאזמה, ציסטרנה סופרה-סלרית וסינוסים קברנוזים תקינים." מהמעט שאני מבינה הממצא הצטמצם. ונראה שתקין ב"ה. האם לדעתך עליי לעשות בדיקות דם של הורמונים אם ה- MRI תקין? יש צורך בכלל לחזור לרופא אם התוצאה תקינה? אני עדיין לא מאובחנת ולא מטופלת כי עדיין לא עשיתי את כל הבדיקות ששלחו אותי (בכלל יש צורך אם אר.איי. תקין?). אין לי תלונות חדשות, ועם הבעיות הקיימות למדתי להסתדר. תודה!!

ל- XX שלום, אנא השלימי את כל הבדיקות להן נשלחת וחזרי אל הרופא שהזמין את הבדיקה כיד לקבל מענה מלא לשאלותיך. ראי גם "יעוץ פרטני מחייב בדיקה" בברכת בריאות, כרמל ערמון

אחזור לרופא... אבל מבחינת ה MRI כשהוא עומד בפני עצמו, התוצאה תקינה נכון?