פורום מחלות אף אוזן גרון

הפורום יעסוק במחלות אף אוזן גרון לסוגיהן על כל ההיבטים האפשריים. ניתן לשאול כל שאלה מקצועית בתחום רפואת אא"ג - אוזניים, פה ולוע, בלוטות רוק, בלוטת המגן, בלוטת הפראתירואיד, אף וסינוסים, גרון, מיתרי קול, שמיעה וסחרחורת.
2124 הודעות
1949 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות אף אוזן גרון

שלום. עשיתי צילום mri מוח לפני כחודש. האם ניתן לראות דרך הצילום גם אם יש משו בעייתי באוזן. לא נשלחתי עבור זה ולכן אין פיענוח לזה אך האם ניתן לראות בדיסק האם יש בעיה באזניים?

19/02/2019 | 21:18 | מאת: לילי

שלום ד"ר , כתוצאה מטעות של רכישת טיפות אף שהומלצו לי ולתומי חשבתי שאלו הם טיפות על בסיס מי מלח נתתי לבת שלי (כמעט בת שנתיים ) את התרסיס פעמיים ביום בשבוע האחרון פלוס מינוס. קראתי על התופעות לוואי שיכולות להיות ולמרות שהרופא שלה אמר שאין מה לדאוג אני עדיין חוששת מנזק. האם צריך לגשת לבדיקה אצל מומחה אאג? האם יש מה לעשות חוץ מלהפסיק עם התרסיס ?

19/02/2019 | 19:51 | מאת: שי

שלום רב, לפני כחודש הייתי מצונן, נזלת , גרון , משהו רגיל שקורה כל חורף. תמיד זה עובר לאחר שבוע לערך. הפעם הכל עבר ופתאום לפני שבועיים, התחלתי להרגיש שיש מעין גודש באף, אני מדבר ושומע את עצמי כאילו אני מצונן ( בדגש אותיות מ' ו-נ') אך מצד שני, האף פתוח! לא מרגיש שהוא סתום. יש מעט מאוד נזלת שקופה אבל אני מקנח את האף והוא לא נפתח ממש עד הסוף.... יש מעט ירידה בתחושת ריחות.... בירידה ועליה במעליות, יש קצת סתימה באוזניים שנפתחת לאחר דקה. אשמח לשמוע מה לדעתך האבחנה ומה צריך לעשות? תודה רבה!

19/02/2019 | 19:48 | מאת: מוחמד

שלום רב היום היינו אצל רופא א. א. ג בשל דלקת אוזניים, כחלק מהטיפול ניתן לנו לתינוק בן שמונה חודשים טיפות סטרודקס, הרופא אמר שזה לאף, הרוקחת רשמה שזה לאוזן, ועל התרופה כתוב לעיניים. מה דעתכם?

שלום רב, ביצעתי אולטרסאונד צוואר ,הבדיקה תקינה למעט פרט אחד שמדאיג אותי. הרופאה שביצעה את האולטרסאונד רשמה משני צידי קני הנשימה הודגמו מספר בלוטות לימפה עד 0.5 ס"מ .השאלה שלי היא למה היא לא רשמה את המבנה שלהם? יש בלוטות שהus לא יודע לזהות את המבנה? זה תקין?

שלום, אני בן 49 וסובל מטינטון כרוני בטון גבוה כ 8 שנים שהחל לאחר נטילת ארקוקסיה. הטינטון הוא בשתי האוזניים ובעיקר באוזן שמאל. ישנם מצבים שבהם עוצמת הטינטון עולה וחוזרת לעוצמה הקודמת בטווח של דקות. בעבר ב גיל 16 היהי טינטון באוזן שמאל עקב דלקת אוזניים שחלף. האם יש קשר לארקוקוסיה? הייתכן שיש בעיה עצבית? האם יש אופציות ריפוי חדשות לטינטון מהסוג שלי? תודה.

סובל מבעיה מוזרה של התכווצויות בשרירי הבליעה והגרון ב 4 -3 חודשים אחרונים ,באופן שמפריע לי לבלוע אוכל , עם שתיית נוזלים אין בעיה ,עשיתי באריום , אולטראסאונד ,בדיקת סיב אופטי והכל תקין ולא קיבלתי אבחנה חוץ מריפלוקס בגלל לחץ נמוך בשוער תחתון ולוקח נקסיום במינון גבוה כבר שנה ואמרו לי זה בראש .הביה היא כשאני אוכל למשל סנדויץ אז אחרי 2-3 בליעות ,קשה לבלוע והשריר כביכול מתאמץ ומתכווץ באופן שכבר לא ניתן להמשיך לאכול וצריך לירוק את השאריות ולשתות מים . ולאחר מכן יש התכווצויות בגרון כמו חנק . עליתי על זה שזה התכווצויות של שריר שבאות אחרי אוכל כשלקחתי ואליום ואז זה מפחית את ההתכווצויות , יש לציין שגם אם אין תסמיני חרדות וללא קשר לכך ,הואליום מפחית את ההתכווצויות , וההתכווצויות קורות כל פעם שאני אוכל משהו מוצק ,כאילו השריר הבליעה חלש או פגוע . יש לזה אבחנה מוכרת ? האם ניתן לטיפול חוץ מתרופות משככות כאבים , האם ההתכווצויות עוברות עם הזמן או שזה דרוש טיפול אינטנסיבי-הבנתי שיש מרפאת בליעה בתל השומר . אולי זה חוסר מגנזיום כי קראתי שנוגדי חומציות פוגעות בספיגת מגנזיום והוא גורם להתכווצויות שרירים , כי כרגע אני יורד בקצב במשקל בגלל שאני נמנע ממאכלים

18/02/2019 | 17:05 | מאת: נירית

אני בת 35 וחליתי לפני שבוע בשפעת.התפתח לי כאב גרון חריף כמו סכין בגרון מלווה בצרידות.החום ירד אבל הכאב החזק נשאר.ולא מרפה ואני מרגיש נפיחות בגרון .קראתי שכאב שמלווה בצרידות הוא לרוב ממקור נגיפי, האם זה נכון ומה כדאי לעשות..?

לפני מעלה משנתיים גיליתי בצוואר בלוטת לימפה טיפה מוגדלת בגודל גרגר..כך לפחות אמר רופא משפחה לפני למעלה משנתיים.הגודל לא משתנה כבר שנתיים וחצי. מה יכול להיות הגורם לדבר כזה והאם צריך מעקב אחר הבלוטה שלא משתנה?

18/02/2019 | 03:36 | מאת: שירי

שלום רב, מזה מספר חודשים אני מרגישה נפיחות בצד שמאל של הצוואר מתחת לאוזן , נשלחתי לבדיקת mri ובפענוח רשום ״באיזור סובמנדיבולרי שמאלי בלוטה תקינה במורפולוגיה בגודל 6*18 מ״מ סדרה תמונה 9 מעט גדולה מצד ימין״ אשמח לדעת מה זה אומר? ואם זה נורמלי שבלוטה אחת גדולה מהשנייה ?

18/02/2019 | 00:38 | מאת: לא משנה

שלום, מזה 6 חודשים עברתי ניתוח הזזת לסתות מאז יש לי קליק בגרון בכל פעם שאני בולע רוק הקליק הוא כמו רעש כאילו הגרון שלי עובר משהו (חיכוך) עם עוד משהו וזה עושה רעש וקושי בליעה ,זה לא קורה אם אני בולע רוק והראש מכוון למטה ,מה עלולה להיות הסיבה ? אדגיש כי אחרי 6 חודשים זה יותר טוב מלפני כמה חודשים אך עדיין יש רעש בגרון.

17/02/2019 | 22:14 | מאת: אבי

שלום, אני בן 45 והרגשתי אי נוחות בנחיר ימין ובהצצה עם פנס המצלמה ראיתי שיש שם שכבה לבנה שמזכירה לי את מה שהיה לחתולה שלי באוזניים. מה זה יכול להיות?

שלום. יש לי תקופות של כאב גרון בלתי מוסבר. לא מדובר בכאב על רקע סטרפטוקוק ולא בזמן מחלה וירלי. בדרך כלל מחמיר בערב. בעבר היה כאב בצד אחד וכמו שזה היה בא כך הולך. יומיים,שלוש. לא פעם עשיתי משטח שהיה שלילי. וגם ללא חום. כאב בבליעה. לעיתים מלווה בהגדלת בלוטת לימפה (שאפשר היה אולי לקשר למחלה וירלי) אבל הרבה פעמיים ללא שום קשר. עכשיו לדוגמה בריאה וכבר הרבה זמן כאב גרון במיוחד לקראת ערב השאלה מה ניתן לבדוק? איזה בדיקות לבצע? אני קבעתי פעם טור ל אאג וכאשר הגיע טורי כאב עבר. כמובן מתכוונת ללכת בהמשך לאאג אבל אולי יש בדיקות שניתן לבצע לפני ביקורי אצל אאג? אשמח לכל ראיונות. תודה רבה

17/02/2019 | 19:13 | מאת: קרן

שלום, רציתי לדעת מה משך הזמן המקסימלי שכפתורים יכולים להיות באוזן במידה ואין בעיה מעבר לכך שפשוט לא נופלים? בנוסף, האם אין אפשרות להוציאם לילד ללא הרדמה? תוד

16/02/2019 | 16:49 | מאת: גל -בן 28

שלום, אני מודאג ממשהו שקרה היום בצהריים. אכלתי היום שניצל לצהריים. בגלל שהוא היה חם נשפתי עליו, ואז חלק מפירורי האוכל התפזרו ויש סיכוי טוב שנכנסו לי לתוך האף. כשהסתכלתי במראה לא ראיתי פירורי שניצל בפנים הנחירים (חוץ ממעט שיערות קטנות אבל זה לא קשור). יש לציין, שלאחר שזה כנראה נכנס לא הרגשתי צורך להתעטש או אי נוחות. מה אתה מציע לעשות? במידה וזה נכנס פנימה האם זה יכול להתעכל כמו מזון רגיל במערכת העיכול או שזה עלול לגרום לבעיות בנשימה ובתפקוד האף?

שלום רב בני בן ה23 עבר שבוע שעבר ניתוח פלסטי באף מאז הרגיש כאביי גרון מאוד חזק נבדקנו אצל רופא שהפנה לביהח שם הבחינו בכיב בענבל ביקשו שנלך לקופח ללקיחת תרבית הרופא המנתח טוען שאין קשר לניתוח משום שלא הוכנס לו צינור לגרון אם כן ממה נוצר הכיב איך מטפלים ואיך ניתן להקל על הכאבים תודה מראש

שבוע טוב פרופסור גבריאל. לפני כשנה מצאו לי שריטה בוושט. עשו לי גסטרו וניקו הכל מאז הרגשתי טוב כמעט שנה שלמה. הרופא גסטרו אמר לי לקחת נקסיום במידתהצורך ולהתחיל לשנותהרגלי תזונה. לפני כשבוע שוב התחלתי להרגיש את אותם תסמינים בדיוק הלכתי לרופא משפחה נתנו לי לקחת נקסיום במשך שלושה חודשים. התסמינים אצלי מאוד קשים ממש כמין דקירה באזור מרכז החזה. כאבים חזקים בין שכיבה לעמידה ולהפף בעת אכילה. ואליכה. מה אני יכול לעשות כדי לזרז את ההליך פשוט בכאבים לא עוברים. כבר במשך ארבעה ימים. תודה מראש גל.

שלום, בגיל 8 לקחתי את הבן שלי לרופא אף אוזן גרון עקב קול צרוד מאז שנולד. לאחר שהכניס מצלמה זעירה דרך האף נאמר כי יושב לו על המיתר הימני פוליפ קטן. הוא אמר שיש אפשרות לנתח או להפנות את הילד לקלינאית תקשורת. היום הילד חייל בן 20 והתחיל לעשן. האם עישון סיגריות בשילוב הימצאות הפוליפ יכול לגרום בעתיד לסרטן בגרון? אני שואלת זאת כי זכור לי שאותו רופא אמר לי באופן מוחלט שיהיה אסור לילד לעשן סיגריות.

16/02/2019 | 08:08 | מאת: שרון

נבדקתי ע"י 2 מומחי אא"ג לחשד סינוסיטיס, הבדיקה כללה הכנסה של סיב אופטי לאף וגרון. רופא 1: "אתה לא סובל מסינוסיטיס" רופא 2: "אתה צריך לעבור סיטי ראש כדי לבדוק האם סובל מסינוסיטיס כרוני" אז למי להאמין? תודה.

שלום רב פרופסור גבריאל, היתה לי דלקת באוזן חיצונית וגם נקב בעור התוף.הרופא שם לי משחה אנטי פטרייתית ואנטי דלקתית לשבוע ימים בתעלת האוזן.לאחר שהוא הוציא את המשחה יצא לי מהאוזן רק בלילה נוזל בצבע שקוף/צהבהב ללא ריח והתחלתי להרגיש מין דקירות כאלה באוזן לא קבועות והיו חולפות וחוזרות.לאחר בערך שבוע הנוזל הפסיק לצאת אך התחילו לי דקירות חזקות באוזן.הרופא המטפל אמר לי שזה תקין...זה פשוט מחלים הנקב בעור התוף.השאלה היא האם זה תקין להרגיש כאבים חזקים כמו דקירות לאחר הטיפול ומה לעשות אם זה ממשיך? בתודה מראש, ילנה קוגן

שלום רב. האם סינוסיטיס יכול לגרום לטינטון? אם כן, תוכל להסביר למה? תודה.

שלום, יש לי צריבה בלשון ובגרון. צילמתי את הלשון שלי וצירפתי לכאן.האם החיפוי הלבן נראה כמו פטריה בלשון? תודה מראש

התמונה

15/02/2019 | 14:42 | מאת: דנה

שלום, בני בן 1.9 עם דלקות אוזניים רבות, כרגע לאחר דלקת קיבל לפני 3 ימים אנטיביוטיקה וסיים היום, מאתמול יש לו ריח ממש רע וחריף מהאוזן ולא נראה שהאנטיביוטיקה חיסלה את הדלקת, האם מחייב בדיקת רופא דחוף או שאפזר לחכות . ממה הריח? תודה רבה!!

14/02/2019 | 01:58 | מאת: טל אמרוסי

שלום אני 12 לאחר הניתוח לסגירת עור הטוף אתמול התחלתי לטפתף טיפות לאוזן ויוצא לי הפרשת דם מהאוזן האם זה בסדר ??

13/02/2019 | 22:01 | מאת: רחל לוי

לפני כ 8 חודשים, עברתי השתלות שתלים בלסת עליונה קדמית, במשך כשבועיים האף התנפח והנחיריים נפתחו. גם לאחר סיום הטיפול, האף נשאר מעט נפוח והנחיריים נשארו יותר פתוחים מבעבר. שאלתי היא: האם כתוצאה מההשתלות השתנה מראה האף והנחיריים? האם יש קשר בין השניים?

13/02/2019 | 21:18 | מאת: אלמונית

שלום בת 37 עם מצב מורכב אני סובלת מאסטמה ואלרגיות מגיל ההתבגרות וכעת עושה חיסונים נגד אלרגיה. לפני למעלה מעשור עשיתי ניתוח פלסטי משולב רפואי באף לצערי כשנה לאחר מכן הופיע סינוסיטיס בסינוס המקסילרי השמאלי ( ולדעתי זה התעכב כי השתמשתי עד אז קבוע במי מלח לבקשת המנתח וגם השתמשתי קבוע בתרסיסים סטרואידלים נגד אלרגיה בעיקר כדי להימנע מגירודים)... זה גם תואם לסטיה האסטתית באף ובמחיצה שקיימת לאחר הניתוח.... לפני 7-8 שנים רופאת אף אוזן גרון בקופה הפנתה אותי לניתוח בסינוסים בגלל תלונותי וסינוסיטיס כרונית לאחר דלקת כם בתעלת האוזן. מעבר לכאבים בפנים וליחה שיורדת לגרון והכבדה בנשימה יש לי גם הפרעה בשינה בגלל שהנחיר נסתם בשכיבה ואני מתעוררת מזה בלילה ומתעוררת עייפה ישנה עם פה פתוח(שזה לא בריא לחניכיים) וישנה עם כרית גבוהה מה שעושה לי גם כאבי גב... להאחרונה הגיעו מים עד נפש וגם רופאת עיניים אמרה שיש לי חשד לגלאוקומה ולכן רציתי לצמצם את השימוש בתרופות לאף. אני מאוד סובלת והמנתח שניתח אותי הציע לעשות ניתוח fess הוא אמר שזה תלוי בכמה זה מפריע לי - ואני מצידי סובלת מאוד וזה כבר זה פוגע באיכות החיים שלי. ובפעילות גופנית קשה לי לנשום. מאידך הניתוח הזה מסוכן ואני רואה ושומעת על סיבוכים קשים ממנו. מדוע ללכת על fess ולא על שטיפת סינוסים ולמה שטיפת סינוסים מתבצעת רק ברמב״ם? הרופא ששוחתי איתו קצת פחות סבלני לשאלות. הוא אמר שבמרכז הארץ לא עושים שטיפת סינוסים ושfess נחשב היום קל יותר לביצוע בגלל המצלמות שמכניסים ...וגם הוא אמר שלא מלמדים את זה היום אפילו שאולי רק הוא יודע לבצע את זה ושגם לשטיפת סינוסים יש סיכונים. אני עוד אקבע איתו פגישה ואקבל ממנו עוד מידע אבל עם מי עוד ניתן להתייעץ על היתרונות והחסרונות של 2 הפרוצדורות? וחלופות בכלל? האם לא כדאי להתחיל בקטן לפני שהולכים על ניתוח fess? זה נשמע לי לא מידתי. כמו כן טרם ילדתי - ואני רוצה להגיע להריון במצב נשימה ושינה תקינים( אני אסטמטית וברקע בגיל ההתבגרות אושפזתי בהית חולים עם אסטמה ובריחת אויר מהריאות ל3 ימים... היום יש לי רגישות נשימתית ואלרגיות יש לי תרופות שאני מדי פעם לוקחת). למי אתם ממליצים לי לפנות שיוכל לייעץ לי לגבי חלופות במצבי המורכב. האם יש התמחות של רופא מסויים שיכול לייעץ לגבי המכלול ולהציע חלופות? תודה אלמונית

שלום, אני בת 37. יש לי ריפלוקס ומטופלת פעמיים ביום עם קונטרולוק. בדיקות הגסטרוסקופיה יצאה תקינה, ואין לי הליקובקטור. כבר כמעט שנה שיש לי קושי רב לדבר. אני ממש לא יכולה להוציא קול(לא צרידות) ונאלצת לכתוב הרבה את מה שאני רוצה לומר, או לעיתים מצליחה ללחוש ומעט מאוד יכולה לדבר. בבדיקה של רופא אף אוזן גרון נראתה מעט בצקתיות. האם מצב כזה יכול להיות בגלל ריפלקוס שהוא מטופל? או שהגורמים לא שייכים לתחום הגסטרו? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

חוסר היכולת לדבר אינה מתאימה לבדיקה הגופנית שלך. גשי לחוות דעת של אא"ג מומחה. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

13/02/2019 | 15:01 | מאת: נטלי

היי, ילדה בת 4 שעברה כמעט לפני שנתיים ניתוח כפתורים. כפתור אחד נפל לאחר שנה. הכפתור השני עדיין לא נפל. מה ההמלצה במצב כזה? מחכים שהכפתור יפול ללא הגבלה או שחייבים להוציא? במידה וצריך להוציא האם ניתן לבצע את זה ללא הרדמה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם הכפתור לא מייצר הפרשה ואין כל בעיה איתו - אין צורך בהוצאה אקטיבית. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

17/02/2019 | 12:03 | מאת: נטלי

תודה רבה על תשובתך. האם יש הגבלת זמן למשך שבו הכפתור יכול להישאר באוזן (במידה ואין בעיות איתו), ובנוסף, האם יש אפשרות להוצאה ללא הרדמה לילדה בת 4? תודה

שלום רב, ביצעתי אולטרסאונד צוואר ויצא שהוא תקין כולל בלוטות רוק - פרוטיס ותת ליסתית תקינות שמתי לב שיש לי באיזור הפנים ממש איפה שהשיניים התחתונות למטה באמצע הלחי בלוטה קטנה פנימית שניתנת ממש להזזה היא מאוד מאוד קטנה . השאלה שלי מה זה ? זה בלוטת רוק? באזור הזה זה לא נקרא בלוטה תת לסתית?איזה מיקום זה? האם מסוכן ,צריך לבדוק?

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה קשר לימפה. אם לא נצפה דבר חריג ב US, אין מה לדאוג. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

קראתי כל מיני אזהרות על שימוש במטרוג'יל שעלול לגרום לנזקים נוירולוגים בלתי הפיכים , רציתי לדעת האם דיספלגיה או בעות בליעה בסוגר העליון הינם גם חלק מהתופעות לוואי של שימוש בתרופה , והאם אכן מדובר בנזק בלתי הפיך ?

13/02/2019 | 01:56 | מאת: עמית

הרופא קבע שאין אצלי תנועתיות של עור התוף בפמפום .האם זה דבר שמשתפר מעצמו והאם ניתן.לדעת לבד אם יש תנועתיות או רק עי בדיקת רופא?

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת טימםנומטריה יעילה יותר. לרוב מצב הפיך. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

שלום רב, אני בת 22 היום קמתי בבוקר וניגשתי לשטוף פנים בדרך חשתי סחרחורת הרגשתי חום בכל גופי ואז התיישבתי על הספה למספר דקות שקמתי היו לי דקירות בחזה וכאב קל אני לא לוקחת תרופות ואני בדר״כ בריאה חוץ מלחיץ נפשי שמתאפיין בבחילה האם זה מסוכן מה לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

התיאור אינו מספק. גשי לבדיקה. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

11/02/2019 | 23:46 | מאת: ענבל

עקב תחושת לחצים באוזניים הופניתי לבדיקת טימפנומטריה ..החשד של הרופא הוא בעיית חוסר אוורור של האוזניים .במה בדיקת טימפנומטריה יכולה לסייע והאם הטיפול תלוי בתוצאותיה?כלומר נגיד מש לי בעיה של תפקןד התעלות מה תעלה או תוריד הבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה תאבחן את מצב האיוורור של האוזניים. לפיה יינתנו המלצות לטיפול. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

שלום. אני בת 29 בהריון שני. אתחיל בזה שאני חרדתית בכל מה שקשור למחלות. אתמול מיששתי את הצוואר שלי והרגשתי בצד ימין למעלה, ממש מתחת ללסת כמו גוש קשה כזה. במצב רגיל לא מרגישה אותו, רק שאני מרימה את הראש למעלה ומפנה אותו לצד שמאל, רק אז מרגישים את הגוש הזה, הוא קשה ולא נייד. מאוד מודאגת ותור לרופא אף אוזן גרון רק בסוף החודש. האם זה משהו שיש לכולם או שזאת בלוטה נפוחה? אציין שבאותו צד יש לי 2 שיניים בעיתיות מאוד, אומנם לא כואבות כי עשיתי בהן טיפול שורש אבל הן במצב לא טוב וצריכות טיפול/עקירה . + סובלת מנזלת אלרגית וגירודים בגרון. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה קשר תגובתי לבעית השיניים. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

11/02/2019 | 00:21 | מאת: גל

לאחר גרד באוזן ימין התחילו כאבים עזים. רופאת המשפחה אבחנה פצע בתעלה עם הפרשות ונתנה לי טיפות דקס- אוטיק. כעבור יומיים של טיפול לא יכולתי לשאת את הכאב ופניתי לרופא-אונליין שנתן לי אנטיביוטיקה בשם ציפרודקס 500 למשך 10 ימים. כעבור 3 ימי טיפול השיפור מזערי. האם יכול להיות שלא מדובר בדלקת אוזניים אלא בפטריה ? בעבר סבלתי מפטריה באוזן. האם טיפול באנטיביוטיקה יכול להחמיר את המצב אם מדובר בפטריה?

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול באנטיביוטיקה עלול להחמיר זיהום פטריתי בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

שלום. ניגשתי לרופא אאג בקופה בטענה שיש קושי בבליעה/ משו חסום בגרון. בדק עם סיב אופטי דרך האף. לא ראיתי אם חיטא את הסיב ולא נתן שום דבר לאלחש את המקום שקצת כאב שהחדיר את הסיב דרל האף. נחיר אחד סתום לי מיד לאחר שהוציא את הסיב. האם יש קשר? והאם יכול להגרם כתוצאה מהסיב משו או שלא נתן משו לאלחש? האם עלי לדאוג או לא?

לקריאה נוספת והעמקה

אין המלצה לאלחוש, ואף יש מאמרים הקובעים כי אין לו כל יתרון. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

10/02/2019 | 20:55 | מאת: יניב

שלום רב, בן 48, סובל לאחרונה מקוצר נשימה, מומחה אא"ג בדק עם מצלמה את האף \ גרון והמליץ לבדוק האם אני סובל מ"סינוסיטיס כרוני". מהי הבדיקה הטובה ביותר לאיבחון "סינוסיטיס כרוני" - CT ראש - צילום רנטגן בדיד - MRI ? וכן , איזו בדיקה "מזיקה פחות"\"מסוכנת פחות" ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה הטובה ביותר היא של רופא מומחה. הצילומים מיועדים להחלטה כירורגית. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

שלום, אני בן 24 וסובל לראשונה מדלקת באוזן ימין, הדלקת התחילה בעקבות סיבוך של שפעת. ביום בו התחילו הכאבים באוזן הלכתי לרופא המשפחה שנתן לי טיפות אנטיביוטיות זה כבר 3 ימים עם הטיפות האלו ועדין אני צריך לקחת כל הזמן משככי כאבים בכדי להיות רגוע, לא ישן טוב בלילה, הכאבים לא נרגעים, ובנוסף התחילו להיות הרבה הפרשות עם גוון אדמדם וירידה משמעותית בשמיעה יותר מביום הראשין והשני. אני מוטרד שהטיפול האנטיביוטי לא עוזר אחרי 3 ימים ( פרק הזמן בו התסמינים כבר אמורים להרגע ) אם כך רציתי לשאול- מה ההפרשות מסמנות? האם זה הגיוני שאין הקלה אחרי 3 ימים האם זה הגיוני שהירידה בשמיעה רק החריפה אם יש נקודות להאיר את עיני אשמח לשמוע

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתך מוצדקת אך דורשת בדיקה גופנית. ככל הנראה הטיפול אינו יעיל. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

10/02/2019 | 13:00 | מאת: אסף

שלום דוקטור , דלת ביתי עשויה מפלדלת וכבדה מאוד נטרקה בחוזקה רבה וכעת אני חש טינטון וכאבים וגם לחץ באוזניים , האם יש חשש לקרע בעור התוף ? ומה עלי לעשות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות בהקדם לייעוץ רפואי של אא"ג. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

09/02/2019 | 23:19 | מאת: גלי

האם כשאוטמים אוזן ומבצעים פמפום אמורים להרגיש כמו ואקום באוזן ואם לא זה מצביע שמשהו לא בסדר באוורור באוזן?

לקריאה נוספת והעמקה

אמורים לחוש בשינויי הלחצים באוזן התיכונה. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

שלום רב, בשנה האחרונה סבלתי כל חודשיים מדלקת גרון מסטרפטוקוק. טופלתי ברפאפן 1000 מ"ג ביום ל10 ימים. למרות שתמיד סיימתי את הטיפול ובסיומו משטח הגרון יצא תקין, הדלקת הופיעה שוב ושוב. לפני כשבועיים קיבלתי רפאפן במינון של 2000 מג ליום, מה שאני חושבת גרם לי לחולשה ותחושה רעה ולכן הפסקתי כעבור שבוע את הטיפול ולא השלמתי 10 ימים. 1-רציתי לשאול מה המינון המתאים והאם זה יכול להיות שהמינון היה גבוה מידי עבורי?(אני 1.67 ושוקלת 52 ק"ג).. 2. כעת שוב אני עם דלקת חוזרת. הגעתי לרופא אף אוזן גרון שבדק אותי ונתן לי הפעם אוגמנטין ל10 ימים ותרסיס סטרונאז לחודש-פעמיים ביום. רציתי לשאול מה היתרון בהחלפת האנטיביוטיקה?האם עלי לעשות שינוי בפעילות הגופנית שאני מבצעת בעקבותיה?ומדוע אני צריכה את התרסיס? אמנם אני מנוזלת אך לא סובלת מאלרגיה...הבנתי שהתרסיס מכיל סטרואידים ואני מעדיפה שלא להשתמש בחומרים כאלו אלא אם כן יש בכך צורך אמיתי או אפשרות אמיתית למנוע את הדלקות החוזרות. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

האוגמנטין הינה אנטיביוטיקה חזקה יותר. השימוש בתרסיס מומלץ במספר מצבים ועלייך להיוועץ שוב כדי להחליט אם להשתמש בו. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

09/02/2019 | 19:24 | מאת: אסתר

למעלה משנה סובלת מליחה שאינה יוצאת דרך האף אלא רק דרך הפה דבר שלא נעים או נאלצת לבלוע חזרה האם יש פתרון לבעיה

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן עלייך להיבדק לשם כך. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

רציתי לדעת האם יכול להיגרם נזק מתמשך מעל חצי שנה המתאפיין בהפרעות בליעה מבדיקת מנומטריה שבה מחדירים צינור ללא אלחוש לגרון ובמידה וזה נעשה בצורה אגרסיבית שהובילה להקאה עם קצת דם ומאמץ שרירים בגרון. האם זה משהו שיכול לקרות ? ואם כן איך ניתן לאבחן זאת או לטפל ?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן עלול להיווצר נזק. ממליץ על בדיקת חומר ניגודי ובדיקה אנדוסקופית ע"י אא"ג מומחה. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

שלום, יש לי פטריה בלשון ובגרון עקב משאפי אסתמה ש 3 חודשים לא עוברת עם כל המשחות והתרחיצים. רופא האסתמה אמר שיכתוב לי כדורים כשאחזור וחיפש במחשב והתלבט בין פלוזנוקול לסופרנוקס. האם ידוע לך מה נחשב יותר יעיל? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אורלטן בלעיסה. כדור מאוד יעיל. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

08/02/2019 | 07:21 | מאת: רוני

שלום. בחודשים האחרונים קשי נשימה : תפקודי ריאות, צילום חזה , אקו לב במאמץ תקינים, בדיקות דם תקינות. חשדתי לרפלוקס עקב גלובוס ואדמומיות בלוע - נשלל ע"י מומחה גסטרו. רופא אא"ג בדק עם סיב : "מבנה אף תקין, סטיית מחיצה לימין , קונכיות + מיאטוסים + ריסס אולפקוטרי - תקינים בשני הצדדים." העניין הוא שאני לא זוכר מתי פעם אחרונה היתה לי נזלת, לא זוכר שהאף שלי נזל בשנים באחרונות, מה הסיבה לחוסר נזלת בהינתן בדיקת אא"ג תקינה ? וכן, מה הבדיקה שעלי לדעת האם יש לי "נזלת אחורית" ? מצד אחד : בדיקת אא"ג גרון תקינה , מצד שני - אין נזלת כך שאולי יש לי נזלת אחורית ? אודה לעזרתך וייעוצך המקצועי. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ההפרשה מהאף קבועה ולרוב אינה מורגשת למעט בזמן מחלה. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

09/02/2019 | 09:09 | מאת: רוני

אז אם ההפרשה קבועה ואין לי נזלת זה אומר בהכרח שאני סובל מ "נזלת אחורית" שיכולה להסביר את הסימפטומים שציינתי?

08/02/2019 | 00:30 | מאת: ליבי

שלום רב ד"ר, יש לי תפליטים בגרון. במשטח גרון מצאו את החיידק capnocytophaga sp מה זה אומר? מה יש לי? מה הטיפול? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

יש עשרות רבות של משפחות של חיידקים בשקדים, וזה אינו מהמסוכנים. מעקב בלבד בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

שלום רב, סליחה מראש על התמונה! מאתמול בבוקר (יום רביעי) יש לי כאבי גרון, ראש ושרירים, וחום סביב 38-39 תוך יום ואלו השקדים שלי, הם רק הולכים וגדלים ומתמלאים לבן זה מצב טבעי? התחלתי אנטיביוטיקה אתמול ב 19:00 עד כה לקחתי 4 מנות. יצא במשטח סטרפטוקוק תודה מראש על מענה לשאלתי בת 27 בריאה בד"כ

לקריאה נוספת והעמקה

זו המחלה וזה הטיפול. התמונה אינה מצורפת. במידה ואין הטבה יש לפנות לייעוץ רפואי. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

07/02/2019 | 19:24 | מאת: דוד דוד

לאחר מישוש עצמי הרגשתי בלוטות לימפה והופנתי לאולטרסאונד התוצאות : תוצאות בדיקת אולטרסאונד לאורך הצוואר משני הצדדים הודגמו קשרי לימפה מוגדלים בגודל מרבי עד 1.3*0.5 ס"מ מימין ועד 2.0*0.7ס"מ. לא הודגם ממצא פתולוגי באזור בסיס צוואר מימין. לסיכום: קשרי לימפה מוגדלים כנראה תגובתי לאחר חזרה עם הבדיקה חזרתי לרופא המשפחה אמר לעשות ביקורת עוד חודשיים להלן התוצאות : בשרשרת הגוגולרית משמאל הודגמו בלוטות עד 11 ממ שומניות בעלות מבנה תגובתי תקין עם קורטוס שמור . משמאל בלוטה תגובתית בעלות מבנה תקין ווסקולריזציה תקינה עד 17 ממ מאחורי זווית הלסת מימין הודגמו בלוטות תגובתיות עד 10 ממ סיכום : בלוטות תגובתיות בעלות מבנה תקין ד״וצ הרופא בדק אותי גם במישוש ושיחרר אותי ללא חזרה לביקורת או משהו האם יכול להיות שלוקח זמן לבלוטה לרדת ?? וזה בסדר שאין המלצה לחזור לביקורת ??

לקריאה נוספת והעמקה

סבירות גבוהה שהן יקטנו. ממליץ ביקורת של 2-3 חודשים. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

07/02/2019 | 14:34 | מאת: ליאור

שלום, בן 30. ברקע - לפני כחודש היה לי אירוע פרפור פרוזדורים למשך 48 שעות (אירוע שני בחיי, הראשון היה לפני כשנתיים). ב-12 ימים האחרונים הצטננתי מאד ועתה רופא המשפחה אמר שישנם צפצופים בנשימתי ורשם לי רוליד ל-10 ימים. קראתי שאנטיביוטיקות מקבוצה זו שמות אותי בסיכון מוגבר להפרעת קצב. האם נכון לי לנטול את האנטיביוטיקה הזו או שמא עדיף להחליף לאחרת? לציין שאין לי כל רגישות לתרופות (מדוע לא רשם לי אנטיביוטיקה אחרת ללא הסיכון הזה?).

לקריאה נוספת והעמקה

סוגיה לפתחו של רופא המשפחה. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570

07/02/2019 | 14:27 | מאת: מיה

אני בת 13 וכבר שנה וחצי יוצא לי לפעמים גוש קטן לבן מהפה מה זה? וזה יעבור מעצמו?

לקריאה נוספת והעמקה

אבן שקד. פני לבדיקה של אא"ג. בהצלחה פרופ' חיים גבריאל. מומחה אא"ג, מנתח ראש וצוואר. מנהל מחלקת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר. מרכז רפואי אסף הרופא, מסונף לאוניברסיטת ת"א. טל 08-9779660 פקס 08-9779661 סניפי אסותא מרכזים רפואיים. https://sites.google.com/site/drgavrielhaim נייד לקביעת תור 053-9956570