מנקה לשון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בריאות השיניים: מהי שגרת טיפולים משמרים?

מעוניינים לשמור על שיניים בריאות? הקפידו על בדיקה תקופתית, ניקוי אבנית ותחזוקה יומיומית. במקרה שכבר נוצרה בעיה בשיניים, טפלו בה בהקדם מבלי להזניח - כך תימנעו מסיבוכים נוספים, כאבים קשים והוצאות מיותרות שמירה על בריאות השיניים אינה מסתכמת בקבלת טיפול טוב, במקרה שמתעוררת בעיה. כדי להבטיח שיניים בריאות, יש להקפיד על שגרת טיפולים משמרים, שמטרתם אחת - למנוע החמרה של המצב. אם מדובר במצב שגרה, בהנחה כי בריאות השיניים תקינה, מטרת הטיפולים המשמרים תהיה לשמור על המשך בריאות תקינה, ולמנוע התפתחות בעיות. במקרים שבהם כבר קיימת בעיה, טיפול משמר מתאים יבטיח כי הבעיה לא תהפוך לחמורה יותר.   כאשר המטופל סובל מכאבים, יש כמה טיפולים משמרים שניתן לבצע על מנת למנוע החמרה של המצב. צילום: שאטרסטוק   כאשר השיניים במצב תקין, ממה צריכה להיות מורכבת שגרת הטיפולים המשמרים? במצב של בריאות שיניים תקינה, שגרת הטיפולים המשמרים צריכה להיות מורכבת משלושה אלמנטים: 1. בדיקה כללית תקופתית אצל רופא שיניים: מלבד...
ללמוד עוד על מנקה לשון
טיפול ומניעת דלקות חניכיים בהריון-תמונה

דלקות חניכיים הינן בעיה שכיחה אצל נשים בהריון. מה לעשות...

מאת:
06/03/2005
הכל על בריאות הפה-תמונה

כיצד נשמור על בריאות החניכיים, איך נמנע מהתדרדרות למחלת...

מאת:
23/02/2005
משאירים טעם טוב-תמונה

לקראת חג האהבה שיחול ב - 14.2, איך לדאוג שהנשיקה תשאיר...

מאת: מערכת zap...
09/02/2005
פיתחון פה - ריח פה, שיניים וטיפולים-תמונה

לא נעים, לא נורא? ריח פה - התופעה, הגורמים, מחקרים, אבחון...

מאת: ד"ר רוני...
10/04/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למנקה לשון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מנקה לשון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לי ריח לא נעים בפה. הייתי אצל רופא השיניים הוא בדק אותי ולא מצא כלום. שלח אותי לרופא אחר שאמר לי שמאחורי הלשון צריך לנקות עם מקל. ונתן לי מרשם של טיפות שצריך לטפטף פעמיים ביום. אני מנסה להכניס את המקל לתוך חלל הפה אבל אני פשוט נחנק ומרגיש שאני עומד להקיא. רציתי לדעת איך אני עושה ניקוי לשון שינקה את החיידקים ושלא יהיה לי ריח בפה וגם שאני לא אחנק.

רזי שלום. קרא גם אתה את התשובה הבאה .

איך עושים ניקוי לשון? עם מה וכו? ומה הכי טוב לעשות לפני נשיקה כדי שלא יהיה ריח רע?

יש לי צריבות על הלשון למי אני צריכה לפנות? תודה ליאת

במשך מספר ימים הקפידי על מזון שאינו מגרה, אינו חומצי או חריף, הרבי בשתיית מים, ונקי את גב הלשון עם "מנקה לשון" (ניתן לרכוש בכל בית מרקחת) או עם פד גזה. אם התופעות אינן חולפות, אפשר להתייעץ עם רופא השיניים שלך, או לפנות לרופא שיניים מומחה ב"רפואת הפה".

המליצו לי להתחיל להשתמש במנקה לשון רציתי לשאול האם במנקה שיש בצד שני במברשות האם כדי לנקות שמים עוד פעם משחה?

אפשר עם משחה ואפשר בלי. תלוי בך. יש אנשים שניקוי הלשון עם משחה מעורר בהם רפלקס הקאה

שלום רב, אני עובדת מהבית ויש לי אפשרות לאחר כל ארוחה לצחצח שיניים. יש לי גנטיקה גרועה מבחינת השיניים ואני מנסה כמה שיותר למנוע דברים. אז שיננית עושה כל 3 חודשים כמו שאמרו לי. מצחצחת פעמיים ביום עם מברשת חשמלית עם סילינית ומי פה פעם ביום בערב, ואחרי כל ארוחה קיסם שיניים. האם צחצוח שיניים לאחר כל ארוחה עם מי פה זה משהו שיכול לתרום לי להגברת המניעה ושמירה על השיניים? והאם מנקה לשון לפי דעתך חשוב וכן כדאי לאנשים להוסיף אותו? תודה!

אם יש לך אפשרות לצחצח שלוש פעמים ביום מה טוב. מנקה לשון יעיל נגד ריח פה. לא כל אחד יכול לגרד לשון מבלי לרצות להקיא