ליקויים וכאבים באף ובסינוסים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ניתוח אף: אסתטיקה - לא על חשבון הבריאות

מביטים במראה - ואינכם מרוצים מהאף שלכם? שוקלים לעבור ניתוח? חשוב לזכור: ניתוח אף אסתטי עלול לגרום לבעיות נשימה. חשוב לאזן בין האסתטיקה לבין מבנה אף שיאפשר נשימה תקינה רוב הניתוחים הפלסטיים באף הנעשים בישראל נועדו להקטין את האף החיצוני, להוריד את הגבנון, לעדן אותו ולעצב אותו. פעולה זו - על אף שהיא בעיקרה פעולה פלסטית - גורמת בהכרח להצרת מעברי האוויר בחלל האף, מה שעלול לפגוע ביכולת הנשימה דרך האף. לכן, חשוב להיות מודעים לנושא ולבחון את הצורך בשילוב ניתוח לתיקון פנימי (כלומר: ניתוח אף רפואי).   מהו המבנה החיצוני של האף? כאשר מביטים על האף מלמטה כלפי מעלה, ניתן לראות שמבנה האף מזכיר משולש בעל שני פתחים (הנחיריים), המופרדים באמצעות מחיצה דקה (מחיצת האף). שלד האף - מורכב מזוג עצמות אלכסוניות, שנפגשות זו עם זו - ויוצרות את המראה המשולש ואת החלק העיקרי של גבנון האף. "עצם גג האף" היא העצם המחברת בין שתי עצמות השלד ועובייה הוא כ-2-1 מ"מ. מחיצת האף -...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לליקויים וכאבים באף ובסינוסים

גידולים שפירים בסינוסים - תמונת המחשה
גידולים שפירים בסינוסים גידולים באזור האף הם יחסית נדירים, אך במקרים מסוימים הם עלולים להיות מסוכנים. בין התסמי...
אף סתום כרוני - תמונת המחשה
אף סתום כרוני סובלים מקשיים בנשימה דרך האף? מדובר בתופעה שכיחה, העשויה לחלוף מאליה במקרה שמדובר בצינו...
חוסר נוחות באף - תמונת המחשה
חוסר נוחות באף סובלים מקשיים בנשימה דרך האף? מדובר בתופעה שכיחה, העשויה לחלוף מאליה במקרה שמדובר בצינו...
צריבה באף - תמונת המחשה
צריבה באף סובלים מקשיים בנשימה דרך האף? מדובר בתופעה שכיחה, העשויה לחלוף מאליה במקרה שמדובר בצינו...
גוף זר באף - תמונת המחשה
גוף זר באף אצל חלקנו היא מככבת דווקא באביב ובסתיו, אחרים "זוכים" לביקורים תכופים שלה דווקא בחורף,...
חבלה באף - תמונת המחשה
חבלה באף בצקת לאחר ניתוחים באף - רפואיים או אסתטיים - מהווה חלק מתהליך ריפוי הרקמות והגנה טבעית...
ללמוד עוד על ליקויים וכאבים באף ובסינוסים
ניתוח אף: אסתטיקה - לא על חשבון הבריאות-תמונה

מביטים במראה - ואינכם מרוצים מהאף שלכם? שוקלים לעבור ניתוח?...

מאת: פרופ' יניב...
30/08/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לליקויים וכאבים באף ובסינוסים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ליקויים וכאבים באף ובסינוסים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

התסמינים שלי: כאבי ראש ובעיות ריכוז , בעיות בליעה ולפעמים כמעט החנקות בעת שתית מים, כאבי כפות רגלים(עד קושי בהליכה) , לעתים קרובות גם כאבי גב. חוץ מזה שמאמץ גופני של הליכה עם סל מתישה אותי לגמרי ואין לי כוח להמשיך לקחת את הסל ולפעמים אני מתקשה להחזיק את היד מעל המקלדת. אני כבר שנה בערך שאני לא מתפקד. רופא המשפחה החליט לשלוח אותי שוב לרופא סוכרת אפילו שאני מאוזן. בדיקות שעברתי: - בדיקות דם רבות שהבעיה היחידה איתם הייתה כולסטרול LDL גבוהה (222). - כל בדיקות הגסטרו תקינות חוץ ממעבר מהיר של האוכל במעי בבדיקת רנטגן. אבחנות : היו רבות אבל האחרונה של הרופא הגסטרו שלי שאני די בונה עליו כי הוא ראה את המכלול הבעיות הם: מעי רגיז ו somatization disorder . עכשיו ברצוני לדעת למי לבקש מרופא המשפחה להפנות כי ההפניה של רופא הגסטרו שהאחרון ללכת לפסכיאטר לא מקובלת עלי בגלל שאני לא מטורף(לא שר שירים טיפשים וכדומה...) אלה חש כאבים בגוף. חשבתי שהמחלה המדוברת שלי יש זה פיברומיאלגיה או משהו דומה . למי כדאי לבקש מרופא המשפחה הפניה ? מה כדאי לעשות כי אני כבר שנה לא מתפקד ולא יודע מה לעשות . בתודה . וינר.

המלצה: תבדוק אם אין לך דלקות מעל טיפולי שורש בעיקר שיניים עליונות, חריקת שיניים וגם בעיות באף ובסינוסים.

תמיד הייתי אדם שמרבה להתעטש וכרגע זה לא קיים. אבל מה ששמתי לב בשיניים זה שהם תמיד מלאות חומר לבן (אני יודע שזה חומר לבן כזה שרופאת השיניים אמרה שהוא צריך להיות על השיניים ) אבל אצלי הוא נאגר נורא מהר וגורם פצעים בלשון בגלל כמותו הרבה.

כלל הבעיות שאתה מציג לא ממש מכוון למשהו ספציפי אבל אני רוצה לזרום איתך ולאמר שאם אתה מרגיש שאולי הבעייה היא פיברומיאלגיה הרופא שאתה צריך לפנות אליו הוא ראומטולוג

עוד משהו זה התחיל עוד שהייתי ילד קטן בדיוק בזמן שקיבלתי סוכרת נעורים. אבל היום זה בלתי נסבל....

08/01/2002 | 07:52 | מאת: שמוליק
מתוך פורום אף אוזן גרון

שאלת מה מציק לי מה זאת אומרת מציק לי שהצהוב הזה יש לו ריח לא נעים והוא גורם לי לריח הפה אני מנקה את זה עם מנקה לשון איך נפטרים מיזה?

בהנחה שאינך מעשן, ותזונתך שגרתית ומאוזנת, ושאין לך בעיות באף ובסינוסים, יתכן שאתה זקוק לטפול יסודי יותר בפה ובלשון: בדוק עם רופא שיניים שמצב השיניים והחניכיים תקין, נסה מגרד לשון אחר, נסה חכשירים לשטיפות פה מסוגים שונים, לעיתים יש צורך באנטיביוטיקה.