כונדרוסרקומה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לכונדרוסרקומה

אונקולוגיה - תמונת המחשה
אונקולוגיה החיסון העונתי נגד מחלת השפעת הוא חיוני וחשוב עבור אוכלוסיות בסיכון, בהם חולי סרטן, המצו...
אוסטאוסרקומה - תמונת המחשה
אוסטאוסרקומה הסרקומה היא הסרטן השלישי בשכיחותו מבין הגידולים המוצקים בקרב ילדים ומתבגרים. הסרטן ניתן...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכונדרוסרקומה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כונדרוסרקומה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
08/11/2015 | 13:35 | מאת: אריאל

שלום לכם. אני חולה עם גרורות בריאות,שם הגידול הוא כונדרוסרקומה,גידול נורא נדיר כאשר אני אחד מחמש מאות בעולם. רציתי לדעת,היות והתערבות כירוגית כמו שעשו בזמנו בירך(שם היה הגידול המקורי ובגללו הוציאו לי את מפרק הירך ואגן ימין והורידו את העצבוב ברגל) הוא הפתרון היחידי,האם מישהו שמע על צורת טיפול נוספת,לגרורות במיוחד בריאה. כרגע המזל הוא שהמחלה גדלה בצורה איטית,אולם היא גדלה,הקרנות עזרו מעט אבל עדיין זה לא פיתרון,התערבות כירוגית אינה באה בחשבון מבחינת כירוג החזה(ד"ר בן נון,מי שמכיר מתל השומר.) אשמח לדעת אם מישהו נחשף לטיפול כזה או אחר,גם בחו"ל. נ.ב אשמח גם לדעת על מחקרים שנעשים אם מישהו שמע על משהו. תודה ושיהיה לכולנו שבוע טוב ובריא!!!! אריאל.

30/12/2015 | 00:44 | מאת: איילה

היי, קודם כל תיהיה בריא בעז"ה, גם אמא שלי חולה במחלה בריאה , אחרי אינסוף חפירות באינטרנט, קרו ניסים מדהימים עם כל סוגי הסרטן בכל השלבים ע"י תזונה טבעונית, ללא בשר , עוף או דברי חלב! בהצלחה! ורפואה שלמה מהרה

אלון בן נון הוא רופא מעולה ואני סומכת על מה שאמר. לא מכירה לגבי פיתרון אחר. כדאי לשאול את הרופא לגבי טיפול תרופתי סיסטמי לכל הגוף כמו כימותראפיה או תרופה אחרת.

האם הטכניקה הניתוחית בניתוח החלפת מפרק הירך בשל גידול מסוג כונדרוסרקומה דרגה ראשונית בגג האצטבולום , זהה לניתוח להחלפת מפרק הירך (THR). האם ניתוחיים אונקו' - אורטופדים דורשים הכשרה והתייחסות מיוחדים של המנתח ותהליך השיקום. אשמח מאד לקבל את המלצתך למנתח/מרכז רפואי לביצוע ניתוח מסוג זה.

לשרה שלום אין לאף רופא וגם לא לי, יכולת ומנדט לשפוט עבודה של רופא אחר, אם לחיוב ואם לשלילה. ככלל, לכל רופא יש תחומים בהם הוא מצליח יותר, לכל רופא יש אי הצלחות, לכל רופא עשויים להיות סיבוכים, ולכן עלינו להשאר צנועים, ולהמנע באופן כללי ובודאי באתר מהמלצות בברכה

17/04/2012 | 11:17 | מאת: עומרי

בוצע סיטי כף יד בתאריך 26/3/12 וכך כתוב:ידוע על ממצא ליטי אקספנסילי בעצם MTC 1 .בעצם מטקרפלית 1 הודגם ממצא ליטי אקספנסילי מרכזי מוגבל היטב ,גורם לסקלופינג אנדוסטאלי והידקקות של קורטקס,מכיל הסתיידויות בתוך מטריקס,ללא הדגמת שבר .ללא מעורבות מיפרקים .ללא תגובה פריאוסטלית,ללא תוספת ריקמה רכה מסביב עד כמה שניתן לדון בבדיקה ללא הזרקה.תהליך בעצם מטקרפלי 1 בעל מראה רנטגני לא אגרסיבי עם אבחנה מבדלת של chondromixoid fibroma 'enchondroma סבירות של תהליך ממאיר מסוג כונדרוסרקומה נמוכה.הנבדקת אישה בריאה כבת 31.מה פרוש האבחנה והאם יש צורך בניתוח מיידי .נאמר לנו כי מדובר בציסטה שאינה ממאירה .

תחיאורך מתאים לתהליך גידולי כלשהוא. כנראה שפיר. פני עם צילומי הרנטגן והסיטי לבדיקה ואיבחון לרופא מומחה בכירורגית יד. בהתאם לאיבחון - יוצע לך הטיפול המתאים - מעקב-ביופסיה וכוד'. בברכה, ד"ר יעקב פעילן

07/07/2008 | 01:39 | מאת: שני

יש לי צלקת מכוערת ברגל ואמרו לי שרק אחריי שנתיים אני אוכל לעבור ניתוח פלסטי מה הסיבה לכך ? הייתי אצל פלסטיקאי שאמר שהתפירה לא יפה ונראית כמו פסיי רכבת אם אמרו לי שיצאתי מהמחלה והכל בסדר למה אני לא יכולה לעשות עם זה משהו ? הפלסטיקאי אמר שאף אחד לא יטפל ברגל שלי מבחינת פלסטיקה בגלל הבעיה הרפואית (כונדרוסרקומה )

לתשובה שקיבלת יש שני מרכיבים. הראשון- תיקון הצלקת עצמה: לצלקת יש תהליך התפתחות ו"הבשלה", שלוקח חודשים ארוכים, ולפעמים מוביל דוקא להטבה עם הזמן (פחות בולט, פחות אדום). לפעמים זה סתם מפסיק להפריע, ואין טעם לנתח אם זה לא מוצדק קוסמטית ולפציינט אין צורך בתיקון מבחינתו. לכן- לא מקובל לנתח לפני שעוברת שנה (לא שנתיים), ויש הבשלה-הן פיזית והן פסיכולוגית. המרכיב השני הוא הסיכוי להישנות המחלה, שפוחת כמובן עם הזמן, ובגידול שהיה לך שנתיים הן לרוב זמן מספיק בטוח. פלסטיקאי לא ירצה לעשות תיקון קוסמטי לפני שהוא בטוח שאין עוד בעיה אונקולוגית (למרות שאולי תשמעי גם דיעות אחרות מפלסטיקאים אחרים). כך שאם את לא ממש לחוצה מהעניין- המתיני עוד בינתיים.

08/07/2008 | 16:27 | מאת: שני

האמת שאני קצת לחוצה ...... זה מכ ו ע ר ואם אפשר לעשות משהו אז למה לא ? ניתחו אותי פעמיים (מעל הברך וחצי שוק )והצלקת רחבה וארוכה וחלקה העליון לא משנה צבע כבר כמה חודשים אני ממש רוצה לעשות עם זה משהו גם המנתח שלי תמיד מעביר נושא כשאני מדברת על הצלקת זה מפריע לי !!!! אני צעירה ואני רוצה לשפר את מראה הרגל שלי אתה מכיר אוליי פלסטיקאי שכן יסכים לשפר את מראה הרגל שלי כי מבחינה אונקולוגית הכל בסדר למרות עברי הרפואי כי אני לא מצאתי אחד כזה הייתי אצל ארבעה פלסטיקאים לתשובתך אודה בברכה שני

פורומים בנושא כונדרוסרקומה
פורום סרטן השד
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות בנושאים הנוגעים לסרטן השד, כגון: הקרנות, כימ...
פורום אונקולוגיה גינקולוגית
פרופ' אלון בן-אריה ישיב על שאלות הנוגעות במחלות ומצבים ממאירים וטרום-ממא...
פורום סרטן ריאה
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לסרטן הריאה, וביניהם...